ODIUM XPOSITIES GEVLEUGELDE VRIENDEN SPELEN VOOR SLACHTOFFERHULP MARILIS ORIONAA IN ARSENAALTHEATER GRIEZELEN IN'T BEEST SEAN CANNON SOLO SUPERSUB, SKIK EN RACOON IN CONCERT 'T BEEST JAPANS AVONDJE IN GOES AGENDA ZATERDAG 9 JANUARI mmwrn 10 JANUARI DINSDAG 12 JANUARI IWESSilS 13 JANUARI R E G I DOMBURG GOES MIDDELBURG OOSTKAPELLI OOST-SOUBURG VLISSINGEN WOLPHAARTSDIJK Slachtofferhulp Woensdag 6 januari 1999 FAAM/VLISSINGER 11 P Donderdag 7 januari t/m woensdag 13 januari St. Jacobskerk, Vlissingen; Nieuwjaarsconcert door Ons Genoegen, 19.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; 'Blood Brothers', musical met Danny de Munk en Angela Groothuizen, 20 uur. Podium 't Beest, Goes; Kamikaze Karaoke Danceparty, 21 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; 'Blood Brothers', musical met Danny de Munk en Angela Groothuizen, 14.30 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Marilis Orionaa, folk/roots, 15 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middelburg; Leen de Broekert en Claus Ocker, liederencyclus 'Winterreise' van Franz Schubert, 15.30 uur. Café 't Schuttershof, Middelburg; Swindle, punkrock, 17 uur. Grote Kerk, Goes; Carillonconcert door Sjoerd Tamminga, 13.30 uur. Podium 't Beest, Goes; Supersub, Skik en Racoon, Nederlandse popmu ziek, 20.30 uur. Donderdag 7 januari t/m woensdag 13 januari Badhotel Domburg, Domburgseweg 1a, Jerry Harberink, miniaturen van historische Hollandse gevels. Dagelijks van 9-23 uur. Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kunstenaars, diverse werken. Wo. t/m za. van 13-17 uur. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstraat 13, Thom Hofman en Wim Lindenbergh, foto's. Di. t/m vr. van 10-17 uur en za. van 13-16 uur. Galerie llona, Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schilderijen. Za. van 14-17 uur. Depot, 't Zanddorp 68, Berith Keiseren Philippe Disse; gebruiksvoorwer pen. Willem Pastoor en Raf Verjanssieraden. Zo. en ma. van 14-17 uur. Galerie Caesuur, Lange Noordstraat 67, Alphonsius Corneiis, installatie 'Zijne zaligheid Alphonsius en zijne zaligheid Corneiis'. 24 uur per dag. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, Wouter Kabouter, 'Op avon tuur in het herfstbos'. Marleen van Wolferen, schilderijen en tekeningen. Di. t/m van 12-17 uur. Verzorgingshuis De Zoute Viever, Dongestraat 1, Cursisten van het Theo Doesburgcentrum; diverse technieken. A. Bockkomtropische schelpen. Tij dens kantooruren. Watertoren, Marcel Bekendaal, Edwin Maas, Zjul Devens, Jan de Vliegher, Maria Blondeel en Phil Niblock, Kunstcentrum Sittard 'On Tour'. Wo. t/m zo. van 12-17 uur. Iguana, Bellamypark 35, levende reptielenamfibieën en insekten. Dagelijks geopend van 14-17.30 uur. Bellamy 19, Bellamypark 19, André Geertse; 'Homo Ludens' installatie. 35 kunstenaars, afscheidstentoonstelling 'Het lijden van de jonge Bellamy. Dood, graf en vooral zoentjes. Duizenden zoentjes!'. Ma. t/m vr. van 10-17 uur. Za en zo. van 13-17 uur. Galerie De Hoekweide, Nazareth 4, Nico Out; aquarellen. Eddy Quite; schilderijen. Anton Heijboer, diverse technieken. Do. van 13-17 uur, za. 12- 16 uur. De G.V.R.. Dat is de titel van de Nederlands gesproken kinderfilm die zondag 10 en woensdag 13 januari wordt vertoond in filmtheater 't Beest te Goes. De film is gebaseerd op het gelijknamige boek van Roald Dahl. Iets over de inhoud: Sofie woont in een bijzonder naar weeshuis met een bijzonder gemene directrice. Op een nacht wordt zij meegenomen door een reus, de G.V.R. Hij neemt haar mee naar een verre planeet, waar hij dro men verzamelt en waar hij woont temidden van andere reuzen, die overi gens niet allemaal even vriendelijk zijn. Deze grote, afschuwelijke reuzen, die bovendien dol zijn op kinderen als maal tijd, zijn van plan de vredig dromende kinderen op aarde te verorberen. Om die boze plannen te verijdelen, hebben Sofie en de G.V.R. de hulp van de koningin nodig. Regie Brian Cosgrove, duur 92 minuten, aanvang 13.30 uur en entree 7,50. Voor de liefhebber van Ierse folksong melden we nu al dat Dubliner-zanger Sean Cannon volgende maand een soloconcert geeft in Rilland-Bath. Het gaat volgens organisa tor Peter Boone om een exclusief concert voor Zeeland en Brabant. Datum: zaterdag 20 febru ari in De Poort van Antwerpen te Rilland-Bath. Deze voormalige kapel is omgebouwd tot een sfeer volle concertzaal waar dit bijzondere concert uiter mate goed tot zijn recht zal komen. In het voorpro gramma zal de formatie No Frontiers optreden. De aanvang is om 20.15 uur. Toegangskaarten zijn vanaf 20 januari uitsluitend verkrijgbaar bij: Stichting Orca Events, tel. 0113- 556666, Irish Pub The Duke te Middelburg, tel. 0118- 636840 en bij The Celtic Shop te Bergen op Zoom, tel. 0164-238730. Zeeland blijft niet achter in de Week van de Nederlandse Popmuziek die wordt gehouden van 9 tot en met 16 januari. Podium 't Beest in Goes presenteert woensdagavond 13 januari een concert met drie in opmars zijnde bands in de hoofdrol: Supersub, Skik en Racoon. In een aantal clubs in de provincie tre den in de genoemde week bands op uit deze provincie, aangevuld met een bekende topact. De concerten worden 's avonds uitgezonden via FM3 en wel van 20 tot 1 uur. Dit alles gelardeerd met documentaires en reportages over de stand van zaken in de betreffende regio. Zo ook in 't Beest. In het voorprogramma Supersub (gita rist JB Meyers komt oorspronkelijk uit Hulst en zat o.a. in de Charmin' Children en Shine). Het meest indrukwekkende van deze band is misschien wel het lef, de bravour, de pret, waarmee er wordt opgetreden. Technisch gezien is het Britpop, maar biologisch niet. Hoewel de wieg van Felix in Belfast stond, ver blijft hij lang genoeg in Nederland om accentloos zijn zegje te doen. Hun eer ste cd draagt de titel Window Shopping. Skik (=schik) komt uit de studio, waar ze bezig zijn met een nieuwe plaatopname, rechtstreeks naar Goes. De geschiede nis als band van deze 3 Drentenaren begint ergens in 1994 in het tuinbouw gebied van Erica. En het gaat heel snel met deze band. Een demo met vijf lied jes wordt in Hilversum uitstekend ont vangen en resulteert in een eervolle uit nodiging voor het KRO-programma Leidsekade Live (de groep heeft dan nog steeds pas één keer opgetreden voor publiek). De eerste cd wordt opge nomen in I995 en wordt meteen opge pikt door het grote publiek. Gevolg: een 13-weken-notering in de albumlijsten, veel optredens, een Zilveren Harp en in I997 een optreden op Pinkpop. Ook met Racoon gaat het hard. Binnen één jaar van het Singer songwriterfesti val in 't Beest naar het Noorderslag fes tival. Een klein dozijn platenmaatschap pijen staat te popelen om ze in te lijven en het muziekblad Fret riep de demo cd van Racoon uit tot demo van de maand. En net als Skik stonden ook zij al in het radioprogramma Leidsekade Live met hun energieke gitaarspel, de bijzonder fraaie zangstem, het stuwende slagwerk en de speelse^baslijnen. Een 'lekker toetje' van een geslaagd diner. Zaal open 20 uur, aanvang 20.30 uur. Entree 20.-, passen 17,50. Kaarten zijn vanaf deze week in de voorverkoop. Podium 't Beest te Goes houdt zaterdag 9 januari een Kamikaze Karaoke Danceparty. Wie er op tijd bij is en bovendien met eetstok jes komt, krijgt korting op de toegangsprijs. De organisatoren van het avondje in Japanse stijl ver tellen: ,,Deze avond kan elke bezoeker invloed uitoefenen op de muziekkeuze die in de zaal te horen is. Bij een avond muziek, o.a. uit het Land van de Rijzende zon, hoort natuurlijk naast de swingende plaatjes van Pizzicato 5, Yellow Magic Orchestra en Cornelius (en nog veel meer natuurlijk) die onze DJ's Robbert en Marcel zullen draaien, een echte Karaoke battle. Laat zelf het publiek eens uit het bekende dak gaan door de mie op te pakken en verras vriend en vijand met je geweldige vocale kwaliteiten en onder houdende presentatie. Japanse muziek zal worden afgewisseld met de betere swingmuziek, zoals men die van ons gewend is. Manga films, sushi en saké, lam pions en wie weet: een echte Japanse tuin met bonsaï- begroeiing zullen je wederom versteld doen staan van de creativiteit van de concert-vrijwilliger. En schroom niet als bezoeker om je in toepasselijke kledij te vertonen." Aanvang 21 uur, einde 2 uur. Entree 7,50, passen 5,-. Entree tot 22 uur met eetstokjes 2,50. Supersub: Britpop met een Hollandse inslag. (Foto Niels van Iperen) Marilis Orionaa is een uitzonderlijke verschijning uit de Béarn, een streek aan de voet van de Pyreneeën met als hoofdstad Pau. Deze streek is bij ons vooral bekend van zijn gelijknamige saus... maar dit gebied heeft ook een rijke Occitaanse cultuur verwant met de aangrenzende regio's en een eigen taal het Béarn. Marilis is een soort kruisvaar der voor het .behoud van de eigen cultuur en taal. Ze zingt dus ook in het Béarn en geeft taalles aan kleine kinderen. Ze werd door het buitenland ontdekt door een eerste ver schijning op het folk-festival in het Belgische Dranouter in 1994. Daarna kwam alles in een stroomversnelling. Hetzelfde jaar werd ze voor gesteld aan de vergadering van het EFWMF-forum, de organisatoren van Womex. Dat resulteerde uiteindelijk in een eerste cd 'Ca-I' en een verschijning op de cover van het tijdschrift Folk Roots. Marilis Orionaa speelt samen met Olivier Kleber-Lavigne en Nicolas Martin-Sagaraa zondag 10 januari in het Arsenaaltheater in Vlis singen. Het optreden begint om 15 uur. Olivier Kleber-Lavigne, Marilis Orionaa en Nicolas Martin-Sagaraa (vlnr). (Foto Gérard Cauquil) Onder de naam 'De Gevleugelde Vrienden' spelen mr. Pieter van Vollenhoven en Louis van Dijk zaterdag 20 januari in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Het gelegenheidsduo geeft slechts zo'n twintig concerten per jaar, waarvan de opbrengst is bestemd voor het Nationale Fonds Slachtofferhulp. De Gevleugelde Vrienden spelen samen met The Koos Mark Big Band, hits uit de Amerikaanse muziekgeschiedenis die geschreven zijn in het roemruchte Tin Pan Alley. Na The Gershwin Years en The History of the Musical zet ten de gevleugelde vrienden, mr. Pieter van Vollenhoven en Louis van Dijk, nu onder bege leiding van The Koos Mark Big Band de muzikale schijn werper op Tin Pan Alley. Tin Pan Alley neemt in de muzi kale geschiedenis van Amerika een zeer bijzondere plaats in. Het is de bijnaam voor de W 28th Street in New York, waar alle belangrijke Amerikaanse muziekuitge vers zich hadden gevestigd. Vanaf 1890 werden daar let terlijk en figuurlijk 'hits' geproduceerd en uitgebracht als bladmuziek. De bladmu ziek werd niet alleen gekocht door optredende artiesten, maar ook door het muziek- minnende publiek. Tin Pan Alley heeft van 1892 tot 1954 zijn stempel gedrukt op de Amerikaanse muziek. Het programma 'Tin Pan Alley, van Ragtime tot Rock Roll' werd samengesteld door mr. Pieter van Vollenhoven en wordt ook door hem met de nodige humor aan elkaar gepraat. Mr. Pieter van Vollenhoven, Louis van Dijk en The Koos Mark Big Band vertolken in hun nieuwe show hits uit de tijd van de jazz, de roaring twenties en de oor logsjaren tot en met Rock Around The Clock, dat in 1954 een einde maakte aan het bestaan van Tin Pan Alley. Door de rock and roll kwam het accent in die tijd namelijk meer te liggen op de verkoop van grammofoonplaten dan op de verkoop van bladmu ziek. Diverse songs van Scott Joplin, Irving Berlin en vele anderen worden op virtuoze wijze door de beide pianisten vertolkt. Na de pauze worden zij bijgestaan door The Koos Mark Big Band. De swingende nummers van onder meer Benny Goodman, Glenn Miller en Frank Sinatra zorgen voor een feest van her kenning. De opbrengsten van zijn con certen, ongeveer twintig per seizoen, stelt mr. Pieter van Vollenhoven ter beschikking aan het Fonds Slachtofferhulp. Dit fonds, waarvan de prins voorzitter is, steunt de vijfenzeventig bureaus Slachtofferhulp in Nederland. Jaarlijks worden hier zo'n honderdduizend slachtoffers van verkeerson gevallen en misdrijven geholpen door zo'n vijftien honderd vrijwilligers. En het aantal slachtoffers dat zijn weg vindt naar de bureaus Slachtofferhulp groeit nog steeds. De concerten van 'De Gevleugelde Vrienden' zijn voor mr. Pieter van Vollenhoven een uit de hand gelopen hobby. Hij bekent echter, zelden iets dat 'uit de hand liep' met zoveel plezier op zijn beloop te hebben gelaten: „In 1988 kreeg ik een telefoontje van Pim Jacobs, met wie ik eerder had opge treden. Hij vroeg mij en Louis van Dijk mee te doen aan een koffieconcert in het Kurhaus in Scheveningen. Helaas ver gat hij erbij te zeggen, dat het ging om een concert van vijf enzeventig minuten voor drie vleugels. Toen ik daar enige weken voor het con cert achter kwam, kon ik op dat moment precies twee nummers met Louis spelen en één met Pim. Tijd om te De Gevleugelde Vrienden: Pieter van Vollenhoven (links) en Louis van Dijk. (Foto Paul Huf) repeteren was er niet meer, zelfs niet op de dag zelf, omdat uitgerekend die dag de vleugels te laat arriveer den. Die ochtend zal ik niet snel vergeten. Maar ondanks dat ik dacht 'Dit is eens en nooit weer' werd dit concert, in een uitverkochte zaal, een groot succes". Het concert dat de Gevleugelde Vrienden in de Sint Jacobskerk in Vlissingen geven begint om 20 uur. Kaarten zijn verkrijg baar bij het VVV-Vlissingen, Boekhandel Bikker in Vlissingen, Boekhandel Huson in Oost-Bouburg, Muziekhandel Van Damme in Middelburg en het admini stratiekantoor van de Nederlands Hervormde kerk in de Simpelhuysstraat in Middelburg.

de Faam | 1999 | | pagina 11