Van wachtlokaal tot restaurant INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTE VLISSING EN lllllillllkll iHluiiiftliiiiiiifi blknirit. 4 GEMEENTE MIDDELBURG MIDDELBURG I VLISSINGEN VEERE Veertig jaar horecabedrijf bij Zeelandbrug Woensdag 17 februari 1999 FAAM/VLISSINGER 11 INFORMATIE OVERHEID A BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het bouwen van een bedrijfs ruimte op het perceel Mortiere polder I; - het bouwen van een carport op het perceel C.W. Sturm straat 20; - het verbouwen van een woning op het perceel Verwerijstraat 15; - het aanbouwen van een bijkeu ken op het perceel Torentrans 90; - het bouwen van een manege op het perceel Geersesweg 10; - het plaatsen van een dakkapel op de woningTer Hooge- straat 4; - het bouwen van een berging op het perceel Veersesingel 166; - het bouwen van twee fietsen stallingen op een perceel aan de Buitenruststraat; - het verbouwen van een crema torium op het perceel Westelij ke Oude Havendijk 3. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van I februari tot en met 5 februari 1999 zijn de vol gende vergunningen verleend en/of is met de volgende meldingen inge stemd: - het aanbouwen van een serre op het perceel Steunbeer 4; - het aanbouwen van een serre op het perceel Steunbeer 6; - het bouwen van achttien wonin gen aan de Hans Lipperhey- straat 21 t/m 51 (oneven nrs.) en Philippus Lansbergen straat (nog ongenummerd); - het aanbouwen van een bijkeu ken op het perceel Akker laan 59 te Arnemuiden; - het plaatsen van een tuinhuisje/berging op het volkstuincomplex aan de Geersesweg; - het plaatsen van een dakkapel op de woning Spoorstraat 4 te Arnemuiden; - het vervangen en wijzigen van kozijnen in de panden Lan ge Noordstraat 18 en 20; - het uitbreiden van een woning met een bijkeuken op het perceel Van Cittersstraat 2 te Sint Laurens; - het plaatsen van twee dakkapel len en het wijzigen van een garage op het perceel Veersegat 18 te Arnemuiden; - het slopen van asbesthoudende materialen op het perceel Lange Delft 13-15; - het gedeeltelijk slopen van de panden op de percelen Domburgs Schuitvlot 5, 7 en 9; - het slopen van twee opslagplaat sen voor landbouwmachines op het perceel Derring- moerweg 9; - het slopen van twee bedrijfs ruimten op het perceel Mortie repolder I; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Arie van Driellaan I. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending be zwaar worden gemaakt bij het col lege van burgemeester en wethou ders, Postbus 61, 4330 AB Middel burg. AANVRAAG OM MONU MENTENVERGUNNING Van 19 februari tot en met 4 maart 1999 ligt op de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling de aanvragen om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter in zage voor het verbouwen van het pand op het perceel Markt 35-3 7. Gedurende voornoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 61,4330 AB Middelburg. BOUWPLANNEN - vrijstellingsprocedure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat er bouwplannen zijn ontvangen die niet in overeen stemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende be stemmingsplan. Het gaat om: - het bouwen van een serre op het perceel Sportlaan 10; - het plaatsen van een tuinhuisje, een hondenkennel en een tuinaf- scheiding op het perceel Presi dent Rooseveltlaan I; - het plaatsen van een schuurtje op het perceel Piersland 10. Burgemeester en wethouders willen op deze aanvragen positief beslis sen. Artikel 18a en artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 5 van de Wo ningwet maken dit mogelijk.Voordat zij dat doen, liggen de bouw- en si tuatietekeningen met ingang van 19 februari 1999 twee weken (tot en met 4 maart 1999) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sec tie Bouwen en Wonen, aan de Vlis singsestraat 21. In die periode kan een ieder schrif telijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. BOUWPLAN - vrijstellingsprocedure Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat een bouwplan is ontvangen dat niet in overeenstemming is met de voor schriften van het ter plaatse gel dende bestemmingsplan "Veerse- poort". Het gaat om het vergroten van een garage op het perceel J. Brasserstraat 19. Op grond van het bepaalde in artikel 4, lid 9 en arti kel 16, lid I a van de voorschriften behorende tot voornoemd bestem mingsplan is het college voorne mens om vrijstelling te verlenen ten aanzien van de maximaal toege stane oppervlakte van de geplande garage.Voordat zij dat doen, liggen de bouw- en situatietekeningen met ingang van 19 februari 1999 twee weken (tot en met 4 maart 1999) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. BOUWPLAN - vrijstellingsprocedure Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat een bouwplan is ontvangen dat niet in overeenstemming is met de voor schriften van het ter plaatse gel dende bestemmingsplan "Recrea tiegebied Oranjeplaat-West". Het gaat om het uitbreiden van een slaapkamer en het aanbouwen van een serre op het perceel Oranje plaat 7 te Arnemuiden. Op grond van het bepaalde in artikel 25, lid c, sub 2 van de voorschriften beho rende tot voornoemd bestemmings plan is het college voornemens om vrijstelling te verlenen van de bepa lingen ten aanzien van de bebouw- ingsgrens. Voordat zij dat doen, lig gen de bouw- en situatietekeningen met ingang van 19 februari 1999 twee weken (tot en met 4 maart 1999) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. VERZOEK VRIJSTELLING INRICHTING BAGGERSPECIEDEPOT RECTIFICATIE De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat het college van burgemeester en wethouders voor nemens is met toepassing van artikel 11 van de Wet op de ruimtelijke ordening aan het dagelijks bestuur van het Water schap Zeeuwse Eilanden vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan "Buitengebied" ten behoeve van de inrichting van een baggerspeciedepot aan de Oostperkweg te Middelburg. Het verzoek met tekening ligt met ingang van 19 februari 1999 gedu rende 2 weken (tot en met 4 maart 1999) voor een ieder ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, Vlissingsestraat 21 Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk zijn/haar beden kingen bij hen indienen. Zie voor andere gemeente lijke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de FaamIVIissinger van van daag, Maximaal Text pagina 830 of www.middelburg.nl. m BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: - het uitbreiden van de woning Rosenburglaan 22 I Eventuele bedenkingen tegen de ze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de a- nvragen is beslist. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het bouwen van 14 woningen Boterbloemlaan 32 t/m 46 (even) en Van Dishoeckstraat 221 t/m 231 oneven - het renoveren van de speeltuin (plaatsen nieuwe toestellen en opknappen bestaande toestel len) Paardenstraat 68 - het slopen van diverse aanbou wen en het bouwen van een keuken Glacisstraat 114 - het plaatsen van een dakkapel Hendrikstraat 51 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. EERSTVOLGENDE VERGADERINGEN VAN DE WELSTANDSCOMMISSIE: 18 februari en 4 maart 1999 Uw plan moet tenminste 2 dagen voor de vergaderdatum bij bouw en woningtoezicht ingediend zijn. KAPVERGUNNING Wij maken bekend dat er een a- nvraag om een kapvergunning (in gevolge art 4.5.2. van de Algemene Plaatselijke Verordening Vlissmgen) is ontvangen van: dhr.J.C. Baljé, Margrietenlaan 12,Vlissingen, voor het verwijderen van een esdoorn in de voortuin van zijn woning. We zijn voornemens deze vergun ning te verlenen. Nadere informa tie over de kapaanvragen kunt u verkrijgen bij de sector Beheer, sectie Beplantingen,Vredehoflaan 50, telefoon 487373. ALGEMENE WET BESTUURSRECHT wijziging bestemming/gebruik Hogeweg 421 hoek Bonedijkestraat De heer G.M. Fathi heeft een ver zoek ingediend voor het vestigen van een grill-restaurant in het bij hem in eigendom zijnde pand Ho geweg 421 hoek Bonedijkestraat (voormalige locatie van buurtsu per Attent). De aanvraag is in strijd met het geldende bestemmingsplan Bone- dijke. Dit verzoek hebben wij dan ook tevens aangemerkt als een verzoek om vrijstelling van het gel dende bestemmingsplan. Wij willen medewerking verlenen aan het bouwplan. Daartoe over wegen wij de gemeenteraad, op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, voor te stellen een voorbereidingsbe- sluit vast te stellen. Op basis van dit besluit is het mo gelijk, na een verkregen verklaring van geen bezwaar van het college van gedeputeerde staten van Ze- land, vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan ten behoeve van het ingediende bouwplan. Voordat wij de gemeenteraad een voorstel doen, stellen wij, op grond van afdeling 3.4. van de Algemene wet bestuursrecht, belanghebben den in de gelegenheid hun ziens wijze naar voren te brengen gedu rende de hierna genoemde ter mijn. Het plan c.q. vrijstellingsverzoek alsmede het ontwerp-besluit ligt met ingang van donderdag 18 fe bruari 1999 in het stadhuis bij sektor stadsontwikkeling (in de hal op de tweede verdieping), tijdens kantooruren gedurende vier we ken (dus tot en met woensdag 17 maart 1999 ter inzage. Vlissingen, II februari 1999 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de in formatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal TV GEMEENTE POSTBUS I 4370 AA KOUDEKERKE TEL. 0118 -555 444 FAX 0118 -553 025 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (behalve vrij dagmiddag). De afd. Burgerzaken is donderdag tot 19.00 uur geo pend. Ter inzage Stukken die op de gebruikelijke wijze ter inzage liggen kunt u tij dens openingstijden inzien bij Vo- rlichting, Dorpsplein 28 te Koude- kerke en op de locaties: Melisker- ke, Dorpsstraat 3; Domburg, Markt ISerooskerke, Gapingse- weg I a en Westkapelle, Markt 95. Voor sommige stukken, zoals b.v. bestemmingsplannen, bouwa- nvragen, sloopvergunningen en mi lieuvergunningen geldt een aparte regeling die steeds vermeld wordt. Bezwaar/beroep/voorlopige voorziening Volgens deAlg.Wet Bestuursrecht kan iedereen bezwaar maken te gen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw be zwaren richten aan het bestuurs orgaan dat de beslissing heeft ge nomen: het college van B&W, de burgemeester of de gemeente raad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Presi dent van de arrondisementsrecht- bank ook verzoeken om, tegen vergoeding, een voorlopige voor ziening te treffen. Info: 0118- 591569 VOORBEREIDINGSBESLUIT Wij maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 4 februari 1999 met toepassing van het be paalde in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening heeft verklaard dat een herziening wordt voorbereid van een gedeelte van de bestemmingsplannen: a. "Recreatie- en zomerhuizenter- rein Kustlicht II" te Zoutelande t.b.v. het wijzigen van de be bouwingsoppervlakte van de zomerhuizen en de afstand van de huizen tot de wegen; b "Grijpskerke"tb.v. het kunnen verlenen van medewerking aan de vrijstelling voor aanvragen bouwvergunning welke in over eenstemming zijn met de toe komstige bestemming; c "Gapinge" t.b.v. het bouwen van een berging op het perceel Dorpsstraat 3a te Gapinge; één en ander zoals deze gebieden op de bij deze besluiten behoren de en als zodanig gewaarmerkte tekeningen zijn aangegeven. Het raadsbesluit genoemd onder c is op 12 februari 1999 in werking getreden en de raadsbesluiten ge noemd onder a en b treden op 19 februari 1999 in werking en lig gen met de bijbehorende stukken vanaf heden voor een ieder ter in zage bij de afdeling Bouwen en Wonen, Gapingseweg I a te Sero- skerke en op het bureau Voorlich ting, Dorpsplein 28 te Koudekerke. ART 19 Wet RO Er is een aanvraag binnengeko men om vergunning ingevolge de Woningwet voor: - het bouwen van een garage op het perceel Steenloper I te Zoutelande - het bouwen van een garage op het perceel Duinpark Boulevard 27 te Zoutelande; - het bouwen van een berging op het perceel Dorpsstraat 3a te Gapinge. De bouwplannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Door de gemeenteraad is verklaard, dat voor desbetreffen de bestemmingsplannen een her ziening wordt voorbereid. De bouwplannen zijn in overeenstem ming met de in voorbereiding zijn de herziening.Wij zijn voornemens door toepassing van de artikelen 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en 50 lid 6 van de Wo ningwet de vergunningen te verle nen nadat van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland de verklaringen van geen bezwaar zijn ontvangen. In verband hiermee liggen de bouwplannen met ingang van 19 februari t/m 4 maart 1999 gedu rende de openingstijden ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Seroos kerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de gelegenheid schriftelijke bedenkingen tegen de bouwplannen bij het college in te dienen. VRIJSTELLINGSPROCEDURE Er is een aanvraag om bouwver gunning binnengekomen voor: - het bouwen van een woning Zuidweg 2a te Aagtekerke; - het uitbreiden van de woning Prelaatweg 39 te Aagtekerke. De bouwplannen voldoen met ge heel aan het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn van plan om met gebruik making van de in het betreffende bestemmingsplan opgenomen mo gelijkheid vrijstelling te verlenen. In verband hiermee liggen de bouw- en situatietekeningen van 18 februari t/m 11 maart 1999 tijdens de openingstijden voor een ieder ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen de bouwplan nen bij het college in te dienen. Inwerkingtreding Monumen tenverordening 1999. Wij maken bekend dat de raad op 11 december 1998 heeft besloten de Monumentenverordening 1999 vast te stellen. De verordening treedt op grond van artikel 15, tweede lid van de Monumentenwet 1988 op 23 fe bruari 1999 in werking. De verordening is tegen betaling verkrijgbaar en ligt ter inzage op alle locaties (zie openingstijden en inzage). BOUWISLOOPAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-lsloopvergun- ning zijn ingekomen voor: Aagtekerke - het plaatsen van een dakkapel Rijsoordselaan 3; Koudekerke - het verbouwen van een zomer huis Vebenabos 63a; - het bouwen van een cafetaria aan de Schoonenveldlaan; - het uitbreiden van een woning Ellebooglaan 5; - het bouwen van een woning aan de Middelburgsestraat - het uitbreiden van een woning Dommelrode I; Meliskerke - het uitbreiden van een woning C.Jaspersesstraat I; Oostkapelle - het uitbreiden van een woning Beukenlaan 26; - het plaatsen van een tuinhuisej Oosterpark 56; Serooskerke - het uitbreiden van een loods en het gedeeltelijk slopen van een stal Gapingsedreef I; Vrouwenpolder - het bouwen van een garage-ber ging Schorrestraat 11; Westkapelle - het verbouwen van een woning met schuur 't Hout 23; - het verbouwen uitbreiden van een woning Wilhelminastraat 21; Zoutelande - het verbouwen/uitbreiden van een zomerhuis Branding 28. Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-tsloopver gunning géén bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUW)VER- GUNNINGEN/MELDINGEN. In de periode van 5 t/m 11 febru ari 1999 zijn de volgende vergun ningen verleend en/of is met de volgende meldingen ingestemd. Aagtekerke - het slopen van een schuur Pre laatweg 81; Domburg - het plaatsen van een tuinhuisje J.W. Schuurmanstraat 2; - het slopen van asbest panelen en golfplaten J.W. Schuurman straat 16 t/m 42; Biggekerke - het slopen van asbest panelen en golfplaten Vliedberg I t/m 13, 14 en 16; Gapinge - het slopen van asbest panelen en golfplaten Dorpsstraat 22a t/m 22 g; Grijpskerke - het slopen van asbest panelen en golfplaten Noordstraat 10; Koudekerke - het bouwen van een woning met garage Kaapduinseweg 4; Meliskerke - het slopen van asbest panelen en golfplaten Adr. Davidsestraat 2 t/m 12; - het slopen van asbest panelen en golfplaten Pauwhoekstraat 41 t/m 51 en 55 t/m 61; Oostkapelle - plaatsen van een tuinhuis Park Reygersbergh 39; - het slopen van asbest panelen en golfplaten Dorpsstraat 58, 58a, 60, 60a, 62 en 64; - het slopen van asbest panelen en golfplaten Pomonastraat 2, 4, en 6; - het uitbreiden van de woning Poolsterstraat 15; Serooskerke - het slopen van asbest panelen en golfplaten Macaréstraat 2 t/m 12; - het slopen van asbest panelen en golfplaten Max. de Hennijn I t/l I; - het slopen van asbest panelen en golfplaten Bisschopstraat 14 t/m 20; Westkapelle - plaatsen van een hekwerk Zui- derhoofd; - het slopen van asbest panelen en golfplaten Molenwal 85 t/m 91; Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om be zwaar te maken tegen overheids besluiten (dus ook tegen bouwver gunningen, akkoord bevonden mel dingen en verleende vrijstellingen). Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan dat binnen 6 weken. De termijn van het indie nen van bezwaren vangt aan op de dag na verzending van de ver gunning aan de aanvrager. Een be zwaarschrift moet schriftelijk bij burgemeester en wethouders van de gemeente Veere worden inge diend en voorts worden onderte kend en gemotiveerd. U kunt hier over mondelinge informatie krijgen bij mevrouw LM. Louwerse, afde ling Bouwen en Wonen, sector Grondgebied, Gapingseweg I a te Serooskerke op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en (be halve op vrijdag) van 14.00 tot 16.00 uur.Telefonisch bereikbaar onder nummer 0118 597635. Wijziging delegatie-verordening. De gemeenteraad heeft tijdens de openbare vergadering van 4 febru ari 1999 besloten tot het wijzigen van de delegatie-verordening. De verordening voorziet in het delegeren van bevoegdheden aan het college van burgemeester en wethouders rond het instellen van cassatie-beroep bij de Hoge Raad en het nemen van een be slissing op verzoeken voor een in- validenparkeerkaart. De verordening treedt in werking met ingang van de 8e dag na die van deze bekendmaking en ligt ter inzage op alle lokaties (zie openingstijden en inzage). De verordening is tegen betaling van de kosten verkrijgbaar. Mobiele Stembureaus Wij maken ingevolge artikel K 13 van de Kieswet bekend dat op 3 maart 1999 tijdens de verkiezin gen van Provinciale Staten in de gemeente Veere een tweetal zoge naamde mobiele stembureaus zullen worden gevestigd. In hetVerzorgingshuis Der Boede aan de Ter Poorteweg 15 te Kou dekerke en in het verzorgingscen trum Nieuw Sandenburgh aan de Sandenburghlaan 2 te Veere. Alleen stemgerechtigden die hun oproepingskaart hebben laten omzetten in een kiezerspas kun nen bij dit stembureau op de hieronder genoemde tijden hun stem uitbrengen. Het stembureau houdt van 10.00 uur tot 12.00 uur zitting in Der Boede en van 15.00 uur tot 11.00 uur in Nieuw Sandenburgh. Koudekerke, 11 februari 1999 Burgemeester en wethouders van Veere door Ca rol ie n de Vrieze Een wachtlokaal van de Provinciale Stoom-vaart Dienst vorm de veertig jaar geleden de basis voor het huidige wegrestau rant Zeelandbrug, dat net buiten Zierikzee aan de voet van de brug ligt. Indertijd was in het gebouw een wachtlokaal waar hongerige veergangers eenvoudige maaltijden konden krijgen. Tegenwoordig is het een middenklasse restaurant, waar Piet en Anja Scheermeijer-Kouijzer hun gasten een uitgebreide me nukaart voorschotelen. Het echtpaar Scheermeijer werd in 1994 eigenaar van het restaurant. Voor zover Scheermeijer kan nagaan is hij met zijn echtge note de zesde exploitant van het restaurant. In de tijd dat de Provinciale Stoomvaart Dienst met veerboot Koningin Emma van Zierikzee naar Kat-seveer voer, zwaaiden Piet van den Hoek en zijn familie de scepter in het wachtlokaal voor reizi gers. Het gezin woonde in een huis dat tegenwoordig onder deel vormt van de zaak. Het werd bij de restaurantkeuken getrokken. Na het vertrek van de familie Van den Hoek kwam het gebouw, in 1969, in han den van de voormalige Rotter- damsche Tramweg Maat schappij (RTM), die het later weer verkocht aan een particu lier, Clarijs genaamd. Die baat te het bedrijf een aantal jaren uit. Het restaurant werd omge doopt tot 'Pleisterplaats Maja' en vormde eind jaren tachtig en begin negentig een fameu ze stopplaats voor vrachtwa genchauffeurs. Vervolgens deed projectontwikkelaar F. Dorland zijn intrede. Hij kocht het pand en liet de exploitatie over aan relaties. In 1994 kreeg het echtpaar Scheermeijer de kans de exploitatie van het restaurant over te nemen. Anja Scheer-meijer, voorheen onder meer actief als gastvrouw in restaurant Mondragon in Zie rikzee, werkte er toen al. Haar echtgenoot was nog chef-kok in het Zierikzeese restaurant, dat werd bedreigd met slui ting. Scheermeijer vertelt: "Ik was toen 36 en dat is een moeilijke leeftijd om een ande re baan te vinden. Uiteindelijk hebben we besloten restaurant De Zeelandbrug op ons te ne men. We zijn er van de ene op de andere dag ingestapt". Heel eenvoudig', zegt de hore- ca-onderneemster, wanneer ze vertelt hoe het restaurant er tij dens die overname uitzag en wat er werd aangeboden. „We zijn de afgelopen jaren lang zaam aan het veranderen ge gaan met als resultaat het re delijke middenklasse weg restaurant dat de Zeelandbrug nu is". Het horecabedrijf gaat om 9.00 uur s' morgens open en biedt dan koffie en vers af gebakken broodjes aan pas santen. „Overdag hebben we veel ver tegenwoordigers en zaken mensen die bij ons afspreken vanwege de centrale ligging en de ruime parkeerplaats, 's Avonds krijgen we veel vaste gasten, vooral van 'de over kant'; de Bevelanden en Wal cheren. Jammer genoeg denken veel mensen op Schouwen-Duive- land dat we nog steeds een gewoon wegrestaurant zijn. We werken er aan om dat ima go ook hier op het eiland te veranderen. Het gebouw bij voorbeeld gaan we aan de bui tenkant opknappen, aantrekke lijker maken". Dat De Zeeland brug inderdaad meer te bieden heeft dan een doorsnee weg restaurant blijkt onder meer uit de folder die in het bedrijf ligt. De gelegenheid beschikt over verschillende ruimtes waar bruiloften, partijen, recepties, diners, buffetten en vergade ringen kunnen worden gehou den. Wat betreft het eten ver werkt Scheermeijer alleen ver se producten. In het voorsei zoen staan de asperges hoog op de lijst, vanaf juni is het tijd voor de Zeeuwse mosselen, terwijl in oktober diverse wild- menu's op de kaart staan. „We hebben sinds kort een nieuwe a la carte-kaart met vegetari sche gerechten en speciale menu's voor senioren die vaak niet zoveel willen eten. Het gaat hierbij dan ook om halve porties tegen een gereduceerd tarief", vertelt Anja Scheer meijer. Het veertig-jarig be staan van het pand vieren de Scheer-meijers uitgebreid, on der meer omdat ze dit jaar ook zelf allebei veertig zijn. Ter ge legenheid van het jubileum van het restaurant wordt zater dag 27 februari een feestelijk winterbuffet gehouden dat be gint om 18.00 uur. De gasten worden daarbij on der meer verrast met de pre sentatie van een speciaal des sert, samengesteld met ijs van de Ambachtelijke IJsmakerij Ameliahoeve uit Biervliet en producten van Caringe Choco lade uit Goes. Anja Scheer meijer: „Een heel speciaal des sert dat het hele verdere jubi leumjaar door te verkrijgen zal zijn". Maar het jubileumjaar brengt voor de Scheermeijers ook een behoorlijk probleem mee. De provincie is namelijk van zins de Zeelandbrug vol gend voorjaar vier maanden af te sluiten om 'groot onder houd' te kunnen plegen. Een voornemen dat het echtpaar rillingen bezorgt. Ook al omdat ze eerder door een provinciale verordening alle reclamebor den langs de N256 weg moesten halen. Inclusief die op het eigen dak, maar daarvoor hebben ze uitstel gekregen tot 1 april aanstaande. „Het hele eiland zal schade hebben van de op handen zijnde sluiting van de brug, maar wij wel erg veel", zegt Scheermeijer. Ze ventig procent van de vaste gasten komt namelijk van De Bevelanden. „En ik verwacht niet dat deze groep over de Oosterschelde-kering gaat rij den om hier naar toe te ko men", voegt hij toe. Verder verliest het restaurant bij slui ting van de brug klandizie van passanten zoals vertegenwoor digers. Omdat de plannen van de provincie nog niet helemaal duidelijk zijn, er is bijvoorbeeld nog geen definitieve tijdsperio de vastgesteld, kunnen de Scheermeijers officieel nog weinig doen behalve provinci ale vergaderingen bezoeken en daar hun ongenoegen ken baar maken. „Wanneer die vergaderingen worden gehou den moeten we zelf in de ga ten houden want van de pro vincie horen we niets", aldus Anja Scheermeijer. Ook het feit dat de brug wellicht afgesloten wordt, moesten de Scheer meijers een dag voor de kerst via, via horen. Inmiddels heeft het echtpaar een actie-poster laten drukken met de tekst: 'Wie 'overbrugt' dit gat?'. f

de Faam | 1999 | | pagina 11