ODIUM XPOSITIES ohn Buysman over naalden, jazz en Chet Baker Hans Visser and Friends in Yerseke met The Club Weekendje Roots of Rvthm in Middelburg Jazz in Goese museum met Masha Bijlsma Band Mathilde Santine The Whole Band Lucretia van der Vloot: veelzijdig talent PA G E N D A VRIJDAG 29 JANUARI ZATERDAG 30 JANUARI ZONDAG 31 JANUARI DINSDAG 2 FEBRUARI WOENSDAG 3 FEBRUARI REGIONALE DOMBURG GOES HEINKENSZAND KATTENDIJKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE VLISSINGEN John Buysman speelt een levende legende. Hij zit in de kleedkamer voor een optreden, het voorportaal van de hemel. Of de hel. Het is maar net wat je hoort. Hij kijkt in de spiegel en ziet zichzelf. Een doodskop in de wereld die jazz heet. Hij is niet alleen. Jammer genoeg. Luister maar. Daar komen ze voorbij: de verhalen over de klootzakken, de maten en de briljanten. Hans Visser and Friends is de laatste jaren een bekende verschijning in het program ma van „Uit in Reimerswaal". Vrijdag avond 29 januari zijn ze te zien en te horen in de Zaete te Yerseke in het programma „The Club". Deze keer starring Marta Contreras (Pa rijs), Marian Rolle (Miami), en Barbara Strom- berger (Wenen). Aanvang: 20.00 uur. In het Centrum voor Nieuwe Muziek in Middelburg wordt van 5 tot en met 7 fe bruari het workshop weekend Roots of Rythm gehouden. De ze workshop, waaraan alle instrumentalisten deel kunnen nemen, legt de nadruk nu eens niet op de melo die en harmonie maar op ritme. Het week end wordt afgesloten met een concert. Zondagmiddag 31 januari geeft de Masha Bijlsma Band een concert in Goes, om pre cies te zijn: in het Museum voor Zuid- en Noord Beveland in Goes. Aanvang: 15.00 uur. Een middagje speciaal voor de jazzliefhebbers. Het veelzijdige talent Lucretia van der Vloot heeft zich de afgelopen jaren vol doende bewezen in muziektheaterpro ducties als Tip Top, haar duo met Jenny Arean en, waar het maar uitkwam, tijdens uitbundige jamsessies met verschillende bands. Vrijdag 29 januari is Van der Vloot met haar band te zien in de Stadsschouwburg in Middelburg. Het concert begint om 20 uur. Woensdag 27 januari 1999 FAAM/VLISSIIUGER 13 Donderdag 28 januari t/m woensdag 3 februari Stadsschouwburg, Middelburg; Lucretia van der Vloot Band, 'Lucretia', 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; John Buysman, 'Angel eyes', 20.15 uur. Podium 't Beest, Goes; Stichting BUK, 'Brood, of 't nut der dingen', grillige komedie, 20.30 uur. De Drukkery, Middelburg; De Niro, unplugged met gastmuzikant Paul Notebaart, 14.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; 'Ain't misbehavin', musical met Denise Jannah en Marjorie Barnes, 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Intermezzo, 'Aap Noot Mies', 20.15 uur. St. Jacobskerk, Vlissingen; II Fondamento, instrumentale muziek van Telmann en Bach, 20.15 uur. Hotel Arneville, Middelburg; Charlestown Jazzband, 21 uur. Podium 't Beest, Goes; Krotjong Devils en Firebirds, surfin' muziek, 21 uur. De Piek, Vlissingen; Amsterdamse band Silkscreen, 21 uur. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Goes; Marsha Bijlsma Band, jazzmuziek, 15 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Muzsikas en Marta Sebestyén, folk/roots, 15 uur. The Duke, Middelburg; Gert de Meijer, Zeeuwse gitarist en singer-songwriter, 15 uur. Café 't Schuttershof, Middelburg; Schuttershof Sessieband met een gastoptreden van Joe Fopper, 17 uur. Grote Kerk, Goes; Carillonconcert door Sjoerd Tamminga, 13.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Mathilde Santing en The Whole Band, 'To others, to one', 20 uur. Ambachtscentrum, Goes; Poppentheater Sim Bolus, 'Wat een schat', 15 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; The Flying Karamazov Brothers, 20 uur. Donderdag 28 januari t/m woensdag 3 februari Badhotel Domburg, Domburgseweg 1a, Jerry Harberink, miniaturen van historische Hollandse gevels. Dagelijks van 9-23 uur (t/m 31 januari). Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kun stenaars, diverse werken. Wo. t/m za. van 13-17 uur. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstraat 13, 150 jaar Koninklijk Medisch Genootschap. Di. t/m vr. van 10-17 uur. Za. van 13-16 uur. Stadskantoor, Oostsingel 2, Aaf Renkema, schilderijen en mono-types. Tijdens kantooruren. Gemeentehuis Borsele, Stenevate 10, Jo den Hollander, 'Ingevingen' cirages van schoencrème en bijenwas. Ma. t/m vr. van 8.30-12.30 uur. Do. van 17-20 uur (t/m 28 januari). Galerie llona, Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schilderij en. Za. van 14-17 uur. Depot, 't Zanddorp 68, Berith Keiser en Philippe Disse; gebruiks voorwerpen. Willem Pastoor en Raf Verjans; sieraden. Zo. en ma. van 14-17 uur. De Vleeshal, Markt, Tobias Rehberger, 'Nightprowler'. Di. t/m zo. van 13-17 uur. De Kabinetten van de Vleeshal, Zusterstraat 7, Guido Lippens, Sophie Tottie en Jaap Kroneman. Di. t/m zo. van 13-17 uur. Vensters Caesuur, Lange Noordstraat 67, Hans Eneman, Matthieu Lobelle en Jan Verhaeghe, installatie Obstruct. 24 uur per dag. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Wouter Kabouter, 'Op avontuur in het herfstbos'. Marleen van Wolferen, schilderijen en tekeningen. Di. t/m zo. van 12-17 uur. OOST-SOUBURG Verzorgingshuis De Zoute Viever, Dongestraat 1, Rina Stouthamer, aquarellen en oude geëmailleerde papborden. Tijdens kantooruren. Watertoren, Marcel Bekendaal, Edwin Maas, Zjul Devens, Jan de Vliegher, Maria Blondeel en Phil Niblock, Kunstcentrum Sittard 'On Tour'. Wo. t/m zo. van 12-17 uur. Iguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en insek- ten. Dagelijks geopend van 14-17.30 uur. Bellamy 19, Bellamypark 19, André Geertse; 'Homo Ludens' installatie. 35 kunstenaars, afscheidstentoonstelling 'Het lijden van de jonge Bellamy. Dood, graf en vooral zoentjes. Duizenden zoentjes!'. Ma. t/m vr. van 10-17 uur. Za en zo. van 13-17 uur (t/m 31 januari). De nieuwe voorstelling Angel Eyes van John Buysman gaat over het leven en werk van jazzlegende Chet Baker. Jazz liefhebber Buysman wilde eenzame tekst, jazz en als een muzikant acteren. De tekst van Angel Eyes is geschreven door Jules Deelder. Buysman en Deelder delen in de voor stelling hun liefde voor jazz en voor Chet Baker in het bijzon der. De trompettist die godde lijk spel op een smerige lepe vermengde met dope. En zo een levende legende werd. Net als in zijn vorige voorstel ling Dodo spelen in Angel Ey es twee muzikanten mee. Luut Buysman, gitarist/zanger, de enige zeventiger die nog met plakboeken op jazzlegendes afstapt. Op een paar na, heeft hij nu alle handtekeningen van zijn helden. Keimpe de Jong, saxofonist, blaast zijn leven. Dat hoor je, een witte neger op tenor: screamin', shoutin', honkin'... De muziek vult de rust die Deelder in zijn tekst laat vallen. Angel Eyes is een vreemde maatsoort op toonbeeld. Jazz om te huilen, en daar kun je om lachen. John Buysman speelt de voorstelling vrijdag 29 januari om 20.15 uur in het Vlissingse Arsenaaltheater. John Buysman speelt Angel Eyes over het leven van jazz-legen- de Chet Baker. foto Tineke de Lange „Een muziekspektakel van de bovenste plank"! Aldus Jac ques Boonman van de werk groep culturele evenementen. Hij vertelt: „Een theaterpro gramma zonder Hans Visser is niet meer denkbaar in Rei merswaal. Hij hoort woon bij. Hij voegt met zijn muzikanten een stukje kwaliteit en sfeer toe aan het toch al afwisselen de programma". er ge samen steeds Ritme is voor ons Hollanders een niet bijster ontwikkeld fenomeen. Maar al te gemak kelijk wordt het ritmische as pect van muziek overgelaten aan de leden van de ritmesec tie. Als het om jazz en aanverwan te muziek gaat treffen we nog al wat termen aan die met het ritme van doen hebben. Swing, timing, groove, time, maatsoort, beat, afterbeat, lui, swingtime en recht zijn be grippen die in de workshop behandeld worden. De Afri kaanse muziek wordt hierbij als uitgangspunt genomen om bij de deelnemers een groter ritmisch bewustzijn te ontwikkelen. De workshop wordt gegeven door saxofo nist en arrangeur Frans Ver- meerssen en djembé-speler en rythmoloog Hans Hoekse- ma. De workshop wordt vrij dag 5 februari van 20 tot 23 uur gegeven en zaterdag en zondag van 10 tot 17 uur. Bo vendien wordt er zaterdag avond een film vertoond en wordt zondag om 17 uur de workshop afgesloten met een concert in de Kloveniersdoe len. „The Club" is een muzikaal verhaal over het leven en de muziek in „Der Blauen Engel" in Berlijn, „Des Folies Bèrgè- res" in Parijs en „The Cotton Club" in New York. Een mu ziekspektakel waarin de mu ziek van de drie beroemdste nachtclubs uit de jaren '30 ge speeld en met elkaar in ver band gebracht worden. De opkomende status van de zwarte Amerikaanse artiest in de Amerikaanse nachtclubs staat in schril contrast met de steeds moeilijker wordende situatie van de Berlijnse va riété-artiesten in het vooroor logse Duitsland. Ondertussen maakte de Amerikaanse Jo sephine Baker furore in het eeuwig spetterende Parijse nachtleven in de „Folies Bergères" met de show „La Revue Nègre". Marian Rolle bekend van de „Nights hot music" van de afgelopen ja ren behoeft geen introductie meer. Martha Contreras uit Parijs (zong o.a. bij George Mustaki) deed vier seizoenen geleden een aantal schitteren de concerten met Hans Visser onder de titel „Pacific Fuel" (ook in Yerseke!) en Barabara Stromberger uit Wenen deed vele concerten over de hele wereld en maakte zeven cd's. Naast Hans Visser op diverse gitaren, worden de drie ge- Hans Visser and Friends: vrijdagavond met „The Club" in Yerseke. foto Patrick Meis noemde diva's begeleid door nog drie ras-artiesten t.w. Lu- luk Purwanto, een begaafd violiste uit Indonesië, Cees van der Laarse, bassist, Feico de Leeuw, Hammond-specia list en Lodewijk van Gorp, saxofonist bij onder andere Marco Borsato en Gordon. Kaarten kosten 20,00 met CJP/65+ 15,00 en zijn ver krijgbaar bij de VVV in Yerse ke en in het gemeentehuis in Kruiningen (publieksbalie Bachten Vaete) en uiteraard nog aan de zaal. Telefonisch bestellen kan via de nummers 0113 395326 (bureau burger zaken) en 0113 551552 (Jac ques Boonman). Mathilde Santing. Wie Mathilde Santing in de loop der tijd gevolgd heeft, weet dat de titels van haar tournees altijd iets te vertellen hebben. De nieuwste is To Others, To One. De titel staat voor geven en ne men, of beter gezegd: geven in relatie tot nemen. De show is dinsdag 2 februari te zien in de Stadsschouwburg in Middel burg. De voorstelling begint om 20 uur. Masha Bijlsma: matineeconcert in museum Goes. Een stem die klinkt als een klok en zich leent voor lyrisch, gevoelig werk en voor een portie soul waar menig zuster een puntje aan kan zuigen. Alsmede voor alles wat daar tussenin zit. Deze Lucretia heeft nu voor zichzelf een weg gezocht en gevonden naar een nieuw muzikaal avontuur. Ze wilde muziek met stevige ritmes, waarin ze haar soul- en r b-gevoel kwijt kan, in de Nederlandse taal. Kasper van Kooten schreef voor haar tekst en muziek op het lijf. Lu cretia van der Vloot en band brengen een avond vol swin gende dansnummers en mooie luisterliedjes. De band bestaat uit Martijn van de Berg op slagwerk, Raphael Hermans op basgitaar, Marcel Fisser op gitaar en Gregor Ha milton op piano en keyboard. De jonge jazz-zangeres Masha Bijlsma brengt met veel over tuigingskracht zowel klassieke jazzsongs als eigen composi ties ten gehore. Met veel ver ve en flair leidt ze haar eigen band, waarmee ze in binnen- en buitenland veelvuldig en met succes optreedt. Zo speelde ze op het interna tionale jazzfestival in Gronau, het jazzfestival van Wiehl, Drum Rythm Amsterdam, het North Sea Jazz Festival en trad ze op in veel jazzclubs in Nederland, Duitsland, Belgie, Denemarken en Zwitserland. Bekende gasten bij de Masha Bijlsma Band waren in de loop van de tijd o.a. Jarma Hoogendijk, Michiel Borstlap, Bert Boeren, Benny Baily (USA) en Bob Malach (USA). Met Eric Vloeimans nam ze de CD "Winds of Change" op. Deze CD werd door zowel de pers als het publiek zeer goed ontvangen. In 1996 volgde de CD "Lebo" die ze opnam met als gast Bob Malach (New York) en die wereldwijd gedis tribueerd is. Maha Bijlsma maakte veel ra dio- en TV optredens in bin nen- en buitenland en is op weg een van de nieuwe Ne derlandse jazzpersoonlijkhe- den te worden! Masha's begeleiders: Rob van de Broek (piano) is actief in de jazz sinds de jaren zestig. De laatste tijd speelt hij vooral met het European Jazz Ensemble. Hij maakte platen en CD's met veel bekende jazzmusici en speelt over de hele wereld. Dries Bijlsma, drums, heeft zijn sporen verdiend in diver se groepen, o.a. Jasper van 't Hof Kwartet (hiermee maakte hij ook de CD "Get Down"). Verder speelde hij als gastmu- sicus bij veel bekende namen, o.a. Mal Waldron, Ferdinand Povel, Woody Shaw, Bob Mal ach en Deborah Brown. Stefan Lievestro ,bas, studeer de in 1989 summa cum laude af aan het Hilversums Conser vatorium, waarna hij in 1990 studeerde in New York bij Marc Johnson. Zijn carrière raakte in een stroomversnel ling door optredens met on der meer Nat Adderly, Dee Dee Bridgewater, Jimmy Cobb, Art Porter en vele ande ren. Als side-ma is hij op vele CD's te beluisteren. In 1996 nam hij met Gerry Novak (drummer bij Chick Corea) en pianist Thierry Eliez (Dee Dee Bridgewater) een cd op met uitsluitend eigen composities. Kaarten kosten 15,00 en zijn verkrijgbaar bij de VVV Goes- Borsele en aan de zaal. Telefo nisch kaarten bestellen kan via de kassalijn van de Zeeuw se Theater Stichting 0118 659659.

de Faam | 1999 | | pagina 13