mmo\ Zeeland Tours: een nieuwe busonderneming Balletaudities in Middelburg Staatsbosbeheer maakt zich op voor de volgende eeuw KIJKERS KIEZEN FOCUS i-1 hrl Beginnen NU STIPPEN AKTIE" T/M 30 JANUARI nu tot korting op monturen Unieke chronograaf bij juwelier Van Boven voguE Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Met als titel 'Staatsbosbeheer maakt zich op voor de volgende eeuw' houdt Staatsbosbe heer West-Brabant - deltagebied vrijdag 15 januari een symposium in Middelburg. Het symposium wordt gehouden ter gelegenheid van de officiële opening van het regiokan toor 't Hof Toornvliet in Middelburg. Staats bosbeheer viert dit jaar zijn honderdjarig be staan en met het symposium worden de fes tiviteiten rond het jubileum in de regio West- Brabant - Deltagebied officieel ingeluid. jte^iNi^iURENr Calvin Klein GIORGIO \R\I\M Focus is te vinden aan de Nieuwe Burg Voor informatie: 0118-625310 Wijnkurk wordt isolatieplaat Hans Anders tijdelijk in portocabine Artiesten- en Evenementenbeurs in Eindhoven Dagtochten Toen busonderneming Carlier vorig jaar failliet ging, zag Leen Schrijver van onroerend goed bedrijf Schrijver-Versluys ook zijn rijdende re clame verdwijnen. Peter Hollebrandse van de gelijknamige Auto- en Motorrijschool zag zijn parttime chauffeursbaan in het gedrang ko men. Reden genoeg voor beide heren om sa men Zeeland Tours te beginnen. Een kleine busonderneming met grote plannen. Zondag De heer J.C. van Boven is maar kort eigenaar geweest van een unieke chronograaf. De Vlis singse juwelier heeft in november, samen met tweehonderd andere Seiko dealers een bod ge daan op de Seiko Kinetic Chronograaf. Er wa ren er vijfentwintig beschikbaar voor Neder land. Een ervan werd door Van Boven bemach tigd. Maar niet voor lang. Kinderen van acht tot en met twaalf jaar die houden van dansen en willen weten of ze over genoeg talent beschikken om een professione le dansopleiding te volgen, kunnen zaterdag 23 januari terecht bij het MIKV (Middelburgs Insti tuut voor Kunstzinnige Vorming) in Middel burg. Daar worden de balletaudities voor de dansvakopleiding van het Koninklijk Conserva torium in Den Haag gehouden. Sportvereniging SVR in nieuwe trainingspakken Woensdag 13 januari 1999 FAAM/VLISSINGER 9 Bel: 0118 - 686 800 Tijdens het symposium worden vanuit verschillende invals hoeken de wensen en verwachtingen voor de volgende hon derd jaar Staatsbosbeheer gepresenteerd. Als dagvoorzitter is mr. P.C.E. van Wijmen, voorzitter Deltaoverleg en Brabants Landschap en tevens lid van de Tweede Kamer, aangetrok ken. De wensen en verwachtingen worden tegen het licht gehouden van enerzijds de koers die de organisatie zelf heeft uitgezet en anderzijds de ervaringen van betrokken provinciale bestuurders. De gekozen invalshoeken sluiten aan bij de speerpunten van de organisatie, te weten behoud en beheer van natuur en landschap, recreatief medegebruik en maatschappelijke betrokkenheid. Deze speerpunten zijn terug te vinden in de voor het jubileum gekozen slogan: Staatsbosbeheer, 100 jaar natuur voor iedereen. Het symposium begint om 13 uur in de aula van-de Zeeuwse Bibliotheek. Na een. opening door ir. W.Z. van der Meer, re- giohoofd Staatsbosbeheer verzorgen drie sprekers een pre sentatie van de stellingen. Sprekers zijn drs. J. Borgman, voorzitter van het Nationale Park de Biesbosch, ing. R.H. ter Heide, directeur van het Bureau voor Toerisme Zeeland en A. Mollie, lid van de technische commissie van de Vereni ging Vrienden van het Mastbos. Na de presentaties geeft drs. N. van He ijst, plaatsvervangend directeur Staatsbosbe heer Centrale Organisatie om 14.15 uur een reactie. Om 15 uur begint de forumdiscussie naar aanleiding van de stellin gen met drs. L.H.J. Verheijen, lid van de Gedeputeerde Sta ten Noord-Brabant, drs. G.L.C.M. de Kok, lid Gedeputeerde Staten Zeeland en drs. S. Stoop, voorzitter van de Staten commissie Groen en Water van de provincie Zuid-Holland. Om 15.45 uur wordt de forumdiscussie afgesloten. Aanslui tend vindt om 16.30 uur de officiële opening van het regio kantoor 't Hof Toornvliet plaats aan de Koudekerkseweg in Middelburg. m N m Wil je voor jezelf beginnen? AccoN Accountants Adviseurs en Rabobank helpen je op weg. 50% lunettes eyewear OCCHIAII en vele ander merken De Vlissingse sportvereniging SVR heeft nieuwe trainingspak ken van sponsor Videotheek Souburg gekregen. Op de foto staan (vlnr) Willem Burgerhof, Emiel van Lunteren, Pierre Door enbosch, Joad Afkir, Stefan Mannaart, Joost van Pelt, Edwin Baas en Ron Kindts..Zittend zijn Dennis Ralf, Mamed Elkaddou- ri, Friso Dijkstra, Dave de Quelery en Mark Dingemanse. De vereniging Kurk Recycling zamelt kurk in voor hergebruik. Op die manier verkleint de afvalberg en wordt voorkomen dat kostbare grondstoffen verloren gaan. MicMec Walcheren sluit hierop aan met een actie in de maanden januari en februari met de inzameling van kurken in de MilieuWinkel in de Reigerstraat in Middelburg en het Milieu Educatie Centrum in de Koren bloemlaan in Vlissingen. Het enige andere (permanente) inza melpunt in Zeeland is schoenhandel De Leeuw in Middelburg. In de Nederlandse huiskamers is in een jaar 325 miljoen keer een droge plop te horen. Als de wijnfles leeg is wordt deze vaak netjes in de glasbak gedeponeerd, maar de kurk verdwijnt meestal in de prullenmand, terwijl het een goede grondstof is voor nieuwe producten. De belangrijkste eigenschap van kurk is de isolerende werking. Ingezamelde kurken worden vermalen en verwerkt tot voetbedden voor schoenen, isolatieplaten, kurk- vloeren en onderzetters. Kurk bestaat uit veel kleine luchtka- mertjes. Deze blijven bij vermaling tot korrels intact waardoor kurk meerdere keren opnieuw gebruikt kan worden. Om hygië nische redenen kan er alleen geen wijnfleskurk meer van ge maakt worden. De Middelburgse vestiging van Hans Anders wordt momen teel verbouwd. De zaak aan de Lange Viele wordt zaterdag 16 januari heropend. Tot en met 15 januari kunnen klanten van Hans Anders terecht in een portocabine die is geplaatst op de parkeervakken in Achter de Houttuinen. De winkel wordt onder tussen voorzien van een geheel nieuw interieur in de nieuwe huiskleuren rood en grijs. In het beursgebouw van Eindhoven wordt van zondag 17 tot en met dinsdag 19 januari de Internationale Artiesten- en Eve nementenbeurs gehouden. Als enige vakbeurs in de Benelux voor de entertainment- en evenementenwereld biedt zij organi satoren tijdens deze tiende editie de laatste mogelijkheid om zich optimaal te oriënteren op hun millenniumfeesten en ande re evenementen. De bekende en minder bekende exposanten uit Nederland, België, Duitsland en Oostenrijk dragen zorg voor een fantastische ambiance tijdens de beurs. Hun stands, van klein tot groot, weerspiegelen motivatie en creativiteit. Tijdens de drie beursdagen verzorgen een aantal exposanten optredens in een aparte zaal. Daarnaast komt men in de wandelgangen walkacts, straattheater en animaties tegen. Ook in diverse stands zijn van tijd tot tijd optredens. De beurs is zondag van 11 tot 18 uur, maandag van 14 tot 22 uur en dinsdag van 11 tot 17.30 uur geopend. Tenor Stenzei is één van de exposanten op de Artiesten- en Evenementenbeurs. foto Theo Spaay advertentie voor chauffeursopleidingen en examens. Dat is een tame lijk pittige opleiding maar je hebt als buschauffeur dan ook een behoorlijke verantwoor delijkheid". Schrijver vult aan: „Voor als er wat gebeurt in de bus heeft iedere chauffeur bij ons een telefoon bij zich. Niet alleen om alarm te slaan maar ook als mensen uitstappen op een plek waar de bus niet mag wachten. Het stadhuis in Vee- re bijvoorbeeld. Als de bus weer nodig is, kan snel even naar de chauffeur gebeld wor den. Dat scheelt wachten en boetes". leder zichzelf respecterende busonderneming verzorgt dagtochten. Zeeland Tours dus ook. De Hiswa, de Autorai, de Va kantiebeurs; allemaal staan ze op de lijst. Alles bij voldoende deelname. Schrijver legt uit waarom: „De Landbouwrai is een goed voorbeeld. Dat moet je ruim van te voren plannen, maar als het die dag goed weer is zijn alle loonwerkers op het land bezig en gaan ze niet mee. Voor die paar ande ren die wel meewillen kunnen we niet rijden natuurlijk. Daar zijn we te klein voor". Toch heeft die kleinschaligheid ook zo z'n voordelen. „We hebben geen luxe kantoorpand. We hebben goede bussen, niet spiksplinternieuw maar de kop is eraf. En we hebben een goed contact met andere klei ne busondernemingen. Dat is belangrijk want soms moet je er wel eens een bus bij heb ben. Dat gebeurt dan in on derling overleg en samen sta je ook sterker tegen de grote jongens", weet Schrijver. Maar het allerbelangrijkste is goed personeel. „Een goede chauffeur brengt z'n eigen werk mee. Je hebt niks aan een volgeboekte bus zonder de juiste man aan het stuur. Voor de mensen in de bus wordt het succes van een dagje uit mede bepaald door de chauffeur. Complimenten geven we ook altijd aan de mannen door. Met hen valt of staat een bus onderneming", besluit Schrij ver onder instemmend geknik van Hollebrandse. (advertentie) Leen Schrijver: „Er reden drie reclamebussen van Schrijver- Versluys bij Carlier. Dat was dus ineens over. Bovendien zag ik meteen al dat het schoolvervoer voor het bijzon der onderwijs in de proble men kwam. Ik heb toen wat scholen benaderd en die wil den graag, mits er een waar borg was dat het betaalbaar was en professioneel gedaan werd. Dat was meteen al een basis. Daarna moet je verder gaan kijken. Bussen moet je uiteraard hebben en goede chauffeurs. Een aantal van de chauffeurs die we nu hebben komt uit de Carlier-hoek. Stuk voor stuk professionele mensen die zelfs op vrije dagen nog even langs komen bij de stalling en werkplaats op Arnestein om hun bus te wassen of zoiets". Zes bussen heeft Zeeland Tours nu en er is er geen een hetzelfde. „Afhankelijk van het doel en de grootte van de groep kunnen we bekijken welke bus we inzetten", ver telt Schrijver. „Een van de bussen hebben we bijvoor beeld omgebouwd tot rol stoelbus. Met een grote deur en een rolstoellift kunnen we in die bus tien rolstoelen kwijt plus begeleiding. Een kwestie van banken eruit en rolstoelen erin. Op die manier kunnen rolstoelers met hun eigen ge zelschap mee, in plaats van eenzaam achter in een aange past busje met een al dan niet bekende chauffeur. Als een bejaardenvereniging een reis je heeft maar iemands man of vrouw zit in een rolstoel, dan zegt zo iemand vaak af. Alleen is er niks aan. Een gewone touringcar heeft een te smalle deur en altijd dat lastige trap je". De bejaardenvereniging is maar een van de groepen die Zeeland Tours vervoert. Koren op weg naar een zangcon cours, personeelsreisjes, kort om: groepsvervoer in de ruim- HUISARTSEN Leen Schrijver (links) en Peter Hollebrandse van Zeeland Tours. ste zin van het woord. „Met een belangrijke uitzondering", benadrukt Schrijver. „Op zon dag rijden we uit principe niet. Dat betekent aan de ene kant dat we soms commercieel in teressante ritten moeten laten schieten. Aan de andere kant zijn er, met name uit kerkelijke hoek, verenigingen die om die reden juist aan ons de voor keur geven. Zij respecteren en waarderen ons principe van de zondagsrust". Een ander, volgens Schrijver tamelijk uniek iets van Zee land Tours is de trouwbus. Leen Schrijver vertelt hier over: „Dat doen we op heel Walcheren en Zuid-Beveland. Het werkt als volgt. Er gaat een bus langs alle adressen die het bruidspaar opgeeft. Familie, vrienden en beken den worden thuis opgehaald en vervolgens brengt de bus ze naar een feestzaal, het stad huis, de kerk en weer terug foto Jaap Wolterbeek naar een feestzaal, 's Nachts zet de chauffeur iedereen weer keurig voor de deur af. Men kan tijdens het feest ge zellig een glaasje drinken, want de broodnuchtere chauffeur let verder op alles. Deze trouwservice willen we in de toekomst ook nog gaan uitbreiden met het leveren van een trouwauto met chauffeur. Dan heb je alles in een pakket".Dan zijn nog niet genoemd: de VIP-bus, de ex tra lange lijnbus, de vijftig- persoonsbus en de bus waar met name Hollebrandse blij mee is. Hij legt uit waarom: „Die bus heeft een dubbele besturing en kan dus ingezet worden Middelburg: Zaterdag tot 23 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, tel. 639933. Zondag tot 23 uur: A.P. Bruijnzeel, Herengracht 68, tel. 639933. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandy- laan 6, tel. 465498. Zondag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuider- baan 23, tel. 464633. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: J.C. Ponten, Oude Rijks weg 4, Nieuw- en St. Joosland, tel. 627664. Zondag tot 24 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middel burg, tel. 627664. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: R. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 501271. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spekhorst, J.W. Schuur manstraat 6, Domburg, tel. 581271. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: B. Bouwen- se, Valkenisseweg 42, Biggeker ke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: P. deBoer, Molenwater 77, Middelburg, tel. 613320. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvol gend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek Stromenwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 635565. Vlissingen: van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 412730. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 22 uur: H. Klompe, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: A.J. Diender, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel. 410910. Spreek uren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka- pelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelder- weg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostka- pelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zatedag en zondag: geen dienst. e Juwelier Van Boven met de bijzondere chronograaf. foto Jaap Wolterbeek opgebracht. Dat bedrag is ter plaatse aan de Nederlandse Hartstichting geschonken". Daarmee is het verhaal na tuurlijk nog niet klaar, want Van Boven heeft zijn exem plaar ook weer verkocht aan de hoogste bieder binnen zijn klantenkring. „Ik heb er ?elf 8.000 gulden voor betaald", vertelt Van Boven. „De klant met het hoogste bod heeft er 5.200 gulden voor gegeven. Daarmee heb ik dus indirect het verschil aan de Hartstich ting gedoneerd". Die klant heeft nu wel een zeldzaam exemplaar in han den, want wereldwijd zijn er maar duizend van. Van Boven: „Die duizend stuks zijn na tuurlijk nu al een zeer gewild verzamelaarsobject. Deze ver sie wordt niet meer gemaakt. Da's natuurlijk wel uniek". Het woord uniek is al een paar keer gevallen. Maar wat is er nu precies zo uniek aan deze chronograaf „Het unieke is natuurlijk dat ten eerste zo'n chronograaf in de verkoop komt vertelt Van Boven. „Ten tweede dat zo'n mecha nische chronograaf tot op 1/10 seconde nauwkeurig werkt in dit systeem. En ten derde zorgt het saffierglas aan de voor- en achterkant van de kast voor een krasvrij zicht op wat er gebeurt". Kinetic is ook al zo'n mooie term. Van Bo ven legt het uit: „Dat kinetic betekent kinetisch. In het kort kun je zeggen dat de bewe ging van je arm en pols de energie zelf opwekt. Je hebt dus geen batterij nodig. Bo vendien geeft het iets dyna misch als je zo'n horloge om hebt. Je voelt 'm werken, als het ware. Voor echte verzame laars -de mensen met min stens vijf aparte horloges- is dat kinetische iets heel speci aals". Nu dus nog iets voor de liefhebbers, maar volgens Van Boven straks iets voor ons al lemaal. „Seiko zegt zelf zoiets als: once, all watches will be this way. Dat betekent dat we straks allemaal batterijloze horloges hebben", besluit Van Boven. Van Boven vertelt hierover: „Die vijfentwintig chronogra- fen werden stuk voor stuk per opbod verkocht. In totaal heeft de veiling ruim twee ton In de auditie worden de kinde ren beoordeeld op lichamelij ke geschiktheid, muzikaliteit en gevoel voor beweging. Het Koninklijk Conservatorium biedt jongens en meisjes een volledige beroepsopleiding tot danser of danseres. De oplei ding is gecombineerd met het basisonderwijs groep 7 en 8, Atheneum, havo en mavo. De school- en dansopleiding zijn op basis van volledig dagon derwijs geïntegreerd in één in stituut. Buiten danskleding en boeken zijn aan deze oplei ding geen buitengewone on kosten verbonden. Het is niet noodzakelijk dat kinderen eer der balletlessen hebben ge volgd. Het Koninklijk Conservatorium ligt slechts op een paar hon derd meter afstand van het Centraal Station in Den Haag. Voor leerlingen van ver buiten Den Haag kan voor verant woorde huisvesting bij parti culiere gezinnen worden be middeld. De audities in Mid delburg beginnen om 11 uur in het gebouw van het MIKV aan de Kuiperspoort 8. Bij het Koninklijk Conservatorium zijn school- en dansopleiding gecombineerd tot volledig dag onderwijs. foto Jorge Fatauros

de Faam | 1999 | | pagina 9