XPOSITIES Budapester Klezmer Band in Het Goese Lyceum Marijke Boon en 't levenslied Sn De Meiboom ICrabbendijice Les DéSAXéS; saxofoons en entertainment Alternatief carnaval in De Piek D Margriet Eshuiis viert feest Finale muziekprijs in Kloveniersdoelen 21 FEB. 20 FE B. DONDERDAG 11 FEBRUARI VRIJDAG 12 FEBRUARI ZATERDAG 13 FEBRUARI ZDNDAG 14 FEBRUARI DINSDAG 16 FEBRUARI WOENSDAG 17 FEBRUARI REGIONALE GOES HEINKENSZAND KATTENDIJKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE OOST-SOUBURG VLISSINGEN NEDERLANDS GROOTSTE MODELBOUWSHOW ZEELANDHALJLEN - GOES Van een klasse die we in Neder land niet vaak horen". Die lovende kritiek was te lezen in een landelijk dagblad over de Budapester Klezmer Band. De ze ven musici van de band zijn zaterdag avond 13 februari te beluisteren in het Goese Lyceum. Het concert in de aula daar begint om 20.00 uur. Cabaretière Marijke Boon is zaterdagavond 20 februari te zien en te horen in De Mei boom te Krabbendijke. Ze brengt daar haar One Man Show, aanvang 20.00 uur. Les DéSAXéS zijn niet alleen een groep vir tuoze muzikanten maar bovenal een kwar tet getalenteerde entertainers. De vier groepsleden zijn afkomstig uit de omgeving van de lichtstad Parijs en genoten hun muzika le opleiding aan het bekende 'Conservatoire National Supérieur de Musique de Paris. Het kwartet is donderdag 11 februari te zien en te horen in het Arsenaaltheater in Vlissingen. mm e Nederlandstalige Amsterdamse party band The Perks geeft zaterdag 13 februari een concert in De Piek. De imposante car rière van Mar griet Eshuijs be gon vijfentwintig.jaar geleden, in 1974 met de hit 'House for Sale'. Een nummer dat een klassieker werd in de Nederpop. De Vereniging Vrienden van het Zeeuws Orkest houdt vrijdag 12 fe bruari de muziekprijs avond 1999 in de Klo veniersdoelen in Middelburg. Zes muzi kale duo's strijden in de finale van de mu ziekprijsavond om de hoofdprijzen in de ca tegorieën 12 tot en met 15 en 16 tot en met 20 jaar. ZONDAG 10.00-18.00 uur ZATERDAG 10.00- 18.00 i uur Ruim 600 clubleden op 10.000 m2 in 2 hallen Het Guinness Book of Records registreert in '99 het grootste aantal scheepsmodellen op een locatie in de Zeelandhallen te Goes. TEVENS ALLERLEI VERKOOPSTANDS Toegang: 12,50 p.p.; kinderen tot 12 jaar 7,50 Woensdag 10 februari 1999 FAAM/VLISSINGER 15 Donderdag 11 februari t/m woensdag 17 februari Arsenaaltheater, Vlissingen; Les DéSAXés, 20.15 uur. Podium 't Beest, Goes; W.A.C.K.O., 'Hotel Quid Pro Quo', eigentijds theater, 20.30 uur. Campus de Ruyter, Vlissingen; Musicalgroep Majoraat, 'Achter de horizon', try out, 14 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Margriet Eshuijs met haar jubileumtour 98/99, 20 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middelburg; Orgelconcert door de Engelse organist Kevin Morgan, 20 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg; Muziekprijsavond voor jeugdige amateurmusici, 20 uur. Podium 't Beest, Goes; Hussaert en Van Lohuizen, thea tervoorstelling 'Dossier Ronald Akkerman', 20.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Urbanus met nieuwe one-man show, 20 uur. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Goes; Buda pester Klezmer Band, 20 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg; Ives Ensemble en Jan van de Putte, 20.30 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, 'Zon der gekheid', 20.30 uur. School Steengrachtstraat, Oostkapelle; Theatergroep Oostkapelle, Tango' toneélstuk van Slawomir Mrozek, 20.30 uur. Podium 't Beest, Goes; Concert door Undeclinable Am buscade, Of No Avail en Amazing Discoveries, 21 uur. De Piek, Vlissingen; The Perks, feestmuziek, 22 uur. Campus de Ruyter, Vlissingen; Musicalgroep Majoraat, 'Achter de horizon', première, 14.30 uur. The Duke, Middelburg; Tom Acton en Celtic Posse, Irish traditionals en nieuwe folksongs, 15 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; JuneTabor, 'In concert', 15 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Urbanus met nieuwe one-man show, 20 uur. Grote Kerk, Goes; Carillonconcert door Sjoerd Tamminga, 13.30 uur. Bachten Reede, Vlissingen; Westkappels Kwartet, 19.30 uur. Ambachtscentrum, Goes; Poppentheater Sim Bolus, 'Wat een schat', 15 uur. E Donderdag 11 februari t/m woensdag 17 februari Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kunstenaars, diverse werken. Wo. t/m za. van 13-17 uur. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstraat 13, 150 jaar Koninklijk Medisch Genootschap. Di. t/m vr. van 10-17 uur. Za. van 13-16 uur. Stadskantoor, Oostsingel 2, Aaf Renkema, schilderijen en mono-types. Tijdens kantooruren. 't Kunstuus, Dorpsstraat 43, Jopie Minnaard, Cock Haze- lager, Betsy de JongeLenie Pieper, Martine Boudonck en Hans de Win, diverse technieken. Wo. en do. van 13-18 uur. Vr. van 13-18 uur en van 19-21 uur. Za. van 10-12 uur en van 13-16 uur. Galerie llona, Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schilderijen. Za. van 14-17 uur. Depot, 't Zanddorp 68, Berith Keiser en Philippe Disse; ge bruiksvoorwerpen (t/m 15 februari). Willem Pastoor en Raf Verjans; sieraden. Zo. en ma. van 14-17 uur. De Vleeshal, Markt, Tobias Rehberger, 'Nightprowler'. Di. t/m zo. van 13-17 uur. De Kabinetten van de Vleeshal, Zusterstraat 7, Guido Lippens, Sophie Tottie en Jaap Kroneman. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Vensters Caesuur, Lange Noordstraat 67, Hans Eneman, Matthieu Lobelle en Jan Verhaeghe, installatie Obstruct. 24 uur per dag. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Wouter Ka bouter, 'Op avontuur in het herfstbos'. Marleen van Wolfe- ren, schilderijen en tekeningen. Di. t/m zo. van 12-17 uur. Verzorgingshuis De Zoute Viever, Dongestraat 1Rina Stouthameraquarellen en oude geëmailleerde papbor den. Tijdens kantooruren. Watertoren, Marcel Bekendaal, Edwin Maas, Zjul Devens, Jan de Vliegher, Maria Blondeel en Phil Niblock, Kunstcen trum Sittard 'On Tour'. Wo. t/m zo. van 12-17 uur. Iguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en insekten. Dagelijks geopend van 14-17.30 uur. De Budapester Klezmer Band, onder leiding van Ferenc Ja- vori, bestaat uit zeven zeer enthousiaste musici, die voortdurend wisselend als so list op de voorgrond treden! De band werd in 1990, geïn spireerd door de revival van de Klezmermuziek in de Vere nigde Staten, opgericht als een eerste orkest van dien aard in Hongarije sinds de Eerste Wereldoorlog. De band wil de muzikale tradities terugvinden van de Joodse feesten, bruiloften en theater voorstellingen en ze overdra gen in eigen land en in het buitenland. In zeer korte tijd zijn ze wereldberoemd gewor den. Ze zijn nu voor een toer- nee van twee maanden in Nederland. Het afgelopen sei zoen waren de meeste zalen uitverkocht en het publiek was laaiend enthousiast! Je kunt dan ook nauwelijks stil blijven zitten bij het horen van de Klezmermuziek; het ene moment ingetogen en melan choliek en dan weer uitbun dig, vrolijk en opzwepend. De Budapester Klezmer Band speelt tijdens het concert ook een aantal nummers uit de bekende musical "Anatevka". Kortom een programma dat de zintuigen weet te prikkelen. Kaarten kosten 25,00, met passen 20,00 en zijn ver krijgbaar bij het VVV kantoor Goes-Borsele en nog aan de zaal. Telefonisch bestellen kan via de kassalijn van de Stads schouwburg in Middelburg 0118-659659. Budapester Klezmer Band in Goes met Jiddische volksmuziek. Een fleurige jurk en een rode accordeon en u weet daar is Marijke! Een driekwartsmaat en een hedendaagse smartlap en u herkent La Boon! Eindelijk weer terug in het theater, de kroonprinses van het levenslied met een nieuwe solo. Ze schreef een heel nieuw repertoire, waarin de Marijke Boon. foto Bas Czerwinksi Boon-elementen weer ruim schoots aanwezig zijn. De charme van de eenvoud, de aanstekelijke humor en de on verwacht nieuwe inhoud van de oude cliché's. Ach! Behoeft een goede fles wijn altijd een gouden etiket? Een goed boek een bloedmooie kaft? Na twee seizoenen succesvol samengewerkt te hebben met Harry Piekema in "Vogelkijken voor beginners" nu dus weer solo; terug naar de basis. Ma rijke Boon maakt al sinds 1985 soloprogramma's. Ze heeft een geheel eigen stijl ontwik keld, zowel in tekst als in vormgeving. Ze maakt ge bruik van bestaande vormen als "levenslied" of "schilde rij", neemt het genre serieus en zet het vervolgens naar haar hand. Het wordt geen pa rodie, maar een eigentijdse, prikkelende en vaak humo ristische versie. De hakken te hoog, de jurk te strak voor het trekken van een sprintje: Boon heeft het mes erin gezet. Haar rode accordeon kreeg gezel schap van een zwarte collega, een minimaal drumstel en lig gende toetsen. Zelf ging ze ro ken en drinken en vond dat een snor moest kunnen. Ze keek anders de wereld in en werd bekeken. Nieuwe inspi ratie, nieuw repertoire! Liedjes, gedichten en alles wat zich daartussen bevindt. Het resultaat is een verras send mooi, humoristisch en ontroerend theaterprogram ma van een bijzonder vrouw mens. Kaarten kosten 17,50, met pas 15,00 en zijn verkrijg baar bij het gemeentehuis in Kruiningen (Bachten Vaete), bij de VVV in Yerseke en aan de zaal. Telefonisch kaarten bestellen kan via de num mers: 0113-395326 (Bureau burgerzaken) en 0113-551552 (Jacques Boonman). Gewapend met de saxofoon, waarmee zij als het ware een eenheid vormen, brengen Les DéSAXéS werk van onder meer Bach, Ravel, Prokofiev, Rossini en Bob Marley. Zowel jazz, blues, klassieke muziek als filmmuziek staan op het geraffineerde programma. Vooral de wijze waarop ze uit pakken is verbluffend. De rit meveranderingen, de talrijke gedurfde genrewissels, de on waarschijnlijke klankschake ringen, de fijne humor, de tal loze spitsvondigheden en de totale muzikale kwaliteit staan garant voor een avond intelli gent amusement van het allerhoogste niveau. Het op treden van Les DéSAXéS be gint om 20.15 uur. k id itwmW%. W: i\ The Perks, zaterdag te zien en te horen in De Piek. Vrijdag 12 februari wordt er een jamsessie op het Vlissing- se podium gehouden. De deu ren van De Piek gaan beide avonden open om 21 uur. Als alternatief voor het carna val heeft De Piek een band uit genodigd die wel voor een feestje kan zorgen. The Perks is een band die uit Amster dam en omgeving komt. Ze spelen een mengeling van di verse stijlen muziek. De basis is funkrock, met uitstapjes naar ska, punk, kinderliedjes en folk. Zo ontstaat er een feestelijk geheel als de band een optre den doet. Hierdoor hebben ze al menige zaal platgespeeld en stonden ze in het voorpro gramma van The Wishky Priests. In recensies in de Nederlandse muziekbladen wordt The Perks vergeleken met bands als The Bob Color, Raggende Manne, Red Hot Chili Peppers en de Band Zon der Banaan. Het bas- en drumwerk legt een basis voor de muziek, waar de gitaar, zang, sax, dwarsfluit, accorde on en zelfs een zingende zaag overheen schallen. Dit nummer, dat ze destijds zong met de groep Lucifer, staat nog steeds op haar re pertoire. Margriet Eshuijs viert haar jubileum vrijdag 12 fe bruari in de Middelburgse Stadsschouwburg. Margriet Eshuijs is één van die Neder landse artiesten die met een soort vanzelfsprekendheid theaterzalen weet te vullen. Een rasmuzikante die niet af hankelijk is van hits om verze kerd te zijn van publiek. Reac ties van publiek en pers be vestigen dit met uitlatingen als: 'Volmaakte perfectie', 'Muzikaal en technisch af' en 'Grote artistieke souplesse bij een gedreven Margriet Es huijs'. Eshuijs heeft op haar eigen manier gebouwd aan haar carrière, met een zekere eigenzinnigheid en oog voor kwaliteit. Als peuter speelde zij accordeon en later legde zij zich toe op de gitaar. Nog voor haar tienerjaren speelde ze in verschillende popgroep jes. Na haar doorbraak in 1974 met de hit 'House for Sale' be gon zij gestaag te werken aan haar carrière als popzangeres. Dit resulteerde in: gouden pla ten, drie Edisons, de Gouden Harp en diverse andere prij zen. Het seizoen 1998/1999 is extra bijzonder, omdat zij als eerste Nederlandse popzange res haar vijfentwintigjarig ju bileum viert. Zij staat garant voor een ge weldige avond in de Stads schouwburg met een fantasti sche band. Eshuijs zal weder om verrassen, niet alleen met bewerkingen van bekende hits, maar ook met een reeks nieuwe composities, die zijn toegesneden op het veelzijdi ge talent van deze zangeres. Het optreden in de Stads schouwburg begint om 20 uur. De Vereniging Vrienden van het Zeeuws Orkest hebben de muziekprijs in het leven ge roepen als bevordering van muziekbeoefening door de Zeeuwse jeugd. Uit achttien ingeschreven duo's heeft een commissie van vakmusici een selectie gemaakt van zes duo's die meedingen naar de hoofdprijs: een geldbedrag van duizend gulden, beschik baar gesteld door de Konink lijke Schelde Groep. In de ca tegorie 12 tot en met 15 jaar doen het klarinetduo van Jos- ca Bolle en Linda de Maayer, harpduo Joanneke en Jacori- ne de Witte uit 's-Gravenpol- der en Marieke Brokamp en Anne Rottier op viool en cello uit Kapelle mee. Het altblok- fluitduo Marianne en Hanna Schoe uit Gapinge, klarinet duo Andrea Slabbekoorn en Kim de Jonge uit Kapelle en Zierikzee en vioolduo Anne Luteijn en Leontien Schliekel- mann uit Goes doen mee in de categorie 16 tot en met 20 jaar. De muziekprijsavond be gint om 20 uur. advertentie met o.m.: schepen, spoorbanen, trucks, plastics, 1:4 super trucks, electroracers, modelstoom, hout- en kartonbouw, leger voertuigen, rally- en racewagens, minikermis en circus, land bouw- en autominiaturen, etc. foto Diana Blok Margriet Eshuijs.

de Faam | 1999 | | pagina 15