Waar liggen de knelpunten in de waterbeheersing? ELINE MODE - LA PAZ ROLLUIKEN Ziekenhuis Walcheren Goed gezien dr. J. H. Wolterbeek BIEDT AAN la pa^ en ELINE MODE AutobedrijfJoosse De stand van zaken in waterschap Zeeuwse Eilanden Eline Mode gaat stoppen wij houden Van Uw eigen negatieft Marine Containers bv vrijdag 18 december a.s. van 15.15-16.00 uur in het personeelsrestaurant van het Ziekenhuis Walcheren Tel. 0113-670300 Fax 0113-670303 Zaterdag maandag a.s.Rolluikeninformatie van 10.00-16.00 uur. 4 ELASTING DVIESBURO VOOR ARTICULIEREN Belastingzaken Assurantiën Financieringen Hypotheken Met de wateroverlast van september nog vers in het geheugen, is het waterschap begonnen met de inventarisatie van de knelpunten in de waterbeheersing per gebied. Op basis van deze inventarisatie kan vervolgens bekeken worden waar maatregelen nodig zijn om de water huishouding te verbeteren. Ook uw erva ringen kunnen onderdeel van de inventari satie zijn. Daarom hebben we onlangs een advertentie in de regionale kranten ge plaatst met het verzoek om ons te schrij ven. wanneer u in uw directe omgeving een knelpunt heeft gesignaleerd. In deze rubriek herhalen wij onze oproep. U kunt uw brief - liefst kort en zakelijk - nog tot 14 december sturen naar: Waterschap Zeeuwse Eilanden, afdeling Beheer Onderhoud Oppervlaktewater. Antwoordnummer 442, 4460 VB Goes. Wanneer u lid bent van een landbouw organisatie, kunt u uw beschrijving indie nen bij uw afdeling. Wilt u eerst overleg gen of heeft u vragen, bel ons dan even. Voor Schouwen-Duiveland, Tholen/Slnt Philipsland en Walcheren moet u vragen naar de heer M. de Fel ter, telefoon (011 3)241387. Voor Noord- en Zuid- Beveland is dat de heer A.H.F. Kramer, telefoon (01 13)241254. Waterstand is de informatierubriek van waterschap Zeeuwse Eilanden. Elke maand kunt u deze rubriek in dit blad vinden. Voor vragen over de beschreven onderwerpen kunt u terecht bij afdeling Communicatie: Mariette van Gorkum (eindred.) (01 13-241209) of Karen Kroese (0113-241368). Waterschap Zeeuwse Eilanden Hoofdkantoor Postbus I 14, 4460 AC Goes Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes telefoon (01 13)241000 telefax (01 13)227528 Foto's Rudy Visser De Ford Dealers die doen wat Woensdag 9 december 1998 FAAM/VLISSINGER aterstand opknapwerk is er in het waterschaps kantoor een kleine expositie over de rijke historie van de Goese vesten ingericht. Er is een folder gemaakt en voor het basis onderwijs is een speciale lesbrief beschik baar. moment om de vieze bagger te verwij deren. want er komt geen nieuwe ver ontreiniging bij nu de gemeente Goes het rioolstelsel heeft verbeterd en de riooloverstorten op de vest gesloten zijn. Het baggerwerk is deze week begonnen en zal tot ongeveer april volgend jaar duren. In die tijd worden ook de oevers verstevigd en opnieuw ingericht: het aanzien van de Goese vesten zal fleuriger worden. Omdat het om verontreinigde bagger gaat, is saneren een kostbare kwestie, die het budget van gemeente en waterschap te boven gaat. Het Rijk sti muleert het schoonmaken van verontrei nigde waterbodems en betaalt daar dan ook flink aan mee: 90% van het bijna vijf miljoen gulden kostende project komt uit Den Haag. De "andere helft' van de Goese vesten, de Westvest, komt volgend jaar aan de beurt: de rijkssubsidie daarvoor is al toe gezegd. Ter gelegenheid van het Het waterschap heeft de zorg voor een goede kwaliteit van het oppervlak tewater, dus ook van het stadswater. Dat kan natuurlijk niet zonder de ge meente, want in de meeste gevallen 'heeft ook de gemeente te maken met dat water. Zo lozen riooloverstorten van de gemeente vaak op het water in de stad. En vroeger, voor er riolering was, kwam het afvalwater van de ste delingen, maar ook van bedrijven, 'gewoon' In de gracht, singel of vest terecht. Stinkend Niet alleen in de stad Goes is het mis met de waterbodem. Middelburg heeft al lange tijd last van stinkend stadswater. Ook hier zit er schot in de zaak; het waterschap is het baggeren van de niet of nauwelijks verontreinigde Veerse vest in de provinciehoofdstad aan het voorbe reiden. Uitvoering daarvan: naar ver wachting eind volgend jaar. De bodem van de binnenvest is wel flink verontrei nigd. Daarom duurt de voorbereiding (onderzoek, subsidieaanvraag e.d.) lan ger, maar er wordt aan gewerkt, samen met de gemeente. Fleuriger De Goese vesten zijn een goed voor beeld van beide soorten vervuiling. De verontreinigde bagger op de bodem van de Oostvest wordt momenteel door het waterschap verwijderd, zodat de natuur functie van dit stadswater flink wordt opgewaardeerd. Het is het juiste mening over een punt op de agenda uit een te zetten. De vergaderingen zijn op de volgende plaatsen: Schouwen-Duiveland: 14 december 1998 om (9.30 uur. dorpshuis De Pu'tmeet, ingridstraat 32. Scharendijke Zuid-Beveland: 15 december 1998 om 19.30 uur, dorpshuis Ons Dorpsleven, Poeivoordestraat 3, 's-GravenpoIder Walcheren/Noord-Beveland: 16 decern ber 1998 om 19.30 uur, districtskantoor Grijpskerke. Baayenbovenseweg 4, Grijpskerke Tholen/Sint Philipsland: 23 december 1998 om 19.30 uur. Sport- en Gemeenschapscentrum De Welievaete, Hoenderweg 133, Sint Annaland Wanneer u geïnteresseerd bent in water- schapszaken die zich bij u in de buurt afspelen, dan kunt u een bijeenkomst van de gebiedscommissie in uw district bij wonen. In de gebiedscommissies zitten leden van het algemeen bestuur van het waterschap. Omdat zij veelal uit de regio afkomstig zijn. kennen zij het gebied door en door. Hun taak is om het dage lijks bestuur te adviseren over zaken van lokale aard. Vast agendapunt zijn de gebiedsaangele- genheden. Daarnaast komt de evaluatie en inventarisatie knelpunten waterover last aan de orde en worden de vergader data voor 1999 vastgesteld. Bovendien geeft de voorzitter u aan het begin van de vergadering de gelegenheid uw (Nieuw: cieatiève wenskaarten met eigen tekst! Vraag ernaor in onze winkel) ^^3 zijn praktijk als algemeen internist beëindigen. Graag stellen wij patiën ten en oud-patiënten in de gelegenheid afscheid van hem te nemen tij dens een receptie, die gehouden wordt op alle maten zeecontainers koelcontainers (merk Carrier) bulkcontainers geïsoleerde containers kantoorunits met alle opties Alles onder één dak: damesmode, badmode, lingerie, leer en suède Lange Vorsistraat 37. Goes, telefoon 0113-230940 Frankrijkweg 3, Vlissingen-Oost havennummer 5998 Goes Vlissingeri Middelburg Hulst Temcuzon Ziérikzec Etten-leur Directie Ziekenhuis Walcheren Marconistraat 7a Goes 0113-233087 Rolluiken v.a. 355,- gemonteerd. (lussen Renault en Gamma, wit pand achter Carrosserie Hendrikse) Kom langs of bel voor vrijblijvende offerte bij u aan huis. Tel. werkplaats: 0113-233087 ('s avonds 0113-251328). OPEN: zaterdag en maandag 10.00 17.00 uur. Rest van de week wisselvallig i.v.m. montagewerk. Westerzicht 301 4385 BAVIissingen Tel. 0118 - 463853 478659 Fax 01 18 - 467273 *-!S-ord introduceerde de Silveriine-collectie. Met de komst van de Ford Focus, onlangs gekozen tot Auto van het jaar 1999, en de Ford Cougar, Ford's sportieve topmodel, is de Silverlinë-collèctiè compléét. Stuk voor stuk juweeltjes van techniek en vormgeving. De hele Silveriine-collectie staat' nu te schitteren bij de Ford Dealer. Ford Galaxy Ford Escort Ford Fiesta Ford Puma Ford Ka Ford Mondeo Ford Cougar Ford Focus Sllvertlne-aanbleding: Sltverline-aanbledingen: Silverline-aanbiedingen: Puma Silverline 1.4 16V nu Silvertine-aanbieding: Sitverline-aanbleding: Het sportieve topmodel Auto van het Jaar 1999. Automaat op 2.3 en 2.8 Wagon voor de prijs van Fiesta Kipling Edition met nog completer uitgerust Ford Ka3 Edition. Navigatiesysteem van de Sitvertine-collectie. De compromisloze modelten zonder meerprijs. een 4-/5- deurs. gratis Kipling tassenset met o.a. tweede airbag. Speciaal, zeer rijk uitgerust voor slechts f 1.995,-. Ongeëvenaarde verpersoonlijking Uw voordeel: f 4.000.-. Uw voordeel: f 1.500,-. t.w.v. f 700,- en gratis ABS en lichtmetalen velgen. model (met o.a. standaard Mondeo Wagon voor de rijeigenschappen. van Silverline. Nu ook in de showroom de Turbo Diesel voor de prijs Easy Sound System. Bovendien is de Puma airco) in beperkte oplage prijs van een 4-/s-deurs. Nu in de showroom. Ga hem zien. 'm-f: exclusieve Ford Galaxy Si. van een Benzine-motor. Lichtmetalen velgen voor Silverline direct leverbaar. geproduceerd, f 25.995,-. Standaard airco. Ga hem rijden. 'JJ Uw voordeel: f 2.500,-. Kipling Edition slechtst 495,-. Er Is at een Galaxy vanaf: Er Is al een Escort vanaf: Er Is at een Fiesta vanaf: Er is al een Puma vanaf: Er is al een Ka vanaf: Er is al een Mondeo vanaf: Ford Cougar is er vanaf: De Focus is er vanaf: Prijzen ind. E.TW./8PM, excl. kosren rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden Afgebeelde aulo kan afwijken van de standaardspecificaties. Vraag naar onze exacte voorwaarden en specificaties. elke 2 jaar een nieuwe Ford. Vraag naar onze gunstige maandtarieven Gildeweg20, 4383 NK Vlissingen. Telefoon 0118 - 419420. Oude Rijksweg 60, 4339 BD Nieuw- en St. Joosland. Telefoon 0118 - 6014 43.

de Faam | 1998 | | pagina 4