Warm en comfortabel Wools of New Zealand Magazine 1999 WONEN EN TRENDS Badkamer steeds stijlvoller Doucheschermen en -deuren van glas bieden veel voordeel Lumellennium: een royale kroonluchter Stijlvolle schalen met schelpen In plaats van veelvuldig toegepast acryl, brengt fabrikant Koralle een serie nieuwe douchedeu ren op de markt die gemaakt zijn van veilig heidsglas: 'Varioplus'. Voordeel boven acryl is dat veiligeidsglas helder is, hetgeen een kleine ruimte optisch groter maakt. Minder stoken en toch meer comfort in uw wo- ning? Dat kan als u kiest voor de juiste verwar mingsapparatuur en u uw woning goed iso leert. Er zijn mogelijkheden genoeg voor altijd lekker warm water en een warm huis. Het liefst stookt u zo zuinig mogelijk - niet alleen voor uw portemonnee, maar ook voor het milieu. U kunt voor sommige investeringen in huis zelfs subsidie krijgen. En vergeet vooral niet te ven tileren, want frisse lucht is noodzakelijk om u prettig te voelen. Aan de vooravond van een nieuw millenni um blijkt steeds duidelijker dat het tempo waarin nieuwe ontwikkelingen zich aandie nen, nauwelijks nog bij te houden is. Dan is het prettig om thuis te komen in een omge ving die vertrouwd, zacht en veilig aan voelt. Wol heeft een natuurlijke warmte die weldadig aanvoelt. Wat het nieuwe millen nium ook gaat brengen, het comfort van wol is een zachte basis waarop u altijd te rug kunt vallen. Het nieuwe Decor Magazi ne 1999 van Wools of New Zealand toont de nieuwste trends in kleuren, dessins en structuren en verzacht daarmee de over gang naar een nieuw tijdperk. Kleuren Structuur Karpet Millennium Hulpmiddel Gemakkelijke keuze Meer weten... Kroonluchters zijn in, niet langer alleen in tradi tionele uitvoering, maar de internationale markt van designverlichting vertoont veel kroonluchters die in een modern jasje zijn ge stoken. Veel nieuws op woongebied, dus ook veel kijknieuws in de vorm van foto's. Op deze pagina slechts een tip van de 111 sluier van wat er allemaal aan noviteiten in de schappen van woonwinkels en aanverwante zaken is te vinden. Elders - - op de pagina's zetten onze adverteerders hun beste beentje voor om te laten zien wat ze in huis hebben. Lees, kijk en winkelplezier in één oogopslag te vinden. De tijd dat een badkamer alleen functioneel moest zijn, lijkt voorbij. Steeds vaker letten we er bij de inrichting van de badkamer op dat deze, behalve praktisch, ook stijlvol inge richt is. Eind jaren '70 kwamen luxe badka mers bijna uitsluitend voor in de huizen van de "beter gesitueerden". Maar met de Neder landse economie gaat het nu veel beter. We hebben dus meer te besteden. Aan vakanties, auto's, maar gelukkig vooral ook aan het huis. Zuinig en milieuvriendelijk Sociaal karakter Schoon op zichzelf Woensdag 24 maart 1999 FAAM/VLISSINGER 17 In veel standaardmaten, maar ook als maatwerk De Varioplus douchedeuren zijn leverbaar in vier modellen: als swingdeur (eventueel ge- combinerd met een vaste wand). Als hoekdouche, rond en als 5-hoek. De instap is der halve aan de voorkant of op de hoek. De moderne douchedeu ren en doucheschermen, die in elke badkamer tegen elke muur gemakkelijk te plaatsen zijn, zijn verkrijgbaar in vele standaardmaten Ook maat werk is mogelijk en zonder meerprijs kunnen bijna alle sa- nitairkleuren geleverd worden. Varioplus kenmerkt zich door toepassing van 5 mm veilig heidsglas en het gebruik van aluminium afdekstrips in de kleur van de profielen. De deu ren en schermen van de Vario plus serie zijn onderhouds- vriendelijk, door het gebruik van speciaal aanbevolen on derhoudsproducten kunnen vuil en kalk zich bovendien niet aan het oppervlak hechten. Verre reizen, vakanties, boe ken, televisie, films en natuur lijk het Internet, maken de we reld steeds kleiner. Het zijn constante bronnen van inspi ratie, zowel voor het dagelijks leven als voor de inrichting van het interieur. Het laatste jaar van dit millennium staat dan ook in het teken van zo wel terugkijken, reflectie en analyse als vooruitblikken, plannen en opbouwen. Kleu ren spelen daarbij een belang rijkere rol. Ze roepen gevoelens op, wak keren nieuwe ideeen aan of werken juist rustgevend. Met kleuren beleef je een sfeer; van de serene stilte in neveli ge woestijnen tot het vibre rende kleurenspel van een Marokkaanse soek. Trends zijn daarom niet langer gebonden aan woonstijlen, maar aan het gevoel dat bij een bepaalde stijl hoort. In het Decor Maga zine van Wools of New Zea land maakt u kennis met de kleuren en de sferen van het nieuwe millennium. Wol uit Nieuw-Zeeland is de beste basis voor alle mogelij ke kleuren. Dat komt doordat deze wol van nature heel zui ver en stralend wit is. Daar door kan het garen worden geverfd in elke denkbare kleur. Met als bijzondere eigenschap dat de kleur een heel natuurlij ke uitstraling heeft. Alsof er geen verfbad aan te pas is ge komen. In het Decor Magazine voor spelt Wools of New Zealand de nieuwste trends. Voor het komende millennium zijn dat rustgevende naturellen, inspi rerende aquatinten, diepe, rij ke aardekleuren en koele ijs- pastels. Het zijn kleuren die fascineren, inspireren of kal meren. Kortom; kleuren met gevoel die in een tapijt van Wools of New Zealand tot leven komen. De natuurlijke zachtheid van wol en de rijke kleuren waarin de tapijten verkrijgbaar zijn, bepalen voor een groot deel de sfeer van het interieur. Maar minstens zo belangrijk voor de uitstraling van het ta pijt, is de structuur. Zo zal een hoge gesneden pool sneller uitnodigen om aan te raken dan een strakke lussenpool. Door te kiezen voor een be paalde structuur, kunt u zelf bepalen welke sfeer het tapijt moet uitstralen. Neutraal grijs bijvoorbeeld, kan er in twee verschillende structuren com pleet anders uitzien: speels door de licht-schaduwwerking van een losse pool of juist koel en zakelijk door de strak ke uitstraling van een gesne den pool. Door verschillende structuren te gebruiken, is het ook mogelijk om een soepele overgang te creëren tussen verschillende woonsferen, bij voorbeeld om de grens tussen wonen en werken te verva gen. Onthaasting is het gevleugel de woord van de jaren negen tig en waarschijnlijk ook van het nieuwe millennium. In de ze toenemende behoefte naar rust en ontspanning is een be langrijke rol weggelegd voor karpetten. Of de stijl nu strak geometrisch of weelderig oriëntaals is, de volle kleuren van een karpet gecombineerd met de weldadige warmte van wol, geven een ruimte een rij ke en luxe uitstraling. Karpet ten benadrukken, misschien wel meer dan tapijt, het karak ter van een huis en van zijn bewoners en voegen daar te gelijkertijd de voor wol zo kenmerkende zachtheid en warmte aan toe. In het nieuwe millennium krijgen ze dan ook alle aandacht die ze verdie nen. In het jaar 2000 is wol actueler dan ooit. Niet alleen omdat de kleuren en structuren perfect passen in het modebeeld, maar vooral omdat wol een natuurproduct is dat helemaal voldoet aan de eisen van deze tijd. Wol is comfortabel, sterk, gemakkelijk schoon te maken, geluiddempend en brandver tragend. Elk tapijt heeft - voor het in de winkel terechtkomt - minimaal twintig zware tests doorstaan om de beste kwali teit te kunnen garanderen. Bo vendien wordt Nieuw-Zee- landse wol op milieuvriende lijke wijze geproduceerd. Als u kiest voor een tapijt van Wools of New Zealand, bent u verzekerd van een product dat voldoet aan de strengste kwa- liteits- en milieueisen. Niet voor niets mag slechts een se lecte groep topproducenten het merk Wools of New Ze aland gebruiken. De collecties zijn herkenbaar aan het Wools of New Zealand-beeldmerk, symbool voor het ongerepte Nieuw-Zeelandse landschap en de garantie voor topkwali teit. Meer informatie over Wools of New Zealand en de nieuw ste trends op wolgebied voor het komende millennium vindt u in het Decor Magazine 1999. Dit magazine is vanaf medio maart 1999 gratis ver krijgbaar bij de betere interi eurwinkel en tapijtspeciaal zaak. Voor meer informatie: 020-6592849. Dat heerlijke zondagoch- tendgevoel. Heerlijk ont spannen genieten van el kaar en van de heerlijke warmte van een tapijt van Wools of New Zealand. wilt weten over de diverse mogelijkheden. Of u uw huis nu op bepaalde plaatsen wilt isoleren of een compleet nieu we verwarmingsinstallatie wilt aanschaffen, de Welke- Gids Verwarming Isolatie is in al haar compleetheid een onmisbaar naslagwerk. In vijf overzichtelijke stappen (inclu sief een plan van aanpak, pro ductinformatie en handige tips) leest u alles over hoe ook u warmj comfortabel en zui nig kunt wonen. Net als de acht andere Welke Gidsen (Keukens, Badkamers, Slaap kamers, Tuinen, Haarden Kachels, Vloeren Wanden, Nieuwe Media en Verbouwen) is Welke Verwarming Isola tie een gids in de letterlijke zin van het woord. Welke Verwar ming isolatie ligt vanaf nu in de tijdschriftenwinkel voor f7,95. Alle mogelijkheden die er te genwoordig zijn om uw huis te verwarmen en te isoleren, maken het er zowel makkelij ker als moeilijker op. Want welke verwarming moet u nu kiezen: centrale verwarming, en haard of kachel, een com biketel, een boiler of een gei ser? En wat moet u nu precies isoleren? De gevel, de vloer, de leidin gen, de ramen of het dak? Ook niet onbelangrijk: hoe doe je dat? Dan kunt u ook nog eens nadenken over het gebruik van zonne-energie, welke thermostaat u wilt en of airconditioning misschien iets voor u is. In de Welke-Gids Verwarming isolatie leest u alles wat u ne. Om ook op dat punt maxi maal comfort te hebben, kwa men de designers met een doeltreffende en tegelijk mo derne en fraaie oplossing. De huidige badkamermeubels hangen. Of -de grote trend- staan op wieltjes, waardoor ze makkelijk te verplaatsen zijn. Ook toiletten en bidets zien we steeds vaker hangend dan staand. De badkamer is op deze ma nier een stuk eenvoudiger én beter schoon te houden. Het gaat langer mee. Door de mobiliteit van de meubelen spelen de fabrikan ten in op onze moderne visie op inrichting: niet meer jaren lang alles op dezelfde plaats, maar een zo flexibel mogelijke indeling. Door alle nieuwe ontwikkelin gen en innovaties op sanitair gebied, zien we vaak door de bomen het bos niet meer. De keus is dan ook groot. Maar eigenlijk ook vrij gemakkelijk. Uw sanitairspecialist is im mers graag bereid om u met raad en daad bij te staan. Sa men met hem kan bepaald worden hoe uw ideale badka mer eruit kan zien. Natuurlijk rekening houdend met de beschikbare ruimte en uw budget. Dan komt u van zelf, samen met uw badka merspecialist, tot uw persoon lijke badkamer-op-maat. ASs u pSannen heeft om binnenkort een badka mer aan te schaffen en u wilt graag meer infor matie, dan kunt u een briefkaartje sturen aan de Vereniging Comfor tabel Wonen, Postbus 710, 6710 BS in Ede. De vereniging zorgt er dan voor dat de leden van "Comfortabel Wo nen" u gratis en vrij blijvend informeren over hetgeen er op dit moment in de handel is. Meer informatie vindt u ook op Internet. Surft u naar http://www.comforta- bel-wonen.nl. Wie 't breed heeft laat 't breed hangen Volgens ontwerp van de Am sterdamse Henk Stallinga produceerde Steng Licht te Stuttgart de kroonluchter Lu mellennium, een ironische in terpretatie met een modern karakter. De royale plexiglas schaal is gevuld met twee honderd gloeilampen, waar van echter slechts vijftien gloeilampen zijn aangesloten die de niet-aangesloten lam pen zacht aanlichten. Een unieke verlichting, de door snede van de kroonluchter is 95 cm. De standaardmaat van de ophanging, welke in roest vrij staal wordt uitgevoerd, is 100 cm. Speciale maten zijn naar wens mogelijk. De lampen van Stallinga schij nen tot ver over de grenzen het werk van deze Nederland se designer wordt onder meer getoond in een permanente tentoonstelling in het café van het Museum of Modern Art in new York. Een uitgebreide wasbeurt hoeft niet onnodig veel water te kosten. Een gezin van vijf personen maakt heel wat keren per week gebruik van het bad, de douche en de wastafels. Zo gebruiken we met z'n allen heel wat liters water per jaar. Om dat tot een minimum te Met eenvoudige materialen als zilverzand, schelpen en zeesterren is op simpele wijze een fraaie opgemaakte schaal te creëren. Doe het zand in de schaal of bokaal en plaats een bijpassende kaars in het zand. De schelpen en gedroogde zeesterren geven er een exo tisch mediterraan tintje aan. Die schelpen zijn zo te koop. Schelpen zelf verzamelen kan ook tijdens een lekkere strand wandeling. Een andere moge lijkheid is schelpen vast te lij men op een krans van stro of wilgentenen waarop u Tilantia vast maakt met binddraad. Ti lantia is te koop bij de tuincen tra. De schelpen lijmt u vast op de Talantiakrans met een lijmpistool. Hang hem aan de muur of geef hem een leuk plekje op een glazen schaal. Plaats een glazen windlicht met kaars in het midden van de krans. Zo creëert u bijzon dere sfeerverlichting. Wanneer er plannen op tafel liggen om de woning een "opfrisser" te geven, is de badkamer vaak het eerste aandachtspunt. Want de badkamer is dé ideale ruimte waar we ons even terug kunnen trekken en de spanningen van de dag van ons af kunnen spoelen. Het spreekt dan ook voor zich dat deze ruimte voorzien moet zijn van alle denkbare com fort. En wat dat betreft is er te genwoordig keus genoeg. Ook zien we steeds vaker dat er voor de kinderen een apar te badkamer in huis te vinden is. Verlaagde wastafels, dou ches en baden met antislipbo- dems en thermostaatkranen horen daarin absoluut thuis. De "volwassen" badkamer wordt dan voorzien van extra comfort zoals bubbelbaden of stoomdouches. Of wat denkt u van een privé- sauna? Wie geen ruimte heeft voor twee badkamers, maakt van zijn badkamer een relax ruimte voor het hele gezin. Open ruimtes, waar je bijna voor je plezier in verblijft. Het is een plek geworden waar het hele gezin tegelijk kan ver toeven. De tendens is in dit kader een sanitaire ruimte met afgebakende delen bin nen dezelfde ruimte. Kastjes, lage muurtjes aan weerszijden van een toilet, een centraal opgestelde wastafelcombina tie en een aparte douchecabi ne. beperken, brengen de fabri kanten energiezuinige meng- kranen op de markt. Uitge voerd in mat of glanzend chroom, goudkleur of een combinatie van dit alles. Maar ook klassieke kranen hebben een facelift ondergaan. In alle gevallen staan waterbespa ring en aandacht voor het mi lieu bij de nieuwe modellen voorop. De badkamer moet één van de meest schone ruimtes van het huis zijn. Want we tillen terecht zwaar aan onze hygië-

de Faam | 1999 | | pagina 17