I N E C I T Y CHUTTERSHOF Cine City Filmpanet enthousiast van start rtjes op Valentijnsdag pre voor midden-zeeland Mierenkolonie veem ENEMY OF THE STATE 12jr STAR TREK 12jr YOU'VE GOT MAIL THE HORSE WISPERER 12jr MEET JOE BLACK AL THE SIEGE 16jr A BUG'S LIFE (originele versie) 12jr SAVING PRIVATE RYAN 16jr URBAN LEGEND 16jr AL ABELTJE AL ANTZ AL EVER AFTER f ttrrarga AL EEN LUIZENLEVEN AL COMEDIAN HARMONISTS SONS REPULSION D'ETE J F I L M W E E K F I L M W E E K F I L M W E E K Ooit een mier onder een vergrootglas bekeken? Nee? Dan moet je zeker naar A Bug's Life gaan om te weten te komen hoe ver schrikkelijk mooi zo n beest er eigenlijk uit ziet. A Bug's Life is de nieuwste komische film uit de studio's van de beroemde Walt Disney. Woensdag 10 februari 1999 FAAM/VLISSINGER 13 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75 cpm) Donderdag 11 februari t/m woensdag 17 februari Dagelijks 19.00 21.45 uur actie-thriller met Will Smith en Gene Hackmann Zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 16.15 uur. Dagelijks •19.00 «21.45 uur science fiction van regisseur William Riker Zondag 13.45 16.15 uur met Tom Hanks en Meg Ryan Dagelijks 21.15 uur. gevoelige film met Robert Redford en Kristin Scott Thomas Zaterdag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur. Dagelijks 19.00 romantische film met Anthony Hopkins en Brad Pitt Dagelijks 19.00 21.45 uur politiek actiedrama met Bruce Willis en Denzei Washington Vrijdag 16.15 uur. Dagelijks 19.00 21.45 uur. komische film uit de studio's van Walt Disney Dagelijks 21.00 uur de landing in Normandië door de ogen van Steven Spielberg Dagelijks 19.00 uur studenten lossen mysterieuze moorden op Zaterdag, zondag en woensdag 13.45 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 0 16.15 uur. M (Nederlandse versie) de kerstfilm van Walt Disney Zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 16.15 uur. avonturenfilm met Ricky van Gastel en Soraya Smith Zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 16.15 uur. Dagelijks 19.00 uur. driedimentionale animatiefilm Zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 16.15 uur. Dagelijks 19.00 uur. het romantische liefdesverhaal naar het aloude Assepoesterverhaal Zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 16.15 uur. komische film uit de studio's van Walt Disney s Zaterdag 19.30 uur. Donderdag, zondag en woensdag 20.30 uur. Vrijdag en zaterdag 22.00 uur. prachtig verhaal over het succes en de ondergang van de Comedian Har monists Vrijdag 19.30 uur vierde film in de serie wereldcinema Maandag en dinsdag 20.30 uur aangrijpende film van Polanski B EEST Donderdag en vrijdag 20.30 uur een vierhoeksverhouding tijdens een vakantie in Bretagne Bel Bios: Reserveren voor Cine City kan dag en nacht via het nummer 0900-9363 A BUG'S LIFE Deze week is hij voor het eerst te zien. Natuurlijk in Cine City Vlissingen. Als je niet van Engels sprekende mieren houdt, geen pro bleem. Het zijn, behalve mooie en hardwerkende beesten, namelijk ook heel slimme dieren. Ze hebben Nederlands geleerd. Beide versies zijn in Vlissingen te zien. 's Middags draait de Nederlandstalige film onder de naam Een Luizenleven, 's Avonds is in Cine City, als één van de weinige plaatsen in ons land, de originele Engelse versie te zien. In de allernieuwste Disney zakt de camera dus tot op de grond. Dankzij de wonderen van de techniek kruipt hij er zelfs onder. Allemaal met het doel om het leven van de mieren in kaart te brengen. Mieren, zo blijkt uit A Bug's Life, zijn er in alle soorten en maten. Dankzij het wijde CinemaScope scherm komen ze meer dan levens echt in beeld. Centraal in A Bug's Life staan de avonturen van de mier Flip, een buitenbeentje in de kolonie. Het leven van Flip en de andere mieren valt niet altijd mee. Elke zomer verpest een bende gulzige sprinkhanen hun vredige bestaan. Zeker hun baas Hopper is een echte plaag. De sprinkhanen eisen tel kens een groot deel van de oogst van de mieren op. Een oogst waar ze hard voor gewerkt hebben. Flip besluit op een dag dat het genoeg is geweest. Hij wil de kolonie redden. Zijn heroïsche pogingen lijken tot misluk ken gedoemd. Daarom roept hij de hulp in van een stel tweederangs artiesten uit een vlooiencircus. Terwijl Hopper en de andere sprinkhanen zich voorbereiden op een nieuwe aanval, maken Flip en zijn circusmakkers zich klaar voor de strijd. Wat er daarna geschiedt, moet geheim blijven. Alleen kan verteld wor den dat de confrontatie tussen de beide legers met veel special effects in beeld wordt gebracht. Daarom mag A Bug's Life gerust een lust voor het oog voor filmkijkers van alle leef tijden genoemd worden. Regisseur John Lasseter en zijn animatieteam slaagden erin om een prachtige fanta siewereld tot leven te brengen. Dankzij de almaar toenemende mogelijkheden van de computer, gaat A Bug's Life verder waar ande re films in het genre tot dusver ophielden. Extreme close-ups worden afgewis seld met indrukwekkende panorama's van uitgestrekte vlaktes. Ook de massascè nes, met tot 800 afzonderlijk ingetekende mieren, tarten elke beschrijving. Regisseur Lasseter, be kend van Toy Story waarin de computer-animatie ook al zo'n belangrijke rol speelde, kijkt tevreden terug op het maken van A Bug's Life. "Insecten zijn een perfect onderwerp vanwege hun schitterende uiterlijk, hun regenboogkleurige lijf en het doorschijnende van hun vleugels. En als je echt door de knieën gaat en je naar de wereld kijkt zoals zij doen, dan zijn zelfs bladeren en grassprieten doorzichtig. Het is alsof ze leven, omge ven door gebrandschilderde ramen. Dat is de manier van kijken die we in deze film hebben willen stoppen." "In de Nederlandse versie spreekt Peter Lusse de stem van Flip in en neemt de veel gevraagde Kees Prins de boef Hopper voor zijn reke ning. Ook zijn de stemmen van Leontien Ceulemans (Koningin Mier) en Isa Hoes (Prinses Atta) te horen. De Engelse cast bestaat onder andere uit Dave Foley, Julie Louis Dreyfus, Kevin Spacey en Denis Leary. Er zit ook veel mooie muziek in de film. Zo zingt Huub van der Lubbe het fraaie 'Grijp de kans die je krijgt'. Een kans die Flip en zijn metgezellen met al hun tentakels aan grijpen. Tweehonderd filmliefhebbers konden onlangs in Cine City Vlissingen gratis naar de bioscoop. Ze behoorden tot de bevoorrechte Nederlanders die alvast kennis konden nemen van The Waterboy, de allernieuwste film uit de Walt Disney-studio's. Pas later dit jaar komt de film in roulatie. Om op de hoogte te blijven van de voorkeur en de wisse lende trends van het publiek, is het Cine City Filmpanel in het leven geroepen. De bezoekers van de try-out van The Waterboy mochten daarom na afloop vertellen wat ze van de film vonden. De enquêteformulieren werden door de aanwezigen enthousiast ingevuld. Het initiatief van Cine City werd door de filmliefhebbers enorm gewaardeerd. The Waterboy zelf viel trouwens ook goed in de smaak. De gemiddelde waardering van de publieksjury kwam uit op een 7,9. Met name de jeugd tussen de 12 en 16 jaar ging helemaal loos bij de film. Sommigen vonden hem zelfs een heuse en ronde 10 waard. Ook op vragen als 'zou je de film aanbevelen bij vrienden en kennissen' kwam veelal een positief antwoord. Wie nieuwsgierig naar The Waterboy is geworden moet voorlopig dus geduld hebben. Een Luizenleven, de Disney- film die deze week bij Cine City in première gaat, is trou wens al een perfecte en beslist niet mindere opwarmer. Met Valentijnsdag geef je een cadeautje aan degene die je aardig vindt. Cine City Vlissingen wil niet achterblijven. Daarom krijgen alle meisjes en dames die aanstaande zondag 14februari naarde film in Cine City gaan een vrijkaartje voor één van de voorstellingen in de weken erna. Natuurlijk is het vrijkaartje dan te gebruiken voor een film naar eigen keuze. Behalve het ijzersterke filmprogramma deze week is het Valentijns-vrij- kaartje een extra reden om zondag naar Cine City te komen. A Het romantische liefdes verhaal Even After speelt zich af tegen de achter grond van de zestiende eeuw in Frankrijk. Danielle is een onafhankelijk en intelligent meisje, dat gedwongen wordt te wer ken voor haar stiefmoeder. Regisseur Andy Tennant gebruikt het aloude Assepoester-thema op geheel eigen wijze. Danielle is zeker geen arm slacht offer. Ze leest moeilijke boe ken en is tegelijkertijd beeldschoon. Genoeg kwa liteiten om het hart van een prins te veroveren. De stief moeder van Danielle wil echter dat één van haar eigen dochters met de prins trouwt. Ze probeert er dan ook alles aan te doen om Danielle uit de buurt van de prins te houden. Dat lijkt te lukken, totdat het meisje hulp krijgt uit onverwachte hoek. In de wereld bestaan naar schatting 500 verschillende versies van het Assepoester verhaal. Altijd betrof het een passieve vrouw die wacht op een knappe en sterke prins om haar te redden. Die kant wilde Tennant met zijn film niet op. "Ik heb zelf twee dochters. Ik wilde hen niet laten opgroeien met het idee dat je een rijke jongen moet trouwen met een groot huis en dat je alleen op die manier gelukkig kunt wor den. "In Ever After brengt Tennant twee sterren samen die afkomstig zijn uit bekende Hollywood-fami lies. Drew Barrymore (de kleindochter van John) speelt het weeskind Danielle. Anjelica Huston, de dochter van de beroemde regisseur John Huston, is de stiefmoeder Rodmilla. Een sleutelrol in de film is weggelegd voor onze eigen Jeroen Krabbé. Hij speelt de vader waar Danielle zoveel van houdt en wiens dood deze moderne Assepoester uiteindelijk helpt bij het kiezen van haar eigen levensbestemming. Ever After: Assepoester verovert zelf haar prins

de Faam | 1999 | | pagina 13