GEMEENTE M DDELBURG Toekomstige Veersepoorters nemen kijkje op bouwterrein Wijziging ophaal- data huisvuil Middelburg 'lichtend' voorbeeld illllêiitJi Boomfeestdag 1999 "Water en bomen" Collectieve ziektekostenverzekering Maandagavond gemeenteraad Nee heb je, ja kun je krijgen Mogelijke schade (betonrot) begane grond- vloer in meer dan honderd woningen uw Concert Looierssingel Nieuwe ronde wijktafels Bolwerken Brandweerpost Arnemuiden zoekt vrijwilligers WoonWens Infodag Verkiezingen Week 12 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Sectie Bouwen en Wonen: geen direct gevaar Rond Pasen: vrijdag wordt donderdag maandag wordt dinsdag Tafeltje Dekje Sluiting studiezaal Gemeente-archief Woensdag 24 maart 1999 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Aanstaande maandag 29 maart vergadert de gemeenteraad vanaf 16.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Deze vergadering kan worden bijgewoond op de publie ke tribune, die bereikbaar is via de toren op de hoek Lange Noord straat/Markt. Mensen die moeilijk ter been zijn, kunnen van tevoren contact opne men met de boden van het stadhuis, telefoon 675403. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij de sectie Communica tie, Stadhuisstraat 2. De volgende punten komen aan de orde. Er zijn nog steeds mensen die moeten rondkomen van weinig geld. Om die mensen te helpen heeft gemeente Middelburg ver schillende voorzieningen voor de sociale minima. Mensen met een laag inkomen, maar ook mensen die geen uitke ring hebben, kunnen gebruik ma ken van: kwijtschelding van gemeentelijke belastingen; bijdragen uit hel Gemeentelijk Sociaal Fonds; bijdragen uit de bijzondere bij stand; 0 premie vrijwilligerswerk; wel voorzieningen gehandicapten. Evaluatie Tot een jaar geleden werd te weinig gebruik gemaakt van deze voorzie ningen. Het project "Nee heb je, ja kun je krijgen' heeft een jaar ge lopen bij de gemeente. Projectleider J. M. Kouwer schrijft in zijn evalu atie dat hij graag meer reacties had gezien. Cliëntenraad Na de evaluatie van het project is gebleken dat er toch behoefte is aan structurele implementatie. Vandaar dat de communicatie en bezoeken zijn ondergebracht bij de Cliënten raad. De mensen van deze raad heb ben de taak op zich genomen om diegenen met een minimuminko men thuis te bezoeken, waarbij zij worden gewezen op de mogelijkhe den binnen de gemeente. De Cliën tenraad heeft spreekuur op maan dag en donderdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, telefoon 614299. 1. Vaststelling notulen 21 decem ber 1998. 2. Vaststelling notulen 25 januari 1999. 3. Mededelingen en ingekomen stukken. 4. Overdracht rondleiding Stad huis en beklimming Abdijtoren aan VVV Middelburg. 5. Aankoop woning aan de Blau- wedijk 3/3a. 6. Aankoop boerderij aan de Mannezceseweg 57. 7. Vaststelling exploitatie-opzet Sint Pieterstraat en beschik baarstelling krediet voor het bouw- en woonrijpmaken. 8. Vaststellen "Aangevuld bekos tigingsbesluit De Lage Lan den". 9. Richtlijnen begrotingen 2000 van de gemeenschappelijke re gelingen. 10. Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 1999. 11. Informatiebeleidsplan. 12. Evaluatie Sturend Parkeren 2e fase. 19.30 uur 13. Vaststelling inspraakrapport Kwaliteitsatlas Middelburg 2030, masterplannen Stations gebied en Mortiere. 14. Aanvraag krediet werkzaamhe den bureau BVR. 15. Verzoek herziening bestem mingsplan gronden De Nood. 16. Ruimtelijk plan stedelijk ge bied Walcheren. 17. Exploilatieproblematiek Stich ting Stadsschouwburg en Con certzalen Middelburg 1995- 1999. 18. Vaststelling voorbereidingsbe- sluiten. 19. Schikkingsvoorstel Ter Mortie re. 20. Subsidie Vluchtelingenwerk Walcheren 1998 en 1999. 21. Subsidiecontract SKWM met betrekking tot JAIB. 22. Aanleg tijdelijk keerlus voor lijn 57 in de Nassaulaan. 23. Krediet bouwkundige voorzie ningen en le inrichting huis vesting alleenstaande minderja rige asielzoekers (AMA's). 24. Definitieve vaststelling van de verordening regelende de in stelling en de inrichting van de openbare rechtspersoon open baar primair onderwijs Walche ren. 21a. Taakoverdracht Recreatieschap Veerse Meer aan Waterschap Zeeuwse Eilanden. Vandaag, woensdag 24 maart 1999 vindt de 43ste Boomfeest dag plaats. Wethouder J.C. van Dijk-Sturm plant samen met leerlingen van de basisscholen "De Lonneboot" uit Nieuw- en Sint Joosland en 't Vierschip" uit Arnemuiden 190 zwarte Pop ulieren aan de Binnendijk in Nieuw- en Sint Joosland. De aan plant van de eerste boom is om 10.00 uur. Na het plantfestijn worden de kin deren ontvangen in het dorpshuis van Nieuw- en Sint Joosland. dat voor de gelegenheid is ingericht met natuur-educatief materiaal. Daar spreekt iemand van Staatsbosbeheer de kinderen toe. Tot slot krijgen alle kinderen die hebben deelgenomen aan de boomfeestdag een certificaat. De gemeente Middelburg is door de Provinciale Commissie Boomfeest dag Zeeland verzocht accent- en gastgemeente te zijn. 43 jaar Jaarlijks vieren ruim 100.000 kin deren in Nederland de Nationale Boomfeestdag. Ze planten bomen en struiken, maken werkstukken of lopen een bomenroute. Kortom, ze zijn bezig met hel groen in hun om geving. De Boomfeestdag wordt georgani seerd door de Stichting Nationale Boomfeestdag in samenwerking met gemeenten en instellingen. Het thema is dit jaar "Water en Bomen'. Twee elementen die onlosmakelijk verbonden zijn. Beplantingsplan Het beplantingsplan van de Binnen dijk is een gezamenlijk project van de Dienst Landelijk Gebied (ruil verkaveling), Staatsbosbeheer en het Waterschap Zeeuwse Eilanden. Door het aanplanten van de Popu lieren krijgt de Oud St. Joosland- polder nu een volledig aaneengeslo ten boombeplanting. De beplanting volgt de Boom- en Binnendijk en de Slocweg. Hierdoor ontstaat een karakteristiek en waardevol land- schapskenmerk: een relatief kleine NieuVvland) polder omringd door een dijk en opgaande bomen. Anderzijds maakt een groot aantal bestaande bomen die in slechte staat verkeren plaats voor gezonde nieuwe bomen. Tevens hebben de bomen, op termijn, een identiek beeld. De gemeente Middelburg vindt het belangrijk dat mensen goed verzekerd zijn. Daarom helpen wij met een nieuwe aanvullende verzekering. Die heet: aanvullende ziektekostenverzekering gemeenten. Deze verzekering kan tegen een lage premie worden aangeboden omdat de gemeente Middelburg een deel van de kosten voor haar rekening neemt. Bovendien verleent CZ korting op de premie. De verzekering is bedoeld voor mensen die nu een periodieke uitkering voor levensonderhoud krijgen via de afdeling sociale zaken in Middelburg. Later wordt bekeken hoe ook de andere minima van deze regeling kun nen profiteren. Vorige week is aan iedereen die bij de afdeling sociale zaken een periodieke uitkering voor levensonderhoud heeft, een brief gestuurd. Als u onverhoopt deze brief niet hebt gekregen en u heeft ook een periodieke uitke ring voor levensonderhoud, neem dan even contact op met de afdeling sociale zaken, administratieve onder steuning sectie Inkomensvoorziening, telefoon 675666. Dan krijgt u alsnog een brief. In de landelijke pers en de bouw vakbladen zijn de afgelopen tijd publicaties over betonrot ver schenen. Ook in Middelburg komt dit probleem voor. Vandaar enige toelichting met betrekking tot dit probleem. Betonrot ontstaat door roestvor- ming van dc stalen wapening in be tonnen vloeren. Hoewel er geen di- Op Goede Vrijdag worden de GFT-containers niet opgehaald. De containers moeten een dag eerder, namelijk op donderdag 1 april vóór 07.00 uur buiten worden gezet. Ook de containers die nor maal op donderdag buiten worden gezel, moeten er vóór 07.00 uur staan. Op tweede Paasdag worden de huisvuilzakken niet opgehaald. De zakken moeten een dag later, name lijk op dinsdag 6 april vóór 07.00 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. Dc maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 29 maart tot en met 4 april 1999 Maandag Gehaktbal in jus. prei. kriel aardappeltjes Dinsdag Gebraden varkensvlees, rode kool, appel, aardappelpuree Woensdag Rundvlees hachee met hutspot Donderdag Kipfilet, groente, rijst Vrijdag Alaska visfilet, erwten, worte len, aardappelen Zaterdag Bami goreng met kip saté Zondag Wat de pot schaft uur buiten worden gezet. Ook de zakken die normaal op dinsdag bui ten worden ge/et, moeten er vóór 07.00 uur staan. Arnemuiden ln Arnemuiden worden op Goede vrijdag de duobakken gewoon op vrijdag 2 april opgehaald. De wijzigingen van de ophaaldagen staan vermeld op de afvalkalender die huis-aan-huis is verspreid. Af- valkalenders kunnen bij de sectie Communicatie worden opgehaald, Stadhuisstraat 2. Op Goede Vrijdag, 2 april, voert de Koninklijke Orato riumvereniging de Johan nes Passion van J.S. Bach uit. Het concert begint om 20.00 uur in de Concert- en Ge hoorzaal in Middelburg. Mensen met een minimum inkomen kunnen een kaartje kopen voor 10 cent. De kaart jes kunnen op donderdag 1 april worden opgehaald. Hiervoor kunnen zij contact opnemen met de afdeling So ciale Zaken van dc gemeente Middelburg, telefoon 0118- 675666. In verband met rooiwerkzaamheden aan de Looierssingel wordt voor de veiligheid van weggebruikers een weggedeelte afgesloten voor alle verkeer. Het betreft het gedeelte tussen Zandstraal en het Armeni- aans Schuitvlot. De werkzaamhe den worden uitgevoerd op 29, 30 en 31 maart 1999 van 19.00 tot 22.00 uur. Bij slecht weer schuiven de werkzaamheden een dag op. Binnenkort start de nieuwe ronde wijktafels. De wijktafel vormt het overleg tussen bewoners, gemeen te en overige instanties over het wel en wee van een bepaalde wijk. De wijktafel bespreekt ideeën en voorstellen om de leef baarheid in een wijk te verbete ren. Op dinsdag 23 maart werd de wijk tafel Zuid in het Zuiderbaken ge houden. Vandaag vindt de wijktafel Arnemuiden in de Arne plaats. Dc bijeenkomst begint om 20.00 uur. De vergaderingen zijn voor ieder een toegankelijk. Mensen die vra gen willen stellen, kunnen zich vóór de bijeenkomst melden bij de voorzitter. De onderwerpen die nu behandeld worden zijn: Duurzaam Veilig Verkeer, aanwending wijkta- fel-budget, ontwikkelen wijknet werk (onder andere wijkzorg uitge voerd door de politie). Straatspeel dag op 9 juni, instellen werkgroep Verkeer, Leefbaarheidsonderzoek Zuid, hekken Kringstraat in Zuid, pleintje Helmkruidstraat in Arne muiden. Meer informatie kan worden ver kregen bij coördinator wijkbeheer H. Vergeer, tel.634611. De Stichting Vrienden van Middel burg heeft zich op verzoek van de gemeente beraden op dc functie van de bolwerken. De opdracht was om na te gaan of aan de bolwerken en de bebouwing, nadat zij waren op geknapt, weer een zinvolle beteke nis kon worden gegeven. Na dit on derzoek is een rapport samenge steld dat op 18 maart werd aange boden aan wethouder P.M. Bruin- ooge. In verband met een voorlichtings bijeenkomst voor het personeel van het Zeeuws Archief in oprichting is de studiezaal van het Gemeente-ar chief Middelburg gesloten op maandagmorgen 29 maart 1999 van 08.00 tot 13.00 uur. reet gevaar door ontstaat, is het toch raadzaam eventuele schade op te sporen en, afhankelijk van de ernst van de schade, te laten herstellen. Het betreft dan met name vloeren van hel type Kwaaitaal en Manta. Deze vloertypen zijn vooral in de jaren zeventig veelvuldig toegepast in de woningbouw, maar ook bij verzorgingstehuizen, kantoren en zovoort. Roestvorming Vanwege de grote vraag naar onder andere woningen in die tijd zocht men naar manieren om zo snel mo gelijk te bouwen. Om dit te bewerk stelligen, werden er in sommige ge vallen chemicaliën aan het beton toegevoegd. Deze chemicaliën moesten ervoor zorgen dat het be ton sneller verhardde. Inmiddels is bekend dat diezelfde chemicaliën ervoor kunnen zorgen dat de wape ning in het beton kan gaan roesten. Door roestvorming zet staal uit en daardoor wordt de buitenste schil van het beton eraf gedrukt, waar door de wapening "bloot" kan ko men te liggen. Daardoor vermindert het draagvermogen van de vloer. Bovenstaande problemen doen zich overigens niet in alle gevallen en overal in dezelfde mate voor. De ernst van de schade is ook afhanke lijk van de omstandigheden ter plaatse. In Middelburg is er waarschijnlijk bij meer dan 100 woningen sprake van schade, "betonrot", aan de be- ganegrondvloer. Wie een woning heeft waar betonrot wordt geconsta teerd, doet er ondanks dat er geen direct gevaar zal optreden toch goed aan de schade te laten herstel len. Men is namelijk verplicht bij verkoop van de woning aan de ko per te melden dat er sprake is van betonrot. Laat men dit na dan kan de nieuwe eigenaar de verkoper la ter voor de schade aansprakelijk stellen. Bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling kan in formatie worden verkregen over de vloeren die in woningen zijn ver werkt. wat aan de schade kan wor den gedaan en welk onafhankelijk onderzoeksbureau de vloer kan on derzoeken. De sectie Bouwen en Wonen is te bereiken via telefoon nummer 675281 Foto: Ruben Oreel De brandweerpost Arnemuiden is een van de uitrukposten van de stadsgewestelijke brandweer. Het team van de post bestaat uit 19 vrijwilligers in de leeftijd van 22 tot 55 jaar. De brandweer is een technische hulpverleningsorganisatie, die hulp biedt aan mens en dier in nood, branden blust en optreedt bij onge vallen. De vrijwilliger bij de brand weer kan zich op allerlei manieren ontplooien. De vrijwilligers volgen een basis cursus. De cursus duurt 40 weken; één avond per week. Na deze oplei ding kunnen andere cursussen wor den gevolgd. De vrijwilliger ontvangt een ver goeding tijdens brandweeractivitei ten en is tegen ongevallen verze kerd. Aanstellingsvoorwaarden goede lichamelijke en geestelijke conditie; gevoel voor techniek; leeftijd tussen 18 en circa 30 jaar; woonachtig en zo mogelijk werk zaam in Arnemuiden. Een sporttest en een medische keu ring maken deel uil van de selectie procedure. Belangstelling? Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met de heer A.J. te Paske, Hoofd Technische Dienst, telefoon 0118-633070 of met de heer J. Joosse, postcommandant van Ar nemuiden. tel. 0118-603740/601273. Sollicitaties kunnen t/m 12 april 1999 worden gericht aan: Stadsgewestelijke Brandweer Vlissingen/Middclburg Postbus 5130 4380 KC Vlissingen Op woensdag 17 maart heeft wet houder Bruinooge de eerste paal voor woningen in de Veersepoort in de grond geslagen. Onder het toeziend oog van veel kopers werd de eerste aanzet voor de bouw gegeven. De toekomstige bewoners van deze bijzondere wijk waren in groten ge tale naar het bouwterrein gekomen. Die grote opkomst zegt wel wat over het enthousiasme van de 'Veersepoorters in spe'. Wonen in het groene landschap op steenworp afstand van de stad blijkt een gou den greep te zijn. Veersepoort springt in op de nieuwe wensen van de consument. Dat wil zeggen dat er in deze wijk heel creatief en con- sumentgericht gebouwd gaat wor den. Door bouwers en gemeenten wordt dan ook steeds meer geluis terd naar de verlangens van bewo ners. Creatief project Na het slaan van de eerste paal ver trok het gezelschap naar de Burger zaal van het stadhuis voor een na dere uitleg over Veersepoort. En vanzelfsprekend maakten velen van de gelegenheid gebruik om op zoek te gaan naar de nieuwe buren. Zo ook Suzan en Jan Wisse, twee ge boren en getogen Zeeuwen. Hun buren waren snel gevonden: de fa milie Knapen uit Veenendaal. De heer Knapen:" Wij hebben bij wijze van spreken voor de deur van de Het slaan van de eerste paal in de Veersepoort werd druk be zocht. Foto: Ruben Oreel makelaar gelegen voor het kopen van een huis in Veersepoort. We vonden het direct een gewaagd en creatief project en vanaf het eerste moment dat we de tekeningen za gen waren we verkocht!" Ook Jan en Suzan hebben veel zin om in de nieuwe wijk te gaan wonen. Ze vin den Middelburg een mooie stad met veel sfeer en een gezellig stadscen trum. Een verademing Els Collignon en Joop Weiland ver huizen op termijn van Bergambacht bij Rotterdam naar Veersepoort. De ruimte en de schoonheid van Wal cheren trok hen altijd al erg aan. En het plan Veersepoort noemt Joop 'een verademing'. En hij vervolgt: "De diversiteit en de opbouw van de wijk spreekt ons aan. Het is een mix van allerlei bewoners. Dal is goed voor de leefbaarheid van een wijk." Els geeft aan dat ook de toe komstplannen van Middelburg haar over de streep getrokken hebben om voor Middelburg te kiezen:"Die plannen van Riek Bakker zijn toch prachtig, het idee om het water naar de stad te halen vind ik heel bijzon der." Ideale plek Ook Anné en Tiny ten Heuvel zien de nieuwe wijk wel zitten. Ze wo nen nu nog in dc Edclstenenbuurt maar binnenkort zijn ook zij 'Veer sepoorters'. En dat zien ze al hele maal voor zich... "Een heerlijk nieuw huis waar je weinig aan hoeft te doen. een grote tuin en veel ruimte om je heen. Wat wil je nog meer? We Fietsen graag en zijn graag buiten. Dan zit je daar toch perfect? Voor ons is het een ideale plek en het leuke is dat onze buren meeverhuizen naar Veersepoort. Dus met de buren zit hel in Veerse poort wel goéd!" Wat heeft Purmerend met Mid delburg te maken? Niets, abso luut niets. Niettemin oordeelde medio 1994 het bureau Ambit dat Purmerend prima viel te vergelij ken met de Zeeuwse hoofdstad. Tenminste, waar het de openbare verlichting aanging. En, zo con cludeerde het bureau, als Purme rend twintig procent minder energie gebruikt voor de openba re verlichting, dan moet Middel burg dat ook kunnen. En het is gelukt. Tenminste bijna gelukt, want de laatste cijfers geven aan dat die reductie op een oor na (18 procent) is gehaald. Niettemin: nu al een winst op alle fronten. Nu terugkijkend kan Joost Gabriël- se, civiel-technisch medewerker bij de dienst Stadsbeheer van de ge meente Middelburg, er nog wel om Zaterdag 27 maart organiseert de ABN/AMRO een woonwens Info dag. De dag begint om 09.30 uur en vindt plaats in het gebouw van de ABN/AMRO aan de Kousteen- sedijk in Middelburg. Tijdens deze dag staal het wonen in Middelburg en omgeving centraal. Zo wordt ingegaan op de laatste ontwikkelingen rond de Kwaliteits atlas Middelburg 2030 en de plan nen voor het Stationsgebied en Mortiere. Ook is er aandacht voor het Ruimtelijk plan stedelijk gebied Walcheren 2010. Ruim twintig be drijven en instanties presenteren zich aan de bezoekers en geven ad viezen over het thema wonen. Voor wie nog eens terug wil kij ken naar de uitslagen van de ver kiezingen op 3 maart 1999 in Middelburg voor de Provinciale Staten, liggen de overzichten per stemdistrict bij de sectie Commu nicatie ter inzage. Dc opkomst in Middelburg was 50,41%, die is hoger dan het lande lijke gemiddelde. In dc gemeente Middelburg zijn 33.395 mensen op geroepen. Hieronder staat een totaal overzicht van Middelbure in 1999. VVD CDA PvdA SGP D'66 GroenLinks/DA RPF/GPV AOV+ PVZ 2.959 2.989 3.008 2.081 807 2.303 1.597 334 737 Totaal 16.815 lachen. Toen niet. "We piekerden ons suf hoe en waarom ze ons met Purmerend vergeleken. We hebben Delta Nutsbedrijven geraadpleegd en die wisten het evenmin. Zijn ze uitgegaan van inwoners per vier kante kilometer, aantal verlichtings- armaturen per kilometer? Niemand die er een zinnig antwoord op kon geven En het klopte voor ons ge voel ook niet. want Purmerend was de vijftien jaar daarvoor enorm ge groeid en er viel dus nauwelijks iets te vergelijken. En eerlijk gezegd, we hadden ook geen flauw idee hoe we die twintig procent reductie moesten realiseren." Ter illustratie: het energieverbruik voor openbare verlichting in Middelburg bedroeg 1.8 miljoen KW-uur per jaar en daar moest dus 360.000 KW-uur vanaf. Minder energie "We hebben toen een plan opge steld", vervolgt Gabriëlse. "We hebben eerst alle bestaande verlich tingen in kaart gebracht. Wat brandt waar. Welke lampen hebben ze in de woonwijken, de industrieterrei nen en de wegen? Toen zijn we 'aardige dingen' tegengekomen. Zo bleek dat in de woonwijken lampen werden gebruikt, die normaliter op wijkontsluitingswegen c.q. rondwe gen thuishoren. De industrieterrei nen waren zodanig verlicht, dat we daar de lichtmasten om en om uit geschakeld hebben. Daarnaast zit in elk armatuur een voorschakelappa raat. Ook dat gebruikt stroom. Ter vergelijking: een 18 Watt-lamp plus negen Watt voor het voorschakelap paraat vraagt 27 watt. Nu werken we met PLL-lampen van 24 Watt en heeft de elektronische voorschakel- apparatuur geen stroom nodig. Re sultaat: meer licht en minder ener gie." Veiligheid Dc besparingen die lot nu toe zijn doorgevoerd hebben uiteraard ook alles met de techniek te maken. Dc lampen gaan beduidend langer mee dan vroeger en verlichting heeft te vens een toegevoegde functie: 'het gevoel van veiligheid'. "Ook daar mee is -zij het niet zo direct- reké- ning mee gehouden", zegt Gabriël se. De nieuwste ontwikkeling op het gebied van openbare verlichting is het gebruik van dïmbare lampen. "Per saldo hebben we door allerlei maatregelen meer licht en gebrui ken we minder energie. En voor de volledigheid: mede dankzij de Del- la Nutsbedrijven, die van meet af aan met ons hebben meegedacht." Besparen En dan natuurlijk het geld, want daar draait alles om "Er is in totaal voor zeven ton geïnvesteerd en we besparen jaarlijks 76.000 gulden op de energie-uitgaven, terwijl de nieuwe armaturen 25 jaar mee gaan." Bij de aanleg van nieuwbouwwij ken wordt dc openbare verlichting uitgevoerd met de nieuwste tech nieken voor wat betreft energiebe sparing. Straatverlichting wordt vervangen met milieu- en energiebesparen de lampen.

de Faam | 1999 | | pagina 3