Provincie Zeeland Kruispunt aangepakt Ruimte voor Vlissingen en Middelburg Bekendmaking Meer dan 150 soorten sierbestrating, waar!! Meer dan 100 soorten siertegels, waar!!! OPEN DAG, waar!!! mm iOfficiële Mededelingen Aan het einde van deze pagina zijn de meeste ME-patiënten al doodop. AbdijNieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 In beroep Vlissingen en Middelburg willen 'in stadsgewestelijk verband' meer samen op trekken. Woningbouw, werkgelegenheid, voorzieningen en vervoer zijn speerpun ten in de gezamenlijke aanpak. Wie zijn of haar mening wil geven is 24 maart welkom om in te spreken. Rectificatie Hinder wegverkeer WÊÊÊSÊm m mimÊÊmmmmÊmmmÊÈmmm Diversen Bekendmaking Milieu Milieu-effect rapportage N.V. Elektriciteits- Produktiemaatschappij Zuid-Nederland EPZ Bodemverontreiniging waterbodem Binnen vest te Middelburg Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat Woensdag 17 maart 1999 FAAM/VLISSINGER 7 Abdij Nieuws De provincie gaat na de zomerva kantie het drukste kruispunt van het provinciale wegennet, Delta weg - 's-Heer-Hendrikskinderen- dijk (N256/N254) bij Goes, ver beteren. Dat het nodig is, maken de cijfers duidelijk. Met 47 onge vallen in de periode 1988/1990 staat het als nummer één te boek op de lijst van meest onvei lige wegvakken en kruispunten van de provincie. En het is er druk; te druk. In de zomermaan den kan het kruispunt de drukte niet aan en nemen de wachttijden meer dan evenredig toe. Verbeteringsplan Het verbeteringsplan voorziet in de aanleg van een extra opstel- strook voor het rechtdoorgaande verkeer vanaf het zuiden; aan de noordkant verdwijnen de verbin dingen tussen de hoofdrijbaan en de parallelwegen. Vanaf de hoofd rijbaan de parallelweg opschieten of andersom, is na voltooiing van de klus verleden tijd. Daarmee verdwijnt een belangrijke veroor zaker van onveilige verkeerssitu aties. Langzaam verkeer moet natuurlijk wel kunnen oversteken. De verbeteringsplannen voorzien daarin. Voor het afsluiten van de zogeheten 'afslaande bewegin gen' moeten Gedeputeerde Staten een apart verkeersbesluit nemen. Dat besluit ligt in april en mei zes weken ter inzage. Informatie en inspraak Wie meer informatie wil over de aanpak van het kruispunt kan dinsdag 23 maart terecht in het dorpshuis aan de Te Werfstraat 18 in 's-Heer Hendrikskinderen. Medewerkers van de provincie zijn die dag tussen 14.00 en 17.00 uur in het dorpshuis om de plannen toe te lichten. De plannen liggen tot 8 april op vier plekken ter inzage: Informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 in Middelburg; Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 in Middelburg; Openbare Bibliotheek, Oostwal 34 in Goes; Gemeentehuis van Goes, Oostsingel 2 in Goes. Wie zijn of haar mening wil geven kan die zienswijze tot 8 april schriftelijk toesturen aan GS van Zeeland, t.a.v. ir. J.G.M. Bakx, postbus 524, 4330 AM Middelburg. Dinsdag 30 maart behandelt de adviescommissie bezwaarschrif ten vijf 'zaken'. Bezwaarmakers zijn uitgenodigd hun visie te komen toelichten. De zittingen zijn openbaar. De Sportvereniging Visueel Gehandicapten Zeeland is het er niet mee eens dat GS een ver zoek om subsidie voor aangepast sporten hebben afgewezen. De vereniging kan om 14.00 uur haar standpunt toelichten. Om 14.30 gaat het om het bezwaar van de Humanistische Stichting Jacob Roggeveen tegen het besluit van GS over de vast stelling van de bijdragen van de provincie in het jaar 1996. Een inwoner van Ovezande krijgt om 15.00 uur de gelegenheid uit te leggen waarom hij vindt dat GS moeten terugkomen op hun weigering een verklaring van geen bezwaar ex artikel 50 lid 5 van de Woningwet te verlenen voor de bouw van een pluimvee stal bij zijn agrarische bedrijf. Een inwoner van Borssele is het niet eens met besluit 4 van GS uit de notitie Onttrekking aan het openbaar verkeer van een aantal wegen en weggedeelten in de gemeente Borssele. De zaak dient om 15.30 uur. Om 16.00 uur tenslotte komt een inwoner van Scharendijke in het geweer tegen de besluiten van GS over de sanering van een voormalig tankstation aan de Elkerzeeseweg in Scharendijke. De behandeling van de bezwaar schriften vindt plaats in het pro vinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. In de vorige AbdijNieuws stond abusievelijk 1 april vermeld als afscheidsvergadering van Provinciale Staten in oude samen stelling. De juiste datum is dins dag 30 maart. Het voornemen van de steden Vlissingen en Middelburg om samen op te trekken in plannen voor woningbouw, werkgelegen heid, voorzieningen en vervoer vereist een gezamenlijke visie op de vraag "hoe springen we om met onze beschikbare ruimte". Die discussie vindt uiteindelijk zijn weerslag in onder meer bestemmingsplannen. En wie het over bestemmingsplannen heeft, krijgt automatisch te maken met het Streekplan Zeeland. De pro vincie is verantwoordelijk voor het streekplan en legt daarmee gemeentelijke plannenmakerij vast op hoofdlijnen. Anders gezegd: bestemmingsplannen moeten passen in het streekplan. Dat maakt soms een uitwerking van het streekplan nodig voor een bepaald gebied. Geen vervanmijnbedshow Het klinkt als een 'vervanmijnbed show': Ruimtelijk plan stedelijk gebied Walcheren 2010. Zo heet de streekplanuitwerking voor het stadsgewest. En als de twee gemeenten daar ook nog het kaartje aanhangen 'Ontwerp Intergemeentelijk Structuurplan Stadsgewest Vlissmgen/Middel- burg', kan de indruk ontstaan "dat het allemaal nog een heel eind weg is". Maar in de praktijk van alledag ligt het anders. Het betekent concreet dat de provin cie en de twee gemeenten het eens zijn over vragen als: waar vindt woningbouw plaats, wat voor soort woningen en hoe pakt de verdeling van die woningen uit per gemeente; waar krijgen kan toren en bedrijven een plek; waar komen de (culturele) voorzienin gen; komen er wegen bij of juist niet en hoe lopen die wegen dan; wat is 'het smoel' van Vlissingen en van Middelburg. En daarmee bepalen de drie overheden voor een belangrijk deel de mogelijk heden en het imago van Walcheren. Meepraten Meepraten in een ogenschijnlijk vroeg stadium heeft dus zin. De keuzemogelijkheden die er even tueel zijn over 'wat komt waar' worden vastgelegd in de uitwer king van het streekplan dat tege lijkertijd ook het intergemeentelijk structuurplan is voor de gemeen ten Vlissingen en Middelburg. Aan het slot van dit artikel staat ver meld wanneer en hoe belangstel lenden hun visie of mening kun nen geven. Kenmerken Vlissingen en Middelburg hebben nieuwe bedrijven en inwoners veel te bieden. Twee historische binnensteden met ieder een eigen karakter. De binnenstad en boulevard van Vlissingen bieden een heel andere sfeer dan de oude binnenstad van Middelburg. Het stadsgewest heeft een ruime arbeids- en woningmarkt. Bij het aantrekken van bedrijvigheid en het vinden van een woning staan de twee steden wat dat betreft sterk ten opzichte van andere steden in Nederland. Economisch gezien is het stadsgewest geo riënteerd op de havens en de bedrijven daar en op toerisme. Versterking van de economie vergt forse investeringen in de havens en in nieuwe kantoor- en bedrijventerreinen. Die moeten komen op knooppunten van open baar vervoer en wegen. Een laatste, en niet onbelangrijk, kenmerk is de ligging van de ste den. De omgeving, Walcheren, heeft veel te bieden voor wie in het stadgewest woont. Versterking van de genoemde kenmerken staat voorop bij de plannenmakers. Dat is nodig om tegemoet te komen aan de vraag van bedrijven en inwoners. De drie overheden benadrukken dat met de komst van de Westerscheldetunnel het hard nodig is de N57 aan te leggen. Grote projecten Om de voornemens hard te maken, staan er vier grote pro jecten op stapel. De eerste is handhaven van de zogeheten geledingszone. Het komt er op neer dat de groenstrook tussen de steden behouden moet blijven. Wellicht met een andere bestem ming, recreatie bijvoorbeeld, aan gevuld met een paar gemeen schappelijke voorzieningen. Dan valt te denken aan een zwembad, golfbaan, beperkte woningbouw of een onderkomen voor politie, brandweer en ambulances. De omgeving van het station van Middelburg moet een nieuw stadshart worden met kantoren en culturele voorzieningen. Het is de bedoeling de KSG (scheepswerf) te verplaatsen van uit de binnenstad van Vlissingen naar het Sloegebied. Het vrijko mende gebied grenst aan binnen stad en zee. Dat maakt deze unieke plek geschikt voor fraaie vormen van onder meer wonen en recreatie. Dat laatste is nodig om het maritiem en toeristische karakter van de stad te benutten. De steden zijn het er over eens dat het nodig is nieuwe en hoog waardige bedrijventerreinen te ontwikkelen. Zij koppelen dit aan de Rijksweg A58, de Dammenroute N57 en de toe gang tot de Westerscheldetunnel in het gebied Mortiere. De wer ving van bedrijven moet zijn gericht op het binnenloodsen van (inter)nationale bedrijven. Informatie en inspraak De uitwerking van het streekplan Zeeland Ruimtelijk plan stedelijk gebied Walcheren 2010 is gratis verkrijgbaar bij het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118-631400. Tot 1 april is het mogelijk schrif telijk te reageren naar GS van Zeeland, afdeling r.o., postbus 165, 4330 AD Middelburg. Woensdagavond 24 maart kun nen belangstellenden hun mening mondeling geven tijdens een hoorzitting in de filmzaal van het provinciehuis, Abdij 9 in Middelburg, de avond begint om 19.30 uur. Het wegverkeer in Middelburg moet tot uiterlijk 13 april reke ning houden met oponthoud. Dat is een gevolg van het regelmatig openen van de Stationsbrug over het kanaal door Walcheren in Middelburg. Het regelmatig openen en sluiten van de brug, ook als er geen aanbod is van doorgaande scheepvaart, is nodig om de voorbereidende werkzaamheden voor de brugbediening op afstand te verwezenlijken. Net als de bruggen in Vlissingen worden de Middelburgse bruggen binnenkort op afstand bediend vanaf het sluizencomplex in Middelburg. Tot het zover is gebeurt het openen en sluiten 'met de hand'. HIH 1 «lig De commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland maakt bekend dat met ingang van heden voor een ieder op het Informatiecentrum van de Stafafdeling voorlichting tussen 9.30 en 12.30 uur en tussen 13.30 en 16.30 uur het proces verbaal houdende de uitslag van de stemming op 3 maart jl. ter inzage ligt. Drs. W.T. van Gelder, Commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland. Gedeputeerde Staten van Zee land maken bekend dat zij een milieueffectrapport (MER) en vergunningaanvraag ingevolge de Wet milieubeheer hebben ont vangen van N.V. Elektriciteits- Produktiemaatschappij Zuid- Nederland EPZ voor het bijstoken van biomassa. EPZ heeft plannen ontwikkeld om in haar kolengestookte eenheid 12 van de Elektriciteitscentrale Borssele biomassa (circa 120 kton per jaar) bij te stoken. EPZ richt zich hierbij vooral op de energierijke homogene biomas sastromen waar over het alge meen geen hoogwaardigere toe passingen voor bestaan, of waar nu of in de toekomst een stort verbod voor geldt. Om optimaal in te kunnen spelen op seizoens invloeden, marktontwikkelingen en overheidsbeleid wordt geko zen voor een brede inzet van ver schillende soorten biomassa. De activiteit is gericht op het vergro ten van het aandeel duurzaam opgewekte elektriciteit in Neder land en past daardoor binnen het EPZ-beleid. Voor het onderhavige initiatief dient voor de eenheid 12 Borssele een veranderingsver gunning aangevraagd te worden ingevolge de Wet milieubeheer. Op grond van de Wet milieube heer dient ter voorbereiding van de besluitvorming een procedure voor een milieu-effectrapportage te worden gevolgd. Gedeputeerde Staten van Zeeland coördineren de voorbe reiding en behandeling van het MER en de vergunningaanvragen. Het MER, de vergunningaanvraag en de overige daarop betrekking hebbende stukken liggen van 18 maart tot en met 14 april 1999 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren en in in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Hein- kenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdagavond van 17.00- 20.00 uur; Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stuk ken ter inzage op bovengenoem de plaatsen en tijden. Opmerkingen over het MER kunnen van 18 maart tot en met 14 april 1999 schriftelijk wor den ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Opmerkingen over het MER kunnen mondeling worden inge bracht tijdens een openbare zit ting die gehouden zal worden op woensdag 7 april 1999, om 19.30 uur in het kantoor van de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middel burg. De tijdens bovengenoemde in spraaktermijn in te brengen opmerkingen dienen betrekking te hebben op het niet voldoen van het MER aan de wettelijke regels, mede gelet op de eerder gegevens richtlijnen, dan wel op onjuistheden die het rapport bevat. Eventuele bedenkingen met betrekking tot de vergunningaan vragen en de nog op te stellen ontwerp-beschikkingen kunnen pas in een latere fase van de ver gunningenprocedure worden ingebracht. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer P.Wattel (tel. 0118-631773). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onderzoek laten uit voeren naar verontreiniging van de waterbodem van de Binnen vest te Middelburg. Gedeputeerde Staten hebben vastgesteld dat het een ernstig geval van bodemverontreiniging betreft. De beschikking ligt van 17 maart tot en met 28 april 1999 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkda gen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Middel burg, dienst stadsontwikke ling, afd. milieuzaken, op werk dagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118- 675241) op donderdagavond van 18-21 uur. Gedeputeerde Staten hebben besloten in dit geval geen toepas sing te geven aan een openbare voorbereidingsprocedure. Belanghebbenden kunnen tot en met 28 april 1998 een bezwaar schrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Si II Wet verontreiniging oppervlaktewateren Vergunning voor Coöperatieve Jachthaven Oranjeplaat u.a. De staatssecretaris van Verkeer en Water staat maakt ter voldoening aan de Algeme ne wet bestuursrecht het volgende bekend. Bij besluit van 8 maart 1999, nr. WM 1718 is aan Coöperatieve Jachthaven Orenjeplaat u.a. te Arnemuiden vergunning ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren verleend voor het storten van baggerspecie in het Veerse Meer. Terinzagelegging Het besluit, alsmede het ontwerp-besluit en andere van belang zijnde stukken liggen van 17 maart 1999 tot en met 28 april 1999 ter inzage op de volgende adressen en tijd stippen: 1Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Koestraat 30 te Middelburg op werk dagen van 09.00 uur tot f2.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur (kamer 312). 2. Bureau voorlichting van de gemeente Middelburg, Stadhuisstraat 2, op werk dagen - behalve zaterdagen - van 08.00 uur tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 17.00 uur. Beroep en voorlopige voorziening Tegen het besluit kan tot en met 28 april 1999 beroep bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State worden inge steld door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp zijn aangebracht; d. degenen aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp. Het gemotiveerde beroepschrift dient te worden gezonden aan de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, met ten minste een vermelding van de naam en het adres van de indiener, de dagtekening van het beroep, een vermelding van het bestuurs orgaan dat het besluit heeft genomen en de datum en het kenmerk van het besluit. Het besluit wordt op 29 april 1999 van kracht tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot het treffen van een voor lopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van voornoemde afdeling. Het besluit wordt niet van kracht voordat op een dergelijk verzoek is beslist. Van de indiener van een beroepschrift/ verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffiegeld geheven. Omtrent de hoogte hiervan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen u dit dient te betalen kunt u zich in verbinding stel len met de secretarie van de voornoemde afdeling. Middelburg, 17 maart 1999, de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de hoofdingenieur-directeur, ir. W.P.A. Broeders Ministerie van Verkeer en Waterstaat Help zoeken naar de oorzaak. Giro 37311 1 t.a.v. te Amsterdam

de Faam | 1999 | | pagina 7