Statenvergadering o GIRO 646900 DEN HAAG aap noot Mies MOET! Provincie Zeeland mssmmm MÊmmmmm elke brievenbus Terwijl u dit leest, zwerven duizenden kinderen hongerend door de wereld. Help ze nu! Straks hoeft 't niet meer. Uw reclamedrukwerk bereikt door ons Ook voor gehandicapte kinderen Op de schop «Officiële Mededelingen PZC reclameverspreiding Milieuverordening Fotowedstrijd In beroep Milieu Startnotitie Milieu effectenstudie baan- verharding Vliegveld Midden-Zeeland Ontwerp-besluit wijzi gen vergunning Elf Atochem Vlissingen B.V. terre des hommes HANDELSWEG 22 "VRIJBURG" 4387 PC VLISSINGEN TEL. 0118-484229 FAX 0118-472404 Woensdag 27 januari 1999 FAAM/VLISSINGER 7 AbdijNieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij Nieuws Werk aan de weg vraagt niet alleen aandacht van de mensen die daadwerkelijk de klus klaren, maar ook van de (water)wegge- bruikers. Ook hun medewerking is nodig. Hetzij omdat ze te maken krijgen met stremmingen, of met omleidingen, wachttijden of langzamer rijden. Driewegen Tot juli deze zomer wordt ge werkt aan het maken van een parallelweg langs de N257 tus sen Driewegen en de Derde Verkorting ten zuiden van Axel. De parallelweg komt aan de noordkant van de N257. Hij wordt 5 km lang en 4,50 meter breed. Er komen drie plateaus in die met rode betonstraatstenen in het asfalt worden geaccentu eerd. De plateaus komen ter hoogte van houthandel De Doelder en de Eerste en Tweede Verkorting. Tijdens het werk blijft de hoofdrij baan beschikbaar, zij het dat met een snelheidsbeperking van 50 km per uur rekening moet wor den gehouden op de plaatsen waar het werk in uitvoering is. Voor de zijwegen gelden tijdelijke afsluitingen voor het snelverkeer; omleidingen worden aangegeven. Verder moet rekening worden gehouden met hinder door de uit ritten van vrachtauto's. Langs de weg wordt een sloot gegraven met piasbermen op de waterlijn. Zodoende kunnen waterplanten ruimte bieden voor het nestelen van dieren. Met het werk is 1,3 miljoen gul den gemoeid. Noodbrug Oude Arne Op het ogenblik wordt gewerkt aan het maken van een noodbrug over het Kanaal door de Oude Arne, de zijarm van het Kanaal door Walcheren ter hoogte van Middelburg/Arnemuiden. De huidi ge draaibrug van de provincie is versleten en wordt vervangen door een brede ophaalbrug met gescheiden banen voor snel- en langzaam verkeer. Door gebruik te maken van een noodbrug hoeft geen oponthoud te bestaan voor het wegverkeer. Aanvankelijk werd namelijk reke ning gehouden met een strem ming van drie maanden. De noodbrug, die twaalf meter breed is, en de tijdelijke wegaan- sluitmgen met de Doeleweg en de Nieuwe Kleverkerkseweg wor den gereed gemaakt voor de ver sleten brug wordt weggehaald. Zodoende zal het wegverkeer geen hinder ondervinden. Het werk valt samen met de ver vanging van de spoorbrug door de Nederlandse Spoorwegen. In verband hiermee is het scheep vaartverkeer op het Kanaal door de Oude Arne al geruime tijd gestremd. De provinciale Milieuverordening is de laatste jaren sterk veran derd. De laatste aanvullingen en wijzigingen zijn door Provinciale Staten op 16 oktober 1998 vast gesteld. Op het onderdeel buislei dingen treden de aanvullingen en wijzigingen per 1 februari in wer king. De wijzigingen hebben te maken met de onderdelen afvalstoffen, bodemsanering, provinciale geluidhinderdienst, onderwaterflo ra en -fauna, milieubeschermings- gebieden, PCMW en inspraak. Alle tot nu toe uitgebrachte teks ten zijn verzameld weergegeven in een provinciaal blad. Het blad en het besluit over de inwerking treding liggen vanaf 1 februari tot en met 1 maart ter inzage in het gebouw van de provincie aan het Groene Woud 1 in Middelburg en in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 - 631400. Wie vragen heeft over de inhoud kan bellen naar 0118-631914 Van de complete Milieuverorde ning is ook een zogeheten ge bruikersversie gemaakt. Wie in het verleden een dergelijke versie heeft aangeschaft krijgt automa tisch de aanvullingen toege stuurd. Wie een volledig exem plaar wil hebben kan dit bestellen bij het informatiecentrum van de provincie. De complete gebrui kersversie kost vijftien gulden. Wie wil meedoen aan de foto- en videowedstrijd van de PSD moet het materiaal (maximaal 2 foto's of 1 video) inzenden voor maan dag 15 januari, 12.00 uur. Het adres is: PSD, postbus 171, 4380 AD Vlissingen. Voor die tijd afgeven bij het kantoor van de PSD aan de Prins Hendrikweg 10 in Vlissingen mag natuurlijk ook. Het onderwerp moet met de PSD te maken hebben. Voor foto's geldt: in kleur of zwart/wit, op een formaat van minimaal 18x24 en maximaal 20x28. De video mag met langer duren dan vijf minuten en moet afspeelbaar zijn op een VHS-recorder. De prijzen zijn: een volledig ver zorgd weekend voor twee perso nen in een goed Zeeuws hotel, een rondvlucht van een uur boven Zeeland, een aantal bioscoopbon nen. Tijdens de open dag van de provincie 20 februari, zijn alle inzendingen te zien. Vrijdag 5 februari vergaderen de Staten van Zeeland. Natuurlijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune van de historische Statenzaal om de beraadslagingen, of een deel er van, te volgen. Het is vaste prik dat de Staten vergadering om 10.00 uur be gint. Het bijzondere aan deze bij eenkomst is dat het de laatste vergadering is voor de verkiezin gen voor Provinciale Staten op 3 maart. Na die datum zijn de krachtsverhoudingen tussen de verschillende fracties wellicht gewijzigd. De Statenleden moeten 5 febru ari besluiten nemen over 9 voor stellen van Gedeputeerde Staten (GS), het dagelijks provinciebe stuur. Welzijn Binnen de Stichting Klaverblad Zeeland werken een reeks over legplatforms op het terrein van de zorg samen. Het proces van samenwerking en integratie vraagt meer tijd dan was voor zien. Dat komt ook door wijzigin gen in de landelijke wet- en regel geving waardoor de Stichting meer taken moert verrichten. Omdat de Staten al eerder een besluit hadden genomen over financiering van deze stichting voor de jaren 1997 en 1998 moeten ze nu nog een besluit nemen voor de jaren 1999 en 2000. De stichting heeft dan nog twee jaar de tijd om aanlooppro blemen op te lossen en de nieu we taken te integreren in het werk. Als dat is gebeurd kunnen de Staten op basis van een goede evaluatie eind 2000 een definitief besluit nemen over structurele financiering met toe wijzing van een vast budget. Monumenten zijn in Zeeland een bekend verschijnsel. Ook bestuurlijk is er veel aandacht voor het behoud van het Zeeuws cultureel erfgoed. Vandaar dan ook het voorstel van GS een ton subsidie te verlenen voor de res tauratie van de hengst Tholen 49, een varend monument. Hoogaarzen en hengsten beva ren al eeuwen de Zeeuwse wate ren. Er zijn nog maar weinig van deze oude visserschepen in de vaart, laat staan dat ze in origine le staat verkeren. De Stichting Behoud Hoogaars wil de restau ratie van de in 1908 gebouwde monumentale hengst aanpakken. De kosten bedragen, ondanks de inbreng van veel vakkundige vrij willige scheepstimmerlieden van uit de stichting, twee ton. Als PS akkoord gaan met 100 duizend gulden subsidie is de financiering rond. De andere 100 duizend komt van een sponsor 'Op de koffie bij de buren' is een van de projecten van de provincie Zeeland met Euregio Scheldemond. Maar er zijn meer activiteiten in het kader van het project 'Over de grens van mens tot mens'. Dit project is bedoeld om burgers van Europa met elkaar te laten kennismaken De Staten hebben er al eerder een bedrag voor beschikbaar gesteld in navolging van 'Brussel'. Toen is ook afgesproken dat de Zeeuwse subsidieverordening met van toe passing zou zijn op de subsidie verlening. Dit om het niet al te ingewikkeld te maken, gegeven de uitgebreide Europese regelge ving. Nu het project met twee jaar wordt verlengd, stellen GS Londen hebben gemeen dat het water een ruimtelijke scheiding aanbrengt in het stadspatroon. Om de nadelen daarvan op te heffen en de potenties van de oevers te versterken is het nodig plannen te maken. Wat Vlissingen betreft gaat het dan om de ver plaatsing van de KSG en een andere invulling van het terrein van de scheepswerf en dokken. Om de studie mogelijk te maken en de steden van elkaar te laten leren heeft 'Brussel' 220 duizend gulden toegezegd aan Zeeland onder de voorwaarde dat de Zeeuwen hetzelfde bedrag op tafel leggen. De gemeente Vlissingen neem 75 duizend gul den voor haar rekening en de provincie 145 duizend gulden, luidt het voorstel van GS. wov GS stellen PS voor niet langer procedures te blijven voeren voor het betalen van een zogeheten rekenvergoeding aan het Konsor- tium Westerschelde Oeververbin ding (KWOV). KWOV heeft een ontwerp en prijsaanbieding ge daan voor de bouw van de WOV maar de opdracht uiteindelijk niet gekregen. Het konsortium claimt een vergoeding 1,3 miljoen gul den en i$ door de rechter in het gelijk gesteld met deze claim. GS voor ook nu weer de eigen subsi dieverordening met te laten gel den. Ruimte Wat GS betreffen kan de ge meente Terneuzen rekenen op een bijdrage van 75 duizend gul den voor de opschoning van een deel van de Blikweide in Terneu zen. Al eerder waren de woonwa gencentra De Rape in Hulst, Windhoek in Vlissingen en Klap- hekkeweg in Goes gesaneerd. Daarna kwam de Blikweide aan de beurt. Na realisering van het plan Othene in het najaar van 1997 is de gemeente Terneuzen begonnen met de verhuizing van de laatste woonwagens. Een deel van het terrein dat niet is opge schoond, bleek eveneens ver vuild. De klus is ondertussen geklaard en heeft de gemeente drie ton gekost. Omdat ook de provincie taken heeft op het ter rein van milieu en de gemeente met de ontruiming van de Blikweide bijdraagt aan de uitvoe ring van provinciaal beleid, willen GS de gemeente de gevraagde bijdrage verstrekken. Vlissingen, Dublin, Glasgow en stellen nu voor het bedrag te betalen uit de reserve voor de WOV dat ruim toereikend is om dit bedrag op te hoesten en ver volgens met het ministerie van Verkeer en Waterstaat te gaan praten over een vergoeding van dit bedrag door het Rijk. Aan het eind van de vergadering komen er nog drie financiële voorstellen aan bod. Om te beginnen het zogeheten millenni umvraagstuk. Om computers en computeraangestuurde appara ten gereed te maken voor het nieuwe millennium is een bedrag nodig van ruim 246 duizend. Als PS akkoord gaan moeten ze ver volgens nog hun goedkeuring hechten aan twee wijzigingen in de begroting van de provincie voor 1999. Meer weten De vergadering van Provinciale Staten is zoals gebruikelijk in de Statenzaal van het provinciehuis, Abdij 10 in Middelburg. Wie meer wil weten over de inhoud van de voorstellen kan op werkdagen van 09.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 16.30 uur terecht in het informatiecentrum van de provincie. Daar ligt de complete agenda met bijbehoren de stukken ter inzage. Dinsdag 2 februari behandelt de adviescommissie bezwaarschrif ten vier zaken. De zittingen zijn openbaar. Koel Vrieshuis Reimerswaal B V. komt in het geweer tegen een gedoogbeschikking die GS heb ben verleend aan een bedrijf in Kruimngen. De zaak dient om 14.30 uur. Om 15.00 uur komt Sagro Recycling Zeeland B.V. uit Ter neuzen aan bod omdat het bedrijf het niet eens is met een besluit van GS een brief van Sagro niet te beschouwen als een melding in de zin van artikel 8.19 Wet milieubeheer. Een inwoner van Zoutelande is het met eens met het niet verle nen van een verklaring van geen bezwaar door GS voor de bouw van een landbouwloods aan de provinciale weg Zoutelande-Big- gekerke. Hij krijgt om 15.30 uur gelegenheid zijn zaak te bepleiten. Om 16.00 uur komt een inwoner van Scharendijke uitleggen waar om hij het met eens is met het besluit van GS om op grond van de Ontgrondingenwet machtiging te verlenen aan Den Boer Service B.V. uit Brouwersgaven voor het uitvoeren van ontgrondingwerk zaamheden op een perceel aan de Blankersweg bij Den Osse Tegen het bestemmingsplan Ge meentehuis van de gemeente Tholen zijn bedenkingen inge bracht namens de fa. J.B. Hage en Zn. Te Sint Maartensdijk. De hoorcommissie bestemmings plannen geeft de firma en de gemeente woensdag 3 februari, aanvang 09.15 uur, de gelegen heid hun standpunten nader toe te lichten. De zittingen zijn in het provincie huis, Abdij 6 in Middelburg. Gedeputeerde Staten hebben de startnotitie milieu-effectenstudie baanverharding Vliegveld Midden- Zeeland vastgesteld. In de notitie wordt gemeld welke milieu-effecten van de baanver harding moeten worden onder zocht in een nog te maken milieu effectenstudie (MES). Voordat de MES wordt opgesteld zullen door gedeputeerde staten aanwijzingen worden gegeven die aangeven welke milieu-aspecten in de MES onderzocht moeten worden. Om adviezen en reacties te ontvangen die van belang kun nen zijn bij het formuleren van de aanwijzingen wordt aan eenieder de mogelijkheid tot inspraak geboden. De startnotitie ligt van 28 januari tot en met 24 februari 1999 ter inzage in het provinciaal infor matiecentrum, Abdij 9, Middel burg, werkdagen 9.30-12.30 en 13.30-16.30 uur; de gemeente huizen van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. Milieuza ken, Vlissingsestraat 21, Middel burg, werkdagen 9-12 en 13-16 uur, (na telefonische afspraak 0118-675241) donderdagavond 18-21 uur; Goes, Oostsingel 2, werkdagen 9-12 en 13-16 uur en donderdagavond 17-20 uur; Noord-Beveland, Voorstraat 31, Wissenkerke, werkdagen 9-12 en 13-15 uur en na tel. afspraak (0113-377362) in de avonduren; Veere, Dorpsplein 28, Koudeker- ke, werkdagen 9-12 en 14-16 uur en donderdagavond 17.30-19 uur, en in de vergaderzaal van het Vliegveld Midden-Zeeland, Calandweg 4, Arnemuiden, werk dagen 9.30-12 uur. In dezelfde periode kunnen schriftelijke reacties met be trekking tot de startnotitie wor den ingediend bij Gedeputeerde Sta-ten van Zeeland, t.a.v. de heer B. Maring, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Donderdag 11 februari 1999 om 19.30 uur wordt in het vereni gingsgebouw De Arne, Rader- macherstraat 32, Arnemuiden een informatie-avond gehouden over de startnotitie. Voor nadere informatie en het aanvragen van een exemplaar van de startnotitie kunt u contact opnemen met de heer B. Maring tel.nr 0118-631953. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een verzoek ontvan gen van Elf Atochem Vlissingen BV te Vlissingen om wijziging van voorschrift 1.1 van de vergunning Wet milieubeheer van Metablen van 23 januari 1990. Het verzoek omvat een aanpassing van de emissie-voorschriften van mono- meren en stof als gevolg van onvoorziene omstandigheden tij dens het produktieproces. Gedeputeerde Staten willen aan dit verzoek gevolg geven. Het ontwerp-besluit ligt van 28 januari tot en met 24 februari 1999 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en des gevraagd buiten kantooruren en het gemeentehuis van Vlissin gen, op werkdagen van 8.30- 12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 25 fe bruari 1999 schriftelijke be denkingen tegen het ontwerp besluit indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 17 februari 1999 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over het ontwerp-besluit (0118-631773). Bij de gedachtenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kun nen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen het ontwerp besluit, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ont werp-besluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.Wattel, (tel. 0118- 631773). i i a m—mam hulp aan kinderen in nood telefoon 070-3637940 Speciaal voor hen vraagt het UNESCO Centrum Nederland (opnieuw) uw financiële steun ten behoeve van aangepaste onderwijs projecten in India. Kongo. Madagaskar. Pakistan, Ruanda en Sri Lanka, en voor projecten van Inclusion International en de World Blind Union. Hierdoor kan voor veel kinderen onderwijs mogelijk worden gemaakt. In de derde wereld hebben gehandicapte kinderen weinig kans op onderwijs. Helpt u? Graag verstrekken wij u nadere inlichtingen- telefoon (020) 6730100 fax (020) 6739531. e-mail: ucn@antenna nl ftl» UNESCO Centrum Nederland Oranje Nassaulaan 5, 1075 AH Amsterdam

de Faam | 1999 | | pagina 7