Evenementenverhuur Recreatiewerk verzelfstandigd Scooter Direct Service bij Rijwielcentrale Dauwendaele La Vaca Creatief geeft prijs weg DEZE WEEK IN PARTY: VIOLA'S SCHEIDING LINDA DE MOL VERWACHT TWEEDE BABY! Miljoen voor veiligheid van speelterreinen Hans Anders na verbouwing heropend NU NOG LAGERE PRIJZEN JAAP JONGBLOED IN ANGST: KINDEREN VERMIST ZU 'BEEST7 ALLEEN IN MEXICO X ARBELL De afdeling evenementenverzorging en attrac tieverhuur van het Recreatiewerk Zuid Neder land is verzelfstandigd. De verhuur van attrac ties als springkussens, stormbanen en knutsel- paleizen en de organisatie van evenementen wordt voortgezet als zelfstandig bedrijf onder de naam: Qui Vive, evenementen en attractie- verhuur. De twee kersverse eigenaars van het bedrijf zijn René van Maanen en Stefan Franke. Luchtkastelen Rijwielcentrale Dauwendaele in Middelburg werd in 1998 SLIM-dealer van het jaar. Voor Paul en Ria van Limbergen en hun medewerkers was dat echter geen reden een beetje gas terug te nemen. Integendeel zelfs. Om de klanten nog beter van dienst te zijn, introduceerde de zaak de Scooter Direct Service. Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Hans Anders Opticiens aan de Langeviele in Middelburg heeft een grondige verbouwing achter de rug. Tijdens die verbouwing ging al les wel gewoon door. Vanuit een container. Nu kan er weer rustig gezeten, gepast en gemeten worden. Zaterdag 16 januari is de zaak feeste lijk heropend. Bij La Vaca Creatief in de Middelburgse Heren straat is vorige week de hoofdprijs uitgereikt van de kerstkaartenwedstrijd. De wedstrijd was eind vorig jaar door de winkel georgani seerd. Deelnemers moesten zelf een zo mooi mogelijke kerstkaart maken. Vier jaargetijden op nieuwe postzegels Libris Leesfeest bij boekhandel Bikker J-tip: de spuit zonder naald Nieuw groenbedrijf Werkplaats Walcheren Woensdag 27 januari 1999 FAAM/VLISSINGER 9 Het nieuwe bedrijf Qui Vive bestaat sinds 1 januari. „Tot het eind van het vorig jaar wa ren we nog in dienst van Re creatiewerk Zuid Nederland", vertelt René van Maanen, die samen met Stefan Franke ei genaar is van Qui Vive. „Het organiseren van evenementen en de verhuur van attracties hoorden eigenlijk niet echt bij de primaire taken van het re creatiewerk. Daarom is er be sloten om deze tak te verzelf standigen". Het Recreatiewerk Zuid Nederland houdt zich vooral bezig met het plaatsen van recreatiewerkers op cam pings en bungalowparken. Van Maanen en Franke heb ben alle materialen van het Recreatiewerk overgenomen. Middels een nieuwe folder heeft Qui Vive haar klanten op de hoogte gebracht van de veranderingen en tevens wordt het aanbod voor het nieuwe seizoen gepresen teerd. „We zijn nu bezig om alles op orde te brengen voor het komende seizoen", doet Franke uit de doeken. „We willen ook het assortiment nog wat verder uitbreiden". René van Maanen gaat zich voornamelijk bezig houden met de verhuur van attracties terwijl Stefan Franke zich vooral op het organiseren van evenementen richt. „We gaan bijvoorbeeld tijdens het hoog seizoen verschillende dingen organiseren in Zoutelande. Daar komen verschillende springkussens te staan en tij dens het seizoen zijn er vier 9 René van Maanen en Stefan Franke van evenementen en attractieverhuur Qui Vive, geflankeerd door twee medewerkers van een theateract. foto Jaap Wolterbeek man van ons aan het werk. We gaan net als vorig jaar ook met een promotieteam de he le provincie rond om reclame voor Waterland Neeltje Jans te maken. Verder zijn we nog met een aantal grote evene menten bezig maar het is nog te vroeg om daar nu al over in detail te treden". In de folder die Qui Vive aan haar klanten heeft gestuurd is het huidige assortiment van het bedrijf opgenomen. Verschillende luchtobjecten, een klimpirami- de, stormbaan, popcorncar, kindertheatervoorstelling, spijkerbroekhangen, zeskam pen en karaoke- of disco shows zijn slecht een kleine greep uit de attracties die Qui Vive kan leveren. „We gaan het assortiment nog verder uitbreiden", vertelt Stefan Franke. „We willen nog een paar luchtobjecten er bij en een stormbaan zoals in Tele- kids gebruikt wordt en extra springkussens". Alle attracties worden bemand door perso neel van Qui Vive. „We heb ben een uitgebreid bestand van medewerkers die op af roep beschikbaar zijn", legt Van Maanen uit. „Het zijn vooral studenten die een op leiding in de recreatie vol gen". Momenteel zijn Van Maanen en Franke bezig met de materialen in het magazijn van het bedrijf aan de Ar- nesteinweg in Middelburg op orde te brengen. Van Maanen: „Als het voorjaar begint moe ten we helemaal klaar zijn, want dan breekt voor ons de drukke periode weer aan". Donderdag 28 januari t/m woensdag 3 februari HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 23 uur: SA van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 639933. Zondag tot 23 uur: J.K. Dominicus, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: F. Bronzwaer, Badhuisstraat 31, tel. 412525. Zondag tot 24 uur. W.N. O ster man, De Kempenaer- straat 2, tel 479791. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: C. Wattel, Dorpsstraat 19, Ritthem, tel. 461630. Zondag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 461630. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: G. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 581276. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, De Casembro- tstraat 24, Westkapelle, tel 571234. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: B. Bouwen- se, Valkenisseweg 42, Biggeker ke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: P. van Malland, Tobago- laan 6, Vlissingen, tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvol gend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek Welsmge, J.W. Thibautstraat 45, tel 623298. Vlissingen: van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Van de Sande, Bad huisstraat 30-36, tel. 412066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 22 uur: H. Hament, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: M de Jon ge, tel. 616761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: A.J. Ruys, Stadsschuur 1, Middel burg, tel. 613118. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17- 18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8- 9 uur Dierenartsenpraktijk Oostka pelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel 581443 Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelder- weg 1, tel. 592838. Paul van Limbergen legt uit: „De SLIM-campagne was wel aanleiding tot dit 'plan. Toen ging het erom het beeld van de scooters wat bij te stellen. We wilden dat graag verder uitbouwen en zo zijn we op Scooter Direct Service uitge komen. Het sleutelwoord is persoonlijk. Een persoonlijke benadering, een persoonlijk advies en desgewenst een fi nancieringsplan dat op maat van de klant gemaakt wordt. We hebben daar een informa tieset voor die iedereen vrij blijvend kan opvragen. Daar na begint het eigenlijke werk. Wat wil je doen met je scoo ter. Woon-werkverkeer bijvoorbeeld. Wie van Vlissin gen elke dag naar Vlissingen- Oost moet, misschien zelfs in ploegendienst is beter uit met een 45-km scooter dan met een 25-km type. Maar als je gewoon met lekker weer een beetje wil toeren, wordt het verhaal al anders. De leeftijd van de doelgroep ligt dan ook tussen de vijfentwintig en vijf tig jaar. Die groep wil be trouwbaar vervoer met dito service". Stel, je bent er wel zo'n beetje uit. Die éne scooter moet het worden. Misschien zelfs wel na eerst een proefrit. Maar dan moet de knip toch een keer open. Van Limbergen: „Het praten over geld; wel of niet financieren is zeer per soonlijk. Voorheen werd dat in de zaak gedaan, maar erg pri vé is dat natuurlijk niet. Er kunnen altijd andere klanten zijn die meeluisteren. Daarom hebben we twee mogelijkhe den. Of we gaan naar de klant toe en bespreken bij hem thuis in alle rust de mogelijk heden. Veel mensen vinden dat prettig. Wat j"ë per maand kunt missen gaat tenslotte niemand wat aan. De tweede mogelijkheid is hier in de zaak, maar dan in een andere ruimte. Vanuit de winkel ben je niet te zien en zeker niet te horen. Op die manier kun je een investeringsplan maken toegesneden op jouw situa tie". Investeringsplan klinkt nogal alsof de klant een bedrijf heeft. „Toch geeft het beter de zaken weer dan financiering", weet Van Limbergen. „Finan ciering is een soort persoon lijke lening, maar met ons plan, dat heel toepasselijk Ea sy Rider heet, investeer je ook echt. In je vervoer en in de toekomst. Je koopt bijvoor beeld een scooter met een maandelijkse aflossing van honderd gulden. Na drie jaar ruil je 'm in tegen een gega randeerde inruilwaarde, koopt Paul van Limbergen (rechts) van de Scooter Direct Service. een nieuwe en je blijft toch op je oude maandbedrag zitten. Dan moet je natuurlijk niet in eens een veel duurdere kopen, dan verandert je maandbedrag mee. Voor waarde voor deze gegaran deerde inruil is wel dat wij ook het onderhoud doen. Boven dien kun je bij een financieel meevallertje ook nog boetevrij extra aflossen". Goed, de betaling is geregeld. Je rijdt in de winter naar je werk en ineens: pech! Hij stopt ermee. Wat dan Van Limbergen weet daar wel raad mee: „Dan halen we 'm op. Op Walcheren dan hè. Veel mensen hebben tegenwoor dig een mobiele telefoon en dat is dan wel handig. Tachtig kilo vooruit duwen is niet niks. Die ophaalservice is gratis. We hebben er zelfs een speci ale bus voor gekocht. De vol gende dag is de scooter klaar en kan de klant hem komen ophalen of tegen een kleine vergoeding weer laten bren gen. Dat hoort allemaal bij dat Direct van Scooter Direct Service. Een verzekering te- foto Jaap Wolterbeek gen diefstal zit erin en een casco-dekking. Maar vooral de service, daar gaat het ons om", benadrukt Van Limber gen. Het lijkt er sterk op dat Rijwiel centrale Dauwendaele ook SLIM-dealer voor 1999 wil worden. „Nee hoor, daar gaat het ons niet om", zegt Van Limbergen lachend. „Toch hoor ik uit de branche wel al geluiden van: wat is-ie nou weer aan het doen?. Dat geeft niet, dat is alleen maar goed. Uiteindelijk zijn mijn klanten er het beste mee gediend". In haar eerste bestaansjaar heeft het Fonds Speel op Ze ker bijna één miljoen gulden aan speelvoorzieningen bij gedragen. Met dit geld is in 1998 de veiligheid van speeltoestellen'in bijna tachtig openbare speelgelegen- heden verbeterd. Ook in 1999 zal het fonds een ruime fi nanciële bijdrage leveren aan het veiliger maken van speelvoorzieningen in Nederland. Op 26 maart 1997 is het Besluit Veiligheid van Attractie- en Speeltoestellen in De veiligheid van speeltoestellen laat nogal eens te wensen over werking getreden. Met de invoering hiervan zijn de vei ligheidseisen voor speeltoestellen aangescherpt. Organisaties die openbare speelgelegenheden beheren, beschikken echter vaak niet over voldoende financiële armslag om de toestellen aan te passen en/ofte vervan gen. Vandaar dat het Nationaal Jeugd Fonds Jantje Be ton en het VSB Fonds in november 1997 het Fonds Speel op Zeker opgericht hebben, met als doel financië le middelen in te zetten voor verbetering van speelvoor zieningen. Ingrid van der Meer, leerling opticien, vervangt de filiaallei der die met vakantie is. En verontschuldigt hem: „Zo'n verbouwing wordt geregeld via het hoofdkantoor. Daar wordt bepaald welk filiaal aan de beurt is. Als je, zoals in dit geval, je wintersportvakantie al geboekt hebt komt dat na tuurlijk niet lekker uit. Maar we hebben het gered hoor!". Aan de presentatie van de brillen is niet veel veranderd. „Dat was niet nodig", zegt Van der Meer. „Wel hebben we nu een ruimere indeling. De kleuren van het interieur zijn meer op elkaar afge stemd. Grijs met een warm, bordeaux-achtig rood. De huiskleur van Hans Anders was te fel rood". Hans Anders is bekend geworden met de eenheidsprijs van alle montu ren: vijfenzeventig gulden. Ingrid van der Meer van Hans Anders in Middelburg. foto Jaap Wolterbeek Van der Meer: „Dat geldt voor de lenzen trouwens ook. Een paar lenzen kost ook vijfenze ventig gulden. Met de komst van de Euro zal dat vaste be drag gewoon blijven. Alleen wordt het dan vijfendertig Eu ro heb ik horen zeggen, maar dat is nog niet definitief vast gesteld". Een aparte ruimte js er voor de lensaanpassing. „Dat heeft te maken met de bolling van het oog", weet Van der Meer. „Dan zijn er natuurlijk de ver schillende lenstypes en de sterkte moet aangepast wor den. Ook kinderen kunnen lenzen dragen, maar het is wel afhan kelijk van het kind zelf. Kan het kind er goed mee omgaan en kan het de verantwoording aan dan zijn lenzen ideaal". Oogmetingen zijn gratis. Daarna wordt het moeilijk kie zen uit de collectie van hon derden monturen. „Over het algemeen kun je wel zeggen dat de brillen veel kleiner ge worden zijn; lichter en toch steviger dan vroeger", vertelt collega opticien Cindy over de collectie. „Dat Amerikaanse - die grote brillen- is er wel zo'n beetje uit". Brillen, zonnebril len en lenzen; het blijft moei lijk kiezen. „Toch blijven bril len de grootste groep uitma ken. Dertig paar lenzen op honderd brillen", rekenen de dames voor. Bij een herope ning horen aanbiedingen. Daar heeft Hans Anders in Middelburg er een viertal van. Wie er gebruik van wil maken moet dat wel voor 6 februari doen. Carta Hubregtse van La Vaca (links) overhandigt de eerste prijs aan winnares Ineke la Gasse. foto Jaap Wolterbeek Bij de beoordeling van de in zendingen is gelet op de tech nische uitvoering, de origina liteit en de leeftijd van de deelnemer. De opdracht was een kerstkaart te plakken, te knippen, te vouwen, en breien of zelfs te timmeren. Alles was mogelijk zolang de PTT het maar kon versturen. De eerste prijs is gewonnen door Ineke la Gasse uit Koudekerke. Het aantal reacties dat La Vaca op de kerstkaartenwedstrijd heeft gekregen is overweldi gend. Te oordelen naar het aantal inzendingen is er nog heel wat creativiteit onder de mensen. Behalve de hoofd prijs, een waardebon ter waarde van tweehonderdvijf tig gulden, zijn er ook nog tien troostprijzen uitgereikt. De troostprijzen bestonden uit waardebonnen van vijfentwin tig gulden. In elk seizoen toont de natuur in vele kleuren haar zo karakte ristieke gezicht. PTT Post wijdt hieraan dit jaar een serie van vier postzegels van tachtig cent. Gekozen is voor de jaargetij den in verschillende Nederlandse parken. De zegels tonen de kleurschakeringen in de lente van de nu vijftigjarige Keukenhof in Lisse en in de zomer in het Nationaal Park De Weerribben in Steenwijk. De Haarlemmerhout in Haarlem toont haar herfst kleuren terwijl het honderdjarige Park Sonsbeek in Arnhem de winterpraal vertolkt. Het velletje met vier postzegels is verpakt in een bijpassend postzegelboekje waarvan de omslag per sei zoen verschilt. Vanaf dinsdag 2 maart is het boekje met een len teomslag verkrijgbaar op het postkantoor. Op 8 juni, 7 septem ber en 30 november verschijnen de andere postzegelboekjes met achtereenvolgens de zomer, herfst en winteromslag. De af beeldingen op de zegels zijn verzorgd door Harold Strak uit Am sterdam. De typografie werd verzorgd door Willem van Zoeten daal, terwijl Design Bridge tekende voor het ontwerp van de omslagen. De Vier Jaargetijden van de PTT Post. Bij boekhandel Bikker in de Vlissingse Walstraat wordt van 20 januari tot en met 6 maart het jaarlijkse kinderboekenfestijn Li bris Leesfeest gehouden. Gedurende deze periode ligt in meer dan honderd Libris-boekhandels de Libris Leeskrant. In de lees- krant staat de leespuzzel centraal. Deze puzzel bestaat uit zesen twintig vragen over evenzoveel boeken. Libris nodigt alle kinde ren uit om de leespuzzel op te lossen. Om de deelnemers op weg te helpen staat in elke Libris-boekhandel een leestent met daarin de zesentwintig boeken die nodig zijn om de vragen op te lossen, ledereen die de puzzel inlevert, ontvangt een presen tje: een ex-libris plakvel. Elke boekhandel heeft zijn eigen win naar: de Libris leeskampioen. De kampioen ontvangt een lees- trofee en een boekenpakket ter waarden van honderd gulden. Daarnaast worden er onder de inzenders met de meest goede antwoorden ook nog driehonderd leestientjes verloot. Uit Amerika komt een injectiespuit zonder naald. Gasdruk zorgt ervoor dat de vloeistof via de huidporieën wordt geïnjecteerd. Dat gebeurt in een fractie van een seconde en is nagenoeg pijnloos. Dat is goed nieuws voor honderdduizenden suikerpatiënten die zichzelf elke dag pijn moeten doen met een insuline-injectie, maar ook iedereen met angst voor een injectienaald zoals bijvoor beeld kinderen. In het verleden zijn al eens naaldloze injectiespuiten verschenen maar de kracht van de ontlading was vaak te zwak om volledige doordringing van huid en bindweefsel te garanderen. Het nieuwe model, de J-tip, is goedgekeurd door het gezaghebbende FDA (Food and Drug Admi nistration) en is geschikt verklaard voor on der anderen suikerpatiënten. De J-tip komt eind januari beschikbaar voor de gezond heidszorg. Meer informatie is te vinden op internet: www.dirin- co.demon.nl/mse/jtip. te;.-- De nieuwe spuit zonder naald voor pijnloos injecte ren. De Werkplaatsen Walcheren gaan op de hoek van de Stro- menweg en De Schenge in Middelburg een nieuw groenbedrijf bouwen. Afgelopen dinsdag, 26 januari, is de eerste paal gesla gen door J. Burgemeester, algemeen directeur van de Werk plaatsen Walcheren. Het besluit tot de bouw van een nieuw ge bouw voor het groenbedrijf, kwam voort uit de opheffing en verkoop van kwekerij Veldzigt en de hieropvolgende reorgani satie. De daar werkzame personeelsleden werden voor een deel overgeplaatst naar het Groenbedrijf en voor een deel naar het industriële bedrijf aan de Grevelingenstraat, waar het Groenbedrijf een be scheiden werk- en opslag ruimte heeft. Met de nieuwbouw wordt vol daan aan de dringende be hoefte om meer en betere fa ciliteiten voor de bedrijfsvoe ring. Hierdoor kan er bedrijfsmati ger en efficiënter worden ge werkt. Bovendien worden de arbeidsomstandigheden op deze locatie aanmerkelijk ver beterd. (advertentie) GOES. MIDDELBURG VLISSINGEN (advertentie)

de Faam | 1999 | | pagina 9