P0ELZICHT PUZZELRUBRIEK KNAUS caravans IjEUErland Kwaliteitscaravans voor jarenlang vakantieplezier Allerlei Omschrijving horizontaal: Omschrijving verticaal: De oplossing van de puzzel van vorige week luidt: drukker. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG' SNEL GEBOEKT DINSDAG ZONDAG MAANDAG WOENSDAG Gezondheid forty five degrees .JI'ANSSPI'CIMLZMK TWEE JEANS VOOR 80," Gevonden Beurs Ouderen Bijeenkomst Excursie Lezing HULP NOOIT Bij STOPPEN MET ROKEN Caravancentrum 20 FAAM/VLISSINGER Woensdag 24 maart 1999 Boomfeest - Vandaag, woens dag, wordt de jaarlijkse Boom feestdag gehouden. Vierhon derdzestig leerlingen van de ba sisscholen in de gemeente Vee- re gaan in en rond de dorpen bomen planten, beplantingen 1.hachelijk 5.vers 10.plaats in Overijssel 11.water in ons land 12.paardekracht (afk.) 14.overslaande sluiting 17.jongen 19.Chi nese maat 20.buidel 22.schone schijn 24.aanwijzend voornaam woord 25.rivier in Italië 27.koper 28.grappenmaker 29.beresoort 31.aardappelproduct 32.muziekinstrument 33.proefgewicht 34.voegwoord 35.water in ons land 36.kloosterzuster (Z.N.) 39.ontstaan 42.deelnemers 43.waterkering (mv.) 45.nobel 46.slang 49.wreed heerser 50.onaangenaam koud 51.verpak kingsmateriaal (mv.) 53.vissersgerei 54.bijdehand meisje 55.hoofdteIwoord 56.tobbe 58.nummer (afk.) 59.watering 60.speelgoed 62.ronddraaien 63.reinigingshulpmiddel 1.dikke man 2.later 3.deel van een visfuik 4.Europeaan 6.afslui ter 7.klein 8.maat (afk.) 9.droevig 13.staatsiekoets 15.ieder 16.schildersgerei 17.tijding 18.voordeel 19.plant 21.bevallig 23.familielid 24.hetzelfde (lat.) 26.sacrament 28.hofedelman 30.plaats in Drenthe 31.zoogdier 36.pers en radio 37.stand 38.scheepsbouwer 39.verwilderd 40.eikehout bewerken 41.kol ken 42.smakelijk 44.algemeen bekend 46.soort bier 47.geestelij ke (afk.) 48.zoogdier 51.trots 52.opiniepeilingsinstituut (afk.) 55.kudde dieren 57.eer 59.militaire rang (afk.) 61.gelukwens (afk.) Er ontstaat een beroep wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers in de juiste volgorde plaatst: 3.7.8.26.45.49.56.61. aanbrengen en nestkastjes op hangen. Bij elke activiteit is een lid van het college van burge meester en wethouders aanwe zig. Dit jaar is het thema 'Water en bomen'. Alle scholen hebben een projectboek ontvangen. In dit boek wordt ondersteuning gegeven voor het opzetten van lessen over het groen rondom de school en in het dorp. Pensioenbelangen - De af deling Walcheren van de Neder landse Bond voor Pensioenbe langen vergadert dinsdag 30 maart in het gebouw van de SWOM aan de Molstraat in Mid delburg, De vergadering begint om 14 uur. Zeebanket - In de Vismijn van Breskens wordt zondag 28 maart van 12 tot 19 uur een zeebanket-proeverij gehouden. De samenwerkende restaurants van Breskens laten bezoekers kennismaken met het culinaire zeebanket tegen sterk geredu ceerde prijzen. Bloedafname - In basisschool De Tweemaster aan het Oranje- plein in Oost-Souburg wordt woensdag 24 maart van 18.30 tot 21 uur een bloedafname- avond gehouden. Het Rode Kruis nodigt mensen tussen de 18 en 70 jaar uit om bloed te doneren in het belang van de zieke medemens. Mestkelders - Door de over vloedige regenval van de laatste maanden lopen mestkelders vol omdat de landbouwers de mest met kunnen uitrijden over het land Als het weer niet veran dert dreigt er volgens de ge meente Veere een kritieke situ atie te ontstaan. Om te voorko men dat er mest in het opper vlaktewater wordt geloosd moet er een noodoplossing ko men. In de gemeente Veere wordt gedacht aan het toestaan van tijdelijk foliebassins. De AID en het Openbaar Ministerie gaan met deze noodoplossing akkoord. De tijdelijke opslag mag alleen plaatsvinden voor mest uit de eigen inrichting en voor ten hoogste drie maanden. De tijdelijke put moet bedekt worden met een folie. De af stand van de tijdelijke put ten opzichte van de woningen van Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie con tactochtend, 9.30 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, kla verjassen, 19.30 u. Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, line-dancing, 20 u. Wijkcentrum Schel- debuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 13-16 u., tel. 625655. Strandpaviljoen Panta Rhei Vlissingen, jamsessie, 20 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym van 2,5 tot 4 jaar, 9.30 u., peutergym tot 2,5 jaar, 10.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, bloemschikken, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, bloemschikken, 10 u. Jongerencentrum Midgard Middelburg, groot beeldvideofilm, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.15 u. Het Bolwerk Vlissingen, alleengaanden uitgaansavond, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo, 20 u. De Piek Vlissingen, jamsessie, 21 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcon- tact, 15 u. Hof Domburg, stoel schilderen, 10 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontactmiddag, 16 u. De Parel Domburg, bowlingtoernooi, 16.30 u., aan melden voor 15 u. Hof Domburg, caps schilderen, 10 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, koppelkla- verjassen, 10.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, soosmid- dag, 13.30 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, aangepast sporten voor mensen met Cara, 15.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, darten, biljarten en klaverjassen, 20 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, sjoelen, 18.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, da- mesgym, 13.30 u. De Parel Domburg, babyzwem- men, 15 u. Gebouw Personeelsvereniging De Schelde Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie con tactochtend, 9.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sjoelclub, 14 u. Bachten Reede Vliss ingen, handwerkgroep voor 55 plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoe tingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zee land: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10- 12 u., tel. 625655. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutermorgen, 10 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, koersbal, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlis singen, Country Line-dansen, 18.30 u. Wijkcentrum Open Hof Vlissingen, soosmiddag voor 50-plussers, 13.30 u. Dienstencentrum Ou deren Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30-17 u. Sportfondsenbad Vlissin gen, aangepast zwemmen voor mensen met Cara, 12.30 u. Hof Domburg, tasjes schilderen, 10 u. De Parel Domburg, kinderbowlingtoernooi, 16.30 u., aanmelden voor 12 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, kindermiddag, 14 u. derden moet minimaal vijftig meter zijn en de opslag moet tevoren gemeld worden aan de afdeling milieu van de gemeen te Veere. Woonwensdag - In de ABN Amro aan de Kousteensedijk in Middelburg wordt zaterdag 27 maart van 9.30 tot 16 uur de Woonwens Infodag gehouden De gemeente Middelburg en di verse makelaars presenteren de nieuwste woningbouwplannen en er zijn maquettes van onder meer de Mortiere en het Sta tionsgebied in Middelburg te zien. Verder worden er gratis ad viezen gegeven over inrichting, tuinaanleg, juridische zaken en beveiliging. De Woonwens Info dag wordt om 9.30 uur geopend door wethouder PM. Bruin- ooge. Omroep Zeeland - Omroep Zeeland radio heeft in januari en februari van dit jaar de hoogste luisterdichtheid bereikt in zijn geschiedenis. Gemiddeld luiste ren er op elk moment van de dag ruim zestienduizend Zeeu wen naar hun regionale radio. Dat is een luisterdichtheid van 5,4 procent. Tot dusver kwam Omroep Zeeland niet hoger dan 5 procent. Over de hele dag lui steren bijna zeventigduizend Zeeuwen naar hun omroep. Dat blijkt uit de meest recente me ting van de dienst Kijk- en Luis teronderzoek van de NOS over de maanden januari en februari 1999. CVA-patiënten - De Zeeuwse vereniging Samen Verder, een vereniging van en voor CVA-pa tiënten en hun familieleden (hersenbloeding en hersenin farct), houdt zaterdag 27 maart om 14 uur een vergadering in de Ridderzaal van Verpleeghuis Ter Valcke in Goes. Belangstel lenden en nieuwe leden zijn van harte welkom. Inlichtingen, tel. 0118-626719. (advertentie) BADHUISSTRAAT 105 VLISSINGEN 416093 (f 10,- VOORDEEL) TEVENS IS ONZE UITGE BREIDE, SCHITTERENDE NIEUWE ZOMER COLLECTIE BINNEN Voedselallergie - De Neder landse Voedselallergie Stichting (NVAS) houdt maandag 29 maart een contactavond in Mid delburg. Het thema van de avond is: 'leren van eikaars er varingen, voor volwassenen met voedselallergie- en intole ranties' In kleine groepjes wordt er gepraat over de dingen waar volwassenen door hun voedselovergevoeligheid tegen aan lopen. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-642799. Vogelvoederplaats - In de periode van 28 januari tot en met 18 maart zijn bij de politie in Middelburg de volgende gevon den voorwerpen aangegeven: een kinderstoeltje, armband, di verse bankbescheiden, agenda, geldkist, diverse brillen, mobiele telefoon, vogelvoederplaats, bi- bliotheekpassen, hangertje, di verse hoeden en petten, diver se horloges, diverse honden, kat, vuilniscontainer, diverse pasjes, halsketting, handschoe nen, wandelstok, kleding, para plu, gehoorapparaat, portemon nees, treinvoordeelkaarten, sie raden, sleutels en tassen. De voorwerpen worden drie maan den bewaard en kunnen wor den opgehaald tijdens kantooru ren Paranormaal - In het Vlissing- se Arsenaaltheater wordt zater dag 27 en zondag 28 maart van 11 tot 18 uur een paranormale beurs voor alternatieve genees wijze en innerlijke groei gehou den. Op de beurs kunnen be zoekers kennismaken met het werk van personen uit verschil lende disciplines. Er staan onge veer vijfenveertig stands met onder meer edelstenen, Indi aanse amuletten, Reiki en mag netiseren, handleeskunde en iriscopie en tarot en aura. Snuffelmarkt - In het week end van 27 en 28 maart vindt in de Zeelandhallen in Goes de tra ditionele snuffelmarkt plaats. Duizenden artikelen verwisselen er van eigenaar. De snuffelmarkt is zaterdag geopend van 9 tot 17 uur en zondag van 10 tot 17 üur. De organisatie is in handen van Organisatiebureau Linssen. Kinderkleding - In de Middel burgse peuterspeelzaal De Zandkrumels wordt woensdag 24 maart van 15 tot 16 uur een kinderkleding- en speelgoed beurs gehouden. De peuter speelzaal is gevestigd aan de Rijnstraat 12. Speelgoed - Peuterspeelzaal 't Speeltreintje in Oostkapelle houdt vrijdag 26 maart een voorjaarskinderkleding- speel goed- en bed-box-buggybeurs in het Hervormd Gemeentecen trum aan de Joh. de Pourck- straat in Oostkapelle. Tevens wordt er positiekleding ver kocht. De beurs wordt gehou den van 15 tot 16.30 uur. Platteland Walcheren - De Stichting Welzijn Ouderen Plat teland Walcheren houdt samen met de Commissie Welzijn Ou deren Westkapelle een informa tiemiddag. Onderwerpen die tij dens de bijeenkomst aan bod komen zijn onder meer het Re gionale Indicatie Orgaan, huis vesting voor ouderen en bij- stands- en kwijtscheldingsmo gelijkheden in de gemeente Veere. De informatiemiddag wordt woensdag 31 maart om 14 uur gehouden in het gebouw Herrijst in Westkapelle Aquarelleren - Aquarelliste Joke Plomp geeft zaterdag 27 maart een demonstratie aqua relleren in het Toeristisch Cen trum Oranjezon aan de School straat in Oostkapelle. Joke Plomp is bekend door haar in spirerende en boeiende rubriek 'Al doende' in Palet en Teken- stift. De demonstratie wordt ge houden van 10.30 tot 12.30 uur. Gestalt In de Praktijk voor Ge- stalt en psychosynsthese aan de Breestraat in Middelburg wordt maandag 29 maart om 20 uur een bijeenkomst gehouden met als onderwerp 'ziekte als keerpunt'. Voor mensen die ge confronteerd worden met een levenbedreigende ziekte, zoals kanker of hart- en vaatziekte, of een ziekte of ongeval waardoor het leven ingrijpend verandert. Voor hun partners en voor men sen uit de directe omgeving. Ziekte is niet alleen een licha melijke beleving, maar zeker ook een psychisch en geestelijk proces. Brussel - Onder leiding van ar chitect Johan de Koning gaat het Middelburgs Instituut voor Kunstzinnige Vorming (MIKV) za terdag 27 maart naar Brussel, de stad van de Jugendstil. Het gezelschap vertrekt om 8.30 uur vanaf het station in Middelburg en brengt in Brussel onder meer een bezoek aan het Van Eetveldehuis, het Huis Bloe- menwerf en het museum voor schone kunsten. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118- 634711 Veerse Bourgondiërs - Op uitnodiging van de Heemkundi ge Kring Walcheren geeft R. Willems uit Beveren (België) woensdag 24 maart een lezing over de relatie van de Veerse Bourgondiërs met Beveren. Wil lems is bestuurslid van de Her togelijke Heemkundige Kring 'Het Land van Beveren'. De le zing wordt gehouden in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek en begint om 20 uur. Wie gestopt is met roken, heeft het niet altijd even makkelijk. Daarom is er de stoppen-met-roken infor matielijn. U kunt er terecht voor advies, informatie over hulp bij stoppen, of een persoonlijk gesprek als steuntje in de rug. Bel: 0900-500 20 22 (zoet P/m) KOMOPXsTOP Verrijn Stuartweg 4 (Industrieterrein de Poel 1), Goes. Telefoon 0113-223277

de Faam | 1999 | | pagina 20