XPOSSTIES Duf nart speelt De Heksen Plien en Bianca met reprise in 't leest Marianne Boer met violiste in Vlissingse Sint Jacobskerk Fréderijue^gigUn het Arsenaaltheater luke loints op muzikale toernee met Willie Foster Herkenbare problemen in rouiJNheel Drive in Razzmatazz Twee op de Wip DONDERDAG 11 MAART VRIJDAG 12 MAART ZATERDAG 13 MAART ZONDAG 14 MAART DINSDAG IS MAART WOENSDAG 17 MAART GOES KATTENDSJiCE OOSTSCAPiLLE OOST-SOUBURG SENT LAURENS VLISSINGEN Willie f. Foster REGIONALE Theatergroep Duinart, onderdeel van de Stichting Arduin, speelt 13 en 14 maart de voorstelling De Heksen in de Middelburg se Stadsschouwburg. Het stuk is een bewer king van het boek van Roald Dahl en wordt ge regisseerd door Peter Adriaanse. Marianne Minnaard begeleidt drieëntwintig acteurs en actrices met een verstandelijke handicap. Het duo Plien en Bianca geeft zaterdag 13 maart een voorstelling in 't Beest. Niet met hun aangekondigde programma 'Avondwinkel', maar met een reprise van hun eerder vertoonde voorstelling 'Changez". Het concert dat Marianne Boer zaterdag 13 maart in de Sint Jacobskerk in Vlissingen geeft was eigenlijk gepland als een optre den van het Martinu Ensemble. Een gebroken kies van de Vlissingse fluitist Maurice Heugen strooide echter roet in het eten. Boer treedt nu samen met violiste Josiane Clematide op en speelt onder meer werken van Jongen, Debus sy en Fauré. Zangeres Fréderique Spigt staat zaterdag 13 maart met haar theaterproject Engel op de bühne van het Vlissingse Arsenaal theater. Van het programma verscheen de ge lijknamige cd, de eerste Nederlandstalige schijf die Spigt afleverde. The Juke Joints uit Zuid-Beveland maken binnenkort een muzikaal toertje door ons land met de bij leven al legendarische bluesmuzikant Willie Foster. De 77-jarige Ame rikaan speelt mondharmonica en trad in de ja ren vijftig al op met blues-grootheden als Willie Dixon, Jimmy Reed en Jimmy Rogers. Vakmanschap, gedrevenheid en een surplus aan talent. Dat zijn de kwa liteiten waarmee Four Wheel Drive al twaalf jaar lang een vaste plaats heeft aan de top van de Europese bluegrass- scene. Na het succesvolle 'De Minnaar' en 'Gek van Liefde' komt Rick Engelkes Produc ties dit seizoen met het derde stuk in de serie over liefde en hartstocht: 'Twee op de Wip'. Het stuk is dinsdag 16 maart om 20 uur te zien in de Stadsschouwburg in Middelburg. Woensdag 10 maart 1999 FAAM/VLISSINGER 13 Donderdag 11 maart t/m woensdag 17 maart Stadsschouwburg, Middelburg; Els Ine, 'Brand', moderne toneelvoorstelling, 20 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Di Gojim, wereldmuziek theater, 20 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middelburg; Zeeuws Byzantijns Koor 'Sretsenije', Byzantijnse kerkmuziek, Russische en Oe kraïense volksliederen, 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Niet Schieten, 'Taboe', caba ret, 20.15 uur. Minitheater, Middelburg; Het Middelburgs Theater, 'Verf', 20.30 uur. Discotheek The Nighttrain, Middelburg; Kendread and The Revivals, reggae, 22 uur. De Drukkery, Middelburg; Rob en Willy, presentatie van de cd 'Schots en scheef', 16 uur. De Halve Maan, Oostkapelle; Voorjaarsconcert door Cres cendo en het jeugdorkest, 19.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Stichting Arduin, 'De heksen', muzikale familievoorstelling, 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Fréderique Spigt, 'Engel', 20.15 uur. St. Jacobskerk, Vlissingen; Het Martinu Ensemble, 20.15 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, 'Zon der gekheid', 20.30 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg; Slagwerkgroep Amster dam, 20.30 uur. Podium 't Beest, Goes; Plien en Bianca, reprise van hun programma 'Changez', 20.30 uur. De Piek, Vlissingen; Rac'oon, powerpop, 22 uur. Muziekschool, Goes; Koffieconcert door het Piet Jeegers Clarinet Choir, 12 uur. Kapel van Sint Maarten, Hoogelande; Consort Petr'arta, 'Music for a while', Engelse consortmuziek, 14.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Stichting Arduin, 'De heksen', muzikale familievoorstelling, 14.30 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Johnny Bassett en The Blues Insurgents, 'House of blues' 15 uur. Amicitia, Kloetinge; Brassband Excelsior en Brassband Apollo, 15.30 uur. Strandpaviljoen Panta Rhei, Vlissingen; Secret, ergens tussen folk en country pop, 17 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Rick Engelkes en Vera Mann, 'Twee op de wip', 20 uur. Ambachtscentrum, Goes; Poppentheater Sim Bolus, 'Wat een schat', 15 uur. Café Déjavu, Vlissingen; Rob en Willy, presentatie van de cd 'Schots en scheef', 20 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Montezuma's Revenge, 'Pursuit of pleasure', a-capella groep, 20 uur. E Donderdag 11 maart t/m woensdag 17 maart Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kun stenaars, diverse werken. Wo. t/m za. van 13-17 uur. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstraat 13, 150 jaar Koninklijk Medisch Genootschap. Di. t/m vr. van 10-17 uur. Za. van 13-16 uur. Stadskantoor, Oostsingel 2, Kunstenaars-collectief Atelier He renplaats, 'Outsider art'. Ma. t/m do. van 9-17 uur. Vr. van 9-12 uur. 't Kunstuus, Dorpsstraat 43, Anna Kecka-Bauer; tekeningen, ge mengde technieken. Marietje Koens; beschilderde eieren. Wo. en do. van 13-18 uur. Vr. van 13-18 uur en van 19-21 uur. Za. van 10- 12 uur en van 13-16 uur (vanaf 13 maart). Galerie llona, Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schilderij en. Za. van 14-17 uur. MIDDELBURG Depot, 't Zanddorp 68, Willem Pastoor en Raf Verjans; sieraden. Zo. en ma. van 14-17 uur. De Drukkery, Markt 51William Verstraeten, schilderijen. Ma. van 11-18 uur. Di., wo. en vr. van 9-18 uur. Do. van 9-21 uur. Za. 9-17 uur. Vensters Caesuur, Lange Noordstraat 67, Thijs van Tongeren en Ursula Herraiz, installatie 'Na Enschede'. 24 uur per dag. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Wouter Kabouter, 'Op avontuur in het herfstbos'. Marleen van Wolferen, schilderijen en tekeningen. Di. t/m zo. van 12-17 uur. Verzorgingshuis De Zoute Viever, Dongestraat 1, Willemien van Nassau-Damen, Madeleine Voet en Ineke Holtkamp-van de Kreeke, olieverfschilderijen. Thea Vreeke, sprookjesvoorstelling. Tijdens kantooruren. Watertoren, Vlissingsestraat 239, Jasper Goedman, Raymond Minnen, Jan van Asbeck, Peter Vermeulen en Bo de Jong, pre sentatie van vijf solotentoonstellingen. Vr. t/m zo. van 12-17 uur. Boerderijgalerie De Osseberg, Singelweg 11Marco Vermij; schilderijen. Samia; beelden. Peter Mellema; sieraden. Ma. t/m za. van 14-17 uur. Stedelijk Museum, Bellamypark 19, Frans Maas (1903-1977), een overzicht van zijn werk (vanaf 12 maart). Schatten uit de Schelde', tentoonstelling over de wrakopruiming in de Wester- scheide. Ma. t/m vr. van 10-17 uur. Za. en zo. van 13-17 uur. 'Dit is geen sprookje. Het gaat hier om echte heksen', zegt Roald Dahl in de inleiding van zijn boek. Geen rare zwarte puntmutsen en bezemstelen in dit verhaal. Echte heksen hebben gewone kleren aan en zien er net zo uit als gewone vrouwen. Ze wonen in gewo ne huizen en hebben gewone banen. Is dat niet vreselijk? Hoe kun je weten wie ze zijn? Misschien woont er wel een echte heks naast je huis. Een echte heks besteedt al haar tijd aan plannen smeden om kinderen van haar terrein af te krijgen. Dit is een verhaal, een verbazingwekkend verhaal, over echte heksen. Het verhaal speelt zich af er gens in een hotel waar een al lerliefste grootmoeder met haar kleinzoon gaat logeren. Dit zou een prachtige vakantie moeten worden, ware het niet dat er in het hotel ook een groep walgelijke, monsterlijke en bizarre dames verblijven. Een verhaal over heksen, mui zen, kinderen en lieve oma's. De Heksen van Theatergroep Duinart gaat zaterdag 13 maart om 20 uur in première in de Stadsschouwburg in Middelburg. Zondag 14 maart om 14.30 uur wordt het stuk voor de tweede keer opge voerd. Kaarten zijn verkrijg baar bij de Stadsschouwburg. Duinart speelt De Heksen, naar een boek van Roald Dahl. foto Peter Adriaanse Met een minimum aan midde len brengen Plien en Bianca een maximum aan amuse ment en fysiek geweld, waarin onder andere zaken als terlen- ka, marmite, vet haar, Bacca ra, smurfensnot, zoethout, enz. aan de orde komen. Het vorige seizoen speelden zij een deel van dit programma in combinatie met het duo Ac- da De Munnik. Inmiddels is het programma uitgebreid tot een avondvullende voorstel ling. Aanvang 20.30 uur. En tree 22,50 /passen 17,50. Er is nog een beperkt aantal kaarten beschikbaar. Evenals pianiste Boer is violis te Clematide lid van het Marti nu Ensemble dat twee jaar ge leden is opgericht door leden van de Opera van Zürich. Het gezelschap legde zich toe op het uitvoeren van werken van de componist B. Martinu. Het concert van Marianne Boer en Josiane Clematide is naar zeg gen van de Vlissingse pianiste een 'Frans' viool- en pianore cital. Op het programma staan delen van de Sonate No. 2 Opus 34 van J. Jongen en stukken uit de Sonate pour violon et piano van C. Debus sy. Na de pauze staat het con cert in het teken van de com ponist G. Fauré als delen van de Sonate in A grote terts Opus 13 worden gespeeld. Het optreden van Marianne Boer en Josiane Clematide in de Vlissingse Sint Jacobskerk begint om 20.15 uur. De voormalige zangeres van I've Got the Bullets maakte vorig jaar haar Nederlandstali ge debuut met het nummer 'Mijn hart kan dat niet aan' van de Middelburgse gitarist Leo van de Ketterij. Engel gaat over het leven, want het gaat over de dood. En eventueel leven na de dood, een beetje mystiek. Mu zikaal is het een mengeling van klassiek en pop. Fréderi que Spigt is een innemende toneelpersoonlijkheid, zoals ze met La Piccolo Orchestra, haar vorige theaterproject, al bewees. Spigt wordt in het theater bij gestaan door een strijkkwar tet, drummer, bassist en gita rist Jan van der Mey (Power- play). Het optreden van Fréderique Spigt in het Arsenaaltheater begint om 20.15 uur. De Bevelandse bluesformatie trips die ze maakte naar the kent Willie Foster van eerdere States. Mondharmonicaman Belangstellenden in Zee land kunnen met die kwa liteiten kennismaken op zaterdag 20 maart in het kleinkunsttheater Razzma tazz in Oost-Souburg. De unieke 'driving sound' van de band is volgens insi ders te vergelijken met gerenommeerde Ameri kaanse acts, dus waarom van ver gehaald wat ook dichtbij voorhanden is? Four Wheel Drive maakt bluegrass muziek toegan kelijk voor een breed pu bliek. Enkele maanden ge leden waren zij op televi sie te zien in B&W Café. Het spelen rond een mi crofoonstatief benadrukt het visuele aspect en ver groot de dynamiek. Behalve bluegrass wor den ook een aantal gos pelnummers ten gehore gebracht. Het optreden begint om 21 uur. Kaarten kosten 15,- en zijn te bestellen bij Loes en Ad Lijnse te Goes, telefoonnummer 0113-230168. Gezien het beperkt aantal plaatsen is het aan te raden te reser veren. Willie Foster uit Greenville Mississippi zal ook in Zeeland, samen met The Juke Joints, zijn te horen. Ze treden zon dag 14 maart op in café De Pompe te Goes, aanvang 16.30 uur. Een tweede avond staat gepland voor woensdag 17 maart in het Arsenaal theater te Vlissingen, aanvang 20.15 uur. Peter Kempe van de Beve landse formatie vertelt: „Wil lie is waarschijnlijk een van de laatsten uit de Mississippi del ta die heden ten dage nog ,,on the road" is. In de jaren vijftig speelde hij onder meer al in de band van Muddy Waters. Nu, in de jaren negentig zou je denken dat hij aan z'n vier de jeugd bezig is. In 1993 nog maakte hij een tour van drie weken door Nieuw-Zeeland. Twee jaar later dook hij weer op in de studio om een nieu we CD te maken onder aan voering van de Texaanse klas segitarist Bobby Mack. Twee jaar geleden volgde een nieu we CD, samen met Bobby Mack. Die CD „My Life" kreeg over de hele wereld uitsteken de recensies". Nu dus op 77-jarige leeftijd andermaal een toernee, nu in Europa. En zoals gezegd gaan The Juke Joints, met als thuis basis Kwadendamme, mee op toernee. Willie Foster wordt begeleid door zijn vaste gita rist Micky Rogers. Maar daar naast wordt hij muzikaal on dersteund door Peter Kempe op drums die met zijn band The Juke Joints al eens met Willie in de States tourde. Dat was in 1994. Verder gaan mee bassist Peter van Merode en oud Joint-pianist Wouter Ize- boud die eveneens in 1994 met Willie ,,on the road" was. Willie Foster, samen met The Juke Joints van 13 tot 20 maart op tour in Europa, waaronder een concert op zondag 14 maart in De Pompe te Goes. Fréderique Spigt toert langs de Nederlandse theater met 'En gel'. foto Annaleen Louwes 'Twee op de Wip' is een re latiestuk van de Ameri kaanse to neelschrijver William Gib son in een nieuwe be werking van Coot van Doesburgh en in regie van Dick Hauser. Rick Engelkes treedt, samen met musical ster Vera Mann, met 'Twee op de Wip' in de voetsporen van bekende voorgangers: Jeroen Krabbé en Willeke Alber- ti en Hugo Metsers en Pleuni Touw de^aren^ze- ^'cl< Engelkes en Vera Mann in Twee op de Wip. ventig en foto Johan Vigeveno tachtig voor. Het verhaal, dat zich in de oor- Wat zijn de fagades, de blinde spronkelijke versie in New vlekken en de illusies, kortom: York in de jaren vijftig afspeel- wat is de grens tussen wens de, is verplaatst naar het Am- en het werkelijk haalbare? sterdam van nu. Twee dertigers ontmoeten el- 'Twee op de Wip' is een ont- kaar en proberen, ondanks roerende en ook humoristi- eerder meegemaakte teleur- sche voorstelling over altijd stellingen, iets wezenlijks met actuele en maar al te herken- el(.aar op te bouwen. bare menselijke probleme'n.

de Faam | 1999 | | pagina 13