VAN DE MAAND Hiolmil Langeviele, Geeregebied T nee DBCORB v v li I IWOOmMode Het Langeviele/Geeregebied ontstond uit de vanouds gevestigde Langeviele met het in de jaren zestig gesaneerde en nieuw gebouwde GeeregebiedHet Middelburgs stadsdeel is goed voor om en nabij vijfenzestig ondernemers in detailhandel, horeca en een klein aantal kantoren. Een aantrekkelijk winkelgebied waarin, op een enke ling na, geen grootwinkelbedrijf is gevestigd. Hierdoor is een zeer gevarieerd winkel bestand ontstaan van middelgrote en kleine prima gesorteerde speciaalzaken, die aan de wensen van de moderne consument ruimschoots kunnen voldoen. Historisch gezien is de Langeviele al van vroeger een aanrj/loopstraat richting Markt. Na de herinrichting van de straat in 1979 is deze omgevormd tot winkelerf. Sinds enkele jaren nu een promenade, wel is fietsverkeer toegestaan in de richting van de Markt. Door die goede bereikbaarheid voor de fietsende consument, maar ook voor de automobilist die zijn wagen in de parkeerkelder van de Geere of op Plein 1940 (kort parkeren) kwijt kan, is het winkelgebied aantrekkelijk. Ook omdat er voor de dagelijkse boodschappen een ruime keuze in aanbod en mogelijkheden is. De in de jaren vijftig opgerichte winkeliersvereniging heeft altijd geprobeerd om voor de winkelende consument iets extra's te doen of te geven voor het bezoek aan de winkels. Door middel van acties op straat zoals looporkesten, een bloemetje voor moederdag of door acties met bonnen voor kindervoorstellingen in de Stadsschouw burg. Nu gebeurt dit de laatste jaren in samenwerking met andere straatvereni gingen, ondergebracht bij de Stichting Evenementen Middelburg.Toch blijven de win keliers het belangrijk vinden om hun gebied voor de consument aantrekkelijk te houden en zo mogelijk te verbeteren. Het Langeviele, Geeregebied staat de komende week totaal in het teken van Sint Nicolaas. Dus voor speciale Sint cadeaus kunt u bij I van de 24 speciaalzaken op deze pagina terecht. citybloem Middelburgs KOFFIEHUIS Middelburgs Koffiehuis alleen zuivere koffie oem WONEN EN DIEZIJN --'V' Splendid l'lüTlüll CIIIUST 24 FAAM/VLISSINGER Woensdag 25 november 1998 «1 WSii Bij ons staat het verse product centraal. In een eigentijdse, modische omgeving. Citybloem bloemdecora- teurs, altijd de moeite waard! Geniet in onze serre van de: - koffie specialiteiten - lunch - feesten en bijeenkomsten bijvoorbeeld: - gourmet - steengrill - buffetten - "hapje en drankje" - the image you like. Timberland, Cinque, I Esprit: I Rosner, I Part Two I Collum, I Milestone en Mare O'polo Geerepassage 14 0118- 61 23 23 Middelburg bloemdccorateurs trends in huien tuin fM /Ai vb /A\ Mi Langeviele 61 0118-62 46 85 Middelburg Pottenmarkt 13 0118 - 64 0/ 73 Middelburg Cher fashion, Forest Fields. Dutch, B. Antognini. Speciaalzaak voor broeken in korte lengtematen. Langeviele 24 0118 - 63 86 27 Middelburg MODA D' ITALIA Kwaliteit bewijst zich al bijna 100 jaar. Een bewuste keuze voor je stijl van leven en voor je kleding. Lavooy Mode past daarbij! Citybloem Bloemdecorateur, te vinden in de Geerepassage, is klaar voor de winter. De zaak is helemaal in winterse sfe ren gebracht met het oog op de komende feestdagen. „We besteden veel aandacht aan de sfeer en de uitstraling van de winkel. Eigenlijk richten we onze zaak vier keer per jaar in", vertelt eigenaar Erik Malcorps. „We passen de zaak steeds aan het seizoen aan. Nu is de winkel helemaal in kerstsfeer gestoken, maar toch ook niet weer zo erg dat we de zaak in januari weer opnieuw moeten decoreren. Meer een winter se sfeer". De mode in snijbloemen en planten voor de ko mende wintermaanden staat ook al vast. „Vorig jaar was het nog veel grijs", weet Malcorps. „Deze winter is bruin heel erg in. Dat merk je vooral in de potterie en de opmaak van de kerststukken. Het warme karakter van de bloemen komt weer helemaal terug". Behalve snijbloemen en planten heeft Citybloem een uitgebreid assortiment potterie en glazen vazen. In het voorjaar heeft de winkel ook planten voor in de tuin. „Ik zou onze sortering zelf het liefst omschrijven als het modische segment, veelal apart in vorm en kleur. Ook zijn we bekend door onze exclusieve boeketten. We beste den extra veel aandacht aan de manier waarop een boeket is samengesteld. Een mooi boeket is toch de finishing-touch van de woninginrichting". Malcorps heeft naast zijn zaak in Middelburg ook nog vestigingen van Citybloem inVlissingen en Antwerpen. Behalve aan particulieren levert Citybloem veel aan bedrijven. Malcorps: „We werken veel met bedrij ven die we wekelijks van bloemen voorzien. Die bedrijven- markt groeit ook nog steeds". „Een lekker bakje koffie zoals je het thuis niet kan maken", zo omschrijft Saskia Ooms de koffie die ze in het Middel burg Koffiehuis serveert. De zaak van Saskia en Steven Ooms doet zijn naam alle eer aan. „We besteden extra veel aandacht aan onze koffie en hebben ook veel verschillende soorten koffie in huis", vertelt Saskia Ooms. Het nieuwste van het nieuwste is de koffie met een speciaal smaakje. „Dat wordt zo'n beetje de nieuwe trend op het gebied van kof fie", weet Ooms. „Er wordt een soort siroop aan de koffie toegevoegd zodat je een apart smaakje krijgt. Bijvoorbeeld hazelnoot, caramel, macadamiam-nut, vanille of kaneel. Met de siropen kan je eindeloos blijven variëren". Behalve koffie heeft het Middelburg Koffiehuis een groot as sortiment broodjes op de menukaart staan. „We hebben verse broodjes die in onze eigen keuken worden gebakken, uitsmijters en pannenkoeken. Binnenkort beginnen we met een eenvoudige warme lunchkaart met bijvoorbeeld saté van de grill". Het Middelburgs Koffiehuis is 's winters zes da gen per week geopend, op zondag is de zaak gesloten. In de zomermaanden is het etablissement zeven dagen per week geopend. Bovendien is dan de sfeervolle stadstuin die achter de zaak in de Lange Viele is gelegen ingericht als terras. „We bieden ook gelegenheid voor feesten en partijen. Dat is ook in de avonduren mogelijk. We kunnen feesten tot maximaal honderdvijftig personen aan. Dat kan met een hapje en een drankje maar ook met gourmet of fondue of een buffet". Plein 1940 nr. 16-20 0118 - 61 25 08 Middelburg Voor al uw kunstschilder- en tekenmaterialen, aquarelleren. Bob Ross en Allart dealer. Speciaalzaak voor Midden- Noord Zeeland Verfijnde chic voor exclusieve lingerie, onder en nachtmode. "7| De sportzaak met hèt meest J uitgebreide jj assortiment. Met topmerken pi en actuele sportmode. VISSER ART Langeviele 27 0118- 62 73 17 Middelburg SPORT 2000 Langeviele 33-37 0118 - 61 25 14 Middelburg jan jongepier Langeviele 36 0118-64 31 74 Middelburg Brooymans van de Gruiter Plein 1940 nr. 2-4 /tQH 0118-612560 hmhih Middelburg ■frmifimia FINSE WINKELTJE Langeviele 69 0118 - 62 95 23 Middelburg Lange Geere 151 0118 - 64 02 69 Middelburg Korte Geere 19 0118 - 61 38 90 Middelburg De grootste speciaalzaak in verlichting. Ook garderobe artikelen zoals kapstokken en spiegels. Trendy wandklokken van o.a. jan des Bouvrie Diesel Replay Girbaud Guess In wear Matinique Palladium Pottenmarkt 5-7 0118 - 61 36 52 Middelburg Hèt adres voor Scandinavische mode van o.a. de merken: Finn Fashion, Himalaya en Marimekko. Geere Rassage 6-10 0118 - 62 31 78 Middelburg Geheel verzorgde j kinder-thema- feestjes - Ook poffertjes j en Zeeuwse j Smouters. - 3-Gangen pancake-diner voor party's. Op zoek naar eigentijdse woon- en sfeer ideeën Decorette heeft het antwoord! Langeviele 26-34 0118 - 61 36 54 Middelburg Geere Rassage 12 0118 -63 50 02 Middelburg Oók voor Lloyd's Loom, repro-teak, rotan, verlichting én blank houten- i en cadeau artikelen. I De Bfttjjn Meubelen WW1*'"" De betere kindermode met o.a. de merken: Miniman, Babymini Jean Bourgel, Oilily, Cakewalk Esprit, IKKS, Hummelsheim, Red Blue, Chipie Pepe, O'Neill etc. Carlife De Vroedt Hooftman De Tamboer Wijnhandel Hildernisse In De Bolle Baaf Portobei lo Stomerij Veldman Lavooy Caresse Zipper Schoonenberg Dorris fashion v.d. Ree brilmode Kurkcentrum Kapper de Kapper Brasserij de Kluizenaar Dus Toch Diezijn Fiederelsje Combi Back Bakkerij Bliek Lichtland Verlichting Interes Woonwinkel De Charlatan 2x Zo Leuk Hummels Duijfhuizen lederwaren Claudette Byouterieën Korte Geere 7 4331 LE Middelburg 0118-628596 jeans Inn Shop 6 Livera Holland International Peter Christ mode Outfit menswear De Schietsspoel Henk Sies Weer Wind Café de Kreukel De Leeuw schoenmode Kindermode Robbemijn Verspassage Smith Kaas Punch jeanswear Le Rendez Vous Saluti De Bruijn meubelen Lin Cherie Mol meubelen Blankenburgh Bakkerij Maljaars Tweewielercentrum Zeeland De Platenbaas Café de Herberg Martino's Schrauwen Splendid Uitzenden, Detacheringen, Werving en Selectie. Outplacement, Interim manage ment en Juridisch personeelsadvies. aaa uitzendbureau DE LEEUW SCHOENMODE Langeviele 2 0118-65 02 49 Middelburg KINDER EN TIENERBOETIEK Lange Geere 7 0118 - 63 92 55 Middelburg Vanilla just be Thomas Basics More More NoNo Rags Salty Dog Bird Dog Citybloem Decorette Jan Laban Adecco Mieke Petiet NBBS reizen Tence uitzendburo Viduet Rabobank De Spiegel Bouwman Cadeau Café American Restaurant Koperen Ketel Lady's service Valeria's Cruydenbuydel Modehuis City Firma Senneh La Vaca v.d. Dongen parket Finse Winkeltje De Wolboog Middelburgs koffiehuis Café de Geere Croissanterie Sofi de France Sport 2000 Jan Jongepier Visser Art Brooymans van de Gruiter wonen Shop 6 Splendid breierij, f verkoop van exclusieve truien en vesten naar uw wens op maat gebreid. Lange Geere 12 4331 LX Middelburg Tel.: 0118 - 62 96 58 Fax:0118- 61 69 93 Langeviele 1 0118-63 70 03 Middelburg Jeans and casuals, i G-star Levi's, T.R.P., Chipie, G-Sus, Cimaron, Fred Perry, Carhartt, Dobber, Dockers Voor alle trends in schoenmode. De schoenen speciaalzaak bij I uitstek! :>ÖM: v.d. REE BRILMODE Korte Geere 11-13 0118-61 58 60 Middelburg De nieuwe wintercollectie is binnen. Kom nu kijken. Voor alle trends in haarmode, zowel kinderen, dames als heren moet u bij de Kapper zijn. Lange Geere 10 0118 - 63 34 88 Middelburg

de Faam | 1998 | | pagina 24