mmo\ Auditie Dansz voor jong talent Labrujère Staalbouw betrekt nieuw bedrijfspand Computerbedrijf in oude elektriciteitscentrale Marinissen Publishing Support: bemiddeling in drukwerk NU STIPPEN ACTIE" T/M 30 JANUARI no, nu tot 50% korting op monturen Na achttien jaar voor diverse grafische bedrij ven gewerkt te hebben heeft Jan Marinissen uit Koudekerke de stoute schoenen aangetrok ken en een eigen bedrijf opgestart. Marinissen Publishing Support geeft adviezen, ondersteu ning en begeleiding bij de verzorging van druk werk voor particulieren en bedrijven. Naast drukwerk bemiddelt Marinissen ook voor inter net en videoproducties. Iedere danser(es) van 12 jaar en ouder, die graag danst en belangstelling heeft om danser te worden bij de Stichting Dansz te Goes, krijgt daartoe zaterdag 30 januari vanaf 15 uur de kans in het MIKV-instituut aan de Kuipersport te Middelburg. Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Hard werken Auditie Hobby Het Middelburgse bedrijf Labrujère Staalbouw, voorheen Staalconstructies Labrujère, is ver huisd. Het pand aan de Kleverskerkseweg was te klein geworden en in het nieuwe gebouw aan de Ampèreweg op het industrieterrein Ar- nestein I beschikt het bedrijf over alle ruimte die het nodig heeft. Hart van de zaak is de nieuwe constructiehal van maar liefst vijfenze ventig bij achttien meter. „Het is een verade ming om in het nieuwe gebouw te werken", verklaart directeur Jacques van Loo. Onderhoud 'Schoner' autowassen met milieukeur mogelijk Start zoekt 4500 mensen voor detachering Fitness voor personeel Arbeidsvoorziening Zeeland Opbeurende treurvormen Calvin Klein CIORGIO \H\I\M VDQUE Focus is te vinden aan de Nieuwe Burg Voor informatie: 0118-625310 Woensdag 20 januari 1999 FAAM/VL.ISSINGER 31 Een eigen bedrijf, dat had Jan Marinissen voor ogen. „Ik heb eerst de mogelijkheden beke ken om zelf een drukkerij te beginnen", vertelt Marinissen. „Maar er zijn al heel wat druk kerijen hier op Walcheren en het leek me niet zinnig om te proberen me daar tussen te werken. Ik ben toen op dit idee gekomen, bemiddeling in drukwerk en andere media als internet en videofilms". Het idee van Marinissen bleek aan te slaan. In oktober 1998 liet hij zijn bedrijf inschrijven bij de Kamer van Koophandel en inmiddels heeft Marinissen zijn handen vol aan zijn be drijf. „Ik heb het idee dat het echt een gat in de markt is", doet Marinissen uit de doe ken. „Je zou verwachten wel even een aanloop-periode no dig te hebben als je met zo'n bedrijf begint maar al vanaf het begin heb ik behoorlijk wat opdrachten". De diensten die Marinissen biedt zijn zeer divers. "Bij voorbeeld iemand die een ge boortekaartje wil laten druk ken, maar het kan ook een re clamecampagne van een be drijf zijn. In het eerste geval breng ik de voorbeelden bij de mensen thuis, ik zoek uit wel ke drukker voordelig is voor de klant. Als het gaat om een reclamecampagne dan kan ik vormgevers, reclamebureau's, drukkers en eigenlijk alles wat er nog meer bij komt kijken regelen. In het kort komt het Jan Marinissen van Marinissen Publishing Support. erop neer dat ik mijn klanten ten eerste een hoop werk uit Donderdag 21 januari t/m woensdag 27 januari HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 23 uur: F.J.J. Buytendijk, Noordweg 419, tel. 639933. Zondag tot 23 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af spraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: F. Legemate, Troelstraweg 411, tel. 468021. Zondag tot 24 uur: E. Kant, Sa ba laan 3, tel. 471017. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Prins Bern- hardstraat 2, Arnemuiden, tel. 601308. Zondag tot 24 uur: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 461500. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: R. Ubels en M. Helmes, 't Plein 2, Seroosker ke, tel. 591212. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: PK. Noorlander, Middelburg sestraat 94, Koudekerke, tel. 551231. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: A. Stutter- heim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: P. de Boer, Molenwater 77, Middelburg, tel. 613320. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvol gend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek Hummelen, Markt 69, tel. 612134. Vlissingen: van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Souburg, C. van Pere straat 1, tel. 461593. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 22 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: E. v.d. Akker en M. de Bruijn, Ka naalstraat 3, Oost-Souburg, tel. 460860. Spreekuren zonder af spraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka- pelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelder- weg 1, tel. 592838. Daar worden de jaarlijkse au dities gehouden om te zien welk jong talent bij Dansz kan worden aangenomen. Stich ting Dansz, het Zeeuwse ama teurdansgezelschap, dat is op gericht in 1984 in Goes, geeft al jarenlang (ballet)dansles- sen. Daarnaast verzorgt Dansz al ruim twaalf jaar een avond vullende productie. Deze pro ductie gaat op toernee door heel Zeeland. Ook kleinere voorstellingen worden regel matig gegeven. Tevens is Dansz regelmatig te zien tij dens festivals in binnen- en buitenland. De artistieke lei ding is in handen van choreo grafe en dansdocente Lia Sor- ber. De groep biedt getalen teerde dansers de mogelijk heid podiumervaring op te doen en te werken met diver se choreografen in diverse dansstijlen, van moderne dans, tot klassiek ballet en jazzdans. Iedere zaterdag wordt gerepe teerd om de diverse voorstel lingen goed voor te bereiden. Om het technische niveau te waarborgen wordt van de dansers wel verwacht dat zij minstens drie lessen per week volgen. Dat betekent hard werken. Maar enthousiasme en een goede uitstraling zijn eveneens heel belangrijk. Stichting Dansz is dan ook voor sommigen méér dan een groep waarin je podium-erva ring opdoet, je danskwalitei ten ontwikkelt en in een later stadium eventueel als choreo graaf aan de gang gaat. In middels hebben al vele dan sers de groep als springplank gebruikt om van dans hun be roep te maken. Zij zijn aange nomen op dansacademies en inmiddels werkzaam als dan ser bij professionele groepen of als dansdocent. De jaarlijkse auditie van Stich ting Dansz is inmiddels een traditie. De deelnemers wor den beoordeeld in de onder delen moderne dans, jazz dans, klassiek ballet en dans- expressie. Je-hoeft niet op al deze vlak ken uit te blinken. Een goede uitstraling, enthousiasme en motivatie zijn, zoals gezegd van groot belang. Wil je mee doen aan de auditie, schrijf dan even een briefje met je naam, adres, telefoonnum mer, geboortedatum, motiva tie, eventuele danservaring én een recente pasfoto naar: Stichting Dansz, Postbus 2092, 4460 MB te Goes. Na in schrijving krijg je bericht. Als je meer wilt weten, kun je contact opnemen met Lia Sor- ber, tel. 0113-232281 of Nel Luteijn, tel. 0113-653100. Stichting Dansz kijkt vooruit. foto Wim Oranje Goes handen neem en daarnaast ook aanzienlijke kosten kan besparen". Marinissen gaat er prat op dat foto Jaap Wolterbeek hij van zijn hobby zijn werk heeft kunnen maken. „Zo voor jezelf werken is toch wel heel anders dan voor een baas", is hij van mening. „Ik heb in de loop der jaren heel wat con tacten opgedaan en kan daar nu handig gebruik van maken. Als ik werk heb ik eigenlijk het gevoel dat ik met mijn hobby bezig ben". Hoewel Marinissen over een grote kennis op het gebied van drukwerk beschikt is dat niet het enige waar hij zich met Publishing Support op richt. Ook internet en video films behoren tot zijn werkge bied. „Ik bemiddel bijvoorbeeld ook voor bedrijven die op het internet willen. Veel bedrijven weten niet precies welke pa den ze in zo'n geval moeten bewandelen. Ik kan het bedrijf dan met vakbekwame mensen in contact brengen die precies weten hoe zo'n internet-site moet worden opgezet en wijs op de mogelijkheden. Je kunt internet niet alleen gebruiken om je bedrijf te presenteren maar bijvoorbeeld ook voor het geven van cursussen is het prima geschikt". Marinissen Publishing Sup port heeft ook al bemiddeld in videofilms. Marinissen: „Dan gaat het voornamelijk om pro motiefilms van zeg maar zo'n zeven minuten. Ik schrijf dan het hele script en regel de contacten met de filmers zelf. Het is eigenlijk hetzelfde werk dat ik al jaren doe: coördine ren, begeleiden en advies ge ven". De directie van Labrujère Staalbouw: Leen Wolf, Adrie van Gurp en Jacques van Loo (vlnr). foto Jaap Wolterbeek Staalbedrijf Labrujère is in 1945 opgericht en kreeg be kendheid met de vervaardi ging van de leuningen van de Zeelandbrug, een van de eer ste grote opdrachten van het bedrijf. De huidige directie, Jacques van Loo, Adrie van Gurp en Leen Wolf nam het bedrijf in 1994 over van Huub Labrujè re, de zoon van de oprichter. „Sindsdien is het bedrijf fors gegroeid", weet Van Loo. „Toen wij het bedrijf overna men werkten er vijftien man. Inmiddels hebben we achten twintig medewerkers in dienst". Labrujère Staalbouw maakt constructies van staal, roest vrij staal en aluminium. „Voorbeelden zijn onderdelen voor apparatenbouw en op slagtanks", vertelt Van Loo. „We werken veel voor de in dustrie maar maken ook din gen die in het straatbeeld van Walcheren terecht komen. Zo is de Middelburgse Spinhuis- brug bij ons gemaakt". Behalve het maken van staal constructies houdt het bedrijf zich de laatste jaren ook steeds meer bezig met werk tuigbouwkundig onderhoud. „Daarom hebben we ook de naam van het bedrijf veran derd", verklaart directeur Van Loo. „Voorheen was het Staal constructies Labrujère, maar die naam dekt de lading niet echt meer. Een grote op drachtgever is Rijkswater staat. Voor hun doen we het werktuigbouwkundig onder houd van de stormvloedke ring in de Oosterschelde. On ze taak daarin is het onder houd en de revisie van de hy draulische en mechanische in stallaties". Omdat het pand van Labrujè re aan de Kleverskerkseweg in Middelburg te klein was ge worden is het bedrijf naar de Ampèreweg verhuisd. In mei 1998 ging de eerste paal van het nieuwe gebouw de grond in en in de kerstvakantie is het bedrijf verhuist. „Het is een verademing om in het nieuwe gebouw te werken", is Van Loo van mening. „We hebben de beschikking over een grote constructiehal waar aan de ene kant de materialen binnenkomen en aan de ande re kant het uiteindelijke pro duct naar buiten komt. Daar naast hebben we kantoor ruimte, spreekkamers, een kantine, kleed- en douchegele genheid voor het personeel en volop parkeergelegen heid". Het nieuwe bedrijfs pand wordt vrijdag 22 januari officieel in gebruik genomen. Het Vlissingse computerbedrijf IT Adviesgroep heeft haar in trek genomen in een van de gebouwen van de voormalige PZEM aan de Edisonweg. Het bedrijf van Daniël Komkommer en Peter Davidse was tot voor kort gevestigd in de Badhuis straat. In het nieuwe kantoor heeft het snelgroeiende bedrijf veel meer ruimte tot haar beschikking. „In de Badhuisstraat za ten onze medewerkers tussen de voorraden te werken", vertelt Komkommer. „Dat behoort hier gelukkig tot de verleden tijd". Het gaat de IT Adviesgroep ten we hier op een top loca- voor de wind. Het bedrijf werd in 1996 opgericht als twee manszaak, inmiddels hebben oprichter Daniël Komkommer en Peter Davidse tien mede werkers in dienst en is het be drijf toe aan haar derde be drijfspand. „We zijn inderdaad behoorlijk snel gegroeid", be aamt Peter Davidse. „Daarom nu weer een verhuizing. Een half jaar geleden zijn we be gonnen met de voorbereidin gen om hier in te kunnen trek-, ken. Zeker in vergelijking met ons kantoor in de Badhuis straat hebben we hier een zee van ruimte tot onze beschik king". Het nieuwe kantoor van de IT Adviesgroep beslaat maar liefst drie verdiepingen. „Het is de bedoeling dat dit een technologisch bedrijven terrein wordt", weet Kom kommer. „Wij zijn het eerste bedrijf, zeg maar een soort proefkonijn. De ligging van het kantoor is ideaal. Zeker wat betreft de bereikbaarheid en parkeermogelijkheden zit- tie". IT Adviesgroep houdt zich voornamelijk bezig met het aanleggen en onderhouden van computernetwerken. „We werken eigenlijk alleen voor bedrijven", vertelt Peter Da vidse. „We verkopen niet ge woon netwerken maar werken echt op maat. Een groot voor deel voor onze klanten is dat we met de klant meedenken. Zo kunnen we precies in de exacte behoeften van het be drijf voorzien". Desgewenst verzorgt de IT Adviesgroep ook cursussen voor'systeem beheerders en medewerkers van bedrijven. Komkommer: „Daar hebben we nu ook de ruimte voor. We kunnen met onze computers een proefop stelling maken die net zo in el kaar zit als de situatie op een bepaald bedrijf. Zo kunnen we ook de cursussen en trainin gen op maat verzorgen". Be halve netwerken is het bedrijf van Davidse en Komkommer gespecialiseerd in internet. Davidse: „We leveren comple te internet-sites. Daarvoor hebben we onder meer een art-director in dienst, ledereen kan een aardige internet-pagi- na maken maar omdat zoiets vooral reclame voor een be drijf is moet de vormgeving ook echt professioneel zijn". Een andere zorg van de IT Ad viesgroep is, hoe kan het ook anders, het milleniumpro- bleem. „Daar hebben we na tuurlijk veel mee te maken", vertelt Komkommer. „Maar op dat werk drijft ons bedrijf niet. Je ziet nu dat er veel computerbedrijven zich bijna uitsluitend bezig houden met het milleniumprobleem. Wij werken liever niet zo. Als het straks eenmaal 2000 is dan ebt het probleem langzaam weg en zal het juist voor die bedrijven moeilijk worden om werk te houden. Daarom heb ben wij van de hele kwestie geen core-business gemaakt, maar we nemen het natuurlijk wel heel serieus". Peter Davidse (links) en Daniël Komkommer van IT Adviesgroep. foto Jaap Wolterbeek De IMO-autowasstraat aan de Gildeweg in Vlissingen heeft enige tijd geleden het certificaat behorende bij de Milieukeur ge kregen. Bij een autowasstraat met Milieukeur worden strenge eisen gesteld aan met name het waterverbruik maar ook aan het verbruik van energie en reini gingsmiddelen. De autowas straat mag niet meer dan 60 li ter vers water per wasbeurt verbruiken. Dit is ongeveer net zo veel als gemiddeld één keer douchen. Er mag maar een beperk te hoeveelheid energie per wasbeurt verbruikt worden. Daar naast moeten de gebruikte reinigingsmiddelen onder meer bio logisch afbreekbaar zijn en mogen er geen zogenaamde halo- geenhoudende oplosmiddelen worden gebruikt. In totaal zijn er 33 IMO-autowasstraten in Nederland. Start Uitzendbureau neemt zijn rol op het gebied van detache ring serieus. Met het oog op de komende wettelijke veranderin gen, heeft de uitzendorganisatie een grote mediacampagne in gezet om 4500 detacheringskrachten te werven in tal van be roepsgroepen. Het motto van de campagne luidt 'de zekerheid van een vast contract, maar niet de sleur'. De detacherings krachten kunnen gedurende een vooraf afgesproken periode een arbeidscontract bij Start krijgen, maar ze gaan werken bij één of meer klanten van Start. Op die manier is de medewerker verzekerd van inkomen en goede arbeidsvoorwaarden: hij of zij heeft immers een arbeidscontract voor bepaalde tijd. Start werft nieuwe mensen onder huidige uitzendkrachten, maar ook onder andere werkenden die meer flexibiliteit in hun werk zoe ken. De afgelopen jaren is de totale detacheringsmarkt sterk ge groeid. De omzet steeg van 155 miljoen gulden in het laatste kwartaal van 1995 naar 353 miljoen gulden in het tweede kwar taal van 1998. Detachering wordt in de toekomst nog populair der als gevolg van de nieuwe Wet Flexibiliteit en Zekerheid. Voor de ruim tweehonderdvijftig personeelsleden van Ar beidsvoorziening Zeeland is er in 1999 geen enkel excuus meer om wat aan sport te gaan doen. Hun werkgever sloot namelijk met vier fitnesscentra een overeenkomst af waardoor het voor de medewerkers mogelijk is tegen een geringe vergoeding te gaan sporten. Omdat de personeelsleden door heel Zeeland verspreid wonen werd gekozen voor vier locaties: Flex fitcenter in Goes, sportcentrum Foaks in Terneuzen, Sportlife in Vlissin gen en Be Fit in Middelburg. Alle vier de sportscholen werken uitsluitend met gediplomeerd personeel. Niet alleen kan geko zen worden tussen fitness, aerobics of steps, ook sportmassa ge, fysiotherapie, zonnebank, sauna en kinderopvang behoren tot de mogelijkheden. Het aanbieden van de bedrijfsfitness heeft voornamelijk als doel het creëeren van aantrekkelijke se cundaire arbeidsvoorwaarden. Arbeidsvoorziening Zeeland wil stimuleren dat de medewerkers aan sport doen. Maar er is geen enkel weten schappelijk bewijs dat er verband is tussen de hoogte van het ziektever zuim en het al dan niet deelnemen aan bedrijfsfitness. De sportinstructeurs van Flex Fitcenter in Goes. foto Frank Viergever Wat is mooier dan een treurwilg aan de rand van een stadsvij- ver. Zelfs in de winter geven de loodrecht naar beneden han gende takken met die opvallend gele kleur een monumentale aanblik. Er zijn onder de bomen nog veel andere treurvormen, zoals de treurbeuk en treurberk. Een goed voorbeeld van een geënte treurvorm is Salix caprea 'Kilmarnock'. Salix is de we tenschappelijke naam voor wilg. 'Kilmarnock' is dus ook een treurende wilg, maar nauwelijks te vergelijken met de treurwilg langs de waterkant. Dit ras wordt geënt op stammetjes van ver schillende hoogte: 40, 60, 80, 100 en 120 centimeter. Ze zijn er zelfs van 30 centimeter hoogte. Die zijn bij uitstek geschikt voor de vensterbank. De grotere ma ten doen het uitstekend in een pot of een kuip op het terras of het balkon. In de tuin misstaat de 'Kilmarnock' evenmin. De katjes van Salix caprea 'Kilmar nock' zijn opvallend groot en zilverwit. Ze zijn al in februari te zien. Later in het seizoen, rich ting maart-april tooien die kat jes zich met goudgele meeldra den. De plant van de maand: Salix caprea 'Kilmarnock', foto J. Westland (advertentie) jLr^AINl^URENT lunettes e y o w o a r OCCHIALI en vele ander merken

de Faam | 1999 | | pagina 31