De PI&TEa, Cassoulet m in de Römertopf Virtueel de hellingen af Moderne man wenst eigen cosmetica Leuk en veilig zichtbaar met fun reflectoren Zoeken naar het jong in de hooiberg De sneeuw in met trendy wintersportkleding Mannenhuid vraagt om meer en specifieke verzorging Woensdag 20 januari 1999 FAAM/VLISSINGER CATWALK Foto rechts: Jack met opvallende gele broek van Outrage. Foto links: Jack, waarin koperdraad is verwerkt, op een strakke stretch broek. Collectie Jet- Set. iimnfcilir Wie binnenkort (weer) af reist voor een verblijf in een van de bekende of iets minder bekende ski-oor- den wil er natuurlijk een beetje 'fatsoenlijk' bijlo pen. Gelukkig is er ook voor dit winterseizoen volop keuze in fraaie en functionele wintersport kleding. Zo loopt de skiër er zowel op de piste als après ski modieus gekleed bij in een van de nieuwe outfits uit de wintersport collecties van diverse mer ken. Ingrediënten (voor 4 personen): 1 pot witte bonen van 450 gram, 500 gram lams- of varkensvlees in blokjes, 2 uien, 4 tomaten. 4 kippenpoten, 100 gram spek in plakjes, zout, peper, laurierblad. 2 knoflookteentjes, tijm. rosmarijn, 1 dl droge witte wijn, paneermeel, boter. Bereiding: De Römertopf even onder stromend water houden en met plakjes spek bekleden. Vlees en kip zouten en peperen. Ontvelde tomaten in plakken snijden, uien in ringen, knoflookteentjes uitpersen. Leg dan de uitgelekte bonen, vlees, kip, tomaten en ui goed vermengd in de Römertopf. Strooi hierover de kruiden en leg het laurierblad er bovenop. Wijn erbij schenken. Met deksel in de koude oven schuiven. Instellen op 220 graden C Na één uur even omroeren en nog 30 minuten op 175 graden C. Dan deksel afnemen, met paneermeel bestrooien, hier en daar een klontje boter of margarine opleggen en zonder deksel nog 10 minuten terug in de oven. Serveren met stokbrood. METALLIC Zwart/wit is een kleurencombinatie die het altijd goed doet. Met name wit blijkt deze winter populair. Maar feit blijft wel. dat kleur het best af steekt tegen een witte achtergrond. In de sneeuw vallen kleuren als geel. oranje, kobaltblauw en donkergroen goed op. Ook metallic stoffen wor den in de wintersportmode toege past. Heel apart is een jack. waarin een 'koperdraadje' is verwerkt, waardoor de stof mooi glanst. Van ditzelfde materiaal is eveneens een bodywarmer vervaardigd. sommige mensen er wat tegen heb ben, omdat je ze over het hoofd moet aantrekken, is de anorak qua modellering heel gewild. Onder broek of jack kan vaak een teddy fleece trui worden gedragen of een ruig gebreid wollen exemplaar. Zeer modieus zijn de vaak kortere jasmo- dellen, die gecombineerd kunnen worden met een broek naar keuze. Het is dus niet nodig direct een pak van een bepaald merk aan te schaf fen. Kenmerkend voor sommige collec ties zijn de gebruikte etiketten (veel al authentieke badges) en logo's, bij voorbeeld de Noorse vlag. MOONBOOTS Menige wintersportoufit wordt ge completeerd met moonboots. Uit Canada komen een soort sneeuw- schoenen. die mogelijk de vervan ger worden van de moonboots Ze worden in Canada gebruikt in de sneeuwgebieden als schoeisel voor bijvoorbeeld naar het werk. Ze lo pen beter en het is ook mogelijk er auto mee te rijden. Voor snowboarders die er maar geen genoeg van kunnen krijgen - of eindelijk wel eens zonder vallen en opstaan 'down-hill' willen gaan -, is er goed nieuws. Tenminste als ze in bezit zijn van een PlayStation, want onlangs verscheen voor deze spelcom puter een volledig gerestylde versie 3 van het spel Cool Boarders. In spectaculair vormgegeven omgevingen kunnen de spelers op nieuwe pisten laten zien wat ze waard zijn. Er zijn maar liefst 36 afdalingen en 6 verschillende races: down-hil, down-hill, boarder cross, sla- lom, half pipe, big air en slope style. Daarbij kan worden ge- kozen uit 20 snowboarders, 2 stance stijlen, en 10 authentie- ke snowboards van Burton. 'v\'f3prJ skibroek is nu terug en leverbaar voor mannen en vrouwen in uni zwart of met zijdelingse witte streep. Behalve jacks treffen we in de collecties ook anoraks aan, al dan niet met dessinprint. Hoewel SKIBROEK In het midden van de jaren zeventig was de 'renhose' heel actueel. De Na een paar uurtjes Cool Boarders 3 hebben stunts als een big air, stiffies, fakies, melancholies en indy nose bones voor de spelers geen geheimen meer. Wat natuurlijk niet wil zeg gen dar het straks in sneeuw ook weer lukt.... loopt. Vooral na het dertigste En dan is er nog het scheren, levensjaar wordt de huid van Daardoor wordt de het na- de man relatief sneller dun, tuurlijke hydro-lipide laagje minder elastisch en minder op de huid volledig verwij- stevig. Daardoor krijgt de derd. Hierdoor kan de man man sneller, diepere rimpels, nenhuid gevoeligheidsreac- Ook het natuurlijke celver- ties tonen en sneller uitdr- nieuwingsproces verloopt ogen. trager bij de mannenhuid dan Juist voor mannen is er dus bij de vrouwenhuid. Boven- alle reden om te profiteren dien heeft de mannenhuid van de vindingen die de huid een andere pH-waarde dan er frisser en jonger uit laten de vrouwenhuid, waardoor zien? En die, niet te verge- de eerste wat kwetsbaarder ten, zorgen voor comfort... Steeds meer mannen maken werk van hun verzorging. Daar zijn verschillende redenen voor aan te wijzen. Enerzijds zien zij zich ge confronteerd met' een maatschappijbeeld waarbij de man z'n-zachte kanten mag laten zien, waardoor het niet langer-als 'soft' wordt ervaren als een man zich omringt met zijn ei gen cosmetische verzorgingsproducten. An derzijds zien mannen wat de nieuwe generatie cosmeticaproducten voor effecten sorteert bij vrouwen. Natuurlijk grijpt de moderne man niet zomaar naar de flacon van vriendin of echtgenote. Niet alleen, omdat daar vaak een 'raar luchtje' aan zit, maar het zou ook weinig effect hebben, want er zijn belangrijke verschillen tus sen de huid van de man en die van vrouw. Beide vragen dus om specifie ke verzorgingsproducten. Wist u dat een mannenhuid weliswaar zo n 25 dikker, maar niettemin elastischer en tijdens de eerste dertig levensjaren steviger is dan de huid van de vrouw? Dat lijkt een reden om het met de huidverzorging wat minder nauw te nemen. Toch is het juist de man waarbij het huidverouderingsproces het snelst ver- Diverse Artiesten The Prince Of Egypt - Nashville Dreamworks DRD 50045 Foto: Biotherm Homme Soundtracks van populaire bioscoopfilms zijn steeds vaker goed voor hoge verkoopcijfers. In het kielzog van de anima tiefilm 'The Prince of Egypt' verschenen dan ook maar liefst drie CD's. Eén echte soundtrack en twee op de film geïnspi reerde verzamelschijfjes. Eén van beide laatsten is 'The Prince of Egypt - Nashville'. Deze CD biedt 17 nieuw geschreven stukken vertolkt door 13 grote namen uit het hedendaagse 'Country' genre. Daaronder veteranen als Alabama, Clint Black. Charlie Da niels, Vince Gill. Reba, Randy Travis (in a duet met Linda Davis). Pam Tillis and Wynonna. maar ook jongere talenten als Steven Curtis Chapman, Faith Hill. Toby Keith, Alison Krauss en Mindy McCready. Daarnaast kent de CD (vocale) bijdragen van de songwriters Beth Nielsen Chapman. Gary Chapman en Mac McAnally. Met die keuze wordt de toon gezet voor een vooral traditio neel klinkend album dat, om een breder publiek aan te kun nen spreken, net dat vleugje 'New American Music' ont beert. Voor de meer behoudende 'Country' liefhebber rest een gelegenheidsalbum waarop veel te genieten valt. (Rolff Stettiner) Reflecterend materiaal verbetert de zichtbaarheid van de fietser op de weg. Reflectiemateriaal is er in allerlei soorten en kleuren Funreflectoren noemt een fabrikant de grappige reflecterende figuurtjes uit zijn assortiment. Als je kinderen wat wilt leren, vormen dieren altijd een prima werktuig. Spelletjesmaker MB nam de kinderboerderij dan ook als uitgangspunt voor een elektronisch spel dat kinderen spelenderwijs leert combineren en onthouden. Een reflecterende beer, poes, spook, tijgertje of sneeuwman past op de rugzak van de fietsende schoolganger. Met de zelfklevende en opstrijkbare reflectietape kan iedere jas. tas. broek of jasbeschermer van veraf zichtbaar gemaakt wor den. Klemband die vanzelf om arm. been of enkel krult of een sjerp van reflectieband zijn handig voor aanvullend ge bruik. Daarvoor zijn ook de reflecterende enkel- en polsarm banden geschikt. Het idee is simpel. Alle dieren op 'De Blije Boerderij hebben jongen hebben zich echter verstopt onder een aantal hooibergen. Door een kaartje met één van de moeders op een looplank de zetten kan het kind horen hoe dit dier haar jong roept Vervolgens moet het kind een hooiberg kiezen en luisteren naar het geluid van het jong dat er onder zit. Door goed te kijken naar de plaatjes en te luisteren naar de 10 verschillende dierengelui den komt het kind er achter waar de dieren verstopt zitten én leert het spelenderwijs een stukje van de dierenwereld kennen. De artikelen zijn verkrijgbaar in de fietshandel en variëren in prijs van f 4.95 voor de funreflector tot f 14.95 voor de pols- en enkelband. Verkoopadressen: Bibia Nederland BV. tel. (0297) 23 0563.

de Faam | 1999 | | pagina 5