Gezond en fit uitkijken naar de EZONDHEID Aromsrfhc-y^po Wat een goede doorbloeding voor uw gezondheid kan doen 4 Binnen drie weken soepele spieren en gewrichten!' 4Dankzij Wapiti Prostaat capsules kan ik weer gewoon plassen' mm TE EE IT DE R0DEÏ1F PILAREN Beter slapen? Melatonine nu ook in Nederland Energiek en vitaal door vitamines èn anti-oxydanten Alles over gewrichtsklachten Nieuw natuurlijk middel goed voor prostaat Rigoletten blust brandend maagzuur met beleid Aften, koortslip? Mondhygiëne is eerste vereiste. www.gezondheidsnet.nl l)è eerste homeopath isehe hulp hij kinderziekten! Energie Bescherming Stofwisseling Schone bloedvaten beschot-men tegen ouderdomsverschijnselen Li es be th List:: I dtnreol (l<indei)zelgillen: Verkrijgbaar bij: Lange Delft 121 Oude Markt 18 Middelburg Vlissingen (0118)639905 (0118) 430250 Woensdag 24 februari 1999 FAAM/VLISSINGER Hoe we ook uitkijken naai' de lente - het is nog steeds win ter. En de winter vraagt om extra weerstand. Juist in de laatste maanden van de winter komt het er op aan. Denk maar eens aan al die Elfstedentochten in februari, aan maait die z'n staart roert en de witte hoed van aprilletje zoet. Naast een gevarieerde voeding kunt u dan ook best wat extra hulp gebruiken. Die is er nu. Van Davitamon. Om uw gezondheid op peil te houden, zijn vitamines en mi neralen onmisbare bouwstenen. Helaas eten we niet altijd zo ge zond als we zouden willen. Vooral in de winter hebben we daarom iets extra's nodig om een goede weerstand op te bou wen. Winterweerstand Voor volwassenen en oudere kinderen is Davitamon Total Winterweerstand juist in deze periode ideaal. Het is een mul- tivitamine die speciaal inspeelt op de behoeften van het lichaam tijdens de winter. Uw lichaam krijgt op deze manier voldoende energie, bescherming en een goede stofwisseling om de win ter gezond en fit door te komen. Welke vitamines en mineralen wat voor u doen, ziet u in de on derstaande tabel. mers heel wat belangrijke bouw stoffen nodig! Denk alleen maar aan de groei van het beenderge- stel op die leeftijd. Met Davitamon Junior zorgt u er voor dat ze niets te kort komen in de voeding De Davitamon-producten zijn verkrijgbaar bij drogist en apo theek. Voor meer informatie: Chefaro, tel. (010) 476 45 66 of op Internet: www. gezon dheidsnetnl Vitamine BI, Vitamine A, C, B2, B3, B5, E, Seleen en B6, BI2, Zink Foliumzuur Vitamine D, Ijzer, Koper, Calcium, Magnesium, Molybdeen, Mangaan, en Fosfor Kinderen in de groei. Speciaal voor jongere kinderen is er een aangepaste multivita- mine: Davitamon Junior. Kin deren in de groei hebben vaak in de winter behoefte aan dagelijkse vita minen en minera len. Om gezond te groeien heb je im- Het bevorderen van een goede doorbloeding van uw lichaam wordt naarmate u ouder wordt steeds belangrijker. Het is dè sleutel tot een goede ge zondheid en heeft een gunstig effect op ouderdonis verschij n- selen. Maar hoe houden we 144.000 kilometer bloedvaten nu precies in goede conditie? Het antwoord komt van de Amerikaan Kurt W. Donsbacli. Deze voedingsexpert uit Califormë houdt zich al zo'n 20 jaar bezig met het bevorderen van de door bloeding van het menselijk li chaam. Op basis van zijn bevindingen ontwik kelde hij Vascusan. Een compleet èn krachtig voedings supplement dat is samengesteld uit 32 vitaminen, mi neralen en andere natuurlijke stoffen voor het behoud van gezonde bloedvaten. Inwendige reiniging Vascusan houdt de bloedvaten schoon en zorgt voor het behoud van sterke vaatwanden. De ingre diënten hebben voorts een ver kwikkende uitwerking op het hart, houden de normale bloed druk: in stand en helpen bij de ver- Na het enorme succes in Amerika, meer dan 30 mil joen mensen gebruiken het dagelijks, is melatonine nu ook in Nederland verkrijg baar. Volgens tientallen in ternationale onderzoeken is melatonine een waardevol hormoon dat onder andere een positieve werking heeft op het slapen en het vertra gen van ou- derdoms- verschijn- selen. Melatonine is nu verkrijgbaar in een verpakking van 500 tablet jes (0,1 mg), die heel makkelijk in te nemen zijn. Geïnteresseer den kunnen het rechtstreeks en voor een aantrekkelijke prijs 29,75) bestellen bij de fabri kant. Hier is ook tijdelijk een gratis nieuwsbrief aan te vra gen met alle informatie over me latonine. Voor bestellingen en gratis nieuwsbrief: Liberty Health Care Products, tel. (035) 548 05 48. laging van het cholesterolgehalte. Zo helpt Vascusan mee om de al gehele doorbloeding van het li chaam te bevorderen. Geheugen Schone bloedvaten en een goede doorbloeding leiden tot een goede opname van vitaminen, mineralen en. sporenelementen. Hierdoor voelt, u zich fitter en vergToot u uw uithoudingsvermogen Door een optimale bloedcirculatie in de her senen worden uw geheugen en concentratie verbeterd en uw reac tiesnelheid bevorderd. Bovendien wordt, de stofwis seling gestimu leerd, de weer stand van uw organisme ver hoogd en het im muunsysteem on dersteund. Voorts is een goede door bloeding ideaal bij koude handen en voeten. Tbnslotte zorgt Vascusan voor gezonde cellen en weefsels, zo dat het beschermt bij veroudering. Een ideale formule dus voor een lang en gezond leven! Vascusan is verkrijgbaar bij dro gist, apotheek en reformhuis. Voor meer informatie: Distri Care. tel: (013) 528 49 76 of op Internet: www.gezondlieidsnet.nl Ook multivitamines zijn aan veranderingen onderhevig. Vitamine-gebruikers stappen steeds vaker over op een to taalsupplement. Dit biedt vitamines en mineralen en bevat ook groente- en kruidenextracten die de gezondheid be schermen èn ondersteunen. Bovendien bevatten ze ingre diënten die extra energie geven en u minder gevoelig maken voor stress. Multivitamines werden geïntro duceerd in de jaren zeventig. Destijds was nog niet bekend dat anti-oxydanten uit groenten en planten een gunstige invloed op ouderdomsverschijnselen hebben en de algehele conditie stimule ren. We worden tegenwoordig blootgesteld aan meer verontrei niging en op de kwaliteit van de voeding is nogal wat aan te mer ken Bovendien wordt er licha melijk én geestelijk veel van ons verwacht. Dit kost veel energie en heeft vaak stress-situaties tot. ge volg. Het totaalsupplement houdt extra rekening met deze toege nomen behoeften van het li chaam. Totaalplus Door toepassing- van moderne technieken wordt nu een com pleet programma met vitamines, mineralen en anti-oxydanten uit groenten, kruiden en fruit in één tablet Totaalplus geconcentreerd. Het totaalsupplement Totaalplus van Optimax voedingssupple menten stimuleert de gezond heid, geeft nieuwe energie en helpt ook lichamelijke en geeste lijke prestaties verbeteren. Boven dien beschermen anti-oxydanten in Totaalplus bij het ouder wor den. Dit is belangrijk voor de op bouw en het behoud van gezonde lichaamscellen, soepele spieren en gewrichten, een krachtig afweer systeem. een helder geheugen en voldoende energie Specifieke taken Alle 65 bestanddelen in To taalplus hebben een specifieke taak om uw gezondheid te sti muleren. U krijgt meer energie, bent minder gevoelig voor stress en beschikt meteen over een krachtig preventief middel tegen vrije radicalen. Met Optimax To taalplus heeft de multivitamine een volwassen opvolger gekre gen. Totaalplus is verkrijgbaar bij drogist, apotheek en reformhuis. Voor meer informatie en ver koopadressen: Nutrivital, tel (0513) 65 11 44 of op Internet: www.gezondlieidsnet.nl Het zal je maar gebeuren. Dat je spieren en gewrichten je drie weken voor een belang rijk theaterconcert in de steek laten. Bij Liesbeth List be wees Cliien Pu Wan dat deze opzienbarende kruidenformu le voor soepele ledematen de beste in haar soort is. "Een paar dagen voor mijn optie den voelde mijn lichaam weer als elastiek aan. Je moet me nu eens over het toneel zien rennen en springen...". De Zwitserse kruidenexpert Jung- hans staat niet versteld van het snelle effect, dat Chien Pu Wan op spieren en gewrichten heeft. 'Deze kruiden tabletten bevatten een com binatie van maar liefst 20 natuiu- lijke extracten. In combinatie met elkaar hebben zij een zeer krachti ge uitwerking op het bewegings apparaat. De spieren worden soe pel en de gewrichten gezond." Smering gewrichten Junghans wil graag een tipje van de sluier oplichten over het geheim van Chien Pu Wan. "Chien Pu Wan heeft drie weken nodig om alle on derdelen van het bewegingsappa raat te reinigen, te versterken en te stimuleren. Gedurende deze periode zorgen de kruidentabletten on. voor een betere doorbloeding van het spieiweefsel en een betere smering van de gewrichten. Bovendien zorgt liet voor een versnelde afvoer van af valstoffen, waaronder urinezuur." Herstelproces Dat er aan Chien Pu Wan ook Ginseng is toegevoegd, vindt hij een regelrechte vondst,. Deze Oos terse 'wonderwortel' staat bekend om haar sterk vitaliserende uit werking' op lichaam en geest. "Dit versnelt het herstelproces aan zienlijk. Binnen drie weken zorgt Chien Pu Wan al voor zeer goede resultaten", meent Junghans Bewegingsvrijheid Liesbeth Lóst blijft Chien Pu Wan dagelijks gebruiken. 'Ik wil die maximale bewegingsvrijheid nooit meer kwijt. Het is de beste kruidenformule om tot op latere leeftijd zo lenig mogelijk te blij ven. Chien Pu Wan geeft mij die zekerheid." Tb koop bij drogist, apotheek en reformhuis. Voor meer informatie: tel. (013) 528 49 76 of op Internet: www.gezond- heidsnet.nl Meer dan de helft van de mannen ouder dan 40 jaar, krijgt te maken met prostaatklachten, waardoor problemen met het plassen kunnen ontstaan. Zo ook Jaap van Horn (61 jr.) uit Den Helder. "Inderdaad, ik kreeg steeds meer problemen met het plas sen, ik moest steeds vaker, ech ter wel met kleine beetjes en langdurig nadruppelen. Ook 's nachts moest ik vaker opstaan met het gevoel dat ik moest plassen, wat niet erg lukte. Uiteindelijk ben ik naar mijn huisarts gegaan, die een ver groting van de prostaat vast stelde. Hoewel hij adviseerde mij daaraan te laten helpen, ben ik toch nog enige tijd door blijven sukkelen en heb allerlei middeltjes geprobeerd. Helaas Wapiti Prostaat Forte combineert de belangrijkste prostaatvoe dingsstoffen zoals: lycopeen, zink, essentiële vetzuren en vita mine B6 met het extract van de dwergpalmbes Sabal serrulata. Deze voedingsstoffen worden gekenmerkt door hun uiterst snel le opname in het lichaam. Wapiti Prostaat Foi'te, een hoogge- concentreerde prostaatformule, zorgt voor een gezonde en goed functionerende prostaat. Eigenlijk is het voor iedere man boven de 40 jaar aan te be velen Meestal volstaat slechts één capsule per dag. Bovendien kan het zonder bezwaar langdurig worden gebruikt. Wapiti Pros taat-capsules Forte zijn verkrijgbaar bij dro gist, reformzaak en apotheek. Voor meer in formatie: Emonta B.V., tel. (0512) 51 80 85. of op www.gezondheidsnet.nl zonder enige verbetering, tot ik er met een vriend over sprak, die dezelfde klachten had gehad." Geen operatie "Hij raadde mij aan Wapiti Prostaat Forte te gebruiken. Ik heb er nu 2 kuren mee gedaan en voel me als een jonge kerel. Reeds na 10 dagen merkte ik al. dat ik veel beter kon plassen en nu gaat alles weer als vroeger. Ik hoef er 's nachts niet meer on nodig uit en voel me een stuk beter. Kortom, een hele opluch ting, ik hoef niet geopereerd te worden. Dankzij Wapiti Prostaat Forte ben ik van mijn klachten af." REDACTIONELE VERANTWOORDING. PRESS-PARTNERS POSIBUS 262 3740 AG BAARN Brandend maagzuur is een probleem dat omzichtig- moet worden aangepakt. Als u een middel hiertegen gebruikt is het belangrijk dat het subtiele spijsverteringsproces niet wordt verstoord. De spijsvertering van de mens is een zeer verfijnd mechanisme; het loopt alleen goed. als er goed voor wordt gezorgd. Zodra zich uitspattingen voor doen, zoals verkeerd eten en drinken, raakt het 'mechaniek' uit balans. Met maagpijn en maagzuur als pijn lijk gevolg. Voortdurende belasting Te veel alcohol, specerijen, kool zuur. cafeïne, vetten, roken en te snel eten bezorgen de maag overwerk. Ook de veranderin gen die tijdens de zwangerschap in het lichaam plaatsvinden, kunnen de balans danig versto ren. Klachten als oprispingen, maagzuur en zuurbranden ko men dus niet 'zomaar' op. maar zijn in feite het resultaat van voortdurende belasting. Brandjes blussen Brandend maagzuur is het ge volg van een te hoge concentra tie maagzuur. Het blussen van de oncomfortabele binnenbrand jes vraagt een behoedzame aan pak Middelen die te sterk wer ken, zorgen er voor dat de maag versneld nieuw maag zuur gaat aanmaken Hiermee is de subtiele huishouding van de maag, allesbehalve gebaat.. Rigoletten werkt op een heel bij zondere wijze aan de bestrijding van maagklachten. Het bevat een maagzuurbindend middel, dat door de combinatie en de vorm van de wer kzame bestand delen, het maagzuur snel en langdurig neutraliseert. Boven dien wordt, direct en indirect, de werking van pepsine, een en zym dat eiwitten in het voedsel verteert, geremd. Wanneer u ernstige nierfunctie stoornissen heeft of hypp-acidi- teit (een verminderd zuurgehal- te in de maag), dan kunt u het product beter niet gebruiken. Rigoletten is verkrijgbaar bij apotheek en d rogisl Advies: lees voor het gebruik de bijsluiter Voor informatie: Tendem. tel (038) 421 77 47 of op www.ge- zondheidsnet. nl Viburcol kan breed ingezet wor den bij huilerige, hangerige ba by's: bij rusteloosheid, pijn in maag en darmen, pijn bij door komende tandjes, kortom, bij onrusttoestanden, mèt of zonder koorts De effectieve werking, die toch mild en behoedzaam is. geeft niet alleen het kind rust, maar ook de ouders. Door de 100% natuurlijke, homeopathi sche bestanddelen is Viburcol vanaf de eerste levensdag inzet baar. Viburcol zetpillen heeft zich al tientallen jaren bewezen als eerste homeopatische hulp bij kinderziekten. Lees voor ge bruik de bijsluiter Viburcol is vanaf 9,95 verkrijgbaar bij drogisterij, reformhuis en apo theek. Voor meer info: -Heel Biologische Geneesmid delen BV, tel: (0115) 56 32 00 Ecttina Virussen kunnen lang in liet. li chaam sluimeren, zonder dat we er iets van merken, "rij Als de weerstand echter minder wordt, b.v. bij verkoud heid, kan het virus de kop opsteken. De natuur heeft haar eigen oplos singen om zich te beschermen tegen -! infecties en bacte- Echina Mondspray is dubbel ac tief. Het bestrijdt met alleen al uw mondkwalen zoals: keelpijn, ontstekingen, bloedend tand vlees. slechte adem, maar is te gelijk een natuurlijke antibioti cum om uw weerstand op te bouwen. Echina Mondspray is verkrijg baar bij drogist, reformhuis en apotheek. Voor meer informatie: Aromed Natuurprodukten, tel: (0165) 33 01 57.

de Faam | 1999 | | pagina 5