D I U M XPOSITIES Fiesta Flamenca in Vlissines Arsenaaltheater Kikker, er zijn schone daeen Een nieuwe herfst van Njava in Goese Podium 't Beest Boudewijn de Groot Middelbures Theater soeelt Verf Last Minute in De Piek DONDERDAG 4 MAART VRIJDAG 5 MAART ZATERDAG 6 MAART ZONDAG 7 MAART MAANDAG 8 MAART DINSDAG 9 MAART WOENSDAG 10 MAART REGIONALE GOES KATTENDU1CE MIDDELBURG OOSTKAPELLE OOST-SOUBURG AGENDA Woensdag 3 maart, heden, kan de jeugd in Goes naar een voorstelling in podi um 't Beest. Theater Anna's Steen speelt „Kikker, er zijn schone dagen". Het gaat om muziektheater dat is gebaseerd op verha len van Max Velthuijs. De voorstelling die Nico Knapper vorig jaar in de Nederlandse theaters bracht was met zijn 'ongepolijste zigeunerflamenco' een doorslaand succes. Dit jaar neemt artistiek leider Sami Petra de kijkers mee naar een au thentieke zigeunerbruiloft, een Boda Gitana. Fiesta Flamenca speelt de voorstelling zater dag 6 maart om 20.15 uur in het Arsenaal theater in Vlissingen. Vijf broers en zussen van het eiland Ma dagascar vormen samen de band Njava. Vrijdagavond 5 maart zijn ze te zien en te horen tijdens een concert in Podium 't Beest te Goes. Boudewijn de Groot is een fenomeen. Met 'Een nieuwe herfst' staat hij voor het der de achtereenvolgende seizoen in de theaters om aan de vraag van zijn publiek te kunnen voldoen. Vrijdag 5 maart komt De Groot naar de Stadsschouwburg in Middel burg. De voorstelling begint om 20 uur. In het Minitheater aan de Middelburgse Ver- werijstraat gaat zater dag 6 maart het stuk Verf van het Middel burgs Theater in premiè re. Het stuk begint om 20.30 uur. De regie is in handen van Ans Schil ders, zij regisseerde eer der bij het Middelburgs Theater de voorstellin gen 'Mooi Bruin', 'Alles Kits' en 'de Twee We zen'. e Walcherse soul, funk en r&b formatie Last Minute speelt zater dag 6 maart in De Piek in Vlissingen. Vrijdag 5 maart zijn er optre dens onder de naam 'The Kids are All right' in het Vlissingse podiumcafé. Beide da gen is de zaal geopend vanaf 21 uur. Woensdag 3 maart 1999 FAAM/VLISSINGER 11 Po Donderdag 4 maart t/m woensdag 10 maart Podium 't Beest, Goes; Het Barre Land, 'Dickicht', theatervoorstelling van Berthold Brecht, 20.30 uur Desafinado, Middelburg; Countryblues concert met Mi chael Roach en Champagne Charlie, 21 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Jazzballetvereniging Dios, 'Street-life'twintig dansen op gevarieerde muziek, 19 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Boudewijn de Groot, re prise van zijn programma 'Een nieuwe herfst', 20 uur. Podium 't Beest, Goes; Njava, traditionale en rituele mu ziek en zang uit Madagaskar, 21.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; André Manuel, 'Braaf', cabaret, 20 uur. Het Koffiehuis, Westkapelle; Rob en Willy, Zeeuws duo, 20 uur. St. Jacobskerk, Vlissingen; Madrigaal Koor en stijkers ensemble, 20 uur. Bethelkerk, Goes; Gospelkoor Discipel, 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Fiesta Flamenca, 'Boda Gi- tana', muziektheater, 20.15 uur. Podium 't Beest, Goes; Wederzijds, 'Rupa Lucian', 20.30 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, 'Zon der gekheid', 20.30 uur. School Steengrachtstraat, Oostkapelle; Theatergroep Oostkapelle, 'Tango', toneelstuk van Slawomir Mrozek, 20.30 uur. Minitheater, Middelburg; Het Middelburgs Theater, to neelstuk 'Verf' (première), 20.30 uur Arsenaaltheater, Vlissingen; Big Band Zeeuwse Muziek school en Marijke Poppe (saxofoon), 15.30 uur. Café Nationaal, Goes; De Niro, Walcherse rockformatie, 16.30 uur. Strandpaviljoen Panta Rhei, Vlissingen; The Dogs, ste vige rock 'n roll, 17 uur. Café Brooklyn, Middelburg; Grandpa Nick Sessieband en soulzanger Jim Belmartin, 17 uur. Geerteskerk, Kloetinge; Kamerkoor Hortus Musicus Reli- giosus en diverse solisten, 'Passion nach dem Evangelis ten Mattaus', 20 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Jenny Arean, Rients Gratema, Marnix Kappers en Frans Mulder, 'Heerlijk duurt het langst', musical van Annie M.G. Schmidt en Harry Bannink, 20 uur. Grote Kerk, Goes; Carillonconcert door Sjoerd Tammin- ga, 13.30 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middelburg; Jaap van Zweden en The Amsterdam Saxophone Quartet, 'The Cole Porter Story (1892-1964)', 20 uur. Ambachtscentrum, Goes; Poppentheater Sim Bolus, 'Wat een schat', 15 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Jenny Arean, Rients Gratema, Marnix Kappers en Frans Mulder, 'Heerlijk duurt het langst', musical van Annie M.G. Schmidt en Harry Bannink, 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Wadaiko Yamato, Japans slagwerk, 20.15 uur. E Donderdag 4 maart t/m woensdag 10 maart Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuw se kunstenaars, diverse werken. Wo. t/m za. van 13-17 uur. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstraat 13, 150 jaar Koninklijk Medisch Genootschap. Di. t/m vr. van 10-17 uur. Za. van 13-16 uur. Stadskantoor, Oostsingel 2, Kunstenaars-collectief Atelier Herenplaats, 'Outsider art'. Ma. t/m do. van 9-17 uur. Vr. van 9-12 uur. Galerie llona, Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schilderijen. Za. van 14-17 uur. Depot, 't Zanddorp 68, Willem Pastoor en Raf Verjans; sie raden. Zo. en ma. van 14-17 uur. De Vleeshal, Markt, Tobias Rehberger, 'Nightprowler'. Di. t/m zo. van 13-17 uur (t/m 7 maart). De Kabinetten van de Vleeshal, Zusterstraat 7, Guido Lippens, Sophie Tottie en Jaap Kroneman. Di. t/m zo. van 13-17 uur (t/m 7 maart). De Drvkkery, Markt 51, William Verstraeten, schilderijen. Ma. van 11-18 uur. Di., wo. en vr. van 9-18 uur. Do. van 9- 21 uur. Za. 9-17 uur. Vensters Caesuur, Lange Noordstraat 67, Thijs van Ton geren en Ursula Herraiz, installatie 'Na Enschede'. 24 uur per dag. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Wouter Kabouter, 'Op avontuur in het herfstbos'. Marleen van Wol- feren, schilderijen en tekeningen. Di. t/m zo. van 12-17 uur. Verzorgingshuis De Zoute Viever, Dongestraat 1Rina Stouthamer, aquarellen en oude geëmailleerde papbor den. Tijdens kantooruren. Watertoren, Vlissingsestraat 239, Jasper Goedman, Ray mond Minnen, Jan van Asbeck, Peter Vermeulen en Bo de Jong, presentatie van vijf solotentoonstellingen. Vr. t/m zo. van 12-17 uur (vanaf 7 maart). Boerderijgalerie De Osseberg, Singelweg 11Marco Ver mij; schMer\\er\. Samia; beelden. Peter Mellema; sieraden. Ma. t/m za. van 14-17 uur. Boudewijn de Groot: terug van nooit weg geweest. foto Joris van Bennekom Die verhalen gaan over liefde, vriendschap, afscheid. Over het leven dus. Kikker die een dode vogel vindt. Kapot? of Ziek? Of slaapt hij? Haas weet dat de vogel dood is, samen begraven ze hem. Vos die eend wil opeten, of wil hij trouwen? Kikker die verliefd is op een varkentje, maar het niet durft te zeggen. Een on bevangen kikker, een gieche lende eend, het gemoedelijke varkentje, de hongerige vos en de musicerende haas: een vriendenclubje waar pit in zit! Deze verhalen ontrollen zich in een als het ware willekeuri ge volgorde, speels en luch tig. Maar er is ook ruimte voor spanning: een spannend spel spelen of een dier dat dood is. Herkenbare zaken die elk kind ooit voor het eerst tegenkomt. De voorstelling begint om 14.30 uur. Entree kinderen 7,50; volwassenen 15,-. Muziek uit Madagascar door Njava. foto Thomas Dom In de traditie van de gitanes speelt het huwelijk een be langrijke rol. Boda Gitana laat de ceremo nie rond een trouwerij zien, met speciale liederen die an ders alleen in de intieme fami liekring worden gezongen en dansen die zelden of nooit op het toneel zijn vertoond. Voor de pauze tonen de dan sers en zangers hun respectie velijke specialiteiten. Daarna beleven we een bruiloft van het begint tot het eind: de koppelaarster, het aanzoek, de toestemming van de 'tio', het hoofd der familie, de inzege ning, de ochtend na de eerste huwelijksnacht waar de be trokken families wachten op het 'bewijs' van de maagde lijkheid van de bruid. De jonge dansers en danse ressen staan samen met ge renommeerde Spaanse zigeu nerartiesten garant voor een heftig, rauw, realistisch en au thentiek spektakel. Al een kleine dertig jaar gele den maakte Njava furore op Madagscar, de bakermat van de muzikale Afrikaanse fami lie. De band heette toen nog Dadofile en stond onder lei ding van vader Njava. Na zijn dood zetten de vijf broers en zussen de band door. De le den van Njava worden vooral geïnspireerd door de Antand- roymuziek. Het gaat om tradi tionele en rituele muziek van Madagascar en deze vertoont overeenkomsten met de opge wekte blues van Tanzaniaanse en Keniase muziekgroepen. Drie broer ondersteunen met een Merovany traditioneel snaarinstrument), drums, akoestische gitaar en bassen hun twee zussen die met hun virtuoze vocalen ongetwijfeld de bezoekers van 't concert in 't Beest zullen weten te vero veren. Entree 17,50, voor pashouders 15,-. Jeugdtheater door het Belgische gezelschap Anna's Steen. foto Rob ten Broek Met prachtig nieuw werk van zijn gelijknamige cd is de Bou dewijn de Groot van deze tijd te horen. Maar natuurlijk zijn daar ook de hits uit vroeger ja ren als Jimmy, Het Land van Maas en Waal en Testament. Een ijzersterke zevenmansfor matie bestaande uit Monique Lansdorp, Jan Hendriks, Jan de Hont, Ernst Jansz, Jakob KlaaSse, Mark Stoop en Peter van Straten, zorgt voor de mu zikale omlijsting. Met recht is Verf is een vrolijk stuk met ver rassende ontwikkelingen en pikante situaties. Het stuk speelt in de jaren zestig in een tamelijk chique milieu. De heer des huizes is acteur, zijn echt genote ontvangt gelijkgestem de dames voor een middagje amateuristische kunstbeoefe ning. Hun zoon Frits zorgt de ze keer voor het model, want de dames werpen zich graag op anatomische studies. Dat in de jaren zestig algehele tole rantie kwam opzetten is goed te merken. Toch broeit er on derhuids wel eens wat. Ook de actie 'tomaat' komt aan de or de. De schrijver zelf zegt daar over: „Als ik nu zie dat acteurs die het traditionele repertoire toneel overleefd hebben, sa menwerken met mensen uit kleinere groepjes, dan denk ik: tja, het heeft wel degelijk zin gehad!". Verf wordt gespeeld door Gerard Baijens, Marianne Minnaard, Kathe Postema, Amy Seerden, Ron van der Schelde, Ploneke Scholtsz, Roelie van de Velde, Hans Wit te en Heieen Wolf. Na de pre mière op zaterdag 6 maart wordt het stuk nog elf keer op gevoerd. Kaarten zijn verkrijg baar aan de zaal en in de voor verkoop bij Boekhandel Bruna- Loeks aan de Lange Delft in Middelburg. Last Minute bestaat sinds ja nuari 1998. De bandleden speelden al eerder samen in verschillende samenstellin gen. De band bestaat uit negen man waaronder drie blazers en twee zangers. Hier en daar zijn invloeden van Maceo Par ker, Fred Wesley en de Blues Brothers te herkennen. Het optreden van Last Minute be gint naar verwachting om 21 uur. Last Minute: zaterdag in De Piek. hier sprake van een overtui gende 'come-back' van de liedjeszanger die eigenlijk nooit weg is geweest. Fiesta Flamenca speelt Boda Gitana. I

de Faam | 1999 | | pagina 11