ODIUM XPOSITIES De Vliegende Panters op zoek naar de hype Wintercircus Martin Hanson Muzet Superet in De Meiboom Heer Hendrik met komedie 'Tussen Ons' in Minitheater Uitreiking Zeeuwse Popprijzen viert verjaardag in de piste Indiaanse verhalen en muziek bij Razzmatazz PA G E N D A DONDERDAG 21 JANUARI VRIJDAG 22 JANUARI ZATERDAG 23 JANUARI ZONDAG 24 JANUARI DINSDAG 26 JANUARI REGIONALE DOMBURG HEINKENSZAND KATTENDIJKË OOSTKAPELLE VLISSINGEN WOLPHAARTSDIJK Toneelvereniging Heer Hendrik uit 's-Heer Hen- dfikskinderen speelt zaterdag 23 januari in het Minitheater in Middelburg de komedie 'Tussen Ons' van Alan Ayckbourn onder gastregie van Ali Pankow. De voorstelling begint om 20.30 uur. I oe wordt je vedette in de superet- Sp3! te?" Op die vraag geven de twee I I Belgische muzikanten. Geert Ver meulen en Walter Poppeliers een antwoord met hun theatervoorstelling „Muzet Superet". Het gaat om een familievoorstelling voor jong en oud. Zaterdag 23 januari is het tweetal te zien en te horen in De Meiboom te Krabbendij- ke. Aanvang: 15.00 uur. Na het debuutprogramma Sex komen de Vliegende Panters met een tweede theaterprogramma Hype naar het Arse naaltheater in Vlissingen. Tijdens de voorstel ling is het publiek getuige hoe Xander, Xavier en Marnix op zoek gaan naar de nieuwe hype. Op zoek naar emotie, ontroering en sentiment De Vliegende Panters zijn donderdag 21 janu ari om 20.15 uur in het Arsenaaltheater te zien ■^*aterdag 23 januari a.s. is het alles pop wat de klok slaat in Het Arsenaal te Vlissin- Daar worden de jaarlijkse Zeeuwse Popprijzen uitgereikt. et kleine theater Razzmatazz aan de Middelburgse straat 113 te Oost-Sou burg slaagt er steeds in bijzondere voorstellin gen te programmeren. Zaterdag 23 januari is er weer zo'n avond waarbij Indiaanse verhalen en zang centraal staan. De verhalen worden verteld door Marge Bruchac. Met vrolijke fretten, hoelahoep op paar denrug, pittige pony's en paardjes, een leeuw tussen zes tijgers, acrobaten op de grond en in de lucht en natuurlijk met de meest komische clowns. Anders dan anders. Dat is de feestelijke circusvoorstelling waar mee Wintercircus Martin Hanson deze winter dertig Nederlandse theaters en schouwburgen aandoet. Het circus is woensdag 20 januari in de Middelburgse Stadsschouwburg te bewon deren. Voor de extra voorstelling van 19.15 uur zijn nog kaarten verkrijgbaar. Jubileum Woensdag 20 januari 1999 FAAM/VLISSINGER 13 Donderdag 21 januari t/m woensdag 27 januari Goese Lyceum, Goes; Thomas van Luyn met een reprise van zijn programma 'Fanfare', 20 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Zenga, 'Sfinx', 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; De Vliegende Panters, 20.15 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Romeense Staatsopera Timisoara, 'Zigeuner Baron' opera van Strauss, 20 uur. Podium 't Beest, Goes; De Roovers, 'Vuile handen', 20.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Henk van Ulsen, 'Dag boek van een gek', toneelklassieker, 20 uur. St. Jacobskerk, Vlissingen; Mahalia Jackson Singers, 'Mahalia, sing sister sing', 20.15 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, 'Zon der gekheid', 20.30 uur. Razzmatazz, Oost-Souburg; Marge Bruchac en Justin Kenneck, Indiaanse verhalen en muziek, 21 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Uitreiking Zeeuwse Popprij zen, met optredens van Mindlink en Tak 'n djola, 21 uur. De Piek, Vlissingen; Althopparty, hip hop, speedcore, surf en electric boogie, 21 uur. Zeeuwse Muziekschool, Goes; Atlaskwartet, klassiek, jazz, Zuid-Amerikaanse muziek en hedendaagse composities, 12 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, 'Zon der gekheid', 15 uur. Podium 't Beest, Goes; Pulley en Uppercut, hardcore, 15 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Nieuwjaarsbijeenkomst 'Tus sen eb en vloed', 15 uur. Stadhuis, Goes; Tine Ruysschaert, theatermonoloog 'Alma Mahler', 15 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middelburg; Hexagon Ensem ble, 'Une nouvelle époque', met werken van Ravel, Caplet, Debussy, Andriessen en Jongen, 15.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Salomon Klezmorim, foyerconcert in de serie Jazz op zondag, 15.30 uur. De Pompe, Goes; De Niro, presentatie van de cd 'Flushing Boulevard', 16.30 uur. Arion Grand Hotel, Vlissingen; Jazzorkest New Orleans Red Beans en de Engelse trompettist Cuff Billett, 17 uur. Strandpaviljoen Panta Rhei, Vlissingen; 'Met de caravan naar de Piet', Zeeuwse band, 17 uur. Café 't Schuttershof, Middelburg; D'Wys, jazz-, soul-, funk-, rock- en gospeltraditie, 17 uur. Grote Kerk, Goes; Carillonconcert door Sjoerd Tamminga, 13.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; 'Wilhelmina: Je main- tiendrai', toneelstuk met Anne Wil Blankers, Cas Enklaar en Nettie Blanken, 20 uur. De Mug, Middelburg; Latin Connection, jazzmuziek, 21 uur. WOENSDAG 27 JANUARI Ambachtcentrum, Goes; Poppentheater Sim Bolus, 'Wat een schat', 15 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; 'Wilhelmina: Je main- tiendrai', toneelstuk met Anne Wil Blankers, Cas Enklaar en Nettie Blanken, 20 uur. Donderdag 21 januari t/m woensdag 27 januari Badhotel Domburg, Domburgseweg 1a, Jerry Harberink, miniaturen van historische Hollandse gevels. Dagelijks van 9- 23 uur. GOES Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kunstenaars, diverse werken. Wo. t/m za. van 13-17 uur. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstraat 13, 750 jaar Koninklijk Medisch Genootschap. Di. t/m vr. van 10- 17 uur. Za. van 13-16 uur. Stadskantoor, Oostsingel 2, Aaf Renkema, schilderijen en mono-types. Tijdens kantooruren. Gemeentehuis Borsele, Stenevate 10, Jo den Hollander, 'Ingevingen' cirages van schoencrème en bijenwas. Ma. t/m vr. van 8.30-12.30 uur. Do. van 17-20 uur. Galerie llona. Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schil derijen. Za. van 14-17 uur. MIDDELBURG Depot, 't Zanddorp 68, Berith Keiser en Philippe Disse; ge bruiksvoorwerpen. Willem Pastoor en Raf Verjans; sieraden. Zo. en ma. van 14-17 uur. De Vleeshal, Markt, Tobias Rehberger, 'Nightprowler'. Di. t/m zo. van 13-17 uur (vanaf 26 januari). De Kabinetten van de Vleeshal, Zusterstraat 7, Guido Lip pens, Sophie Tottie en Jaap Kroneman. Di. t/m zo. van 13-17 uur (vanaf 26 januari). Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Wouter Ka bouter, 'Op avontuur in het herfstbos'. Marleen van Wolfe- ren, schilderijen en tekeningen. Di. t/m zo. van 12-17 uur. OOST-SOUBURG Verzorgingshuis De Zoute Viever, Dongestraat 1, Cursis ten van het Theo Doesburgcentrum; diverse technieken. A. Bockkom; tropische schelpen. Tijdens kantooruren. Watertoren, Marcel Bekendaal, Edwin Maas, Zjul Devens, Jan de Vliegher, Maria Blondeel en Phil Niblock, Kunstcen trum Sittard 'On Tour'. Wo. t/m zo. van 12-17 uur. Iguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en in- sekten. Dagelijks geopend van 14-17.30 uur. Bellamy 19, Bellamypark 19, André Geertse; 'Homo Ludens' installatie. 35 kunstenaars, afscheidstentoonstelling 'Het lij den van de jonge Bellamy. Dood, graf en vooral zoentjes. Duizenden zoentjes!'. Ma. t/m vr. van 10-17 uur. Za en zo. van 13-17 uur. Galerie De Hoekweide, Nazareth 4, Nico Out; aquarellen. Eddy Quite; schilderijen. Anton Heijboer; diverse technieken. Do. van 13-17 uur, za. 12-16 uur (t/m 23 januari). Luxemburg in De Meiboom met "Muzet Superet". co zou kunnen opbrengen. En Liesbeth zou best een tevreden oude dag kunnen hebben, als... ze niet alle dingen naar haar hand zou willen zetten. Als, als, als, maarre, het blijft 'tussen ons',aan al die voor waarden wordt niet voldaan en daarom slaat nogal eens de vlam in de pan tussen Guus, Vera, Liesbeth, Nico en Joyce. Gelukkig maar, want al die spanningen leveren een koste lijke voorstelling op met heel veel humor en herkenbare pijn. Ayckbourn is een meester in komedies, die je het ene mo ment uitbundig laten lachen en je direct daarna 'auw, auw' doen denken. 'Tussen Ons' wordt, in een vertaling van Shireen Strooker, gespeeld door: Hans Hüber, Ada de Feiter, Riet van der Weyden, Theo Verbart en Addie van der Walle. Regie en decorontwerp zijn van Ali Pankow. Kaarten kunnen worden be steld bij Anke en Hans Hüber, tel. 0113-231582. was geboren. Er volgde een tournee van ongeveer dertig voorstelling in kleine en mid delgrote theaters. In het Am sterdamse Nieuwe de la Mar- theater wonnen zij de Wim Sonneveldprijs 1995. Na dit succes besloten ze om te gaan werken aan een avondvullende voorstelling. Dit initiatief werd mede onder steund door een subsidie van het Prins Bernhardfonds. Van af januari 1996 werd er druk geschreven, gerepeteerd en ingespeeld onder leiding van regisseur Ruut Weissman. Het eindresultaat was te zien op de première van Sex op 3 ok tober 1996 in de kleine zaal van het theater Bellevue in Amsterdam. Hun eerste pro gramma werd door publiek en pers unaniem lovend ontvan gen. Gedurende twee seizoe nen werd Sex door het hele land voor volle zalen ge speeld. Dit programma werd door CNR/Arcade op cd uitge bracht en in februari 1999 zal de VARA-televisie een samen vatting uitzenden. In het voor jaar van 1998 begonnen de Vliegende Panters met de voorbereidingen voor hun tweede programma Hype. Dit programma ging eind novem ber in het Nieuwe de la Mar- theater in première. Van het nummer Het Dorp heeft Arca de een cd-single uitgebracht. In 'Tussen Ons' draait het om de relaties tussen twee echtpa ren, Guus en Vera Corver en Nico en Joyce Alders, en om de moeder van Guus, Liesbeth Corver. Guus en Vera zouden best heel gelukkig met elkaar kunnen zijn, als... moeder Liesbeth hen wat minder op de huid zat en als... Vera emotioneel gezien wat steviger in haar schoenen zou staan en als... Guus niet al tijd de pias zou uithangen. Zijn inmiddels overleden vader had een prachtig gevoel voor leed, maar Guus lacht nou eenmaal veel liever. Ook tussen Nico en Joyce zou de liefde best een kans kunnen krijgen, als... Nico de ambities van zijn vrouw beter zou be grijpen en als... Joyce enig ge voel voor de frustraties van Ni- De organisatie van de middag is in handen van De Werk groep Kulturele Evenementen Reimerswaal. Iets over de in houd van Muzet Superet: Twee winkelbedienden in een supermarkt, die zich stierlijk vervelen, krijgen op zekere dag een verkeerde levering binnen. In plaats van levens middelen zoals suiker meel zout, koekjes e.d. blijkt er plot- seling een palet met muziek instrumenten tussen te zitten. Dit is aanleiding voor de twee om de dagelijkse sleur eens te doorbreken en alle instrumen ten eens uit te testen. Ze ne men het publiek een uurtje mee op een spectaculaire reis met muziek, acrobatie en de nodige humor...want in de microfoon bij de kassa kan je toevallig ook zingen en...dat hoeft niet steeds hetzelfde liedje te zijn! Wie het komisch, muzikale trio "De Nieuwe Snaar" kent, weet wat er te verwachten is van de clown van dit gezel schap, Geert Vermeulen. De bekende Belgische krant "De Standaard" was bijzonder po sitief over Muzet Superet: „Een verbluffende muzikale trip. Een voorstelling die ook bijzonder aantrekkelijk is voor volwassenen". Kaarten kosten 10,00 en zijn verkrijgbaar in het gemeente huis in Kruiningen (publieks- balie Bachten Vaete), het VVV kantoor in Yerseke en aan de zaal. Telefonisch kaarten be stellen kan via de nummers 0113 395326 (Bureau burger zaken) en 0113 551552 (Jac ques Boonman). De makers, en ook de spelers, zijn Rutger de Bekker, Diederik Ebbinge en Remko Vrijdag. Zij zaten bij elkaar in de klas op de Academie voor Kleinkunst, waar ze in de zomer van 1995 zijn afgestudeerd. Ze besloten deel te nemen aan het Am sterdams Kleinkunst Festival. Het trio De Vliegende Panters De Vliegende Panters in hun nieuwe voorstelling Hype. foto Gijs Haak Afrikaanse muziek. De nomi natiecommissie voor de De prijzen zijn destijds in het leven geroepen door de stich ting Popmuziek Zeeland. Op de avond, die om 21.00 uur begint, wordt bekend gemaakt wie in aanmerking komt voor een prijs als beste band, wie de beste cd maakte, en de beste demo cd-r in de catego rie jong en wild maakte. Eerdere winnaars waren on der meer The Juke Joints, Go- refest en Bl0f. Vorig jaar was Mindlink de winnaar in de ca tegorie „beste band". De for matie uit Terneuzen zal zater dag a.s. de muziek verzorgen tijdens de uitreiking in Het Ar senaal. De muziek van Mind link is te vergelijken met Faith no more, Metallica en Tool. Verder is er die avond een op treden door Tak 'n djola. Deze groep laat zich inspireren door Zeeuwse popprijzen bestaat uit bestuursleden van de stichting Popmuziek Zeeland en uit redactieleden van Noot, het magazine voor de Zeeuw se popmuziek. Aanvang van de avond 21.00 uur, entree 7,50. Mindlink, winnaar van de Zeeuwse popprijs van vorig jaar. Samen met Justin Kenneck worden ook Indiaanse liederen vertolkt. Marge vertelt op ma gische wijze. Ze komt uit een bekende fami lie van verhalenvertellers. Haar boeken zijn zelfs in Nederland te koop. Ze verhaalt over haar stam, de Abenaki, uit het grensgebied van de Verenigde Staten en Canada. Marge staat tevens bekend om haar lezin gen over de cultuur van de oorspronkelijke bewoners en de gevolgen van de kolonisa tie. Haar begeleider is in het dage lijkse leven houthakker en ac teur. Hij bespeelt traditionele percussie-instrumenten en bij optredens als dit ook fluit. Kaarten voor de voorstelling in Razzmatazz kunnen worden besteld bij Loes en Ad Lijnse te Goes, tel. 0113-230168. Ze kos ten 15,00. De avond begint om 21.00 uur. De belangstel ling voor de Razzmatazz-avon- den is steeds groot. Het kleine theater heeft vijfenzestig zit plaatsen. Reserveren is dus ge wenst. De aanleiding? Twintig jaar ge leden ontdekte het reizende tentcircus de koudste maan den als uitermate geschikt sei zoen voor een warme winter- circusvoorstelling. Niet in de tent, maar aanvankelijk in hal len. Circus Mikkenie begon er mee in grote gebouwen waar normaliter tentoonstellingen of veilingen dagelijkse praktijk zijn. Martin Hanson verfijnde het concept en bracht het 'circus- in-de-sneeuw' naar de intimi teit van theaters. Een succes formule. Van slechts tien speeldagen in vier steden in 1979 naar 37 dagen met 73 voorstellingen in niet minder dan dertig theaters in dit fees telijke jubileumjaar. En nog al tijd is Wintercircus Martin Hanson het enige circus in Ne derland dat in tijden van De pony's van het Nationaal Nederlands Wintercircus Martin Hanson. sneeuw en vorst echt reist. Van de ene plaats naar de an dere. Inmiddels is het dochter Arlet- te Hanson, afgestudeerd in theaterwetenschap, die het cir cus in de pluche ambiance van de theaters verder ontwikkelt. Zij bedenkt de enscenering van elke nieuwe voorstelling en bepaalt welke artiesten en nummers in die aanpak pas sen. Dat leidt, zo was de laat ste jaren al duidelijk, tot ver rassende resultaten. Circus in het theater blijkt geen beper kingen op te leveren. Integen deel. Het biedt juist extra mo gelijkheden om een intieme circussfeer te creëren. De fret ten in de piste zijn er dit sei zoen het beste bewijs van. Unieke diertjes in een unieke circusvoorstelling. Voor het eerst in Nederland te zien. Dat het in dit jubileumjaar om een bijzondere voorstelling gaat, wordt al meteen duidelijk bij binnenkomst in de Stads schouwburg. De witte clown is aanwezig om het hooggeëerde publiek te begroeten. Eenmaal in de zaal ziet het publiek een 'nieuw' circus. Het nieuwe de cor komt rechtstreeks van de theaterontwerpers Frank Ra ven en Hildegard van der Heijden. Beschilderde panelen met diepte-effect, ornamenten, een echt achterdoek, veel lampjes en verlichte steigeren de paarden als voornaamste symbool. Dit is circus! Het Wintercircus Martin Han son verzorgt in de Middelburg se Stadsschouwburg drie voorstellingen. Alleen voor de extra voorstelling om 19.15 uur zijn nog kaarten verkrijg baar.

de Faam | 1999 | | pagina 13