Vijftien jaar La Vaca Kreatief in Middelburg Visto maakt matrassen en kussens op maat liik Elseszn bi] Sa-min DEZE WEEK IN PARTY: WILLEKE ALBERT! HUILT AAN GRAF HARTSVRIENDIN MAMA DAPHNE DECKERS WEIGERT HUWELIJKSAANZOEK! ZIEKE GEORGINA TREKT IN Bü EX-SCHOONMOEDER! Exclusieve bruidsmode show in Kapelle Stoffen en fournituren. Het klinkt een beetje naar neringdoenden in een grijze stofjas die met engelengeduld net dat éne paarlemoeren knoopje opdiepen uit een kast vol vakjes en laatjes met een voor de klant onbegrijpelijke indeling. Wie met dit beeld La Vaca Kreatief in de Herenstraat in Middelburg binnenstapt wordt vakkundig uit de droom geholpen. Interieur Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Sue Vis leidt het Visto filiaal aan de Oude Markt in Vlissingen. In het voormalige pand van De Gulle Gever is ruimte genoeg om de matrassen en bekiedingsstoffen overzichtelijk te presenteren. Beter én droger; de voornaam ste redenen om de zaak te verhuizen van de oude plek, twee deuren verder, naar het huidi ge pand. Het belooft dinsdag 30 maart een prachtige show te worden in de Vroone te Kapelle. Als Bruidshuis Fiësta uit Middelburg namelijk voor een bruids- en voorjaarsmodeshow te kent, kunnen de gasten iets exclusiefs ver wachten. „Daarom hebben we aan onze naam ook 'Exclusief' toegevoegd. Wij heb ben meer te bieden op bruidsmodegebied", aldus mevrouw Outermans. Paasverrassingszakken vol vrolijke chocolade lekkernijen! zak a 7 stuks zak a 12 stuks Twee dagen verzamelfeest in Jaarbeurs Utrecht Strand- en badmode van Firstlady Interactive Business Card nu ook in Nederland Ludieke actie jubilerende Pearl Opticiens Stichting Europa Kinderhulp zoekt gastouders Woensdag 24 maart 1999 FAAM/VLISSINGER 11 door Mieke Roelse „We leven wél in deze tijd, hè", zegt Rijk-Jan Koppejan, die samen met compagnon Henk Jobse precies op 1 april 1985 de zaak opende. „We wilden een winkel en we za gen in de stoffenbranche veel dure stoffen en allemaal zo voorspelbaar. Dat moest an ders kunnen, vonden we. Stoffen en fournituren was de basis. Vijftien jaar geleden stond de zelfmaakmode nog volop in de belangstelling. Toen was het nog een combinatie van noodzaak en plezier. Nu wordt er vooral voor kinderen veel kleding zelf gemaakt. Het is persoonlijker; je ziet het niet in de winkels en meestal ben je toch goedkoper uit. Dan moet je het natuurlijk wel goed vergelijken. Tussen een jas van Zeeman en een van Oilily zit een we reld van verschil. De zelfmaak mode loopt landelijk wel te rug, maar verkleedkleren zijn nu weer helemaal in. Losse patronen van prinsessenjur- ken bijvoorbeeld verkopen goed. We volgen de trends, we spelen in op wat de consu ment wil en we kopen in wat we zelf mooi en verrassend vinden. Je moet een risico durven nemen en eerlijk ge zegd blijven we bijna nooit er gens mee zitten. Het hoeft ook allemaal niet zo moeilijk. Als een toneelvereniging een hele rol stof wil voor vijftien kos tuums, dan gaan we echt niet elke meter afmeten. Dan ma ken we een rolprijs en that's it". Het accent is de afgelopen ja ren verlegd van de zelfmaak mode naar een veel groter ge bied. „Voor alles wat je zelf Rijk-Jan Koppejan, Carta Hubregtse en Henk Jobse (v.l.n.r.) van La Vaca. Foto Jaap Wolterbeek maakt en waar textiel aan te pas komt", vat Koppejan sa men. „Voetenbankjes, stoel- hoezen, draperieën; veel men sen zijn daar nu mee bezig. Dat betekent ook dat je stoffe ringsspijkertjes nodig hebt en kwastjes en ander materiaal dat met kleding maken niets meer te maken heeft. Voor ons ligt de grens bij textiel. We verkopen wel passepar- tout-kaarten, omdat we stof fen hebben die daar voor ge bruikt worden. Maar we zijn duidelijk geen hobbywinkel en dat willen we ook niet". Raamdecoraties is de verza melnaam voor de al genoem de draperieën, vouwgordijnen en gordijnen in het algemeen. Negen jaar geleden is de zaak gesplitst in La Vaca Kreatief en La Vaca Interieur. Koppejan legt uit waarom. „We kwamen steeds vaker topklasse gor dijnstoffen tegen waar we ei genlijk wel klanten voor had den, maar geen ruimte. Er kwam dus een tweede zaak aan de Langeviele die zich puur op het interieur richt. Henk Jobse ontfermt zich daarover. Advisering speelt er veel meer dan hier. Het is een klasse apart, zowel wat de prijs betreft als de manier waarop we het doen. We ver kopen namelijk van rollen; dus geen lapje van 35 bij 35 waarbij je je moet voorstellen hoe dat straks in jouw kamer hangt. Het zelfmaak-aspect is daar ook minder aan de orde. Op maat gemaakt, met lussen of met ogen; de keuze is aan de klant". Vijftien jaar in de stoffen en ondanks de nieuwe spelling, blijft het La Vaca Kreatief met een K. „Ik vind dat nog steeds mooi staan en het tekent ons. We hebben een jubileum en dat kunnen we alleen maar hebben mede dankzij klanten die gelukkig vaak net zo ei genwijs zijn als wij. Die vijf tien jaar moet gevierd wor den", besluit Koppejan. Wat precies is nog een verrassing, maar voor 1 april zal dat dui delijk zijn. En dat is geen grap, maar wel leuk. Donderdag 25 maart woensdag 31 maart t/m HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 23 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 639933. Zondag tot 23 uur: L. v.d. Meer, Bellinkplein i, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af spraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandy- laan 6, tel. 465498. Zondag tot 24 uur: A.A.M. Termeeren F. van den Berg, Rosenburglaan I, tel. 465253. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af spraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van J.H. Vervloet, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: C. Wattel, Dorpsstraat 19, Ritthem, tel. 461630. Zondag tot 24 uur: J.F.M. Bergen, Kanaal straat 89, Oost-Souburg, tel 461500. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: G. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 581276. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, De Casem- brootstraat 24, Westkapelle, tel. 571234. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: A. Stutter- heim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: H. Steunenberg, Wester- baan 18, West-Souburg, tel 460104. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvol gend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, tel 612538. Vlissingen: van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Papegaaienburg, Pape gaaienburg 24-26, tel. 466345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 22 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: C Brink, Meanderlaan 326, Middel burg, tel. 611011. Spreekuren zonder afspraak: 11 -12 uur en 17- 18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8- 9 uur, Dierenartsenpraktijk Oostka pelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelder- weg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostka- pelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060 Zaterdag en zondag: dienst. Visto is een familiebedrijf met een fabriek in Zaandam en verkooppunten in Zaandam, Amsterdam en Vlissingen. „Mijn opa heeft bijna twintig jaar Vlissingen geleid en ik neem het vanwege zijn leeftijd nu over", vertelt kleindochter Vis. „Naast matrassen in stan- daardmaten zijn we vooral ge specialiseerd in maatwerk. Dat kunnen matrassen zijn voor mensen die zelf hun bed maken. Soms komen ze met de ruimte uit op een bed van 85 x 195 centimeter en dat is net te kort voor een stan- daardmaat. Voor ons is dat geen probleem. Bij caravans, boten en campers ligt het weer anders. Daar heb je vaak kussens die ook dienst doen als matras. Maar niet iedereen ligt daar drie weken lekker op. Dan is het beter om meer dik te te hebben. Het bekleden Enkele weken geleden werd er nog een zeer geslaagde show gelopen in Intratuin te Koudekerke. Nu wordt de exclusieve modecollectie ook in Kapelle getoond. Sa men met de damesmode zaak Bliek, Rob Jacobs Mannenmode en kindermo de Dian's "Atelier moet het een sfeervolle show wor den waar aanstaande brui den, bruidegoms, vaders, moeders en kinderen leuke ideeën op kunnen doen voor de grote dag. Ook aan de details wordt al le aandacht geschonken. Het kapsel, de schoenen, de sieraden, bloemen, kaarten, bruidsreportage, de bruids taart, de huwelijksreis en de auto of koets komen allen aan bod. Fiësta Exclusief is een fami liebedrijf dat al bijna vijftig jaar toekomstige bruidjes aan hun droomjurken helpt. Van romantische japonnen vol parels tot en met een voudige, sluik vallende jap onnen zonder opvallende details. In de 48 jaar dat ze bestaan zijn ze uitgegroeid tot één van de grootste bruidsmodezaken in Neder land. „We zijn aangesloten bij een vereniging die slechts aan 25 gerenom meerde zaken in het land japonnen levert. Onze collectie droomjurken is dus zeer exclusief en kwalitatief uitstekend afge werkt. Zeeuwse bruidjes rei zen vak het gehele land af voor die ene speciale jurk. Maar die ene jurk hebben wij meestal ook in onze driehonderd tellende collec tie hangen. Bovendien kunnen ze van ons extra service verwach ten. De japon wordt gratis op maat gemaakt, gestre ken en thuisbezorgd. Wie hier echt niet kan slagen, kan altijd nog een complete bruidsjurk laten maken. We hebben de kennis en vak manschap in huis." De modeshow begint dins dag 30 maart om 20.00 uur. De entreeprijs bedraagt vijf tien gulden en daarvoor krijgen de gasten niet alleen prachtige japonnen en pak ken te zien, maar komt er ook bruidsgebak op tafel.' Kaarten zijn verkrijgbaar bij Fiësta Exclusief in Middel burg en in Goes bij Bliek Damesmode en Rob Ja cobs. van de oude kussens wordt ook veel gedaan. Dat is spe cialistisch werk omdat er vaak rare hoeken en rondingen in zitten. Belangrijk is dat de stof goed op maat gesneden wordt en goed op spanning genaaid is. Als er een streep patroon in de stof zit, moet dat ook mooi op elkaar aan sluiten. In Zaandam hebben we daar een coupeuse cara van voor, zoals dat heet". Alsof het afgesproken werk is komt er een echtpaar de zaak binnen. De camper staat om de hoek en mogen ze even wat stofstalen meenemen' om te kijken wat het mooiste staat? „Dat bedoel ik nou", zegt Vis lachend, nadat de op dracht is gegeven voor twee kussens. „Deze meneer heeft de maten zelf gecontroleerd; samen met zijn vrouw de stof uitgezocht en meteen een aanbetaling op de totaalprijs gedaan. Met aanbetalingen werken we nog niet zo lang, maar helaas bleek het nodig. Als iets speciaal voor iemand gemaakt is en die persoon komt er dan nooit meer om, dan zit je wel met een onver koopbaar product. Nu werkt het voor beide partij en beter. Wij hebben de zeker heid dat we met een serieuze klant te maken hebben en de klant op zijn beurt heeft met de aanbetaling een soort op drachtbevestiging in handen". Hoewel het maakwerk in Zaandam wordt gedaan, staat in de zaak nog wel een machi ne om het schuimrubber op maat te snijden. „Polyether", verbetert Vis. „Hier snijden we kleine stukken voor klanten die zomaar een stukje nodig hebben. Maar de meeste op drachten die we krijgen zijn toch wel gericht op het maat werk en nieuwe kussens voor bankstellen. We hebben veel keus uit bekiedingsstoffen, zo wel modern als klassiek dus het moet al heel raar lopen als daar voor de klant niets bij zit. Doordat we alles in eigen hand hebben is de levertijd kort en zijn we ook goedkoper. De prijs verbaast sommige klanten wel eens. Mensen ver wachten geen goede kwaliteit voor een lage prijs. Een tevre den klant vertelt op de cam ping wél zijn adresje en dat merken we goed. Dat is de beste reclame die je kunt heb ben". De klant bepaalt hoe hij het wil hebben, of het nu om matrassen, kussens maken of bekleden gaat. Met één uit zondering. „Ritsen zul je bij Visto niet aantreffen", zegt Vis. Het zijn de zwakke punten van de stoffering en zonder ritsen kun je bijvoorbeeld bankstelkus sens vaak draaien en keren zonder dat de rits aan de voor kant zit. Het nadeel dat je de stof niet kunt wassen, weegt ruimschoots op tegen het voordeel van een perfect strak kussen. En dat is toch de be doeling van ons werk, dat de klant er voor jaren plezier aan heeft". Sue Vis van Visto in Vlissingen. Foto Jaap Wolterbeek advertentie) iün mi t SPECIAAL VOOR IEDEREEN Aanbieding geldig van 24 t/m 30 maart 1999 of zolang de voorraad strekt. In de Jaarbeurs in Utrecht wordt zaterdag 27 en zondag 28 maart de Verzamelaars Jaarbeurs gehouden. Op deze grootste verzamelbeurs van Europa is van alles te vinden op het gebied van curiosa, speelgoed, munten, postzegels, vingerhoedjes, poppen, fifties en sixties, jukeboxen, flipperkasten en boeken. Ook het klein antiek en art deco is ruim vertegenwoordigd met glas, aardewerk, porselein en tafelzilver. Vijfentwintighonderd verzamelaars op een oppervlakte van 53.000 vierkante meter to nen het beste en mooiste uit hun collectie. Sinds een aantal ja ren wordt de Verzamelaars Jaarbeurs gecombineerd met de Mega Platen en CD Beurs, die dit jaar is uitgebreid met een groot aantal buitenlandse platenhandelaren. Op tienduizend vierkante meter staan vierhonderdvijftig stands met het meest veelzijdige muziekaanbod vanuit de hele wereld. Muziekliefheb bers en verzamelaars vinden hier alle mogelijke muziekstijlen: rock, house, dance, black music zoals jazz, R B, soul en reg gae. Handelaren uit de Verenigde Staten, Japan, Australië en heel Europa bieden alle soorten vinyl aan. Niet alleen singles en elpees, maar ook gekleurd vinyl, gouden platen en zeldzame collector items. De Verzamelaars Jaarbeurs is 27 maart van 10 tot 18 uur en 28 maart van 10 tot 17 uur geopend. De bad- en strandmo- de van Firstlady sluit perfect aan bij de nieuw ste zomercollectie van Firstlady. Badmode voor 1999 betekent vooral combinaties van bikini's of badpakken met modi eus uitgewerkte strand kleding. Firstlady heeft daarom veel aandacht besteed aan deze strand- mode. Lange en korte wikkelrokjes zijn actueel naast de verschillende korte, lange of wijde top jes. Natuurlijk maken ook strandbroekjes, bermu da's en shorts deel uit van de vele combinatie mogelijkheden. De bad mode van Firstlady heeft drie lijnen. Allereerst is er voor de vrouw die eenvoud en stijl in haar badkleding zoekt een in getogen lijn. De badmode is mooi van belijning en is er vooral in de kleuren zwart en marine en afgewerkt met witte biezen of witte dessins. Daarnaast is er voor de avontuurlijke vrouw een prachtige col lectie aan bad- en strandmode in Oosterse stijl. Deze mode is uitgevoerd in warme bruine tinten en met span nende animalprints. De derde lijn bestaat uit vrolijk badpakken en bikini's in aquatin- ten met knalgele dessins. Superweb komt als eerste in Nederland met de plastic Interac tive Business Card: de Supercard. De digitale wereld blijft groei en. Ook op het gebied van de media. Vanaf nu is het mogelijk om bedrijven digitaal te promoten met de Interactive Business Card. De digitale presentatie heeft nu ook in Nederland voet aan de grond gekregen. Het Rotterdamse bedrijf Superweb is begonnen met de Interactive Business Card of Supercard. De Supercard is een plastic schijfje met daarop bevestigd een mul timedia mini cd-rom. Wat de Supercard onderscheidt van zijn voorgangers, is dat de Supercard niet gaat zweven in de cd- romspeler. Dit komt door een uitsparing die is aangèbracht op de disk, waardoor de disk precies in de cd-romspeler blijft lig gen. De mogelijkheden van de Supercard zijn bijna onbeperkt zoals: het vermelden van websites, het houden van presenta ties en multimediavoorsteHingen. De Supercard draait op alle computers met Windows 95, 98, 2000, NT 4.0 en MacOS. Zij die geboren zijn op de dag dat optiekketen Pearle de eerste winkel opende, worden op hun verjaardag door Pearle getrak teerd op een nieuwe bril. Op 27 maart is het precies veertig jaar geleden dat in Nederland de basis werd gelegd voor een bedrijf dat nu is uitgegroeid tot grootste optiekketen van Nederland, le dereen die 27 maart veertig jaar wordt, mag op die dag dus eenmalig bij de Pearle Opticien een gratis bril laten aanmeten. Wel moet de jarige een geldig legitimatiebewijs laten zien. De actie maakt deel uit van een reeks van ludieke acties en evene menten die het jubileum kracht bijzetten. De Stichting Europa Kinderhulp wil kansarme kinderen laten kennismaken met een wereld vol warmte en genegenheid. Met de wereld waarin wij leven. Daarvoor zoekt zij gastgezinnen. Ouders die over voldoende begrip, geduld, maar vooral liefde beschikken om een kind voor drie weken in huis te nemen. Er staat geen vergoeding tegenover, maar het geluk dat de gastou ders de vakantiekinderen bezorgen zal onbetaalbaar blijken. Geïnteresseerde ouders kunnen vrijblijvend contact opnemen met Marion Snijder, telefoon 0118-616839. advertentie) DRAMA! Ml t

de Faam | 1999 | | pagina 11