VAN DE liii Wasautomaat maakt strijken hoegenaamd overbodig ISO-9002-norm voor Whirlpool INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTEVLISSINGEN GEMEENTE MIDDELBURG MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Aan strijken hebben we vrijwel allemaal een he kel. Eureka! Fabrikant Siemens brengt nu een wasautomaatcle Siemens XL, op de markt die het wasgoed na de wasbeurt aanzienlijk minder kreukt! T"irTiiirlpool Nederland BV, distribiteur van de m/m/ wit8oec'mer^en Bauknecht, Whirlpool en Ig- nis, is onlangs als een van de eersten in de witgoed-branche, gecertificeerd volgens de ISO-9002- norm. Een algemene certificering voor kwaliteitssys temen en een belangrijke bouwsteen voor kwaliteit, omdat de procedures en verantwoordelijkheden zijn vastgelegd in een ISO-kwaliteitshandboek. Woensdag 24 februari 1999 FAAM/VLISSINGER 21 INFORMATIE OVERHEID VERORDENINGEN ONDERWIJS Met ingang van 24 februari 1999 liggen op de sectie Onderwijs voor een ieder ter inzage de verorde ningen "materiële financiële gelijk stelling onderwijs gemeente Mid delburg" en "voorzieningen huis vesting onderwijs gemeente Mid delburg". Daar is tegen betaling ook een kopie van de verordeningen ver krijgbaar. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het bouwen van een schuur op het perceel Nadorstweg 18; - het plaatsen van een tuinhuisje, een hondenkennel en een tuin- afscheiding op het perceel Pre sident Rooseveltlaan I; - het bouwen van een kap op een garage op het perceel Koe pel 25; - het plaatsen van een schuurtje op het perceel Piersland 10; - het uitbreiden van een schoolge bouw op het perceel Hooge Meestraat 2-4; - het uitbreiden van een woning op het perceel Gandhistraat I; - het bouwen van een glazen wand (kunstwerk) voor het per ceel Markt 51 en het aanbren gen van een reclametekst op deze wand; - het verbouwen/uitbreiden van een woning op het perceel Abeelseweg 41; - het verbreden van een dakka pel op de woning Seisweg 132; - het uitbreiden van een woning op het perceel Veerseweg 201; - het aanbouwen van een serre op het perceel Nieuwe Vlissing- seweg 590; - het plaatsen van een tuinhuisje en een erfafscheiding op het perceel Hunniusstraat I te Sint Laurens. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 8 februari tot en met 12 februari 1999 zijn de vol gende vergunningen verleend en/of is met de volgende meldin gen ingestemd: - het aanbrengen van een recla me aan het pand Vlasmarkt 4; - het verbouwen en uitbreiden van de panden op de percelen Domburgs Schuitvlot 5, 7 en 9; het wijzigen van de zijgevel van de woning op het perceel Ber kenlaan 25; het bouwen van een woning met garage op het perceel M.H. Boassonlaan I 7; het bouwen van een agrarische bedrijfsruimte op het perceel Mortierepolder I; het bouwen van een tuinhuisje op het perceel Gandhistraat 31; het aanbouwen van een bijkeu ken op het perceel Van Aken- straat 2; het verbouwen van een kantoor en het plaatsen van keerwan- den op het perceel Uijterschoot- weg 20; het bouwen van een schuur op het perceel Oude Vlissingseweg 33; - het wijzigen van de voorgevel en de achterbouw van het winkel pand op het perceel Lange Delft 4; - het verbouwen van een woning op het perceel Molenberg 55; - het vervangen van een berging op het perceel Langstraat 16a te Arnemuiden; - het bouwen van 24 apparte menten aan de Dirck van De lenstraat I t/m 24 (tweede fase plan Veldzigt); - het plaatsen van een woonwa gen op het perceel Breeweg 94d; - het uitbreiden van een woning op het perceel Nieuwe Ooster- sestraat 46; - het bouwen van een berging op het perceel Veersesingel I66. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending be zwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. BOUWPLANNEN - vrijstellingsprocedure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat er bouwplan nen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het gaat om: - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Hunniusstraat 3 te Sint Laurens; - het bouwen van een volière op het perceel Buitenhove I7I; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Seispark 12. Burgemeester en wethouders wil len op deze aanvragen positief be slissen. Artikel I8a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening maakt dit mogelijk. Voordat zij dat doen, liggen de bouw- en situatietekeningen met ingang van 26 februari I999 twee weken (tot en met 11 maart 1999) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van van daag, Maximaal Text pagina 830 of www.middelburg.nl. m BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergun ning zijn ingekomen t.b.v.: - het vergroten van de woningVer- lorenlandstraat 12 - het slopen van de bestaande berging en het bouwen van een nieuwe berging Nieuwstraat 232 - het bouwen van een landbouw- loods (aardappelbewaarplaats) Boksweg I - het bouwen van een houten schuur Piersonstraat 11 - het uitbreiden van een kleed- en douche accommodatie Ooster havenweg 22 - het bouwen van twee dakkapel len Hunzestraat 6 - het wijzigen van een gevel Grote Abeele 9 - het bouwen van een tweede dakkapel Spaarnestraat 81 - het bouwen van 60 bergingen en diverse schuttingen Van De Volkshuisvesting te Vlissingen Jan De Capellelaan 26 t/m 68 (even) 25 t/m 55 (oneven) Irislaan I95 t/m 237 (oneven) Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas wor den ingediend nadat op de aanvra gen is beslist N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve be slissing, de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke ter in zage liggen. BOUWPLANNEN - VRIJSTELLINGSPROCEDURE Wij maken bekend dat bouwplan nen zijn ontvangen die niet in over eenstemming zijn met de voor schriften van het ter plaatse gel dende bestemmingsplan en/of waar voor het desbetreffende gebied een voorbereidingsbesluit van kracht is. Het gaat om: bouwaanvragen (art I9WRO) - G. van Soelen voor het bouwen van een woning, garage, schuur en kas Vrijburgstraat 46 - S.A. de Meij en J.M. van Belzen voor het bouwen van een kap op de garage Wilhelmina Drucker- laan I9-2I Wij willen positief beslissen op de aanvragen. Art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of art. 50 lid 5 van de Woningwet bieden daartoe de mogelijkheid.Voordat wij beslissen liggen de bouw- en situ atietekeningen m.i.v. 25 februari 1999 twee weken (dus t/m 10 maart 1999) in het stadhuis ter in zage bij de sector Stadsontwikke ling, sectie bouwen en wonen (hal/tweede verdieping). Gedurende die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij ons indie nen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: - het plaatsen van een onder grondse opslag tb.v. huisvuil Hoek Wilhelminastraat Grave- straat - het verbouwen van een woonhuis Zuiderbaan 24 - het bouwen van twee dakkapel len Hellenburg 7 - het verbouwen en uitbreiden van de woning Anna Blamanlaan 16 het plaatsen van een stacaravan Baskensburgplein 2 het uitbreiden en verbouwen van de woning Haydnlaan 2 het aanbrengen van een lichtre clame Oranjeplein 3 het bouwen van een serre Ro- senburglaan 6 het verbeteren en vergroten van de dakkapel Anjelierenlaan 87 het slopen van een asbesthou dende scheidingswand Groene- woud 48 het bouwen van een tuinmuur Donker Curtiusstraat 19 het wijzigen van de voorgevel en de entree Nieuwstraat 32 het slopen van asbesthoudende zijwangbekledingen van dakka pellen Kromwegesingel 28 t/m 42 (even) en De Deckerestraat 39,49,51,53 (oneven) en Willem Alexanderstraat 34-36 (even) het verbouwen van een kantoor Alexander Gogelweg I (afwijking bouwvergunning) Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. EERSTVOLGENDE VERGADERINGEN VAN DE WELSTANDSCOMMISSIE: 4 maart en 18 maart I999 Uw plan moet tenminste 2 dagen voor de vergaderdatum bij bouw en woningtoezicht ingediend zijn. WET MILIEUBEHEER Terinzagelegging ontwerpbesluit Wij maken bekend, dat bij ons een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer is inge diend door: Constructiebedrijf van Belzen, Nieu we Kruidmolenweg I te Vlissingen in verband met uitbreiding van de bestaande inrichting (constructiebe drijf) aan de Nieuwe Kruidmolen weg I te Vlissingen met een nieuwe (constructie-)bedrijfshal aan de Poortersweg 10 te Vlissingen Aan de vergunning zullen voor schriften worden verbonden ter be scherming van het milieu. De aanvraag, het ontwerpbesluit en bijbehorende stukken liggen van 25 februari tot en met 24 maart 1998 ter inzage bij de sector Stadsontwikkeling (tweede verdie ping van het stadhuis). Op aan vraag kunnen de stukken ook op woensdagavond van I7.I5 uur tot 20.15 uur ingezien worden, tele foon 0118-487204. In bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen het ontwerpbesluit Wanneer u daar een schriftelijk verzoek toe indient, gelijk met uw bedenkingen, worden uw persoonlij ke gegevens niet bekend gemaakt Voor mondelinge inbreng of ge dachtewisseling kunt u contact op nemen met de sectie Milieu. Alleen wanneer u tijdig bedenkin gen hebt ingebracht tegen het ont werpbesluit kunt u later beroep in stellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van Sta te, tenzij wordt aangetoond dat u redelijkerwijs niet in staat bent ge weest (tijdig) bezwaren in te bren gen, of de besluitvorming straks af wijkt van het voornemen. Vlissingen, 24 februari 1999 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de in formatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad en teletekstpagina 8I0 e.v. van Maximaal TV. G E M E E N T POSTBUS 1 y p jfe'IÊli 4370 AA KOUDEKERKE V lZ E IVI TEL. 0118 -555 444 i FAX 0118 -553 025 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (behalve vrij dagmiddag). De afd. Burgerzaken is donderdag tot 19.00 uur geo pend. Ter inzage Stukken die op de gebruikelijke wijze ter inzage liggen kunt u tij dens openingstijden inzien bij Voor lichting, Dorpsplein 28 te Koude- kerke en op de locaties: Melisker- ke, Dorpsstraat 3; Domburg, Markt I; Serooskerke, Gapingse- weg la en Westkapelle,Markt 95. Voor sommige stukken, zoals b.v. bestemmingsplannen, bouwaanvra gen, sloopvergunningen en milieu vergunningen geldt een aparte re geling die steeds vermeld wordt. Bezwaar/beroept voorlopige voorziening Volgens deAlg.Wet Bestuursrecht kan iedereen bezwaar maken te gen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw be zwaren richten aan het bestuurs orgaan dat de beslissing heeft ge nomen: het college van B&W, de burgemeester of de gemeente raad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Presi dent van de arrondisementsrecht- bank ook verzoeken om, tegen vergoeding, een voorlopige voorzie ning te treffen. Info: 0118-597569 VRIJSTELLINGS PROCEDURE Er is een aanvraag om bouwver gunning binnengekomen voor het plaatsen van een kap op de gara ge op het perceel Dommelrode I te Koudekerke. Het bouwplan voldoet niet geheel aan het ter plaatse geldende be stemmingsplan. Wij zijn van plan om met gebruik making van de in het betreffende bestemmingsplan opgenomen mo gelijkheid vrijstelling te verlenen. In verband hiermee liggen de bouw en situatietekening van 25 febru ari t/m 24 maart I999 tijdens de openingstijden voor een ieder ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen het bouwplan bij het college in te dienen. BOUW/SLOOPAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/'sloopvergun ning zijn ingekomen voor: Aagtekerke - het uitbreiden van een woning Burg. Bosselaarstraat 12; Biggekerke - het plaatsen van een verplaats bare berging/zadelkamer en het slopen van een varkenshok Koudekerkseweg 12; - het slopen van een woning, ga rage, schuur, berging en kelder Valkenisseweg 43; Grijpskerke - het bouwen van een bergruimte op garage Nieuw Erve 3; Koudekerke - het verbouwen van een v.m. school tot activiteitenruimte Ter Poorteweg; Oostkapelle - het uitbreiden van een woning Duinweg 52; Serooskerke - het uitbreiden van de woning Gapingsedreef I; Westkapelle - het bouwen van een keuken en bijkeuken Willibrordstraat 15; - het bouwen van een serre Koe straat 92; - het bouwen van een garage Prelaatweg 4; Zoutelande - het uitbreiden van een garage Roompotstraat 6; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-/sloopver gunning géén bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUW)VER- GUNNINGEN/MELDINGEN. In de periode van 12 t/m 19 fe bruari 1999 zijn de volgende ver gunningen verleend en/of is met de volgende meldingen ingestemd. Aagtekerke - het plaatsen van een dakkapel Rijsoordselaan 3; Biggekerke - het bouwen van een woning met garage Martinus Nijhoff- straat 22; Grijpskerke - het gedeeltelijk slopen en ver bouwen/uitbreiden van een schakelstation aan de Molen straat; Koudekerke - het plaatsen van een dakkapel Duinstraat 20; - het bouwen van een garage Kerkhoflaan 9; - het verbouwen van een zomer huis Vebenabos 63a; - het bouwen van een woning Groeneweg I; Oostkapelle - het plaatsen van een tuinhuis Oosterpark 5 7; Veere - het gedeeltelijk slopen en ver nieuwen van een dak Wijn gaardstraat 23; - het plaatsen van een gevelsteen Markt 9; - het bouwen van een berging/ga rage en het slopen van bijge bouwtjes Veerseweg 14; Vrouwenpolder - het bouwen van een garage/ber ging Schorrestraat 11; - het uitbreiden van een zomer huis Hopman de Rijklaan 91; Westkapelle - het verbouwen van een woning 't Hout 33; - het uitbreiden van een restau rant Joossesweg 35; - het uitbreiden van een woning Zuidstraat 15; Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om be zwaar te maken tegen overheids besluiten (dus ook tegen bouwver gunningen, akkoord bevonden mel dingen en verleende vrijstellingen). Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan dat binnen 6 weken. De termijn van het indie nen van bezwaren vangt aan op de dag na verzending van de vergunning aan de aanvrager. Een bezwaarschrift moet schriftelijk bij burgemeester en wethouders van de gemeente Veere worden inge diend en voorts worden onderte kend en gemotiveerd. U kunt hierover mondelinge infor matie krijgen bij mevrouw LM. Louwerse, afdeling Bouwen en Wo nen, sector Grondgebied, Gapingse weg I a te Serooskerke op werkda gen van 09.00 uur tot 12.00 uur en (behalve op vrijdag) van 14.00 tot 16.00 uur.Telefonisch bereik baar onder nummer 0118 597635. Commissie Ruimtelijke Ordening, Volshuisvesting en Milieu donderdag 25 februari om 19.00 uur. - Voorstel tot het vaststellen van een voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het perceel Prelaatweg 4 te Westkapelle ten behoeve van het bouwen van een garage. - Voorstel tot het vaststellen van een voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het perceel Molenweg 7a te Westkapelle ten behoeve van het bouwen van een garage/berging. -Voorstel tot het vaststellen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Doprsstraat 78 te Gapinge ten behoeve van het bouwen van een schuur. - Voorstel tot het niet vaststellen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel 't Groentje 8 te Domburg. Gezamenlijke vergadering commissies donderdag 25 februari om 20.15 - Bespreken ontwerp-nota "Identi teitsomschrijving en beleidsprio riteiten van de gemeente Veere" - Bespreken discussienota "Koers bepaling Walcheren 2000+" Commissie Openbare Werken maandag I maart om 16.00 uur - Parkeerbeleidsplan. - Krediet voor de vervanging van bedrijfsauto's. - Vaststellen Wegbeheerplan en beschikbaar stellen van de be nodigde financiële middelen. - Krediet voor de vervanging van 30 stuks drukrioleringspompen. - Krediet voor de renovatie van 5 stuks hoofdrioolgemalen. - Informatie over bouw gemeen tehuis. Commissie Economische Zaken en Recreatie Toerisme (EZ) dinsdag 2 maart om 16.00 uur - Voorstel tot deelname aan de Stichting Economische Promotie en Acquisitie Zeeland; - Voorstel tot taakoverdracht door het Recreatieschap Veerse Meer aan het Waterschap Zeeuwse eilanden en opheffing van de gemeenschappelijke regeling Re creatieschap Veerse Meer. - Evaluatie werkwijze/functione ren Overlegplatform Economi sche Zaken, Recreatie en Toeris me. - Parkeerbeleidsplan Veere (aspec ten economische zaken/recre atie en toerisme) Commissie Welzijn, Sociale Zaken, Onderwijs, Sport/Volksgezondheid en Cultuur, dinsdag 2 maart om 19.30 uur - Voorstel tot het instemmen met de begroting 1999 Maatschap pelijke ZorgWalcheren onder deel Wet Voorzieningen Gehandi capten - Voorstel tot het afsluiten van dienstverleningspakket III schoolbegeleiding met het Re gionaal Pedagogsich Centrum Zeeland - Voorstel tot het benoemen van bestuursleden in het bestuur van de openbare rechtspersoon openbaar primair onderwijs Walcheren. - Voorstel tot instemmen met de begrotingen 1998 en 1999 van de gemeenschappelijke regeling Regionaal Onderwijsbeleid Wal cheren. - Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet van 85.000 voor het vervangen van het verf- systeem van Zwembad De Goudvijver te Serooskerke - Voorstel tot het vast stellen van de Startnotitie lokaal gezond heidsbeleid Walcheren en de daarin genoemde uitgangspun ten - Voorstel tot het vaststellen van de begroting 1999 Stichting Dorpscentrum Biggekerke - Voorstel tot het benoemen leden Zeeuwse programmaraad Commissie Algemeen Bestuur en Financiën donderdag 4 maart om 19.30 uur - Vaststelling Planning- en Control- cyclus I999. - Vaststelling uitgangspunten voor het opstellen van de meerjaren raming 2000-2003. - Aanpassing van de begroting 1999 als gevolg van begrotings wijzigingen I998. - Krediet ten behoeve van herstel vernielde grafstenen begraaf plaats in Westkapelle. - Overdracht eigendommen en beheerstaken van het Recreatie schap Veerse Meer aan het Wa terschap Zeeuwse Eilanden, het opheffen van de gemeenschap pelijke regeling Recreatieschap Veerse Meer en het instellen van een bestuurlijk overleg-plat- form Veerse Meer. - Krediet ten behoeve van renova tie van een aantal hoofdrioolge malen. - Krediet ten behoeve van vervan ging van bedrijfsauto's. - Aanvullend krediet bodemsane ring Jacob Catsstraat 2 te Grijpskerke. - Vaststelling begroting 1999 Stichting Dorpscentrum Bigge kerke. - Krediet ten behoeve van vervan ging verfsysteem zwembad Ser ooskerke. - Vaststellen "startnotitie lokaal gezondheidsbeleid Walcheren". - Richtlijnen van de VZG voor be grotingen 2000 van gemeen schappelijke regelingen. - 7e begrotingswijziging 1999. - Begroting 1999 Maatschappelij ke Zorg Walcheren onderdeel Wet Voorzieningen Gehandicap ten (WVG). - Krediet tem behoeve van orga nisatie-ontwikkeltraject. - Deelname aan de Stichting Eco nomische Promotie en Acquisitie Zeeland. - Begrotingen 1998 en 1999 ge meenschappelijke regeling Re gionaal Onderwijsbeleid Walche ren. - Keuze dienstverleningspakket schoolbegeleiding R.P.C.Z.. - Krediet ten behoeve van vervan gen van versleten drukriolerings pompen. Kapvergunning bomen langs de Blauwpoortseweg en de Huysmanstraat te Meliskerke Ten behoeve van de aanleg van een fietspad tussen Grijpskerke en Zoutelande is er een kapvergun ning verleend voor het rooien van A 35 bomen langs de Blauwpoort seweg en de Huysmanstraat ter hoogte van Meliskerke. Voor nadere informatie kunt u te recht bij de Sector Grondgebied, af deling Civiel- en Cultuurtechniek, telefoon 0118.597628, Gapingse weg I a te Serooskerke. Openbare voorbereidings procedure Beleid ten aanzien van snuffel- en seizoenmarkten Wij zijn van plan om de Beleidsno titie snuffelmarkten gemeente Vee re 1999 vast te stellen. In de be leidsnotitie wordt een nadere invul ling gegeven aan de bevoegdheid op grond van artikel 5.2.4 van de Algemene Plaatselijke Verordening tot het verlenen van vergunning tot het houden van een snuffelmarkt. Wij zijn tevens van plan om de Be leidsnotitie seizoenmarkten Veere 1999 en de branchelijst 1999 vast te stellen. In de beleidsnotitie wordt een nadere invulling gegeven aan de bevoegdheden die door de raad ten aanzien van de seizoenmark ten aan ons zijn overgedragen. De branchelijst geeft de verdeling aan van de standplaatsen over de ver schillende branches. Genoemde concepten liggen op grond van de Algemene wet bestuursrecht en de Inspraakverordening 4 weken ter inzage.(zie inzage en openingstij den) Iedere belanghebbende kan zijn zienswijze over de concept-be leidsnotitie snuffelmarkten en de concept-beleidsnotitie seizoen markten en branchelijst kenbaar maken. U kunt uw zienswijze schriftelijk indienen bij de burge meester danwel burgemeester en wethouders van Veere, Postbus 4370 AA Koudekerke. U kunt uw zienswijze ook mondeling naar vo ren brengen. Hiertoe dient u een afspraak te maken met de heer G.M. van Belzen, tel. 0118 565569. Verkiezingen leden dorpsraad Op 3 maart 1999 zijn er verkie zingen gepland voor de dorpsra den van Biggekerke, Koudekerke, Zoutelande, Westkapelle en Oost kapelle. Kandidaten konden zich tot I februari 1999 aanmelden. Het aantal aanmeldingen is zo laag dat wij alleen in de kern Big gekerke verkiezingen organiseren. In Biggekerke hebben zich meer kandidaten aangemeld dan er ze tels beschikaar zijn. Dat geldt niet voor de andere kernen. De kandi daten in de kernen Koudekerke, Zoutelande,Westkapelle en Oost kapelle kunnen zonder verkiezing, plaatsnemen in het bestuur van de dorpsraad. Verkiezingsavond 3 maart Op de avond van de Provin ciale Statenverkiezingen kun nen belangstellenden terecht in de locatie Meliskerke, Dorpstraat 3. Na het sluiten van de stembureaus, om 20.00 uur, worden daar om streeks 21.00 uur de eerste uitslagen van de gemeente Veere verwacht. Als alle Veer se uitslagen binnen zijn maakt de burgemeester de totaaluitslag bekend. Koudekerke, 24 februari 1999 Burgemeester en Wethouders van Veere Het concept voor liet antikreuk- systeem bestaat uit vier elemen ten: (1) een grotere trommel, waardoor het wasgoed bij wassen en centrifugeren losser en luchti ger in de trommel ligt; (2) een grotere vulopening (diam.JOcm). waardoor de was met minder ge weld derhalve met minder kreuk uit de machine te nemen is; (3) in terval centrifugeren met tussen tijds opschudden; (4) 'antikreuk- fase': het opschudden van de was aan het eind van het wasprogram ma. Met de antikreuk-knop wordt het interval centrifugeren en de anti kreuk-fase in werking gesteld. Het programma begint met 500 toe ren - en loopt op tot 800 toeren per minuut. Tussen tie gangen tloor wordt het wasgoed opge schud en aan het eind schakelt de automaat over op 5 minuten gron dig schudden. .Door gewaarborgde kwaliteit te leveren, verbeteren we onze posi tie op de markt, het ISO-9002-cer- lificaat zien wij als een kroon op ons werk.' Direkteur van Whirl pool Nederland, Robert-Jan Hage- man vermeldt voorts dat 1998 een goed jaar bleek in de wit goedbranche. „Bij tie wasautomaten een groei van 8%, de verkoop van koelkas ten bleef stabiel, de afwasautoma- Een verkoopstijging van 8% bij cle wasautomaten A ten toonden een stijging van 6% waarbij de bezitsgraad ten opzich te van 1997 met 5% steeg naar 27%. Dat het. segment drogen is gestegen met maar liefst 12% (de bezitsgraad steeg t.o.v. 1997 met 2% naar 48% heeft zeker ook te maken met het slechte weer van afgelopen jaar!

de Faam | 1999 | | pagina 21