XFOSITIES D I U M Kindertheater in Borsele Zeeuwse lazzda: in Middelbur Stef Bos Zien Magie van Hans Klok Nuff Said in de Piek DONDERDAG 25 FEBRUARI VRIJDAG 26 FEBRUARI ZATERDAG 21 FEBRUARI zëiwWFËBiiïii DINSDAG 2 MUIST WOENSDAG 3 MAART REGIONALE GOES KATTENDMKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE OOST-SOUBURG SENT LAURENS VLISSINGEN AGENDA In de Stadsschouwburg in Middelburg wordt zaterdag 27 februari de Zeeuwse Jazzdag ge houden. Het evenement is georganiseerd door de Jazz Activiteiten Stichting Zeeland (JASZ). Vanaf 20 uur treedt er een keur aan jazzartiesten op in de schouwburg. Stef Bos is de meester van het literaire luis terlied. De afgelopen jaren heeft deze chansonnier zijn publiek telkens weer we ten te overtuigen met zijn poëtische teksten en sterke composities. Zaterdag 27 februari komt Bos naar het Arsenaaltheater in Vlissingen met zijn voorstelling 'Zien'. Speciaal voor de Zeeuwse fans geeft Blof woensdag 3 maart een concert in de Piek in Vlissingen. Blof wijdt zich in het con cert geheel aan het ouvre van de vermaarde Nederlandse groep Doe Maar. Het optreden is een try-out voor een korte tournee in het kader van de Malboro Flashbacks. De kaartverkoop vindt zaterdag 27 februari van 10 tot 14 uur plaats. In het Vlissingse podiumcafé de Piek speelt zaterdag 27 februari de band Nuff Said. De Zeeuwse band bracht twee jaar geleden haar eerste cd op de markt en speelde onder meer op het Lowlands-festival en de Uitmarkt in Am sterdam. Het concert in de Piek begint om 22 uur. Het Kindertheaterkwartaal Borsele heeft voor komende week twee voorstellingen op het programma staan. Zaterdag 27 fe bruari speelt Theater 'De Verhalenboot' in Heinkenszand, woensdag 3 maart is gooche laar Hilbert Geerling te zien in De Zwake te 's-Gravenpolder. Magie Magie op wereldniveau: Magic Live on Stage van Hans Klok, de bekendste illu sionist van Nederland. In zijn succesvol le programma laat hij mensen, dieren en din gen vliegen, verdwijnen en verwisselen. En dat met de snelheid van een videoclip! Klok is don derdag 25 februari te zien in de Stadsschouw burg in Middelburg. Woensdag 24 februari 1999 FAAM/VLISSINGER 15 Donderdag 25 februari t/m woensdag 3 maart Donderdag 25 februari t/m woensdag 3 maart Stadsschouwburg, Middelburg; Hans Klok, 'Magie live on stage', 20 uur. Strandpaviljoen Panta Rhei, Vlissingen; Power- play, rock. Voorprogramma: Geerts Parkeerbeleid, blues-rock, 20 uur. Restaurant Karei 5, Goes; Rob en Willy, Zeeuws duo, 20 uur. Ons Huis, Meliskerke; Toneelclub Serooskerke, 'Lu cy's baby', 20.30 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg; 'Hold still keep mo ving', een componist in samenwerking met een digita le vormgever presenteert een cd-rom project, 20.30 uur. Podium 't Beest, Goes; Korzo Produkties, dubbel programma 'Tribeca' en 'Line 300', 20.30 uur. De Drukkery, Middelburg; Misty Jazzband, 'Klassie kers', 14.30 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Stef Bos, 'Zien', 20.15 uur School Steengrachtstraat, Oostkapelle; Theater groep Oostkapelle, 'Tango' toneelstuk van Slawomir Mrozek, 20.30 uur. Podium 't Beest, Goes; 'Sageeta in concert', zang en muziek uit India, 21.30 uur. De Piek, Vlissingen; Nuff Said, powerpop/rock, 22 uur. Bar Dancing 't Karrewiel, Koudekerke; B&B Country Festival met Michael Weston, Outbound, Sandra Van- reys en Savannah, 15 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Ceolberg, 15 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, 'Zonder gekheid', 15 uur. Strandpaviljoen Panta Rhei, Vlissingen; Moresu- biet, covers van en door vrouwen gezongen, 17 uur. Café 't Schuttershof, Middelburg; Schuttershof Sessieband met een gastoptreden van zangeres Babs, 17 uur. Grote Kerk, Goes; Carillonconcert door Sjoerd Tam- minga, 13.30 uur. Imkerij Poppendamme, Grijpskerke; Poppen theater Parabel, 'De aap en de goheba' een Moluks sprookje, 14.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Speeltheater Hol land, muzikale voorstelling 'Stellaluna', 15 uur. Podium 't Beest, Goes; Theater Anna's Steen, jeugdvoorstelling 'Kikker, er zijn schone dagen', 14.30 uur. Ambachtscentrum, Goes; Poppentheater Sim Bo lus, 'Wat een schat', 15 uur. Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuw se kunstenaars, diverse werken. Wo. t/m za. van 13-17 uur. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstraat 13, 150 jaar Koninklijk Medisch Genootschap. Di. t/m vr. van 10-17 uur. Za. van 13-16 uur. Stadskantoor, Oostsingel 2, Aaf Renkema, schilderijen en mono-types. Tijdens kantooruren (t/m 26 februari). Galerie llona, Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schilderijen. Za. van 14-17 uur. Depot, 't Zanddorp 68, Willem Pastoor en Raf Verjans; sie raden. Zo. en ma. van 14-17 uur. De Vleeshal, Markt, Tobias Rehberger, 'Nightprowler'. Di. t/m zo. van 13-17 uur. De Kabinetten van de Vleeshal, Zusterstraat 7, Guido Lippens, Sophie Tottie en Jaap Krone man. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Provinciehuis, Abdijplein, 'De keuze van de politiek', keu ze van alle lijsttrekkers van de politieke partijen die aan de verkiezingen meedoen. Tijdens kantooruren. De Drukkery, Markt 51, William Verstraeten, schilderijen. Ma. van 11-18 uur. Di., wo. en vr. van 9-18 uur. Do. van 9- 21 uur. Za. 9-17 uur (vanaf 26 februari). Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Wouter Ka bouter, 'Op avontuur in het herfstbos'. Marleen van Wolfe- ren, schilderijen en tekeningen. Di. t/m zo. van 12-17 uur. Verzorgingshuis De Zoute Viever, Dongestraat 1Rina Stouthamer, aquarellen en oude geëmailleerde papbor den. Tijdens kantooruren. Boerderijgalerie De Osseberg, Singelweg 11Marcö Ver mij; schMeh\en. Samia; beelden. Peter Mellema; sieraden. Ma. t/m za. van 14-17 uur. Iguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en insekten. Dagelijks geopend van 14-17.30 uur. De Zeeuwse Jazzdag begint om 20 uur met een optreden van Plusfour in de Foyer van de Stadsschouwburg. Plusfour speelt jazzy muziek uit het tijd perk van de 78-toerenplaat. De groep tracht de muziek simpel en herkenbaar te houden en wil zich niet te buiten gaan aan ingewikkelde arrange menten. De Zeeuwse band Plusfour bestaat uit: Ruud Tol lenaar op piano, Ed de Poorter op klarinet, Tony Westdijk op contrabas, Ron Castel op drums en zangeres Sylvia Klein. Na Plusfour spelen de Flying Dixies in de foyer. De band speelt voornamelijk dixielandmuziek en bestaat al sinds 1986. Het programma in de foyer wordt afgesloten met een optreden van The Scaldis Jazzband dat om middernacht begint. De band bestaat uit een stel enthousiaste muzi kanten, die al jaren sfeer en swingende dixieland en New Orleans-muziek bundelen tot een optreden vol amusement. Onder het motto 'aan gezellig heid komt bijna geen einde' speelt deze spontane band niet alleen muziek om naar te luisteren, maar ook muziek om op te dansen. In de Molen waterzaal treedt als eerste het Combo Joop Kort aan. Joop Kort, een hartstochtelijk pia nist, volkomen idolaat van de piano, speelde jaren voor zich zelf en af en toe voor een be scheiden publiek. Naar aanlei ding van de enthousiaste reac ties op deze optredens, heeft hij in 1995 een combo ge vormd. Het optreden van Combo Joop Kort begint om 20.15 uur. Als tweede jazzband in de Molenwaterzaal speelt Remake vanaf 22.15 uur. De band speelt interpretaties van composities uit het verleden van de jazz en aanverwante genres: standards van grote musicalcomponisten, melan cholieke ballads, swingende oude-stijlnummers, melodieu ze pop, rock and roll, blues en funk. In de Bolwerkzaal begint om 20.30 uur Blind Date. De band is een gelegenheidsformatie bestaande uit pianist Jack Goddrie, bassist Will Soffers, drummer Joop Meerman en Theo Phil. Na Blind Date speelt vanaf 22 uur Fee-Fi-Fo- Fum, een band die haar naam heeft ontleent aan een num mer van jazz-saxofonist Way ne Shorter. Na zo'n twee jaar voorbereiding wil de groep zich een plaats verwerven naast de meer bekende blues-, dixieland- en mainstreamor- kesten door middel van een moderner jazzrepertoire. De Stichting Evenementen Mid delburg (SEM) haakt in op de Zeeuwse Jazzdag met een op treden van Gompie's (D)Elite in het centrum van Middel burg. De band speelt van 13 tot 16 uur in de Middelburgse winkelstraten. Het nieuwe programma van Stef Bos, Zien, is deels geba seerd op zijn succesvolle cd's 'Is dit nu later?', 'Tussen de liefde en de leegte' en 'De On derstroom'. Het scheppen van een lied is volgens Stef Bos elke keer weer een wonder. De eigenzinnige dichter/zan ger schrijft over dingen die hem raken. Dat leverde een reeks van wonderschone lied jes. Bovendien is Stef Bos een bijzondere theaterpersoonlijk heid die samen met een stevi ge vijfmansformatie een intie me sfeer weet te scheppen, waarin zijn nummers het best tot hun recht komen. De voor stelling van Stef Bos in het Vlissingse Arsenaaltheater be gint om 20.15 uur. Blof Doe(t) Maar Malboro Flashbacks heeft bands uitgenodigd om terug te gaan in de tijd en muziek te spelen van hun muzikale hel den. Blpf gaat tijdens de tour nee terug naar één van de grootste namen in de geschie denis van de Nederpop: Doe Maar. Het spektakel voert langs enkele grotere (podi- um)café's in Nederland, maar doet Zeeland niet aan. De try- out in de Piek is dus geen offi cieel optreden in het kader van de Malboro Flashbacks. Het concert is louter bedoelt voor de Zeeuwse fans. Kaar ten kunnen zaterdag 27 febru ari telefonisch worden gere serveerd op telefoonnummer 0118-416791. Het concert be gint woensdag 3 maart om 22 uur, de zaal is geopend vanaf 21 uur. Nuff Said bestaat uit Willy Berrevoets en de broers Mar- tijn en Michiel Slager. Alledrie hebben ze hun sporen ruim schoots verdiend in de Zeeuwse muziekwereld. Na een verhuizing naar Amster dam verscheen in 1998 hun debuutalbum Red. Het album kreeg lovende kritieken, mu ziekblad Oor noemde het zelfs 'het debuutalbum van het jaar'. De muziek van Nuff Said laat zich moeilijk plaatsen. Rock, punk, powerpop, Beat- les-achtige harmonieën en Zappiaanse arrangementen: ingrediënten die garant staan voor een heel eigen geluid. Het concert dat Nuff Said za terdag 27 februari in de Piek geeft begint om 22 uur, de zaal is geopend vanaf 21 uur. Vrijdag 26 februari staat er in de Piek een jamsessie op het programma. 'Tranen van de krokodil'. Dat is de titel van de voorstelling die wordt gegeven in soos 'De Prange' te Heinkenszand. Daarin wordt het verhaal ver telde van de stier die door die naars van de koning wordt opgehaald bij een oude vrouw. De stier wordt geslacht en de oude vrouw mag slechts het vet van de stier houden. Maar dan gebeurt er iets bijzonders. Elke keer als de vrouw thuis komt is haar hut schoongemaakt. Ze komt er achter dat dit is gedaan door een jong meisje en dat het vet van de stier veranderd is in dit meisje. Het is het ver haal uit de ontstaansgeschie denis van Afrika dat zich af speelt aan de oevers van de Niger in West-Afrika. De voor stelling op zaterdag 27 febru- Magie met Hilbert Geerling als professor Quantum met zijn tijd machine. ari begint om 14.30 uur. En tree 4,-. De jeugdvoorstelling die Hil bert Geerling woensdag 3 maart in 's-Gravenpolder geeft is van heel andere aard. Plezier en magie zijn de sleu telwoorden van zijn gevarieer de act. Hij speelt „De tijdma chine van professor Quan tum". Daarin vertelt hij het verhaal van een professor die op zoek is naar de ware liefde, waarbij hij door heden, verle den en de toekomst reist. Met zijn tijdmachine wordt het on mogelijke ineens wél moge lijk. De kinderen kunnen naar hartelust kijken, meedoen, schreeuwen of muisstil luiste ren. Aanvang 14 uur, entree /4,-. Voor beide voorstellingen kunnen plaatsen kosteloos worden gereserveerd via tel. 0113-311999. De carrière van Hans Klok heeft de afgelopen jaren in Nederland een enorme vlucht genomen. Zijn theatershow is een groot succes, getuige de uitverkochte zalen en de lo vende kritieken in de pers. Hij trad op voor koninklijke gas ten en in grote televisie shows in Engeland en Ameri ka, waaronder 'Worlds Grea test Magic III' en 'Best of Ma gic', die wereldwijd worden uitgezonden. NRC Handels blad schreef over de illusio nist: 'Zijn genre is dat van de Amerikaanse meester David Copperfield, maar het is Hans Klok die er een betere show van maakt'. Illusionist Hans Klok. foto William Rutten Blpf speelt het werk van Doe Maar. Stef Bos. foto Hans Coopmans

de Faam | 1999 | | pagina 15