XPOSITIES liïiïiismü ODIUM Mysterieuze dansen en muziek uit Tibet Concert koorschool in Kapelle Grof Geschut in de Piek lazzy avondje in ZIerikzee Manywave 2 in Podium Broeum Bath maakt zich op voor Pijkrock Com Dion-iheateroreel Arnold Loxam aan hel Reinder van der Naait speelt Dunk in Vlissingen DONDERDAG 8 APRIL VRIJDAG 9 APRIL ZATERDAG 10 APRIL WOENSDAG 14 APRIL REGIONALE DOMBURG GOES KATTENDUKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE ©©ST-SÖtfSMG VEERi VLISSINGEN WISSENNERKE WOLPH AARTSDIJK PA G E N D A De cabaretier Reinder van der Naait speelt vrijdag 9 april in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Van der Naait speelt zijn nieuwste programma Dunk. De voorstelling be gint om 20.15 uur. In de Stadsschouwburg in Middelburg spelen dinsdag 13 april de muzikanten van de Tibe tan Institute of Performing Arts. De artiesten van het instituut vormen het enige professio nele en authentieke Tibetaans theaterinstituut en opera- en dansgezelschap in ballingschap, dat onder patronage staat van de Dalai Lama. De Haagse Nederpopband Grof Geschut is zaterdag 10 april te gast in de Piek in Vlis singen. Het optreden begint om 22 uur. Vrijdag is er vanaf 21 uur een jamsessie in de Piek. Wegens het succes van het eerste Many wave heeft Podium Brogum aan de Ju- lianastraat te Zierikzee besloten hier een terugkerend evenement van te maken: vier dagen culturele activiteiten voor jong en oud. Wie een jazzy avondje wil beleven kan vrijdag 9 april naar Zierikzee. Daar treedt The Jazz Collection uit het Brabantse Ooster hout op. Wie vooraf in de stemming wil ko men, kan aanschuiven aan het jazz-special menu dat wordt ge serveerd bij restaurant Mondragon aan de Oude Haven. Vrijdag 9 april a.s. weer een avondje voor de liefhebbers van het theaterorgel. De Engelse organist Arnold Loxam geeft een licht concert aan het Compton-theaterorgel in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg. Rilland Bath maakt zich op voor het achtste Dijkrockfestival. Op zaterdag 23 en zon dag 24 april wordt het gehouden en vanaf deze week zijn kaarten in de voorverkoop ver krijgbaar. Woensdag 7 april 1999 FAAM/VLISSINGER 1-| Donderdag 8 april t/m woensdag 14 april Donderdag 8 april t/m woensdag 14 april Stadsschouwburg, Middelburg; Love en Rock Musical 'Hair', moderne uitvoering, 20 uur. Podium 't Beest, Goes; De Theaterschool Mime Opleiding, 'De scrupuleuzen', 20.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Love en Rock Musical 'Hair', moderne uitvoering, 20 uur. Ned. Hervormde Kerk, Kapelle; Zeeuwse Koorschool en de North American Choral Company, 20 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middelburg; Orgelconcert door Arnold Loxam, 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Reinder van der Naait, 'Dunk', 20.15 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Stichting Jeugdkomedie Am sterdam, musical 'Spelenderwijs', 15 uur. Ons Dorpsleven, Ritthem; Uitvoering Brassband Onda en Engel Reijnhoudt, Zeeuwse liedjeszanger en conferencier, 19.30 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg; Tristan Honsinger Strings, 20.30 uur. Minitheater, Middelburg; Het Middelburgs Theater, toneelstuk 'Verf', 20.30 uur. De Piek, Vlissingen; Grof Geschut, Haagse Nederpopband. 22 uur. Lady Madeleine, Vlissingen; Gitaarduo Sietske Hoogendoorn en Reinkoolen, reaissance-, barok- en klassieke muziek. Flag man Ahaed, klassieke songs en eigen nummers, 10.30 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Régis Gizavo Duo en D'GaryTrio, 15 uur. Strandpaviljoen Panta Rhei, Vlissingen; Call Me All, rock co vers, 17 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Tibetan Institute of Performing Arts, mysterieuze dansen en fascinerende muziek uit Tibet, 20 uur. Ambachtscentrum, Goes; Poppentheater Sim Bolus, 'Wat een schat', 15 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Erik Brey, musikale One Man Show, 20 uur. Marie Tak van Poortvliet Museum, Ooststraat 10a, Lucie van Dam van Isselt (1871-1949), 'Meizoentjes' schilderijen en andere werken uit haar beginperiode. Di.t/m zo. van 13-17 uur. Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kun stenaars, diverse werken. Wo. t/m za. van 13-17 uur. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstraat 13, 150 jaar Koninklijk Medisch Genootschap. Di. t/m vr. van 10-17 uur. Za. van 13-16 uur. Stadskantoor, Oostsingel 2, Kunstenaars-collectief Atelier He renplaats, 'Outsider art'. Ma. t/m do. van 9-17 uur. Vr. van 9-12 uur. Galerie Van den Berge, Wijngaardstraat 3, Thorvaldur Thorstein; 'Visiting hour' installatie fotowerken. Cécille Verwaaijen; schilderij en. Do. en vr. van 13.30-17.30 uur. Za. van 13-17 uur. 't Kunstuus, Dorpsstraat 43, Anna Kecka-Bauer; tekeningen, ge mengde technieken. Marietje Koens; beschilderde eieren. Wo. en do. van 13-18 uur. Vr. van 13-18 uur en van 19-21 uur. Za. van 10- 12 uur en van 13-16 uur (t/m 10 april). Galerie llona, Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schilderij en. Za. van 14-17 uur. Depot, 't Zanddorp 68, Willem Pastoor; sieraden. Bart Stuart; beelden. Zo. en ma. van 14-17 uur. Atelier-Galerie Veurink, Vlissingsestraat 14, Philip Veurink, schil derijen. Vr. van 13-17 uur. Za. van 10-12.30 uur. De Vleeshal, Markt, Holland Kindergarten Japan Bondage, sa mengesteld door Camiel van Winkel. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Kabinetten van de Vleeshal, Zusterstraat 7, Paul Kooiker, 'Utrechtse krop' collectie medische fotografie Utrechts Universi teitsmuseum. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Galerie 'T', Turfkaai 25-27, Juul Kortekaas, 'Ode aan de Iris' een 12 meter lang schilderij. Do. t/m za. van 11-16 uur. Zeeuws Museum, Abdij, Lucie van Dam van Isselt (1871-1949), 'Meizoentjes' schilderijen, aquarellen en tekeningen uit haar Haagse tijd. Ma. t/m za. van 11-17 uur. Zon- en feestdagen van 12-17 uur. De Drukkery, Markt 51Jan Zembsch, schilderijen. Ma. van 11- 18 uur. Di., wo. en vr. van 9-18 uur. Do. van 9-21 uur. Za. van 9-17 uur. Vensters Caesuur, Lange Noordstraat 67, Amanda Cardell en Leonidas Martin Suara, video-installatie. 24 uur per dag. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Wouter Kabouter, 'Op avontuur in het herfstbos'. Zo. en do. t/m vr. van 10-17 uur. Ma. en za. van 12-17 uur (t/m 11 april). Verzorgingshuis De Zoute Viever, Dongestraat 1Willemien van Nassau-Damen, Madeleine Voet en Ineke Holtkamp-van de Kreeke, olieverfschilderijen. Thea Vreeke, sprookjesvoorstelling. Tijdens kantooruren. Watertoren, Vlissingsestraat 239, Jasper Goedman. Raymond Minnen, Jan van Asbeck, Peter Vermeulen en Bo de Jong, pre sentatie van vijf solotentoonstellingen. Vr. t/m zo. van 12-17 uur. Museum De Schotse Huizen, Kaai 25-27, Liesbeth Boone-Da- vidse; foto's. Frans Dingemanse; 'Messen', antieke Zeeuwse Mesheften. Collectie van de Schotse huizen en particuliere col lectie, 'Mutsen', die horen bij de Zeeuwse streekdrachten. Ma. t/m za. van 12-17 uur. Zo. van 13-17 uur. Stedelijk Museum, Bellamypark 19, Frans Maas (1903-1977), een overzicht van zijn werk. 'Schatten uit de Schelde', tentoon stelling over de wrakopruiming in de Westerschelde. Ma. t/m vr. van 10-17 uur. Za. en zo. van 13-17 uur. Galerie De Praktijk, Voorstraat 15, Berry Kuiper, 'Meesterlijk' olieverfschilderijen. Donderdag, vrijdag en zaterdag van 13-17 uur. Galerie De Hoekweide, Nazareth 4, Sjoerd van den Boom; acrylschilderijen. Simon Woudwijk; schilderijen, aquarellen en bronzen beelden. Donderdag, vrijdag en zaterdag van 13-17 uur. Het carrière-verloop van Rein der van der Naait is even dy namisch als het leven zelf. De nadrukkelijke aanwezigheid van leerlingen smoorde een glanzende loopbaan als leraar wiskunde in de kiem. Als com puterprogrammeur voorzag hij als één van de eersten het naderende millenniumpro bleem. Dus werd hij cabara- tier. En na drie avondvullende voorstellingen draagt het nog steeds groeiend, enthousiast publiek hem op handen. Ook de pers liet zich niet onbe- tuigd. NRC Handelsblad on derkende 'een onmiskenbaar talent met een schier onuit puttelijke fantasie' en Jacques D'Ancona prees in het Nieuwsblad van het Noorden zijn talent om snerpende hila riteit te ontketenen. Van der Naait gaat onstuitbaar verder. Dunk is opnieuw zijn allerbes te programma tot nu toe. Om dat er nog meer gelachten kan worden. Niet om wat voor de hand ligt maar om alles wat hem -en passant- voor de voet komt. En dat is veel, heel veel. Tibetan Institute of Performing Arts. In het programma wordt een selectie van Tibetaanse volks- en sacrale dansen gepresen teerd. Naast de mannelijke dansers en zangers, zijn ook de sierlijke dansen en bijzon dere klanken van de vrouwe lijke leden van TIPA te bewon deren. Daarnaast zijn er frag menten uit de Lhamo, de Ti betaanse opera: een unieke totaaltheater traditie, het ju weeltje van de Tibetaanse cul tuur. Binnen de traditionele Aziatische podiumkunsten is de Lhamo uniek te noemen door de gelijkwaardige positie tussen de acteur en actrice op het podium. Het geheel is een indrukwekkend samenspel van beweging, kleurrijke kos tuums, typische tonen van bergzang en Tibetaanse in strumenten. Een vervlechting van kunst en Boeddhisme. Het optreden van de Tibetan Institute of Performing Arts begint om 20 uur. Op vrijdag 9 april geven de Zeeuwse Koorschool o.l.v. de heer E. Heijblok uit Goes en de North American Choral Company o.l.v. de heer P. Caldwell uit Grand Rapids (Michigan) een gezamenlijk concert in de Ned. Hervormde kerk van Kapelle. Het repertoire van dit 70-kop- pige Amerikaanse jongeren koor is zeer divers: klassiek- kerkelijk, American gospel, maar ook Zuid-Afrikaans, Iers en Nederlands. Daarbij Se- phardische (Portugees-jood se) melodieën, gemengd met reformatorische, middeleeuw se en jazzmelodieën. Aanvang 20 uur. Toegang gratis. Grof Geschut. foto Ron Kruit Grof Geschut staat flink in de belangstelling. De single 'Moe' haalde de top 50 en le verde naast veel airplay onder meer een optreden bij 'Laat de Leeuw' op. Ook de verkoop van de cd 'Meer' loop goed. De warme stem van zangeres Leontine en de poëtische, maar herkenbare teksten, defi niëren het geluid van Grof Ge schut. De band speelde vorig jaar al in Vlissingen, toen in het voorprogramma van Van Dik Hout in het Arsenaal theater. Het optreden van Grof Geschut begint zaterdag om 22 uur. Reinder van der Naait. foto Jan Lankveld Rob Urgert, die zijn jeugd in Zeeland doorbracht, won de zilveren medaille op Cameret- ten 1997. Daarna werd hij in gelijfd door Comedytrain, waar hij bijna wekelijks acte de presence geeft in comedy- club Toomler. Aanvang 20.30 uur. Entree 12,50, met CJP- pas 10,-. Op zaterdag 10 april speelt een speciaal door het Paradi- so Productiehuis samenge stelde band met een keur aan bekende Nederlandse popmu sici de bekendste hits en mooiste ballads van de le gendarische soulzanger Otis Redding met als titel 'Dreams to Remember'. Aanvang 23.00 uur. Toegang 17,50, CJP-pas ƒ15,-. Zondagmiddag 11 april is er een optreden van de band 'Not James Dean'. De band heeft zich grotendeels toege legd op een Braziliaans en Portugees repertoire. Er wor den zowel eigen stukken als composities van Carlos Jobim en Ceatano Veloso gespeeld. Oprichter James van de Water uit het Zuid-Bevelandse Drie wegen deed de inspiratie voor zijn composities op in Portu gal waar hij jarenlang werkte met Portugese musici. Op deze middag worden de Albondigas geoffreerd. Aan vang 15.00 uur. Entree 15.-. CJP-Pas 12,50. Stond de eerste Manywave voornamelijk in het teken van Zeeuwse acts, deze keer is het Zeeuwse aandeel beperkt tot één act. Het aanbod is wel breed, van kinderliedjes via theater en pop tot wereldmu ziek. Op zondagmiddag, tij dens het optreden van Not Ja mes Dean, wordt evenals de vorige keer de inwendige mens niet vergeten. Door sponsoring en medewerking van restaurant Boa Tarde is er gelegenheid tot het nuttigen van Albondigas: gehaktballe tjes in pikante tomatensaus met stokbrood. Op woensdagmiddag 7 april, vandaag dus, treedt Cowboy Billie Boem voor de kinderen op met een liedjesprogramma aan de hand van het verhaal: De avonturen van Cowboy Bil lie Boem en Berend Botje. Sa men gaan zij op reis en ko men overal terecht. Bij India nen, de kabouters, in Marok ko, in een oerwoud, enz. Al deze gebeurtenissen zijn ver taald in liedjes. Een belangrijk onderdeel van de show is de participatie van de kinderen. Ze spelen op een aantal mo menten een belangrijke rol. Aanvang 15 uur, Toegang 5,- Op vrijdag 9 april komt caba retier Rob Urgert met zijn pro gramma 'Leuk voor Later'. Sierick's Ee evenementenbu reau organiseert een en an der. Volgens Frank de Vos staat een optreden van The Jazz Collection garant voor een avondje lekker swingen en uit je dak gaan op oude stijl jazz. Dat alles ondersteund door enig gevoel voor theater. „Music is fun", aldus de muzi kanten uit Oosterhout. De voorverkoop van kaarten is in tussen van start gegaan. Ze kosten 15,- en zijn in voor verkoop te Zierikzee bij De Pu- pekop aan de Appelmarkt en bij Delta Discs. Verder in Goes bij drogisterij Fassaert aan de Lange Kerkstraat. Telefonisch reserveren kan ook en wel bij Theater Mondragon, dagelijks tussen 11 en 14 uur: tel. 0111- 412670 en na 19 uur via 415576. Wie een totaal arrangement wil, inclusief het jazz special menu, kan voor 49,00 per persoon terecht. Hiervoor dient rechtstreeks te worden gereserveerd bij restaurant Mondragon te Zierikzee. Het muzikale gedeelte van de avond begint om 20.30 uur. The Jazz Collection Loxam is een begrip in de we reld van het theaterorgel. Bo vendien is hij ook nog een en tertainer van de eerste orde. Het aantal concerten dat hij over de hele wereld verzorgde is ontelbaar. Hij heeft een heel eigen geluid, dat bekend staat als de Loxam Bounce, een rit mische speelstijl waar veel voetenwerk aan te pas komt. Zijn programma bestaat uit puur populaire muziek. Velen kennen die muziek trouwens al via muziekcassettes en cd's. Kaarten voor zijn concert in Middelburg kosten aan de zaal 12,50. Verder zijn ze in voorverkoop bij Muziekcen trum Middelburg, Lange Delft 80, waar de 10,- kosten. Kin deren tot zestien jaar onder begeleiding gratis toegang. Het concert begint om 20.00 uur. De organisatie van de avond is in handen van de Zeeuwse Theater Orgel Stich ting. „De rock- en popliefhebbers krijgen de kans om uit de mot- tenballen te kruipen en lekker de veren uit te komen schud den op de Westerscheldedijk", zo laat de organisatie weten. Het gaat immers om een van de eerste festivals in het nieu we seizoen, waarbij 't kan vriezen of dooien. Al is dat laatste waarschijnlijker. Op vrijdagavond gaat de tent om 20 uur open. Het festival wordt dan geopend door String Riot. De formatie brengt een avondvullend pro gramma met covers van vele bekenden: van Led Zeppelin tot Queen. Op zaterdagavond spelen drie bands, te weten Give Buzze, Vengeance en het festival wordt afgesloten door Van Leer. Kortom een veelzij dig programma, waarbij vol gens de stichting Dijkrock ook de bluesliefhebbers volop aan bod kunnen komen. Kaarten kunnen in Zeeland worden be steld via telefoon 0113-551656 bij de stichting Dijkrock. Ver der zijn ze verkrijgbaar bij café Het Bruintje in Rilland.

de Faam | 1999 | | pagina 11