Bedrijvenloket Zeeland DAfiS. SINGER 300 DE NIEUWE SINCER RUMINA Ï400 NU MET 300.- INRUILKORTINC ,,JË} NU" 2299 300 wsioovliet ABS Provincie Zeeland Giro 50500 Gééf om lepra SINGER Oudheid in beweging {Officiële Mededelingen 169,95 159,95 fel Sluiting kantoren wmmmmmmmmm Commissies Bruggen Diversen Verordening nazorgheffing stortplaatsen Zeeland Milieu Ontwerp-vergunning Recyclingsmaatschap pij Midden-Nederland DE SINGER CONCERT01, VOOR ALLES EEN OPLOSSING mm ING. LUXE KOFFER Naai- en breimachines TELEFONISCH RESERVEREN JS MOGELIjK Woensdag 24 maart 1999 FAAM/VLISSINGER 7 AbdijNieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij Het Provinciaal Archeologisch Centrum Zeeland vraagt bij de provincie aandacht voor enkele archeologisch waardevolle terrei nen. Zo willen de archeologen zien te voorkomen dat de herzie ning van het bestemmingsplan T erneuzen-Westerscheldeoever- verbinding een bedreiging vormt voor het in de bodem aanwezige oerbos met fossiele eiken. Bij de verbreding van het Kanaal Gent - Terneuzen in de zestiger jaren zijn restanten van dit oerbos aan gesneden. Ook bevinden zich in het terrein waarschijnlijk de res ten van het verdronken middel eeuwse dorp Hertinge. Voor het nieuwe bestemmings plan Beschermd stadsgezicht St. Anna ter Muiden van de gemeen te Sluis-Aardenburg is gevraagd het bodemarchief van de histori sche stadskern in zijn geheel te beschermen. Medewerkers van het Archeolo gisch Centrum hebben veel tijd besteed aan overleg met de ge meenten Goes, Hulst, Middel burg, Schouwen-Duiveland en Sluis-Aardenburg. Goes Voor Goes is op een rijtje gezet met welke archeologisch waarde volle zaken de gemeente te maken krijgt bij het maken van het bestemmingsplan Binnenstad- Centrum. Verder is overlegd over het opzetten van een gemeente lijk archeologiebeleid en zijn voor stellen gedaan voor de financie ring van archeologisch onder zoek. De provinciaal archeoloog zal binnenkort in Goes een pre sentatie verzorgen. Hulst In Hulst is gekeken naar de mo gelijkheid een aantal terreinen op een gemeentelijke monumenten lijst te plaatsen. Het gebied tus sen Dubbele Poort en 's Graven hofplein staat op de nominatie om op de schop te gaan. Vandaar dat de archeologische gegevens van dat gebied op de kaart zijn gezet. Middelburg Behalve de voortgang van de zogeheten lopende zaken en de planning ervan, is in Middelburg vooral aandacht besteed aan de mogelijkheid een gemeentelijke kaart te maken waar de archeolo gisch belangrijke plekken en zaken op staan. Schouwen-Duiveland In de gemeente Schouwen-Duive land vragen vooral de riolerings plannen in het centrum van Zierik- zee de nodige aandacht. De werk zaamheden aan de riolering krij gen archeologische begeleiding. Sluis-Aardenburg De beschikbare tijd voor Sluis- Aardenburg is vooral besteed aan de uitwerking en tentoonstelling van het opgravingproject Steen van de watere. Werkgroepen Veel van het werk per gemeente gebeurt in overleg en samenwer king met gemeentelijke werk- en contactgroepen archeologie. De gemeenten Oostburg en Veere hebben ondertussen ook beslo ten een dergelijke gemeentelijke werkgroep in het leven te roepen. Nieuwsbrief Dit artikel is ontleend aan de Nieuwsbrief Archeologie nummer 6. In dit periodiek verschijnend informatieblad valt te lezen wat de laatste ontwikkelingen zijn op het terrein van de archeologie in Zeeland. De volgende onderwer pen komen in het pas verschenen blad aan de orde: Steunpunt cul tureel erfgoed Zeeland; actuele beleidszaken; nieuws van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek; Archeologisch nieuws als publiciteit en exposi ties, onderzoek en waarnemingen en algemene nieuwtjes; Vondst voor het voetlicht; overzicht van pas verschenen publicaties. Gratis verkrijgbaar De Nieuwsbrief Archeologie is gra tis verkrijgbaar bij het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118-631400. Een abonnement nemen kan ook. Goede Vrijdag, vrijdag 2 april, en Tweede Paasdag, maandag 5 april, zijn de kantoren van de pro vincie gesloten. Dinsdag 6 april zijn de bestuur ders en hun ambtenaren weer op hun werkplek bereikbaar. Nieuws Bedrijven hebben behoefte aan informatie. Bedrijven die nieuw zijn in Zeeland en startende ondernemers weten vaak niet precies de weg in het Zeeuwse. De gratis brochure Bedrijvenloket Zeeland geeft antwoord op de vragen: wie, wat, waar. Welke instantie levert wat, bij wie moet ik zijn en hoe kan ik ze zo snel mogelijk bereiken. Op die vragen geeft de brochure Bedrijvenloket een antwoord. Genoemd staan de belangrijkste niet commerciële informatie- en adviesinstanties. www.bedrijvenloket.zeeland.nl De informatie die in de brochure staat is ook te vinden op inter net: www.bedrijvenloket.zee- land.nl. En daar is een belangrijk voordeel te behalen. Vanuit deze internetsite is het mogelijk een directe koppeling te maken met de homepages van de deelne mende en andere instanties. En natuurlijk is er voor gezorgd dat de informatie op de internetsite steeds actueel blijft. Verwijzingsregister De brochure begint met een ver wijzingsregister. Het register is overzichtelijk gerubriceerd in vier kolommen. De eerste kolom be vat onderwerpen waarover vaak vragen zijn. De tweede kolom geeft achter het onderwerp aan welke instantie het aangewezen orgaan is om op vragen in te gaan. Vervolgens staan in de derde en vierde kolom de afde ling van die instantie vermeld en het bijbehorende telefoonnum mer. Gemeenten hebben te maken met veel onderwerpen. Onder meer als het gaat om informatie over bedrijventerreinen en -ruim ten, bestemmingsplannen en bouwvergunningen, milieuvergun ningen voor kleine bedrijven en subsidies. Vandaar dat de bro chure vervolgt met een uitwer king per gemeente. In drie kolommen staan per gemeente Schets: Boom Kollektief, Goes. de onderwerpen opgesomd waar gemeenten een antwoord op kun nen hebben, achter de onderwer pen staat de afdeling en vervol gens het telefoonnummer. De uit werking per gemeente begint met de vermelding van de naam van de bedrijfscontactfunctionaris en zijn of haar telefoonnummer. Onderwerpen Om een indruk te geven van de veelheid van onderwerpen waar bedrijven mee te maken hebben en waar gemakkelijk vragen over kunnen rijzen, volgt onderstaand een opsomming: adresinformatie; automatisering/internet; bedrijf sterreinen en -ruimten; bedrijfs voering; bestemmingsplannen en bouwvergunningen; branche-infor matie; export/import; handelsre gister; vernieuwing; kwaliteits zorg en Europese richtlijnen; leve- rings- en betalingsvoorwaarden; marktverkenning; informatie over merken en leveranciers; milieu vergunningen; octrooi- en data- wmm Mm bankonderzoek; ondernemings plan; participatiefonds; werving en ontslag van personeel; starten van een bedrijf; subsidies; vesti gingsvergunningen en zeehaven terreinen. Profielen Na de uitwerking per gemeente vervolgt de brochure met een profiel van de instanties die met de verschillende onderwerpen te maken hebben. Achtereenvolgens zijn dat korte karakterschetsen van de gemeente, havenschap Zeeland Seaports; Kamer van Koophandel; provincie Zeeland; Arbeidsvoorziening Zeeland; Belastingdienst Ondernemingen en Syntens, Innovatienetwerk voor ondernemingen. Het profiel per instantie besluit met het ver melden van het algemene post adres, bezoekadres, telefoon- en faxnummer en E-mailadres. Gratis verkrijgbaar De brochure Bedrijvenloket Zee- land is gratis verkrijgbaar bij onder meer het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Wie te ver weg woont of geen tijd heeft om de brochure af te halen kan Bedrij venloket Zeeland ook telefonisch aanvragen; vandaag gebeld, mor gen in de bus. Het telefoonnum mer is: 0118-631400. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geo pend van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. In dit centrum is overigens veel informatie te vinden, en vaak gra tis verkrijgbaar, waar bedrijven hun voordeel mee kunnen doen. Donderdag 25 maart, aanvang 09.45 uur, vergadert de Provin ciale Planologische Commissie. De vergadering is in het provin ciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De bijeenkomst is openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune om te luisteren naar wat de leden hebben te zeg gen over onderwerpen die op de agenda staan. De commissie gaat praten over twee onderwerpen: ruimtelijk plan stedelijk gebied Vlissingen 2010 en de MER rondweg Aardenburg. De agenda en de vergaderstuk ken liggen ter inzage in het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. De Middelburgse Schroebrug over het Kanaal door Walcheren wordt met ingang van half maart bediend vanaf het sluizencomplex in Vlissingen. Half april volgt de Stationsbrug; daarvoor worden op het ogenblik de voorbereidin gen getroffen. Wegverkeer opgelet Het verkeer op de toeleidende wegen naar de Schroebrug en de Stationsbrug wordt via borden en extra verkeerslichten op de ver anderde situatie gewezen. Door de centrale bediening op afstand kan de brugwachter niet op het laatste moment nog met onverwachte situaties rekening houden, door bijvoorbeeld een slagboom nog even tegen te hou den. Wel worden in de slagbo men voor de Schroebrug ont snappingspoortjes gemaakt voor voetgangers en (brom)fietsers. Monitoren De bediening vanaf het sluizen complex wordt ondersteund met monitorbeelden van de bruggen over het kanaal. Op het moment dat de brugwachter ziet dat de brug vrij is van wegverkeer, wor den de slagbomen neergelaten. Controle Na een controle daarop wordt de brugbediening in werking gesteld. Vanaf dat moment worden de camerabeelden van het scheep vaartverkeer gevolgd. Pas als de brug weer bijna helemaal dicht is, komt er weer zicht op het weg verkeer. Afgerond Met de twee bruggen in Middel burg is de bediening op afstand over het Kanaal door Walcheren rond. Eerder al, juni vorig jaar, werden de bruggen in de ge meente Vlissingen op de af standsbediening overgeschakeld. Op termijn komt de nieuwe Arnebrug over het zijkanaal in Middelburg nog onder het regi me. Gedeputeerde Staten van Zee land maken bekend dat Provin ciale Staten van Zeeland op 12 maart 1999 de Verordening na zorgheffing stortplaatsen Zeeland hebben vastgesteld. Dit besluit treedt in werking op 24 maart 1999. De verordening is bekendge maakt in het Provinciaal Blad. De verordening ligt ter inzage bij: - het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, Middelburg, tel. 0118- 631400, geopend op werkda gen van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur; - de Stafafdeling Financieel- economische Zaken van de provincie Zeeland, Abdij 6, Middelburg (geopend als infor matiecentrum); ledereen kan tegen betaling van de verschuldigde leges afschrift van de stukken krijgen. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om een vergunning inge volge de Provinciale Milieuver ordening Zeeland van Recy- clingsmaatschappij Midden- Nederland B.V. te Vlist (Z.H.) voor het gebruik van een mobiele puin- breekinstallatie in de provincie Zeeland. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 26 maart tot en met 22 april 1999 bij alle gemeenten in Zeeland op de gebruikelijke wijze ter inzage, alsmede bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en desgevraagd buiten kan tooruren. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 23 april 1999 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerp-vergun ning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 16 april 1999 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631769). Bij de gedachtenwisse ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen later beroep instel len. Voor nadere informatie over het inzien bij gemeenten en buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. Provoost (tel. 0118-631769). BPkOPM^tM BttlWVS 'moor EXCLUSIEVE LINGERIE EN BADMODE Lange Vorstslraat 35 4461 JM Goes tel. UI 13-212343 Voor 50 gulden redt u een leprapatiënt LiiPRASTICHTING AMSTERDAM GOES VLISSINGEN MIDDELBURG naaien totJ^PERFE3Cj'U garantieic|JFERS,ALFABet- en SIERSTEKEN, NU MCT INRUlT] MAXIMAAL I jHUOfwopq» VOORDEEL I SINGER CONCERT01 Beschikt over 11 nuttige steken Vrije arm voor moeilijk bereikbare plaatsen 4 Fase knoopsgatautomaat Automatische draadspanning Makkelijk verwisselbare klik-naaivoetjes Eenvoudig inrijgsysteem Gecombineerd naaivlak en accessoiredoos l Traploos verstelbare naatdpositie j Schuine naaldstand Bovenin geplaatste reserve spoelen Inklapbare, extra brede, draaggrcep Ingebouwde verlichting 3 Jaar garantie en CE-keur 3 Automatische knoopsgaten. Groot of klein voor zowel zware stoffen als dunne zijde blouses. Normaal of dik garen zijn voor de Rumina 3400 geen probleem want knoopsgaten maken Is een van de specialiteiten. r w# <?n Él® DEFGHIJKLM V W X Y Z 8 9- 0 I T U SINGER RUMINA 3400 INRUIL OUDE MACHINE (ALLE MERKEN) Alle actuele instellingen zijn af te lezen in het LCD-venster. De overlocksteek beschermt de stofkant tegen rafelen en is met een opvallende kleur garen tevens zeer decoratief. Vrije arm/vlakke plaat Electronisch gestuurde motor, beschermd tegen overbelasting LCD informatiescherm Bediening met de hand of voet pedaal Nuttige flexi- en overlockstckcn Automatische/handmatige steeklcngte Knoopsgaten start/stop signaal/alarm Automatische draad- inrijger Het aaneen stikken van patronen Boven/onder naaldstop Alfabet met schrijf- en blokletters. nummers en tekens Ingebouwd opbergvak voor accessoires Platliggend spoeltje Helder naailkht Draaggrcep ingebouwd DE SINGER RUMINA 3400 Deze nieuwe computernaaimachine van Singer heeft meer dan 150 voorgeprogrammeerde steken met nuttige flexi- en overlocksteken voor alle reparatie karweitjes. Uw kleding maken en decoratieve versieringen aanbrengen is nu nog makkelijker en zéér professioneel. De Sinaer Rumina 3400 zorgt met zijn technische snufjes dat naaien nog plezieriger wordt. MEER DAN ISO VOORGEPROGRAMMEERDE STEKEN Bij groen licht is de Rumina gereed om de handelingen uit te voeren. Bi rood licht is de machine niet start klaar om te naaien. Oprit Grote Markt 7, Goes Tel. 0113 - 227982 b.g.g. 0113 - 230973 Ondernemersweg 19, 4691 SL Tholen Telefoon 0166 - 607085 Geopend Ma t/m Za van 9.00 - 17.00 uur Korte Geere 4331 LE Middelburg Telefoon 0118 - 642157 Your Family Coin puny m 2157 f Overwelfde beerkelder, sluis, (foto P. Blomme)

de Faam | 1999 | | pagina 7