GEMEENTE MIDDELBURG Raadsleden in debat met jongeren Bevolkingsproject gemeente-archief voltooid Voorlichtingsavond Streekplan Bedrijvenloket Zeeland Bedriivenloket Wethouder Bruinooge reikt oppluslabel uit Molendijk Alles zal door de tijd heen veranderen, ook Walcheren Sport-flits Rooi- vergunningen Extra Commissievergadering Week 10 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Weer naar school Jeugddebat Je zegje doen Goede toegang Vooroorlogse periode Bijna altijd plek Middelburg een stad aan het Veerse Meer? De Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) heeft er geen moei te mee. Als alles tenminste op een (goede manieri wordt ingevuld. Natuur en landschap kunnen daar wel bij varen. Nu is het voornamelijk akkerbouwge bied, met een goede inrichting kan er een heel aan trekkelijk landschap ontstaan met veel water. De uit breiding van het Veerse Meer is voor de natuur puur winst. Alles verandert Meerwaarde Groene longen Creatieve ideeën Momenteel ligt het Ruim telijk plan stedelijk ge bied Walcheren 2010 ter inzage bij de sectie Com municatie. Het ruimtelijk plan is tot stand gekomen in nauwe samenwerking met gemeente Vlissingen en de provincie. Het plan is een intergemeentelijke regiovisie voor de stedelij ke ontwikkelingszone Vlissingen- Middelburg. Thema's Vier projecten Afstemming Voorlichtingsavond Om Zeeuwse onderne mers optimaal van dienst te zijn, is er een verwijzingssysteem op gezet. Met behulp van een brochure en een In ternetsite (www.bedrij- venloket.zeeland.nl) wordt op een eenvoudi ge en toegankelijke ma nier verwezen naar de belangrijkste instanties en personen voor onder nemers in Zeeland. Doel Gemeente Middelburg Woensdag 10 maart 1999 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Het gemeentebestuur beslist wat er in en met een stad gebeurt. Dat betekent dat ze ook besliss ingen neemt over de jongeren die daar wonen. In Middelburg wonen ruim 4.100 jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 18 jaar. Het Middelburgse gemeentebe stuur wil ben graag betrekken bij het besturen van de gemeente want het is belangrijk dat jonge ren een stem hebben over hun toekomst. En om tc weten te komen wal er zoal onder hen leeft, bezoeken raadsleden de eerste twee weken van maart in gezelschap van amb tenaren twintig klassen van mid delbare scholen. De bezoeken staan in het leken van de Kwaliteitsatlas Middelburg 2030. Een prachtig uit gangspunt voor een boeiende dis cussie, in de nieuwe plannen gaat het immers vooral over de toe komst van de jongeren. In mei krijgen de bezoeken een vervolg met een jeugddebat. Tij dens dit debat wordt voortgebor duurd op de informatie die uit de gesprekken naar voren is gekomen. Uiteindelijk is het de bedoeling dat alle informatie wordt gebruikt bij het maken van een jeugdbeleid. Hoewel jongeren reageren met vra gen als: "Wat heeft zo'n debat nou voor zin?" of "Waarom zou ik meedoen?" heeft hun deelname Raadslid Catrien Koster op bezoek bij de jeugd wei degelijk zin en nut. Want er wordt juist naar hun mening en ideeën gevraagd omdat zij de des kundigen bij uitstek zijn. De jongeren weten waar behoefte aan is en hebben hun eigen kijk op de toekomst. Overigens reageren de meeste deel nemers achteraf positief op de bezoe ken van raadsleden en ambtenaren. Tegen hel einde van de bezoeken zien ze het nut van een jeugddebat over het Middelburg van 2030 in en sommigen zullen dan ook zeker van de gelegenheid gebruik maken om op vrijdag 28 mei hun zegje te doen. Vanaf oktober 1993 hebben drie medewerksters van het Gemeente archief met enige regelmaat, naast hun andere werkzaamheden, ge werkt aan een zeer omvangrijk pro ject. Zij voerden namelijk de gege vens van enkele tienduizenden handgeschreven kaartjes, die een toegang op het vooroorlogse bevol kingsregister vormen, in de compu ter in. De eigenlijke registers waren al eer der op microfilm gezet en voor be zoekers beschikbaar, maar een goe de toegang ontbrak. Doordat in de afgelopen weken het bevolkingspro ject voltooid werd, is die toegang er In Nieuw- en Sint Joosland is vorige week begonnen met het aanbrengen van verkeersdrem pels in de Molendijk. De werk zaamheden duren ongeveer drie weken. De drempels worden aangebracht omdat er op de Molendijk hard gereden werd. Voor de bewoners zorgde dit voor veel overlast. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 15 maart tot en met 21 maart Maandag Gehaktbal met pepersaus, sper ziebonen en aardappelen Dinsdag Witlofschotel inet ham en kaas en aardappelen Woensdag Varkensschnitzel met spruitjes en gestampte aardappelen Donderdag Kippenborstfilet in witte wijn saus met groenten en rijst Vrijdag Schevening® schol, bieslook- puree Zaterdag Nasi goreng met kipsaté Zondag Wat de pot schaft Drie medewerksters van het archief hebben het project voltooid nu. Een toegang in de vorm van 21 ringbanden met computerprints, waarin in alfabetische volgorde de namen van de bewoners van Mid delburg zijn opgenomen. De gehele Middelburgse bevolking uit de periode van ongeveer 1900 tot 1937 is nu in kaart gebracht. De bevolkingsregisters uit de negen tiende eeuw zijn in 1940 helaas ver loren gegaan. Voor die periode moe ten we hel dus uitsluitend met de re gisters van de Burgerlijke Stand (geboorte, huwelijk en overlijden) doen. Maar de vooroorlogse periode is nu voor iedereen toegankelijk en in te zien in de studiezaal van het Gemeente-archief (Stadhuisstraat 2). De studiezaal is op werkdagen geopend van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Op 1 april 1999 start het nieuwe tennisseizoen op de gravelbanen van het sportcomplex "Nas- saulaan". Het tennistarief per seizoen is 195 gulden. Voor dit bedrag kan 1 uur in de week. gedurende ongeveer 20 weken worden getennist. Inschrijvingen en inlichtingen kun nen worden verkregen bij de afde ling Accommodaties van de ge meente Middelburg, telefoonnum mer 0118-675343. Parkeergarage Kousteensedijk: Mensen die een bezoek bren gen aan Middelburg en die met de auto komen, kunnen niet al tijd een parkeerplaats vinden. Een prima plek om te parke ren is de parkeergarage aan de Kousteensedijk. Op twee minuten lopen van de winkelstraten, vlakbij de uitvals wegen en geopend van 08.00 lol 23.00 uur. In de parkeergarage is vrijwel altijd een plaatsje te vin den en 's avonds kan er gratis geparkeerd worden. Alleen op donderdagavond geldt betaald parkeren. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbo men, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maxi maal 25 cm (gemeten op 1.30m bo ven het maaiveld, maximaal 3 bo men per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: I meidoorn aan de Oude Koude- kerkseweg Op het parkeerterrein tussen Mina ret en Spinhuisweg worden essen vervangen door gleditsia's Meer informatie kan verkregen worden bij Harm ten Kloosterboer. 0118-675312. ZMF positief over 'Middelburg aan het water' Hel is opmerkelijk dat de ZMF zich zo positief uitlaat over nieuwe plan nen, terwijl we gewend zijn aan een hele kritische houding van de mi lieubeweging. Dat komt. vindt Thijs Kramer, omdat de overheden natuur en milieu nu serieus nemen. Dat blijkt ook uit de Kwaliteitsatlas van Riek Bakker. ..Vroeger moesten we als Milieufe deratie bij wijze van spreken op de barricades om ënatuur en milieu! op de overheidsagendais te krijgen. In middels worden 'natuur en milieu' als belangrijke aandachtspunten in dc plannenmakerij meegenomen." „Het plan zoals Riek Bakker dat heeft neergelegd in die Kwaliteits atlas kan ten goede komen aan de natuur en de economie!!, vindt Kra mer. „Maar!!, vervolgt hij: „voorlo pig is het natuurlijk nog maar een visie en ook nog eens een visie op langere termijn. Dat akkers zullen wijken voor wa ter en woningbouw is iets waar veel mensen de wenkbrauwen bij fron sen. „Dal boeren gehecht zijn aan de grond, dat mensen hechten aan het beslaande, het bekende, dat kan ik me goed voorstellen. Maar als je de kaarten van Walcheren van vroeger bekijkt, is er niet één eeuw waarop Walcheren er hetzelfde uitziet. Er vanuit gaan dat de verhouding land- water zoals we die nu kennen het eeuwen zal uithouden, getuigt van weinig historisch besef." In de visie van Kramer zal alles af hangen van de manier waarop Mid delburg aan het Veerse Meer land schappelijk wordt ingevuld. „Als we kijken naar het Goesc Meer, dan weten we precies hoe het niet moet. Daar is er een ratjetoe van gemaakt en daar zijn we absoluut geen voor stander van. Juist door die optimale landschappelijke inpassing krijgt het wonen aan het water een bedui dende meerwaarde. High-tech-personeel kan in de toe komst overal werken, want er zal meer vraag zijn dan aanbod. De woonomgeving zal een belangrijke vestigingsfactor worden voor be drijven. Versterken van natuur en landschap, het aanbieden van aantrekkelijke woningen is dus ook in het belang van de werkgelegenheid en de eco nomie." Kramer wijst erop. dat naast wonen aan het water ook het centrum van Middelburg niet mag worden verge ten. Bouwen in de groene ruimte mag geen leegstand in dc binnen stad tot gevolg hebben. Dat bete kent een uitgekiend huisvestingsbe leid van de gemeente. En ook in de stad behoort er aan dacht voor de natuur te zijn. Dat is van belang voor het welbevinden van de bewoners. Riek Bakker wil tic groene longen van Middelburg weer herstellen. "We waren al niet zo blij met het opofferen van de groene longen voor de woning bouw. zoals we de laatste jaren moesten constateren, gelukkig komt er weer iets terug van dit gedach- tengoed"merkt Kramer op. "Even los van de concrete plannen, kan ik me goed vinden in de analy se van de positie van Middelburg, zoals Riek Bakker die geeft. Bij voorbeeld dat Middelburg haar Ouderen zullen in de toekomst voornamelijk in bestaande wo ningen wonen. Woningen die niet altijd geschikt zijn voor ouderen. Dit betekent dat ze geschikt ge maakt moeten worden. Het aan passen van de bestaande woning voorraad noemen we ook wel 'op- plussen'. De stuurgroep Experimenten Volks huisvesting (SEV) heeft hier crite ria voor ontwikkeld. In Middelburg heeft de gemeente samen met de Stichting Welzijn Ouderen een pro ject opgezet voor het aanpassen van koophuizen. Meestal vindt de aan passing plaats in huurhuizen. Een uitzondering vormt het huis van familie De Rijke. Deze familie heeft behoorlijk wat aanpassingen gedaan in huis en komt nu in aan merking voor een echt 'opplusla bel'. De SEV geeft met de toeken ning van dit label een impuls aan het belang van opplusprojecten. Op maandag 15 maart a.s. reikt wet houder Bruinooge het oppluslabel uit aan familie De Rijke. De familie is voor deze feestelijke gelegenheid uilgenodigd op het Middelburgse stadhuis. Het opgepluste huis van de familie is een van de 2700 eigen wo ningen die in middelburg aangepast moeten worden. Op 11 maart vindt er een extra vergadering van de commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or dening en Financiën plaats. Tij dens deze vergadering worden de inspraakreacties op de Kwaliteits- atlas en de Masterplannen Sta tionsgebied en Mortiere besproken en aangepast in de plannen. Alle inspraakreacties zijn opgeno men in een rapport en daarop zijn antwoorden geformuleerd. Dit rap port is reeds bekeken door het colle ge van B&W. Dit rapport wordt op 11 maart door de commissie VROF verder besproken. Op 31 maart wordt de gehele visie aan de raad voorgelegd en dan wordt er een definitief besluit genomen over de Kwaliteitsatlas voor dc toe komst. de masterplannen en de toe komst van Middelburg. In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Volkshuisvesting. Ruimtelijke Ordening en Finan ciën op dinsdag 16 maart om 19.30 uur. Secretaris mevrouw Vermast, te lefoon 675289. Commissie Welzijn, Personeelsza ken en Milieu op woensdag 17 maart om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw De Nooijer, telefoon 675531. Commissie Onderwijs, Sport en Infrastructuur op donderdag 18 maart om 19.30 uur. Secretaris in de heer De Wolf, telefoon 675304. Commissie Sociale Zaken, Econo mische Zaken en Cultuur op maan dag 22 maart om 19.30 uur. Secreta ris mevrouw De Nooijer. telefoon 675531. Commissie Algemene en Bestuur lijke Zaken op dinsdag 23 maart om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw Bc- ije, telefoon 675434. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in de Raadzaal van het Middelburgse Stadhuis, tenzij anders vermeld. Dc agenda en andere stukken zijn vanafvier dagen vóór de vergadering in te zien bij de sectie Communica tie. Sladhuisstraat 2. en bij de com missiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 29 maart om 16.00 uur. identiteit ontleent aan het geheel van Walcheren. De relatie stad en platteland had vervolgens in de kwaliteitsatlas verder uitgewerkt kunnen worden. In de kwaliteitsatlas zitten een aan tal creatieve ideeën: „Het integre ren van het Kanaal door Walcheren in de stad het vergroten van het Veerse Meer. de openbaar vervoer systemen. een light-railverbinding getuigen van creativiteit. Het is al les bij elkaar een goed plan. Maai er zijn natuurlijk ook wat minpun ten. Zo hadden wij graag gezien dat er wat meer aandacht was geschon ken aan duurzaam bouwen en zoiets als water in de stad. Verder zijn wij er geen voorstander van dat langs de A58 overal industrieterreinen verschijnen. Nu dus ook weer bij Middelburg. Belangrijk is volgens Kramer voor al de bestuurlijke samenwerking tussen Middelburg en de omliggen de gemeenten. „Óp bestuurlijk ge bied moet er nog wel hel een en an der gebeuren. Er moet meer samenwerking ko men in plaats van elkaar ambtelijk en politiek in de haren vliegen. Ge woon met z'n allen de schouders eronder zetten en hel belang voor héél Walcheren onder ogen willen zien. Daar zal uiteindelijk iederéén van profiteren." Thijs Kramer: "Het is alles bij elkaar aan goed plan." In het plan staat een aantal thema's centraal. Om er een paar te noemen: toevoegen van aantrekkelijke en duurzame woonmilicus, verbeteren van de infrastructuur voor auto's, fiets en het openbaar vervoer en het gezamenlijk opwaarderen en uit breiden van het voorzieningenni veau. Ook is er aandacht voor het stimuleren van werkgelegenheid en het aanbieden van aantrekkelijke lo caties voor bedrijven. Ook worden er vier belangrijke pro jecten toegelicht in het plan. De handhaving van de geledingszone tussen Vlissingen en Middelburg, het ontwikkelen van het Stationsgebied in Middelburg, het ontwikkelen van het KSG-terrein in Vlissingen en de ontwikkeling van hoogwaardige en moderne bedrijventerreinen worden stuk voor stuk besproken. Bij de uitvoering van het ruimtelijke programma is het van belang te be nadrukken dal Vlissingen en Mid delburg elkaar aanvullen. De onder linge afhankelijkheid van de steden is groot. De projecten van de ene gemeente zijn sterk afhankelijk van de voortgang van tic projecten in de andere gemeente. Er moet afstem ming plaats vinden met het project Walcheren 2000+, met plannen van de gemeente Veerc en. waar het gaat om de ontwikkeling van het Sloege- bied, met dc gemeente Borsele. Het plan vormt hel beleidskader voor de beide gemeenten. Zowel Vlissingen als Middelburg zijn overgegaan tot uitwerking van plannen. Voor Mid delburg heeft dit eind vorig jaar ge leid tot de Kwalileitsatlas Middel burg 2030. Op woensdag 10 maart (vanavond) organiseert de provincie een voor lichtingsavond in de filmzaal van hel provinciaal informatiecentrum. Abdij 9 in Middelburg. De avond beuint om 19.30 uur. Het verwijzingssysteem is bestemd voor reeds gevestigde, zich nieuw vestigende en startende bedrijven in Zeeland. Het is een initiatief van de Kamer van Koophandel Zeeland, Syntens, het Havenschap Zeeland Seaports, de Zeeuwse gemeenten en Provincie Zeeland. Het doel van het verwijzingssys teem is bij te dragen aan een verbe tering van de informatievoorziening aan bedrijven. De zoektocht naar de juiste informatie en advies wordt op deze manier gemakkelijker ge maakt Uit onderzoek is gebleken dat bedrijven over allerlei onder werpen, met name op het gebied van bedrijfsvoering, informatie vra gen. Zi j kunnen daarvoor terecht bij commerciële en niet-commerciële instanties. Bedrijven kunnen met behulp van de folder of de Internet- website uitzoeken welke instantie zij voor welk onderwerp moeten benaderen. De heer Faber is accountmanager Economische Zaken van de gemeen te Middelburg. Hij verstrekt onder andere informatie over bedrijventer reinen en subsidies voor bedrijven. Zijn telefoonnummer is 01 18- 675424.

de Faam | 1999 | | pagina 3