GEMEENTE èwaiimiNiiltflKi DDELBURG Gemeente start Brede School in Middelburg-Zuid Middelburg niet te stuiten onderweg Kwaliteitsatlas in inspraak ^e4e sc/?0 ^'cfdelburO> Aanbieding Koppermaandagprent Duurzaam Veilig ook in Middelburg Commissievergaderingen Herwaardering niet- woningen 1999 Week 2 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG830 Onze stad heeft uitstekende ontwikkelingskansen Tijdens de nieuwjaarsre ceptie van de gemeente hield burgemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek zijn nieuwjaarstoe spraak. Inspraak Commissie Tafeltje Dekje uw Jaarlijks zijn duizenden mensen slachtoffer in het verkeer. Dit veroorzaakt veel leed en verdriet. De overheid heeft zich tot taak gesteld in het derde Meerjarenplan Verkeers veiligheid het aantal ver keersslachtoffers te laten afnemen. In de komende periode vergaderen de commis sies op de volgende da gen: Op 12 januari 1999 zijn de eerste activiteiten voor de Brede School Middelburg-Zuid gestart. Een Brede School is een school die voor alle wijkbewoners ook na schooltijd open is. Na half vier worden in en om de school cursussen of activiteiten georganiseerd. Woensdag 13 januari 1999 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl In 1998 zijn 300 woningen gebouwd in Middelburg. Foto: Ruben Oreel "1998 is voor de gemeente Middel burg een heel speciaal jaar geweest, namelijk hel jaar dat een keerpunt is geworden. Na een lange periode van andere prioriteitstelling binnen het gemeentebestuur is het afgelo pen jaar definitief gekozen voor de aanval. Centraal hierbij staat naast het be houd van het goede van onze mo numentale stad de realisatie van nieuwe eigentijdse voorzieningen om ook voor jongeren een gewilde woonplaats te blijven. In dit kader zijn de tien strategische projecten (stadskantoor, schouw burg, zwembad, woningbouw, in dustrieterreinen, enz.) nader uitge werkt. Professor Riek Bakker is ge vraagd om in korte tijd een steden bouwkundig aanvalsplan te maken. Haar zogenaamde Kwaliteitsatlas en de uitwerkingen van de deelpro jecten Stationsgebied en Mortiere zijn in het najaar gereed gekomen en in de laatste gemeenteraad geac cordeerd. Middelburg is niet te stui ten onderweg, en in groot tempo bezig in te lopen. Onze stad heeft uitstekende ontwik kelingskansen en zal de komende jaren in de regio met name sociaal- economisch een toonaangevende rol spelen. Bij zo'n trendbreuk is het toenemen van de snelheid van 0 naar 1 groter dan die van I naar 100. Om er ze ker van te zijn dat onze organisatie hierin mee kan gaan, hebben wij Berenschot gevraagd om ons daar bij een handje te helpen, en meer lijn te brengen in de gang van za ken. Omdat wij over een competent ambtelijk apparaat beschikken van loyale en goedwillende mensen, is de verwachting dat een cultuurom slag of een andere manier van voet ballen (met zicht op duidelijke re sultaten) gemakkelijk mogelijk moet zijn. Ik wil de bezorgdheid van sommige mensen niet bagatelli seren maar wij zitten op het juiste pad. Ook de gemeenteraad heeft het af gelopen jaar meerdere keren duide lijk aangegeven welke de nieuwe koers van de gemeente moet zijn. College en medewerkers ervaren het als stimulerend dat de gemeen teraad ons die duidelijkheid geeft. Met genoegen kan ik u overigens berichten dat de nieuwe aanpak reeds zijn eerste vruchten heeft af geworpen. De woningproductie is als een eerste stap behoorlijk opge lopen tot maar liefst 300. En ook is een halt toegeroepen aan de daling van het inwoneraantal. Voor het eerst sinds enige tijd zitten wij weer in de plus en wel met 30. Hiermee zijn wij er natuurlijk nog lang niet. maar het begin is er. Dit alles zon der daarbij de menselijke maat te vergeten. Ik denk dan met name aan ons permanente streven de sociaal zwakkere wijken op te krikken, het aanbieden van gastvrijheid aan asielzoekers en onze aandacht voor de jeugd. 1998 Was voor Middelburg een tur bulent jaar. Wie aan de weg tim mert heeft nu eenmaal veel bekijks. In de straten en de cafés, de poli tieke wandelgangen, de media: veel nieuws en veel ruis. Soms leek de sluier van berichten en geruchten de stabiele koers van het schip dat Middelburg heet aan het beeld te onttrekken. Gelukkig hield de bemanning het hoofd koel en dat zal ook het ko mend jaar nodig zijn. Want de fase van het opstarten van projecten trekt doorgaans een nog zwaardere wissel op een organisatie, dan het maken van de plannen, zoals het af gelopen jaar. Er staat ons dus nog iels te wach ten. Maar Middelburg heeft geen keus. Om onze toekomst te verze keren en voor het welzijn van alle mensen worden wij van stad van plannenmakers de stad van bou wers. De kans van slagen hiervoor is het grootst, en doelen worden bereikt, indien de bouwstenen van alle kan ten worden aangedragen. Zowel van binnen als buiten de gemeen telijke organisatie. Dit in solidariteit en goede samen werking. "Dat vraagt meer dan woorden alleen. Er is geen uitkomst zonder daadwerkelijke verande ring". leen ik uit de kersttoespraak van onze Koningin. Ik wens allen succes en wijsheid op dit pad, en hoop overigens dat het u ook in persoonlijk opzicht goed zal gaan in het komende jaar. Dal geldt zeker ook de politiemen sen die tijdens de jaarwisseling dienst hadden. Door hun optreden mogen we spre ken van een rustige viering van oud op nieuw." Burgemeester L.H.B. Spahr van der Hoek Middelburg heeft ambitieuze plannen voor de toekomst en die zijn vanaf 4 januari in de inspraak. De plannen zijn verwerkt in de "Kwaliteitsatlas voor de Toekomst, Middelburg 2030" en de inasterplannen voor het Stationsgebied en Mortiere. De at las bevat de toekomstvisie voor Middelburg tot 2030, zoals het stedenbouwkundig bureau BVR die heeft opgesteld. De komen de jaren staat heel wat te gebeuren in de stad en haar omge ving. Het college van burgemeester en wethouders streeft ernaar om de rol van Middelburg een eigentijdse vorm te geven zonder het eigene van de stad uit het oog te verliezen. Natuurlijk krijgen alle burgers en belanghebbenden de gelegenheid hun zegje over de plannen te doen. Vanaf 4 januari 1999 liggen de plannen gedurende vier weken (tot 1 februari 1999) in de inspraak voor de inwoners en andere belangheb benden bij de sectie Communica tie. Stadhuisstraat 2, de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 en de Wijkondersteuningspun- len. Gedurende deze periode kun nen er schriftelijke reacties worden gegeven. Inspraakformulieren zijn verkrijgbaar op de genoemde loka- ties. Schriftelijke reacties kunnen worden gericht aan de gemeente raad van Middelburg, Postbus 61. 4330 AB Middelburg. Mondelinge reacties en toelichtin gen op schriftelijke reacties kunnen op dinsdag 26 januari 1999 om 19.30 uur in het Stadhuis van Mid delburg tijdens een extra vergade ring van de commissie Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Financiën naar voren worden ge bracht. Spreekrecht kan aangevraagd wor den bij de secretaris van de com missie, telefoonnummer 0118- 675289. Ook na schooltijd activiteiten voor jong en oud in Middelburg-Zuid. Foto: Ruben Oreel Afgelopen maandag is in het Middelburgse stadhuis de Kop permaandagprent uitgereikt aan burgemeester Spahr van dei- Hoek van Middelburg en burge meester Van der Doef van Vlissin- gen. Deze prent werd uitgereikt door de heer Van de Velde, voorzitter van het Koninklijk Verbond van Grafische Ondernemers (KV- GO). Gilden Koppermaandag is de eerste maan dag na Driekoningen. Het is een feestdag die in de Middeleeuwen door alle gilden werd gevierd. De "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet yoor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 0118-638570. Het bezorgen gebeurt ook op de ze dag. Menu van 18 januari tol en met 24 januari Maandag Hamburger in saus, boemkool. bieslook, aardappelpuree Dinsdag Macaroni Woensdag Varkensschnitzel, spruiten, ge stampte aardappelen Donderdag Kip in champignonsaus, doperw ten, gestampte aardappelen Vrijdag Visfiletschotel, broccoli, wortelen, bloemkool Zaterdag Nasi Rames Zondag Wal de pot schaft gildenbroeders kwamen één keet- per jaar bijeen om een dag in "le digheid en vrolijkheid' door te brengen. Daarbij ging de 'kop', een drinkbeker vrolijk van hand tot hand. Het drukkersgilde heeft deze traditie tot de dag van vandaag in ere gehouden. Kopperprent Uniek bij de Koppermaandag vie ring van het drukkersgilde is het vervaardigen en aanbieden van een rijm- of kopperprent. Oorspronkelijk werden de prenten door de gezellen aan hun heren en meesters aangeboden om op die wijze hun kennis en kunde te tonen. Tegenwoordig wordt de kopper prent aangeboden aan de burge meester van de gemeente waarin de viering plaatsvindt. Dit jaar moch ten de burgemeesters van hel Stads gewest Vlissingen/Middelburg de prent in ontvangst nemen. Maatregelen Omdat het erop lijkt dat de gestelde doelen niet worden gehaald, wor den de komende drie jaar (1999 - 2001) versnelde landelijke maatre gelen genomen om het verkeer vei liger te maken. In hel kader van Duurzaam Veilig hebben ook de ge meenten hierin een taak. 30 kilometer De komende drie jaar zullen, voor uitlopend op een algehele snelheid van 30 km/uur in de bebouwde kom. onder meer de 30 km/uur-ge bieden. met 12.000 kilometer wor den uitgebreid. De verdere ontwikkeling van Duur zaam Veilig en de consequenties voor Middelburg (en Uw woonom geving) worden de komende week in de Faam uitgelegd. Vanavond vergadert de commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Financiën om 19.30 uur. Secretaris mevrouw C.E. Ver mast. telefoon 675289. Onder andere op de agenda: restau ratie Seismolen, verzoek om plan schadevergoeding Kruisweg en Breeweg, vaststelling nieuwe af- sc h rij v i ngs verorde ni ng Commissie Onderwijs, Sport en Infrastructuur op donderdag 14 januari om 19.30 uur. Secretaris is dc heer Dc Wolf, telefoon 675304. Commissie Sociale Zaken, Econo mische Zaken en Cultuur op maandag 18 januari ,om 19.30 uur. Secretaris mevrouw De Nooijer. te lefoon 675531. Commissie Algemene en Bestuur lijke Zaken op dinsdag 19 januari om 19.30. uur. Secretaris is me vrouw Beije. telefoon 675434. Dinsdag 26 januari om 19.30 uur is er een extra vergadering van de commissie Volkshuisvesting. Ruim telijke Ordening en Financiën waar in mondeling reacties kunnen wor den gegeven over de Kwaliteitsatlas Middelburg 2030. Spreekrecht kan worden aange vraagd bij de secretaris, mevrouw Vermast, telefoon 675289. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in hei stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergade ring in te zien bij de sectie Commu nicatie en bij de commissiesecreta ris. De gemeenteraad vergadert op maandag 25 januari om 19.30 uur. De gemeente Middelburg is ver antwoordelijk voor het vaststel len van de waarde van het vast goed binnen de gemeente. Dit ge beurt in verband met de vaststel ling van de Onroerende Zaak Be lasting, de aanslag omslag ge bouwd van het Waterschap en dc inkomsten- en vermogensbelas ting van de Rijksbelastingen- dienst. Eens in de vier jaar wordt de vastgestelde waarde gecontro leerd. De vorige waarde was gebaseerd op 1 januari 1995. De volgende waar de is dus gebaseerd op de situatie per 1 januari 1999. De 1999-waarde wordt overigens pas vanaf 1 januari 2001 gehanteerd voor de diverse belastingen. Vaststelling waarde Dc taxatiewerkzaamheden zijn uit besteed aan een hierin gespeciali seerd en onafhankelijk bureau Kaft B.V. uit Breda. Voor de vaststelling van de waarde van niet-woningen, bijvoorbeeld kantoren, wordt onder andere gebruik gemaakt van een methode "Huurwaarde kapitalisa tiemethode". Informatie opvragen Om deze taak goed te kunnen uitoe fenen, mag de gemeente informatie opvragen over het belastingobject. De eigenaar en de gebruiker van hel belastingobject zijn wettelijk ver plicht om deze informatie onmid dellijk en gratis te verstrekken. Binnenkort kunnen eigenaren en huurders van niet-woningen een brief van de gemeente Middelburg ontvangen met het verzoek om in formatie over het belastingobject. Dit is de eerst zichtbare stap van de gemeente. Ook over volgende stap pen verschijnt informatie in de Faam. De heer Anton de Jong is als extern projectleider door de gemeente aan gewezen voor hel opstarten van de Brede School in Middelburg-Zuid. Hij is verantwoordelijk voor dit project samen met de directeur van de Leeuwenburch, mevrouw Y. van Dijk. dc wijkvereniging, maat schappelijke instellingen, de wet houder van onderwijs R Brakman en de afdeling Welzijn en Onder wijs van de gemeente Middelburg. De Brede School nodigt kinderen, ouders, en andere wijkbewoners uit om mee te doen aan activiteiten of cursussen te volgen. Deze activitei ten vinden plaats in Middelburg- Zuid en staan onder begeleiding van verschillende instellingen zoals de Zeeuwse Sportraad en het Mid delburgs Instituut voor Kunstzinni ge Vorming. Voor iedere leeftijd zijn activiteiten gepland. Wijkbewoners van Middelburg- Zuid kunnen zich opgeven voor een activiteit bij de Leeuwenburch. me vrouw Y. van Dijk. telefoon 626139. Als u algemene vragen heeft over de Brede School kunt u contact opnemen met afdeling Wel zijn en Onderwijs van de gemeente Middelburg, mevrouw M. Kral, te lefoon 675678. De meeste activiteiten zijn deze week begonnen en zullen wekelijks plaatsvinden. "Aerobics, funkaerobics, street- jam of callanetics" Voor iedereen van 18 jaar en ouder. Goede voor nemens voor 1999 of lekker spor ten? Op dinsdagavond van 20,00 lot 21.00 uur in de gymzaal in de La Palmastraat kunt u komen swingen en aan uw conditie werken. Alles onder deskundige begeleiding! Wij vragen een eigen bijdrage van 2,50 per les. Nieuwsgierig gewor den? Kom gewoon eens kijken Tekenen en schilderen voor kin deren van groep 3 t/m 8. Schilder je fantasie of iets wat je ziet (stille ven) of schilderen wat je hoort (naar muziek). Vanaf 13 januari 1999 iedere woensdag van 15.30 tot 17.00 uur in de Leeuwenburch, Ou de Vlissingseweg 40/c. Fotografie voor kinderen groep 7 en 8 Maak jc eigen fotocamera en de mooiste foto's. Deze cursus start op 16 maart 1999 en is iedere dinsdag van 15.30 tot 17.30 in de Leeuwen- bos. S. Rademacherstraat 3. Sport voor iedereen tussen de 8 en 12 jaar: Op dinsdagmiddag ben je van harte welkom als je meer wil weten over een aantal sporten. Om 15.30 uur gaan we dan lekker een uurtje spor ten op liet schoolplein van de Leeu- wenbos, S. Rademacherstraat 3. Als het slecht weer is gaan we naar de gymzaal. De begeleiding is in han den van de Zeeuwse Sportraad en Stichting Sportieva. Sport wedstrijdjes voor 12 tot 18 jarigen: Verveel jij je wel eens na school tijd? Als je eens iets anders wilt doen na schooltijd dan is dit je kans. Op het schoolplein van de Leeuwenheuvel. Keurhove 3 orga niseren we iedere dinsdagmiddag om 16.30 uur wedstrijdjes. Wed strijdjes in wat? Zeggen jullie het maar: basketbal, streetsoccer.? Dansexpressie voor kinderen van groep 1 t/m 8. Vanaf 12 januari 1999 iedere dinsdag in hel speello kaal van de Leeuwenbos, S. Rade macherstraat 3. Bewegen op mu ziek. "praten" met je handen, je hoofd, je voeten, je hele lijf. Dans expressie is dansen met elkaar. Het betekent vooral plezier hebben en plezier maken. Je hoeft niet lenig te zijn en je hoeft geen balletpassen te kennen. Ieder kind mag dansen op een eigen manier. Spelmiddag voor iedereen tussen de 4 en de 8 jaar. Op dinsdagmid dag wordt in de Leeuwenbos, S. Rademacherstraat 3. een instuif spelmiddag georganiseerd. Jullie zijn vanaf 15.30 uur van harte wel kom. Om 16.30 uur zullen we de instuif afsluiten. Afhankelijk van het weer zal er binnen en/of buiten gespeeld worden. De begeleiding is in handen van vrijwilligers uit de wijk. Beweging voor alle wijkbewoners die vijftig geweest zijn! Dat we moeten blijven bewegen weten we allemaal. U krijgt nu de kans om in een ongedwongen sfeer lekker te sporten. Iedere woensdagavond van 19.00 tot 20.00 uur in de gymzaal. La Pal mastraat 3. Soms met muziek, dan weer met een bal. De ervaren lesge ver zal iedere week een afwisselend programma aanbieden.

de Faam | 1999 | | pagina 3