Louis Hemelaar heeft nieuwe B&O presentatie Omroep Zeeland doet live verslag van verkiezingen Tuften Ceacilia krijgt geld van Rotary Vlissingen Paaseitjes, wel 40 verschillende soorten! Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Winnaars kleurwedstrijd Hans Anders Miller Time sponsort Zeelandia Blindengeleidehonden 'lopen' roltrappen T A Nieuwe kruidenmixen van Honig Beroemd bloot in de Playboy Voorjaarsbloeiers koesteren eerste zonnestralen Na een verbouwing van meer dan twee jaar hebben Monique en Ab Verbeek vorige week hun Hotel Truida op de Vlissingse boulevard heropend. „Het heeft allemaal een beetje lan ger geduurd", verzucht Monique Verbeek. „De aannemer was al in oktober 1997 klaar met de herbouw van het pand. We hebben zelf de af werking en inrichting gedaan, en daar is flink wat tijd in gaan zitten". Kitchenette Oude sfeer Naaimachinecentrum Louis Hemelaar aan de Vlissingse Spui straat heeft een nieu we audio-afdeling. Sinds twee jaar ver koopt Hemelaar naast zijn vertrouwde assor timent naaimachines en toebehoren ook 'de betere' audio- en vi deoapparatuur. De nieuwe presentatie van de apparatuur van B&O voldoet aan de laatste eisen die het audiomerk aan de de tailhandel stelt. Voorzitter mr. J. van der Wijst van de Rotary Club Vlissingen heeft vorige week een cheque ter waarde van tienduizend gulden overhan digd aan muziekvereniging Ceacilia. De mu ziekvereniging gaat het geld gebruiken voor de aanschaf van nieuwe instrumenten. Inrichting i De lekkerste paaseitjes haal je natuurlijk bij Jamin. Nu een puntzak van 750 gram met 40 verschillende smaken voor slechts 9,98! Woensdag 24 februari 1999 FAAM/VUSSINGER 11 HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 23 uur: GJ.M Meijjer, Oosterschelde- straat 12, tel. 639933. Zondag tot 23 uur: F.J.J. Buytendijk, Noord- weg 419, tel. 639933Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 464633. Zondag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelde- renlaan 12, tel. 413933. Visites aanvragen voor 10 uur Spreek uur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van J.H. Vervloet, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur. R.G.G. Groot, Prins Bernhardstraat 2, Arnemuiden, tel. 601308. Zondag tot 24 uur:' J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 461500. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len van 12 30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur Grijpskerke, Gapinge, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: R van Tol, Markt 12, Veere, tel. 501271. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur. F van Eede, De Casem- brootstraat 24, Westkapelle, tel. 571234 West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag' A. Stutter- heim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag D.G.M. Matt hijs, Seisweg 1, Middelburg, tel. 641376. Zondag: D Ruissen, Kanaalstraat 91, Oost-Souburg, tel. 461347. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvol gend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek Stromenwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 635565. Vlissingen: van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvolgend (geopend van 8 30 - 17 30 uur): Apotheek Souburg, C. van Pere straat 1, tel. 461593. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 22 uur: H. Klompe, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur. J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middel burg, tel. 637077 Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17- 18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803 Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka- pelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelder- weg 1, tel. 592838. Ter gelegenheid van de verbouwing van de vestiging van Hans Anders Opticiens in Middelburg is de afgelopen een kleur wedstrijd voor kinderen tot en met 12 jaar gehouden. Alle deel nemende kinderen maakten kans op de 'Hans Anders Teken doos'. Deze kleurdoos bestaat uit divers tekengerei zoals kleurpotlo den, krijt, viltstiften en een dik puzzel-kleurboek. Onlangs zijn de prijzen van de kleurwedstrijd uitgereikt door W. van SI uijs, fili aalhouder van de vestiging. De prijzen zijn gewonnen door Kim de Nooijer (5), Bas de Nooijer (8) en Sivan van Leersum (8). Het Middelburgse café Miller Time is sponsor geworden van het damesteam van Zeelandia. Het voetbalteam is door de sponsor in nieuwe sportkleding gestoken. Op de foto staan (v.l.n.r.) sponsor P. Ceelen, N. Schetters, K. Pieterse, D. van Oost, D. van Maaren, E. Lopez, J. Baas, V. Carol, J. Zachariasse, A. Dingemanse, M. Carol, Y. Smits, J. Riemens en R. de Bree. Zittend zijn F. Mathijs, V. Houtepen, R. Dingemanse, M. Poort vliet, A. Gilde, C. Terlouw en K. Paardekoper. Sinds kort zijn er blindengeleidehonden die met hun baas of bazin gebruik kunnen maken van roltrappen. Hoofdinstructeur Dennis Heisterkamp van Desudo blindengeleidehonden insti tuut is er voor het eerst in geslaagd met geleidehonden te trai nen om op het commando 'roltrap laag' of 'roltrap hoog' de ge leidehond een roltrap te laten zoeken die naar beneden of om hoog gaat en de visueel gehandicapte veilig op deze roltrap te begeleiden. Desudo is het eerste en tot nog toe het enige blindengeleide honden instituut die een 'roltrap opleiding' standaard in haar opleiding heeft opgenomen. Een uitgebreid pakket met infor matie over de selectie, opleiding, aflevering en begeleiding van geleidehonden is op aanvraag kostenloos beschikbaar bij Desu do, telefoonnummer 0320-222104. Nieuw hotel achter oude gevel Er blijkt in de Nederlandse keukens steeds meer behoefte te zijn aan nieuwe uitdagingen op het gebied van smaak en berei ding. Mensen willen zichzelf en hun tafelgenoten verrassen met bij zondere gerechten die makkelijk zijn klaar te maken en waar de kok tich duidelijk zijn of haar stempel op heeft gedrukt. Honig speelt hierop in en introduceert half februari haar nieuw ste Rijke kruidenmixen voor pasta en rijst in zes originele sma ken: Kip Tandoori, Kip Curry Cocos, Pasta Pesto, Pasta Pomodo- ri, Jambalaya en Kip Szechuan. Omdat de mixen zijn samengesteld op basis van een vloeibare melange waarin verse kruiden en specerijen zijn verwerkt, blijft de eigen specifieke geur, kleur en smaak van deze kruiden en specerijen optimaal behouden. Wat is er mooier dan het ontluiken van de eerste bloe men in de eerste stralen van de voorjaarszon? Een plant die vanaf eind maart een bloemenpracht laat zien is Chaenomeles superba 'Crims on and Gold'. Achter deze moeilijke naam gaat een plant schuil met don kerrode bloemen en die bo vendien de hele winter door decoratieve vruchten draagt. In Nederland wordt de Chae nomeles aangeboden onder de gemakkelijkere naam dwergkwee. Er zijn veel soorten dwergk wee op de markt. De variëteit 'Crimson and Gold' is er een van. Deze bereikt een hoogte van slechts vijfenzeventig tot hon derd centimeter, dit in tegen stelling tot veel andere soorten die tot twee meter hoog wor den. De bloei van 'Crimson and Gold' is donkerrood met opval lende gele meeldraden. Deze bloemen worden in de herfst opgevolgd door groene ap pelvormige vruchten die in de loop van de winter fel geel ver kleuren. De Chaenomeles superba 'Crimson and Gold' bloeit al in het vroege voorjaar. foto Fleurmec Hotel Truida is bijna helemaal opnieuw opgebouwd. Na het toeristenseizoen van 1996 is de Middelburgse aannemer Barend de Groot gaan slopen. „Alleen de voorgevel is toen blijven staan", vertelt Moni que Verbeek. „Dat moest ook van het waterschap: in het stormseizoen mogen er geen gaten in de bebouwing op de boulevard zijn. Daarom is de voorgevel blijven staan en is daar achter het hotel opnieuw opgebouwd". De herbouw was noodzakelijk omdat het pand in bouwkundig opzicht wat mankementen begon te vertonen. „Het pand is vlak na de oorlog helemaal op nieuw gebouwd", weet Moni que Verbeek. „Maar de funde ring die toen gemaakt is wat niet zo goed. Vandaar dat als we goed wilden verbouwen we ook de fundering moesten vernieuwen. Dan moet je kie zen: of je verkoopt de boel en bouwt ergens anders iets nieuws, of je gaat op dezelfde plek iets nieuws neerzetten. Voor ons was die keuze niet moeilijk, we zitten hier op zo'n mooi plekje dat we hier op nieuw zijn gaan bouwen". Hotel Truida telde voor de ver bouwing eenentwintig ka mers. „De bovenste verdie ping was voorheen privé", doet Monique Verbeek uit de doeken. „Daar hebben we nu ook ka mers gemaakt. We hebben nu in totaal twintig kamers die wat ruimer zijn dan voorheen het geval was. Alle kamers hebben douche en toilet. Bo vendien zijn een aantal ka- Ab en Monique Verbeek: „We zijn blij dat de verbouwing achter de rug is", foto Jaap Wolterbeek mers uitgerust met een kitche nette: een klein fornuisje, koel kastje en een aanrecht. Zeker gasten die iets langer blijven willen wel eens een kop soep of koffie maken op de kamer. Dat is nu ook mogelijk". Hotel Truida 'nieuwe stijl' voldoet aan de eisen van deze tijd. Zo is er een lift in het pand en hebben de toiletten een nieuw plek gekregen. Verbeek: „Vroeger moesten gasten die op het terras zaten naar boven om naar de wc te gaan. Nu hebben we de toiletten in de kelder gemaakt, die kelder is overigens ook met de lift te bereiken. Aan de achterkant hebben we nog een extra in gang voor hotelgasten die 's avonds laat pas thuis komen. De deur kan open met dezelf de sleutel als die van de ka mer, zo kunnen de gasten zelf bepalen wanneer ze thuis ko men". Ook de ontvangst- en ontbijt ruimte van Hotel Truida zijn opnieuw ingericht. „We heb ben hier nu ook wat meer ruimte. We kunnen nu in de wintermaanden de beneden verdieping ook gebruiken voor bijvoorbeeld feestjes met zo'n veertig man. We hebben al een oudejaarsborrel gehad en een paar partijtjes. Dat is nu ook allemaal mogelijk". Hoewel het interieur van het hotel nieuw is hebben Moni que en Ab Verbeek er wel voor gewaakt dat de oude sfeer bewaard is gebleven. „Door de vernieuwing zijn de kamers een klein beetje duur der geworden", vertelt Moni que Verbeek. „Dat heeft ons misschien een paar gasten ge kost maar we hebben ook ont zettend veel nieuwe gasten. En de reacties van de vaste klanten zijn allemaal positief". Ze is al jaren omroepster bij Veronica, ze is de zwoele stem van Veronica FM Radio en ze presenteert het bekende tv- programma De Heilige Koe. In het maart-nummer van het bekende mannenblad Playboy gaat de presentratrice onder de noemer 'beroemd bloot' uit de kleren. Auto's zijn een pas sie voor de presentratrice van De Heilige Koe. Vandaar dat Julia Samuel is gefotografeerd in een autoga rage. Playboy begint in het maart nummer tevens een zoektocht naar de mooiste en oogver- blindendste vrouw. Wie wordt de Playmate 2000? Om een antwoord op deze vraag te vinden begint het blad bin nenkort met voorverkiezingen voor de Playmate 2000. Julia Samuël. foto Bart van Leeuwen (advertentie.) „We hadden de ruimte om de zaak te verbouwen", vertelt Hemelaar. „We zijn begonnen met een nieuwe wand aan de kant van de naaimachinehan del. Daar hebben we ruimte mee gewonnen en konden we de audiokant uitbreiden". Fabrikant B&O besteedt niet alleen veel aandacht aan het uiterlijk van de design-appa- ratuur, maar verwacht dat de winkeliers die het waar aan de man brengen hun zaak ook zo inrichten dat de audio- en videoapparatuur en televisies zo mooi mogelijk uitkomen. „B&O wil dat al hun zaken over de hele wereld een be paalde uitstraling hebben", weet Hemelaar. „De nieuwe inrichting geeft een beetje de sfeer van een huiskamer. Dat is natuurlijk ook niet vreemd: de appara tuur komt veelal bij de men sen thuis in de huiskamer te staan. Nu kan al hier in de winkel geproefd worden van hoe het er straks thuis uit komt te zien". De nieuwe presentatie is ruim opgezet en zowel kleurge bruik als verlichting zijn pre cies op elkaar afgestemd. „Toen ik het eerste blik verf open trok schrok ik wel even", vertelt Hemelaar. „Er zijn brui ne kleuren verwerkt, dat is weer helemaal terug. Toen de De Rotary Club Vlissingen be steedt met de schenking een deel van de opbrengst van het najaarsconcert dat 28 novem ber in de Vlissingse Sint Ja- cobskerk werd gehouden. De Vlissingse afdeling van de we reldwijd opererende service club houdt jaarlijks een spon sorconcert. Het grootste deel van de opbrengst is bestemd voor de aanleg van waterre servoirs in Indonesië, de rest van het geld schenkt de Rota ry jaarlijks aan een locaal doel. Voorzitter mr. J. van der Wijst van de Rotary overhandigd de cheque aan voorzitter E. A. Flipse van muziekvereniging Ceaci lia. foto Jaap Wolterbeek aan woningin richting. B&O sluit daar prima bij aan. Het is natuurlijk altijd al een merk ge weest dat niet alleen garant Louis Hemelaar in het vernieuwde gedeelte van zijn zaak. stond voor een goede geluidskwaliteit maar ook veel aandacht schonk aan het design van de apparatuur. Ik verbaas me er nog steeds over dat de apparatuur zowel in een klassiek interieur als een ultra-moderne inrichting prima tot z'n recht komt". foto Jaap Wolterbeek De apparatuur van B&O kan door het hele huis worden in gebouwd. Zo kan bijvoor beeld in de slaapkamer de cd speler die in de woonkamer staat op afstand worden be diend. „Er komen dan boxen in de slaapkamer te hangen met een display waarop te zien is of er bijvoorbeeld een cd draait. Alles is op afstand te bedie nen. Op die manier hoef je maar één installatie te hebben waar je in het hele huis gebruik van kunt maken". Behalve appara tuur van B&O heeft Hemelaar ook de kwaliteitsmerken Loe- we, Yamaha en Quadral in huis. De uitslagen van de provinciale statenver kiezingen worden woensdag 3 maart recht streeks door de radio en televisie van Om roep Zeeland gevolgd. Vanuit het provincie huis in Middelburg kunnen de kijkers en luisteraars thuis de uitslagen volgen. Als de stemmen van alle zeventien Zeeuwse ge meenten zijn geteld wordt de verkiezings dag afgestoten met een debat over de priori teiten in de provinciale politiek met de over winnaars. De speciale uitzendingen van Omroep Zee land beginnen om 20 uur. Het slotdebat be gint naar verwachting om ongeveer 22.30 uur en duurt tot 23 uur. Tijdens de uitslagenavond worden de stem busresultaten van de gemeenten bekend ge maakt en van commentaar voorzien. De ge combineerde radio- en televisieuitzending wordt gepresenteerd door Peter Joosse, Joost van Leeuwen, Peter van den Assem en Aad van der Wouden. Ook treedt de Walcherse band Passé Partout, onder leiding van Leo van de Ketterij, op. In de late avond en nacht brengt Omroep Zee land Televisie de uitslagen en het slotdebat in een samenvatting. Vooruitlopend op de verkiezingen zendt Om roep Zeeland vrijdag 26 februari tussen 15 en 17 uur het grote lijsttrekkersdebat uit. Dit debat vindt op hetzelfde moment plaats in de studio van Omroep Zeeland in Oost-Sou burg en wordt geleid door Peter Joosse, Bob Lagaaij en Aad van der Wouden. Voor de televisieuitzending van dezelfde avond wordt een samenvatting van het de bat gemaakt. verf eenmaal op de muren zat was ik trouwens erg tevreden over het resul taat, de eerste schrik bleek on terecht". Het merk B&O wint de laatste jaren sterk aan terrein. Volgens Hemelaar is het succes voor een deel te danken aan de populari teit van woning inrichting in het algemeen. „Mensen beste den tegenwoor dig ontzettend veel aandacht Aanbieding geldig van 24 februari t/m 2 maart 1999 of zolang de voorraad strekt.

de Faam | 1999 | | pagina 11