LinCHérie Award voor Middelburgse lingeriezaak Domburg in kerstsfeer De Drukkerij geeft race-stuur weg Kapsalon Ankie in Hof ter Veste Middelburg Wmmmmmm KIJKERS KIEZEN FOCUS Baby's treden in voetsporen Karei Appel Rhodos sponsort Walcherse zwemkampioenen Korfballers Fortis in het nieuw gestoken GROOTHANDEL GAAT VERHUIZEN GROOTSTE VERKOOP VERKOOP ALLEEN OP ZATERDAG 19 DECEMBER A.S. Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 12,50 retour voor uw kant en klare leesbril! Focus is te vinden aan de Nieuwe Burg in Middelburg. Voorinformatie: 0118-625310. De LinCHérie zaak aan de Langeviele in Middel burg behoort tot de absolute top. Eigenaresse Joleen de Wit ontving er de LinCHérie Award voor. Het juryrapport spreekt van een voor beeldwinkel binnen het LinCHérie-concept. Topmaand Onder het motto 'kerst aan de kust' worden er van 18 december tot en met 1 januari tal van activiteiten in Domburg gehouden. Een kerst markt, kerstkoffieconcert, kerstbrunch, kerst- zangdienst en een groot winterspektakel zijn slechts een greep uit de koker van de VVV-eve- nementencommissie Domburg Actief en de on dernemers uit de badplaats. Kerststal Lezers schrijven Bij De Drukkerij, de winkel in woord, beeld en geluid, op de Markt in Middelburg is onlangs de hoofd prijs van de prijsvraag van de multimedia maand uitgereikt. Ma- riet Prins en haar dochters Myrthe en Stella kunnen zich voortaan de trotse be zitters van een race- stuur voor de compu ter noemen. In woonzorgcentrum Hof ter Veste in Middel burg wordt nog volop gebouwd, geschilderd en ingericht. Temidden van de werkzaamheden heeft Ankie Pouwer een kapsalon geopend. De sfeervolle kapsalon van Pouwer doet weldadig aan tussen de rommel die zo'n groot bouwpro ject nu eenmaal met zich mee brengt. Woensdag 16 december 1998 FAAM/VLISSINGER 21 Tachtig baby's leefden zich uit met vingerverf. In Artis zijn voor het evenement 'Appels in de dop' onlangs tachtig baby's, tussen de zes en twaalf maanden oud, bij elkaar gekomen om het grootste door baby's gemaakte schilderij te vervaardigen. De kleine kunstenaars hebben met deze creatieve prestatie een vermelding in het Guinness Book of Records ver diend. Het verfdoek heeft een totaaloppervlak van honderd vier kante meter.Het evenement was niet alleen leuk voor de baby's, zij hielpen hiermee ook andere kinderen. Milupa Media Centrum heeft namelijk honderdvijfentwintig gulden per schilderende ba by gedoneerd aan het Wilhelmina Kinderziekenhuis in Utrecht. De cheque ter waarde van tienduizend gulden is overhandigd door algemeen directeur van Milupa Theo Heere aan drs. E.A.K. Wauters, kinderarts in het ziekenhuis. De Walcherse zwemkampioenen Charles Potin en Carlien Schrijvershof doen van 18 tot en met 21 december mee aan de internationale zwemkampioenschappen in het Frans Saint Dizier. Potin en Schrijvershof worden gesponsord door Grieks restau rant Rhodos uit Middelburg en de Total raffinaderij in Vlissin- gen-Oost. Aan het toernooi nemen onder meer Schotse, Engel se, Hongaarse, Belgische, Griekse en Franse zwemmers mee. De drie hoogst spelende serniorenteams van korfbalvereni ging Fortis uit Oost-Souburg hebben nieuwe sponsors. Het eer ste en tweede team worden gesponsord door Schinkel Assu rantiën uit Oost-Souburg en Coach Sportwear Sportshoes uit Middelburg. Het derde team van Fortis wordt gesponsord door café De Dijk in Vlissingen. Fortis is deze zomer ontstaan uit een fusie tussen de Souburgse korfbalclubs Animo en Zuidwesters. Op de foto staan v.l.n.r. hoofdsponsor Dick Schinkel, Wander Koole, Sjaak Baas, Chaïm Koole, Robin Wisse, Jack de Waal, coach Peter Crucq en co-sponsor Manuél Kremer van Coach. Zittend zijn Marieke de Rijke, Chantal Slinger, Esther Kasse en Ruth Hoogwerf. advertentie Granito tuinmeubelen de trend van zomer 1999 veel modellen Terracotta plavuizen (30x30) 50,- p/m Marmer zwart (30x30) 75,- p/m Marmer wit (30x30) 65,-p/m Industrieterrein Vrijburg Handelsweg 19, Vlissingen, 0118-490866 (10.00- 17.00 uur) advertentie HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 23 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 639933. Zondag tot 23 uur: G.J.M Meijjer, Oosterschelde- straat 12, tel 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor diingende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur E. Kant, Sa ba laan 3, tel. 471017. Zondag tot 24 uur: J.M.G. Roe- broecken en E.R. van Russen Groen, Leliënstraat 2, tel. 412225. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af spraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Prins Bern- hardstraat 2, Arnemuiden, tel 601308 •Zondag tot 24 uur: H.J Roelof- sen, Prins Bernhardstraat 2, Ar nemuiden, tel. 601308. Visites aanvragen voor 10 uur.'Spreek uur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: G. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 581276. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: F. van Eede, De Casem- brootstraat 24, Westkapelle, tel. 571234 West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: B. Bouwen- se, Valkenisseweg 42, Biggeker ke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag: L. Slingenberg, Roozenburglaan 14, Middelburg, tel 628420. Zondag: H. Boot, Roozenburglaan 14, Middelburg, tel. 615306 Maan dag en dinsdag: N.J.M. Kootstra, Korenbloemlaan la, Arnemuiden, tel. 602929. Woensdag: W. v.d. Heijden, Noordstraat 12, Westka pelle, tel. 572182. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot de donderdag daaropvolgend (geo pend van 8 30 - 18 uur): Apo theek L. v.d. Boogert, Vrijland straat 79, tel. 627471. Vlissingen: van vrijdag tot de donderdag daaropvolgend (geo pend van 8.30 - 17.30 uur): Apo theek Souburg, C. v d. Perestraat I. tel. 461593. VERLOSKUNDIGEN"" Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur t/m zon dag 22 uur: H. Hament, tel 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: M. de Jon ge, tel 616761 DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: Th. Driehuis en A. van der Wolf, Ger- brandystraat 151, Vlissingen, tel 466548. Spreekuren zonder af spraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8- "9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka pelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelder- weg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostka- pelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: dienst. Dat doen we natuurlijk niet zomaar. De kant en klare leesbril van de drogist of van een warenhuis is niet zo onschuldig als het lijkt. Bij iedereen is tie pupilafstand verschillend. Daar is echter in de kant- en klare leesbril geen rekening mee gehouden. Een gevolg daarvan kan zijn dal u snel vermoeide ogen hebt of zelfs dubbelziet. Bovendien laat de optische zuiverheid van de glazen nog al eens te wensen over. Om maar te zwijgen over het feit dat de meeste mensen links en rechts een andere sterkte nodig heb ben. Bent u zuinig op uw ogen? Dan adviseren wij een leesbril op maat. Wij doen gratis een oogmeting en maken voor u deze leesbril aangepast voor uw ogen Voor 99.- incl. glazen ongeacht de sterkte. Levert u de kant en klare leesbril bij ons in, en u krijgt 12.50 terug. Daarmee is hel geld dat u aan uw kant en klare leesbril hebt besteed in ieder geval niet weggegooid. Een trotse Joleen de Wit ver telt: „We wisten echt van niets. Niet dat er op de zaak gelet werd omdat ze met zoiets bezig waren en al hele maal niet dat wij die prijs zou den krijgen. Op een bepaald moment kregen we te horen dat er iets speciaals zou ge beuren. Alle vestigingen - er zijn er zesentwintig, de zeven entwintigste komt er aan- kre gen een uitnodiging om naar het hoofdkantoor van Euretco te komen". Euretco staat voor European Retail Company, een inkoopgroep die vijf jaar geleden met LinCHérie begon. Lingeriezaken die zich duide lijk onderscheiden door hun presentatie en uitstraling. „Dat vind je terug in onze zaak", zegt De Wit. „Geen rij en bh's aan een lang rek, maar mooie setjes op kleur gepresenteerd. Een houten toonbank in plaats van witte meubelplaat. Dat spreekt me erg aan. Daarbij ben ik een perfectioniste; het moet echt op dié manier en niet anders". Dat haar perfectionisme loont, blijkt uit de toekenning. Glans rijk voldeed ze aan de niet misselijke criteria voor de Lin CHérie Award. Het juryrapport kent er vier: het product, de presentatie, de promotie en het personeel. Op alle fronten heeft de Middelburgse zaak de meest evenwichtige sa menstelling. Van de collectie, qua kleur en thema en van het omzetverloop. De persoonlijke service en on derscheid in omgang en bena dering is een punt dat de klan ten natuurlijk het beste onder vinden. "Het is zo leuk om te merken dat mensen weer wat meer luxe willen, ledereen is maar druk bezig en wat is er fijner dan jezelf verwennen met wat moois weet Joleen de Wit. „Vooral deze maand is natuurlijk een topmaand. We hebben alleen A-merken, zeg Joleen de Wit van LinCHérie met de award. maar boven de middenklasse. Maar dat is voor de meeste klanten absoluut geen pro bleem. We blijven maar inpak ken, nu al twee weken lang el ke dag". Doordat LinCHérie door het hele land verspreid winkels heeft, kunnen de ver schillen per regio soms opval lend zijn. Joleen de Wit weet (Foto Jaap Wolterbeek) dat ook: „Kleine maten, bij voorbeeld bh's in maat 70 hebben wij altijd ruim voorra dig. In Amsterdam beginnen ze daar niet eens aan. Terwijl ze daar wel weer schitterende setjes in felrood kunnen ver kopen, die onze klanten al gauw ordinair vinden. Maar over het algemeen kan ik zelf heel goed inschatten of iets geschikt is voor onze winkel. Soms, heel soms, koop ik iets waarbij ik mijn twijfels heb. En dan zie je dat het niet ver koopt. Niet door mij en niet door mijn medewerksters". Een Award is meestal een sculptuur, een beeldje. De Lin CHérie Award vormt daar geen uitzondering op. Het bronzen beeldje bestaat uit drie gestileerde figuurtjes die met elkaar verbonden zijn. De gedachte achter het -door kunstenares Corry Ammer- laan-van Niekerk vervaardig de werk is: samenwerking op niveau, dynamisch en eigen tijds. „Ik zou het zó mee naar huis willen nemen, maar het hoort natuurlijk in de zaak te staan. Dat is ook leuker voor m'n medewerksters, ten slotte hebben we het samen ge daan", besluit de winnares. Op het bijbehorende certifi caat staat echter duidelijk JO LEEN DE WIT, ere wie ere toe komt, zullen ze ook bij Euretco gedacht hebben. Vrijdag 18 en zaterdag 19 de cember wordt er een kerst markt in de Stationsstraat ge houden. Van 13 tot 20 uur zijn er diverse ambachten te zien en bezoekt de kerstman met zijn arrenslee de badplaats. Kinderen kunnen mee met de kerstman voor een rondrit. De boerenkapel zorgt vrijdag voor de muzikale omlijsting. Zaterdag om 15 uur spelen Die Neulander Musikanten op het podium in de Stations straat. Zondag 20 december wordt van 11 tot 17 uur de koopzondag in het centrum van Domburg gehouden. Brassband Apollo en het da meskoor Sea Sound Singers geven om 15.30 uur een kerst koffieconcert in het Schutters hof. Liefhebbers van sportief geweld kunnen maandag 21 december aan hun trekken ko men met de elf-stratenrit op inline-skates. De start en de fi nish zijn in de Stationsstraat en de rit begint om 19 uur. Het kindermeeleeftheater geeft dinsdag 22 december om 16 Hierbij een korte reactie op het artikel over het restaure ren van de Nieuwe Kerk. Dit was te lezen op de voorpagina van de Vlissinger van 2 de cember 1998. Daarin wordt onder andere opgemerkt door de woordvoerder van de her inrichtingscommissie, dat de ze kerk qua indeling een preekkerk is, met andere woorden: de dominee preekt en de gemeente kijkt en luis tert. Het zou niet meer van de ze tijd zijn! Mijn vraag is: dat is juist toch de bedoeling van het kerkbezoek? Dat is toch het model van de reformatie uur een speciale kerstvoor stelling op pleintje 't Groentje. Verschillende spelletjes als bedienen op een sneeuwfiets, spijkerslaan en boomstamza- gen worden vanaf 20 uur op het terras van Tramzicht en 't Vervolg in de Stationsstraat gespeeld. 'Kerst aan kust' vervolgt don derdag 24 december met een levende kerststal die vanaf 13 uur op het grasveld van 't Groentje is te bewonderen. In de protestantse kerk van Domburg verzorgt Brassband Apollo om 20 uur een kerst- zangdienst. Op kerstmorgen, vrijdag 25 december, wordt er een kerstmorgendienst ge houden met medewerking van het Domburgs kerkkoor. De dienst begint om 10 uur in de protestantse kerk. Tweede kerstdag 26 december is er om 20 uur een literair verha- lentheater met muziek van Co- rien Barneveld in de prote- geweest? Toen de gemeente de kerk bezocht; een mis schien koud, kaal, sober kerk gebouw, maar... de harten van de hoorders werden ver warmd door de verkondiging van het evangelie. Toen zaten de kerkgebouwen nog vol om dat de preek het middelpunt was van de eredienst, want ook daaraan juist is de zegen verbonden en wordt een lui sterende gemeente een actie ve gemeente ook buiten het kerkgebouw. Vanuit dat oog punt bekeken behoeft een ker- stantse kerk. Zondag 27 de cember vervolgt 'kerst aan de kust' met een koopzondag in het centrum van Domburg. Om 16 uur worden de prijzen uitgereikt van de verkiezing van de mooist versierde kerst straat in Domburg. Berdien Stenberg geeft om 16 uur een concert in het theater van De Parel. Maandag 28 december wordt er vanaf 19 uur een lampionoptocht met muziek van straatorkest Olé gehou den. De optocht vertrekt vanaf het Schuttershof. Lampionnen zijn tot 16.30 uur verkrijgbaar bij het VVV-kantoor van Dom burg. In de Stationsstraat be gint om 20.30 uur de Tiroler- avond met onder meer een modeshow door sportshop Domburg, spijkerslaan, boom- stamzagen en een jodel-kara- oke feest. Meer winterse tafe relen zijn dinsdag 29 decem ber te aanschouwen op de Markt. Een langlaufbaan met echte sneeuw, Tiroler terras met jo- del-muziek en een opblaasiglo moeten het geheel een win terse sfeer geven. Om 15 uur treedt de boerenkapel op in het centrum. Op oudejaarsdag vertrekt vanaf strandpaviljoen De Oase de oudejaars-strand- wandeling onder leiding van een deskundige gids. Deelne mers kunnen zich tot 12 uur aanmelden bij het VVV-kan toor. kelijke gemeente geen andere opstelling meer van het interi eur om meer betrokken te worden bij de dienst, want dan is ze het al, omdat er een hechte band ontstaat tussen een prekende dominee en een kijkende en luisterende ge meente door de evangelie boodschap die alles nieuw maakt. Overigens van harte succes met de opknapbeurt, want ook dit kerkgebouw is het waard om onderhouden te worden! S.A. Posthuma Padweg 1b Oost-Souburg Jaap van der Vossen (links) overhandigt de eerste prijs aan Mariet Prins en haar dochters Stella en Myrthe en hun vriendje Erik. (Foto Jaap Wolterbeek) De multimedia maand is ge organiseerd door Turning Point, de inkooporganisatie van boekhandels die ook mul timedia verkopen. „De Druk kerij is daarbij aangesloten", vertelt Jaap van der Vossen van De Drukkerij. „De multi media maand duurde van 1 november tot en met 5 de cember. De prijsvraag was dan ook: 'welke maand heeft vijf we ken'. Het antwoord moest na tuurlijk de multimedia maand zijn". De response op de actie was overweldigend. Er wer den zo'n tweehonderdvijftig inzendingen ingestuurd. Tij dens de multimedia maand werd in De Drukkerij extra aandacht besteed aan het as sortiment multimedia-produc- ten van het bedrijf. „We heb ben een vrij brede sortering", weet Van der Vossen. „Cd- rom's van spelletjes natuurlijk maar vooral veel informatieve schijven als educatieve cd- rom's voor kinderen en voor volwassenen bijvoorbeeld woordenboeken. Daarnaast hebben we ook programma's voor playstations". Prijswinnares Mariet Prins ontving uit handen van Van der Vossen een race-stuur voor de computer. Met het stuur kunnen spelletjes wor den gedaan waarbij wordt ge reden of gevlogen. „Ik zie dat er ook een joystick aanzit", vertelt Mariet Prins. „Dat is wel handig. Mijn man ge bruikt de computer veel voor z'n werk en ik heb wel eens het idee dat het gebruik voor spelletjes niet zo goed voor het toetsenbord is. We had den al eens gedacht om een joystick voor de kinderen te kopen. Maar nu kan dat dus mooi hier mee". Begin december heeft ze de sprong gewaagd. „Maar er is natuurlijk wel een lange voor bereiding aan vooraf gegaan", vertelt ze. „Ik ben ruim twintig jaar kapster, maar altijd in de kapsalon van een ander. Een eigen zaak wilde ik al langer en midden in het centrum trok me niet. Dit is ideaal natuur lijk. In Hof ter Veste zelf en met de mogelijkheid klanten van buiten het complex te kunnen ontvangen". Hoewel nog niet alle appartementen bewoond zijn, heeft Ankie Pouwer nu al vaste klanten in het gebouw. „Ja hoe gaat dat", zegt ze lachend. „Je moet het als kapster toch voor een groot deel van mondelin ge reclame hebben. En als hier op de gangen mensen zeggen: wat zit uw haar leuk, waar heeft u dat laten doen?, dan is het wél zo prettig dat iemand niet eerst naar de stad hoeft". Hof ter Veste is een woonzorg centrum voor 55-plussers. Daaruit zou je kunnen opma ken dat kapsalon Ankie voor namelijk grijs-witte permanen ten doet. „Nee hoor, ik doe veel meer dan dat", ontkent ze stellig. „Natuurlijk permanent ik wel, maar de tijd dat alle da mes na een bepaalde leeftijd hetzelfde kapsel hadden is de finitief voorbij. Kijk maar om je heen. Een goed geknipt kort kapsel, al dan niet met een kleurspoeling is geen uitzon dering. Of mooi opgestoken haar dat je bij een kapsalon laat wassen. Alles is mogelijk en dat is juist zo leuk. Vorige week had ik hier een meneer die me toevertrouwde dat ik een primeur had. Hij werd voor het eerst in z'n leven door een vrouw geknipt!". De kapsalon heeft twee stoelen. „Dat is ook genoeg", weet An kie. „Ten eerste wil ik tijd en aandacht geven aan mijn klan ten. Als je naar de kapper gaat moet je niet het gevoel heb ben dat je een nummer bent. En ten tweede doe ik het al leen, dat is de praktische kant. Wie even moet wachten -wat zelden voorkomt- kan met een kopje koffie plaats nemen in het zitje". Een afgeschermd gedeelte is gereserveerd voor Therèse, schoonheidsspecialiste en pe dicure. „Een logische combi natie", vindt, de kapster. „Ze ker in zo'n complex als dit. Bo vendien werken we vaak op verschillende uren, zodat haar klanten geen hinder ondervin den van anderen. Prettig is ook dat we afspraken voor el kaar kunnen noteren en tele foontjes aannemen". Waarna ze verzucht: „Als ze ons num mer tenminste weten, want met de naamsvermelding in de telefoongidsen is wat mis gegaan. Nu weet niemand dat Kapsalon Ankie op nummer 679208 te bereiken is". De be reikbaarheid van Hof ter Veste zelf is ook niet eenvoudig, maar wie eenmaal binnen is kan op de eerste etage vak kundig geknipt, gekapt en ge schoren worden. Kapster Ankie Pouwer met schoonheidsspecialiste Therèse in de kappersstoel. (Foto Jaap Wolterbeek) «urn .Wit XB0IKU 'itrtWtfi

de Faam | 1998 | | pagina 21