ODIUM XPOSITIES Moderne blues van Cub the Blizzards Kunstbende viert feest in Middelburi Sean Cannon op solotoer Country festival in 't Karrewiel Hans Daeelet als de Dresser Eerbetoon aan Bob Marley PA G E N D A VRIJDAG 19 FEBRUARI ZATERDAG 20 FEBRUARI ZONDAG 21 FEBRUARI DINSDAG 23 FEBRUARI WOENSDAG 24 FEBRUARI REGIONALE GOES HEINKENSZAND KATTENDIJKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE OOST-SOUBURG VLISSINGEN O^zo^we^mgahiiet Klezmer in Razzmatazz FAAM/VLISSINGER Na dertig jaar stilte komt er niet alleen een nieuwe cd van Cuby the Blizzards uit, maar kruipt Harry Muskee en de zijnen ook weer het podium op. Niet meer in dampen de café's maar in het theater. Vrijdag 19 febru ari is Nederlands beroemdste bluesband te zien en te horen in het Arsenaaltheater in Vlis singen. Het kleine theater Razzmatazz staat ko mend weekend in het teken van Klezmer- muziek. Er worden twee concerten gege ven door Ot Azoj aan de Middelburgsestraat 113 te Oost-Souburg. In de Middelburgse discotheek Nighttrain wordt donderdag 25 februari de 'Express yourself party' gehouden. Het feest is geor ganiseerd door de Kunstbende en jongerencen trum Midgard. Sean Cannon geeft deze maand drie con certen in ons land. Een daarvan is in Ril land en wel op zaterdagavond 20 februari in „De Poort van Antwerpen". Hij is zanger van de befaamde Ierse groep The Dubliners die de laatste jaren ook regelmatig in Zeeland aan deed tijdens toernees door ons land. Na 'Scènes uit een huwelijk' brengt Hum- melinck Stuurman Theaterbureau weder om een wereldberoemde film op de Ne derlandse theaterplanken: The Dresser van Ro nald Harwood. In het stuk spelen onder meer Hans Dagelet en Porgy Franssen. De Dresser is zaterdag 20 februari te zien in de Stads schouwburg in Middelburg. Onder de noemer 'A tribute to Bob Marley' wordt vrijdag 19 februari reggae-legende Bob Marley geëerd in het Vlissingse po diumcafé De Piek. De groep Jah Red Rude Cut Band verzorgt een optreden en Flex Sound System is aanwezig voor verdere muzikale om lijsting. Zaterdag 20 februari spelen punkrock band Beaver Feaver en de hardrockformatie Wolfshead in De Piek. n bar dancing't Karrewiel in Koudekerke I wordt zondag 28 februari het eerste B B Country Festival gehouden. De organisatie van het festival is in handen van André de Graaf, eigenaar van restaurant Beef Beans in Vlissingen, en Eric-Franc Dronkers van 't Karre wiel. Op het festival geven klinkende namen Michael Weston, Sandra Vanreys en Savannah acte-de-présence. Woensdag 17 februari 1999 21 Donderdag 18 februari t/m woensdag 24 februari Café Baarends, Goes; Rob en Willy, Zeeuws duo, 20 uur. Arsenaaltheater, VBissBngen; Cuby and the Bliz zards, 'Cuby is back', 20.15 uur. De Piek, Vlissingen; Jah Red, Rude Cut Band en Flex Sound System, 'A tribute to Bob Marley', 21 uur. De Drukkery, Middelburg; Muziekgroep West-Zuid- West, muziek uit West-Europa, 14.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; De Dresser, toneel stuk naar de wereldberoemde film van Ronald Har- wood, 20 uur. Couburg, Koudekerke; Vocaal Ensemble St. Laurens en mandoline-orkest Con Amore, 20 uur. Kapel van de Poort van Antwerpen, Rilland; Sean Cannon en No Frontiers, Ierse folksongs, 20.15 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Peepolykus, 'I am a coffee', 20.15 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg; Pianoconcert door Ananda Sukarlan, 20.30 uur. School Steengrachtstraat, OostkapeSIe; Theater groep Oostkapelle, Tango' toneelstuk van Slawomir Mrozek, 20.30 uur. Razzmatazz, Oost-Souburg; Ot Azoj, klezmermu- ziek, 21 uur. De Piek, Vlissingen; Wolfshead (hardcore) en Bea ver Feaver (punkrock), 22 uur. The Duke, Middelburg; Australische muzikanten/zangers, folkmuziek en ballads, 15 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middelburg; Xynix, 'De tweeling', familie-opera, 15.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Jesse van Ruller Kwartet, foyerconcert in de serie 'Jazz op zondagmid dag', 15.30 uur. Café 't Schuttershof, Middelburg; HiPS, Rotter damse band, 17 uur. Strandpaviljoen Panta Rhei, Vlissingen; 2 Tones, rock-a-billy/jive, 17 uur. Grote Kerk, Goes; Carillonconcert door Sjoerd Tam- minga, 13.30 uur. Goese Lyceum, Goes; Frédérique Huydts, Flymke de Vries, Eric Corton en Hans Breetveld, 'Mussen en zwa nen II', try out, 20 uur. De Mug, Middelburg; Champagne Charlie, jazz, 21 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Trudy Labij, Peter Faber, Aly Bruinsma en Jan van Eijndthoven, 'Ja, ja de liefde', 20 uur. Donderdag 18 februari t/m woensdag 24 februari Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kunstenaars, diverse werken. Wo. t/m za. van 13-17 uur. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singel straat 13, 750 jaar Koninklijk Medisch Genootschap. Di. t/m vr. van 10-17 uur. Za. van 13-16 uur. Stadskantoor, Oostsingel 2, Aaf Renkema, schilderij en en mono-types. Tijdens kantooruren. 't Kunstuus, Dorpsstraat 43, Jopie Minnaard, Cock Hazelager, Betsy de Jonge, Lenie Pieper, Martine Bou- donck en Hans de Win, diverse technieken. Wo. en do. van 13-18 uur. Vr. van 13-18 uur en van 19-21 uur. Za. van 10-12 uur en van 13-16 uur (t/m 20 februari). Galerie llona. Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schilderijen. Za. van 14-17 uur. Depot, 't Zanddorp 68, Willem Pastoor en Raf Verjans; sieraden. Zo. en ma. van 14-17 uur. De Vleeshal, Markt, Tobias Rehberger, 'Nightprow- ler'. Di. t/m zo. van 13-17 uur. De Kabinetten van de Vleeshal, Zusterstraat 7, Gui- do Lippens, Sophie Tottie en Jaap Kroneman. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Vensters Caesuur, Lange Noordstraat 67, Hans Ene- man, Matthieu Lobelle en Jan Verhaeghe, installatie Obstruct. 24 uur per dag (t/m 20 februari). Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Wou ter Kabouter, 'Op avontuur in het herfstbos'. Marleen van Wolferen, schilderijen en tekeningen. Di. t/m zo. van 12-17 uur. Verzorgingshuis De Zoute Viever, Dongestraat 1, Rina Stouthamer, aquarellen en oude geëmailleerde papborden. Tijdens kantooruren. Watertoren, Marcel Bekendaal, Edwin Maas, Zjul Devens, Jan de Vliegher, Maria Blondeel en Phil Ni- block, Kunstcentrum Sittard 'On Tour'. Wo. t/m zo. van 12-17 uur (t/m 21 februari). Iguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en insekten. Dagelijks geopend van 14-17.30 uur. Harry Muskee van Cuby the Blizzards. Harry Muskee richtte eind ja ren zestig Cuby the Bliz zards op. Het debuutalbum Desolation sloeg in als een bom. Na een serie prachtige albums en veel hits viel de groep uit elkaar. Muskee bleef de blues trouw en tourde rond met Red, White Blue, De Harry Muskee Band, de Mus kee Gang en Muskee. Dertig jaar na de oprichting van Cu by werd de tijd rijp voor een herrijzenis van de legendari sche formatie. De huidige be zetting van Cuby the Bliz zards is voor tachtig procent origineel met als extra toevoe ging mondharmonicaspeler John Lagrand. Sinds de her oprichting, twee jaar geleden, oogste de band volle zalen in theaters en grotere clubs. Ook werden er nieuwe nummers geschreven die het afgelopen jaar zijn opgenomen. Het re sultaat zal verbazen: de band is nieuwe blueswegen inge slagen. De nieuwe cd Dancing Bear gaat niet over de geijkte blues-thema's liefde en drank. Nee, de teksten van de songs verhalen over misstanden in dierenland waarbij een beer op een gloeiend hete plaat al dansend zijn kunstjes moet doen. De theatershow is geba seerd op het nieuwe werk, maar daarnaast worden ook oude klassiekers als Window Of My Eyes niet vergeten. Het optreden van Cuby the Bliz zards in het Arsenaaltheater begint om 20.15 uur. Razzmatazz organiseerde al zes concerten in dit genre. De Klezmergroep Di Gojim is in tussen bij de trouwe bezoe kers van het theater een be grip. Klezmer is de verzamel naam voor de muziek van Jid dische musici, die rond de laatste eeuwwisseling naar Amerika trokken. Al in de achttiende eeuw speelde de Klezmorim op allerlei feesten en plechtigheden in Oost-Eu ropa. Klezmermuziek is er in vele stijlen, als gevolg van het feit dat de muzikanten zich vaak lieten beïnvloeden door de muziek van de streek waar ze speelden. Ot Ajoz speelt bijvoorbeeld de Amerikaanse klezmer. De zes leden tellende formatie treedt zaterdagavond 20 februari om 21.00 uur op en zondagmiddag om 15.30 uur. Kaarten zijn te bestellen bij Loes en Ad Lijnse te Goes, tel. 0113-230168. Ze kosten 15,00 per stuk. Tijdens het feest zijn er vier optredens en bestaat de mo gelijkheid om een gratis hen- natatoeage te zetten. De toe gang tot de 'Express yourself party' is gratis. De optredens worden ver zorgd door de Bevelandse ca baretband Willem Alexander's Harem. Verder treedt het Wal- cherse Flivver op, het gezel schap gebruikt een gewaagde combinatie instrumenten als een jambee, cello en dwars fluit. Eva Howard, ook een Walcherse, geeft met haar bij zondere stem het karakter van haar muziek aan. Rainbow uit Dordrecht sluit de avond af. Dit is een muzikaal project van drie vrienden, de muzieksoort is R B en hip hop. Het feest duurt van 20 tot 24 uur en is bedoeld voor ie dereen in de leeftijd van der tien tot negentien jaar. De Kunstbende wil met dit feest bereiken dat nog meer jonge ren zich opgeven voor de Kunstbende-wedstrijd. De Kunstbende organiseert elk jaar een wedstrijd in kunst voor jongeren van dertien tot negentien jaar, met acht cate gorieën en een thema. Dit jaar is het thema 'ik', de catego rieën zijn: taal, muziek, dans, video, fotografie en ontwer pen. De Zeeuwse voorronde voor de landelijke kunstwed strijd wordt zaterdag 16 mei in de Stadsschouwburg in Mid delburg gehouden. De lande lijke finale vindt zaterdag 19 juni in Vredenburg in Utrecht phats. De organisatie van het concert in Rilland is in handen van Pe ter Boone Music Promotions te Domburg. Sean Cannon wordt tijdens zijn korte toer- nee door ons land bijgestaan door zijn 21-jarige zoon Ja mes. Zo ook tijdens het con cert in De Poort van Antwer pen. De 58-jarige in Ierland geboren zanger zette in 1962 voor het eerst voet aan wal op het vasteland van Europa. Hij bleef een jaar in Duitsland en raakte daar in aanraking met folk. In 1965 keerde hij terug naar Engeland en maakte op de Britse eilanden furore met zijn Ierse en Schotse ballades. Achttien jaar geleden kwam hij in contact met The Dubli ners en nam daar de plaats in van de legendarische Luke Kelly. Sean Cannon is niet al leen befaamd als zanger, ook is hij degene die er steeds in slaagt om uit alle windstreken folksongs nieuw leven in te blazen. Hij is namelijk ver woed verzamelaars van volks liedjes. Peter Boone verwacht veel belangstelling voor de avond, temeer omdat het con cert plaats vindt in een sfeer volle ambiance. De concert zaal is namelijk de voormalige kapel in Rilland, waar plaats is voor 300 mensen en die zich goed leent voor dit soort avonden. Het concert begint om 20.30 uur. Kaarten zijn in voorverkoop in Middelburg verkrijgbaar bij The Duke aan de Vlasmarkt, in Goes bij Kees van Vredegem, tel. 0113- 230809 en in Rilland bij De Poort van Antwerpen, tel. 0113-551509. Entree 29,50. Sean Cannon: solo in Rilland. foto Adrie Huibregtse De Dresser speelt zich af in een theater tijdens de Tweede Wereldoorlog. Een 'groot' ac teur en tevens de drijvende kracht achter het gezelschap is aan het eind van zijn krach ten. Zijn vertrouwenspersoon, de dresser, met wie hij lief en leed deelt, zal ervoor zorgen dat hij zijn glansrol als King Lear zal uitspelen. We zien de acteur Lear voor en achter het doek. Het doek, dat de magie scheidt van de menselijke zwakheden; de illusie op het toneel van de realiteit in de coulissen. Maar sterkers nog geeft De Dresser een indrin gend beeld van menselijke ge voeligheden, gecompliceerde verstandhoudingen, liefde en vertrouwen. De op dit toneelstuk gebaseer de film maakte van de hoofd rolspelers Tom Courtenay en Albert Finney direct wereld sterren. In de toneelvoorstel ling van Hummelinck Stuur man wordt de dresser ge speeld door Hans Dagelet en de acteur door Porgy Frans sen. Porgy Franssen heeft het af gelopen seizoen de Mary Dresselhuys in ontvangst ge nomen en kreeg landelijke be kendheid in het televisiedra ma 'Bij nader inzien'. Een eerbetoon aan Bob Mar ley. Zo in het laatste jaar van deze eeuw lijkt dit alleszins op zijn plaats. Marley's bijdrage aan de bekendheid van de reggae maakt hem toch tot één van de grote muzikanten van deze eeuw. Het verzoek van Flex Records in de ge boortemaand van Marley een tribute in De Piek te organise ren werd dan ook met gejuich ontvangen. Top reggae/ragga muffin-zanger Jah Red is net weer terug uit Jamaica. Daar heeft hij optredens gedaan met onder meer Sizzla, Briggy Paul en U-Roy. Bob Marley is altijd een grote inspiratiebron voor de zanger geweest. Sa men met de Rude Cut Band werkt hij dan ook graag mee aan dit eerbetoon. Het optre den begint om ongeveer 22 uur en de zaal is open vanaf 21 uur. De Walcherse hardcoreforma- tie Wolfshead presenteert za terdag 20 februari om 22 uur een vijf nummers bevattende cd-r in De Piek. Wolfshead is in september 1996 opgericht en speelt een mix van 'old- school-hardcore' en 'new- school-hardcore'. Na een try- out tijdens The Kids are Al lright in De Piek en een eerste demo 'Open Mind' uit 1997 heeft de band regelmatig op getreden, met als hoogtepunt als voorprogramma van Ni Hao. De nieuwe cd-r bevat vijf songs die in december 1998 zijn opgenomen met Mark Nijsse in Oudelande. Behalve Wolfshead verzorgt ook de Rotterdamse punkrockforma tie Beaver Feaver een optre den in De Piek. De band is door veel spelen en een pro fessionele instelling uitge groeid tot een geliefde sup port-act van bekende bands als NRA, Avail, Burning Heads, I Against I en Undecli nable Ambuscade. Ondernemers Eric-Franc Dronkers en André de Graaf kwamen op het idee om een country festival te organiseren omdat er op het gebied van country weinig gebeurd in het Zeeuwse. „De country and western stijl en alles wat er mee heeft te maken is op dit moment ontzettend populair", verklaart Eric-Franc Dronkers. „Ik ben al verschillende keren gevraagd of ik niet eens een country-avond in het Karre wiel wilde organiseren. André de Graaf liep eigenlijk met hetzelfde idee rond en als je grote namen wil uitnodigen is het niet onverstandig om sa men te werken. We zijn toen rond de tafel gaan zitten en het eerste B B Country Fes tival is het resultaat". Dron kers en De Graaf hebben in derdaad grote namen uit de country-wereld aan hun festi val weten te binden. Zo wordt het festival om 15 uur geo pend door zanger/gitarist Mi- cheal Weston. Weston heeft een lange staat van dienst en onderscheidt zich door de dansbaarheid van zijn muziek die onder meer grote popula riteit geniet bij line-dancers. Na Michael Weston is het de beurt aan de close harmony zang van Outbound. De groep werd in het voorjaar van 1996 geformeerd door het trio Thir- za en zanger/radiopresentator Wim Pols. Outbound zingt overwegend eigen werk, maar daarnaast bevat het repertoire bekende Amerikaanse songs van onder meer The Forester Sisters, Garth Brooks, The Judds, Paul Overstreet en Vic toria Shaw. Nog meer country muziek van vaderlandse bodem is er met Sandra Vanreys. Sinds haar muzikale start in 1982 is Van reys al zeven keer uitgeroepen tot Nederlands beste country zangeres. Sandra Vanreys zingt een repertoire met num mers in het Engels, Neder lands en Duits. Ze treedt op in vrijwel alle landen van Europa en ook de Verenigde Staten hebben haar ontdekt. Tijdens een concertserie in Amerika was het absolute hoogtepunt een optreden in de Nashville Show, een show die maar liefst 42 miljoen kijkers trok. Het eerste B B Country Fes tival wordt afgesloten door de allround-formatie Savannah. De band is gespecialiseerd in country muziek maar schroomt niet om uitstapjes naar andere muziekstijlen als rock and roll, reggae, pop en blues te maken. Kaarten voor het festival zijn in de voorverkoop verkrijg baar bij restaurant Beef Beans aan de Dreesstraat in Vlissingen en bij Bar dancing 't Karrewiel. Sandra Vanreys: al zeven keer uitgeroepen tot Nederlands beste country zangeres. foto Govert de Roos

de Faam | 1999 | | pagina 21