iiitiüvii GEMEENTE M miilWllfltltlE. (I DDELBURG Antwoorden op de meest gestelde vragen over de Kwaliteitsatlas Collectieve ziektekostenverzekering Commissievergaderingen Subsidie loden drinkwaterleiding Konmar en Middelburg: samen op de goede weg De meest gestelde vragen over de Kwaliteitsatlas Sport-flits Informatieavond Onderwijs in Allochtone Levende talen k Mr*4: Woensdag 17 maart 1999 FAAM/VLISSINGER 3 Week 11 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Wijziging vergaderdatum Wijktafel Zuid Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Momenteel worden o.a. huizen gebouwd in Veldzigt en Veersepoort 1. Wat is het doel van de plannen, want iedereen is nu toch al tevreden? Uit de feiten blijkt dat als Middel burg op de oude weg doorgaat, het een starre en achtergebleven stad zal worden. Het is van belang om mee te gaan met de tijd en dus ook dat er op langere termijn aanpassin gen in een stad plaatsvinden en dat die nu al in beeld worden gebracht. Een gezonde groei van een stad is noodzakelijk, maar omdat dit nu voor de komende dertig jaar in kaart is gebracht, denken veel men sen dat dit niet reëel is. Maar wie had dertig jaar geleden kunnen den ken dat er mooie woningen aan de Maisbaai zouden komen, dat er eengezinswoningen achter het sta tion zouden worden gebouwd en dat er hele woonwijken aan Mid delburg zouden worden toege voegd. Een visie over dertig jaren leent zich uitstekend om een beeld te kunnen vormen over toekomstige maatschappelijke ontwikkelingen zonder de werkelijkheid uit het oog te verliezen. Door deze plannen kan Middelburg in de toekomst een sta biele. plezierige stad worden waar in allerlei aspecten evenwichtig zijn verdeeld en op elkaar zijn afge stemd. 2. Waarom vormen we niet één gemeente Walcheren? De gemeentelijke herindeling in 1997 heeft geleid tot drie gemeen ten op Walcheren. Nu moet worden gestreefd naar intensieve regionale samenwerking tussen de zelfstandi ge overheden. Het stadsgewest Vlissingen/Middelburg moet groei en en zij moet de gemeente Veere actief betrekken bij de ontwikke ling van Walcheren. De plannen van Middelburg kijken, in het be lang van de samenhang, soms over de gemeentegrenzen heen. Samen werking met Vlissingen en Veere is dus van groot belang. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 22 maart tot en met 28 maart Maandag Rundergehakt, jus. andijvie en aardappelen Dinsdag Gepaneerde schnitzel, ge mengde groenten, gebakken aardappelen Woensdag Gemarineerd rundvlees, rode kool en aardappelen Donderdag Kalkoenragout, bloemkool, broccoli en aardappelen Vrijdag Gepaneerde koolvisfilet, wor teltjes en gestampte aardappe len Zaterdag Macaronischotel Zondag Wat de pot schaft 3. Waarom wordt er zoveel gebouwd in Middelburg? Veel mensen zijn van mening dat er te veel wordt gebouwd in Middel burg. Er moet echter rekening wor den gehouden met het feit dat Mid delburg tot taak heeft om te voor zien in de bovenlokale woningbe hoefte. Mensen die zich in dit deel van de provincie vestigen, terugke ren naar Zeeland of bijvoorbeeld vanwege hun leeftijd in de stad, dichtbij de voorzieningen willen wonen, moeten een woning in Mid delburg kunnen vinden. Deze groei levert het noodzakelijk draagvlak op voor instandhouding en verbete ring van voorzieningen zoals win kels. scholen, gezondheidszorg en zovoorts. Daarnaast veranderen de gezinssamenstellingen. waardoor de vraag naar woningen stijgt. Dus dat Middelburg bouwt is een lo gisch gevolg. Bovendien verandert de behoefte van de mens. Het wonen in een na tuurrijke omgeving, maar toch ook In oktober 1998 presenteerde het stedenbouwkundig bureau BVR van professor Riek Bakker het eindadvies aan de inwoners van Middelburg. Het advies is verwoord in de Kwaliteit,satlas voor de toekomst, Middelburg 2030. In de maand januari van dit jaar hebben belangstellenden kunnen reageren op de Kwaliteits atlas en de Masterplannen Mortiere en Stationsgebied tijdens de officiële inspraakperiode. Om een beeld te geven van waar nu de meeste vragen over gesteld zijn, volgen hieronder tien vragen én antwoorden. Middelburgse inwoners, organisaties en andere belanghebbenden hebben veelvuldig gebruik gemaakt van de mogelijkheden tot in spraak. Ei' is vorige week een rapport verschenen waarin alle ziens wijzen en de belangrijkste conclusies zijn opgenomen Aandacht wordt besteed aan de besluitvorming en wijzigingen of aanpassingen van de plannen. Dit rapport is in de commissievergadering van de commissie Volkshuisvesting. Ruimtelijke Ordening en Financiën (VROF) op 11 maart jl. behandeld. Op 29 maart worden de Kwali teitsatlas en de Masterplannen door de gemeenteraad vastgesteld. Toekomstbeeld De Kwaliteitsatlas en de daarmee samenhangende Masterplannen ge ven een beeld over hoe Middelburg er in de toekomst uit kan komen te zien. Er is aandacht besteed aan verschillende onderwerpen, zoals economie, toerisme en cultuur, wonen, verkeer en vervoer en sociale structuur. De plannen komen voort uit een combinatie van deze on derwerpen. De plannen moeten gezien worden als een visie. Een visie is een voorstelling/Een voorstelling dus hoe Middelburg er in 2030 uitziet en waarbij rekening is gehouden met allerlei verschillende aspecten. BVR heeft een visie voorgelegd met een integraal beeld van de aspec ten. dicht bij de stad en dicht bij het werkgebied wordt voor de mensen steeds belangrijker. In de toekomst is er behoefte aan veel ruimte voor wonen en recreatie in een decor van een groen en waterrijk landschap. Tussenliggende groene ruimten, zo als groene longen, zijn steeds meer van belang. De nieuwe woonwij ken, met veel groen, passen dan ook uitstekend in de toekomstige ontwikkelingen van Middelburg Als Middelburg niet aan de Vinex- taakstelling voldoet, vertrekken in woners naar elders. Ook wordt er naar gestreefd om zoveel mogelijk huurwoningen om te zetten in koopwoningen en gewenste wo ningtypen. Dit voorkomt dat huidi ge wijken verslechteren of dat hui zen leeg komen te staan. Sommige wijken, zoals Middelburg-Zuid, Dauwendaele en de Stromenwijk, worden in de loop van de tijd door herstructurering opgewaardeerd De herstructurering heeft tot gevolg dal de leefbaarheid in de wijken verbe tert. 4. Wat gebeurt er met Kleverskerke? Het is de bedoeling dat het gebied tussen Middelburg en het Veerse Meer, door het toevoegen van wa ter, een ander karakter krijgt. Wa terbouwkundige oplossingen wor den nog uitgewerkt, omdat men te maken krijgt met verschil in water peil. Het zal niet zo zijn dat alle huizen en boerderijen onder water worden gezet. Er komen allerlei ei landenrijkjes. Dit betekent niet dat de gehele polder onder water ver dwijnt. Het doip Kleverskerke blijft behouden en zal ook altijd over de weg bereikbaar zijn. In de toekomst zal er heel wat veranderen in het Stationsgebied De vergadering van de wijktafel Zuid wordt verplaatst van don derdag 25 maart naar dinsdag 23 maart 1999, De vergadering begint om 20.00 uur in het Zui derbaken. Op 1 april 1999 start het nieuwe tennisseizoen op de gravelbanen van het sportcoinlex "Nas- saulaan". Het tennistarief per seizoen is 195,-. Voor dit bedrag kan I uur in de week, gedurende ongeveer 20 weken worden getennist. Inschrijvingen en inlichtingen kun nen worden verkregen bij de afde ling Accommodaties van de ge meente Middelburg op het telefoon nummer 01 18-675343. De gemeente Middelburg vindt het belangrijk dat mensen goed verzekerd zijn. Daarom biedt zij de 'aanvullende ziektekostenver zekering gemeenten' aan. Deze kan tegen een lage premie worden aangeboden omdat de gemeente een deel van de kosten voor haar rekening neemt. Bovendien ver leent CZ korting op de premie. De verzekering is bedoeld voor mensen die nu een periodieke uit kering voor levensonderhoud krij gen via de afdeling Sociale Zaken. Later wordt bekeken hoe ook de an dere minima van deze regeling kun nen profiteren. Vandaag is aan ie dereen die een periodieke uitkering via Sociale Zaken heeft, een brief gestuurd. Mensen die wel een pe riodieke uitkering hebben maar geen brief ontvangen hebben, kun nen contact opnemen met de afde ling Sociale Zaken, sectie Inko mensvoorziening. De gemeenten Middelburg en Vlissingen organiseren op maan dag 22 maart a.s. een informatie avond over het onderwijs in Al lochtone Levende talen. De avond is bedoeld voor ouders of verzorgers van Molukse leerlingen en gaat over het onderwijs in het schooljaar 1999-2000. De avond begint om 20,00 uur en wordt ge houden in de Stadsschouwburg aan het Molenwater. Informatie kan verkregen worden bij dc heer Wie- ringa, afdeling onderwijs, telefoon 675624. 5. Wat gebeurt er in de Edelstenenbuurt? De groeimogelijkheden van het sta tionsgebied zijn onderzocht, waar bij ook is gekeken hoe Middelburg- Zuid betrokken kan worden bij het noordelijk deel van Middelburg. Een combinatie van factoren heeft ertoe geleid dat dit gebied structu reel verbeterd moet worden Hieruit is voortgekomen dat dc Edelstenen- buurt een ideale locatie is voor kwalitatief goede huizen en hoog waardige bedrijven. De wijk moet worden opgewaardeerd door ver schillende factoren, zoals goede voorzieningen en betere verbindin gen met de stad. De aanhechting van dit deel van de stad is onvoldoende tot stand geko men Door de aanpak van het sta tionsgebied wordt de barrière aan de noordzijde geslecht. Het ver dient ook aanbeveling om de route naar het winkelcentrum Dauwen daele directer te maken. Als naar groeimogelijkheden voor het sta tionsgebied wordt gekeken, valt het oog ook op deze buurt. Dit leidt er toe dat de Edelstenenbuurt een an dere structuur krijgt en dat ook an dere functies (kantoren) dan wonen zullen worden toegelaten. Daar naast is het huidige winkelcentrum in Dauwendaele verouderd en het ligt zoals gezegd niet centraal in de wijk. Als hier verandering in komt, zal de gebruikswaarde en het toe komstperspectief van het centrum worden verhoogd. 6. Waar komt nou de schouwburg? Momenteel vindt er een locatieon- derzoek plaats voor de schouwburg. De Blauwedijk past helemaal in de toekomstplannen, maar de haal baarheid hiervan moet worden on derzocht. Er is een afweging gemaakt tussen de individuele belangen van de be woners en het algemeen belang van de stad. waarbij dit laatste het zwaarst heeft meegewogen. Wan neer besloten wordt om de schouw burg aan de Blauwedijk te bouwen, zal de gemeente de huidige wonin gen kopen. Het opknappen van de huidige schouwburg zou slechts een oplos sing voor korte termijn zijn. Het is efficiënter de financiële middelen voor de langere termijn in te zetten, waardoor gekeken moet worden naar een andere locatie. Door de schouwburg te bouwen aan de Blauwedijk wordt een compleet en breed cultuureiland gevormd dat het stadsgezicht bepaalt bij binnen komst van de stad. Door de binnen stad aan te duiden met verschillen de karakteristieken als cultuurstad, winkelstad, waterstad en deze ge bieden in hun betekenis ruimtelijk en functioneel te versterken, wordt het stadshart van Middelburg veel- zijdiger en het eigen karakter van het gebied wordt versterkt. Dit ver groot de levendigheid van de stad en bezoekers kunnen zich gemak kelijker oriënteren. Een haalbaarheidsonderzoek moet aangeven of de nieuwe schouwburg naast de rechtbank gebouwd kan worden 7. Wanneer komt de N57? De Rijksweg N57 is van essentieel belang voor de toekomst van Mid delburg. Veel van de projecten heb ben zijdelings met de N57 te ma ken. zoals de bereikbaarheid van in dustrieterreinen en Mortiere, het ontlasten van de binnenstad en hel ervoor zorgen dat doorgaand ver keer om de stad heen wordt geleid. De aanleg van deze weg is opgeno men in het Meerjarenprogramma Infrastructuur en Transport (MIT) met 2006 als beginjaar voor de aan leg. Momenteel wordt overleg ge voerd met Provincie en Rijk over voorfinanciering van de N57 zodat de weg eerder kan worden aange legd. 8. Hoe zit het met het zwembad? Het stadsgewestelijke zwembad op Vrijburg is nog steeds een optie, momenteel wordt naar de haalbaar heid gekeken. Hier is overleg over met Vlissingen. Het huidige zwembad voldoet niet aan de kwaliteitseisen en zal geslo ten worden. De locatie komt dan vrij voor een andere bestemming. 9. Wat voor soort bedrijven komen er in de Mortiere? Naast ruim opgezette woongebie den komen in de Mortiere schone bedrijven die zich toeleggen op hoogwaardige technische produc tieprocessen. In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Welzijn, Personeelszaken en Milieu op woensdag 17 maart om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw De Nooijer. telefoon 675531 Onder andere op de agenda: stand van zaken vervolgonderzoek Bureau Be renschot, plan van aanpak jeugdbeleid Commissie Onderwijs, Sport en Infrastructuur op donderdag 18 maart om 19.30 uur. Secretaris is de heer De Wolf, telefoon 675304. Commissie Sociale Zaken, Economische Zaken en Cultuur op maan dag 22 maart om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw De Nooijer, telefoon 675531. Commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken op dinsdag 23 maart om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw Beije, telefoon 675434. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in de Raadzaal van het Middelburgse Stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen voor dc vergadering in te zien bij de sectie Communicatie, Stadhuisstraat 2, en bij de commissie secretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 29 maart om 16.00 uur. De subsidie die werd verleend voor het vervangen van loden drinkwaterleidingen, kan mo menteel niet verleend worden. Sinds 1 januari jl. kan namelijk geen beroep meer gedaan worden op de Tijdelijke Stimuleringsrege ling voor Duurzaam Bouwen. Wel wordt er gewerkt aan nieuwe regel geving. Een te hoog loodgehalte in het drinkwater is schadelijk voor de ge zondheid. Volgens de Gezondheids raad lopen vooral zuigelingen een gezondheidsrisico bij een te hoge concentratie lood. Óm die reden wordt het vervangen van loden drinkwaterleidingen gestimuleerd. Vervangingskostcn Voor de vervangingskostcn kan een subsidie verstrekt worden. De ver strekking is echter afhankelijk van de in werking treding van een nieuw 'lood-programma'. Dit pro gramma treedt met ingang van 1 ju ni 1999 in werking en vanaf die tijd kan er weer subsidie verleend wor den voor vervanging van loden drinkwaterleidingen. Informatie kan verkregen worden bij de afde ling Milieuzaken. 675200. Hierbij moet worden gedacht aan computerbedrijven en toeleverings bedrijven en dergelijke. Ook zijn er plannen om perifere detailhandel hier te plaatsen. Hierbi j kan gedacht worden aan on der andere tuincentra, auto showrooms en meubelboulevards. Er komen geen fabrieken of pro ductiebedrijven. 10. Wat gaan de plannen kosten De projecten in de eerste uitvoe ringsfase van de Kwaliteitsatlas zijn gedefinieerd en begroot. De uil komst toont aan dat het starten van de realisering alleszins verantwoord is. Verschillende projecten zullen ge dekt moeten worden uit onder meer grondverkoop voor woningbouw en bedrijfsvestiging en subsidies van andere overheden voor landschaps ontwikkeling. Het is niet de bedoe ling dat de belastingen omhoog gaan om bepaalde projecten te kun nen realiseren. Procedure De inspraak is achter de rug en al le reacties zijn verwerkt, maar wat gebeurt er nu? Op donderdag I i maart was er een extra vergadering van de commissie VROF. Tijdens deze vergadering werden de reac ties besproken. Wanneer er vol doende draagvlak is voor de diver se veranderingen, kunnen deze door vaststelling in de Kwaliteits- atlas en dc Masterplannen gereed worden gemaakt voor realisering; Op 29 maart worden in de raads vergadering alle plannen met eventuele aanpassingen vastge steld. Vervolgens worden van de Masterplannen bestemmingsplan nen gemaakt. De bestemmings plannen komen ook weer in de in spraak en dan kan men nogmaals een zienswijze indienen, wanneer men het niet met de invulling eens is. Ook op Internet is informatie over de Middelburgse toekomst plannen te vinden: wwvv.middelburg.nl Een leuke opsteker voor de Konmar in Middelburg: publiek, landelijk manage ment en een aantal leveran ciers hebben de superstore uitgeroepen tot de beste Konmar van alle 29 filialen in Nederland. Bedrijfslei der H. Plukkaard mag dan ook met recht trots zijn op 'zijn' bedrijf en personeel. Werken aan kwaliteit Dat een dergelijke onderscheiding niet zomaar komt aanwaaien moge duidelijk zijn Daar moet iets voor worden ge daan. Elke dag weer. want niemand weet precies wie, wat, wanneer en waar iets wordt gecontroleerd en beoor deeld. Voor Konmar betekent dat iedere dag weer werken aan kwaliteitsver betering en uiteindelijk zal dat lei den tot een erkenning van iedereen die er mee te maken heeft. Voor Konmar de voldoening dat er iets goeds is neergezet, voor het personeel een uitje en voor de con sument dat-ie winkelt in een super- store met meerwaarde. Aanvalsplan Middelburg gaat met de kwaliteits atlas dezelfde kant op. Werken aan de toekomst met als 'beloning' een stad waar het goed wonen, werken, winkelen en uitgaan is. Kortom: een stad die leeft, een stad met mo gelijkheden. En natuurlijk gaal ook dal niet allemaal in een keer. Ook Konmar is eerst begonnen met het inventariseren van de mogelijkhe den, net zoals Middelburg dat heeft gedaan. Vervolgens zijn de groei mogelijkheden bekeken en is er een 'aanvalsplan' gemaakt. Middelburg heeft dat ook gedaan. De beloning De visie van Riek Bakker, zoals die in dc kwaliteitsatlas is verwoord, heeft tot nu toe vrijwel alleen maar positieve reacties opgeleverd. Van burgers, van het bedrijfsleven en van de polilick. Maar eerlijk is eer lijk. natuurlijk is niet iedereen over alles en altijd voor de volle honderd procent tevreden. En dat kan ook niet. Ook niet bij Konmar. Wat wel kan is werken aan een toekomst, werken aan morgen En dan, na de nodige inspanning van iedereen, komt de beloning. Voor Konmar het predikaat "Beste Konmar van Ne derland' Voor Middelburg wordt dat het Middelburg van 2030. Het personeel van de beste Konmar in Nederland (foto: Ruben O reel) jfSV/.»: laps wil»! CKUVj- aemr.. «st «juauck, Middelburg bouwt

de Faam | 1999 | | pagina 3