Middelburg Gemeentelijke kantoren dicht Een greep uit de gebeurtenissen van het afgelopen jaar aWHiuMtti.HuimitiMnii. it GEMEENTE MIDDELBURG «Mimi Inspraak Kwaliteitsatlas Middelburg 2030 1998 in vogelvlucht Uitnodiging Open Tafel Zwerfvuurwerk Wijzigingen ophalen huisvuil Middelburg beter op de borden Koepoortlaan Markt tot 13.00 uur Kerstbomen Tafeltje Dekje uvv Week 53 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Plannen Stationsgebied Middelburg zet stap in nieuwe wijze van communiceren Inspraak Commissie Plannen Mortiere Het jaar 1998 is een bruisend jaar geweest. Vooral de plannen voor het jaar 2030 en de tien strategische projecten werden sterk belicht. Ook de komende ja ren wordt hier nog de nodige aandacht aan besteed. Hieronder volgt een overzicht van belangrijke mo menten van het afgelopen jaar. Kwaliteitsatlas Markt heringericht Milieustraat Middelburg Veldzigt Stedenband Nagasaki-Middelburg verder versterkt Stadsbeheer-Uitvoering ;rAv. mm eitfcfiin* Be-.-* Vf» Maandag 28 december 1998 FAAM/VLISSINGER 3 De Veersche internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Prof. Riek Bakker kust Middelburg wakker foto: Ruben O reel Op donderdag 31 december sluit de weekmarkt om 13.00 uur. Kerstbomen worden in de eerste week van 1999 opgehaald. De bo men worden apart opgehaald, dus niet met de groene containers. Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg nodigen inwoners, bedrijven en relaties in Middelburg en omgeving graag uit voor de traditionele Open Ta fel op maandag 4 januari 1999 in de Burgerzaal van het stadhuis. De bijeenkomst op maandag 4 ja nuari 1999 begint om 17.30 uur en duurt tot 19.30 uur. Zoals ieder jaar wordt een kleine bijdrage in de kosten van de maal tijd gevraagd van 5.- per persoon. Dit bedrag kan worden voldaan bij binnenkomst in het Stadhuis. Iedereen is van harte welkom! "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tij delijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maal tijden kunnen iedere maandag tus sen 8.45 en 9.30 uur worden be steld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Hel bezor gen gebeurt ook op deze dag. Menu van 4 januari rol en met 10 januari maandag Rundergehaktballen, andijvie, gestampte aardappelen dinsdag Varkenslapje, rode bietjes, aardappelen woensdag Stamppot zuurkool met rookworst donderdag Gegrilde kippenpoot, gemengde groente, aardappelpuree vrijdag Visfilet in kruidensaus, erwten, wortelen, aardappelen zaterdag Nasi Goreng met kip saté zondag Wat de pot schaft Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Circa 200 hectare landelijk grondgebied wordt in dit plan ontwikkeld tot een nieuw woonklimaat in combinatie met een modern en flexibel bedrijven-/kantorenpark. Als uitgangspunten voor het ontwerp gelden een hoogwaardige kwaliteit van de openbare ruimte, een aantrekkelijk ruimtelijk Vérblijfsklimaat, een diversiteit aan locaties en representaties alsmede flexibiliteit in ontwikke ling. Het gebied wordt voorzien van een hoofdontsluitingsweg, "liet Kruis", bij de Schroeweg, die in vier richtingen de ontwikkeling van diversiteit aan bedrijfskayels aanstuurt. Het centrale element in oost-westrichting vormt de hoofdas, "de Mortiereboulevard". De boulevard biedt het terrein een ge voel van openheid en een kwalitatieve representativiteit. Stedenbouwkundig bureau BVR presenteerde in november de master- plannen voor het Stationsgebied en de Mortiere aan de gemeenteraad van Middelburg. Hel masterplan Stationsgebied Middelburg is het resultaat van een steden bouwkundige studie naar het ontwikkelingsperspectief van het stationsge bied van Middelburg. Het plan is een deelproject voor een nieuwe toe komst voor de kanaalzone. Het centrale thema is dat het kanaal niet langer gezien moet worden als een barrière, maar als een stedelijke ruimte midden in de stad. Het plan voor het Stationsgebied omvat tevens het voorstel om aan de Blauwedijk een nieuwe schouwburg te bouwen. Samen met de openbare bibliotheek en de rechtbank, ontstaat een cluster openbare gebou wen dat zich nadrukkelijk aan het kanaal manifesteert als stadsfront van Middelburg. De gemeente Middelburg ging op 27 november met haar eigen Internet site de wijde wereld in. Het adres van de site is www.middelburg.nl. Op de website staat allerlei nuttige informatie over de gemeente. Daarnaast is het mogelijk om de gemeente een e-mail te sturen. Op ieder moment van de dag, of het nu 's morgens vroeg is of 's avonds laat. berichtjes kunnen naar de gemeente worden gestuurd. Het e-mailadres is info@niiddeI- burg.nl. De Internetsite past uitstekend bij de vooruitstrevende ontwikkelingen van Middelburg. Internet is immers het medium van de toekomst en een nieu we wijze van communiceren. Het zal dan ook zeker gebruikt worden om de ambitieuze plannen van Middelburg uitgebreid toe te lichten. De Kwali teitsklas van Riek Bakker heeft reeds een prominente plaats op de site ge kregen. Op vrijdag I januari 1999 beginnen medewerkers van de Stadsreini ging vanaf 07.00 uur met het opruimen van zwerfvuurwerk. Op nieuwjaarsdag valt 40% van de vuurwerkslachtoffers. Om dit te beper ken wil de gemeente Middelburg veeg- en reinigingswagens inzetten om hel zwerfvuurwerk zo spoedig mogelijk op te ruimen. Op donderdag 31 december sluiten huisstraat, Helm en Lange Noord- de kantoren om 15.30 uur. zodat straat pas om 10.00 uur open, zodat l medewerkers oudjaar kunnen vie- de medewerkers elkaar een geluk- ren. Op Nieuwjaarsdag zijn alle ge- kig nieuwjaar kunnen wensen, mecntclijke kantoren gesloten. De kantoren aan de Vlissingsestraat zijn op 4 januari vanaf 15.30 uur Op maandag 4 januari gaan de dcu- gesloten in verband met een nieuw- ren van de kantoren aan de Stad- jaarsviering. Nieuwjaar: vrijdag wordt maandag De huisvuilzakken worden in plaats worden buitengezet. De GFT-con- van vrijdag 1 januari 1999 op tainers die op maandag worden op- maandag 4 januari 1999 opgehaald, gehaald, moeten ook vóór 07.00 De zakken moeten vóór 07.00 uur uur buiten worden gezet. Middelburg heeft ambitieuze plannen voor de toekomst. Deze zijn ver werkt in de "Kwaliteitsatlas voor de Toekomst, Middelburg 2030" en de masterplannen voor het Stationsgebied en de Mortiere. De atlas be vat de toekomstvisie voor Middelburg tot 2030, zoals het stedenbouw kundig bureau BVR die heeft opgesteld. De komende jaren staat er heel wat te gebeuren in de stad en haar omgeving. Het college van burgemeester en wethouders streeft ernaar om de" rol van Middelburg een eigentijdse vorm te geven zonder het eigene van de stad uit het oog te verliezen. Natuurlijk krijgen ook alle burgers de gelegenheid hun zegje over de plannen te doen. In de gemeenteraad van 21 de cember kwamen de Kwaliteitsat las en het Projectplan Uitvoe ringstraject aan de orde. Vanaf 4 januari 1999 liggen de plannen in inspraak voor de inwoners en an dere belanghebbenden. Vier weken lang (tot 1 februari 1999) kan iedereen zijn of haar me ning geven. De plannen liggen ter inzage bij de sectie Communicatie, Stadhuisstraat 2. de dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat en de Wijk Ondersteunings Punten. Gedurende dc periode kunnen er schriftelijke of mondelinge reacties worden gegeven. Inspraak formulie ren zijn te verkrijgen op de ge noemde locaties. Schriftelijke reac ties kunnen worden gericht aan de gemeenteraad van Middelburg, Postbus 61. 4330 AB Middelburg. Mondelinge reacties en toelichtin gen op schriftelijke reacties kunnen op dinsdag 26 januari 1999 om 19.30 uur tijdens een extra vergade ring van de commissie Volkshuis vesting. Ruimtelijke Ordening en Financiën naar voren worden ge bracht. Spreekrecht kan aange vraagd worden bij de secretaris van de commissie, telefoonnummer 0118-675289. Binnenkort wordt Middelburg op de borden na Bergen op Zoom op de A58 vermeld. De ANWB brengt op korte termijn de nieuwe wegwijzering aan. Voor taan ontbreekt de provinciehoofd stad niet meer bij binnenkomst van Zeeland over de A58. Middelburg is op de borden gezet. Bij binnenkomst van Zeeland staat Middelburg nu op de borden vermeld. Foto: Ruben Oreel) Voor de molen in Arnemuiden worden de klompen vol trots ge toond. foto: Ruben Oreel In het masterplan Mortiere wordt de ontwikkeling voor een nieuw woon- en werkgebied aan de zuidrand van Middelburg uiteengezet. Het jaar 1998 stond in het teken van de "Kwaliteitsatlas voor de Toe komst, Middelburg 2030". Er is kennis gemaakt met het stedenbouw kundigbureau BVR die de toekomstvisie voor Middelburg heeft voor- gelgd en de eerste concrete uitwerkingen in de loop van het jaar heeft gepresenteerd. Ambtenaren, burgers, bedrijven en instanties leverden onder leiding van Riek Bakker van BVR de basis voor de toekomstvisie "Kwaliteitsatlas voor de Toekomst. Middelburg 2030". De gemeente Middelburg wil de toekomst van de stad vormgeven in tien projecten op het gebied van wonen, werken, welzijn, onderwijs en cultuur. Om een samenhang tussen deze projecten te krijgen, is een visie nodig. Er wordt gekeken naar de toekomst met als horizon het jaar 2030. De plannen, die verwoord zijn in de Kwaliteitsatlas, liggen ter inzage bij de afdeling Communicatie, Stadhuisstraat 2 en zijn voor 25.- verkrijgbaar bij boekhandel Fanoy in de "Drukkerij" op de Markt. Het herinnchten van de Markt heeft heel wat voeten in de aarde ge had. De Markt moest de verbindende schakel worden tussen de Lange Delft/Nieuwe Burg, de Lange Viele en het geplande winkelcentrum op Plein 1940. Door van de Markt een open geheel te-maken, is gewerkt aan deze verbin ding om zo het economisch functioneren en aantrekkelijkheid van het win kelhart te verbeteren. Op deze manier hebben ook de horecagelegenheden hun terrassen kunnen vergroten en is er een open beeld ontstaan. Het ligt nog in de planning om de kiosken te verwijderen en voor het Stad huis een fontein te plaatsen. De Markt is onlangs voorzien van moderne lantaarns die een bijzondere sfeer uitstralen. Tevens zijn er bijpassende af valbakken geplaatst. De Markt werd volledig omgespit. foto: Ruben Oreel De nieuwe milieustraat op de Waldammeweg is in juni in gebruik ge nomen. Wegens de beperkte ruimte aan de Oude Veerseweg, was de milieustraat genoodzaakt te verhuizen. Op de nieuwe milieustraat zijn permanent deskundigen aanwezig die toezicht houden en hulp bieden. De milieustraat valt nu onder het beheer van het OLAZ (Openbaar Li chaam Afvalverwerking Zeeland). Het biedt particulieren de mogelijkheid om hoeveelheden huishoudelijk afval in te leveren, onafhankelijk van op haaldagen. Bewoners van Midden- en Noord Zeeland kunnen er terecht voor grof huishoudelijk afval of kleine hoeveelheden bouw- en sloopafval die niet regelmatig worden opgehaald. Tevens kan iedereen er terecht voor het inleveren van oud papier, glas, klein chemisch afval, bruingoed en groenafval. Om het afval te kunnen hergebruiken moet afval gescheiden worden ingeleverd. Op vrijdag 27 februari verrichtte wethouder P.M. Bruinooge de eerste officiële handeling voor het project Veldzigt. Hiermee werd de bouw van het appartementencomplex met 60 sociale huurappartementen van Woongoed Middelburg in gang gezet. Daarnaast worden in deze eerste fase 45 koopwoningen gebouwd. De hoofdopzet van deze wijk wordt in grote mate bepaald door de groen structuur met groenverbindingen en een groene long. Het bestaande land huis is nu gesitueerd in een prominente en goed zichtbare plaats in de nieu we wijk. De eerste woningen zijn eind november van dit jaar opgeleverd. In totaal komen er 235 woningen en appartementen. In september en november brachten verschillende delegaties uit Na gasaki een bezoek aan Middelburg. Tijdens deze bezoeken zijn de con tacten met de zusterstad stevig aangehaald. Dc bezoeken moeten worden gezien in het licht van dc intensivering van de relatie tussen de steden Nagasaki en Middelburg. De verschillende werkwijzen werden besproken en er was van Japanse zijde veel aandacht voor de toekomstplannen voor Middelburg. Het voornemen is om in 1999 met een ambtelijke delegatie een tegenbezoek te brengen aan Nagasaki. In het jaar 2000 vinden er allerlei festiviteiten plaats in het kader van de 400- jarige handelsbetrekkingen tussen Japan en Nederland. Met knallende containers werd het nieuwe gebouw in gebruik geno men. foto: Ruben Oreel Het is de bedoeling om in 1999 de Koepoortlaan te herstructureren. Het plan ligt vanaf 29 december 1998 tot en met 26 januari 1999 ter inzage bij de sectie Communi catie, Stadhuisstraat 2, de sectie Interne en Juridische Zaken en de sectie Civiele Techniek in de Vlissingsestraat 21. Voorgesteld wordt om de straat te versmallen en te verhogen. Tevens wordt voorgesteld om éénrichtings verkeer voor auto's en vrachtauto's in te stellen. Twee richtingen voor fietsers blijft mogelijk. Daarbij moet het parkeren in de Koepoort laan worden verboden. Stadsbeheer-uitvoering van ge meente Middelburg is sinds sep tember gesitueerd op de Waldam meweg 11. In zeer korte tijd is een prachtig en modern gebouw verrezen. Een ge bouw dat de slechte omstandigheden waaronder de medewerkers aan de Oude Veerseweg moesten werken geheel doet verdwijnen. In het nieuwe complex zijn de bui tendienst-medewerkers van de afde lingen Stadsreiniging, Groenbeheer, Eigendomsbeheer en de wijkonder- steuningsploegen gehuisvest. De verschillende onderkomens, loods en, magazijnen en werkplaatsen van deze dienst zijn allemaal onder één dak gebracht. Ook alle voertuigen zijn op deze locatie centraal onder gebracht. Wethouder Bruinooge onthult bord Veersepoort foto: Ruben Oreel Prooyenspark en Veersepoort Prooyenspark is het eerste nieuwbouwproject, gericht op de toekomst plannen, dat in 1998 gereed kwam voor bewoning. In het verlengde hiervan is gestart met de uitvoering van het nieuwbouwproject Veerse poort. De wijken liggen naast elkaar. De Veersepoort is een gebied aan de zuidelijke rand van Middelburg. De Veersepoort wordt uitgevoerd in drie fasen. In de eerste fase worden 35 vrije kavels en 170 koopwoningen gebouwd. Er worden ook woningen in drie woonhoven gesitueerd, waar onder andere Woongoed Middelburg hui zen gaat verhuren. Er worden vele soorten woningen gebouwd. Zo komen er de zogenaamde Meegroeiwoningen, Drijfwoningen en Schiitz-woningen. Centraal in de wijk ligt een langgerekt groengebied, waarin veel water komt. De Veers- evest wordt doorgetrokken tot in de wijk. Het wordt hier wonen in de tuin van Walcheren. Dit w ordt dé j mooiste ivoonpteh van Middelburgl i.« m i angskaart MET HART VOOR IR.

de Faam | 1998 | | pagina 3