GEMEENTE MIDDELBURG Gemeenteraad vergadert Kerstmarkt Gladheidsbestrij ding Rooivergunningen Middelburg neemt verantwoorde lijkheid voor opvang asielzoekers Congres kunsthistorici over schilderkunst Eerste ministersconferentie in Middelburg Scholieren openen Kleverskerkseweg n Kunst voor de markt Kantoren eerder dicht Zeeland kaart Spuitbussen hergebruiken Gewijzigde openingstijden parkeergarages Wijziging ophaaldata huisvuil Week 51 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Rond Kerst: vrijdag wordt donderdag Tafeltje Dekje Vergadering over internationale wateren Woensdag 16 december 1998 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl De toekomstplannen van Middelburg en de uitvoering van de masterplannen van Mortiere en het Sta tionsgebied staan op de agenda van de raadsvergadering. foto: Slagboom en Peeters Aanstaande maandag 21 decem ber vergadert de gemeenteraad vanaf 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. De vergadering kan worden bijgewoond vanaf de publieke tribune, die bereikbaar is via de toren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Mensen die moeilijk ter been zijn, kunnen vooraf contact opnemen met de bodes van het stadhuis, telefoon 675403. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij sectie Communicatie, Stadhuisstraat 2. Gesproken wordt over de volgende voorstellen: 1. Verzamelvoorstel tot wijzigen van de begroting. 2. Voorziening met betrekking tot voorschriften in verband met ge meentelijke herindeling. 3. Beslissing op bezwaarschrift Wet voorkeursrecht gemeenten gronden Arduin en omgeving. 4. Beslissing op bezwaarschrift Wet voorkeursrecht gemeenten Mortie- regebied. 5. Verkoop Balans 17. 6. Verkoop voormalig dienstwo ning De Overloper 10. 7. Verkoop voormalige schoolge bouwen B. Smytegelstraat 4 en Nieuwervestraat 1 en beschikbaar Alle gemeentelijke kantoren zijn op vrijdag 18 december vanaf 14.30 uur gesloten. Het gemeentelijk per soneel komt dan bijeen voor een eindejaarsbijeenkomst. Na 1 januari 1999 kan niet meer be taald worden met de Zeelandkaart. Bij de automaten waar tot nu toe de Zeelandkaart als betaalmiddel ge bruikt kon worden, kan vanaf het nieuwe jaar worden betaald met de Chipper en de Chipknip. In verband met de feestdagen zijn er wijzigingen in de openingstijden van de parkeergarages Kousteense- dijk en Geere. Die tijden zijn als volgt: op 24 december 1998 zijn de par keergarages vanaf 18.30 uur geslo ten; op 25 en 26 december 1998 zijn de parkeergarages de gehele dag ge sloten; op 31 december 1998 zijn de par keergarages vanaf 18.30 uur geslo ten; op 1 januari 1999 zijn de parkeer garages de gehele dag gesloten. Voor abonnementhouders zijn er geen veranderingen. Volgende week verschuift het opha len van de GFT-containers. Op eerste Kerstdag worden de con tainers niet opgehaald. De contai ners moeten een dag eerder, name lijk op donderdag 24 december vóór 07.00 uur buiten worden ge zet. Ook de containers die anders op donderdag worden opgehaald. moeten vóór 07 00 uur worden bui- tengezet, Let tevens op de veranderingen voor de afvalinzameling die per 1 januari 1999 ingaan. Ze staan onder andere op de nieuwe afvalkalender en in de Faam van week 49 en 50. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag lussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 21 december tot en met 27 december maandag Runder gehaktballen in mos terdsaus met kruiden, wortelen, aardappelen dinsdag Varkensschnitzel, spruiten, stampte aardappelen ge- woensdag Hutspot met blokjes rundvlees donderdag Visschotel, broccoli, wortelen, bloemkool met saus, aardappe len vrijdag Zalm in witte wijnsaus, brocco li, bloemkool, rijst zaterdag Nasi Rames zondag Wat de pot schaft Tegenwoordig wordt 64% van alle blik ken veipakkingcn gerecycled. Een hoog percentage, maai- dit kiui hoger. Spuit bussen vallen hier ook onder, maar waar moeten gebruikte spuitbussen naai- toe? Spuitbussen moeten zijn voorzien van een KCA (Klein Chemisch afval) logo. Wanneer een spuitbus geen KCA logo heeft, dan kan het in de afvalbak worden gegooid als hij leeg is. Is een spuitbus wel voorzien van een KCA logo (een af valcontainer met kruis erdoor), dan moet hij in de chemobox. Deze scheiding is van belang om spuit bussen op de juiste manier te kunnen verwerken. Daarmee kan ook worden voorkomen dat onnodig veel geld moet worden besteed aan spuitbussen die in de verkeerde afvalstroom terecht zijn gekomen. stellen krediet ten behoeve van aanpassing infrastructuur. Voorgesteld wordt om deze gebou wen te verkopen aan Stichting Woongoed Middelburg, die de per celen, na sloop zal bebouwen met woningen voor ouderenhuisves ting. 8. Kwaliteitsatlas Middelburg 2030 en Projectplan Uitvoeringstraject. 9. Planschade Poppenroedestraat 2. 10. Vaststelling voorbereidingsbeslui- ten. 11.Verdeelbesluit stadsvernieuwing 1999-2003. 12.Afsluiten grondexploitaties. 13.Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van aanschaf huurwoonwa- gen. 14.Verordening lijkbezorgingsrech- ten Middelburg. 15.Aanvraag om gemeentegarantie van Katholieke Stichting voor Verpleging en Bejaardenzorg Wal cheren. 16. Verbeteren computernetwerk. 17.Begroting 1999 en jaarrekening 1997 van de Gemeenschappelijke regeling Centrale Post Ambulance vervoer Zeeland. 18.Regiovisie jeugdzorg Zeeland 1999-2002. 19.Subsidiecontract 1999 Stichting Sociaal Kullureel Werk Middelburg. 20.Project Debiteurenbeheer. 21 .Wel Samen (Stimulering arbeids deelname minderheden) in rela tie tot Wiw. 22. Beleidsplan Abw 1999. 23. Wijziging Gemeenschappelijke Regeling Administratief Diensten centrum Zeeland. 24.0prichting besloten vennoot schap A.D.Z. 25.Beslissing bezwaarschrift Zeeuwse Volksuniversiteit. 26.Convenant Duurzaam Veilig. 27.Herinrichting kruispunten Poe- lendaelesingel/Nieuwe Vlissingse- weg en Koudekerseweg/Laan der Verenigde Naties; herinrichting Roozenburglaan; herinrichting Ou de Rijksweg ten behoeve van fietsverkeer: aanbrengen snelheids- remmende voorzieningen Molen dijk. 28.Overdracht bestuur openbaar pri mair onderwijs. Vaststellen van de verordening regelende de instel ling en de inrichting van de openbare rechtspersoon openbaar primair onderwijs Walcheren. 29.Klachtenregeling Openbaar Ba sisonderwijs Middelburg. 30. Jaarverslag leerplichtigheid schooljaar 1997-1998. 31.Vaststellen verordening leerlin genvervoer gemeente Middelburg. Van vrijdag 18 tot en met zondag 20 december vindt op de Markt in Mid delburg de traditionele Kerstmarkt plaats. De openingstijden zijn op vrijdag van 11.00 tot 18.00 uur en zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De markt wordt niet alleen opgesierd door kraampjes waar kerstartikelen worden verkocht, maar ook door kraampjes waar allerlei hapjes en drankjes worden verkocht. Markt kooplieden verkopen hun waren in originele "kersthuisjes' met verlich ting. Daarnaast is er een tent waar alledaag se artikelen worden verkocht door deelnemende winkeliers uit Middel burg. Uiteraard is ook de Kerstman drie dagen lang op de Middelburgse kerstmarkt te zien. Hij deelt bonnen uit voor kerststaven. Ook zijn er tij dens de markt verschillende optredens die drie dagen lang een gezellig podi umprogramma verzorgen van zang en dans. Het programma ziet er als volgt uit: vrijdag 18 december: 13.45-14.05 uur Streetfuncky's (dans) 14.15-14.45 uur Ramona (zang) 15.10-15.30 uur Streetfuncky's (dans) 16.00-16.20 uur Ramona (zang) zaterdag 19 december 12.00-17.00 uur Humoreske (diverse muziekoptredens) 14.00-14.30 uur Joy (zang) zondag 20 december Joy (zang) Met de winter voor de deur heeft de stadsreiniging een draaiboek voor gladheidsbestrijding opge steld. Het doel is om in geval van gladheid deze zo snel mogelijk te bestrijden zonder dat al te veel vertraging optreedt voor de weg gebruikers. Vanaf 7 december tot en met 28 fe bruari is er in Middelburg iedere dag een organisatie stand-by voor gladheidsbestrijding. Meldingen over mogelijke gladheid worden beoordeeld door de afdeling Stads reiniging. De opzichter beslist vervolgens of, wanneer en met hoeveel materiaal er uitgerukt wordt. Strooiwagens Het is duidelijk dat de strooiwagens niet overal tegelijk kunnen zijn. Daarom is er in de regeling ook op genomen in welke volgorde ge strooid wordt. Eerste prioriteiten hebben busroutes, doorgaande ver- keersroutes, wiikontsluitingswegen en hoofdfictspaden. Fietspaden Bij fietspaden zijn eerst de door gaande fietsroutes aan de beurt in clusief intensief gebruikte fietsrou tes naar bedrijventerreinen, scholen en winkelcentra. Daarna komen de overige fietspaden aan de beurt. Voetpaden Voetgangersgebieden bij winkelstra ten en ook markten, bushaltes en ze brapaden krijgen bij sneeuw en ijzel voorrang. Daarna worden de loopver bindingen naar nutsvoorzieningen, bejaardencentra en seniorenwoningen gestrooid en vervolgens ook de wijk- ontsluitingsvoetpaden en alle andere nog niet opgesomde voetpaden die een strooibeurt nodig hebben. Bovendien is het wettelijk verplicht dat iedere bewoner het voetpad dat aan zijn of haar huis of bedrijf grenst zelf afdoende schoon maakt In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzie ningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30m boven het maaiveld, maximaal 3 bomen per lokatie). Een aanvraag is ontvangen voor: één esdoorn aan de Hannie Schaftstsraat één els en één noot aan de Wal- straat één abeel aan de Breeweg Dunning en vervanging bomenbe- stand in gemeentelijke groenvoor zieningen. In verband met het verbeteren van groeiomslandigheden of groen structuur is de gemeente voorne mens het bomenbestand langs de navolgende weg uit te dunnen of te vervangen: Walcherseweg één iep Voor informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster van de af deling Groenbeheer, 0118-675312 De gemeente Middelburg neemt haar verantwoordelijkheid in het onderbrengen van asielzoekers. Het college van burgemeester en wethouders heeft ingestemd met het verzoek van het Centraal Or gaan opvang Asielzoekers (COA) om de Generaal-majoor Berg- huijskazerne aan de Zuidsingel voor twee jaar beschikbaar te stellen voor tijdelijke opvang van asielzoekers. Dit ter ondersteuning van de op vangcapaciteit in het asielzoe kerscentrum aan de Kruitmolen- laan 1 in Middelburg. Het Rijk en de Provincie hebben gemeenten gevraagd om een bijdra ge te leveren aan de opvang van asielzoekers. Om te voldoen aan in ternationale afspraken zijn in Ne derland nog extra opvangplaatsen nodig. Deze plaatsen zijn nodig voor men sen die uit hun vaderland zijn ge vlucht. Zij hebben hun land verla ten omdat ze daar worden bedreigd door oorlog, oneerlijke rechtspraak of mishandeling. Veilige landen moeten hen de helpende hand ge ven om een menswaardig bestaan op te bouwen. De gemeente Mid delburg heeft besloten om hieraan mee te doen. Asielverzoek Het kazernegebouw biedt onderdak aan maximaal 275 personen Men sen die al geruime tijd in Nederland zijn. in afwachting van een beslis sing over hun asielverzoek, krijgen hier hun tijdelijk verblijf. Hel con tract tussen de gemeente Middel burg en het COA loopt lot uiterlijk 1 februari 2001 Wethouder Bruin- ooge wil in de tussenliggende pe riode kijken naar wat er met de mi litaire kazerne kan gebeuren na de tijdelijke opvang van de asielzoe kers. Samen zijn we verantwoordelijk voor een menswaardige opvang van mensen die vanuit een bedreigde si tuatie in hun vaderland naar Neder land zijn gevlucht. De informatiebijeenkomst op woensdag 9 december jl. over de komst van de asielzoekers werd door omwonenden, belangstellenden en be trokkenen goed ont\'angen. foto: Ruben Oreel Donderdag 10 tot en met zater dag 12 december vond er een grote kunstbijeenkomst plaats in de Zeeuwse bibliotheek. Be langrijke kunsthistorici, histori ci en economen uit de hele we reld kwamen in Middelburg bij een om de toenemende belang stelling voor artistieke en niet- artistieke aspecten van kunst productie en kunstontvangst in relatie tot elkaar te bespreken. De nieuwe ambassadeur van de Verenigde Staten in Nederland, mevrouw Cynthia Schneider, opende de discussie. Zij was kort geleden nog op werkbezoek in Middelburg. Zij toonde grote inte resse voor de toekomstplannen van de gemeente Middelburg; zo als die zijn verwoord in de Kwali- teitsatlas. Naast de plannen voor toekomstig Middelburg, was zij zeer geïnte resseerd in de cultuur en historie van de stad. Haar interesse in kunst kwam zij afgelopen week in Middelburg verwoorden. Middelburg Dit internationale gesprek werd in Middelburg gehouden, (en eerste omdat Middelburg een goede lig ging heeft voor Vlaanderen en Ne derland. Ten tweede omdat er lus sen Middelburg en Vlaanderen grote historische banden zijn. Het congres werd gesponsord door hel Vlaams-Nederlands comité van Nederlandse taal en cultuur. Deelterreinen De bijeenkomst heeft tot doel een aantal stellingen ter discussie te stellen die de laatste tijd zijn ont wikkeld met betrekking tot artis tieke en economische verande ringsprocessen in Zuid- en Noord- Nederlandse schilderkunst van de vroeg moderne lijd. Er werden drie deelterreinen toegelicht en bediscussieerd: de Antwerpse schilderkunst in de periode 1515- 1565, de Noord-Nederlandse schilderkunst in de periode 1610- 1645 in Haarlem, Leiden en Den Haag en de productie van Rubens' atelier in de periode 1610-1645. Belangrijke mensen die dit con gres bijwoonden zijn onder andere afkomstig van Yale University, University of California, Universi ty of Pennsylvania, Universiteit van Groningen en Amsterdam, The National Gallery uit Washing ton, Metropolitan Museum uit New York, tie Royal Academy uit Brussel en uit Antwerpen iemand van het Rubenianum. Internationale belangstelling dus! Donderdag 10 december vond er de eerste Internationale Ministersconferentie en een vergadering van de Internationale Conferentie voor de Bescherming van de Schelde (ICBS) plaats over nieuwe richtlij nen van de wateren in de omgeving van de België, Frankrijk en Nederland. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat organiseerde een congres waarbij ministers en delegaties uil Neder land. Belgic en Frankrijk bijeenkwamen om het belang van internationale wateren te bespreken. Burgemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek heette de internationale gasten welkom op hel Stadhuis in Mid delburg. Daarna kon het belang van voornamelijk de Schelde uitgebreid besproken worden. De betrokken landen zien het belang in van de Schelde en willen daarmee ook de milieu-eisen bekijken De Schelde is sterk vervuild en hier moet verandering in komen. Op donderdag 10 deeember om 14.00 uur werd de herin gerichte Kleverskerkseweg of ficieel in gehruik genomen. Na een startschot van wethou der Brakman, fietsten ruim honderd Arnemuidse scholie ren over het fietspad. Raads lid J.J. Siereveld van RPF/GPV fietste voorop. De verkeersveiligheid voor fietsers op de Kleverskerkseweg is sterk verbeterd. De aparte fietsstrook zorgt ervoor dat de verbinding tus sen Arncmuiden en Middelburg veiliger is geworden. Chocolademelk De lange sliert fietsers reed door een over het fietspad gespannen lint tot aan de rotonde en keerde dan weer terug. Na deze actie kon iedereen genieten van een warm kopje chocolade melk. De vele scholieren uit Arnemuiden fietsen door een lint waardoor hel fietspad op de Kleverskerkseweg officieel in gebruik werd genomen. foto: Ruben Oreel

de Faam | 1998 | | pagina 3