ODIUM XPOSSTIES Smalt Triptych door De Rotterdamse Dansgroep Onno Innemee speelt 'Kip zonder kop' Plek zat in Goese Lyceum concerteert in Concertzaal Zeeuwse avond met Ambras euedtheater Het Filiaal speelt Blauw Bloed PA G E N D A DONDERDAG 4 FEBRUARI VRIJDAG 5 FEBRUARI ZATERDAG 6 FEBRUARI ZONDAG 7 FEBRUARI DINSDAG 9 FEBRUARI REGIONALE GOES MIDDELBURG OOSTKAPELLE OOST-SOUBURG Donderdag 4 februari t/m woensdag 10 februari Stadsschouwburg, Middelburg; De Rotter damse Dansgroep, met werk van Ton Simons en 'The Voice Ghost' van Jacopo Godani, 20 uur. Goese Lyceum, Goes; Kees Torn, cabaret voorstelling 'Plek zat', 20 uur. Podium 't Beest, Goes; De Wetten van Ke pler, 'Concordia', 20.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Theater groep Het Filiaal, 'Blauw bloed', 19 uur. Podium 't Beest, Goes; Theater Kwark, 'Kie zen' (première), 20.30 uur. De Piek, Vlissingen; 'Kids are allricht', try-out door enkele bands, 21 uur. De Drvkkery, Middelburg; Saxofoonkwartet I Piu Piccoli, licht klassieke stukken van Vivaldi, Mozart en Gershwin, 14.30 uur. Café Kanaalzicht, Middelburg; Rob en Willy, Zeeuws duo, 20 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Ko medie, 'Zonder gekheid', 20.30 uur. De Piek, Vlissingen; Eyeless, Walcherse rockband, 22 u. Zeeuwse Muziekschool, Goes; Koffieconcert door het Marimba-duo 'Per Due', 12 uur. Kapel van St. Maarten Hoogelande, Grijps- kerke; Het Atlaskwartet gevormd door vier saxofoons, 14.30 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Ko medie, 'Zonder gekheid', 15 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Country Music Hall of Fame, de geschiedenis van de countrymuziek verteld door middel van muziek, dans en videobeelden, 20 uur. Grote Kerk, Goes; Carillonconcert door Sjoerd Tamminga, 13.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Deelder, Brood en Chabot, 'Samen op tournee', 20 uur. WOENSDAG 10 FEBRUARI Ambachtscentrum, Goes; Poppentheater Sim Bolus, 'Wat een schat', 15 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Ballet van de Staatsopera Kiev, een melange van klassieke balletten, 20 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middelburg; Gaudae Trio, werken van onder andere Debus sy en Marteau, 20 uur. Donderdag 4 februari t/m woensdag 10 februari Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstraat 13, 150 jaar Koninklijk Medisch Genootschap. Di. t/m vr. van 10-17 uur. Za. van 13-16 uur. Stadskantoor, Oostsingel 2, Aaf Renkema, schilderijen en mono-types. Tijdens kantoor uren. Depot, 't Zanddorp 68, Berith Keiser en Philip pe Disse; gebruiksvoorwerpen. Willem Pastoor en Raf Verjans; sieraden. Zo. en ma. van 14- 17 uur. De Vleeshal, Markt, Tobias Rehberger, 'Night- prowler'. Di. t/m zo. van 13-17 uur. De Kabinetten van de Vleeshal, Zusterstraat 7, Guido Lippens, Sophie Tottie en Jaap Kro- neman. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Vensters Caesuur, Lange Noordstraat 67, Hans Eneman, Matthieu Lobelle en Jan Ver- haeghe, installatie Obstruct. 24 uur per dag. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Wouter Kabouter, 'Op avontuur in het herfst- bos'. Marleen van Wolf eren, schilderijen en te keningen. Di. t/m zo. van 12-17 uur. Verzorgingshuis De Zoute Viever, Donge- straat 1Rina Stouthamer, aquarellen en oude geëmailleerde papborden. Tijdens kantooruren. Watertoren, Marcel Bekendaal, Edwin Maas, Zjul Devens, Jan de Vliegher, Maria Blondeel en Phil Niblock, Kunstcentrum Sittard 'On Tour'. Wo. t/m zo. van 12-17 uur. De liefhebbers van een Zeeuwse Avond kunnen vrijdagavond 5 februari a.s. hun hart ophalen in Rilland. Ambras treedt er vanaf 20.00 uur op dorpshuis „Luctor et Emer- go". Dit alles met medewerking van Engel Reinhoudt en Sankie Koster en...uiteraard gra tis koffie mie un bolus! De Rotterdamse Dansgroep (DRD) komt donderdag 4 februari naar Middelburg met Small Triptych van Ton Simons en Mars in Aries van Jacopo Godani. Het gezel schap is te zien in de Stadsschouwburg, de voorstelling begint om 20 uur. Het Middelburgs Muziek Korps (MMK) geeft za terdag 6 februari haar jaarlijkse uitvoering in de Concert- en Ge hoorzaal aan de Sin gelstraat in Middel burg. Het concert be gint om 20 uur, kaar ten zijn verkrijgbaar aan de zaal. caties. Deze keer dus het Goese Lyceum waar gelukkerwijze plek zat is voor een avondje cabaret. Blauw Bloed van jeugdtheater groep Het Filiaal is een stuk voor ieder een van acht jaar en ouder. Het stuk is vrij dag 5 februari om 19 uur te zien in de schouwburg in Middelburg. Het stuk is geschreven door Heieen Verburg en wordt geregisseerd door Monique Oor vers. Cabaretier Kees Torn geeft don derdagavond 4 februari een voorstel ling in het Goese Ly ceum. „Plek zat" is de titel van zijn program ma. En dat is voor Goes wel erg van toe passing. Want zolang de stad geen eigen schouwburg heeft, moet worden uitge weken naar andere lo- Woensdag 3 februari 1999 FAAM/VLISSINGER 11 Traditiegetrouw organiseert inmiddels de tiende keer. In de Werkgroep Kulturele Eve- die afgelopen jaren zijn er nementen Reimerswaal weer heel wat Zeeuwse artiesten de een Zeeuwse Avond. Het is revue gepasseerd. De werk- Klein van stuk is hij. Met ogen waar de onschuld uitstraalt. Maar zijn mimiek is super clownesk. Hij is een menge ling van zijn vader, de neef van Mister Bean en van Bertje de Waard uit Den Haag. Je moet om hem schateren tot je in tranen uitbarst. Soms uit medelijden en soms van blijd schap. We hebben het over Onno Innemee. Hij was acteur in Binnenland se Zaken, speelde gastrollen in comedy-series, had de titel rol in de grote zaalproductie Petrov en was te horen in di verse radiocommercials. Op zaterdag 6 februari is hij te zien in zijn solo-programma 'Kip zonder kop' in Podium voor theater en muziek 'Bro- gum', Julianastraat 46 te Zie- rikzee. Aanvang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. Toegang 12,50. Small Triptich is een dansstuk in drie delen op respectievelijk een muziekcollage van Ton Si mons zelf, Bach en een speci aal geschreven compositie door David Linton. De choreografie kan worden gezien als ware het een ten toonstelling waarin solo's, du o's en trio's als op zichzelf staande voorwerpen nëar vo ren komen, zonder enig onderling verband. Audiovisueel materiaal be hoort tevens tot deze verza meling van bewegende beel den. Het werk van Ton Simons is meerdere malen bekroond met diverse onderscheidingen als de Sonia Gaskellprijs en de Nederlandse Choreografie- prijs. Simons is al sinds de op richting van De Rotterdamse Dansgroep verbonden aan het gezelschap. Hoewel hij choreografieën maakte voor diverse dansge zelschappen in het buitenland, bleef hij vaste gastchoreo- graaf bij DRD. Jacopo Godani creëerde voor DRD een stuk voor vijf dan sers. In zijn nieuwe choreogra fie ziet hij de mens als onder deel van een mechanisch ge heel, waarin ook de mens zelf niet meer is dan een biologi sche machine. De complexiteit van bewegin gen die Godani doorgaans ge- De harmonie en het jeugdor kest van het Middelburgs Mu ziek Korps brengen een geva rieerd programma van klas siek tot modern ten gehore. Zo worden onder meer de stukken Once Upon A Time In The West, Housed, King's Glo ry, West Side Story, Rakoczy Het Middelburgs Muziek Korps Ouverture en Jungle Book ge- het programma. Na de pauze speeld. Voor de pauze verzor- spelen beide gezelschappen gen zowel het jeugdorkest als een aantal stukken waarna ze de harmonie een gedeelte van gezamenlijk de finale inzetten. groep vindt dat het tijd is om weer eens terug te gaan naar een combinatie die indertijd in Krabbendijke ontstaan is. Am bras en Engel Reinhoudt, een degelijke combinatie, die res pectievelijk het Oost -eeuws vlaams en het Zuid-Bevelands dialect op een vrolijke en ont wapenende manier combine ren en promoten. Deze keer worden ze nog aan gevuld met enkele cabaretes ke „acts" van Sankie Koster uit Overslag (dialect van de kanten van Axel en Zaam- slag). Het nachtmens Kees Torn stu deerde piano aan het conser vatorium. De onderwerpen voor zijn tek sten komen meestal voort uit dagdromerij en gepieker. Zijn verstrooide voorkomen en bij zondere verschijning doen niet vermoeden welke talen ten Kees Torn heeft op het podium. Kees heeft een zwak voor rijm, poëzie en mensen. Voor dagdromers als Kees Torn, die eerder dan verstan dige mensen buiten de deur meteen onder een tram drei gen te lopen, is binnen blijven de beste oplossing. Veilig ver schanst in een droomwereld zonder trams en vrachtver keer. Daar kan hij naar harte lust zijn eigen chaos schep pen. Daar heeft hij de volle ruimte. Vrij zwevend in een rijk tussen fantasie en verlan gen. Alleen niemand om mee te delen. Maar daar is wat aan te doen, hij trekt erop uit en pro beert zoveel mogelijk mensen mee te slepen in zijn dromerij en. Plek zat! De voorstelling in Goes begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 22,50, voor pashouders 17,50 en zijn verkrijgbaar bij de VVV Goes- Borsele en aan de zaal. Telefo nisch kaarten bestellen kan via de kassalijn van de Zeeuwse Theater Stichting in Middel burg 0118-659659. In een land zo leeg dat het lijkt of God het vergeten is, wordt een koningskind geboren. Een meisje. Bij haar geboorte voorspelt een oude wijze dat zij een bij zonder kind zal zijn en dat de koning er goed aan doet naar zijn dochter te luisteren. Het mooie koningskind groeit vo- rspoedig op. Tot op een dag haar moeder sterft en de ko ning gek wordt van verdriet, zelfs de nar kan hem niet tro sten. De wijze geeft de raad opnieuw te trouwen. Maar in Blauw Bloed van jeugdtheatergroep Het Filiaal. foto Joris van Bennekom heel het rijk vindt de koning niet één vrouw die hem zijn overleden echtgenote kan doen vergeten... op zijn doch ter na, het evenbeeld van haar moeder. Maar zij volgt haar ei gen hart en vlucht naar wat toen het einde van de wereld was: België. De koning is woe dend. Samen met de nar gaat hij er op uit om zijn dochter te vinden. In 'Blauw Bloed' vloeien tekst, muziek en zang naadloos in elkaar over. In hoog tempo volgen tragische en feestelijke momenten elkaar op. De tekst van dit nieuwe jeugdmuziek- theaterstuk is speciaal voor Het Filiaal geschreven door Heieen Verburg. Zij liet zich in spireren door een oude Kelti sche legende. Net als in alle volksverhalen en legenden, zijn in 'Blauw Bloed' grote en tijdloze vragen verweven over goed en kwaad, wonderen en wijzen. bruikt, wordt nu ook zichtbaar in de samenwerking tussen de dansers. Jacopo Godani ver zorgde voor het stuk 'Mars in Aries' zelf licht, muziek en kostuums. Tijdens zijn opleiding aan de Fine Arts School in Carrara begon Jacopo Godani in 1984 met lessen in klassieke en mo derne danstechnieken bij Lo- redana Rovagna aan het Cen- tro Studi Danza in zijn geboor teplaats La Spezia in Italië. Hij rondde zijn dansopleiding af op de Maurice Béjarts Mudra School in 1986. Zijn loopbaan als professio neel danser begon hij in 1988 bij het dansgezelschap 'La Marietta Secret'. Na gewerkt te hebben voor 'Archipel Sud' in België en 'Jean Francois Duroure' in Parijs, richtte hij in 1990 zijn eigen dansgezel schap op in Brussel. Vanaf 1991 is Jacopo Godani solist en co-choreograaf bij Ballet Frankfurt en heeft sinds dien meegewerkt aan verschil- De Rotterdamse Dansgroep brengt donderdag twee dansstuk- lende Fortsythe-choreografie- ken op de planken van de Stadsschouwburg in Middelburg. en. foto Leo van Velzen Kees Torn: een heel eigen stijl, foto Chris Ruisch Ambras verzorgt Zeeuwse Avond in Rilland Ambras, bestaande uit Piet Scheerders, Rob en Hans van Bellen en Jos Neve brengt een aantal originele oude liedjes, die in de loop van de jaren zijn verzameld, afgewisseld met eigengemaakte liedjes over actuele zaken in Oost-Zeeuws Vlaanderen. Piet Scheerders breit de lied jes op aangename manier, doorspekt met de nodige hu mor, aan elkaar. Engel zingt en verhaalt op een persoonlijke wijze over karakteristieke per sonen en gebeurtenissen van Zuid-Beveland. Kaarten kosten 15,00 met pas 12,50 en zijn verkrijg baar bij de VVV in Yerseke, in het gemeentehuis in Kruinin- gen (publieksbalie Bachten Vaete) en aan de zaal. Telefo nisch kaarten bestellen kan via de nummers 0113 395326 (bu reau burgerzaken en 0113 551552 (Jacques Boonman).

de Faam | 1999 | | pagina 11