Statenvergadering Walstraat 88 Vlissingen Tel.416400 3.95 Provincie Zeeland TOON'S SEIKO juweliers mdeAeNr2000 TOPOCCASIONS Leidingentunnel Westerschelde Wij geven op alle horloges VAN DE MERK DEALERS MET FOTO Special ZSMWris AbdijNieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Provinciale Staten vergaderen op vrijdag 12 maart. Het is de laatste 'echte' vergadering van de staten in de huidige samenstelling. Op 3 maart zijn namelijk nieuwe leden gekozen. Die gaan vanaf 13 april aan de slag. Commissies Officiële Mededelingen Ruimtelijke Ordening Kennisgeving ruimtelijk plan stedelijk gebied Walcheren Milieu Vergunning Thermphos International B.V. KINDERFIETSEN ATB STADSFI ETSEN TRACKING FIETSEN Op deze fietsen geldt de normale fabrieksgarantie RIJWIELSHOP KOOP AUTOPROFIEL OCCASIONMAGAZINE. DOE MEE AAN DE PUZZEL EN MAAK KANS OP EEN CLARION AUTORADIO Info: 026 - 369 89 20 MAGAZINE NU VOOR occasions Woensdag 3 maart 1999 FAAM/VLISSINGER 7 Het provinciaal bestuur, Zeeland Seaports en DELTA Nutsbedrijven bestuderen de aanleg van een Westerscheldetunnel voor trans portleidingen. De tunnel is bedoeld voor trans port van hoogcalorisch gas, elek triciteit, water, producten en grond- en reststoffen voor de chemische industrie. Ook wordt bekeken of de tunnel, die net als de verkeerstunnel tussen Elle- woutsdijk en Terneuzen moet komen, ondergrondse transport systemen voor goederen kan bevatten. De bouw van de tunnel vraagt een investering van 100 tot 120 miljoen gulden. De financiering is nog niet rond. De gedachten gaan uit naar samenwerking tus sen de overheid en het bedrijfsle ven: Publiek Private Samenwer king (PPS). De provinciale bijdra ge zal vooral via Zeeland Sea ports lopen. DELTA is natuurlijk een belangrijke deelnemer en gedacht wordt aari het rijk en andere investeerders en poten Abdij tiële gebruikers van de tunnel. Groei transport Aanleiding voor de studie is de groeiende vraag naar extra trans portcapaciteit voor energie, water en grond- en reststoffen in de Zeeuwse havengebieden. In de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone alleen al staan de komende jaren voor 3 miljard gulden aan investe ringen op stapel. Daarbij valt onder meer te denken aan de uit breiding van de krakercapaciteit en de bouw van een waterfa- briek bij Dow Benelux in Terneuzen en de bouw van een warmtekrachtcentrale op het ter rein van Hydro Agri (490 mega watt) in Sluiskil. De installaties hebben voor de procesvoering grote hoeveelheden water en gas nodig. Ook voor de afvoer van de in Zeeuwsch-Vlaanderen opge wekte elektriciteit is extra trans portcapaciteit nodig. Kanaalzone/Sloe De huidige transportcapaciteit van DELTA is onvoldoende om aan de toegenomen vraag te vol doen. Bovendien wil DELTA een verbinding tussen de Kanaalzone en het Sloegebied voor transport van Brits hoogcalorisch gas. De tunnel is eventueel ook te benut ten voor transport van chemische halffabrikaten en grondstoffen. Ook de te verwachten toekomsti ge industriële uitbreiding op de Mosselbanken en de Axelse Vlakte en verdere ontwikkelingen ten gevolge van de Westerschel- de-verkeerstunnel zullen de vraag om extra transportcapaciteit van energie, water en grond- en rest stoffen doen toenemen. De benodigde capaciteit is welis waar te bereiken via een verzwa ring van de huidige transportsys temen, maar de groeiende be hoefte aan vervoer van energie en grondstoffen maakt het steeds moeilijker op die manier aan de vraag te voldoen. Voordelen Er zit een groot aantal voordelen aan de geboorde utilitaire tunnel. Er kan boorervaring worden op gedaan voor dergelijke tunnels elders in Nederland. De vorm van transport past uitstekend in de regeringsnota Transport Onder Ons', waarin ondergronds trans port wordt gestimuleerd. Potentiële industriële gegadigden kunnen een optie nemen en zijn met verplicht meteen al een lei ding te leggen. Beide industriege bieden krijgen een goede verbin ding De initiatiefnemers spreken van een uniek moment om de tunnel nu te verwezenlijken. Gelet op de aanwezige ruimte in de Wester- schelde wordt het moeilijk om nog een volgend kruisingsproject uit te voeren. Bovendien zullen de benodigde procedures voor steeds een aparte buisleiding in omvang en tijdsduur toenemen. Nieuws De staten hebben in deze verga dering nog een flink aantal agen dapunten af te werken (17). Gedeputeerde staten hebben een voorstel gedaan het ambulance hulpverleningsplan Zeeland voor lopig vast te stellen. Voorlopig, want om dit plan goed te kunnen uitvoeren is meer dan vier mil joen extra per jaar nodig. Gehoopt wordt dat dit ook tot het rijk doordringt, waarna er wellicht begin 2000 concrete verbeteringen kunnen komen. En over 2000 gesproken, de provincie wil een ton uittrekken om via culturele en maatschap pelijke activiteiten de millennium- wende te vieren Gedeputeerde Staten stellen de staten voor het beleidskader 'de vrijblijvendheid voorbij' vast te stellen, Dit komt erop neer dat de zorg voor slachtoffers van (seksueel) geweld moet worden verbeterd en dat het onderwerp als zodanig meer moet doorwer ken in beleid op aanpalende gebieden. Verder wordt voorgesteld jaar lijks 75.000 uit te trekken voor welzijnsactiviteiten om het isole ment van ouderen te verlichten. Op naar Brussel Meer eri meer organisaties trek ken op naar Brussel. Niet alleen om te demonstreren, maar ook voor minder in het oog lopende acties, zoals lobbyen. Aan dit laatste wil de provincie Zeeland mee gaan doen, samen met de andere provincies. Om het provinciekantoor van de grond te krijgen wordt van Zeeland een éénmalige bijdrage van 75.000,- verwacht en een jaarlijkse exploitatiesom van 65.000,-. Het is de bedoeling dat het recre atieschap Het Veerse Meer per 1 april a.s. wordt opgeheven en dat het werk wordt overgenomen door het waterschap Zeeuwse Eilanden. De Staten moeten hiertoe een formeel besluit nemen en tevens wordt in een contract vastgelegd dat de provincie de eerstkomen de vijf jaar een bedrag van 125.000,- (per jaar) aan het waterschap betaalt, zijnde het bedrag dat men er voorheen ook voor uittrok. Stortplaatsen die worden geslo ten hebben nazorg nodig om te voorkomen dat er nadien verve lende milieugevolgen kunnen optreden. De wet milieubeheer stelt de provincie verantwoorde lijk voor deze nazorg. In Zeeland gaat het vooral om de regionale stortplaats in de Koe- gorspolder en die in het Sloege bied. Een goede nazorg is een dure zaak en er zal een stevig fonds nodig zijn waaruit de kosten kun nen worden bestreden. Het pro vinciale fonds wordt gevormd uit heffingen die de beheerder van de stortplaatsen moet betalen. Financiële gevolgen zullen er naar verwachting met zijn, aangezien de exploitant van de stortplaat sen (OLAZ) in de tarieven al reke ning heeft gehouden met deze toekomstige lasten. Er zijn dus reserves gevormd. Op naar het bedrijf Er was een rijksregeling die voor zag in subsidie voor het georga niseerd vervoer van werknemers naar en van hun bedrijf. Deze regeling wordt vanaf 1999 uitgevoerd door de provincies. Voor Zeeland is dit jaar ruim een half miljoen beschikbaar. Om een en ander in goede banen te leiden, is het nodig dat de Sta ten een speciale verordening vaststellen, getiteld 'Subsidiere geling Stimulering Bedrijfsve- rvoer'. De provincies ontvangen jaarlijks een bedrag van het rijk voor de ondersteuning van kleinere pro jecten op verkeers- en vervoers gebied. Zeeland krijgt dit jaar ruim vijf mil joen. De staten wordt voorgesteld ak koord te gaan met de verdeling over zo'n 20 projecten die vooral te maken hebben met verkeers veiligheid en fietsverkeer. Streekvervoer Sinds 1 januari 1998 is de pro vincie verantwoordelijk voor het streekvervoer. De eerste klus die moest worden geklaard, was het ordelijk overne men van deze taak van het rijk. Vervolgens is een plan opgesteld om aan te geven hoe het provin- c.iebeleid er in de toekomst uit gaat zien. De Staten wordt voorgesteld hier mee akkoord te gaan. Het beleidsplan hecht veel waar de aan samenwerking tussen alle betrokkenen (overheden, maat schappelijke organisaties, vevoer- ders etc.) om tot een zo goed mogelijk netwerk te komen dat beantwoordt aan de vraag van de klant. Zo wordt bijvoorbeeld ingegaan op de mogelijkheden voor goed vervoer in het landelijk gebied (lijntaxi's, buurtbussen, belbussen etc.) naar regionale knooppunten. Containerterminal Gedeputeerde Staten stellen voor twee miljoen subsidie aan het havenschap Zeeland Seaports te geven voor de aanleg van een containerterminal in de Braak manhaven bij Terneuzen, een pro ject dat in totaal op 15 miljoen wordt geschat. De activiteit houdt verband met de vestiging van een elastome- renfabriek van Du Pont op het terrein van Dow. Hiermee is een investering gemoeid van 400 miljoen De vergadering van Provinciale Staten is open baar en begint om 10.00 uur; Statenzaal, Abdijplein te Middelburg. De afdeling voortgezet onder wijs/volwasseneneducatie van de Provinciale Onderwijsraad ver gadert donderdag 4 maart, 14.00 uur, in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg De afdeling kiest een nieuwe voorzitter; kandidaat is de huidi ge vice-voorziter de heer H. Kos ter. De afstemming van de vakanties van de verschillende schooltypen m Zeeland is onderwerp van gesprek, evenals de stand van zaken in het voorbereidend mid delbaar beroepsonderwijs. Verder zijn er toelichtingen op leerweg ondersteunend onderwijs en prak tijkonderwijs in de provincie en op de ontwikkelingen rond tech nocentra. De vergadering is openbaar. De stukken liggen ter inzage in het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg. ÉÊlËllyi 8BM88 SÊËÊËÊÊËÈË tui: i Activiteit: In het streekplan Zee land is opgenomen dat voor het Stadsgewest Vlissingen/Middel- burg een Intergemeentelijke Regiovisie voor de stedelijke ont wikkelingszone moet worden opgesteld. In nauwe samenwerking met de stadsgewestelijke gemeenten heeft de provincie Zeeland deze visie opgesteld. Deze visie krijgt de status van Streekplanuitwerking en Interge meentelijk Structuurplan, con form de artikelen 4a lid 8 en art. 7 lid 2 vari de Wet op de Ruimte lijke Ordening. In deze streekplanuitwerking/dit intergemeentelijk structuurplan wordt de meest wenselijke ruim telijke ontwikkeling van het stad- gewest tot 2010 geschetst. Voorlichting: op woensdag 10 maart 1999 om 19.30 uur in de filmzaal van het provinciaal infor matiecentrum, Abdij 9 (ingang Kloostergang) te Middelburg. Zienswijzen: Schriftelijke ziens wijzen over de ontwerp-streek- planuitwerking tot en met 1 april 1999 richten aan Gedeputeerde Staten, afd.ro, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Mondelinge zienswijzen kunnen tot en met 1 april 1999 telefo nisch 0118-631794 worden doorgegeven. Er zal tevens op woensdag 24 maart 1999 om 19,30 uur een openbare zitting worden gehou den in de filmzaal van het provin ciaal informatiecentrum, Abdij 9 (ingang Kloostergang) te Middel burg. Ter inzage: De ontwerp-streek- planuitwerking ligt van 5 maart 1999 tot en met 1 april 1999 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, op werkdagen van 8-17 uur, en bij de ge meenten op de voor hen gebrui kelijke tijden. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de afdeling ro tel. 0118- 631794 (procedure) en 0118- 631935 (inhoudelijk). Opvragen stukken bij 0118-631400. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan Thermphos International B.V. te Vlissingen een vergunning Wet milieube heer met voorschriften ter be scherming van het milieu ver leend voor actualisering van de natzuurreimgingsfabriek. De in richting is gelegen aan de Europaweg 4 te Vlissingen, kad. bekend gemeente Vlissingen, sectie M 526, M 559, M 576 en M 609 (een tijdelijke opslagplaats voor filterkoek uit het natzuurrei- mgingsproces is gelegen aan de Belgilweg te Borsele, kad. bekend gemeente Borsele, sectie A, nr. 560). De vergunning ligt van 4 maart tot en met 14 april 1999 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren; het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur en in het in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10, Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdag avond van 17.00-20.00 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunnmg en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun- ning kunnen tot en met 15 april 1999 tegen de vergunning be roep instellen bij de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 16 april 1999 van kracht, tenzij overeen komstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzit ter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J. Provoost (tel. 0118- 631769). NU KUNT U GELD VERDIENEN HONDERDEN GULDENS VOORDEEL D© laatst© modellen 1998 mo©t©n ©r uit!! VAN VOOR Gazelle Laser remn 24" 659. 399.- Batavus Eagle 7 versn 24" 599. 499 - Balavus Eagle remn 24" 599. 499- Balavus Fox 3 versn 24" 629. 499 - Batavus Fox remn. 24" 579. 499- Batavus Red Fox remn 24" 589. 499- Batavus Eagle remn 26" 629. 499- VAN VOOR Be One Giga 21 sp 26" 699 - 599 - Giant ATX - 840 21 sp 26" 999- 749- Giant Boulder 500 21 sp 26" 499- Giant Boulder Alu 21 sp 26" 799- VAN VOOR MGI Opoefiets Remnaaf 399.- MGI Salsa Nexus 4 versn. 699 - 579.- Giant Avant 21 versn. 1099. - 749 - Gazelle Espritt Trom 3 versn. 899- 749- Batavus Fugato 7 versn. 999- 799 - Giant Custom Nexus 7 versn. 999- 799- Gazelle Grenoble Nexus 4 versn 1199- 999 - Koga Miyata Emotion Nexus 4 versn 1995 - 1495- Batavus Madison Nexus 7 versn 1999 - 1499- VAN VOOR Batavus Cheyenne 21 versn 999.- 849.- Batavus Navajo 21 ver 1179.- 999 - Gazelle Cayo 21 versn 1259- 999- Gazelle Medeo 21 versn 1399- 1199.- Batavus Jakima 21 versn. 1395- 1199.- Rijwielspeciaalzaak i our ui uw fi'eisplezier Wlnkelcentrum'Popogoalonburg" 43Q6 DA Vlissingen Tel 01*8 479565 GARANTIE Witsel Verkrijgbaar bij A.H., kiosken en benzinestations. AmeYikMMes

de Faam | 1999 | | pagina 7