video expoSS In deze Breeduit alvast een klein voorproefje van de komende lentemode. We stellen u de nieuwe kledinglijnen van respectie velijk Mexx, Esprit en Clarisse voor. Enkele trefwoorden: veel grijs en verder een minimalisme (eenvoud) in de uitvoering. Woensdag 3 februari 1999 FAAM/VLISSINGER 13 broeken en Capri-sport- shorts. De kleine jongens kij ken op naar de grote boys, ook in de mode. Ze onder scheiden zich misschien nog het meest door de originele sluitingen en de kleurrijke biesjes die een speels maar heel modieus accent geven aan hun kledij. Clarisse Voor de voorjaars- en zomer- mode 1999 van Clarisse Mode is het trefwoord: minima lisme. Geen kleur, geen ver sierselen maar wel mooie accenten. Eenvoud in kleur met in de hoofdrol de kleur grijs, de naturellen en kraak helder wit. Vergrijsde blauwe en groene tinten zorgen voor het contrast. Eenvoud in stof fen is een ander kenmerk van de nieuwe Clarisse Mode. Dus luxe mêlee stoffen met een natuurlijk uiterlijk. De gebruikte slubgarens geven aan de stof een linnen structuur. Prachtige accen ten worden bereikt met 'gecrashte' stoffen die reliëf hebben. In de styling ligt de nadruk op het sportieve element. T- shirt-truitjes die bij de pak ken worden gedragen kun nen zowel mannelijk als sportief zijn. Op een A-lijn rok of rechte broek worden halflange 'jeans'-jasjes ge dragen. In de nieuwe collec tie worden transparante stof fen laag over laag verwerkt met asymmetrische zomen. In de details, zoals de capu chon, het koord in de taille, de ritsen en de kangoeroe- zakken, zijn de sportieve invloeden zichtbaar. Voor alle kleding van Clarisse geldt verder dat het door gebruik van tricot functio neel, lichaamvolgend en erg prettig om te dragen is. DE NIEUWE LENTEMODE wicht truien met V- of boot hals en korte mouwen, aan gevuld met een grote hoe veelheid polo's met open hals. Ook XX by Mexx presen teert met trots de nieuwste collectie van vrouwelijke, makkelijke en moderne kle ding voor de lente '99. Voor het eerste thema werd inspiratie gezocht in de jungle en de Amazonerivier met zijn kleurrijke fauna. Ongebruikelijke, syntheti sche materialen zoals chan geant velours doen denken aan de kameleon met zijn camouflagebescherming. Het silhouet is dit seizoen losser en makkelijker met minder nadruk op strakke lij nen en stretchstof. Afrika is van invloed op het tweede thema, met kleding die het vroege zomergevoel oproept. Een natuurlijke look in 'droge' stoffen en volledige motieven met etnische batik en jacquard thema's. Esprit De typische Esprit-prin cipes blijven de collectie van dit modehuis sturen. Helderheid, frisheid en natuurlijkheid zetten de toon van de mode. De cargo-stijl en navy-look zijn de hoofd motieven voor komend seizoen. Ze worden onder bouwd met moderne kleu- renblokken en kleurige strips. De sport inspireert de mode. Gebreide topjes met kap en broekspijpen model 'pedal pusher' drukken hun stempel op het modebeeld. Ook de City Active en de New York Edition blijven het verder goed doen. De actieve stadslijn is een must geworden waar de Esprit-vrouw zich als een vis in het water bij voelt. Het toont sportief, heel dagelijks en roept een fitnessgevoel voor de geest. En de kleuren zijn ook zo fris. Vooral de sweatshirts geven de vrouw verder een heerlijk vrij gevoel. Gehaakt katoen met gestreepte en geribbelde motieven zorgt voor een bij zonder cachet. De New York Edition han teert op haar beurt pure kleu ren en zoekt inspiratie in New York en in de minimalis tische vormgeving. Lichtgrijs domineert, maar als het om T-shirts en sweaters gaat, komt daar een accentje wit bij. De pedal pusher staat beeldig samen met het een voudige sportjasje met kap. Broeken met brede pijpen worden gecombineerd met sweaters met kap. En bij een verslankend rokje past een sportief gebreid cardigan-jasje. Prints luiden bij Esprit ove rigens de zomer in. Voor de opdrukken werd inspiratie gezocht in Azië of u kan kie zen voor schaduweffecten op kunstzijde of voor modern ogende prints met streepef- fecten. U merkt het al, bij Esprit is het ook al volop lente. Meer zelfs: prints van gegravuurde bloemmotie ven op kunstzijde, viscose- tricots en metaalglans, het zijn de voorbodes van de zomer! Ook mannen moeten van Esprit weer kleur bekennen. Door alle stijlen heen breekt een nieuwe trend door: de herenmode moet nauw aan sluiten bij het mannenli chaam. Klassieke materialen worden gecombineerd met een 'technical look'. Dit zorgt voor vernieuwing. Om de lichaamssilhouetten tot hun recht te laten komen, wordt gewerkt met smaakvolle tex- tieloppervlakten. 'Een ode aan de lentekin deren' noemt Esprit de mode voor de allerkleinsten. Babyjongetjes krijgen een ruime keuze uit broeken: over alls, bermuda's, combat-broe- ken, broeken met bretellen, salopetten... Bij meisjes gaat meer aandacht naar T-shirts met rolzomen, naar bedrukte bloesjes en kleedjes. Voor de iets grotere meis jes zijn er bell-bottoms, strakke broeken met wijde pijpen maar ook combat- De look voor Mexx Women voor de lente van '99 is volle dig modern: technisch ont moet romantisch in dit 'Romantic City' thema. De invloed van grijs blijft gel den, met antraciet en parel die vrouwelijk worden met accenten in zacht poederroze en oudroze. De nadruk ligt eerder op vrije tijd dan op klassieke ensembles met functionele elementen. Dus gevechtsbroeken met meer dere zakken. Topjes met kap pen in geweven tricot die op rokken of broeken gedragen worden geven de nieuwe richting aan: weg van de klassieke look met vest/kos tuum (blazer/pak). Stretch blijft belangrijk als materiaal keuze maar wordt altijd gecombineerd met extreem vrouwelijke doorzichtige bloesjes, sexy T-shirts en romantisch, nauw sluitend breigoed. De Mexx Men-collectie zal deze lente en zomer een relaxte maar toch functio nele look hebben die wordt voortgezet in de herfst. Dit lijkt de ideale aanpak te zijn voor het komend millen nium. Een goed georgani seerde garderobe met com bineerbare kleuren die elk seizoen aangepast kan wor den is dan ook essentieel. De stoffen zijn allemaal van mexx hoge kwaliteit en de stilering is tot een minimum beperkt. Aansluitende tweeknoop vesten (blazers), gecombi neerd met flat-front broeken met rechte pijpen, blazen het modieuze stadsbeeld nieuw leven in. Op algemeen ver zoek keren drie- en vier- knoop vesten (blazers) in stretch terug. Andere stijlen zijn los en oversized om stadscomfort te garanderen, met een selectie aan lichtge- selectie: videoland Vlissingen/Middelburg Ground Control Hevige storm, haperende computersystemen, een defect radarsysteem en een bijna botsing dwingen verkeersleider T.C. Bryant om Jack Harris (Kiefer Sutherland) terug te halen. Vijf jaar geleden was Jack één van de besten in zijn vak. Totdat er een Boeing 757 neerstortte. De laatste woorden van de piloten spoken nog steeds door zijn hoofd als hij zich mengt in de totale chaos die er die avond heerst in de verkeerstoren. Beetje bij beetje krijgt Jack Harris zijn zelfvertrouwen terug. Alles lijkt tot een goed einde te worden gebracht, totdat Jack een bericht doorkrijgt van wederom een Boeing 757 in problemen... VJ CARAVAN KAMPEERWERELD '99 Zowel fervente als beginnende kampeerders kunnen hun hart ophalen op Caravan Kampeerwereld'99. Deze nieuwe beurs vindt plaats in het vernieuwde Ahoy-complex in Rotterdam van donderdag 4 tot en met zondag 7 februari. Of het nu gaat om de aanschaf van een nieuwe caravan, een voortent of informatie over de leukste campings, deze beurs heeft het allemaal. Tal van leveranciers op caravan- en kampeergebied, maar ook campings en andere toeristische organisaties, zullen zich in Rotterdam presenteren. In dit eerste jaar laat de beurs diverse facetten van het kamperen zien. Naast caravans, vouwwagens, campers en stacaravans is er ruim aandacht voortenten, voortenten, campinginformatie, outdoor, acces soires en vele andere zaken. Op het gebied van caravans zijn er in totaal maar liefst 30 merken aanwezig. Van campers en kampeertenten zijn er zelfs meer dan 40 verschillende mer ken vertegenwoordigd. Op de beurs zijn ook veel primeurs. Van alle sectoren wor den de nieuwste ontwikkelingen en modellen getoond. Zo wordt bijvoorbeeld de Carver Euro Mover gepresenteerd, een revolutionair aandrijfsysteem dat de caravan met een druk op de knop op exact de gewenste plaats zet. Voor wie alvast een kampeerbestemming in binnen- en bui tenland zoekt, bieden de voorlichtingsstands van ANWB en andere organisaties uitkomst. De ANWB heeft bij de stand een complete winkel met folders en reiskaarten. Ook is er veel informatie over de leukste, mooiste en gezelligste campings van Europa. Wie een caravan of vouwwagen wil huren, kan op Caravan Kampeerwereld ook alles te weten komen over tarieven en mogelijkheden. Via een multi-vision beeld- en geluidshow vertonen tal van deelnemende bedrijven en organisaties reisimpressies en toeristische informatie. Voor kinderen tot en met 12 jaar is ertijdens alle beursdagen een omlijstend programma. Caravan Kampeerwereld is geopend op donderdag 4 en vrijdag 5 februari van 7 7.00 tot 22.00 uur en op zaterdag 6 en zondag 7 februari van 10.00 tot 18.00 uur. Toegang f 14,50; kinderen t/m 12 jaar en 65+f7,50. Overigens besteedt Breeduit volgende week een spe ciaal nummer aan jongerenreizen.

de Faam | 1999 | | pagina 13