GEMEENTE MiiiÉbliniiélilllliiiiMlE MIDDELBURG Verkiezingen Provinciale Staten Maandagavond gemeenteraad Raadsleden op bezoek bij jongeren Statenfracties unaniem positief Veldzigt: een prima stek met alles binnen handbereik Week 8 uw Herinrichting Roozenburg- laan Weer een paal de grond in Rooi- vergunningen '«'«aeiöuïjj bourn f ^Swoningenenappartement plan Veldzigt- yssseg» sLt Q-; TL LR" ill Woensdag 24 februari 1999 FAAM/VLISSINGER 3 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Aanstaande maandag 1 maart vergadert de gemeen teraad vanaf 19.30 uur in de raadzaal van het stad huis. Deze vergadering kan worden bijgewoond van af de publieke tribune, die bereikbaar is via de toren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Tafeltje Dekje Jeugdbeleid Bezoek Jeugddebat Creatief Aangelegenheid Startblokken Op 27 februari 1998 ver richtte wethouder Bruin- ooge de officiële hande ling voor de start van wo ningbouwproject Veld zigt. Nu, bijna een jaar later, begint de wijk steeds meer gestalte te krijgen. De eerste woningen zijn opgeleverd en de infrast ructuur krijgt duidelijke vormen. Ontwikkelingen Bewoners aan het woord Prima wijk Verlanglijstje Binnen Handbereik lï '1 •'WW Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatiefolders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Op 3 maart 1999 zijn de verkiezingen van de leden van de Provinciale Staten van Zeeland. Onlangs hebben kiezers hun oproepingskaarten ontvangen. Op de kaart is aangegeven in welk stembureau de kiezer zijn stem kan uitbrengen. Stemlokalen 1"Sint Willibrord", Bachtensteene 1 2. "Acaciahof", Zuidsingel 128 3. Verenigingsgebouw Chr.Geref.Kerk. ingang Sint Barbaragang 4. Verenigingsgebouw Sint Laurens, van Citterssiraat 64 5. "Eben-Haëzer". Briandiaan 2 6. Jacob Roggeveenhuis, Noordsingel 106 7. CSW, afd. MAVO. Oranjelaan 11 8. "Uilenburch", Ncderstraat 37 9. "Leeuwenburch", Qu.de Vlissingseweg 40 C 10. Dorpshuis Nieuw- en Sint Jqosland. Vecrstraat - 12. CSW. afd. MAVO, Olmenlaan 8 13. Zorgcentrum "Swerf-Rust", Laürens Stom mes weg l 14. "De Hoeksteen", ingang Vrijlandstraat 16. "Morgenster", Adriaen Lauwerèyszstraat 6 17. "Onfmoetingskerk", Oosterscheldesfraat I 19. Wijkgebouw SWOM. Rijnstraat, 12, ingang IJsselstraat 20. "Leeuwenburch", Samuel Rademacherstraat 3 22. Franciscus R K-basisschool. Westmedc 71 23. "Rustenburg",'Vrijlandstraat 28 24. "Jacob Roggeveen Buitenrust". Buitenruststraat 221 25"Uilenburch", Generaal Hakewili-Smithlaan 15 26. "Cypressenhof". Prinsenhove 5 27. "Zuiderbaken". Marcus de-la Palmastraat -- 28. Zeeuwse B ibliotheek. Kousteensedijk 7 31. Rode Kruis-gebouw, Zuidwal 2 teArnemuiden 32. Verenigingsgebouw "De Ante". Radermacherstraat 32 33. Basisschool "Het Baken". Boekweitstraat 2 te Arnemuiden Mensen die moeilijk Ier been zijn, kunnen van tevoren contact opne men met de boden van het stadhuis, telefoon 675403. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij de sectie Communica tie, Stadhuisslraat 2. De volgende punten komen aan de orde. 1. Vaststelling notulen 23 novem ber 1998. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Aankoop woning Blauwedijk 31 in Middelburg. In de Kwalileitsallas wordt de Blauwedijk aangeduid als mo gelijke locatie voor de nieuw bouw van een theater. Er ko men nog wel enkele onderzoe ken. waaronder een locatie-on derzoek, maar in verband met de mogelijke ontwikkelingen is er besloten om deze te koop staande woning aan te kopen. Recentelijk is met de eigenaar overeenstemming bereikt. De woning moet voorlopig wel in gebruik worden genomen door bijvoorbeeld tijdelijke verhuur. 4. Verkoop Kuiperspoort 12 aan de Stichting M.l.K.V. (Middel burgs Instituut voor Kunstzinni ge Vorming) en het verlenen van gemeentegarantie. Deze stichting is te klein ge huisvest en wil haar activiteiten in het naastgelegen pand uit breiden. Na het vertrek van Midgard is het pand niet meer nodig voor gemeentelijke acti viteiten. 5. Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 1999. 6. Vaststelling voorbereidingsbe- sluiten. Voorbereidingsbesluiten voor Van Kleffenslaan 88 in Middel burg, Pijpstraat 1 in Middel burg, Van Cittersweg in Arne muiden. 7. Vaststelling voorbereidingsbe- sluit Markt 51 ("De Drukke rij"). 8. Vaststellen herzien exploitatie- opzet van Nieuwland-zuid en beschikbaar stellen krediet. 9. Voorbereidingskrediet plan Ha- zenburg. 10. Stichting Stadstoezicht Vlissin- gen/Middelburg; jaarrekening 1997; begroting 1999. 11. Bedrijfsinterne Milieuzorg. 12. Startnotitie lokaal gezondheids beleid Walcheren. 13. Convenant welzijnsterrein pro vincie/gemeenten. 14. Benoeming leden Zeeuwse Pro grammaraad. De programmaraad adviseert de exploitant van het kabelnet over de samenstelling van het basis programma. 15. Uitvoeringsplannen 1999 ener giebeleid. Energiemaatregelen bij de doel groepen Openbare verlichting. foto: Ruben Oreel "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van I maart tot en met 7 ntaart Maandag Rundergehaktballen in mosterd saus met kruiden, wortelen, aardappelen. Dinsdag Varkenslapje in champignon saus, gemengde groente, aard appelen. Woensdag Stamppot boerenkool met ge hakt. Donderdag Kippenborstlllel in wijnsaus, groente, rijst. Vrijdag Gepaneerde visfilet met aardap pel-preischotel Zaterdag Nasi Rames. Zondag Wat de pol schaft De Roozenburglaan wordt vanaf het kruispunt met de Vrijlandstraat tot aan de To- renweg heringericht. Op maandag 22 februari 1999 is met de uitvoering gestart. Naar verwachting zullen de werkzaamheden tot ongeveer eind mei 1999 duren. De herinrichtingswerken be staan onder andere uit de vol gende onderdelen: aanleg ver keersdrempels niet plateaus ter plaatse van de kruispunten; ver nieuwen toplaag rijbaan; aan brengen rode fietsstroken met belijning; gedeeltelijk herbe- straten van parkeervakken en trottoirs. Verzocht wordt om het huisvuil op de ophaaldag daar te plaat sen waar de huisvuilauto, gelet op de afzettingen, kan komen. Voor de gemeente begeleidt de heer C.A.C. Reijerse dit werk. Als er vragen zijn, kan telefo nisch met hem contact worden opgenomen. Zijn telefoonnummer is 675226, of bij afwezigheid de heer W. Reijnierse, telefoon nummer 675215. Het gemeentebestuur bepaalt wat er in en met een stad gebeurt. Daarbij beslist ze ook over de jongeren die er wonen. In Middelburg wonen ruim 4.100 jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 18 jaar. Het gemeentebe stuur van Middelburg wil hen graag betrekken bij het besturen van de gemeente, zodat zij ook een stem hebben over hun toekomst. Daarom wordt er ook dit jaar, net als in 1997, een jeugddebat georga niseerd. waarbij jongeren hun zegje kunnen doen. Het jeugddebat staat dit keer in het teken van de ontwikkeling van inte graal jeugdbeleid en de Kwaliteits atlas Middelburg 2030. Het gemeentebestuur wil door liet debat informatie verkrijgen over hoe jongeren denken over de richting van het jeugdbeleid. Ook is het debat een aanzet voor een structureel contact met jonge ren. Voorafgaand aan het jeugddebat gaan raadsleden samen met een ambtenaar van de gemeente Middel burg naar dc Middelburgse scholen toe om met jongeren te praten. De middelbare scholen hebben en thousiast gereageerd. In totaal wor den 20 klassen bezocht. Ook gaan de raadsleden en ambtenaren op be zoek bij de jongeren in vier jeugd honken. Alle bezoeken vinden plaats in de eerste twee weken van maart. Tijdens de bezoeken praten dc raadsleden en ambtenaren met de jongeren over wal zij vinden van de Kwaliteitsatlas Middelburg 2030 en hoe zij hun toekomst in Middelburg zien. Na de bezoeken kunnen de leerlin gen een enquêteformulier invullen over hoe zij denken over wat er be sproken is en zij kunnen zich daar mee opgeven om deel te nemen aan het jeugddebat. De informatie uit de bezoeken wordt gebruikt in het jeugddebat en bij de formulering van het jeugdbe leid. Zo'n vijftig jongeren gaan op 28 mei a.s. in discussie met raadsleden en ambtenaren. Als het goed is. blijven de politici en jongeren ook na hel debat met el kaar praten. Want dat is uiteindelijk de bedoeling en op deze manier ko men de bestuurders nog meer te we ten van wat er bi j de jeugd leeft. De Zeeuwse statenfracties hebben unaniem positief' gereageerd op de toekomstplannen van Middelburg. Lieten zich de eerste twee weken van deze maand de PvdA, het CDA, D66 en de kleinere fracties op uitnodiging van het college uit voerig voorlichten over de Kwali teitsatlas Middelburg 2030, afgelo pen dinsdag sloot de VVD-staten- fractie de rij. Ook deze fractie verklaarde evenals het CDA achter dc plannen te staan. Gedeputeerde J. G. van Zwieten oor deelde dat -net als zijn collega L. Coppoolse van liet CDA tijdens de eerdere informatiebijeenkomst- dat de realisatie van de N57 van cruciaal economisch belang is voor het slagen van de toekomstplannen. De aanleg van de N57, inclusief liet aquaduct staat pas voor 2006 op het Meerjaren programma Infrastructuur en Trans port. Als de weg door zowel de Provincie als Middelburg wordt voorgefinan cierd, kan deze vóór die datum wor den aangelegd. "Waar we liet geld vandaan moeten halen weet ik nog niet. maar we gaan ons daar absoluut voor inspannen", beloofde de gedeputeerde. "We zul len uiterst creatief te werk gaan om te bekijken of en hoe er kan worden voorgefinancierd." Van Zwieten dacht daarbij onder meer aan deelname van bedrijven of verschuivingen binnen bestaande budgetten, voor zover dat mogelijk is. Volgens de gedeputeerde is zijn VVD-collega J. Hennekeij eveneens 'creatief bezig'. Voor wat betreft de voorfinanciering van de Dammcnroutc zitten de VVD- en de CDA-statenfractie op één lijn. Overigens zijn er met hel dagelijks provinciebestuur nog geen duidelijke afspraken gemaakt over een voorfi nanciering. maar zijn er wel informe le (positieve) gesprekken geweest. Daarnaast hebben zich zowel bij de gemeente als bij liet stedenbouwkun dig adviesbureau BVR dal de toe komstvisie opstelde, al diverse bedrij ven gemeld die bereid zijn om risico tc dragen. Volgens de VVD is de toekomstvisie van Middelburg 2030 beduidend meer dan een Middelburgse aangele genheid. "Binnenkort is de Wester- scheldetuniiel klaar en een onderzoek van het NEI heelt uitgewezen dat dal een economisch effect op Walcheren heelt. Middelburg 2030 is in mijn vi sie dan ook geen Middelburgse, maar een Walcherse en Stadsgewestelijke aangelegenheid, waar we ons met z'n allen (provincie en de betrokken ste den) voor moeten inspannen." Burgemeester mr. L. H. B. Spalir van der Hoek. toonde zich na liet laatste 'rondje statenfracties' bijzonder te vreden. Tol nu toe heb ik nog van niemand enige echte, gefundeerde kritiek over tic toekomstvisie mogen horen De statenfracties zijn positief. Ook dc landelijke natuur- en milieuorganisa ties hebben positief gereageerd. We zitten op dc goede weg. Alle reac ties die we tot nu toe op de plannen hebben gekregen wijzen daar ook op. Nu is hel lijd om daadwerkelijk in de startblokken te gaan en te starten. Niet te lang wachten, maar zo vlug mogelijk beginnen." En met een knipoog naar Van Zwie ten; Als de provincie nu even snel een stuk grond in het Stationsgebied aan ons verkoopt, kunnen we bij wij ze van spreken morgen met het Sta tionsgebied aan tie slag. Onze trein naar de toekomst loopt. Het is nu zaak om de vaart erin te houden." Burgemeester mr. L.H.B. Spcthr van der Hoef Gedeputeerde Van Zwieten (VVD) en dlu: Geers van Hercules (v.l.n. r.Foto: Ruben Oreel Op vrijdag 19 februari 1999 sloeg wethouder Bruinooge de eerste paal voor de bouw van de nieuwe wo ningtypes B "Meidoorn" en G "Populier" in de grond. Hiermee is de bouw van de tweede fase van Veldzigt in gang gezet. Deze nieuwe wijk past in de ont wikkelingen van het 'nieuwe Mid delburg'. In Veldzigt is plaats voor ongeveer tweehonderdvijftig wo ningen. Een deel daarvan is appartementen- bouw voor zowel de huur- als de koopsector. Daarnaast biedt Veldzigt ruimte aan villa's, rijtjeshuizen, twee-onder- één-kapwoningen en vrije kavels. Verder kenmerkt de nieuwe wijk zich door een groene omgeving en veel water. Een aantal woningen is reeds opge leverd en de bouw is nog in volle gang. De eerste nieuwe bewoners hebben hun woningen betrokken en hel eerste wat iemand vraagt is na tuurlijk; "En hoe bevalt het?" Die vraag werd ook gesteld aan enkele nieuwe bewoners en een toekomsti ge bewoner Franqois Oosterhout (31) en Rudi Wondergem (32) zijn één van de al lereerste bewoners van de wijk. Een wijk. die zeker toen zij hun woning aan de S. van Beaumontstraat be trokken. voorzien was van alle on gemakken. Bouwverkeer. slechte toegangswe gen en vooral veel klei en blubber, zeker na de overvloedige regenval in die periode. "Dat hoort nou eenmaal bij een nieuwe wijk", vindt Francois. "Hel is gelukkig maar tijdelijk." Beide mannen werken in de verpleging en woonden oorspronkelijk in de bin nenstad van Middelburg. "Qua tuin zijn wij erop achteruit gegaan, maai voor de rest is liet een verbetering", vindt het duo. "Wij zijn voorname lijk verhuisd vanwege de locatie Veldzigt. Het centrum is nog in dc buurt en we zitten vlakbij de uit valsweg. Precies wat we wilden. En ook niet onbelangrijk: we hebben heel plezierige buren". Het gezin Wullaert (man, vrouw en twee kinderen) komt uit Hulst en bewoont sinds 11 januari één van dc woningen aan de J. de Brune- straat. Dc reden waarom Wullaert voor Middelburg koos is het werk. "Ik werk bij ZHV, een vleeswarenbe- drijf, in Middelburg en elke dag van Hulst naar Middelburg is op den duur teveel van het goede", zegt R. Wullaert (36). "En die Westerschel- detunnel kost hoe dan ook nog te veel tijd. Van Hulst naar Terneuzen, de tunnel door en dan vanaf Elle- woutsdijk nog eens naar Middel burg. Wij besloten dan ook om naar een goed huis in Middelburg te zoe ken." Dat het Veldzigt werd, had volgens Wullaert te maken met zo wel de prijs als de ligging. "Bestaande huizen waren bedui dend duurder en ons huis ligt in een prima wijk en we zitten dicht bij liet centrum." In hel begin hadden de Wullaerts wel wat klachten, voornamelijk over de bereikbaarheid. "Het was hier wel wat rommelig, maar in middels is er een rondweg aange legd en alles wordt toegankelijker. Maar er moet natuurlijk nog veel gebeuren. Alles bij elkaar hebben wij het hier prima naar ons zin en de wijk moet zich nog verder gaan ontwikkelen." Emile Calon (40) en zijn vriendin Carina Boutkan (37) wonen voor alsnog in Bergen op Zoom. maar kunnen zich binnenkort "Middel burgers' noemen. "Dc keuze voor Middelburg is een bewuste keuze geweest", licht Emile toe. "Zowel mijn vriendin als ik hebben ons werkgebied in Zuidwest-Nederland. Mijn standplaats is Middelburg en op den duur gaat hel iedere dag van Bergen op Zoom naar Middelburg rijden toch bezwaarlijk worden Het verlanglijstje dat beiden voor een verhuizing naar het Zeeuwse hadden, was duidelijk. De voorkeur ging uit naar een oudere woning, de stad moest iets te bieden hebben op het gebied van uitgaan en cultuur en hel moest een stad zijn met goe de voorzieningen. Als het even kon ook nog in de buurt van een uitvalsweg. "En toen werd het Middelburg", vervolgt Ca lon. "Een oude woning viel merendeels in de categorie 'ideaal voor de doe- het-zelver" of de hogere prijsklasse. Wij hadden geen trek om regelma tig op de ladder te staan en toen za gen we in de Woonkrant het plan Veldzigt. Brochure aangevraagd cn vrij vlug beslist. Voor ons is liet dus ideaal Het zijn ruime woningen, dicht bij hel cen trum en alle voorzieningen die we zochten zijn binnen handbereik". Kortom: Veldzigt is een wijk die zich nog ontwikkelt. Een wijk waar hel met veel groen en water en al lerlei voorzieningen binnen handbe reik, plezierig wonen is. In hel algemeen is voor het rooien van bomen een vergun ning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbomen, kweek- goed en uitdunning van groen voorzieningen cn een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30m boven het maaiveld, maximaal 3 bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: één populier en één esdoorn aan de Suikerpoortgang; één kastanje, vier essen en twee esdoorns aan de Koe poortlaan. Voor nadere informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Kloos ter van dc afdeling Groenbeheer. 0118-675312 Veldzigt: wijk in opbouw Bij de verkiezing op 3 maart is geen stembureau meer ondergebracht in de "Klim-op" school. De kiesgerech tigden uit stemdistrict 19 zijn nu op geroepen voor de stemming in het wijkgebouw van de SWOM, Rijn- straal 12. ingang IJsselstraat. De straten Obsidiaan, Smaragd en Opaal in Dauwendaele zijn inge deeld bij district 14. De kiezers uit mM&m. De slemmachine dit district zijn opgeroepen om te stemmen in De Hoeksteen, ingang Vrijlandstraat. Rolstoel Ook rolstoelgebruikers kunnen zelf standig hun stem uitbrengen in een stembureau, dat voor hen toeganke lijk (gemaakt) is. Welke stembureaus dit zijn, staat met een sterretje aange geven in het overzicht hieronder. In dien een rolstoel gebruiker is opge roepen voor een n iet-toegankelijk stembureau dan kan hij/zij de op- roepingskaart op de sectie Burger zaken, Stadhuis straat 2. laten om zetten in een kic- zerspas. Daarmee kan in ieder stembureau in Zeeland wor den gestemd. Dit omzetten kan tot cn met vrijdag 26 februari a.s. Gemeentelijke gebouwen. Ove rig onderwijs, Woningen en Midden- en kleinbedrijf. 16. Verzelfstandiging openbaar pri- irT-'■Zwïr's"': la mair onderwijs. 17. Voordracht bestuursleden open bare rechtspersoon Openbaar Primair Onderwijs Walcheren. *mm?. ce3y rt'SOttWcCtttftA cvXn 'pB vthkck#; «sart twttes 3iis-i««t 'TT

de Faam | 1999 | | pagina 3