Provincie Zeeland Vitaal platteland ECHTE OPRUIMING mtnm SAROUK UNIEK IN NEDERLAND i! HET SPAAR-TOEKOMST-KREDIET KAPITAALVISIE 0900-9214 DRIE HALEN EEN BETALEN* Nu fiscaal voordelig geld lenen tegen de laagste maandlast van Nederland. Wij vergoeden u de door u te betalen maandtermijn van uw effectenleaseplan. Het betoverde plein Officiële Mededelingen KORTING op onze collectie tapijten Bijvoorbeeld leen nu voor per maand WH nifici I e 'Diensten- HYPOTHEEKRENTE v.a. 3,2% - 20 JAAR VAST v.a. 5,4% Commissies Milieu Vergunning Martens Scheeps- en Industriereiniging B.V. te 's-Heerenhoek Melding Pelt Hooykaas Vlissingen BV Ontwerp-vergunning Thermphos International B.V. Bobbe Mode blijft u verrassen, want vanaf vandaag geldt *(m.u.v. niet afgeprijsde artikelen) U betaalt het artikel met de hoog ste oorspronkelijke verkoopprijs p Scheldeplein GRATIS UITRIJKAART Woensdag 20 januari 1999 FAAM/VLISSINGER 7 AbdijNieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij Nieuws Tien beeldend kunstenaars zullen in de zomermaanden het Abdij plein in Middelburg omtoveren tot een 'beeldentuin'. De kunstenaars zijn van internationale naam en faam en komen uit België, Duits land, Engeland, Frankrijk, Neder land en Spanje. De directeur van het Museum voor Hedendaagse Kunst in Antwerpen, Flor Bex, is artistiek verantwoordelijk voor de tentoonstelling. Ter plekke Het is de bedoeling dat veel kunstwerken ter plekke worden gemaakt of speciaal zijn gemaakt voor het Abdijplein. En wat dat betreft kunnen de kunstenaars hun hart ophalen. Ze hebben het hele plein tot hun beschikking. De talrijke nissen, torens, ramen en gevels die het plein omlijsten en de bomen op het plein zijn te ge bruiken als drager of decor voor de ingrepen van de kunstenaars. De artistieke invulling van het plein is bij Bex in vertrouwde han den. Sinds 1968 al organiseert de museumdirecteur in en buiten België tentoonstellingen van inter nationale beeldende kunst. Een fors deel van dit soort manifesta ties vond plaats in de open lucht met werken die speciaal voor die plaats waren gemaakt. Museum De tien kunstenaars die het Abdij plein gaan betoveren zijn de Belgen Berlinde de Bruyckere en Jan Fabre, Engelsman Edward Lipski, Spanjaard Juan Munoz, Fransman Jean-Luc Vilmouth, Duitser Thomas Schütte, en de Nederlanders Michel Huisman, Mark Manders en Jan van Munster. Wie meer van de kunstenaars wil zien dan het werk dat zij tentoon stellen op het Abdijplein en meer van hen te weten wil komen, kan terecht in het Zeeuws Museum aan het Abdijplein. Daar is tijdens de zomermaanden een tentoon stelling ingericht van ander werk van de kunstenaars. Ook zijn er schetsen, tekeningen en maquet tes van het werk op het plein te zien. Vaker Als het aan de provincie en het Zeeuws Museum (de bewoners van de panden aan het plein) ligt, blijft het niet bij deze ene mani festatie. Het is de bedoeling iede re drie jaar iets dergelijks te organiseren. Het Abdijplein feent zich er uitstekend voor. Er komt veel publiek om er sowieso een kijkje te nemen en wie een be zoek wil brengen aan klooster gangen, crypte en kruidentuin van de Abdij, de kerken, de toren of het museum zoekt vaak een plekje op het plein om er even neer te strijken om uit te rusten of om de indrukwekkende historie van de gebouwen op zich te laten inwerken. Het plein van de Abdij is vanuit de omliggende stad slechts bereik baar via twee koetsbrede poor ten. Plein en aangelegen panden onttrekken zich door deze situ ering aan het stadsgewoel. Ondanks het vele bezoek aan de Abdij heerst er op het plein een welhaast wonderlijke serene rust. En omdat het de bedoeling is het plein in de late avonduren en 's nachts af te sluiten is het moge lijk de ruimte te benutten voor onder meer tijdelijke tentoonstel lingen van beeldende kunst. De economische vooruitzichten voor veel agrarische bedrijven zijn niet al te best. Op verschillende fronten biedt de overheid de helpende hand bij het zoeken naar nieuwe wegen. Die helpende hand is onder meer subsidies voor allerlei projecten onder het motto 'plattelandsver nieuwing'. Maar dat is niet vol doende. Daarom hebben alle bij het platteland betrokken organi saties en overheden het 'bestuur lijk consortium vitaal platteland' opgericht. Het doel is te komen tot een gezamenlijk actiepro gramma voor het Zeeuwse plat teland en een antwoord op die onderdelen van het Europees landbouwbeleid die slecht uitpak ken voor Nederlandse boeren. Cruciaal Economische vitaliteit is van cru ciaal belang voor de toekomst van het platteland. De ruimte die een ondernemer heeft om in te spelen op nieuwe ontwikkelingen is bepalend voor economische vitaliteit. En tegelijk is het van belang de waarden van het Zeeuwse landschap hoog te hou den. Onder druk De grootste grondgebruiker op het platteland is de boer. De laat ste jaren is er een groeiende categorie mensen die het platte land waardeert om zijn land schap. Deze groep landschapge- nieters, Zeeuwen zelf en toeris- den want de voornemens zijn om steeds meer marktwerking op de landbouw toe te passen. Alles bij elkaar maakt dit het Zeeuwse platteland kwetsbaar. Het kan allerlei ongewenste initiatieven tot gevolg hebben van boeren die op een of andere manier willen over leven. De opkomst van de inten sieve veehouderij is er een van. Het is duidelijk dat die ontwikke lingen sporen trekken in het land schap: tijd om over te gaan tot actie. Ideeën Het is aan het bestuurlijk consor tium ideeën op te pakken. En ideeën zijn er: - de jaarlijkse uitreiking van de gouden aar als prijs voor het meest vernieuwende Zeeuwse project kan een stimulans zijn voor vernieuwing; - onder het motto 'ruimte binnen de regels' moet worden gezocht naar een nieuwe vorm van plattelandsplanologie om het mogelijk te maken dat plat telanders ook andere bedrijvig heden kunnen oppakken dan agrarische; - plannen die nu in ontwikkeling zijn voor vernieuwing van de landbouw moeten worden ver breed naar ontwikkelingsplan nen voor het platteland; - er moet een plan van aanpak komen voor biologische land bouw; - een doorlichting van het bedrijf moet de kern van de kwalitei ten van het bedrijf aan het licht brengen om van daaruit een lijn uit te zetten voor de toekomst; - onder het motto 'water voor later' is het nodig onderzoek te doen naar mogelijkheden van infiltratie van zoet water; - met in het achterhoofd het idee van Zeeland als oase van rust en ruimte tussen dichtbevolkt gebied, moet de landschappe lijke kwaliteit worden verste vigd op basis van de sterke punten van het huidige land: schap. De deelnemers De deelnemers in het bestuurlijk consortium zijn: provincie, gemeenten, waterschappen, ministerie van landbouw, natuur beheer en visserij, de landbouw-' organisatie LTO, Zeeuwse Milieufederatie, een vertegen woordiger van de agrarische industrie en de Rabobank. ten, vertegenwoordigen een groeiend economisch belang. Veranderingen op het platteland zijn daardoor niet alleen meer zaken die uitsluitend boeren raken. Dat is een extra complice rende factor bij alles wat er op de boeren afkomt. De agrarische sector staat onder druk en moet naar nieuwe wegen zoeken om te overleven. De opbrengsten van producten dalen, onder meer doordat de subsidies teruglopen. De eisen om schoon te produce ren worden strenger. Vergrijzing Van de Zeeuwse agrarische bedrijven (80% is akkerbouw) heeft 62% een bedrijfshoofd dat ouder is dan vijftig jaar. Van deze vergrijzende bedrijven heeft zestig procent geen opvolger. Dat kan het einde betekenen van een groot aantal bedrijven. De problemen zullen nijpender wor- Donderdag 28 januari vergadert de Provinciale Planologische Commissie: 09.45 in het kantoor van de provincie aan het Groen Woud in Middelburg. De agenda: rapport Strategisch Plan LinkerScheldeoevergebied; nieuwsbrief rijksdienst voor de Monumentenzorg; tekst Milieu verkenningen 1; concept Thema's voor de toekomst, agenda voor omgevingsbeleid. De agenda voor de vergadering en bijbehorende stukken liggen ter inzage in het informatie-cen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan Martens Scheeps- en Industriereiniging B.V. te 's-Heerenhoek een ver gunning Wet milieubeheer met voorschriften ter bescherming van het milieu verleend voor het inzamelen en bewaren van scheepsafvalstoffen. De vergunning ligt van 21 januari tot en met 3 maart 1999 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en in het in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdagavond van 17.00- 20.00 uur. Degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver- gunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ont- werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen tot en met 4 maart 1999 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 5 maart 1999 van kracht, tenzij overeen komstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot dhr. P.Wattel (tel. 0118- 631773). Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van de ont vangst op 4 januari 1999 van een melding Wet milieubeheer van Pelt Hooykaas- Vlissingen BV voor het uitvoeren van een praktijkproef geurbestrijding van de bouwstof steenslak. De melding kan worden ingezien van 21 januari 1999 tot en met 17 februari 1999 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot P. Beijaard (tel. 0118- 631071). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om een vergunning Wet milieubeheer van Thermphos International B.V. te Vlissingen voor actualisering van de natzuur- reinigsfabriek. De inrichting is gelegen aan de Europaweg 4 te Vlissingen, kad. bekend gemeen te Vlissingen, sectie M 526, M 559, M 576 en M 609 (een tijde lijke opslagplaats voor filterkoek uit het natzuurreiniginsproces is gelegen aan de Belgiëweg te Borsele, kad. bekend gemeente Borsele, sectie A, nr. 560). Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 21 januari tot en met 17 februari 1999 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en des gevraagd buiten kantooruren; het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur en in het ge meentehuis van Borsele, Stenevate 10, Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdag avond van 17.00-20.00 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stuk ken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 18 fe bruari 1999 schriftelijke be denkingen tegen de ontwerp- vergunning indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middel burg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 11 februari 1999 kan een ieder verzoeken om een ge- dachtenwisseling over de ont werp-vergunning (0118-631769). Bij de gedachtenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kun nen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J. Provoost, (tel. 0118- 631769). 20-50% o.a. Nepals, Berbers, Kelims en Moderne tapijten PERZISCHE EN OOSTERSE TAPIJTEN KONINGSTRAAT 9 GOES TEL. 0113-227101 ..en over 15 jaar zorgeloos genieten van 78.000,-** belastingvrij Leen nu voor auto, boot, caravan, vakantie etc. U betaalt rente en een effectenleaseplan waarvan wij u de maandtermijn vergoeden d.m.v. onze unieke Rente-Retour-Garantie. De netto maandtermijn is daardoor ook uw werkelijke netto maandtermijn.Vergelijk met anderen en ontdek uw voordeel. Na I 5 jaar looptijd is uw belastingvrije opbrengst** 138.000,- 7- 60.000,- restant leensom is 78.000,- voor vrije besteding. Inclusief verzekering voor doorbetaling maandlast bij eventuele arbeidsongeschiktheid of werkeloosheid. Overname bestaande leningen en andere bedragen mogelijk. Bel voor een gratis vrijblijvende offerte. Snelle acceptatie: Binnen 24 uur. Geopend: ma. t/m za. van 8.00 - 23.00 uur Eff. Rente 7.9%. Tussentijdse rentewijzigingen voorbehouden Onder voorbehoud van acceptatie. "Netto maandlast bij 60% i.b. afhankelijk van persoonlijke omstandigheden •''Uitgaande van een rendement/voorbeeld percentage van 18%.Voorbeeldpercentages zi|n. ongeacht de nauwkeurigheid waarmee bovenvermelde percentages zijn bepaald, niet te voorspellen. Het is dan ook waarschijnlijk dat de rendementen die in de toekomst daadwerkelijk gerealiseerd zullen worden, niet gelijk zullen zijn aan de hierboven vermelde Weibergweg 20, Postbus 1267, 7550 BG Hengelo (Ov.) Gevolmachtigd intermediair.Toetsing en registratie B.K.R.Tiel. Kapitaalvisie Financiële Diensten B.V.® is een onderdeel van Sinds 1966 Een scherpzinnig oog voor üw financiële voordeel KAPITAALUNIE HOLLAND N.V. bij aankoop vanaf 100,- VVAI.STRAAT 199 (HOEK SCHE10EPLEIN). VLISSINGEN

de Faam | 1999 | | pagina 7