Kapsalon Duck opent in Dauwendaele Oesterkïstjes en kangoeroefilet bij De Bakkêête Bistro de Capelle bestaat tien jaar DEZE WEEK: NIEUW SOAP-DRAMA! JONGE MINNARES BABY VAN JOHNNY KRAAYKAMPJR! Nieuwe showroom Grando Keukens Schatten uit de Schelde TROUWT ASTRID JOOSTEN TOCH MET HAAR GELIEFDE? ACTEUR STOMDRONKEN ,NA SPRAAKMAKENDE STERF-SCENE Het winkelcentrum in de Middelburgse wijk Dauwendaele heeft weer een kapper. Duck en Trudie den Toonder hebben hun kapsalon ver huisd van Nieuw en Sint Joosland naar Middel burg. En met zo'n naam is het logisch dat Do nald Duck prominent in de etalage staat. Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Cosmetica Kappersfamilie Tijdens de heropening van hun restaurant 't Visüüs de Bakkêête op de Markt in Middelburg, vroeg een mevrouw aan Anneke en Kees Louws welk interieurbureau de herinrichting verzorgd had. De eigenaars konden trots mel den dat ze dat zelf waren. Geen haast Grando Middelburg zit in hetzelfde pand als Trendhopper en Kwantum. Eenmaal in de showroom merk je niets meer van de buren. De showroom is vernieuwd; de eigenaar trou wens ook. Want hoewel Grando achtentwintig showrooms in Nederland heeft, staat aan het hoofd van elke zaak een zelfstandig onderne mer. In Middelburg is dat John Gerritsen. In het Stedelijk Museum Vlissingen is een expositie ingericht over het opruimen van scheepswrakken op de Westerschelde. On der de naam 'Schatten uit de Schelde' komt Rijkswaterstaat tegemoet aan de grote be langstelling voor de wrakopruiming die mo menteel wordt uitgevoerd. In het museum is ook een videodocumentaire die de Zeeuwse cineast Rob van Hoek over de wrakopruiming heeft gemaakt. Bistro Pizzeria de Capelle in Westkapelle be staat tien jaar. Om het jubileum kracht bij te zetten heeft het familierestaurant verschillende acties op touw gezet. Zo krijgen de vaste klan ten van het restaurant een surprisepakket, is er voor afhaalklanten een happy hour in de maand maart en' kunnen kinderen meedoen aan een kleurplatenwedstrijd. Paus gaat voor DeVille Mobiel Yeb sponsort Swift Wijnproeverij bij Euroslijter De Moerbei Camping In den Bongerd wederom 'Superplatz' Focus Optiek presenteert New Beetle zonnebrillen Woensdag 10 maart 1999 FAAM/VLISSINGER 9 „Eigenlijk zijn alleen de stoe len en wasbakken verhuisd", vertelt Den Toonder. „De rest is allemaal nieuw en voor het grootste gedeelte hebben we het zelf gedaan. Schilderen, kasten getimmerd, noem maar op. Behalve de vloer leggen, dat is vakwerk. We zijn heel te vreden met het resultaat. Deze plek is precies wat we wilden. Een paar jaar geleden visten we achter het net, maar toen ik zag dat dit vrijkwam, ben ik er meteen op af gegaan. Qua ruimte scheelt het niet eens zoveel met de oude zaak. Toch is de indeling anders en toont het veel ruimer, ook door die lichte kleuren. Zo'n winkelcentrum trekt veel mensen en ze lopen makkelijk binnen voor een afspraak. Veel van onze klanten kwamen al uit Middelburg en met de op- haalservice die we geven gaan we gewoon door". Die ophaal- service bestaat uit klanten thuis ophalen en weer weg brengen na de behandeling. „Dat heeft met leeftijd niets te maken", benadrukt Trudie den Toonder. „Maar als je door re gen en storm naar huis moet fietsen is het zonde van je kap sel". HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 23 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 639933. Zondag tot 23 uur G.J.M. Meijjer, Oosterschelde- straat 12, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak) Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: W.N. Osterman, De Kempenaer- straat 2, tel. 479791 Zondag tot 24 uur: F. Bronzwaer, Badhuis straat 31, tel. 412525. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17 30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van J.H. Vervloet, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 4, Nieuw- en St. Joos land, tel. 627664. Zondag tot 24 uur: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost-Souburg, tel 461212 Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: R. Ubels en M. Helmes, 't Plein 2, Seroosker ke, tel. 591212. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: 14/ Spekhorst, J.W. Schuur manstraat 6, Domburg, tel. 581271. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: A. Stutter- heim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: J.M. Jansen, J. van Hooftkwartier 90, Middelburg, tel. 615595. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvol gend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek Hummelen, Markt 69, tel. 612134. Vlissingen: van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Van de Sande, Bad huisstraat 30-36. tel. 412066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 22 uur- H. Hament, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: M. de Jon ge, tel. 616761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren)': Zaterdag en zondag: A.J. Ruys, Stadsschuur 1, Middel burg, tel. 613118. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17- 18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel 633803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka- pelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelder- weg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostka- pelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: dienst. Al ruim acht jaar werkt het echtpaar Den Toonder samen. „En dat gaat nog steeds goed", zegt Den Toonder la chend. „In de toekomst komt onze dochter ook in de zaak. Ze zit nu nog op school maar doet in de weekends al de nodige praktijkervaring bij ons op. We knippen dames, heren en kinderen, dus op alle terreinen leert ze. Alleen het knippen in de gevangenis blijft mijn afde ling. Dat doe ik al jaren twee avonden in de week. Nu we op deze plek zitten verwacht ik trouwens wel klandizie van mijn buren, zoals het Kadaster en de Regiopolitie. En we zit ten recht tegenover verzor gingstehuis Rustenburg; op loopafstand dus". Kapsalon Duck maakt voornamelijk ge bruik van het merk Alcina. „De haarproducten waarmee we in de salon werken zijn ook als Duck en Trudie den Toonder in hun nieuwe kapsalon in Dauwendaele. foto Jaap Wolterbeek navulling te koop. Mensen sparen zo geld uit en het kost minder verpakkingen", weet Den Toonder. „In onze oude zaak ging dat toch al gauw om honderdvijftig bijgevulde fles sen per maand. Shampoo, balsem en haarversteviging lenen zich daar prima voor. Bovendien hebben we van hetzelfde merk ook een com plete cosmeticalijn. Alcina heeft een medische achter grond en is ook bedoeld voor mensen die snel allergisch zijn voor andere verzorgingspro ducten". Van dinsdag tot en met zaterdag werken, een koopavond, op sommige avonden knippen en dan de cursussen nog; dat is een behoorlijk druk bestaan. „Ja, natuurlijk is dat veel", geeft Den Toonder toe. „Maar we zijn een kappersfamilie en we hou den van ons vak. Ik ga ook met veel plezier naar beurzen waar alles op ons vakgebied te zien is. Van stoelen tot nieuwe kap sels en alles wat er tussen zit. Antwerpen is wel de grootste en voor mij de leukste. Je doet er altijd nieuwe ideeën op. Na tuurlijk is niet alles even ge schikt voor je klanten. Om die reden werken we ook niet veel met modellenboeken. Ze liggen hier wel maar het resultaat op het plaatje krijg je alleen met hetzelfde soort haar". De familie voelt zich al helemaal thuis op de nieuwe plek. „Voor mij geldt dat helemaal; ik heb in Dauwen daele gewoond toen er bijna nog niets was. Dit winkelcen trum heb ik zien bouwen en nu zitten we er zelf. Dat komt wel goed hier, daar ben ik van over tuigd", besluit Den Toonder. Anneke Louws somt de veran deringen op: „De wanden zijn betimmerd met oesterkistjes waarbij de typisch Zeeuwse wandschilderingen van onze neef Giel behouden bleven. Vooral toeristen vinden dat een mooi accent in onze zaak. Op de vloer lag vloerbedek king waar we een 'bestrating' overheen gelegd hebben. Het zaal-idee is doorbroken door muurtjes en ornamenten zo dat we wat meer hoekjes ge maakt hebben. De verlichting en het plafond zijn aangepast. De toiletten zijn volledig ver nieuwd. De bar staat anders en bij de keuken is een praktisch door geef opening gekomen. Eigen lijk is alleen de gevel nog het zelfde en de keuken". Wat er uit die keuken komt is, zoals de naam 't Visüüs doet vermoeden, vis in de breedste zin van het woord. Louws: „Normaal heb je twee keer per jaar een nieuwe kaart. Nu, met de heropening, hebben we dat iets vervroegd. Hele maal nieuw kan natuurlijk niet, want er zijn altijd gerech ten waar onze klanten speciaal voor komen. Ons plateau met fruits de mer is een topper. Trouwens ook een plaatje om te zien, men sen maken er foto's van voor ze gaan eten. Oesters zijn een vast onderdeel en kreeft uiter aard". Kees Louws, die de keuken bestiert, vult aan: Die houden we hier levend in een bak, net als de oesters. Verser kan niet. In de toekomst willen we ook een bak bij de entree, zoals dat in België en Frankrijk heel gebruikelijk is. Wie 'zijn' kreeft niet wil zien doet dan maar even zijn ogen dicht als ik langs kom". De klanten van De Bakkêête komen uit binnen- en buiten land, maar hebben toch veel gemeen. „Het zijn visliefheb- bers voor wie een etentje een avondje-uit is", weet Louws. „We zetten dan ook nooit twee reserveringen op dezelf de tafel. Stel je voor dat je je moet haasten om plaats te maken voor de volgende gas ten. Kwaliteit en gastvrijheid Anneke en Kees Louws en dochter in het nieuwe interieur van De Bakkêête. foto Jaap Wolterbeek zijn niet aan tijd gebonden. Bovendien hebben we veel vaste klanten waarbij we, ook met de buitenlandse gasten, graag even bijpraten. Op zo'n avond waar aan verschillende tafels allerlei talen gesproken worden ben ik in m'n element. Zeker als daar ook nog onver valst Zeeuws doorheen klinkt. We zijn allebei geboren en ge togen Zeeuwen maar genieten is internationaal". Voor de verstokte niet-viseter zijn er alternatieven die ook niet alledaags te noemen zijn: entrecote, kalfszwezerik of kangoeroefilet. „Maar als het angst is omdat men niet weet hoe je bijvoor beeld een kreeft moet hante ren, dan leggen we dat graag uit", vindt Louws. „Tenslotte moet je alles een keer voor het eerst doen. Dat geldt voor fileren net zo goed. Wie dan eenmaal merkt hoe lekker het is en hoe mak kelijk het gaat, is vaak voor het leven aan vis verknocht". Zeker in het weekend en in het seizoen is het raadzaam te re serveren. Gerritsen: „Doordat Grando zo groot is, kan interessant in gekocht worden bij leveran ciers. Dat voordeel komt bij de klant terecht. Wat niet wil zeg gen dat onze keukens tegen dumpprijzen aangeboden worden. Maar het betekent wel dat we kwalitatief hoog waardige keukens inclusief apparatuur betaalbaar kunnen houden. Bij een keuken praten we over drie dingen: de meu belen, bladen en apparatuur. Binnen dat trio zijn alle moge lijke combinaties mogelijk. Daarom is onze advisering zo belangrijk. Een keuken kopen is een investering die de meeste mensen maar een, hooguit twee keer in hun le ven doen. Dan moet het wel toegesneden zijn op hun ruimte, eisen en gezinssitu atie. Hier in de showroom staan een aantal keukens waarbij we duidelijk laten zien: zó kan het. Maar daarna is het maatwerk. Wie een af wasmachine overbodig vindt neemt 'm gewoon niet. Wie twee vaatwassers wil kan dat ook geregeld krijgen. Creatief meedenken met de klant is minstens zo belangrijk in dit vak als verkoopkwaliteiten". Keukens maken steeds meer deel uit van de woonsfeer. Maar in die woonsfeer heb je ook weer trends. Telkens een nieuwe keuken dan maar? „Nee natuurlijk niet", protes teert Gerritsen. „Klanten die wel trendgevoelig zijn maar niet té, kunnen vaak met een neutrale keuken heel veel doen. Is de trend geel, ik noem maar wat, dan kun je dat met accessoires als vazen, keukenlinnen en andere per soonlijke zaken accentueren. Er is ook een groep die valt voor een keuken in een spe ciale kleurstelling. Die mensen vinden zo'n keuken over tien jaar nog steeds mooi, dwars door alle trends heen. En de echte trendsetters, ja die ko pen gewoon een nieuwe keu ken zodra er iets nieuws is waar ze wat in zien". Bij alle keukens hangt keurig een kaart met daarop de prijs van de basisopstelling, de prijs van de showroom-opstelling en een tekening om de thuis situatie aan te kunnen toet sen. „Dat geldt voornamelijk voor de Collexion keukens. Dat zijn betaalbare designkeu kens", verduidelijkt Gerritsen. „Bij de Luxuary keukenlijn vermelden we geen prijs. De kopers van die keukens vin den het niet altijd prettig als iedereen weet wat het gekost heeft. Maar nogmaals, het blijft maatwerk. Wel héél let terlijk is dat bij de werkhoogte die aangepast kan worden aan lange of kleine mensen. Daarnaast zijn er nog de 5 jaar garantie die we geven en ook het feit dat Grando aangeslo ten is bij de CBW en ANVK. De eerste, Centrale Branche Wonen geeft een zekerheid voor de consument dat bij eventuele geschillen zijn be langen gewaarborgd zijn. De ANVK staat voor Algemene Nederlandse Vereniging van Keukenhandelaren en dat is een kwaliteitsnorm. Alleen wie voldoende vakkennis in huis heeft kan daar lid van worden. Op die manier weet de klant dat van de allereerste oriëntatie tot en met de uitein delijke aflevering en montage alles piekfijn geregeld is. En dat bepaalt natuurlijk mede het plezier dat je van je nieu we keuken hebt. Niet alleen alle laatjes moeten soepel lo pen, ook de contacten met je keukenspeciaalzaak". John Gerritsen van Grana^i Keukens in Middelburg. foto Jaap V^olterbeek Rijkswaterstaat is in augustus 1998 begonnen met het op ruimen van scheepswrakken op de bodem van de Wester schelde. In zes jaar tijd moeten er ongeveer zestig wrakken en andere obstakels uit de rivier verwijderd worden. Op de expositie zijn scheepsonderdelen en persoonlijke bezittin gen te zien, die afkomstig zijn uit de reeds opgeruimde wrakken. Foto's, tekstpanelen en krantenartikelen geven de bezoe kers inzicht in het hoe en waarom van de wrakopruiming. Cineast Rob van Hoek maakte in opdracht van Rijkswater staat een documentaire over de operatie. Gefilmd zijn on der meer werkzaamheden als de positiebepaling van de wrakken, de veiligheidsmaatregelen op de rivier, het eigen lijke opruimen en het afvoeren van de wrakresten. De ten toonstelling is georganiseerd op initiatief van Rijkswaters taat en past goed bij het maritieme karakter van het Stede lijk Museum. Daarom hebben bestuur en directie van het museum besloten om zowel de expositie als het museum vanaf 6 maart gratis open te stellen voor publiek. Zowel kinderen die in de Ca pelle eten als de kinderen van basisschool De Lichtboei, kun nen meedoen aan de kleurpla- tenwedstrijden die het restau rant heeft georganiseerd. Via hun school zijn de leerlingen van De Lichtboei benaderd. De leerling die de mooiste kleurplaat inzendt mag met zijn of haar hele klas een pizza gaan eten bij De Capelle. De tweede en derde prijs bestaan uit een sporttas en een voet bal. Kleurplaten die worden ingeleverd door kinderen die bij De Capelle hebben gege ten maken kans op een diner voor het hele gezin. Daarbij mag de prijswinnaar de kok een handje helpen om zelf de pizza samen te stellen. N^hst de kleurplatenwedstrijden zijn er diverse aanbiedingen voor de gasten van het tienjarige restaurant. De hele maand maart wordt in het restaurant een jubileummenu geser veerd. Iedere tweede persoon kan van het menu genieten voor een speciale prijs van tien gulden. Bistro Pizzeria de Capelle is te vinden aan de Zuidstraat in Westkapelle. Het restaurant van Peter en Ange- lika Pepermans heeft maar liefst honderd zitplaatsen bin nen en nog eens zestig op het overdekt buitenterras. Vorig jaar is de zaak opnieuw ge schilderd en zijn de donkere bistrokleuren vervangen door de mediterrane kleuren terra en blauw. De bijzondere Cadillac van paus Johannes Paulus II. Paus Johannes Paulus II werd onlangs, toen hij in het Azteca stadion in Mexico zo'n honderdduizend mensen toesprak, in een speciaal ontwikkelde Cadillac DeVille rondgereden. Alvo rens hij zijn milleniumgroet aan de aanwezigen ten gehore bracht, werd hij door het stadion begeleid in een unieke DeVille cabrio. De pauselijke DeVille is omgevormd tot cabrio en heeft een speciale in hoogte verstelbare vloer voor de pauselijke stoel, extra brede deuren, een verbeterde instap en is voorzien van de officiële bezegelingen en vlaggen van het Vaticaan. De designstudio van GM Mexico heeft de initiatieven genomen in het project om de Cadillac DeVille te ontwikkelen tot 'pausmo biel'. Cadillac heeft daaropvolgend twee professionals op het gebied van het bouwen van 'master coaches' gecontracteerd om de versie uiteindelijk te completeren. Cadillac voorziet in negentig procent van alle diplomatieke voertuigen van ambas sades en consulaten over de hele wereld. Kledingzaak Yeb in de Segeersstraat in Middelburg is sponsor geworden van de A2-ploeg van korfbalvereniging Swift. Swift A2 speelde op het veld in de Zeeuwse klasse en werd daarin kampioen. In de zaal is het team hard bezig om ook hier het kampioenschap te behalen. Hoewel het team onderweg wat punten heeft laten liggen staat Swift A2 nog steeds bovenaan in het klassement. Op de foto staan v.l.n.r. sponsor Ernest de Put ter, Ellen Vaessen, Carolien Adriaanse, Jenneke Beye, Marlous Pleyte, Priscilla Geelhoed, Desiree Voshart, trainer Sander Schreuders, Frank Lorier, Lennert Oosterling, Marcel Plantinga, Vincent Poppe en Niels Boogaard. Bij Euroslijter De Moerbei aan de Dorpsstraat in Oostkapelle wordt 28 maart een wijnproeverij gehouden. De proeverij staat in het teken van Italiaanse wijnen. Italië is een van de grootste wijnproducerende landen ter wereld. Van noord tot zuid wor den bijzondere wijnen geproduceerd. Het prijsniveau van de Ita liaanse topwijnen is, in vergelijking met de top van de Franse wijnen, beslist erg aantrekkelijk, ledereen kent wijnen als Chian ti en Valpolicella. Italië heeft als bakermat van de moderne wijn bouw meer te bieden en op deze proeverij kan kennis gemaakt worden met het beste dat dit charmante deel van Europa te bie den heeft. Gekozen wordt voor wijnen van tophuizen. Michele Chiarlo uit Piemonte, die onder meer zijn Barolo, Barolo Riserva en Barbera d'Asti laat proeven. Uit Toscane komt het internatio naal toonaangevende wijnhuis Banfi en Umbrië is vertegen woordigd door Lungarotti met onder meer haar Rubesco Riser va en San Giorgo. Camping In den Bongerd in Oostkapelle valt goed in de smaak bij onze oosterburen. Als enige camping op Walcheren heeft In den Bongerd voor het vierde achtereenvolgende jaar het predi kaat 'Superplatz' toebedeeld gekregen van de Duitse automobi listenclub ADAC. Sinds vijftien jaar kent de ADAC de Super- platz-erkenning toe aan 54 Europese campings. In totaal inspec- teerd de automobilistenclub jaarlijks zo'n vijfentwintighonderd campings. In Nederland zijn er in totaal negen campings die het predikaat Superplatz hebben gekregen Focus Optiek MD aan de Nieuwe Burg in Middelburg heeft on langs de New Beetle zonnebrillen gepresenteerd. Het betreft ex clusieve zonnebrillen in diverse matte kleuren uitgevoerd als halve glasbril of montuurloos. De brillen zijn voorzien van hon derd procent UV-werende glazen van polycarbonaat waarmee de ogen goed beschermd worden. De brillen zijn te koop voor een eenheidsprijs van 189,-. Om de presentatie van de brillen onder de aandacht te brengen had Focus Optiek een New Beet le van VW voor de winkel geparkeerd. (advertentie)

de Faam | 1999 | | pagina 9