XPOSITIES Liesbeth List in Mondragon Hard to Handle presenteert cd De Dulle Roeckers doen water bij de vis De firma Luchtdicht'. Dat is de titel van de kindervoorstelling die woensdag 31 maart door theatergroep Timbila wordt gebracht in het verenigingsgebouw te Nieuw dorp. methet orgaan van Corti De firma Luchtdicht iiMlorgshiii^Ni^ Rijzende Sterren van het Nog-Ensemble in Middelburg DONDERDAG 25 MAART VRIJDAG 26 MAART ZATERDAG 27 MAART ZONDAG 28 MAART DINSDAG 30 MAART WOENSDAG 31 MAART REGIONALE GOES HEINKENSZAND KATTENDIJKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE OOST-SOUBURG VLISSINGEN WISSENKERKE WOLPHAARTSDIJK Tsjechisch jongenskoor in Goes pe QebrOedefS Flint met Bach's Matthaus Passion De Walcherse formatie Hard to Handle pre senteert vrijdag 26 maart haar debuut-cd in nachtcafé Electro in Middelburg. De band geniet in de regio inmiddels een vrij grote naamsbekendheid en treedt regelmatig op in kroegen en evenementen. Het Nog-Ensemble bestaat uit de top van jonge Nederlandse muziektalenten, allen laureaten van diverse nationale en inter nationale concoursen. Hoewel schouwburg De Prins van Oranje te Goes dicht is probeert 'Uit in Goes' dit seizoen toch nog theatervoorstellingen te brengen. Onder het motto 'Prins van Oranje op locatie' treedt zaterdagavond 27 maart Lies beth List op in theater Mondragon te Zierikzee, aanvang 20 uur. Nu alles in België aan het licht komt, gooi en ook De Dulle Roeckers hun beerput open. Geen decors meer, geen kostuums. Vanaf nu serveren Ingrid Dullens en Hilde de Roeck alleen zichzelf, bloot op het podium, met enkel de stem om de longen uit het lijf te zin gen. De Dulle Roeckers zijn zaterdag 27 maart te zien en te horen in de Stadsschouwburg in Middelburg. Het Tsjechische jongenskoor Boni Puerio wordt gerekend tot een van 's werelds beste koren. Vrijdagavond 26 maart a.s. is het in Goes. Daar wordt een bijzondere uitvoe ring gegeven van de Matthaus Passion van Bach in de Maria Magdalenakerk. De Gebroeders Flint spelen vrijdag 26 maart de voorstelling 'Het orgaan van Flint' in het Arsenaaltheater in Vlissingen. In het stuk wordt een winkelstraat in een grote stad geportretteerd door een parade van gelui den die deze straat dagelijks produceert. Woensdag 24 maart 1999 FAAM/VLISSINGER 15 Donderdag 25 maart t/m woensdag 31 maart Stadsschouwburg, Middelburg; Sassafras, een cabaretesk blij spel met Jos Brink, 20 uur. Ons Dorpshuis, Kruiningen; Theater van de Lach, 'Drie keer twee is zes teveel', klucht onder regie van John Lanting, 20 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Theatergroep Artemis, 'Stief moeders!', 19 uur. Maria Magdalenakerk, Goes; Tsjechisch jongenskoor Boni Pu- eri, zes solisten en het Philharmonisch Orkest van Kraiové, 'Mat thaus Passion', 19.30 uur. Verenigingsgebouw Westkapelle Herrijst, Westkapelle; Uit voering van het Westkappels Dameskoor, 19.30 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; De Gebroeders Flint, 'Het orgaan van Corti', 20.15 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg; amusementsorkest Humoreske, 20.30 uur. Jongerencentrum Trinnity, Kapelle; The Per, progressieve gi taarrock, 22 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middelburg; Brassband Apollo, De Slagwerkgroep en de So What Band. 'Concerto grosso', 18.45 uur. Verenigingsgebouw Westkapelle Herrijst, Westkapelle; Uit voering van het Westkappels Dameskoor, 19.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; De Dulle Roeckers, 'Water bij de vis', 20 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, 'Zonder gek heid', 20.30 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg; Heieen Hulst (viool) en Gerard Bouwhuis (piano), 20.30 uur. Minitheater, Middelburg; Het Middelburgs Theater, 'Verf', 20.30 uur. Hotel Arneville, Middelburg; The Storyville Jassband, 21 uur. De Piek, Vlissingen; Noujoum Raï, raï, reggae, soul en funk, 22 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Zeeuwse Amateurdansdag, 15.30 uur. Strandpaviljoen Panta Rhei, Vlissingen; Livingstone, covers, 17 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Herman Finkers, 'Kalm aan en rap een beetje', 20 uur. Braai Tapperij De Mug, Middelburg; Fee-Fi-Fo-Fum, jazz, 21 uur. Dorpshuis, Nieuwdorp; Theatergroep Timbila, 'De firma Lucht dicht', 14 uur. Ambachtscentrum, Goes; Poppentheater Sim Bolus, 'Wat een schat', 15 uur. St. Jacobskerk, Vlissingen; Tsjechisch jongenskoor Boni Pueri, 'Matthaus Passion', 19.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Herman Finkers, 'Kalm aan en rap een beetje', 20 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middelburg; Het NOG Ensemble, de top van jonge Nederlandse muziektalenten, met werken van Cle- menti, Beethoven en Spohr, 20 uur. E Donderdag 25 maart t/m woensdag 31 maart Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kun stenaars, diverse werken. Wo. t/m za. van 13-17 uur. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstraat 13, 150 jaar Koninklijk Medisch Genootschap. Di. t/m vr. van 10-17 uur. Za. van 13-16 uur. Stadskantoor, Oostsingel 2, Kunstenaars-collectief Atelier He renplaats, 'Outsider art'. Ma. t/m do. van 9-17 uur. Vr. van 9-12 uur. 't Kunstuus, Dorpsstraat 43, Anna Kecka-Bauer; tekeningen, ge mengde technieken. Marietje Koens; beschilderde eieren. Wo. en do. van 13-18 uur. Vr. van 13-18 uur en van 19-21 uur. Za. van 10- 12 uur en van 13-16 uur. Galerie llona, Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schilderij en. Za. van 14-17 uur. Depot, 't Zanddorp 68, Willem Pastoor;sieraden. Zo. en ma. van 14-17 uur. Vensters Caesuur, Lange Noordstraat 67, Thijs van Tongeren en Ursula Herraiz, installatie 'Na Enschede'. 24 uur per dag (t/m 27 maart). Atelier-Galerie Veurink, Vlissingsestraat 14, Philip Veurink, schil derijen. Vr. van 13-17 uur. Za. van 10-12.30 uur. De Vleeshal, Markt, Holland Kindergarten Japan Bondage, sa mengesteld door Camiel van Winkel. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Kabinetten van de Vleeshal, Zusterstraat 7, Paul Kooiker, 'Utrechtse krop' collectie medische fotografie Utrechts Universi teitsmuseum. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Wouter Kabouter, 'Op avontuur in het herfstbos'. Marleen van Wolferen, schilderijen en tekeningen (t/m 28 maart). Di. t/m zo. van 12-17 uur. Verzorgingshuis De Zoute Viever, Dongestraat 1Willemien van Nassau-Damen, Madeleine Voet en Ineke Holtkamp-van de Kreeke, olieverfschilderijen. Thea Vreeke, sprookjesvoorstelling. Tijdens kantooruren. Watertoren, Vlissingsestraat 239, Jasper Goedman, Raymond Minnen, Jan van Asbeck, Peter Vermeulen en Bo de Jong, pre sentatie van vijf solotentoonstellingen. Vr. t/m zo. van 12-17 uur. Stedelijk Museum, Bellamypark 19, Frans Maas (1903-1977), een overzicht van zijn werk. Schatten uit de Schelde', tentoon stelling over de wrakopruiming in de Westerschelde. Ma. t/m vr. van 10-17 uur. Za. en zo. van 13-17 uur. Galerie De Praktijk, Voorstraat 15, Berry Kuiper, 'Meesterlijk' olieverfschilderijen. Donderdag, vrijdag en zaterdag van 13-17 uur. Galerie De Hoekweide, Nazareth 4, Sjoerd van den Boom; acrylschilderijen. Simon Woudwijk; schilderijen, aquarellen en bronzen beelden. Donderdag, vrijdag en zaterdag van 13-17 uur. Liesbeth List: dit seizoen op theatertoernee met 'de Nieuwe Mannen'. foto Hester Doove In januari van dit jaar heeft Hard to Handle haar debuut- cd opgenomen in Studio 2 in Ouwerkerk. Op de cd heeft de band ge tracht een goed beeld te ge ven van het gevarieerde roek- repertoire van de groep. Hard to Handle speelt zowel En gels- als Nederlandstalige rockcovers die variëren van krakter van The Rolling Sto nes, U2 en Golden Earring tot wat meer alternatieve rock van bands als Blur en Kula Shaker. Hard to Handle be staat uit Reginald Peene (zang), Giel de Troije (gitaar), Erno Tramper (gitaar), Rutger Swerus (bas) en Ronald Bim- mel (drums). Het optreden in Electro begint om 22.30 uur. Hard to Handle. foto Adrie Huibregtse Ondanks hun prille bestaan kreeg het ensemble afgelopen seizoen reeds de meest loven de kritieken voor hun bij het publiek zeer enthousiast ont vangen optreden. Woensdag 31 maart speelt het Nog-En semble om 20 uur in de Con cert- en Gehoorzaal in Middel burg. Het Nog-Ensemble bestaat uit Janine Jansen op viool, Liza Ferschtman op viool, Joël Wa terman op altviool, Maarten Jansen op cello, Wilmar de Visser op contrabas, Corinne van Veen op fluit, Nicoline Alt op hobo, Lars Wouters van den Oudenweijer op klarinet, Petra Wolters op fagot en Ron Schaaper op hoorn. Het en semble brengt in hun pro gramma's prachtig repertoire, dat vanwege zo'n uitgebreide bezetting, niet vaak wordt uit gevoerd op de reguliere mu- ziekpodia. In 'Rijzende Ster ren' worden stukken van Cle- menti, Beethoven en Spohr ten gehore gebracht. Het ensemble is uitgenodigd om dit seizoen een concert te geven in de kamermuziekserie van de Carnegie Hall in New York. 'La grande dame de la chans on' maakt momenteel een toernee door ons land met haar nieuwe theaterconcert. Centraal daarin staat de on langs uitgebrachte cd 'Als de morgen lacht'. Liesbeth List is duidelijk bezig met een comeback, hetgeen mede is te danken aan haar samenwerking met Frank Boe- ijen en zijn buitengewone be geleidingsband 'De nieuwe mannen'. Een klein jaar geleden ontving ze de Gouden Harp en ook an dere prijzen vielen haar ten deel voor haar jarenlange in spanning om het Nederlandse lied van kwalitatief hoog ge halte ten gehore te brengen. Overigens heeft Liesbeth List ook belangstelling voor de kwaliteiten van anderen, waaronder onze eigen Zeeuw se band Blpf. Kaarten voor het concert in Goes kosten 35,- en zijn ver krijgbaar bij de VVV Goes-Bor- sele en theater Mondragon. Telefonisch reserveren kan via de centrale kassa van de Zeeuwse Theaterstichting te Middelburg, tel. 0118-659659. De Dulle Roeckers. foto Evert Thiry Het Vlaams-Limburgse thea terduo De Dulle Roeckers de buteerde in 1994 met hun eer ste avondvullende theaterpro gramma. Na het programma 'Chickentales' uit 1997 komt het duo nu met 'Water bij de vis'. De programma's van De Dulle Roeckers herbergen persoon lijke statements, tweestemmi ge zang, absurdistische ver vreemding, fysieke energie en hier en daar wat poëzie. Naast dit theaterprogramma spelen De Dulle Roeckers in België jeugdvoorstellingen. Het op treden in de Stadsschouw burg in Middelburg begint om 20 uur. Timbila met bijzondere instrumenten aan het werk. foto Annuska Steixner Het gaat om de laatste voor stelling in het kader van het Kindertheaterkwartaal in de gemeente Borsele van dit sei zoen. Aanvang 14.00 uur. Ge durende anderhalf uur kan de jeugd zich volop vermaken tij dens een bijzonder concert door de firma Luchtdicht. Er is bovendien in deze theater voorstelling een heleboel te zien. Drie blazers laten zien en horen wat er op een vinding rijke manier gedaan kan wor den met muziek en lucht. De meest vreemde instrumenten en apparatuur komen daarbij te pas: van mini-orgelpijpjes tot een duet met trompet en ventilator. Ook een fietspom- penreggea wordt uitgevoerd. Tijdens het concert zien we langzaam een reuzeorgel ont staan. Kinderen doen mee, ze blazen en zuchten, ze zingen, pompen en spelen mee op het orgel. De voorstelling in Nieuwdorp begint om 14.00 uur en is be doeld voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Kaarten kosten 5,-. Ze zijn kosteloos te re serveren bij het B.O.S. tel. 0113-311999 van maandag tot en met vrijdag, dagelijks tot 12.00 uur. siaiKigaaKS^/axQ De Gebroeders Flint. foto Ben van Duin Het Nog-Ensemble speelt woensdag 31 maart in Middel burg. foto Patricia Steur Volgens de Zeeuwse Theater stichting een unieke kans. Want er worden tijdens de toernee van het koor maar tien concerten in ons land ge geven. Het zeventig leden tel lende koor wordt ondersteund door zes solisten en het Phil harmonisch Orkest van Hra- dec Kraiové. Een jaar geleden maakte het koor eveneens een toernee door ons land en de recensies waren juichend: „Het jongenskoor maakt in druk door een stralende klank, evenwichtig en spanningsvol op vele momenten, met name de koralen zijn van een indrin gende puurheid en ongekun steldheid en natuurlijk", aldus een van de reacties in de pers. Het concert in Goes staat in het teken van de komende Pa sen. Gekozen is voor het lij densverhaal zoals dat door J.S. Bach is getoonzet. Het gaat om een uitvoering die to taal ongeveer drie uur in be slag neemt, onderbroken door een pauze. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de VVV Goes-Bor- sele en aan de kerk. Er is een eenheidsprijs van 45,-. Tele fonisch reserveren kan via de centrale kassalijn van de Zeeuwse Theaterstichting in Middelburg: tel. 0118-659659. Het concert begint om 19.30 uur. Kerk open vanaf 18.30 uur. Er ontrolt zich een perpetuum mobile van scènes en perso nages, die een kakafonie van klanken en muziek oplevert, die live gemaakt wordt door onder meer saxofoon, stem, wekkers, radio, dada, viool, kanarie, mandoline, bestek, gitaar, synthesizer, zakdoek, krant, draaiorgel, vechtende katten en glasscherven. De smeltkroes van klanken en ge luiden is aanleiding tot zowel vrolijk als absurd muziek theater. 'Het orgaan van Corti' is geschreven door Stef van den Eijnden en Felix Strate- gier en wordt gespeeld door Beppe Costa, Stef van den Eijnden, Trudie Lute en Felix Strategier. De voorstelling be gint om 20.15 uur.

de Faam | 1999 | | pagina 15