Twee etages auto's bij Autobedrijf Koppejan Prijzenregen op Middelburgse markt KIJKERS KIEZEN FOCUS Mexicaanse sfeer in Nieuw en Sint Joosland Gulle Bottelier opent in Arnemuiden Scapino strijkt neer in Middelburg Sint winkelt in Middelburg Het Sinterklaasfeest zal zaterdag 5 decem ber niet onopgemerkt voorbij gaan in het centrum van Middel burg. Op de Markt en in de winkelstraten houdt de Stichting Evenementen Middel burg een echte speel- stad met heel veel Zwarte Pieten als be geleiders, Zwarte Pie ten als acrobaten en Zwarte Pieten die mu ziek maken. Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 12,50 retour voor uw kant en klare leesbril! Focus is te vinden aan de Nieuwe Burg en in het winkelcentrum Dauwendaele in Middelburg. Voor informatie: 0118-625310. In de stromende re gen zijn afgelopen donderdag op de Middelburgse week markt de prijzen uit gereikt van de spaarkaartenactie die ondernemers van de markt de laatste weken heb ben gehouden. Klan ten van de markt kregen bij besteding van vijf gulden een stickertje die op de spaarkaart geplakt moest worden. Volle kaarten konden worden ingeleverd bij de reclamekraam op de markt, waar deelnemers direct te horen kregen of ze een prijs hadden ge wonnen. Het Domburgse autobedrijf Koppejan heeft een nieuw bedrijfspand aan de Domburgseweg. Het pand bestaat uit een nieuwe werkplaats en, nieuw op Walcheren, een showroom op twee verdiepingen. Eigenaar Ko Koppejan be sloot tot nieuwbouw omdat het oude pand niet erg praktisch meer was en bovendien te klein. Greenpeace protesteert tegen opslag kernafval Unicef en WNF openen winkel in Vlissingen Nieuw montuur voor Hulpsinterklazen Voetballers van De Sloep hebben nieuwe sponsor Negentienduizend gulden voor cliniclowns Piccard op de bres voor slachtoffers Mitch Het Mexicaans en Argentijns restaurant Amigo's in Nieuw en Sint Joosland is veranderd van eigenaar. „Het is nu eindelijk in Mexicaanse handen", meldt kersverse eigenaar Rosa Martin. De ondernemer, zelf Spaanse, doelt op de twee Mexicaanse serveer sters die in het restaurant werken. „We willen er echt een Mexicaanse zaak van maken, inclusief de sfeer die daarbij hoort". Schoenen- en kleding- gigant Scapino heeft een filiaal geopend in de Middelburgse Se- geersstraat. De eerste klanten van de nieuwe vestiging konden al meteen profiteren van een groot aantal scherp geprijsde aan biedingen. Behalve schoenen verkoopt Scapino ook tassen, sportartikelen en vrije- tijdskleding in het as sortiment. Arnemuiden is een slijterij rijker. Onlangs open den Rinus en Sylvia de Ridder de deuren van Gulle Bottelier De Oude Smidse aan de Nieuw- landseweg. De zaak heeft een uitgebreid assor timent likeuren, gedestilleerd, wijnen en Bel gisch bier. De winkel maakt onderdeel uit van de Gulle Bottelier-keten. Woensdag 2 december 1998 FAAM/VLISSINGER 21 HUISARTSEN Dat doen we natuurlijk niet zomaar. De kant en klare leesbril van de drogist of van een warenhuis is niet zo onschuldig als het lijkt. Bij iedereen is de pupilafstand verschillend. Daar is echter in de kant- en klare leesbril geen rekening mee gehouden. Een ge volg daarvan kan zijn dat u snel vermoeide ogen hebt of zelfs dubbelziet. Bovendien laat de optische zuiverheid van de glazen nog al eens te wensen over. Om maar te zwijgen over het feit dat de meeste mensen links en rechts een andere sterkte nodig heb ben. Bent u zuinig op uw ogen? Dan adviseren wij een leesbril op maat. Wij doen gratis een oogmeting en maken voor u deze leesbril aangepast voor uw ogen. Voor 99.- incl. glazen ongeacht de sterkte. Levert u de kant en klare leesbril bij ons in, en u krijgt 12,50 terug. Daarmee is hel geld dat u aan uw kant en klare leesbril hebt besteed in ieder geval niet weggegooid. De prijzen die op de markt te winnen waren liegen er niet om. Naast prijzen ais rugzakken, heuptasjes en pennen waren er hoofdprij zen zoals een kleurentelevi sie en magnetronoven. J.H. Kiewiet van Makelaardij Kiewiet en Schutting trok, onder toeziend oog van Le- nie van Noort en Willem de Smit van de reclamecom missie van de weekmarkt, drie winnaars uit de enor me berg spaarkaarten. De kleurentelevisie ging naar M.J. Seijbel uit Middelburg. Een reischeque ter waarde van tweehonderdvijftig gul den werd gewonnen door J. van Belzen uit de hoofd stad en S. Wiliemsen was de gelukkige winnaar van een magnetronoven. Vol gens Lenie van Noort is de actie een groot succes ge weest. Voor de marktbezoe- kers natuurlijk, maar vooral ook voor de ondernemers op de markt. „Zo'n hon derdvijftig ondernemers hebben er voor gezorgd dat het lukte", vertelt Van Noort. „Er zijn in totaal drieëntwintigduizend kaar ten uitgegeven, verdeeld over de weekmarkten van Middelburg, Vlissingen en Goes. Met de financiële hulp van Kiewiet en Schui ting, Van Fraassen Holland International en de Rabo bank Walcheren-Zuid heb ben we een mooi prijzen pakket kunnen samenstel len. En zeg nou zelf, zo'n lekker weer is het niet, maar onze klanten komen toch bijna allemaal hun vol le kaarten inleveren". J.H. Kiewiet (links) trekt de lootjes terwijl Willem de Smit en Lenie van Noort toekijken. (Foto Jaap Wolterbeek) (advertentie) Autobedrijf Koppejan bestaat ning. „Daarom hebben al sinds 1959 toen het werd opgericht door de vader van de huidige eigenaar Ko Kop pejan. „In 1980 ben ik bij mijn vader in de zaak gekomen", vertelt Koppejan. „En in 1987 heb ik het bedrijf helemaal overgenomen". Autobedrijf Koppejan doet onderhoud, re paratie, schadereparatie en de verkoop van nieuwe en ge bruikte auto's. Koppejan: ,,De nieuwe auto's leveren we hoofdzakelijk op bestelling. Daarnaast hebben we altijd zo'n vijftig tot zestig gebruikte wagens in huis". De werk plaats van Koppejan is bijzon der goed uitgerust, niet wat je van een 'dorpsgarage' ver wacht. „Als je jezelf garage noemt dan moet je ook alles kunnen", is Koppejan van me- we een volledige spuiterij in huis en bijvoorbeeld ook uitlijn-ap- paratuur". De nieuwbouw van het auto bedrijf van Koppejan heeft nogal wat voeten in aarde ge had. Aanvankelijk wilde Kop pejan zijn bedrijf net iets bui ten Domburg bouwen. „Ik ben een hele tijd met de gemeente in gesprek geweest maar we zijn er nooit echt uitgekomen. Toen heb ik besloten om dan maar nieuw te bouwen op de oude locatie". Koppejan kocht een aangrenzende woning die het veld moest ruimen voor het bedrijf en de bijbehorende parkeergelegenheid. „Het ge bouw was niet alleen te klein maar er zaten ook een paar onpraktische kanten aan. Zo kwam de uitrit direct op de straat uit en was er weinig parkeergelegenheid". Ruim twee jaar geleden werd het achterste gedeelte van het ou de bedrijf gesloopt om plaats te maken voor een nieuwe werkplaats. Nadat de werkplaats was her rezen was het de beurt aan de rest van het bedrijf. In het nieuwe pand beschikt Koppe jan over vijftienhonderd vier kante meter ruimte. De showroom van de garage vormt een primeur voor Wal cheren, autobedrijf Koppejan heeft namelijk als eerste een showroom bestaande uit twee verdiepingen. „We hebben een speciale lift waarmee de auto's op de eerste verdieping kunnen komen. Op deze ma nier kunnen we meer wagens kwijt en houden ook nog vol doende ruimte over om ze op een mooie manier te presen teren. Als alle wagens op el kaar staan is dat niet erg aan lokkelijk voor de klant en ge zien de ruimte die we op deze plek tot onze beschikking heb ben is dit een goede oplos sing". De tweedehands auto's Ko Koppejan in de showroom die Koppejan heeft staan zijn hoofdzakelijk nog vrij jonge wagens. De klanten van de Domburgse garage komen van zijn nieuwe bedrijfspand. niet alleen uit de badplaats zelf. Koppejan: „Veel van onze klanten wonen wel in de buurt maar we hebben echt klanten (Foto Jaap Wolterbeek) uit heel Walcheren en ook steeds meer uit Zeeuws-Vlaan- deren en Schouwen-Duive- land". Middelburg: Zaterdag tot 23 uur: A.P Bruijnzeet, Herengracht 68, tel. 639933. Zondag tot 23 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssen- straat 15, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen 12 30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelde- renlaan 12, tel. 413933. Zondag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zui- derbaan 23, tel. 464633. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg- Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zater dag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lek straat 6, Oost-Souburg, tel. 461630. Zondag tot 24 uur: J Visser, Wachttoren 19, Middel burg, tel. 627664. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12 30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: R. Ubels en M. Helmes, 't Plein 2, Seroosker ke, tel. 591212 Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: W. Spekhorst, J.W. Schuur manstraat 6, Domburg, tel. 581271. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: B. Bouwen- se, Valkemsseweg 42, Biggeker ke, tel. 552190. De activiteiten op de Markt en de winkelstraten beginnen om 12 uur en duren tot 16 uur. Op de Markt wordt een speelstad ingericht waar voor de peu ters en kleuters een schmink- troon is geplaatst. Ook is er voor de kleine kinderen een grote 'springclown' opge pompt die dient als groot luchtkussen. Voor de iets ou dere kinderen is er onder be geleiding van Klim Pieten een grote stormbaan waar echte klimmers en klauteraars hun energie kwijt kunnen. In de winkelstraten heerst zaterdag een ouderwetse Sinterklaas sfeer met een Zwarte Pieten band en Acrobaat-Pieten. Sinterklaas heeft het de laat ste weken overigens ontzet tend druk met het inkopen van cadeautjes. Tijdens de koop avonden op 3 en 4 december is Sinterklaas met sjeesje en paard te vinden in het cen trum van Middelburg. Naar wij vernemen zal de Sint van ongeveer 19 tot 20.30 uur zijn boodschappen doen in de Lange Delft, Korte Delft, Se- geersstraat, Herenstraat en Sint Janstraat. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: M Smallegange, Ger- brandystraat 176, Vlissingen, tel. 465326 APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag *tot de vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 -18 uur): Apotheek Rin geling, Lange Delft 133, tel 612538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30- 36, tel. 412066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur t/m zon dag 22 uur: H. Klompe, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezel schapsdieren): Zaterdag en zon dag: A J. Ruys, Stadsschuur 1, Middelburg, tel. 613118. Spreek uren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka- pelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelder- weg 1, tel. 592838 Dierenarts A. Meijns, Oostka- pelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: dienst. 9 Geen opslag van hoog ra dioactief afval bij de Covra in Borssele. Dat is het doel van een campagne die milieuorga nisatie Greenpeace sinds kort in Zeeland voert. Onder het motto 'Kernafval. Zonde van Zeeland' sieren posters de bushaltes op Beveland en Walcheren. Daarnaast liggen in openbare gelegenheden in de hele provincie speciale protest-ansichtkaarten, die mi nister Jorritsma van economi sche zaken duidelijk moeten maken dat er een levensge vaarlijke situatie dreigt. On langs liet minister Jorritsma in antwoord op kamervragen weten dat zij vasthoudt aan de plannen voor noodopslag van radioactief afval uit Petten bij de Covra. De actie-ansichtkaart van Greenpeace. 9 Het Regionaal Unicef Comité Walcheren heeft samen met het Wereld Natuur Fonds tot 31 december een winkel in de Sint Ja- cobspassage in Vlissingen. De winkel is van maandag tot en met zaterdag geopend van 10 tot 17.30 uur en op vrijdagavond tot 21 uur. Het Wereld Natuur Fonds heeft allerlei leuke cadeau tjes te koop, Unicef heeft mooie, leuke en grappige kerstkaar ten. Naast de collectie kerstkaarten heeft Unicef ook grote en kleine presentjes. Bovendien bestaat ervoor kinderen de moge lijkheid om zich elke dinsdag- of. donderdagmorgen in Afrikaan se kleding op de foto te laten zetten. 9 Pearle Opticiens in de Lange Delft in Middelburg speelt voor Sinterklaas, ledereen die zaterdag 5 december een bril bij Pearle koopt en bovendien verkleed als Hulpsinterklaas binnen komt krijgt het montuur van de bril helemaal gratis. Voor kinde ren die zaterdag als hulp-sinterklaasje of Zwarte Piet naar de winkel komen heeft Pearle een lekkernij. De actie wordt gehou den ter ondersteuning van de nieuwe collectie monturen voor 1999 die Pearle Opticiens net in huis heeft. De hele collectie monturen van 1998 gaat in de aanbieding. Op monturen wor den kortingen tot zestig procent gegeven. 9 Het voetbalteam van voetbalvereniging De Sloep wordt sinds kort gesponsord door het Belastingadviesbureau voor Particu lieren uit Vlissingen. Het team komt uit in de zomeravond eerste klasse en in de der de klasse zaalvoetbal. 9 Het sponsordiner dat het Middelburgs Couvert in de Burger zaal van het Middelburgse stadhuis heeft gehouden heeft ne gentienduizend gulden opgeleverd. De opbrengst is bestemd voor de Stichting Cliniclowns die spe ciaal hiervoor opgeleide clowns op de kinderafdelingen van zie kenhuizen laat optreden. Het Middelburgs Couvert is een samenwerkingsverband van negen Middelburgse restaurants. De restaurants organiseren ook regelmatig culinaire wandelingen door Middelburg. De eerstvolgende culinaire wandeling vindt plaats op zondag 25 april 1999. 9Terwijl in Nederlandse huiskamers pakjesavond wordt gevierd plukken kinderen getroffen door de orkaan Mitch nog steeds de wrange vruchten van de rampspoed die hen overkwam. Om enige steun aan de slachtoffertjes te geven stort Hotel Piccard in Vlissingen voor iedere deelnemer aan het Spaan buffet vijf gulden op giro 800800, het gironummer van de samenwerken de hulporganisaties. Het Spaan buffet wordt zaterdag 5 december gehouden in het hotel-restaurant aan de Badhuisstraat in Vlissingen. 9 Rosa Martin is de nieuwe eigenaar van restaurant Amigo's. (Foto Jaap Wolterbeek) Van huis uit is Rosa Martin fla mingo-danseres. „Zo ben ik eigenlijk ook op het idee geko men om het restaurant over te nemen", vertelt Martin. „Ook in Mexico wordt de flamingo gedanst en nu heb ik een ge legenheid waar ik zelf ook nog eens kan dansen". Om een echte Zuid-Ameri kaanse kaart samen te kunnen stellen heeft Martin een gedi plomeerde kok in dienst geno men die is gespecialiseerd in de Mexicaanse keuken. Mar tin: „Ik wil echt de sfeer van die landen in Nederland bren gen. Speciaal daarvoor hebben we ook een podium waar toch ze ker elke maand een optreden wordt gehouden". Het podi um is niet alleen bedoeld voor professionele artiesten. „Op vrijdagavond is het podium beschikbaar voor getalenteer de gasten", vertelt Martin. „Als iemand zin heeft om iets te doen dan is het podium daarvoor beschikbaar. Er ko men een piano en een micro foon te staan en dan kunnen onze gasten hun gang gaan". Specialiteit 'de la casa' is de Spaanse paella. Martin: „Die wordt ook op de traditionele manier geser veerd. Niet op het bord maar gewoon de pan op tafel zodat de klant precies kan pakken waar hij zin in heeft". De pael la wordt vervaardigd volgens de originele receptuur met rijst, inktvis, gamba's en ande re soorten vis. In een hoek van het restaurant is een klei ne 'bodega' gebouwd waar de collectie wijnen van het res taurant wordt opgeslagen. De Argentijnse gerechten zijn veelal vleesgerechten die op de grill worden bereid. Als tussendoortje worden tapa's geserveerd met verschillende smaken. „We hebben eigenlijk alle soorten Spaanse tapa's", is Martin van mening. „Populair zijn de tapa's met gamba's en paella. Precies zoals ze in Spanje en Zuid-Amerikaanse landen worden gegeten". vrijwel van over de hele we reld. „De Franse wijnen vormen wel de hoofdmoot", weet De Ridder. „Maar verder hebben we ook lekkere wijnen uit lan den als Chili, Zuid-Afrika, Ita lië, Spanje, Australië, Honga rije en Amerika. In prijs varië ren de flessen zeg maar van vijf tot zeventig gulden". De milieuvriendelijke wijndrin kers kunnen aan hun trekken komen met de literflessen huiswijn van het concern Gul le Bottelier. De wijnen zijn speciaal voor het bedrijf gese lecteerd en gebotteld in fles sen met statiegeld. De Oude Smidse heeft niet al leen wijnen van het huismerk. Ook sterke dranken als jene ver, bessenjenever en vieux zijn leverbaar van het huis merk. „Voor de klant is dat wel inte ressant", is De Ridder van me ning. „Het scheelt toch al gauw een paar gulden per fles terwijl het van prima kwaliteit is". Regelmatig heeft De Oude Smidse speciale acties zoals 'drie halen, twee betalen'. Koppejan: „Bijna wekelijks hebben we acties. Doordat Gulle Bottelier een grote organisatie is kunnen we scherp inkopen en daar doet de klant ook zijn voor deel mee". Terwijl het in de Nederlandse schoenen- en kledingbranche minder goed gaat, gaat het Scapino voor de wind. De winkel heeft een heel eigen marketingconcept. Naast het uitgebreide assorti ment, de aantrekkelijke prijzen en de kwaliteit van de produc ten heeft Scapino nog meer. De zaak combineert zelfbedie ning met, wanneer gewenst, vlotte en vriendelijke hulp. „Dat is wat de consument wil", zegt de kersverse be- Rinus en Sylvia de Ridder kwamen op het idee om een slijterij te beginnen nadat de Golff supermarkt op het dorp werd gesloten. „Bij de supermarkt was altijd een slijterij maar nu was er dus niets meer", verklaart De Ridder. „We konden hier ge makkelijk beginnen omdat we het pand al in bezit hadden". Vorig jaar nam het echtpaar De Ridder al de naast de slijte rij gelegen winkel Novy over. „Dat is een zaak in huishoude lijke artikelen en speelgoed", vertelt De Ridder. „Het pand waar nu De Oude Smidse in is gevestigd hoorde erbij maar stond leeg. We zijn ongeveer drie maanden bezig geweest met verbouwen". Een van de sterke troeven van De Oude Smidse is de grote sortering wijnen die de zaak in huis heeft. Niet alleen een col lectie Bourgogne en wijnen uit de Cöte du Rhone maar 9 Rinus en Sylvia de Ridder van Gulle Bottelier De Oude Smid se. (Foto Jaap Wolterbeek) drijfsleider José de Boer. „In de winkels van Scapino lopen geen verkoopsters rond die je bij binnenkomst direct boven op de nek springen, ledereen kan bij ons op zijn gemak en zonder verdere ver plichtingen een paar schoe nen passen". Schoenen is niet het enige product dat Scapino aan de man brengt. In de zaak is ook een ruime collectie vrijetijds- kleding, sportschoenen en sportkleding te vinden. De Boer: „En dan hebben we ook nog tassen, tennisrackets, voetballen, tennisballen, skee lers en andere sportartikelen". Bekende merken als Ecco, Nike, Adidas, Reebok, Umbro en Lotto vormen slechts een greep uit de sortering van Scapino. Het concern is ontstaan in As sen en heeft inmiddels hon derdzestig zaken in Neder land. Voorts heeft het bedrijf zeven winkels in Duitsland en ruim twintig zaken in België. 9 Bedrijfsleider José de Boer van de Middelburgse vestiging van Scapino. (Foto Jaap Wolterbeek) •uilwxil?

de Faam | 1998 | | pagina 21