EEN CADEAU KI Sanrobi Geluids- en Lichttechniek viert jubileum PUZZELRUBRIEK forty five degrees VIAPUBLICA VIA PUBLICA TRUI VIAPUBLICA ÜDONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG SNEL GEBOEKT ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Gevonden Kerstvieringen Sport Cursus Bijeenkomst Lezing Allerlei Wat dacht u van een (H)eerlijke stoere EEN WINKEL VOL {EERLIJKE TRUIEN JliANSSlMiCIAALZAYK Waar kom je ze niet tegen? Freddy en Irene de Theije en hun twee zoons Robin en San- der uit Zuiddorpe zijn wijd en zijd bekend. De naam zal bij velen geen belletje doen rinke len, Sanrobi Geluids- en Lichttechniek wel. Het familiebedrijf bestaat deze week 15 jaar. Zelf bouwen In de familie Materialen Doelgroep Doorgaan Woensdag 16 december 1998 FAAM/VLISSINGER 7 Wat te melden? Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoe tingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zee land: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 13- 16 u., tel. 625655. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, Line dancing, 20 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo voor 50- plussers, 14 u. Speeltuin De Oude Stad Vlissin gen, kerstbingo, 20 u. Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjas sen, 13.15 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, prijsklaverjassen, 20 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, bingo, 20 u. Clubgebouw VCV Vlissingen, bingo, 20 u. De Parel Domburg, kinderbowlingtoernooi, 16.30 u., aanmelden voor 15 u. Wijkcentrum Schelde- buurt Vlissingen, prijsklaverjassen, 14 u. Clubge bouw VTV Vlissingen, kerstbingo, 20 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, dansavond, 20 u. Wijkcen trum De Zwaan Oost-Souburg, dansavond, 20.30 u. De Parel Domburg, bowlingtoernooi, 16.30 u., aan melden voor 15 u. Winkelcentrum Vlissingen, koopzondag met kerstman, glühwein en live mu ziek, 13 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur 9.30-12 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, soosmiddag, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, sjoelen, 18.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, ta feltennissen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sjoelclub, 14 u. Bachten Reede Vlis singen, handwerkgroep voor 55 plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoe tingsmiddag voor 50- plussers, 14 u. FNV Zee land: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10- 12 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlis singen, koersbal, 13.30 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, Country Line-dansen, beginners 18.30 u., gevorderden 19.30 u. Wijkcentrum De Zwaan Oost-Souburg, bingo, 19.30 u. Wijkcentrum Open Hof Vlissingen, soosmiddag voor 50 plussers, 13.30 u. Dienstencentrum Ou deren Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinder club 6 t/m 12 jaar, 14 u. Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Stichting In- en Uit loophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30-17 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderbin go, 14 u. Cd-mapie - Bij de politie in Vlis singen zijn in de periode van 20 november tot en met 11 de cember de volgende gevonden voorwerpen aangegeven Een zilveren armband, gereed schapskoffer, slot, brillenkoker, cd-mapje, kindermuts, halsket ting, kinderjas, sjaal, diveise fietsen, portemonnee, ring en diverse sleutels. De voorwerpen worden maximaal drie maanden bewaard en kunnen tijdens kan tooruren worden opgehaald. Zeeuws - De Stichting Goed Zeeuws Goed Rond houdt zon dagmiddag 20 december een Zeeuwse middag in kerstsfeer in de Stadsschouwburg in Mid delburg. Aan de kerstmiddag verlenen onder meer zangkoor Ons Boeregoed, verhalenvertel ler Adrie Quaak en de Zeeuws- Vlaamse vertelster Sankie Kos ter hun medewerking. De Zeeuwse middag wordt gehou den van 14.30 tot 17.15 uur Kaarten voor het evenement kunnen worden gereserveerd bij de Stichting Goed Zeeuws Goed Rond, telefoon 0113- 351317. Westkapelle - De zondags school 'kinderen van een vader' uit Westkapelle viert zondag 20 december om 19 uur het jaarlijk se kerstfeest in de Nederlands Hervormde kerk in Westkapelle. Het thema van de viering is 'in doeken gewikkeld'. Het ad- ventsproject van de Nederland se Zondagsschool Vereniging wordt afgesloten met het kerst spel Titus, opgevoerd door kin deren en leiding. Daarnaast is er samenzang van bekende kerst liederen. Oost-Souburg - In de Oost- Souburgse Kanaalstraatkerk wordt zaterdag 19 december volkskerstzang gehouden Het koor staat onder leiding van Jo- han Ruysink en het orgel wordt bespeeld door Piet Arendse. De samenzang begint om 20 uur, de kerk is geopend vanaf 19.30 uur. Middelburg - Samen met de evangelisatiecommissie van de Christelijke gereformeerde kerk houdt de Commissie Zingen in Middelburg zaterdag 19 decem ber een koor- en samenzang- avond in de Nieuwe Kerk in Middelburg. De avond staat in het teken van kerstfeest. Mee werkende koren zijn de Christe lijke Gemengde Zangvereniging De Lofstem uit Sint Laurens en de Interkerkelijke Cantorij Kou- dekerke. Muzikale medewer king wordt verleend door het koperensemble Voorwaarts uit Koudekerke. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Zeeuwse koorschool - De Zeeuwse Koorschool zingt vrij dag 18 december tijdens de ad ventsviering in de Gasthuiskerk aan de Lange Delft in Middel burg. De viering begint om 19.30 uur. Vlissingen - In de kerkzaal van wijkcentrum Open Hof in Vlis singen wordt woensdag 16 de cember een kerstsamenzang gehouden. De bijeenkomst is georganiseerd door de samen werkende kerken in Paauwen- burg. Het programma omvat naast samenzang een optreden van het koor de Ruyterstad-sin- gers, een in.het Zeeuws gele zen kerstevangelie door Jan Zwemer en een overweging door ds. Dea Jobse-Spierings, medewerkster pastorale zorg van het Streekziekenhuis Wal cheren. De kerstviering begint om 19.30 uur. Kerstmarkt - In het winkel centrum Dauwendaele wordt vrijdag 18 en zaterdag 19 de cember een kerstmarkt gehou den. In het winkelcentrum staan een groot aantal kraampjes en voor kinderen is er een carrou sel. Zaterdag komt een bekende tv-kok een kookdemonstratie geven en er is live-muziek van Rene van 't Zelfde. De markt is vrijdag van 9 tot 21 uur en zater dag van 9 tot 17 uur geopend Snelschaken - De schaakver eniging Middelburg houdt vrij dag 18 december een open snelschaakkampioenschap in Ontmoetingscentrum Dauwen daele. Het kampioenschap be gint om 20 uur en inschrijving is mogelijk aan de zaal. Er worden dertien rondes Zwitsers ge speeld en de wedstrijdleiding is in handen van Jos de Jager en Frans Meijer. Psychosynthese - In januari begint bij de praktijk voor Ge- stalt en psychosynthese in Mid delburg de cursus 'ontmoet je zelf' Psychosynthese richt zich op innerlijke groei en zelfont plooiing De cursus is bedoeld voor mensen die bewust aan de kwaliteit van hun leven willen werken Inlichtingen en/of aan melding, tel. 0118-616419. Tramwegwezen - De Zeeuw se afdeling van de Nederlandse Vereniging van Belangstellen den in het Spoor- en Tramweg wezen komt vrijdag 18 decem ber bij elkaar in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg. De heer Van Lith uit Voorburg geeft een dia-lezing over de Drachen- fels- en Schwebebahn in Duits land. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Slavenhandel - In de aula van de Zeeuwse Bibliotheek wordt vrijdag 18 december om 20.15 uur een lezing gegeven over 'Zonden van Zeeuwse zonen? Zeeland en de transatlantische slavenhandel 1600-1800' De le zing wordt gegeven door Lau rens Priester, werkzaam bij het Rijksarchief in Zeeland en hoofdredacteur van het Archie venblad Priester studeerde maatschappijgeschiedenis in Rotterdam. Zijn doctoraalscriptie handelde over de Nederlandse houding ten aanzien van de sla venhandel en slavernij. Kerstlezing - De Spirituele So ciëteit Middelburg houdt zater dag 19 december een kerstle zing in de Stadsschouwburg in Middelburg De lezing wordt ge geven door Marieke de Vrij en heeft als onderwerp 'het licht van de eigen zelfgeboorte'. De lezing begint om 20 uur. Inlich tingen, tel. 0416-391323. Rozenkruis - De School van het Gouden Rozenkruis, het Lectorium Rosicrucianum, ver zorgt donderdag 17 december om 20 uur een lezing in het Theo van Doesburgcentrum in Vlissingen. De titel van de lezing die wordt gegeven door C. Te gel is: de geboorte van het licht. De zaal is geopend vanaf 19.40 uur Musical - Donderdag 17 de cember voert de CSW-vestiging Vlissingen haar jaarlijkse musical op in het Arsenaaltheater in Vlis singen. In het verhaal komt de tegenstelling tussen de 'natuur mensen' en de 'moderne-men- sen' aan de orde Het geheel is een eigen CDW-productie van leerlingen en docenten. De re gie en de algemene vormgeving zijn in handen van Harry Tijssen. De musical wordt opgevoerd voor leerlingen, ouders en geno digden. Middelburg 2030 - De ge meenteraadsfractie van de PvdA in Middelburg houdt woensdag 16 december een 'kort geding' over de kwaliteits atlas Middelburg zoals die is op gesteld door het bureau BVR van Riek Bakker. Twee geren ommeerde advocaten pleidooi en tijdens het kort geding in de Zeeuwse Bibliotheek over pro en contra van de Middelburgse plannen. De raadsfractie betrekt de uitslag van het pleidooi in haar voorlopige standpunt. De bijeenkomst begint om 19.30 uur Kerstbingo - De voetbalver eniging Oostkapelle houdt maandag 21 december een kerstbingo in de kantine aan de Magnolialaan. Ook niet-leden van de voetbalvereniging zijn van harte welkom Er worden vijf ronden gespeeld en per ron de zijn er naast drie hoofdprijzen ook drie troostprijzen beschik baar. De bingo begint om 19.30 uur. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 V Trinn VIA PUBLICA truien zijn unieke truien met een geheel eigen, ruige uitstraling in vele dessins. Deze schitterende truien kriebelen niet, zijn machine wasbaar, en vormvast. Deze specia le eigenschappen en samenstelling willen wij u graag toelichten. Zondag middag 20 december geopend van 13.00 - 16.30 uur. Vanaf 17 dec. voor iedere klant een heerlijke verrassing, bij een besteding vanaf 50,-. BADHUISSTRAAT 105 VLISSINGEN 410003 Op zaterdag 19 december wordt in restaurant Onder de linden in Zuiddorpe een re ceptie gehouden. Tussen 19.30 en 21 uur kunnen orga nisatoren van evenementen en anderen die gebruik ma ken van de diensten van Sanrobi het echtpaar De Theije feliciteren, ledereen is overigens welkom. Cadeaus wil men niet. Eventuele giften gaan naar Axelerando en stichting TruckRoll Zeeland. Met beide heeft de familie een nauwe band. De eerste geluidsklus verzorgde Sanro bi in '83 bij de wielerwed strijd Zuiddorpe-Koewacht met een paar eenvoudige versterkertjes in een perso nenauto. Nu 15 jaar later is Sanrobi uitgegroeid tot een alles- kunner op geluid- en lichtge- bied. Onlangs nog schafte de familie De Theye zich een nieuw geluidssysteem aan van Electrovoice met een vermogen van 2 x 2500 Watt. Vorig jaar kocht Sanrobi voor modeshows en derge lijke een aluminium (licht)in- stallatie. Door middel van opwindbare statieven is de hoogte instelbaar. Freddy de Theije: „We hebben nu ook een regie-stellage om boven het publiek te staan met on ze apparatuur in plaats van midden in de zaal. "Het servicepakket van de Zuiddorpse firma gaat tegen woordig verder dan geluid en licht. „Desgevraagd zor gen we ook voor een tent, de stroomvoorziening, et cete ra, kortom het complete pak ket." Omschrijving: De woorden van de tweede kolom worden gevormd door de letters van het woord in de eerste kolom plus één; de woorden van de derde kolom worden gevormd door de letters van de woorden in de tweede kolom plus één. Na juiste oplossing leest u in de aangegeven verticale kolom een beroep. Omschrijving: 1.plaats bij Assen - kleur - trek in eten 2.bloeiwijze - gaping - klein slaapvertrekje 3.onbepaald telwoord - mist - bepaald huidsdeel 4.beweeglijk - specerij - familie van zwemvogels 5.grond - neerkomen - door water omringd land 6.afgrond in zee - moederkip - verleiden 7.bezigheid tot ontspanning - klos - lenig 8.omlijsting - gissen - woedend 9.vrucht - krachtig - vogel 10.knorrepot - deel van het hoofd - spoor 11.Europeaan - split sen - vrijwel nooit 12.schoeisel - veder - prikkel 13.groep plaat sen - naaigerei - gras eten 14.niet deskundige - flinke vent - op recht 15.overblijfsel - flink - ruwe steenmassa. De oplossing van de puzzel van vorige week luidt: verslaggeef ster. De snelle maatfietsjes uit Goes Door Hans Meijer Eén van Neerlands kleinste fietsfabriekjes is te vinden in Goes. Bij Jaap Huissoon. Hij maakt fietsen op maat en zijn klanten zijn van velerlei pluimage. Dat bleek kort geleden toen hij z'n 25-jarig jubileum als rijwielconstructeur vier de. Honderden fervente fietsliefhebbers kwamen hem feli citeren: van wielerprofs tot mensen die hun kantoorstoel af en toe ruilen voor een comfortabele toerfiets, waarmee ze een rondje Beveland of verder rijden. Jaap Huissoon is één van de pakweg zes ambachtelijke fiet- senbouwers die er in Neder land nog zijn. Tot zijn klanten behoren wielergrootheden, maar ook „gewone" fietsers. Vaak mensen met een afwij king. Niet omdat ze ze niet alle maal op een rij hebben. Inte gendeel. Maar omdat ze in de gewone fietsenwinkel niets kunnen vinden, omdat ze een fiets willen die „op maat" ge maakt is. OOmdat ze bijzondere eisen aan de kwaliteit van een (race)fiets stellen. Kortom: om dat ze op 'n fiets willen rijden waarmee ze zo goed mogelijk over de weg kunnen. De al wat ouderen in Zeeland - en ver daarbuiten - kennen Jaap Huissoon al vanuit de pe riode dat-ie profrenner was. Ooit reed hij mee in de grote wielerronden, zoals die van Spanje. In zijn woning aan de Patijnweg en in de werkplaats achter het huis zijn de trofeeën uit die periode te zien. Daaron der een foto die Panorama ooit paginagroot bracht uit een van de glorieperioden van de Ne derlandse wielersport, toen Kees Pellenaars een wieler ploeg met onder meer Wim van Est en Woutje Wagtmans van de ene etappezege naar de andere leidde. Jaap Huissoon zat 'n tijdje in die ploeg. Hij was een jaar of drie prof en behoort inmiddels tot de gevorderde vijftigers. De profcarrière van de Goese- naar duurde niet zo lang, 'n jaar of drie. „Beroepshalve zat ik na de wielerperiode soms hele dagen in de auto. En op 'n gegeven ogenblik merkte ik dat ik bijna geen conditie meer had. Toch was ik me wel blij ven interesseren voor fietsen. Ik dacht toen bij mezelf: „Ik ga 'ns 'n fietsje voor mezelf ma ken. Ik heb wat buisjes besteld en ben een frame gaan bou wen. We woonden toen nog aan de Dussseldorpstraat in Goes. Daar is het hele verhaal van fietsen bouwen eigenlijk begonnen. Er volgden er meer en steeds meer mensen, vooral ook jongens uit de wiel rennerij, kwamen naar me toe. In de beginjaren, ik heb 't dan over de jaren zeventig, waren 't voor 85 procent wielrenners die naar me toe kwamen met de vraag een fiets voor ze te bouwen. Nu zijn 't vooral de toerrijders die naar ons toeko men. Daar is wel een verkla ring voor. Want van de cou reurs wordt verwacht dat ze vanwege de sponsoring en re clame op dezelfde fietsen zit ten, veel fabrieksmateriaal dus. Al gebeurt 't toch nog wel dat ze naar me toekomen om hun fiets wat te laten aanpassen". Drie schuurtjes en een garage box. Dat was de bedrijfsruimte van Huissoon Sport in de be ginjaren. „Op 'n gegeven ogenblik lagen de onderdelen tot in de slaapkamer", zo weet Jaaps vrouw Nelly zich te her inneren. „We vonden 't toen toch echt wel tijd worden om naar een andere woning en werkruimte uit te kijken. Uit eindelijk vonden we iets ge schikts aan de Patijnweg, waar we nu zitten". Jaap Huissoon is inmiddels in de kring van wieier- en fietsliefhebbers in heel Nederland een begrip. Zijn fietsen rijden in heel Ne derland rond. Geen tienduizen den. Want de fietsen van Huis soon Sport zijn geen massa product. Ze worden op bestel ling gemaakt: racefietsen en toerfietsen, maar ook moun tainbikes. Een bescheiden pro ductie dus. Jaap Huissoon: ,,'t Gebeurt regelmatig dat hier mensen komen die een kennis hebben die 'n fiets van ons heeft. Ze wonen soms in Goes, maar weten helemaal niet dat we hier aan de Patijnweg zit ten". Hoewel de werkplaats waar de maatfietsen gebouwd worden klein is, is Huissoon de laatste jaren toch gegroeid. Nelly en Jaap Huissoon waren allebei al nauw betrokken bij het be drijfje. Nelly in het winkeltje met fietsaccessoires achter het huis („ik zeg altijd dat 't het kleinste winkeltje van Goes is"), Jaap in de werkplaats met apparatuur om frames te rich ten, te lassen en fietsen op te bouwen. Maar ook dochter Pa tricia, die in 't dagelijkse leven een eigen schoonheidssalon runt, levert een bijdrage. Ze verfraait de frames met kleuri ge logo's, terwijl schoonzoon Peter Bal het spuitwerk van de frames in de kleine spuitcabine doet. „Zijn we blij mee, want dat betekent minder werkdruk en bovendien wordt er mooi werk afgeleverd en kunnen de klanten ook wat kleur betreft een fiets krijgen zoals ze hem hebben willen", aldus Jaap Huissoon. „Temeer omdat toch steeds meer mensen bij zondere wensen hebben als 't om het uiterlijk van de fiets gaat". We zeiden 't al: de laatste jaren hebben, naast wielrenners, ook veel toerfietsers de weg naar Huissoon Sport weten te vinden. „Al willen we bewust niet groter worden. Je moet voor het maken van een goed frame al gauw rekenen op 'n goeie dag werk. Hoewel er de laatste jaren veel veranderin gen zijn op het gebied van fiet- senbouw, geef ik zelf de voor keur aan de conventionele ma terialen. We werken voor fra mes veel met Columbus-bui- zen. Die komen uit Italië, zijn licht en wanneer er later iets mee is, kan het worden gere pareerd. Vroeger wogen de buizen van 'n frame 't dubbele van nu. Er is een nieuw pakket dat nu 1400 gram weegt en je hebt 't dan toch nog over staal. Daar geef ikzelf nog steeds de voorkeur aan. Er komt de laat ste tijd heel veel aluminium uit China en Taiwan. Licht materi aal ook, maar nauwelijks te herstellen wanneer er wat mee is. En dan is er carboon, veel gebruikt, maar toch wel duur". Jaap Huissoon denkt dat de kracht van z'n mini-fietsfabriek ligt in het maatwerk. „Een kwestie van ervaring, denk ik. ledereen is anders gebouwd. De lichaamsbouw bepaalt de geometrie van een fietsframe. We hebben onder onze klanten mensen die gewoon af en toe een toertje op een fiets willen maken. Maar ze kunnen ner gens terecht, omdat ze te lang zijn en in de winkel wel een grote maat frame kunnen ko pen, maar er toch niet lekker op zitten. Er spelen namelijk meer factoren mee: zit de leng te in het bovenlichaam, of in de benen. Hoe is iemands li chaamshouding. Er zijn onder onze klanten ook mensen die ons adres hebben via een fysi otherapeut". Zelf hebben Jaap en Elly Huis soon de laatste jaren vrij wei nig tijd gehad om een toertje op de fiets te maken. Jaap: „Willen we toch wel weer gaan doen, temeer omdat Pe ter wat werk kan overnemen en hij er ook liefhebberij in heeft. Ze hebben me op het feest wel gevraagd of ik er nog niet mee wilde stoppen. Voor de grap vroeg 'n tijd geleden Wim van Est me nog eens 'hoe het met m'n rik ging'. Dat vra gen ze me steeds. Niet dat ik wat aan m'n rug mankeer. Maar destijds ben ik in de Ron de van Spanje eens in een val partij terecht gekomen en ben toen meters op m'n rug over de weg geschoven. Ik schijn toen te hebben geroepen dat ik alleen wat aan m'n rik had. Ik heb iedereen toen moeten uitleggen dat rik 'n goed Zeeuws woord voor rug is. Dat is kennelijk iedereen bijgeble ven. Vandaar I" Maar verder: met m'n rug gaat 't dus goed en we willen nog wel even doorgaan". Bloemen voor Elly en Jaap Huissoon bij hun jubileum. Jaap is een van de weinige kleine fietsconstructeurs die ons land nog heeft. Z'n fietsen zijn schaars, maar zijn tot in Californië gesignaleerd.

de Faam | 1998 | | pagina 7