Iwi N E C 1 T Y i F 1 L M W E al! CHUTTERSHOF THERE'S SOMETHING I ABOUT MARY AL THE HORSE WISPERER 12jr ABELTJE AL 12jr THE MASK OF ZORRO MULAN (Engelse versie) 12 jr PERFECT MURDER 16 jr AL PRINCE OF EGYPTE AL PRINCE OF EGYPTE SAVING PRIVATE RYAN 16jr WHAT DREAMS MAY COME 12 jr RINGMASTER 16jr ELIZABETH PONETTE RASMUS EN DE LANDLOPER PIPPI IN TAKA TUKA LAND j E K I F I L M W E Maandag 21 december 1998 FAAM/VLISSINGER 13 IVSULAN (Nederlandse versie) (Engelse versie) (Nederlandse versie) Cine City in Vlissingen heeft in de Kerstweek (vanaf 14 december) dagelijks vier voor stellingen. Iedere dag draaien er films om 14, 16, 19 en 21.30 uur. Bovendien is de kassa iedere dag vanaf 12 uur geopend voor reserve ringen of het afhalen van kaartjes. BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cpm) Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur - komedie met Matt Dillon en Cameron Diaz Dagelijks 13.45 19.00 uur - gevoelige film met Robert Redford en Kristin Scott Thomas Dagelijks 13.45 16.15 uur - avonturenfilm met Ricky van Gastel en Soraya Smith Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur - romantisch avontuur met Anthony Hopkins Dagelijks 19.00 uur - de kerstfilm van Walt Disney Dagelijks 13.45 19.00 21.45 uur - spannende film met Michael Douglas Dagelijks 13.45 16.15 uur - de kerstfilm van Walt Disney Dagelijks 19.00 21.30 uur - animatiefilm gebaseerd op het leven van Mozes Dagelijks 13.45 16.15 uur - animatiefilm gebaseerd op het leven van Mozes Dagelijks «21.15 uur - de landing in Normandië door de ogen van Steven Spielberg Dagelijks 19.00 21.30 uur - onmogelijke zoektocht met Oscar-winnaar Robin Williams Dagelijks 16.15 uur - kleurrijke satire op talkshows met Jerry Springer Woensdag, zondag en maandag 20.30 uur Zaterdag 19.30 22.00 uur - een barokke, historische thriller over het leven van Gloriana, The Virgin Queen Dinsdag 20.30 uur - aangrijpend verhaal over een vierjarig meisje en haar omgang met de dood Dinsdag en woensdag 14.00 uur - film gebaseerd op het boek van Astrid Lindgren Donderdag, zaterdag, zondag en maandag 14.00 uur - avonturen van Pippi Langkous, Tommie en Annika Bel Bios: Reserveren voor Cine City kan dag en nacht via het num mer 0900-9363 DAGELIIKS VIER VOORSTELLINGEN een kleurrijke fantasiewereld bevindt. Chris is in deze 'hemel' in staat om te vliegen, kent geen hon ger en dorst en kan alles vormen naar zijn eigen fantasie. Na verloop van tijd voelt hij zich echter eenzamer en ellendiger dan ooit. Hij mist zijn vrouw Annie en is bereid om alles op te geven om bij haar te kunnen zijn. Maar de kloof tussen hemel en aarde is onover brugbaar. Totdat mede-hemelbewo ner Albert hem vertelt dat Annie zichzelf van het leven heeft beroofd omdat ze niet zonder Chris verder wilde leven. Tegen beter weten in begint deze een wanhopige zoek tocht naar haar. Een zoektocht die hem naar een andere, duistere wereld zal brengen en die meer van hem zal vergen dan dat hij ooit voor mogelijk had gehouden.. 'The Horse Whisperer' is de vijf de film die de onlangs zestig jaar geworden Robert Redford regis seerde. En dat voor het hoogste budget dat deze gerenommeerde Hollywood-regisseur en -producent ooit besteedde aan een film: 70 mil joen dollar. Net als bij de verfilming van The Bridges of Madison County door Clint Eastwood, hebben we in The Horse Whisperer te maken met een beeldschone film die boven het oorspronkelijke boek uitstijgt. Robert Redford speelt ook de hoofdpersoon. Hij is de horse whisperer tot wie de 14-jarige Grace MacLean (Scarlett Johansson) zich wendt, die bij een paardongeluk haar been heeft verloren. Haar paard Pilgrim is ook verminkt geraakt. Annie (Scott Thomas), de moeder van Grace, komt er langzaamaan achter 1998 Columbia Tristar 'The Mask Of Zorro' is een romantisch avontuur tegen de ach tergrond van Mexico's gevecht voor onafhankelijkheid. Het verhaal is gebaseerd op de heldenfiguur Zorro, al eerder bekend van feuille tons, film en televisie. In deze actie film van regisseur Martin Campbell is Oon Diego de la Vega (Anthony Hopkins) inmiddels al wat ouder. Sinds zijn gevecht twintig jaar gele den tegen de Spaanse bezetters, is hij beroofd van zijn vrijheid en nog 'slechts' een legendarische roman tische held. Hij moet nu een opvolger zoeken die de voormalige Spaanse gouver neur Don Rafael Montero (Stuart Wilson) kan stoppen. Want deze, verantwoordelijk voor het verlies van zijn vrouw en doch ter, heeft snode plannen voor Alta California, het thuisland van Don Diego. Hij vindt in de bandiet Alyandro Murieta (Antonio Banderas) de geschikte persoon om hem te helpen. Murieta, een bandiet met een wat moeilijk verleden, wordt door Don Diego getransfor meerd in een nieuwe Zorro, die hem helpt om Montero eens en voor altijd uitte schakelen. In 'What dreams may come' neemt Oscar-winnaar Robin Williams u mee op een bijna onmo gelijke zoektocht naar de enige per soon zonder wie hij niet kan leven, zijn grote liefde Annie, Nadat Chris Neilson is overleden ten gevolge van een auto-ongeluk, merkt hij tot zijn grote verbazing dat hij zich in by Buena Vista International. All rights reserved dat de genezing van haar dochter afhankelijk is van de genezing van Pilgrim. Als ze hoort van ene Tom Booker (Robert Redford), iemand die de unieke en helende gave bezit om getraumatiseerde paarden te helpen, besluit ze samen met Grace en Pilgrim naar hem toe te reizen. lijkheden van de lift. Er volgt een wonderlijke avonturentocht, die Abeltje en consorten achtereenvol gens naar New York en 'Perugona' brengt. Van dat laatste land brengt meneer Tump het zelfs tot presi dent. Maar als hij besluit om daar het drinken van cider te verbieden, volgt er een volksopstand en moet het inmiddels nog aangegroeide gezelschap vluchten in de lift. De ontsnapping lijkt echter een drama tisch einde te krijgen als de stuur loos geraakte lift in de krater van een vulkaan stort... Ook bij de nieuwste Disney- tekenfilm is voor een eeuwenoude Chinese legende gekozen. Mulan is een vrijgevochten meisje dat de plaats van haar vader inneemt in het leger van de keizer, wanneer diens rijk wordt binnengevallen door de gewetenloze Hunnen-voor man Shan-Yu. Ze verkleedt zich als man en met hulp van Mushu, haar bescherm-draakje, groeit ze uit tot een moedig krijger. Natuurlijk speelt Mulan in de beslissende slag de heldenrol. Ook hebben de makers een heuse love-story in de film verwerkt tussen de heldin en de jonge kapitein Shang. Opvallend is dat de Disney-films met de jaren serieuzer zijn gewor den. In navolging van Pocahontas (indianen) en Hercules (Griekse mythologie) is er in Mulan veel ruimte voor de culturele achter gronden van het verhaal. En ook de Op zijn eerste dag als liftboy vliegt Abeltje Roef met drie liftgan- gers. zijn ex-vriendinnetje Laura, de zanglerares Klaferhoen en de in mottenballen handelende meneer Tümp, met lift en al het dak uit van warenhuis Knots. Hoog in de lucht ontdekt Abeltje de besturingsmoge- '.998 DreamWorks LLC Dc an matiefilm 'The Prince of Egypt' is gebaseerd op éen van de mooiste bijbelse vertellingen. Dit tijdloze verhaal over Mozes, de farao en de tocht naar het beloofde land, krijgt nu op een geheel nieu we wijze vorm. Meer dan 350 teke naars, animators en technici uit meer dan 35 landen hebben enkele jaren gewerkt aan de creatie van deze film. Deze is baanbrekend op het gebied van animatie, onder andere dankzij de toepassing van de hyper moderne 'exposure tool' die naad loze overgangen van tweedimen sionale naar driedimensionale animatie mogelijk maakt. De belangrijkste stemrolten -n 'The Prince of Egypt' worden ver tolkt door Val Kilmer als Mozes en Ralph Fiennes als Ramses. Ook wordt het vocale talent ingezet van Sandra Bullock/Danny Glover, Jeff Goldblum, Steve Martin, Helen Mirren, Michelle Pfeiffer, Martin Short en Patrick Stewart. Stephen Schwartz, die een Oscar kreeg voor zijn werk aan 'Pocahontas', schreef de teksten van zes nummers voor 'The Prince of Egypt'. De filmmuziek is van: de hand van de componist Hans Zimmer die een Oscar kreeg voor zijn werk aan 'The Lion King'. (Te zien in originele en Nederlands talige versie). by Buena Vista International. All rights reserved zachte kleuren van de prachtig gete kende beelden zijn geheel conform de Chinese traditie. Te lachen valt er ook om Mulan. Zeker in de origi nele Engelstalige versie met Eddie Murphy als het draakje Mushu. Mulan zelf is in de met veel liefde gemaakte film iemand waarvan je gaat houden. (Te zien in originele en Nederlands talige versie). De Amerikaanse talkshow-host Jèrry Springer was ooit burge meester van Cincinatti, maar stapte enkele jaren geleden uit de politiek en begon met zijn inmiddels beruchte talkshow. De show is een absolute hit en wordt in meer dan 40 landen wereldwijd uitgezonden. Maar daar stopt het verhaal van Jerry Springer niet. Zijn video met ongecensureerde afleveringen van de shows is momenteel de best ver kochte van Nederland. 'Ringmaster' is een kleurrijke satire op het fenomeen talkshows. De hoofdrol wordt vertolkt door Jerry Springer, die gestalte geeft aan zijn alter ego 'Jerry Farrelly'. Deze film toont het wel en wee ach ter de schermen van de succesvolle 'The Jerry Show'. In deze aflevering breekt de hel werkelijk los en het is maar de vraag of Jerry ooit aan zijn beroemde 'final thoughts' toe zal komen. betrokken bij de invasie in Normandie, Kapitein Miller (Tom Hanks) en zeven andere militairen onder zijn bevel, krijgen de opdracht om hem diep in vijandelijk gebied op te sporen en op de boot naar huis te zetten. Het leven van alle acht wordt op het spel gezet om één leven te redden. 'Saving Private Ryan' is de ver pletterende visie van Steven Spielberg op het risico en de beproevingen die Amerikaanse soldaten hebben doorgemaakt tijdens de landing in Normandiè. Amerikaanse filmcritici hebben 'Saving Private Ryan' inmiddels uitgeroepen tot beste film van 1998. (Matt Dillon) in, die echter zelf ook voor de charmes van Mary valt. Mary woont inmiddels in Miami en leidt een zorgeloos leventje samen met haar excentrieke buurvrouw (Lin Shaye). Hierin komt echter snel verandering wanneer de mannen in haar leven besluiten tot actie over te gaan. 'There's Something About Mary' is een doldwaze komedie van de makers van 'Dumb and Dumber' en 'Kingpin'. Ted Stroehmann, een typisch voorbeeld van een Amerikaanse Highschoo! nerd, wordt verliefd op de mooie en populaire Mary (Cameron Diaz). Tot zijn verbazing nodigt Mary hem uit voor het eind examenbal. Maar op de avond zelf wordt door een 'klein ongelukje' het plan in de war gestuurd. Mary ver huist maar Ted blijft in haar ban. Een aantal jaren later besluit hij op zoek te gaan naar zijn verborgen liefde. Hij huurt een privédetective 1998 Warner Bros De drie broers van soldaat Ryan zijn allen gesneuveld in de Tweede Wereldoorlog. Op het moment dat dit bericht zijn moeder bereikt, is hij' zelf Steven Taylor (Michael Douglas) is een geslaagd zakenman in de finan ciële wereld van New York en heeft alles wat hij wil. Behalve dan de liefde en trouw van zijn jonge, intel ligente vrouw Emily Bradford Taylor (Gwyneth Paltrow). Deze wil meer dan haar rol als 'de partner van Steven' in diens luxueuze leven Ze begint een hartstochtelijke affaire met de kunstenaar David Shaw (Viggo Mortensen) en pro beert op die manier de leegte in haar huwelijk met Steven op te vul len. Na enkele maanden ontdekt deze de affaire en bedenkt een plan voor een perfecte moord, met Emily als doelwit. Maar de perfecte moord is misschien wel even moeilijk te realiseren als de perfecte liefde. A Perfect Murder, gebaseerd op Alfred Hitchcocks 'Dial M for Murder', belooft een avond vol spanning. Temeer daar Andrew Davis voor de regie tekende, bekend van onder andere 'The Fugitive'.

de Faam | 1998 | | pagina 13