I N E C I T Y EEST prem( een heel ander soort dokter... film Velvet Goldmine Festen Conté d'hiver CHUTTERSHOF THE FACULTY 16jr PAYBACK 16 jr PATCH ADAMS AL RUSH HOUR 12jr ASTERIX OBELIX TEGEN CAESAR AL HOLYMAN MULAN (Nederlandse versie) AL ABELTJE AL EEN LUIZENLEVEN AL 8 MM 16 jr SHAKESPEARE IN LOVE 12jr FESTEN VELVET GOLDMINE CONTÉ D'HIVER BOCACCIO '70 F I L M W E E K F I L M W E E K F I L M W E E K VLISSINGEN pr prei MIDDELBURG GOES Patch Adams is een man met het hart op de juiste plaats, maar zijn hoofd staat helaas niet helemaal helder op zijn lijf. Want Patch, gespeeld door een weer fenomenaal op dreef zijnde Robin Williams (Good Morning Vietnam, Dead Poets Society, The Fisher King, Mrs. Doubtfire, Good Will Hunting en What Dreams May Come) meldt zich aan bij een psychiatrische inrichting. Hij is depressief, suïcidaal en ziet het even niet meer zitten. Woensdag 31 maart 1999 FAAM/VLISSINGER 9 Donderdag 1 april t/m woensdag 7 april Dagelijks 919.00 9 21.45 uur ijzingwekkende science fiction thriller Dagelijks 9 21.45 uur thriller met Mel Gibson en Gregg Henry BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cpm) Vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 13.45 16.15 uur Dagelijks 19.00 21.45 uur komische film met Robin Williams Vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 13.45 16.15 uur Dagelijks 0 19.00 21.45 uur komedie en actie met Jackie Chan en Chris Tucker Vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 9 13.45 16.15 uur Dagelijks 9 19.00 «21.45 uur live-action versie met Gérard Depardieu (Obelix) en Christian Clavier (Asterix) Vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 13.45 16.15 uur Dagelijks 9 19.00 uur komedie met Eddie Murphy als tele-evangelist Vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 9 16.15 uur de kerstfilm van Walt Disney Vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 13.45 uur avonturenfilm met Ricky van Gastel en Soraya Smith Vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 0 13.45 916.15 uur komische film uit de studio's van Walt Disney Dagelijks 19.00 9 21.45 uur moordmysterie met Nicolas Cage Vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 13.45 9 16.15 uur Dagelijks 9 19.00 9 21.45 uur dramatisch liefdesverhaal van Romeo en Julia met dertien Oscar nomi naties S Zondag 914.00 uur. Zaterdag 919.30 uur. Donderdag, zondag en woensdag 9 20.30 uur. Vrijdag 9 22.00 uur. onthutsende openbaringen van een familieverleden Vrijdag 919.30 uur. Maandag en dinsdag 9 20.30 uur. Zaterdag 9 22.00 uur. ode aan de glam-rock, de popcultuur uit de jaren zeventig Donderdag en zaterdag 9 20.30 uur de gevolgen van een vakantieliefde Dinsdag 9 20.30 uur filmklassieker met Anita Ekberg, Romy Schneider en Sophia Loren Bel Bios: Reserveren voor Cine City kan dag en nacht via het nummer 0900-9363 PATCH ADAMS Derde film in de serie Contes des Quatre Saisons van Eric Rohmer. Zomers Bretagne. Kapster Felicie neemt afscheid van haar vakantie liefde Charles en geeft per ongeluk haar verkeerde adres op. Parijs, kersttijd vijf jaar later. Félicie woont in een buitenwijk met haar dochter tje Elise, de levende herinnering aan Charles die uit haar leven ver dween en dat tegelijkertijd nog beheerst. Félicie weet zich geen raad met de mannen waar ze een relatie mee heeft. Noch de wat stuurse intellec tueel Loïc, noch haar baas, de down to earth kapper Maxence, kunnen haar Charles doen vergeten. Op het moment dat Félicie lijkt te gaan kiezen voor één van hen, slaat de twij fel telkens weer toe. Met Loïc bezoekt ze een uitvoering van Shakespeare's 'A Winter's Tale'. De scene waarin het standbeeld van Hermione tot leven komt voor degenen die van haar houden, versterkt Félicie's geloof in het weerzien met Charles. 't Beest, Goes, do. 7 en za. 3 april, 20.30 uur. sy op het NK dat i.v.m. het hon derdjarig bestaan van VTV op 17 april aanstaande in Vlissingen wordt gehouden. Er zal dan op de drie hoog ste niveaus strijd geleverd worden door de top van Nederland. Op 29 mei a.s. is er ook een regionaal kam pioenschap voor alle wed strijdniveaus in Oostkapelle. Het is voor Cine City de eerste keer dat een dergelijk evenement wordt binnen gehaald. Voortaan zal dat regelmatig gebeuren, met optredens en demonstraties van heel gevarieerde aard. HOLY MAN Eddie Murphy trekt alle lachregisters open in deze film met een scherpe, explosieve kijk op het leven, de liefde en teleshop pen Vanaf de bank. Murphy speelt de charismatische tele-evangelist 'G' die op hilarische wijze zijn bood schap uitdraagt, namelijk dat in onze moderne tijd teleshoppen een religieus karakter kan hebben. Op onnavolgbare wijze zet Eddie Murphy dit mysteri euze marketing-genie neer, die een in teleshopping gespecialiseerde televisie maatschappij - en daarmee het hele land - naar zijn hand zet. in Holy Man zien we onder andere de acteur Jeff Goldblum, nu eens in een komische rol. Ook Kelly Preston, Robert Loggia, Jon Cryer en Eric McCormack behoren tot de cast. De film werd geregisseerd door Stephen Herek (Mr. Holland's Opus, 101 Dalmatians). Zijn commen taar op Holy Man: "Zodra ik het script begon te lezen, werd ik er verliefd op. Het is een komedie die op het zelfde moment bepaalde ontwikkelingen op spiritu eel gebied aanstipt. Dan voeg je Eddie Murphy toe aan deze mix, wat onmid dellijk duidelijk maakt dat je wat betreft de rol van de Holy Man geen serieus spi ritueel karakter hoeft te ver wachten. Hoe kun je nee zeggen tegen zo'n dolko misch gegeven...?!" De film Velvet Goldmine van regisseur Todd Haynes werd op het Filmfestival van Cannes bekroond met de prijs voor Beste Artistieke Bijdrage. Velvet Goldmine speelt zich met name af in de vroege jaren '70 in Londen tijdens de opkomst van de glam rock scene, met als belangrijkste exponenten onder andere David Bowie en Brian Ferry. Jonathan Rhys Meyers speelt het glam rock-superidool Brian Slade, die begin jaren '70 plotseling van de aardbodem verdwenen lijkt te zijn. Tien jaar later, in 1984, wordt de van origine Britse journalist en Brian Slade-fan Arthur Stuart (Christian Bale) door de New Yorkse krant waarvoor hij werkt naar Londen gestuurd om te achterhalen wat er precies met de popster is gebeurd, Arthurs reis naar het verleden concentreert zich op de gecompli ceerde relaties die Brian had met zijn echtgenote Mandy (Toni Collette) en de Amerikaanse rockster Curt Wild. Hij spoort Mandy op en onwillig vertelt zij het verhaal van Brians leven: zijn moeilijke opkomst, zijn obsessie voor Curt Wild, zijn verraad en zijn uiteindelijke val. Mandy's verhaal helpt Arthur op weg Brian te vinden en zijn verhaal te ontra felen. Aldoende verstrengelen Arthurs herinneringen aan het glam roek-tijdperk zich steeds meer met het leven van Brian Slade. 't Schuttershof, Middelburg, vr. 2 april 19.30 uur, za. 3 april 22.00 uur, ma. 5 en di. 6 april 20.30 uur. Daarom gaat hij in beroep bij het Medisch College. Patch Adams, waarin we verder Monica Potter, Daniel London, Philip Seymour Hoffman en Bob Gunton tegenkomen, werd geregisseerd door Tom Shadyac. Deze wordt inmid dels gevierd als de maker van dolkomische producties als Ace Ventura: Pet Detective, Liar Liar en The Nutty Professor. Zijn nieuwe film Patch Adams is overigens gebaseerd op een waar gebeurd verhaal. Vandaar dat de rolprent een wat realistischer ondertoon heeft, hoewel er ook - daar staat uiteraard Robin Williams weer 100 procent voor garant - onbedaarlijk om gelachen kan worden. Williams zelf over zijn rol: "Patch is een ongelooflijk vreemde vogel. Hij draagt helgekleurde overhemden en een stropdas die bij gele genheid 'geluid' maakt. Een absoluut onmogelijk figuur, maar ook een gepassio neerd en toegewijd dokter in spe. Hij wil echter geen onderdeel van het systeem uitmaken, maar zijn eigen nieuwe methode creëren. Daarbij jaagt hij beslist geen windmolens na, maar doet juist datgene wat nodig is om de mensen echt te hel pen." Op Paaszondag 4 april biedt Cine City in Vlissingen behalve de nieuwste films, ook een andere vorm van entertainment. Want dan geeft tijdens de pauzes van de middagvoorstellingen een acro-gym team van de Vlissingse Turn Vereniging (VTV) demonstraties in de foyer. Deze wedstrijdgroep bestaat uit 25 jongens en meisjes in de leeftijd van 6 jaar en ouder. De demonstraties in Cine City bestaan uit een groeps- oefening van ruim 8 minuten op muziek van Cirque du Soleil en een aantal wed strijdoefeningen op verschil lende niveaus. Bij acro-gym gaat het om de samenwer king van gymnasten in aller lei acrobatische oefeningen en acts. Lenigheid en kracht zijn daarbij de belangrijkste elementen. Handstanden, salto's, piramides, u komt De Deense film Festen van regisseur Thomas Vinterberg kreeg tij dens het laatste International Film Festival Rotterdam de hoogste waardering van het publiek. Festen vertelt het verhaal van zakenman/echtgenoot/vader/groot vader Helge Klingenfeldt die zestig geworden is en dit viert temidden van zijn gezin, familie en vrienden in zijn riante hotel op het Deense platteland. Achter al dat feestelijk vertoon tikt echter een tijdbom. Michael, Helge's jongste zoon die geen uitnodiging kreeg omdat hij niet verscheen op de begrafenis van zijn zus Linda, arriveert luidruchtig in gezelschap van zijn vrouw en kinderen. Christian, de oudste zoon die uit het buitenland is overgeko men, wordt door zijn vader op diens studeerkamer ontboden. En doch ter Helen neemt haar intrek in de oude kamer van haar overleden zus, wiens aanwezigheid nog steeds voelbaar is. Wanneer de avond valt is het zover. De ceremoniemeester kondigt het diner aan en verwelkomt de jarige en zijn gasten. Niemand is zich bewust van een naderend onheil. Alleen Christian weet dat de naakte waarheid over zijn familie spoedig onthuld wordt en 't het feestelijke gezelschap duidelijk zal worden waardoor hij zijn tweelingzus verloor 'f Schuttershof, Middelburg, do. 7 april 20.30 uur, vr. 2 april 22.00 uur (muziekcafé), za. 3 april 19.30 uur, zo. 4 april 14.00 en 20.30 uur, wo. 7 april 20.30 uur. In de inrichting wordt Patch geconfronteerd met de gebruikelijke houding tegenover patiënten. Die wordt gekenmerkt door onverschilligheid en een totaal gebrek aan medege voel. Deze sfeer betekent gek genoeg de redding van Patch Adams. Ineens weet hij wat hij met zijn leven wil doen: hij schrijft zich in voor de studie medicijnen. Patch wil dus dokter wor den, maar niet zo maar een tje. Hij wil een arts worden met echte aandacht voor de patiënt, met een heel andere houding tegenover mensen die ziek zijn, met een aanpak die op zichzelf al bijdraagt tot het welzijn van de patiënt. Al vroeg tijdens zijn studie ontwikkelt hij de kern van zijn filosofie: 'Als je de ziekte behandelt kun je winnen of verliezen. Als je de patiënt behandelt, win je het bij acro-gym allemaal tegen en dat levert een boei end kijkspel op. De afdeling acro- gym van VTV bestaat tien jaar. De wedstrijdgroep is sinds 1997 succes vol op zowel regionale wed strijden als op Nederlandse kampioenschappen. De demonstraties in de foyer van Cine City zijn daarom tevens een try-out. Want ook dit jaar zullen de Vlissingse acro-gymnasten zich tonen altijd.' Die zienswijze staat echter haaks op die welke door de medische facu wordt uitgedragen: een dokter moet vooral boven zijn patiënten staan. Hij moet in zekere zin hard zijn voor de zieken, objectief, op afstand, koel. Patch is het daar uiteraard hartgrondig mee oneens. Dat komt hem duurte staan. Hoe durft een studentje de normale, al tientallen jaren gebruikte methode te bekritiseren?! Uiteindelijk wordt Patch Adams zo bedreigend gevonden door de geves tigde orde van de medische faculteit, dat men hem weg stuurt van de universiteit. Daarop ontstaat een hard gevecht. Patch vecht voor zijn ambitie: dokter worden om mensen echtte helpen!

de Faam | 1999 | | pagina 9