Flexibel werk populair bij bedrijven én medewerkers ART1FEX n rn Arbeidsbureau MANPOWER® V Vedior Start WERK(T) <0 VOOR Werkt zeker Tp uitze ndbureau ©MANPOWER Middelburg Op 1 januari is de Wet flexibiliteit en zekerheid van kracht geworden. Deze wet -ook bekend als de 'Flexwet'- heeft tot doel aan de ene kant werkgevers meer flexibiliteit te geven voor hun personeelsbestand en aan de andere kant werknemers meer zekerheid op werk en inkomen te bie den. Dit laatste geldt in het bijzonder voor flexwerkers. Dat zijn alle werknemers in tijdelijke dienst al dan niet voor een wisselend aantal uren per week. Met de nieuwe wet krijgen dus ook oproepkrachten en uitzendkrachten te maken. Voordelen Contracten Arbeidsrelatie Freelancer Verbetering Zekerheid Technisch uitzend- en detacheringsbureau voor uitvoerend, midden en hoger kader personeel. Wij zijn gevestigd in Vlissingen, Willemstad (NB), Tilburg en Ridderkerk en bestrijken de regio Zuid-West Nederland. Dat werkt wel even anders! Aiwds^Bureau Het leukste wat je kunt worden, is jezelf. Administratief Medisch Industrieel Technisch Werk maken van talent Administratief Techniek Industrie Commercieel JOB SUPPORT 18 FAAM/VLISSINGER Woensdag 24 februari 1999 De laatste jaren zijn ook in Zee land steeds meer mensen flexibel gaan werken. Er zijn niet voor niets veel uit zendbureaus bijgekomen, met name in steden als Goes, Vlissin- gen en Middelburg. Het aantal uren dat flexwerkers momenteel per jaar samen maken is enorm gegroeid. De laatste jaren zelfs met dertig procent per jaar. In 1997 namen uitzendkrachten 351 miljoen uren voor hun rekening. In 1994 was dat minder dan de helft. Dat weet Antoinette Spaans te melden, Ze is woordvoerder van de Algemene Bond van Uit zendondernemingen (ABU). Bij die organisatie is negentig pro cent van alle uitzendbureaus aan gesloten. Geen wonder dat het Nederland se bedrijfsleven mede sterk af hankelijk is geworden van flex werkers. Of 't nu gaat om uitzend krachten, oproepkrachten of ge- detacheerden. De groep uitzend krachten is hiervan overigens het grootst. Waarom is flexibele ar beid zo populair geworden? An toinette Spaans: „Daarmee schuiven bedrijven een stuk risico af. Nog een voor deel is dat de uitzendbureaus de werving en selectie op zich ne men. Van oudsher zetten bedrij ven uitzendkrachten in om perio den van grote drukte te kunnen opvangen of om eigen zieke me dewerkers tijdelijk te kunnen ver vangen. Maar ook de flexwerkers hebben voordeel bij de situatie. „Er zijn steeds meer werkenden die zich nog niet willen binden. Doordat de Wet Flexibiliteit en Zekerheid er per 1 januari is ge komen, zal de groep flexwerkers nog groter worden". Met de komst van de nieuwe wet veran dert er veel voor uitzendwerkers en oproepkrachten. De flexwer kers krijgen er een betere rechts positie door. De rijksoverheid heeft tegen die achtergrond een informatieve brochure uitgege ven, waarin allerlei vragen wor den beantwoord. Hieronder ge ven we een indruk van de prakti sche gevolgen van de nieuwe flexwet in een aantal veel voorko mende gevallen. Dirk: 'Sinds twee maanden werk ik bij een loodgietersbedrijf. Ik heb tijdelijke arbeidscontracten van drie weken, want mijn baas kan niet goed overzien hoe het zit met lopende en komende op drachten. Na die drie weken wordt dus steeds bekeken hoe het zit met de 'workload'. Intus sen heb ik begrepen dat de Flex wet ervoor zorgt dat ik niet einde loos met die tijdelijke arbeids overeenkomsten kan worden af gescheept. Mijn vader heeft het precies voor me uitgezocht en het schijnt dat ik na drie opeenvol gende arbeidscontracten die el kaar binnen drie maanden opvol gen, recht heb op een vaste aan stelling. De vierde arbeidsover eenkomst is dus automatisch een vast dienstverband. Dat is toch wel handig om te weten.' Günay: 'Ik had iets gehoord over de Flexwet, dus op het uitzendbu reau heb ik gevraagd of er ook iets voor mij verandert. Per slot van rekening ben ik ook een flexi bele werkneemster en dan is het toch goed om te weten wat je rechten zijn. Men vertelde me dat ik als uitzendkracht dankzij de Flexwet nu ook een duidelijk om schreven arbeidsrelatie heb met het uitzendbureau. Bovendien val ik onder een nieuwe cao voor uit zendkrachten die o.a. regelt dat ik na anderhalf jaar in aanmerking kom voor (ipv recht) een vaste aanstelling bij het bedrijf waar ik naar ben uitgezonden. Maar dan moet ik wel met opeenvolgende contracten al die tijd voor hetzelf de bedrijf hebben gewerkt. Als ik aan steeds andere bedrij ven wordt uitgeleend, kom ik na drie jaar trouwens ook in aanmer king voor een vast dienstverband; inderdaad, bij het uitzendbureau. Andrea: 'Ik heb de brochure over de Wet flexibiliteit aangevraagd" en nu weet ik zeker dat ik gelijk heb. De, kwestie is namelijk dat ik het oneens ben met mijn werkge ver over de vraag of ik een ar beidsovereenkomst heb, ja dan nee. Het begon ermee dat we de afspraak maakten dat ik 25 uur per week thuiswerk doe voor de periode van een halfjaar. Maar na Moq ZEVEN MimüTêN DAM -Meb ik OP HEW VASTE AAMaTËi-UUq/ drie maanden meldden ze me doodleuk dat het werk ophield. Dat halfjaar was volgens hen he lemaal niet waar. Sterker nog: ze beweerden glashard dat ik het werk als freelancer had aangeno men. Onzin. Nu las ik gelukkig in die brochure dat er, juridisch ge zien, het vermoeden van een ar beidsovereenkomst bestaat als je drie maanden lang minimaal 20 uur per maand danwel wekelijks voor dezelfde werkgever hebt ge werkt. En die arbeidsovereen komst heeft dan de hoeveelheid uren die jij de afgelopen drie maanden hebt gewerkt. Nou, in mijn geval zal de rechter dus zeer waarschijnlijk onze eerdere af spraak voor 25 uur thuiswerk voor een halfjaar bevestigen. Want de werkgever kan niet aan tonen met schriftelijke afspraken of dienstroosters dat ik ongelijk heb.' Lou: 'Zowel ik als mijn vriendin ondervinden de werking van de Flexwet aan den lijve. Allebei hebben we een contract voor minder dan 15 uur per week. Zij werkt namelijk als oproep kracht op een basisschool en ik heb een zogenaamd nulurencon- tract in de thuiszorg. Allebei we ten we niet van te voren wanneer we worden opgeroepen en om hoeveel uren het dan gaat. Met de komst van die nieuwe Flexwet per 1 januari hebben we van nu af aan altijd recht op mini maal drie uur loon per oproep. Dus ook als we maar voor één uur moeten opdraven, worden we toch voor drie uur betaald. Ja kijk, als we langer dan drie uur werken, krijgen we natuurlijk ge woon al die uren uitbetaald, maar wel indien vooraf afgesproken. En dat is natuurlijk wel een leuke verbetering.' De nieuwe Wet flexibiliteit en ze kerheid is onder meer bedoeld om flexwerkers meer sociale ze kerheid te bieden. Zo is bijvoor beeld de mogelijkheid van de werkgever beperkt om geen loon te betalen als er geen werk is. Voortaan kan de werkgever alleen voor 1 jaar (fase 1 en 2) afspre ken: geen werk, geen loon. Daar na moet hij als er geen werk is toch loon betalen, tenzij in de CAO iets anders is geregeld. De voorbeelden van Dirk, Günay, Andrea en Lou laten zien dat flex werkers zoals uitzendkrachten en oproepkrachten dankzij de nieu we wet meer rechten hebben. Als u meent dat de wet ook voor gevolgen kan hebben, bel dan met uw vragen gewoon even de Postbus 51 Infolijn van de rijks overheid: 0800-8051 (gratis). U krijgt dan ook de informatieve brochure over de Wet flexibiliteit en zekerheid thuisgestuurd. INTERIM VOOR TECHNISCH PERSONEEL Boulevard Bankert 160 4328 AC Vlissingen Telefoon 0118-440199 Telefax 0118-440048 t 9 Sint Jacobsstraat 2 Lange Geere 12 4381 EL VLISSINGEN 4331 LX MIDDELBURG Tel.: 0118-415059 Tel.: 0118-629658 Het staat voor u |<laar. Arbeidsbureau Middelburg, St. Sebastiaanstraat 12, telefoon (0118) 68 34 00 Arbeidsbureau Vlissingen, Spuistraat 22-24, telefoon (0118) 42 15 00 Manpower maakt een uitdaging van de flexwet! De wet flexibiliteit en zekerheid maakt het nl. nog interessanter om als uitzendkracht aan de slag te gaan, op welk nivo dan ook; tijdelijk of vast! Wil jij er alles over weten? Laat je dan informeren op onze vestiging in Middelburg of in Vlissingen. Er liggen folders voor je klaar. Nieuwsgierig geworden? Wij óók, naar wie jij bent! Kom gauw langs om kennis te maken. Oude Markt 15 L. Noordstraat 26 4381 ER VLISSINGEN 4331 CD MIDDELBURG Tel.: 0118-419640 Tel.: 0118-642910 Fax: 0118-418652 Fax: 0118-627423 1 META VOOR PASSEND PERSONEEL METAFIT is een uitzend- en detacheringsorganisatie gespecialiseerd op het gebied van technisch personeel t.b.v. engineering- en productiefuncties. Bel ons of kom langs: METAFIT Tel. (0118) 430 000 Scheldestraat 14 Fax (0118) 411 985 4381 RS Vlissingen METAFIT is het samenwerkingsverband tussen de Koninklijke Schelde Groep en Start Als intermediair op het gebied van o.a. uitzending kijkt Vedior Personeelsdiensten niet alleen naar wat u kunt, maar ook naar wie u bent. Deze optelsom noemen wij talent. En daar maken wij graag werk van. Wij hebben volop werk in de volgende sectoren: Voor meer informatie kunt u terecht bij de volgende vestigingen van Vedior Personeelsdiensten: Kolvenierstraat 2, Vlissingen. Tel. (0118) 41 26 20. Pottenbakkerssingel 10, Middelburg. Tel. (0118) 62 38 55. Secretarieel Bellamypark 28 VLISSINGEN Tel.: 0118-414706 St. Sebastiaanstraat 12 MIDDELBURG Tel.: 0118-624700 Wij hebben leuke, uitdagende en spannende ba nen op het gebied van productie, administratie, horeca, zorg en techniek. Schrijf je snel in zodat je binnenkort met plezier aan de slag kunt. Bel meteen voor meer informatie of kom langs bij Dactylo Uitzendburo in: Middelburg, Ü118-624000. Gravenstraat 12. ,j6actylO| Mijn Bitzendbiro. UITZENDBURO ROOSENDAAL 0165 - 566585 ETTEN LEUR 076 - 5011077 MIDDELBURG 0118 - 6531 33 RIDDERKERK 0180 - 430306 VLAARDINGEN 010 - 2480471 kijk voor dc laatste vacatures op internet: www.jobsupport.nl y

de Faam | 1999 | | pagina 18