KWARTAAL LANG KINDERTHEATER ODIUM X POSITIES DULFER IN DE PIEK VOOR EEN PIEK HET DOORGEZAAGDE WEESMEISJE 'ZONDER GEKHEID' DE LAATSTE VOORSTELLING IN VESTZAKTHEATER VINCENT BIJLO'S SCHEVE BOMEN PA G E N D A DONDERDAG 14 JANUARI VRIJDAG 15 JANUARI ZATERDAG 16 JANUARI ZONDAG 17 JANUARI DINSDAG 19 JANUARI WOENSDAG 20 JANUARI REGIONALE DOMBURG GOES KATTENDIJKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE OOST-SOUBURG VLISSINGEN WOLPHAARTSDIJK GEVLEUGELDE VRIENDEN 's-Heer Abtskerke Kwadendamme Verwacht Reserveren Woensdag 13 januari 1999 FAAM/VLISSINGER 15 Donderdag 14 januari t/m woensdag 20 januari Concert- en Gehoorzaal, Middelburg; Trio Aurora, Hebe Mensinga (vi ool), Marjolein Dispa (altviool) en Maarten Jansen (cello), 20 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Vincent Bijlo, 'Scheve bomen', 20 uur. Podium 't Beest, Goes; Dood Paard, theatervoorstelling 'Blaat', 20.30 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Theater Kwark, 'Het doorgezaagde wees meisje', 19 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; 'In antwoord op uw schrijven', productie van choreografen/danskwartet bestaande uit Mischa van Dullemen, Klaus Jurgers Andrea Boll en Andreas Denk, 20 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, 'Zonder gekheid', 20.30 uur. De Hooizolder, Westkapelle; Roméo, populaire R&B groep bekend van de hits 'Always fall for love' en 'Coming home', 24 uur. Lyceum, Goes; Nieuwjaarsconcert van Brassband Excelsior en Fanfare Euphonia, 12 uur. Kapel van Hoogelande, Grijpskerke; Benefietconcert: Jos Vogel; orgel. Helikom Kwartet; strijkkwartet. Rob en Willy; Schotse en Ierse songs, 14.30 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Johnny Jones, 'House of blues', 15 uur. The Duke, Middelburg; Hugo Remmelt en Thijs Nuus, gevarieerde pop- songs, 15 uur. Strandpaviljoen Panta Rhei, Vlissingen; Cheeky Blighters, Rock a billy, 17 uur. Grote Kerk, Goes; Carillonconcert door Sjoerd Tamminga, 13.30 uur. Ambachtcentrum, Goes; Poppentheater Sim Bolus, 'Wat een schat', 15 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Wintercircus van Martin Hanson met 'Feest', 13,16 en 19.15 uur. St. Jacobskerk, Vlissingen; Pianoconcert van Pieter van Vollenhoven en Louis van Dijk, 'Gevleugelde vrienden', 20 uur. Donderdag 14 januari t/m woensdag 20 januari Badhotel Domburg, Domburgseweg 1a, Jerry Harberink, miniaturen van historische Hollandse gevels. Dagelijks van 9-23 uur. Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kunstenaars, diverse werken. Wo. t/m za. van 13-17 uur. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstraat 13, 150 jaar Ko ninklijk Medisch Genootschap. Di. t/m vr. van 10-17 uur. Za. van 13-16 uur. Stadskantoor, Oostsingel 2, AafRenkema, schilderijen en mono-types. "Tij dens kantooruren. Galerie llona. Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schilderijen. Za. van 14-17 uur. Depot, 't Zanddorp 68, Berith Keiseren Philippe Disse;gebruiksvoorwer pen. Willem Pastoor en RafVerjans; sieraden. Zo. en ma. van 14-17 uur. Galerie Caesuur, Lange Noordstraat 67, Alphonsius Cornells, installatie 'Zijne zaligheid Alphonsius en zijne zaligheid Cornelis'. 24 uur per dag (t/m 16 januari). Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Wouter Kabouter, 'Op avon tuur in het herfstbos'. Marleen van Wolferen, schilderijen en tekeningen. Di. t/m zo. van 12-17 uur. Verzorgingshuis De Zoute Viever, Dongestraat 1, Cursisten van het Theo Doesburgcentrum; diverse technieken. A. Bockkom; tropische schelpen. Tij dens kantooruren. Watertoren, Marcel Bekendaal, Edwin Maas, Zjul Devens, Jan de Vliegher, Maria Blondeel en Phil Niblock, Kunstcentrum Sittard 'On Tour'. Wo. t/m zo. van 12-17 uur. Iguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en insekten. Dagelijks geopend van 14-17.30 uur. Bellamy 19, Bellamypark 19, André Geertse; 'Homo Ludens' installatie. 35 kunstenaars, afscheidstentoonstelling 'Het lijden van de jonge Bellamy. Dood, graf en vooral zoentjes. Duizenden zoentjes!'. Ma. t/m vr. van 10-17 uur. Za en zo. van 13-17 uur. Galerie De Hoekweide, Nazareth 4, Nico Out; aquarellen. Eddy Quite; schilderijen. Anton Heijboer; diverse technieken. Do. van 13-17 uur, za. 12-16 uur. dag 20 januari van 14.00 tot 15.00 uur. De poppen waar mee Rudolf speelt zijn delen van hem zelf. Mannetje Mane schijn, die van ijsjes houdt en het liefst met blote voeten Komende drie maanden kunnen de kinderen uit de gemeente Borsele weer volop genieten van thea ter. Voor de tiende maal wordt het Kindertheater kwartaal gehouden. In to taal zijn er twaalf voorstel lingen gepland, verdeeld over de verschillende dor pen. Het Kindertheaterkwartaal is al negen jaar een groot suc ces. Het is een initiatief van de gezamenlijke jeugdclubs en het B.O.S. met financiële steun van de gemeente Borse le en de Culturele Raad. Maar het beperkt zich niet tot de ge meente Borsele alleen, ook stichting Jeugdwerk Kapelle doet dit jaar weer mee. Er zijn weer verschillende groepen benaderd om optredens te verzorgen. Variërend van pop pentheater, muziektheater tot toneelspel. Poppentheater Robhetty brengt op zaterdag 16 januari 'Prins Hugo en de tijdmachi ne' in het dorpshuis Versvliet in 's-Heer Abtskerke. Het is een bijzonder poppenspel waar de kinderen het verhaal min of meer zelf bepalen: Prins Hugo moet een op dracht uitvoeren om met prin ses Cindy te kunnen trouwen. Daarvoor beleeft hij een vier tal avonturen. Hij vraagt steeds aan de kinderen waar hij heen moet gaan. Een. maf fe professor verplaatst hem dan naar andere tijden via zijn tijdmachine. Rob schreef elf avonturen, waarvoor Hetty meer dan der tig poppen maakte. Het decor is gemaakt in de vorm van een boek, waarvan de bladzij den kunnen worden omgesla gen. Zo bepalen de kinderen steeds zelf wat er gaat gebeu ren. De voorstelling begint om 14.00 uur en duurt een uur en is bedoeld voor kinderen van vier tot en met tien jaar. Een kaartje kost 3,50. Er is in to taal plaats voor 150 kinderen. De organisatie van deze voor stelling is in handen van kin derclub 'De vrije uurtjes' en de speeltuinvereniging van 's- Heer Abtskerke. In De Burcht in Kwadendam me speelt Rudolf Thijssing met zijn poppen 'De wonder baarlijke avonturen van Man netje Maneschijn' op woens- Deze familievoorstelling voor iedereen vanaf zeven jaar is gebaseerd op jeugd herinneringen, fantasiën en improvisaties van de spelers Oscar Postema en Frangois Vervaet. Onder regie van Willem Huybreghs is er een fantasievolle en hu moristische voorstelling ontstaan. Jeugd theater Kwark brengt de voorstelling 'het doorgezaagde weesmeisje' vrijdag 15 ja nuari in het Arsenaaltheater in Vlissin gen. In losse scènes worden de spannende beleve nissen van twee jongens tijdens hun geheime clubbijeenkomsten getoond. Tussen dozen en allerlei rommel beleven ze, net als hun grote held Indiana Jones, spannen de avonturen als ze op expeditie gaan. De rol karton die plots een kolkende rivier blijkt te zijn, of bevinden ze zich midden tussen de In ca-mannetjes uit Peru. Postema en Vervaet la ten als leden van deze super geheime club zien, hoe spannend spelen wel kan zijn, als je maar avonturen kunt verzinnen. En... als je een goede vriend hebt natuurlijk. Heel subtiel zitten er tussen de bloedstollende belevenissen ook kinderverdrietjes verweven in deze productie. Er wordt ook nog gerepeteerd voor de fantasti sche illusieact van het Doorgezaagde Wees meisje. Het probleem is dat de geheime club verboden is voor meisjes dus wie moet er nu worden doorgezaagd? De voorstelling van Jeugd theater Kwark begint om 19 uur. Oscar Posterrla en Frangois Vervaet van Jeugdtheater Kwark. foto Anda van Riet m Rudolf Thijssing met zijn poppentheater. Woensdag 20 januari geeft hij een voorstelling in Kwadendamme. door het gras loopt, woont in zijn hart. De 'gemene zelfver zekerde' zit in de buik van de spreker en de 'stoere grote bek' leeft in zijn handen. Sa men met de poppen en de kinderen beleeft hij een avon tuur dat zich zowel binnen als buiten het decor afspeelt. Het spel is altijd aan verandering onderhevig en vernieuwt zich steeds. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Een kaartje kost 4,-. De organisatie is in han den van het jeugdwerk in Kwadendamme. Tot en met de maand maart zullen nog tien theatervoor stelling gegeven worden. Op woensdag 27 januari poppen theater Cassiopeia in d'Óspit te Oudelande, zaterdag 6 fe bruari poppentheater Aldo in't Durpsuus te Nisse, zaterdag 13 februari circus Hogerop in 't Nut te Ellewoutsdijk, woens dag 17 februari poppentheater Jemjem Piron in Trinnety te Kapelle, zaterdag 20 februari Reint Laan in Soos De Klomp te Ovezande, zaterdag 27 fe bruari theater De Verhalen boot in Soos de Prange te Heinkenszand, woensdag 3 maart Hilbert Geerling in sporthal De Zwake te 's-Gra- venpolder, zaterdag 13 maart theater Snater in het vereni gingsgebouw te Lewedorp, woensdag 24 maart Dizz's Kids Theater in de gymzaal aan de Troyeweg te Borssele en woensdag 31 maart Tïmbi- la in het verenigingsgebouw te Nieuwdorp. Behalve in Heinkenszand, be ginnen de voorstellingen alle om 14.00 uur. In Heinkens zand echter om 14.30 uur. De voorstellingen van het Kin dertheaterkwartaal zitten vaak vol. Het is dan ook sterk aan te bevelen om kaarten van te voren te reserveren. Dat kan gratis bij het B.O.S. op telefoonnummer 0113- 311999. Reserveren kan tot uiterlijk twee dagen voor de voorstel ling. De kaarten die niet in de voorverkoop zijn verkocht worden aan de kassa aange boden, maar vol is vol. Het Vlissingse poppodium de Piek gaat vrijdag 15 ja nuari weer open met een optreden van saxofonist Hans Dulfer. De Piek is wegens verbouwing enke le maanden gesloten ge weest. Als cadeautje voor het publiek kost het optre den van Dulfer dan ook maar één piek! Hans Dulfer is een artiest die al heel lang meedraait in het vak. Tot enkele jaren geleden wilde hij nooit Ip's of cd's ma ken. Zijn eerste album 'Big Boy' gaat echter nog steeds goed over de toonbank en zelfs in Japan is Dulfer een goed verkopende artiest. Na het eveneens succesvolle 'Dig' is er nu het album 'Skin Deep'. Dulfer's voorliefde voor het mixen van nieuwe muziek stromingen met zijn eigen ge luid zorgt ervoor dat de ge luidsdrager weer net even af wijkt van zijn voorgangers. De drum 'n' bass invloeden die op het album doorklinken ge ven Dulfer's spel nog meer swing. Hans Dulfer blijft, ondanks de druk van de business, ook in kleine zalen spelen, omdat hij daar goed contact kan maken met het publiek. Door veel im provisaties klinken de num mers live steeds weer anders. De Piek is in 1998 overgedra gen van het Sociaal Cultureel Werk aan de Raad voor Kunst en Cultuur Vlissingen. Deze overdracht, de uitwerking van de plannen zoals die in het be leidsplan staan en de her structurering van de organisa tie door de komst van een projectleider, maken het sei zoen 1998-1999 tot een over gangsjaar voor de Piek. Om- Hans Dulfer. dat deze zaken eerst intern uit gewerkt moeten worden, is besloten de resterende helft van het seizoen toch een nor male programmering te ver zorgen. Daarbij heeft de raad besloten op zoek te gaan naar financiering om de zaal naar wens te kunnen verbouwen. Verdere verbouwingen zijn dan ook voorlopig uitgesteld tot in ieder geval de zomer stop. Reserveren is voor het concert van Dulfer niet mogelijk. De zaal gaat om 21 uur open en voor deze keer geldt de regel: vol is vol! Na jarenlange onzekerheid valt dit jaar definitief het doek voor het Vestzak theater Edenburgh aan het Vlissingse Bellamypark. De voorstelling 'Zonder Gekheid' is de laatste pro ductie die de Zeeuwse Ko medie in het theatertje op de planken brengt. Het stuk van de bekende schrijver Alan Ayckbourn gaat zaterdag 16 januari in première en 27 maart is de allerlaatste voorstelling in het Vestzaktheater. Het toneelgezelschap kondig de al twee keer eerder aan dat de laatste voorstelling in het Vestzaktheater in première ging. De Zeeuwse Komedie kreeg echter respijt van de gemeen te Vlissingen omdat het pand aan het Bellamypark nog niet verkocht was. Met 'Zonder Gekheid' nemen toneelspelers en publiek na zevenentwintig jaar definitief afscheid van het Vestzaktheater. Volgens de planning van het toneelgezel schap wordt in het najaar een nieuw theater in de Willem-lil kazerne in Vlissingen in ge bruik genomen. Het stuk 'Zonder Gekheid' is een vertaling van Joking Apart van Alan Ayckbourn. De regie van de voorstelling is in handen van Willem Huij- breghs. Het spelersbestand van de Zeeuwse Komedie is het afgelopen jaar uitgebreid en zijn er naast bekende ge zichten in deze voorstelling ook vijf nieuwe spelers te zien. In 'Zonder Gekheid' kan het publiek getuige zijn van de 'gezellige' bijeenkomsten van een groep vrienden en naaste buren in de tuin van één van hen, gedurende een periode van tien jaar. 'Zonder Gek heid' zapt meedogenloos door het leven van deze derti gers en veertigers. 'Dansen door het leven', denk je als je dertig bent. Wie doet ons wat! Maar aan het eind van het stuk, wanneer de dertigers veertigers zijn geworden, gaat dat dansen ze heel wat moei lijker af. Verlangens die maar niet uitkomen, idealen aan barrels en nog zo lang te gaan... De verhalen van Ayck bourn zijn altijd een uitdaging, zowel voor de spelers als voor de regisseur. Herkenbare, vaak humoristische situaties in een mix van lichtheid en tragiek. 'Zonder Gekheid' gaat zaterdag 16 januari om 20.30 uur in première. Daarna wordt het stuk 23 en 24 januari, 6, 7, 13 en 18 februari en 6, 13, 20 en 27 maart gespeeld. Kaarten kunnen telefonisch worden gereserveerd bij Greetje Bik ker, telefoon 0118-465624. In de aankondiging van het concert dat de Gevleu gelde Vrienden, Pieter van Vollenhoven en Louis van Dijk, in de Vlissingse Sint Jacobskerk geven is een foutje geslopen. Het concert vindt niet plaats op zaterdag 20 januari, deze dag bestaat namelijk niet, maar op woensdag 20 januari. Onze excuses voor het ongemak. Cabaretier Victor Bijlo komt don derdag 14 januari met zijn nieuwe soloprogramma Scheve Bomen naar de Middelburgse Stads schouwburg. Scheve Bomen is het zevende programma van de caba retier die in 1988 de publieksprijs op het Leids Cabaret Festival won. De voorstelling begint om 20 uur. In zijn nieuwe programma wordt Bijlo nog persoonlijker en zal hij tonen hoe het er bij hem thuis aan toegaat... Het is daar een chaos, maar zoals Bijlo zegt: „Chaos is ook een orde, alleen moet je de orde in de chaos herken nen". Het enige dat de toehoorder van zijn huiskamer zal moeten missen, is zijn parkiet. Het is omwille van de wet op de vogelarbeid niet toegestaan dit prachtige dier, dat nog hoger kan zin gen dan zijn baasje, omwille dus van de vogelbescherming, is het parkieten niet toegestaan zich langer dan vijf mi nuten op een toneel ten overstaan van publiek te vertonen. Waarom Bijlo's nieuwe programma Scheve Bomen heet, wilde hij niet zeggen, maar dat vertelt hij wel in de schouwburg. Victor Bijlo speelt Scheve Bomen, fo to Marcel Koeleman

de Faam | 1999 | | pagina 15