Veranda Exclusief opent in Goes op nieuwe locatie Sfr Klussenier Frank Thier klaart elke klus Kerstsfeer bij Bijleveld Mannenmode v Park Toorenvliedt tijdens de oorlog KIJKERS KIEZEN FOCUS Renault en NS slaan handen ineen Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 McDeluxe vast op menukaart Taxicentrale Middelburg ook voor veilig rijden Gratis auto-inspectie Kwik-Fit voorkomt problemen Middelburger wint weekend Parijs bij Start Printen op grootformaat bij Repro Walcheren Great lengths nu bij First Choice Focus is te vinden aan de Nieuwe Burg in Middelburg. Voor informatie: 0118-625310. 12,50 retour voor uw kant en klare leesbril! Ad van den Heuvel opent zaterdag 26 decem ber onder de naam Veranda Exclusief zijn nieu we showserre te Goes. Dat gebeurt met een open huis op een aantrekkelijke locatie: te we ten Houtkade 7a nabij Praxis en Sportpunt Zee land. Milieu Zelden is iemand met meer enthousiasme aan een nieuwe uitdaging in zijn leven begonnen als Frank Thier. Sinds kort heeft Thier zijn eigen bedrijf onder de naam Klussenier Frank Thier, aangesloten bij de landelijke franchise-organi- satie De Klussenier. Thier is bereikbaar voor ie dereen die een klusprobleem heeft. „Dat kan van alles zijn, het plaatsen van een nieuw toi let, het ophangen van gordijnrails of het maai en van het gras", verduidelijkt Thier. Garantie Frank Bijleveld van Bijleveld Mannenmode in Middelburg krijgt deze dagen veel volk over de vloer. Niet alleen heren die nog een nieuw pak voor de feestdagen willen aanschaffen komen in zijn zaak aan de Nieuwe Burg. Veel mensen komen kijken naar de manier waarop zijn zaak is omgetoverd tot een kerstpaleis. Met als ab solute klapper een zes meter hoge kerstboom, midden in de zaak. Maandag 21 december 1998 FAAM/VLISSINGER 11 Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Dinsdag: N.J.M. Kootstra, Korenbloemlaan la, Arnemuiden, tel. 602929. Woensdag: W. v.d. Heijden, Noordstraat 12, Westkapelle, tel. 572182. Donderdag: R. Claes- sen, Langeviele 47, Middelburg, tel. 650510. Vrijdag en zaterdag: R.J. v.d. Moer, Pres. Roosevelt- laan 48, Vlissingen, tel. 419086. Zondag: C. Westveer, Loskade 27, Middelburg, tel. 626694. Maandag: R.P. Reddingius, Sin gel 26, Vlissingen, tel. 412644. APOTHEKEN Middelburg: van dinsdag tot donderdag (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 627471. van donderdag tot de donderdag daaropvolgend (geo pend van 8.30 - 18 uur): Apo theek Stromenwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 635565. Vlissingen: van dinsdag tot don derdag (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Souburg, C. v.d. Perestraat 1, tel. 461593. Van donderdag tot de donderdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17 uur): Apotheek Paau- wenburg, Dreesstraat 2a, tel. 470717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur t/m zon dag 22 uur: H. Klompe, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezel schapsdieren): Vrijdag, zaterdag en zondag: A.J. Ruys, Stads- schuur 1, Middelburg, tel. 613118. Spreekuren zonder af spraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka- pelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker- ke: (kleine huisdieren): Kelder- weg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostka- pelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Vrijdag, zaterdag en zon dag: dienst. Het oorlogsverleden van het Middelburgse buiten en park Toorenvliedt is in boekvorm verschenen. Hans Sakkers uit Koudekerke schreef het achtenveertig pagina's tellende boekwerk en gaf het uit. Toorenvliedt was in de Tweede Wereldoorlog bij de Duitse bezetter in gebruik als divisie- hoofdkwartier. 'Bunkers op Toorenvliedt' is de jongste telg uit een lange reeks boeken en boekjes die Hans Sakkers over de Duitse verdedigingslinie Atlantikwall heeft laten verschijnen. Hoe wel Sakkers bekend staat als een groot kenner van de Duitse oorlogsgeschiedenis heeft hij voor 'Bunkers op Tooren vliedt' zeer divers bronnenmateriaal gebruikt. Sakkers ge bruikt in zijn beschrijving niet alleen Duitse documenten maar maakt onder meer gretig gebruik van briefwisseling tussen tuinbaas Bram Leer en eigenaar Schorer. Zo krijgt de lezer een mooie indruk op de wijze waarop de bezetter het park omtoverde tot bunkerdorp, en vooral welke inpact dit op de Nederlandse eigenaar en beheerder had die de ver woesting van het park lijdzaam moesten ondergaan. Een persoonlijke kijk op het geheel van Duitse zijde wordt ge schetst uit de documenten die Sakkers heeft weten te be machtigen van Franz Lex, een Duits militair die in de oorlog als Oberst in het park Toorenvliedt was gelegerd. De infor matie uit deze persoonlijke documenten in combinatie met de meer droge gegeven uit Duitse militaire stukken maken 'Bunkers op Toorenvliedt' tot een prettig lezend en afwisse lend geheel. Bovendien is het boek rijkelijk voorzien van illu straties. Zo worden de plattegronden van de diverse bun kers in het park afgebeeld en is aan de hand van foto's te zien hoe het park er voor, tijdens en vlak na de oorlog uit heeft gezien. 'Bunkers op Toorenvliedt' is verkrijgbaar in de Walcherse boekhandels. Sinds kort heeft McDonald's twee producten erbij op de menukaart. Het basisassortiment is uitgebreid met de McDe luxe en de McDeluxe met bacon. ,,De McDeluxe heeft in de eer ste helft van 1998 tijdelijk op het menu gestaan", vertelt Michiel Hiemstra, marketing directeur van McDonald's Nederland. „De vele enthousiaste reacties en verzoeken van onze gasten heb ben ertoe geleid dat de producten nu vast op de menukaart ko men. De McDeluxe bestaat uit een broodje met een Quarter Pounder patty van honderd procent rundvlees, verrijkt met een plak Cheddar kaas, een schijf tomaat, komkommer, ijsbergsla, verse uien, ketchup en groenteburgersaus. Kortom, een heerlijk frisse hamburger. Tevens is er een variant met bacon te verkrij gen, de McDeluxe met bacon. Na dit voorjaar het ISO-9002 certificaat te hebben behaald, kunnen de Taxicentrale Middelburg en de dochterondernemin gen Taxi gebroeders Blanker en Rayontax Walcheren zich erop beroemen ook veilig te rijden. Sinds 1 juli 1997 zijn de autover zekeringen van de ondernemingen via de Rabobank Middel- burg-Veere ondergebracht bij de verzekeringsmaatschappij In terpolis. In het afgelopen verzekeringsjaar is het resultaat op het toch al scherp geprijsde contract dermate gunstig, dat een aanzienlijk bedrag aan premie kan worden terug betaald, zelfs het hoogste percentage wat binnen het contract mogelijk is. Voor de taxibranche is dit wel heel opmerkelijk, omdat juist bij deze bedrijven in het algemeen veel schaden vallen. Er wordt dikwijls tegen de klok en daardoor op het scherp van de snede gereden. Dat het ook anders kan, hebben directie en medewer kers van deze taxibedrijven aangetoond. De eerste kou heeft ons land al weer geteisterd. Veel automo bilisten kwamen er hierdoor achter dat hun auto nog niet 'win- terklaar' was. Om verdere onzekerheid bij hen weg te nemen, organiseert Kwik-Fit ook dit jaar weer haar gratis winterinspec- tie. Hierbij worden de twintig meest essentiële auto-onderdelen nagelopen, zodat de auto na een koude nacht gewoon start en er weer veilig over gladde of natte wegen gereden kan worden. 'Handen uit de mouwen en dan vakantie houden', dit geldt ze ker voor Mursel Kizilcan uit Middelburg die van de Start vesti ging in Middelburg zijn verdiende prijs in de wacht sleepte; eenweekend voor twee personen naar Parijs. Start Uitzendbu reau overhandigt, nu de vakantieperiode erop zit, in totaal vier honderd stedentrips aan vakantiekrachten. Uitzendkrachten die via Start in de afgelopen periode vakantiewerk hebben verricht, maakten kans op zo'n reis door een slagzin in te leveren. De Start vestiging Middelburg reikte onlangs een stedentrip naar Parijs uit aan een winnende vakantiekracht. De reischeque hier- vor werd overhandigd door Yvette van Doorn, intercedent van Start Middelburg en Rene de Jong van Pontmeyer Middelburg, waar de winnaar vakantiewerk heeft verricht. Repro Walcheren heeft sinds kort de beschikking over een grootformaat kleurenplotter- en printer, waarmee kleurenprints tot negentig centimeter breed en meter lang kunnen worden af gedrukt. Repro Walcheren kan nu probleemloos bouwtekenin gen, installatietekeningen, presentaties en poster in kleine opla gen printen tegen een fractie van de prijs van kleuren drukwerk. Originelen kunnen worden aangeleverd op diskette, cd-rom, via modem, ISDN-modem of via e-maii. Great Lengths is een systeem van hair-extensions voor haar- vermeerdering. De extensions maken het eigen haar in korte tijd voller, langer en talloze andere toepassingen zijn mogelijk. Ook is het geven van een chemie-vrije kleuring voor mensen met een allergie voor kleurstoffen een uitkomst. Great lengths heeft een unieke formule ontwikkeld voor de bewerking van het haar en de bevestiging van de extensions aan het eigen haar. De extensions zijn van honderd procent natuurlijk haar, hetgeen betekent dat alle haarschubjes nog aanwezig zijn, en op groei- richting gesorteerd. Daardoor is het glanzend en veerkrachtig en zal het bij normaal 'onderhoud' het haar niet gaan knopen. Great lengths is in Vlissingen alleen verkrijgbaar bij First Choice op het Bellamypark. (advertentie) Wij doen gratis een oogmeting en maken voor u deze leesbril aangepast voor uw ogen. Voor 99.- incl. glazen ongeacht de sterkte. Levert u de kant en klare leesbril bij ons in, en u krijgt 12,50 terug. Daarmee is het geld dat u aan uw kant en klare leesbril hebt besteed in ieder geval niet weggegooid. Dat doen we natuurlijk niet zomaar. De kant en klare leesbril van de drogist of van een warenhuis is niet zo onschuldig als het lijkt. Bij iedereen is de pupilafstand verschillend. Daar is echter in de kant- en klare leesbril geen rekening mee gehouden. Een ge volg daarvan kan zijn dat u snel vermoeide ogen hebt of zelfs dubbelziet. Bovendien laat de optische zuiverheid van de glazen nog al eens te wensen over. Om maar te zwijgen over het feit dat de meeste mensen links en rechts een andere sterkte nodig heb ben. Bent u zuinig op uw ogen? Dan adviseren wij een leesbril op maat. grootste zijn in het vak, maar wel de beste", zo luidt de slo gan van Veranda Exclusief. En het feit dat de heer Van den Heuvel al meer dan 24 jaren thuis is in het vak, speelt daar bij een grote rol. Hij vertelt: „Ik heb de laatste jaren gezien dat er erg veel vraag is geko men naar serres en veranda's. Enerzijds direct gekoppeld aan nieuwbouw, ook als uit breiding van bestaande wo ningen. Ik heb daarbij ook ge merkt dat er veel verschil in kwaliteit is te zien. Dat heeft ons aangemoedigd om een ei gen bedrijf op te starten. Dankzij de relaties die je hebt gekregen, de contacten met leveranciers en in de bouw wereld is het mogelijk om juist wat meer te bieden dan de meeste zaken die er in on ze branche zijn. Als Veranda Exclusief kunnen we maat werk leveren en kunnen we voor iedere wens een oplos sing bieden. Of het nu gaat om serres en veranda's van aluminium, kunststof of hout. En dat geldt ook voor ramen, Veranda Exclusief van Mart en Ad van den Heuvel. deuren en kozijnen". Volgens Ad van den Heuvel bestaat er momenteel vooral behoefte aan kwaliteit. „Be grijpelijk. Want er is de laatste jaren, vooral op gebied van kunststof, vaak gewerkt met materialen die weliswaar goedkoop waren, maar alles behalve duurzaam waren. Daar doen we niet aan mee. Want uiteindelijk is de klant dan na een tijdje toch nog duur uit. Ik denk dat onze kracht is, dat we zonder per soneel werken. Mijn vrouw Mart ontvangt de klanten in de showroom. In samen spraak met de klant wordt ge keken welke wensen er zijn, er kan door ons desgewenst een ontwerp voor serre en veran da worden geleverd en dank zij mijn contacten met archi tecten en gemeenten is ook de aanvraag voor de vergun ning geen probleem. We heb ben op onze nieuwe locatie hier aan de Houtkade een ei gen werkplaats. Het ontwerp wordt hier als prefab klaar ge maakt en kan daarna vaak bin nen een week geplaatst wor den". En verder: „De meeste problemen bij serre- en ve- randabouw komen vaak ach teraf. Soms blijkt dat in de showroom een bepaalde aan bouw is verkocht. Achteraf is de afwerking niet zoals de klant verwacht had. Dat is bij ons praktisch uitgesloten, om- door Hans Meijer Veranda Exclusief is een nieu we naam in Zeeland op ge bied van ontwerp en bouw van serres, pergola's, over kappingen en veranda's. Het bedrijf is opgezet door Ad van den Heuvel en zijn echtgenote Mart. „We willen niet de HUISARTSEN Middelburg: Vrijdag tot 23 uur: PF. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 639933. Zaterdag tot 23 uur: L. v.d. Meer, Bellinkplein 1, tel. 639933. Zondag tot 23 uur: PF. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringen de gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af spraak). Vlissingen: Vrijdag tot 24 uur: P. Crama, Hogeweg 107, tel. 413459. Zaterdag tot 24 uur: W.N. Osterman, De Kempenaer- straat 2, tel. 479791. Zondag tot 24 uur: F. Bronzwaer, Badhuis straat 31, tel. 412525. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg- Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. VisserVrijdag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 461630. Za terdag tot 24 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 627664. Zondag tot 24 uur: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 461500. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Vrij dag, zaterdag en zondag: R. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 501271. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van donderdag 18 uur tot zater dag 12 uur: AA van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 561282. Van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur: W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Dom burg, tel. 581271. West- en Midden-Walcheren: Vrijdag, zaterdag en zondag: A Stutterheim, Rapenburg 4, Me liskerke, tel. 561760. TANDARTSEN dat we een project van begin tot einde zelf in de hand heb ben. Die formule werkt goed en dat blijkt ook wel uit de re acties die we van onze op drachtgevers hebben gekre gen". Kort geleden heeft Veranda Exclusief op de nieuwe locatie in Goes een fraaie showserre gebouwd, compleet met ver warming en alle andere ele menten die nodig zijn voor een lichte woonruimte. Daar bij is gebruikt gemaakt van verschillende materialen die momenteel actueel zijn in de bouw van serres en veranda's. Hout hoort daar ook weer he lemaal bij. Volgens de heer Van den Heuvel vanwege de soliditeit van het Europese hardhout. En bovendien ook vanwege de milieuwensen die er binnen de bouw zijn. De door Veranda Exclusief toege paste materialen zijn in het al gemeen recyclebaar en ook dat maakt onderdeel uit van het streven om topkwaliteit te bieden. Zoals gezegd houdt Veranda Exclusief zaterdag 26 decem ber Tweede Kerstdag) open dag, terwijl de nieuwe show serre ook op 28 december en 4 januari tijdens een open huis kan worden bezichtigd. Verder is deze 's zaterdags ge opend van 9 tot 17 uur en op afspraak. Voordat hij als 'klussenier' aan het werk is gegaan heeft Frank Thier een stevige oplei ding gevolgd. Alle aspecten van het verbouwen en klus sen, opknappen en verfraaien heeft hij inmiddels al eens in de praktijk gebracht. „Hoeveel renovaties ik al heb uitge voerd, boogjes en toogjes hem gemetseld, tegels heb gezet of wandjes gestuukt weer ik zo onderhand niet meer", vertelt Thier. „Behalve in de bouw waar ik heb ge werkt vind je mijn werk in mijn hele familie- en vrien denkring. Bij de franchise-or- ganisatie De Klussenier waar ik me bij heb aangesloten, moest ik trouwens wel eerst bewijzen over de nodige vak manschap te beschikken. Het is niet zo dat iedereen die weet dat een spijker met de punt naar beneden het hout in moet wordt aangenomen". Evenals zijn collega John Rie- mens, die al een jaar als klus senier werkzaam is, gaat Frank Thier echt elke klus te lijf. „Mensen kunnen soms heel lang tegen een probleem aankijken of dat nu gaat om een nieuwe badkamer of dat er simpelweg even wat haak jes moeten worden opgehan gen. Hoe vaak ligt er niet een los tegeltje dat nog steeds 'even' moet worden vastge lijmd maar het komt er niet van. Of je hebt een leuk idee maar je weet niet hoe je het moet uitvoeren en als je er een beunhaas bijhaalt moetje maar afwachten of het wel wordt wat je ervan verwacht. Garantie tot het tuinpad, in zo'n geval", weet Thier. Maar bij hem gaat dat wel anders. „Zeker weten", reageert hij beslist. „Bij mij krijgt iedere klant garantie op al mijn afge leverde werk. Een garantie die wordt ondersteund door de landelijke organisatie". Dat de klanten zich graag door De Klussenier laten helpen kan Thiers collega John .Rie- mens beamen. „Ik ben vorig jaar begonnen en heb con stant werk gehad", verklaart De kersverse 'klussenier' Frank Thier (links) wordt gefelici teerd door Ruud Holst (rechts) van De Klussenier. Collega John Riemens kijkt toe. Riemens. „Ik had me voorbe reid op een moeilijk jaar en hoewel het natuurlijk steeds hard werken is en je constant voor je nieuwe klanten moet zorgen, is het tot nu toe veel leuker dan ik had verwacht". Thier en Riemens gaan als het zo uitkomt samenwerken. Thier: „Wanneer een klant een hele spoedeisende klus heeft kun je er samen sneller tegen aan. Omgekeerd geldt ook dat als een van ons geen tijd heeft, de ander even kan in springen". Samen met zijn zus Irma weet Frank Bijleveld van Bijleveld Mannenmode elk jaar zijn zaak weer om te toveren tot een lust voor het oog voor ie dereen die van kerstmis houdt. „We doen dit nu voor de achtste keer", vertelt Bijle veld. „De dag na Sinterklaas beginnen we ermee, eerder niet. Ik vind dat je allebei de feesten de ruimte moet ge ven. Daarom besteden we eerst aandacht aan de Sint en dan aan kerstmis". Absolute blikvanger is dit jaar een zes meter hoge kerstboom die midden in de zaak prijkt. „Hij is te zien op allebei de verdie pingen", weet Bijleveld. „In totaal hebben we dit jaar vijf duizend lampjes in de zaak verwerkt. Achter de ramen staan kleine kerstboompjes en onder de lichtkoepel hangt een hele grote kerstkrans. Daar heeft Petra Corstanje van City Bloem voor gezorgd. Het moeilijkste was eigenlijk nog om blauwe kerstverlichting te vinden. Dat wilden we graag maar er is bijna niet aan te komen". Naast de grote kerstboom staan er in de etalage ook nog eens zes kerstbomen die in de gemiddelde huiskamer niet zouden misstaan. Volgens Bij leveld is de concurrentieslag tussen de Kerstman en Sint Nicolaas zo goed als voorbij. „Je ziet nu dat veel mensen bij beide feesten een aardig heidje cadeau doen. Zo verko- pen we nu ontzettend veel ac cessoires naast natuurlijk de pakken die voor de feestda gen worden aangeschaft. Ei genlijk vindt ik het wel prima zo. Kerstmis vinden we ont zettend leuk maar ook Sinter klaas houden we graag in ere". Frank Bijleveld aan de voet van zijn zes meter hoge kerstboom. (Foto Jaap Wolterbeek) zier meer en meer bedorven door files, parkeerproblemen en, in de nabije toekomst, re keningrijden. De consument zal zich moeten herbezinnen op zijn vervoersconsumptie". Ook Jacques Osmandjian, di recteur van Renault Neder land is van mening dat er nieuwe oplossingen voor het mobiliteitsvraagstuk moeten worden gevonden. „Alleen al le vervoersmodaliteiten sa men kunnen beantwoorden aan de mobiliteitsbehoefte", is Osmandjian van mening. „De combinatie van een Re nault Clio en een NS-jaarkaart maakt het de winnaars van de hoofdprijs mogelijk een jaar lang daadwerkelijk hun mobi liteitskeuze te maken". De actie bij Renault Dijkwel in Vlissingen duurt nog tot 4 ja nuari. „Beproef uw geluk en kom bij ons in de showroom proberen of u de Clio kunt startern", raadt Hans Dijkwel ontvangers van een contact sleutel aan. „Geen enkele bezoeker gaat met lege handen naar huis", benadrukt hij. „Iedere deelne mer krijgt een NS-dagkaart of een sportieve Renault-rugzak cadeau". Renault-dealer Dijkwel in Vlis singen biedt tot 4 januari 1999 dè sleutel tot mobiliteit. Via het Renault Magazine en een mailing zijn sleutels ver spreid waarvan er twee op een splinternieuwe Clio pas sen. De gelukkige winnaars krijgen vanwege een unieke samen werking tussen Renault en de Nederlandse Spoorwegen te vens een NS-jaarkaart eerst klas voor twee personen. De actie die Renault en de Ne derlandse Spoorwegen op de rails hebben gezet, is oncon ventioneel, maar past precies in de visie van Renault op mo biliteit. „Renault-rijders zijn mensen die plezier beleven aan autorijden", meent Hans Dijkwel, Renault-dealer in Vlis singen. „Helaas wordt dit ple- Renault en de Nederlandse Spoorwegen zoeken samen naar oplossingen voor het mobiliteitsvraagstuk. 1

de Faam | 1998 | | pagina 11