i N E c I T Y EEST een reis naar de hel Cine City Filmpanel: voor midden-zeeland 8 CHUTTERSHOF THE FACULTY 16jr PAYBACK 16 jr YOU'VE GOT MAIL AL RUSH HOUR 12jr JtSTERIX OBELIX TEGEN CAESAR AL STEPMOM 16 jr SAVING PRIVATE RYAN 16jr MULAN (Nederlandse versie) AL ABELTJE AL EEN LUIZENLEVEN AL SHAKESPEARE IN LOVE 12jr FESTEN BOCCACIO '70 WINTERSLEEPERS 16 jr Hernieu' Ijzingwekkende thriller F I L M W E E K F I L M W E E K F I L M W E E K| J VLISS'NGEN pre Woensdag 24 maart 1999 FAAM/VLISSINGER 13 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (7scPm) Donderdag 25 maart t/m woensdag 31 maart Dagelijks 19.00 21.45 uur. ijzingwekkende science fiction thriller Dagelijks 19.00 21.45 uur. thriller met Mel Gibson en Gregg Henry Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur. Dagelijks 19.00 uur. met Tom Hanks en Meg Ryan Zaterdag,zondag en woensdag 13.45 uur. Vrijdag, zondag en woensdag 16.15 uur. Dagelijks 19.00 21.45 uur. komedie en actie met Jackie Chan en Chris Tucker Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur. Dagelijks 19.00 uur. live-action versie met Gérard Depardieu (Obelix) en Christian Clavier (Asterix) Dagelijks *21.45 uur. dramafilm met Julia Roberts, Susan Sarandon en Ed Harris Dagelijks 21.30 uur. de landing in Normandië door de ogen van Steven Spielberg Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 16.15 uur. de kerstfilm van Walt Disney Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur. avonturenfilm met Ricky van Gastel en Soraya Smith Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur. komische film uit de studio's van Walt Disney Dagelijks 19.00 21.45 uur. moordmysterie met Nicolas Cage Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 16.15 uur. Dagelijks 19.00 21.45 uur. dramatisch liefdesverhaal van Romeo en Julia met dertien Oscar nomi naties S Vrijdag en zaterdag 19.30 22.00 uur Donderdag, zondag en woensdag 20.30 uur Vrijdag *22.00 uur onthutsende openbaringen van een familieverleden Maandag en dinsdag 20.30 uur met Anita Ekberg, Romy Schneider en Sophia Loren B Donderdag en zaterdag 20.30 uur Duitse romantische thriller Bel Bios: Reserveren voor Cine City kan dag en nacht via het nummer 0900-9363 ASTERIX EN OBEUX TEGEN CAESAR Zo'n vijfentwintig jaar geleden waren ze de abso lute tophit op stripgebied: Asterix en Obelix, de gees teskinderen van René Goscinny en Albert Uderzo. In de film 'Asterix en Obelix tegen Caesar' maken we hernieuwd kennis met de twee dappere Galliërs, de snode Romeinen en de rest van de bekende figuren uit het Gallische dorp. Asterix en Obelix werd eerder verfilmd, maar toen als animatie. In de nieuwe live-action versie zien we onder meer Gérard Depardieu (Obelix) en Christian Clavier (Asterix). De film is eigenlijk niets anders dan een nieuw hoofdstuk uit de lange geschiedenis van ons illus tere tweetal. We zien hoe Asterix in een heroïsch gevecht verwikkeld raakt met Obelix, hoe Obelix Asterix uitlevert aan de Romeinen, hoe Asterix de in een diep dal weggezon ken Caesar opnieuw macht geeft, hoe Abraracourcix zich meester maakt van de Romeinse schatkist maar die zich dan op zijn beurt laat afsnoepen, en hoe de bekende toverdrank opzij wordt gezet voor de super- v ï'y,w< toverdrank van Mathusa- lix... Alle figuren spelen kortom hun vertrouwde rol. Regisseur Claude Zidi over Asterix en Obelix tegen Caesar: "Mijn eerste werk bestond eruit om alle albums nog een keerte lezen om zo opnieuw vertrouwd te raken met het bijzondere wereldje van de Galliërs. Ik werkte daarbij samen met een verbluffend man, Frangois Meunier, die een hele lijst had aangelegd met alle personages, situ aties, plaat sen, episodes en zelfs voor werpen die ooit aan bod kwamen in de Asterix en Obelix verha len. Dat bleek een fantas tisch hulpmid del waarmee ik nog sneller mijn draai kon vinden in dit specifieke stripwereldje. Zo kon ik ook een origineel sce nario uitwerken waarin de belangrijkste personages en karaktertrekken, de plaatsen en het tijdsbeeld bewaard konden worden, maar waar bij ik tegelijkertijd het ver haal en de episodes in een moderner jasje kon stoppen. Zo is Asterix en Obelix tegen Caesar ontstaan, waarin ik getracht heb om zo goed als alle personages uit de strips ook in de film hun plaats te geven. Ik heb maar één nieuw figuur gecreëerd: Mathusalix, de overgrootva der van Nesto-Orix, die meer dan 200 jaar oud is. Ik heb ook twee bijfiguren gemaakt voor de verrader Prolix: een magere (Anorexix) en een dronkelap (Alambix)." En: "We hadden het geluk dat we een opzienbarende bezetting vrolijke jongens konden recruteren die echt heel dicht bij hun persona ges konden acteren. De meeste moeilijkheden had den we nog met Idefix, dat in feite een keffertje is zonder ras of specifieke kenmerken. Ik vroeg Albert Uderzo wat voor hond hij precies had getekend. Die antwoordde: 'geen flauw idee, het enige dat ik kan zeggen is dat ik gewoon een hondje op papier heb gezet'." Eén ding is inmiddels zeker: 'Asterix en Obelix tegen Caesar' is een door slaand succes in Frankrijk zelf, waar in de eerste week van vertoning al 2,7 miljoen toeschouwers op de film afkwamen. Ook in ons land belooft de film veel publiek te trekken. Dat kan genieten van een originele Frans ondertitelde versie en van een Nederlands gesproken versie. De belangrijkste stemrollen in de Neder landse versie worden ver tolkt door Serge Flenri Valcke als Asterix, Jack Wouterse als Obelix en Johnny Kraaijkamp jr. als Catastrofus. THE FACULTY Herrington High lijkt zo op het eerste gezicht een gewone high school. Een oud gebouw, gedateerde schoolboeken en docenten die hun liefde voor het vak in de loop der jaren zijn verloren. En verder geen geld voor uitstapjes, nieuwe computers of een musical door de afdeling drama. En natuurlijk is er ook de diversiteit aan scholieren: de eenlingen, de sporters, punkers, leiders en schlemielen en alle daarbij behorende sociale verhoudingen. En net zoals alle teenagers hebben ze problemen met hun ouders, hun docenten en hun hormomen. Zo normaal lijkt alles dus. Maar intussen hebben zich buitenaardse wezens over Herrington High ontfermd en beginnen zich via de schoolleiding te verspreiden over de school. Er gebeuren zeer rare dingen. Wanneer een aantal scholie ren, in het nor male leven niet de beste vrien den van elkaar, doorkrijgt dat er iets niet in de haak is, moeten zij samenwer ken om de school en zelfs de wereld te redden van de buitenaardse overheersing. 8 MM Privédetective Tom Welles (Nicolas Cage) is een familieman met een bescheiden kantoor aan huis. Wachtend op een opdracht die zijn grote doorbraak zou kunnen betekenen, spendeert hij zijn meeste tijd aan routineklussen. Deze zijn niet al te gevaarlijk of bedreigend, totdat zijn rustige leventje opeens wordt verstoord. Want Welles wordt ingehuurd door een weduwe die een ogenschijnlijke 'snuff-movie' (8 mm.) in de kluis van haar overleden man heeft gevonden. Tijdens zijn zoektocht naar de echtheid van het film pje wordt hij geholpen door Max (Joaquin Phoenix). Deze is bekend met de porno- en SM-wereld en brengt Welles in contact met de juiste personen. Tijdens zijn speurtocht naar de waarheid komt Welles in aanraking met de zelfkant van de samenleving en raakt hij steeds verder verwijderd van zichzelf, zijn vrouw (Catherine Keener) en zijn dochtertje. Hij komt terecht in een sub cultuur die verder gaat dan zijn wildste dromen en ergste nachtmerries. Dan ook realiseert hij zich hoe dodelijk een smal stukje 8mm-film kan zijn. 8 mm (Eight Millimeter) werd geregisseerd door Joel Schumacher (St. Elmo's Fire, The Lost Boys, Falling Down, The Client, Batman Forever en A Time to Kill). Een moordmysterie noemt hij zijn nieuw film. "Maar wat nog belangrijker is, is dat het een studie van een mens is die klaarblijkelijk eerst alles onder controle heeft maar zichzelf dan verliest in een poel van terreur." En hoofdrolspeler Nicolas Cage: "Eight Millimeter is een film over een reis naar de hel, maar speelt zich af in onze eigen achtertuin. Alles wat erin gebeurt, vindt plaats binnen een straal van enkele kilo meters. Het is alsof je een steen oppakt en daaronder allerlei vieze, kronkelige dingen aantreft." Jaarlijks worden er op bioscoopgebied zo'n drie honderd films uitgebracht. Om op de hoogte te blijven van de voorkeuren en wis selende trends van het publiek is het Cine City Filmpanel in het leven geroepen. Doel van dit panel is het bekritiseren en becommentariëren van bio scoopfilms die enige tijd later in première gaan. Het enige dat Cine City als con traprestatie verlangt, is dat de toeschouwers na afloop van de betreffende film een enquête- c.q. beoordelings formulier invullen. Liefst tweehonderd film liefhebbers kunnen op die manier op zaterdag 27 maart in Cine City Vlissingen gratis naar de film 'Blast From the Past' kij ken. Het enige dat ze moeten doen is bellen met de BelBios, 0900-9363, snel code 053558 (telefoonlijnen open op donderdag 25 maart, 0.00 uur). Dan ligt er in Cine City een kaartje voor hen klaar. De exclusieve voorvertoning van de film begint 27 maart om 16.15 uur. Blast From the Past is een nieuwe komedie van de Amerikaanse regisseur en scenarist Hugh Wilson (Police Academy, The First Wives Club). Het is een love story over een moderne Adam en Eva, twee 'kinde ren' uit het nucleaire tijd perk. De film, met daarin Christopher Walken, Sissy Spacek, Brendan Fraser en Alicia Silverstone, speelt zich af in 1962 als de crisis rondom de Russische raket ten op Cuba, Amerika op de rand van oorlog brengt. The Faculty is een film van re gisseur Robert Rodriquez (Desperado, From Dusk till Dawn) en scenarist Kevin Williamson (Scream, Scream 2). Deze twee mees ters van de genrefilm bundelden hun bizarre krachten en maakten een ijzingwekkende science fiction thriller die uiteraard alle trucjes van het metier in zich heeft. Een combina tie van spanning, komedie en geweldige special effects. Behalve Elijah Wood (The Ice Storm, Deep Impact), Josh Hartnett (H20, Halloween), Jordana Brew ster (tv: As the world turns), Robert Patrick (Terminator 2, Copland) en Salma Hayek (Studio 54, Desperado, Dogma) speelt ook onze eigen Famke Janssen (eer der te zien in Rounders en in Golden Eye) een rol in The Faculty.

de Faam | 1999 | | pagina 13