VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN Woensdag 25 november 1998 FAAM/VLISSINGER 23 GEMEENTE MIDDELBURG V E E lP MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE INFORMATIE OVERHEID 4 WET MILIEUBEHEER Ter inzage legging ontwerp-beschikking Aanvraag en ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat bij hen een aanvraag om vergunning in het kader van de Wet milieube heer is ingediend door de heer M.J. van Doorn te Baarland voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting bestemd voor een horecagroothandel in food en non-food producten. De inrichting is geprojecteerd aan deVoltaweg (ong.) te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Mid delburg, sectie M, nr. 518. Inzage De aanvraag, de ontwerp-beschik king, die gericht is op vergunning verlening onder voorwaarden, en andere relevante stukken liggen vanaf heden elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdag avond van 17.00 uur tot 20.00 uur ter inzage op de afdeling Mi lieuzaken van de dienst Stadsont wikkeling, Vlissingsestraat 2/ te Middelburg. Inzage op donderdag avond dient van te voren telefo nisch bij de afdeling Milieuzaken te worden aangevraagd (tel. 67 52 41Desgevraagd wordt er door de afdeling Milieuzaken een monde linge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. Bedenkingen In de periode van 26 november tot 24 december 1998 kunnen gemo tiveerde bedenkingen tegen de ont werp-beschikking schriftelijk door een ieder bij het college worden in gediend. Indien behoefte bestaat aan een gedachtewisseling over de ontwerp-beschikking kan daarom telefonisch worden verzocht.Tijdens deze bijeenkomst, waarbij de aan vrager in de gelegenheid wordt ge steld aanwezig te zijn, kunnen mondeling bedenkingen worden in gediend. De persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen heeft ingediend worden, indien daarom wordt verzocht, niet bekend ge maakt. Alléén zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-be schikking kunnen later beroep in stellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van Sta te, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, dan wel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. MONUMENTENVEROR DENING MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge de ar tikelen I39 en volgende van de Gemeentewet bekend dat de ge meenteraad in zijn vergadering van 23 november I998 de 'Monumen tenverordening 1998' heeft vastge steld.Voor het voeren van een lo kaal monumentenbeleid is het noodzakelijk een aantal objecten met lokale cultuurhistorische waar de te beschermen. Het bescher men van deze vorm van monu mentale waarde is in de praktijk gekoppeld aan het officiële erkend zijn als 'beschermd monument'. In de gemeente Middelburg komen zowel Rijks- als gemeentelijke mo numenten voor.Voordat'een zaak' in de gemeente Middelburg aange merkt kan worden als een ge meentelijk monument dient deze eerst overeenkomstig de bepalin gen van de Monumentenverorde ning op de gemeentelijke Monu mentenlijst te worden geplaatst. Naar aanleiding van diverse veran deringen in regelgeving en nieuwe ontwikkelingen is de oude nog van kracht zijnde monumentenverorde ning geactualiseerd en aangepast. Het verschil tussen de 'oude'Mo numentenverordening en de nieuw vastgestelde Monumentenverorde ning is dat in de laatste bepalingen zijn opgenomen ten aanzien van archeologische monumenten I bouwhistorisch onderzoek (2) en de mogelijkheid tot aanwijzing van gemeentelijk beschermde stads- en dorpsgezichten (3). Naast een aan gepaste structuur van de verorde ning zijn ook de consequenties van de inwerkingtreding van de Alge mene wet bestuursrecht (Awb) 'in de tekst verwerkt'. De 'Monumentenverordening 1998'ligt voor een ieder ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling, Vlis singsestraat 21 te Middelburg. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het bouwen van een bedrijfswo ning op een perceel aan de Vol- taweg; - het bouwen van twee dakkapel len op het perceel Noordsingel 56. N.B.:Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve be slissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke ter in- zage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 9 tot en met 13 november 1998 zijn de volgende vergunningen verleend en/of is met de volgende meldingen ingestemd: - het aanbouwen van een serre op het perceelVeersesingel 27; - het aanbouwen van een serre op het perceel Belfort 29; - het bouwen van een woning op het perceel C.W. Sturmstraat 6; - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Noordsingel 88; - het plaatsen van een reclame op het perceel Nieuwe Burg 22; - het plaatsen van een luifel boven de voordeur op het perceel Om loop 59; - het wijzigen van een reeds ver leende bouwvergunning voor het bouwen van een winkel/woning complex op het perceel Segeers- straat HU3-19; - het bouwen van 48 apparte menten en 14 grondgebonden woningen op het perceel Molen water. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending be zwaar worden gemaakt bij het col lege van burgemeester en wethou ders, Postbus 61, 4330 AB Middel burg. BOUWPLAN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 4, lid 8 vrijstelling te ver lenen van het bestemmingsplan Veersepoort voor het bouwen van een vrijstaande woning op het per ceel C.W. Sturmstraat I. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 2 7 november 1998 gedu rende 2 weken (tot en met 10 de cember 1998) voor iedere belang hebbende ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling,Vlissingsestraat 21. Gedurende bovengenoemde ter mijn kan ieder belanghebbende schriftelijk en gemotiveerd beden kingen indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 614330 AB Middelburg. BOUWPLAN - vrijstellingsprocedure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat er een bouw plan is ontvangen die niet in over eenstemming is met de voorschrif ten van de ter plaatse geldende be stemmingsplannen. Het gaat om het verbouwen van het pand op het perceel Markt 65C. Burgemeester en wethouders wil len op deze aanvraag positief be slissen. Artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 5 van de Woningwet maken dit mogelijk.Voordat zij dat doen, liggen de bouw- en situatietekenin gen m.i.v. 27 november 1998 twee weken (tot en met 10 decem ber 1998) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. Zie voor andere gemeentelijke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van vandaag en op Maximaal Text pagina 830. GEMEEN! E POSTBUS 1 TEL. 0118 -555 444 4370 AA KOUDEKERKE FAX 0118 - 553 025 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (behalve vrijdag middag). De afd. Sociale Zaken is 's middag gesloten en afd. Burger zaken is donderdag tot 19.00 uur geopend. Ter inzage Stukken die op de gebruikelijke wij ze ter inzage liggen kunt u tijdens openingstijden inzien bij Voorlich ting, Dorpsplein 28 te Koudekerke en op de locaties: Meliskerke, Dorpsstraat 3; Domburg, Markt I; Serooskerke, Gapingseweg I a en Westkapelle, Markt 95. Voor som mige stukken, zoals b.v. bestem mingsplannen, bouwaanvragen, sloopvergunningen en milieuver gunningen geldt een aparte rege ling die steeds vermeld wordt Bezwaar/beroep/voorlopige voorziening Volgens deAlg.Wet Bestuursrecht kan iedereen bezwaar maken te gen overheidsbesluiten (dus ook te gen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw be zwaren richten aan het bestuurs orgaan dat de beslissing heeft ge nomen: het college van B&W, de burgemeester of de gemeenteraad. Naast het indienen van een be zwaarschrift kunt u de President van de arrondisementsrechtbank ook verzoeken om, tegen vergoe ding, een voorlopige voorziening te treffen. Info: 0118-597569 ART 19 Wet RO Er is een aanvraag binnengekomen om vergunning ingevolge de Wo ningwet voor het bouwen van een garage/berging op het perceel Stern 4 te Zoutelande Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmings plan. Door de gemeenteraad is ver klaard, dat voor desbetreffend be stemmingsplan een herziening wordt voorbereid. Het bouwplan is in overeenstemming met de in voorbereiding zijnde herziening. Wij zijn voornemens door toepas sing van de artikelen 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en 50 lid 5 van de Woningwet de vergunning te verlenen nadat van Gedeputeerde Staten van Zeeland de verklaringen van geen bezwaar zijn ontvangen. In verband hiermee ligt het bouw plan met ingang van 26-11 t/m 10-12-98 ter inzage op de afde ling Bouwen en Wonen, te Seroos kerke zie:inzage en openingstij den). Gedurende deze periode bestaat voor u de gelegenheid schriftelijke bedenkingen tegen het bouwplan bij het college in te dienen. Vrijstellingsprocedures Er is een aanvraag om bouwver gunning binnengekomen voor: - het plaatsen van een buffertank en C02 gebouw Veerseweg 85 te Veere; - het bouwen en uitbreiden van balkons (appartementen De Zeemeermin) Nieuwstr. 2 te Zoutelande; - het bouwen (vervangen) van een garage Lepelstr. 12 te Vrouwen polder; - het bouwen van een magazijn en serre Kapellestr. 11 te Veere. De bouwplannen voldoen niet ge heel aan het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn van plan om met gebruik making van de in het betreffende bestemmingsplan opgenomen mo gelijkheid vrijstellingen te verlenen. In verband hiermee liggen de bouw- en situatietekeningen van 26-11 t/m 24-12-98 tijdens de openingstijden voor iedereen ter in zage in Serooskerke (zie: inzage en openingstijden). Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen de bouwplan nen bij het college in te dienen. BOUWISLOOPAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-lsloopvergun- ning zijn ingekomen voor: Aagtekerke - het plaatsen van 2 dakkapellen Bouwluststr. 3; Biggekerke - het bouwen van twee woningen Martinus Nijhoffstr. 6-8; Domburg - het verbouwen van een telecom- gebouw Schelpweg 8; Grijpskerke - het bouwen c.q. uitbreiden van een woning/bedrijfsgebouwen Middelburgseweg 42; - het plaatsen van een tuinhuisje Garijp 9; Oostkapelle - het bouwen van een hobbyruim te Molenweg 13; Westkapelle - het uitbreiden van een zomer huis Joossesweg 129; - het slopen van een bungalow Joosjesweg 190; Zoutelande - het het bouwen van 3 balkons en het uitbreiden van I balkon van appartementencomplex "De Zeemeermin" Nieuwstr. 2; - het bouwen van een mesttunnel Boudewijnskerke. Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-/'sloopver gunning géén bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUW)VER- GUNNINGEN/MELDINGEN In de periode van 12 t/m 18-10- 98 zijn de volgende vergunningen verleend en/of is met de volgende meldingen ingestemd. Aagtekerke - het plaatsen van een tuinberging Pekelingseweg 3a; Gapinge - het geheel vernieuwen van een schuur Dorpsstr. 76; Grijpskerke - het plaatsen van een tuinhuisje Garijp 4; Oostkapelle - het samenvoegen van 2 wonin gen Dorpsstr. 22/24; - het gedeeltelijk slopen van een kas en het bouwen van een op- slagruirpte Domburgseweg 66a; - het geheel slopen en bouwen van een bedrijfswoning Vrouwen- polderseweg 40. Vrouwenpoler - het slopen van asbesthoudende vloerbedekking Kloosterstr. I; Westkapelle - het geheel slopen en vernieu wen en veranderen van een ga rage/berging Weverijstr. I; Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om be zwaar te maken tegen overheids besluiten (dus ook tegen bouwver gunningen, akkoord bevonden mel dingen en verleende vrijstellingen). Op grond van deAlg.Wet Bestuurs recht kan dat binnen 6 weken. De termijn van het indienen van be zwaren vangt aan op de dag na verzending van de vergunning aan de aanvrager. Een bezwaarschrift moet schriftelijk bij burgemeester en wethouders van de gemeente Veere worden ingediend en voorts worden ondertekend en gemoti veerd. Info: 0118 597635. Wet Milieubeheer Domburgseweg 68 te Oostkapelle Wij maken bekend dat wij een ver anderingsvergunning krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan gebr. Geldof voor de inrichting aan de Domburgseweg 68 te Oostkapelle, kadastraal bekend ge meente Veere, kern Oostkapelle, sectie K, nummer 632, voor een agrarisch bedrijf met legkippen- houderij. Het gaat hierbij om de in gebruikname van een Groen-Label- stal systeem met geforceerde mestd r.oging. De vergunning is verleend onder het stellen van voorwaarden ter bescherming van het milieu. De be schikking is enigszins gewijzigd ten opzichte van de in juli jl. opgestelde ontwerp-beschikking. Inzage De betreffende stukken liggen van af 27-11-98 t/m 8-1-99 voor ie dereen ter inzage op de afd. mi lieu, Gapingseweg I a te Seroosker ke en bij de voorlichting, Dorps plein 28 te Koudekerke, elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur en maandag tot en met donderdag van 14.00 uur tot 16.00 uur, en 's avonds na telefonische afspraak (tel. 0118-597610). Beroep T/m 8-1-99 kan beroep ingesteld worden bij de Afd. bestuursrecht spraak van de Raad van State door: - degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ont- werp-vergunning; - de adviseurs die gebruik ge maakt hebben van de gelegen heid advies uit te brengen over de ontwerp- vergunning; - degenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het verlenen van de vergunning ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, dus op 9-1-99, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de vergunning dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift dient te worden gezonden aan de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State en het verzoek om schorsing of een voorlopige voor ziening aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage). Commissie Ruimtelijke Ordening, Volkshuisvesting en Milieu 26 november 19.30 uur - voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het perceel Joosses weg 35 te Westkapelle ten be hoeve ven het uitbreiden van het restaurant/frituur. - de monumentenverordening 1999 en tot aanwijzing van de stichting Dorp, Stad en Land als monumentencommissie. - de Gebruiksverordening tweede woningen Veere 1998 (de op dit voorstel betrekking hebbende stukken liggen ter inzage bij de stukken van de commissie ABF). - aankoop van grond ten behoeve van een uitbreidingsplan (wo ningbouw) voor Veere (Zand dijk). - een grondruil ter afronding van het bedrijventerrein aan de Mo lenweg te Zoutelande. Zaken, voorgelegd om advies, (nog) niet bestemd voor behan deling in een raadsvergadering - verplaatsing van het Bejaarden tehuis ter Mantelinge. - (herbestemming en verkoop voormalige gemeentehuizen en gebouw Indien u van het spreekrecht ge bruik wilt maken, wordt u verzocht dit vooraf kenbaar te maken aan de secretaris van de commissie. Commissie Economische Za ken en Recreatie Toerisme I december 1998 16.00 uur - voordracht voor aanwijzing van gemeentelijke vertegenwoordi gers in de Raad van Beheer van de nieuwe Stichting Strandexploita- tie Walcheren e.o.; - gebruiksovereenkomst voor de strandexploitatie met de Staat der Nederlanden en de Stichting Strandexploitatie Walcheren; - het van toepassing verklaren van de Landschapsverordening Veere voor de bebouwde kommen van de her ingedeelde gemeente; - een grondruil ter afronding van het bedrijventerrein aan de Mo lenweg te Zoutelande; - statutenwijziging van de N.V. DELTA Nutsbedrijven; - de precariobelqstingverordening Veere 1999. Zaken, voorgelegd om advies (nog) niet bestemd voor behandeling in een raadsvergadering - (herbestemming en verkoop voormalige gemeentehuizen en gebouw voormalige CDG; - notitie "Taakoverdracht van het Recreatieschap Veerse Meer aan het Waterschap Zeeuwse Eilanden De gemeenteraad vergadert Commissie Welzijn, Sociale Zaken, Onderwijs, Sport, Volksgezondheid en Cultuur I december 1998 19.30 uur - vaststellen het huisvestingsbud get, het huisvestingsprogramma en het huisvestingsoverzicht. - Verordening voorzieningen huis vesting onderwijs. - Verordening leerlingenvervoer ge meente Veere. - Verordening, regelende de instel ling en de inrichting van de openbare rechtspersoon open baar primair onderwijs Walche ren en het bevoegd gezag van de openbare scholen over te dra gen aan deze openbare rechtspersoon. - Welzijnsprogramma 1999. - Beleidsplan Algemene bijstands wet, Wet Inkomensvoorziening oudere en gedeeltelijk ar beidsongeschikte werkloze werk nemers en Wet Inkomensvoor ziening oudere en gedeeltelijk arbeidsongeschikte gewezen zelfstandigen 1999, het Deel- plan Uitstroom 1999 en het Verificatie-en fraudebeleidsplan 1999. - intrekken van de Bijstandsveror dening Toeslagenbeleid en het vaststellen van de Verordening Toeslagen Abw. - intrekken van de "Bijstandsveror dening Premiebeleid" en het vaststellen van de "Verordening premiebeleid en vrijlating van inkomsten gemeen te Veere" per I januari 1999. - concept Samenwerkingsovereen komst Centrum voorWerk en In komen. - oprichten van de besloten ven nootschap Administratief Dien stencentrum Zeeland en de uit voering van de nieuwe Wet so ciale werkvoorziening over te dragen aan de Werkplaatsen Walcheren. - I e wijziging begroting 1999 Werkplaatsen Walcheren Commissie Algemeen Bestuur en Financiën 2 december 1998 17.00 uur - Algemene Plaatselijke Verorde ning. - 2 e tussentijdse rapportage. - Intrekken Bijstandsverordening Premiebeleid en vaststellen Veror dening premiebeleid en vrijlating van inkomsten gemeente Veere. - 17e begrotingswijziging 1998. - oprichten van de besloten ven nootschap Administratief Dien stencentrum en de uitvoering van de nieuwe Wet sociale werkvoorziening over te dragen aan de Werkplaatsen Walcheren. - verordening straatnaamgeving en huisnummering Veere. - gebruiksovereenkomst voor de strandexploitatie met de Staat der Nederlanden en de Stichting Strandexploitatie Walcheren i.o.. - landschapsverordening Veere. - wijziging statuten N.V. Delta Nutsbedrijven. - aankoop grond ten behoeve van een uitbreidingsplan (woning bouw) voor Veere (Zanddijk). - wijziging verordening voorzienin gen huisvesting onderwijs. - vaststellen huisvestingsbudget, huisvestingsprogramma en huis vestingsoverzicht. - brandbeveiligingsverordening Vee re. - wijziging van de verordening be handeling bezwaar- en be roepschriften. - dekkingsplan BrandweerVeere. - belastingverordeningen 1999. - verordening, regelende de instel ling en de inrichting van de openbare rechtspersoon open baar primair onderwijs Walche ren en het bevoegd gezag van de openbare scholen over te dra gen aan deze openbare rechts persoon. - Kermisverordening Veere. - voordracht gemeentelijke verte genwoordigers in de Raad van Beheer van de nieuwe Stichting Strandexploitatie Walcheren i.o. - Gebruiksverordening tweede wo ningen Veere 1998. - Welzijnsprogramma 1999. - Ie wijziging 1999 begroting Werkplaatsen Walcheren. - Samenwerkingsovereenkomst voor het Centrum voorWerk en Inkomen Middelburg. - beschikbaar stellen krediet ad 150.000 voor aanpak van het millennium-probleem. Zaken, voorgelegd om advies, (nog) niet bestemd voor behandeling in een raadsvergadering. - Notitie taakoverdracht Recre atieschap Veerse Meer aan Wa terschap Zeeuwse Eilanden; - (Her)bestemming en verkoop voormalige gemeentehuizen en gebouw voormalige CDG. Toekomstvisie wonen en werken gemeente Veere/lnformatie- avonden Wij zullen aan de gemeenteraad voorstellen om de Beleidsoriëntatie ker nen Veere, de Notitie bedrijfsterreinen Veere en het Volkshuisvestigsplan Veere fase I vast te stellen. Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht en de Inspraakverordening liggen de concepten van deze nota's en de daarbij behorende toelichting voor iedere belanghebbende ter inzage van 19-11-98 t/m 21-1-99. De stukken liggen op werkdagen tussen 09.00 uur en 12.00 uur en, be halve op vrijdag, tussen 14.00 uur en 16.00 uur ter inzage bij:Voorlich- ting, locatie Dorpsplein 28 te Koudekerke; locatie Markt I te Domburg; lo catie Dorpsstraat 3 te Meliskerke; locatie Markt 95 te Westkapelle; loca tie Gapingseweg I a te Serooskerke. De nota's zijn op alle loktaties en tij dens de informatiebijeenkomsten te koop voor 5,per nota - 5,per set. Deze toekomstvisies presenteren wij ook op een 13-tal informatiebijeen komsten. De planning van de bijeenkomsten ziet er als volgt uit: kern - Gapinge - Domburg - Oostkapelle - Koudekerke - Veere - Grijpskerke - Serooskerke - Meliskerke - Zoutelande - Vrouwenpolder - Westkapelle - Biggekerke datum en tijdstip maandag 30 november 1998,20.00 uur donderdag 3 december 1998,20.00 uur maandag 7 december 1998,20.00 uur woensdag 9 december 1998,20.00 uur donderdag 10 december 1998,20.00 uur maandag 14 december 1998,20.00 uur dinsdag 15 december 1998,20.00 uur woensdag 16 december 1998,20.00 uur dinsdag 5 januari 1999,20.00 uur woensdag 6 januari 1999,20.00 uur donderdag 7 januari 1999,20.00 uur dinsdag 12 januari 1999,20.00 uur. verenigingsgebouw De Spil, Schotsehoek 8 Schuttershof, Kanonweistraat 30 f Halve Maan, Schoostraat 2 De Couburg, Duinstraat 4a Het Accoord, Oudestraat 9 Het Dorpshuis, Kerkring I De Zandput, Zandput 5 Ons Huis, Burg. Adelaarstr. 26 Zaal Middendorp, Smitsstraat 16 Vrouwenpolder, Dorpsdijk 38 Herrijst, Markt 79 Dorpscentrum, Schuitvlotstr. 8 Tijdens deze bijeenkomsten geven wij een toelichting op de inhoud van deze beleidsvisies. Daarna bestaat in de pauze de gelegenheid om aan de aanwezige collegeleden en ambtelijke vertegen-woordigers vragen te stel len over de inhoud van de nota's. Wij nodigen u van harte uit om deze bijeenkomsten bij te wonen ledereen kan zijn zienswijze over de drie nota's kenbaar maken. U kunt uw zienswijze schriftelijk indienen bij burgemeester en wethouders van Veere Postbus I te 4370 AA Koudekerke. U kunt uw mening ook monde ling geven. Daartoe kunt u een afspraak maken met Piet Baas (tel. 597646) of Frank Streng (tel 597645) over de Beleidsoriëntatie kernen Veere; Lou Jasperse (tel 565572) over de Nota bedrijfsterreinen Veere en Chris Maas (tel 597633) over het Volkshuisvestingsplan fase I. De inspraakreacties zullen met de definitieve voorstellen aan de gemeen teraad van Veere aangeboden worden. Koudekerke, 25 november 1998 Burgemeester en wethouders van Veere, m BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: - het verbouwen van een kantoor Alexander Gogelweg I; - het plaatsen van een bunkertje afkomstig uit de Van Dishoeck- straat aan de Commandoweg ter hoogte van de Oostbeer. Eventuele bedenkingen tegen de ze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLANNEN - VRIJ- STELUNGSPROCEDURE Wij maken bekend dat bouwplan nen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en/of waar voor het desbetreffende ge bied een voorbereidingsbesluit van kracht is. Het gaat om: meldingen (art. l8aWRO) I. het plaatsen van een tuinhuisje Weststraat 9 bouwaanvragen (art. I9WRO) I. Uitbreiden garage Thorbecke- laan 29 door J.,W.M. de Muynck; 2 het uitbreiden van de woonka mer op de locaties W. van de Veldelaan 33 en 35 ten behoe ve van C. Steutel en P. Boone; Wij willen positief beslissen op de aanvragen. Art 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of art. 50 lid 5 van de Woningwet en art. 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (voor meldingen) bieden daartoe de mogelijkheid.Voordat wij beslissen liggen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. 26 no vember 1998 twee weken (dus t/m 9 december 1998) in het stadhuis ter inzage bij de sector stadsontwikkeling, sectie bouwen en wonen (hal/tweede verdieping). Gedurende die periode kan ieder een schriftelijk zijn/haar beden kingen bij ons indienen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het plaatsen van een tuinhuisje Mozartlaan 10 - het plaatsen van een duivenhok Menno Van Coehoorngracht 45 - het verbouwen van het pand Oranjestraat 8 - het bouwen van een berging Jo- sine Reulinglaan 5 - het bouwen van een serre Wey- evlietweg 35 - het bouwen van een luifel Bou levard Bankert 158 - het plaatsen van een dakkapel Spaarnestraat 14 - het bouwen van een procesge bouw met installaties Europa- weg Zuid 4 - het plaatsen van een tuinhuis je/berging Westduin 12 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. EERSTVOLGENDE VERGADERINGEN VAN DE WELSTANDSCOMMISSIE: 26 november en I 7 december 1998. Uw plan moet tenminste 2 dagen voor de vergaderdatum bij bouw- en woningtoezicht inge diend zijn. RAADSVERGADERING De gemeenteraad vergadert in het openbaar op donderdag 26 november 1998 om 19.30 uur in het stadhuis. De agenda en de voorstellen lig gen ter inzage in het stadhuis (st afbureau Communicatie) en in de gemeentelijke wijkwinkels (voor Souburg/Ritthem: in de bibliotheek van Oost-Souburg; voor Paauwen- burg: in wijkcentrum 'Open Hof'; voor Groot Lammerenburg: in wijkcentrum 'Groot Lammeren- burg'; voor het Middengebied: op Hogeweg 88 en voor het Cen trum: in de Bibliotheek Vlissingen (Lange Zelke 91 Vlissingen, 25 november 1998 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de in formatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal TV. H i

de Faam | 1998 | | pagina 23