Minui GEMEENTE MIDDELBURG Schoonmaakactie zwerfvuurwerk Grafornament in Stadhuis Arnestein ook onderdeel van de toekomst Kwaliteit woningen Blauwedijk goed Uitnodiging Open Tafel Gemeentelijke kantoren eerder dicht Stadsreiniging ruimt 1 januari vuurwerk op Gewijzigde openingstijden parkeergarages Steunpunt Arnemuiden Wijziging ophaaldata huisvuil Gemeente-ar chief gesloten Kerstsluiting WOP's Cliëntenraad gesloten Koopavonden feestdagen Week 52 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Jongeren, in de leeftijd van tien tot negentien jaar, rapen vaak op 1 ja nuari zwerfvuurwerk op van straat en steken het opnieuw af, met alle ge volgen van dien. Stadsreiniging Stickers Gemeenteraad vergadert Rond Kerst: vrijdag wordt donderdag L Risa: werken aan een win-win scenario met de gemeente" Het industrieterrein Ar nestein I is onderdeel van de tien strategische pro jecten en dus ook van de Kwaliteitsatlas. Plek met toekomst Verzoek Meedenken Zakken Win-win situatie Brief Onderzoek Het bestuur en de medewerkers van de gemeente Middelburg wensen u prettige kerstdagen en een gelukkig 1999 middeth*ktvoo*tradit,e 0NDERNEMBND£STADME Maandag 21 december 1998 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Bijna 40% van hel totaal aantal vuurwerkslachtoffers valt op Nieuwjaarsdag. De oplossing ligt voor de hand: als de straten op 1 ja nuari vuurwerkvrij zijn. vinden jon geren geen vuurwerk meer om mee te stunten. Reden genoeg om actie te onderne men. Dit jhar wordt de landelijke 'SIRE Schoonmaakactie Zwerf vuurwerk' georganiseerd. SIRE (Stichting Ideële Reclame) heeft gemeenten aangespoord om mee te doen aan deze actie. Deelnemende gemeente ontvangen een oorkonde van SIRE. De gemeente Middelburg kan niet ontbreken op het lijstje van deelne mende gemeenten. Zij zet daarom ook op Nieuwjaarsdag om 7.00 uur schoonmaakploegen van de Stads reiniging in met reinigingswagens om hel zwerfvuurwerk te verwijde ren. De reinigingswagens zijn voorzien van speciale actie-stickers. Het doel van de stickers is tweele dig: aan de ene kant wordt aandacht geschon ken aan de schoonmaak actie zwerfvuurwerk. aan de andere kant worden mensen opgeroepen, na het afsteken van het vuurwerk, 's nachts gelijk hun stoep vuurwerkvrij te maken. "Wanneer iedereen de handen uit de mouwen steekt, kan ook vrijwel iedereen zeggen: een ge lukkig nieuwjaar!" Medewerkers van de Stadsreiniging gaan op januari van hel nieu we jaar al vroeg in de ochtend zwerfntur- werk in de gemeente Middelburg verwijde ren. Foto: Johan Sinke Vanavond 21 december verga dert de raad van de gemeente Middelburg. In tegenstelling tot andere keren, begint de verga- derign om 14.00 uur. Op de agenda, die op 16 december op deze pagina stond vermeld, zijn enkele aanvullende punten. Eindrapport Oriënterend Or ganisatieonderzoek en ver volgtraject. Om de plannen van de Kwa liteitsatlas. Middelburg 2030 te realiseren, is het van be lang dat het gemeentelijk ap paraat effectief en efficiënt te werk gaat. Stedelijke kwaliteit en wel stand. Informatiebeleidsplan. Versnelde invoering-nieuwe kantoorautomatisering. Vaststellen samenwerkings overeenkomst Centrum voor Werk en Inkomen met Mid delburg. In verband met de feestdagen zijn er wijzigingen in de openingstijden van de parkeergarages Kousteen.se- dijk en Geere. Die tijden zijn als volgt: op 24 december 1998 zijn de par keergarages vanaf 18.30 uur geslo ten; op 31 december 1998 zijn de par keergarages vanaf 18.30 uur geslo ten: op 1 januari 1999 zijn de parkeer garages de gehele dag gesloten. Voor abonnementhouders zijn er geen veranderingen. Vanaf 1 januari 1999 wijzigen de openingstijden van hel Steunpunt Arnemuiden. Het steunpunt is voor taan voor hel publiek geopend op maandag, woensdag en vrijdag van 8.45 tot 11.45 uur. Op eerste Kerstdag worden de GFT-containers niet opgehaald. De contai ners moeten een dag eerder, namelijk op donderdag 24 december vóór 07.00 uur buiten worden gezet. Ook de containers die normaal op donder dag buiten worden gezet, moeten er vóór 07.00 uur staan. Let ook op de veranderingen voor de afvalinzameling die per 1 januari 1999 ingaan. Ze staan onder andere op de nieuwe afvalkalender en in de Faam van week 49 en 50. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag lussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 28 december tot en met 3 januari maandag Gebraden vleesballetjes in pittige satis, snijbonen, gestampte aardappelen dinsdag Gemarineerd rundvlees met rozijnen, rodekool. aardappelen woensdag Stamppot andijvie met gehaktballetjes donderdag Gehaktballen van kip in saus. koolrabi, aardappelen vrijdag Gepaneerde visfilet, gemengde groente, aardappelen, bechamelsaus zaterdag Bami Goreng met kip saté zondag Wat de pot schaft De studiezaal van het Gemeente archief Middelburg is in verband met de komende feestdagen geslo ten op: donderdag 24 december 1998 van af 15.00 uur, vrijdag 25 december 1998, donderdag 31 december 1998 van af 15.00 uur, vrijdag 1 januari 1999. maandag 4 januari 1999. In de vakantieperiode zijn de WOP's in Middelburg om sommige dagen gesloten. WOP West, Zuid en Dauwendaele zijn van 23 december tot 4 januari gesloten. WOP Noord is gesloten op 29 de cember. Wop Arnemuiden blijft gedurende deze periode spreekuur houden op dinsdag-, woensdag- en donderdag ochtend van 10.30 tot 12.00 uur. De Cliëntenraad is vanaf maandag 21 december 1998 tot en met vrij dag I januari 1999 afwezig. Tijdens de archeologische begeleiding van de herin richting van de Markt is dit jaar veel oud materiaal gevonden. Een heel bij zondere vondst was wel een Middeleeuws graf met een afbeelding van de 'pestheilige' de Heilige An- tonius Abt. De grafwand met deze schildering is.gelicht en ge conserveerd en kan nu per manent tentoongesteld wor den. Besloten is dit in de onmiddellijke nabijheid van de vindplaats neer te zetten. Het grafornamènt wordt in januari geplaatst in de Voor hal van hel Stadhuis op de Middelburgse Markt. Het grafornament met de ajbeelding van de Heilige Antonius Abt. Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg nodigen in woners, bedrijven en relaties in Middelburg en omgeving graag uit voor de traditionele Open Tafel op maandag 4 januari 1999 in de Bur gerzaal van het stadhuis (ingang via het bordes aan de Markt). De Open Tafel is een gelegenheid voor het gemeentebestuur en inwoners, vertegenwoordigers van verenigingen en instellingen, bedrijven en organi saties om in een informele sfeer en met een gezamen lijke eenvoudige maaltijd het nieuwe jaar in te luiden. De bijeenkomst op maan dag 4 januari 1999 begint om 17.30 uur en duurt tot ongeveer 19.30 uur. Zoals ieder jaar wordt een kleine bijdrage in de kosten van de maaltijd gevraagd van 5.- per persoon. Dit bedrag kan worden voldaan bij binnenkomst in het Stad huis. Als u het gemeentebestuur en uw stadsgenoten per soonlijk de beste wensen voor een goed nieuw jaar wil geven, dan is de Open Tafel daarvoor dé gelegen heid. Op donderdag 24 december zijn alle gemeentelijke kantoren vanaf 15.30 uur gesloten in verband met de feestdagen. Op Eerste Kerstdag zijn alle kantoren gesloten. Op donderdag 31 oktober sluiten de kantoren om 15.30 uur, zodat mede werkers Oudjaar kunnen vieren. Ook op Nieuwjaarsdag, vrijdag I januari, zijn de kantoren gesloten. In verband met de feestdagen hebben de winkels in Middelburg extra koop avonden. Deze zijn op: maandag 21 december tot 21.00 uur; dinsdag 22 december tol 21.00 uur; woensdag 23 december tot 21.00 uur: Op donderdag 24 december (Kerstavond) sluiten de winkels om 17.00 uur Het is een terrein dat op sommige punten is verouderd en waarmee de gemeente druk bezig is om het op te waarderen om zo het terrein 'hel ge zicht van de toekomst' te geven. Een industrieterrein, waar hel goed wonen en werken is en dat naadloos aansluit op de toekomstvisie, zoals de gemeente Middelburg die voor ogen heeft. Een van de onlangs gevestigde be drijven op Arnestein I is Risa Be vestigingstechnieken b.v. van Rmus de Groot. Twintig jaar werkte hij voor een baas. Vier jaar lang werkte hij met zijn vrouw Sari zelfstandig vanuit de huiskamer in een Middel burgse buitenwijk. De garage en een deel van een gehuurde loods dienden als magazijn Sinds juni zit hun bedrijf met een modern kan toor. een ruime showroom en een groot magazijn aan de Voltaweg op Arnestein I. Risa Bevestigingstechnieken b.v. is een groothandel in bevestigingsma terialen. lijmen, kitten, machines en (diamant) gereedschappen. Naast de nieuwe bedrijfsruimte staat pal naast het gebouw een nieuwe wo ning met voor de deur een riante parkeerplaats. Om kort te zijn: ge heel zoals zij het van meet af aan hadden gewenst. Dat zij ooit nog eens op de huidige locatie terecht zouden komen, had den zowel Rinus als zijn vrouw nooit gedacht, "we hebben de beste plek van Zeeland". "Voordat je besluit om ergens een pand neer te zetten, gaat er natuur lijk wel wat aan vooraf', blikt De Groot terug. "Hel terrein dat wij wilden hebben, moest aan een aantal voorwaarden voldoen. In de eerste plaats moest er een goede infrastructuur zijn. omdat wij zelf door heel Zeeland bezorgen en omdat we ook voor on ze klanten en leveranciers goed be reikbaar moeten zijn. Op de tweede plaats vonden wij dat onze groothandel moest passen bin nen de eventuele bestaande bedrijfs gebouwen en in de derde plaats wil den wij op een plek zitten waar toe komst in zit. Ik bedoel daarmee te zeggen dat het een terrein zou moe ten zijn dal ook 'morgen' aantrekke lijk is. Gewoon een bedrijventerrein met uitstraling". "En het liefst na tuurlijk in Middelburg", vult Sari Ze gingen zoeken. Het Sloegebied viel af, omdat hel gebied niet paste in het wensenpakket dat Risa voor ogen had. "Het bedrijventerrein tussen Vlis- singen en Middelburg lag voor ons aan de verkeerde kant van het ka naal en Goes plus andere locaties in de regio was voor ons nu ook niet direct de ideale situatie. Wij zijn ook maar eens naar de gemeente gegaan om te vragen of die iets voor ons wisten. 'Ze' zouden voor ons kijken. En om heel eerlijk te zijn: veel hadden we niet van ons verzoek verwacht." Totdat de telefoon rinkelde in huize De Groot. "De ambtenaar van grondzaken, met wie we contact hadden gehad, vertelde dat de ge meente een stuk grond van de Vitri- te had teruggekocht en vroeg of we interesse hadden. Vanaf dat moment is alles in een sneltreinvaart ge gaan." De twijfel die familie De Groot in het begin had, is inmiddels omgeslagen in het nodige enthou siasme. "Vergunningen? We werden aan alle kanten geholpen Vragen? We kre gen binnen de kortste keren de goe de antwoorden. Problemen? Ze werden opgelost." Als voorbeeld noemt De Groot een put in de weg. veroorzaakt dooi vrachtwagens. "Vroeger moest je er bij wijze van spreken maar mee leren leven. En nu: toen we belden, kregen we als antwoord dat het helaas niet meer vandaag kon worden gerepareerd, maar morgen toch zeker wel. En het gebeurde ook. Dat Middelburg daadwerkelijk met een toekomst bezig is. ervaart hij als positief. "Het zijn niet direct al tijd de grote dingen die het doen, maar ook de minder ingrijpende. Neem nu de toegang tot Arnestein I, dat viaduct. Dat was altijd een pro bleem voor vrachtwagens. De ge meente heeft gewoon de weg wat laten zakken en het probleem is op gelost. Er wordt iets aan gedaan." "Wij als bedrijf zijn bezig om te werken aan onze toekomst op een terrein met mogelijkheden. Middel burg doet dat ook cii je merkt aan alles dat de mensen, met wie we 'ambtshalve' te maken hebben, en thousiast zijn. We zitten op één lijn cn als je die lijn doortrekt in de tijd, heb je als stad. als gemeentebestuur, als inwo ner en zeker als ondernemer altijd een win-win situatie. Oók de gene ratie die na ons komt". Onderzoek van Bouw- en Woningtoezicht van de gemeente Middel burg heeft aangetoond dat de kwaliteit van de woningen aan de Blau wedijk goed is. Dit onderzoek werd verricht naar aanleiding van een brief aan de bewo nerscommissie Blauwedijk aan het college van burgemeester cn wethou ders van de gemeente Middelburg. In de brief spreken bewoners van de Blauwedijk 1 tot en met 35 hun verontwaardiging uit over de uitspraken van professor Riek Bakker tijdens de stadsconferentie van 24 oktober. Mevrouw Bakker zei tijdens de presentatie van de toekomstvisie van Mid delburg dat "de woningen" aan de Blauwedijk slecht zijn en diverse man kementen vertonen. De uitslag van het objectieve onderzoek is door wethouder P.M. Bruinooge op 7 december jl. aan vertegenwoordigers van de bewoners medegedeeld. De uitspraken van professor Bakker worden betreurd. Dat onze wensen voor de toekomst realiteit worden! Rinus de Groot van Risa Bevestigingstechniek b.v. is zeer enthousiast over het feit dat Middelburg daadwerkelijk met de toekomst bezig is. Foto: Ruben Oreel

de Faam | 1998 | | pagina 3